Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/01/2021 11:40:13 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Teatr Muzyczny Gdynia
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia


„LALKA” W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Dnia 29.11.2013 r. uczniowie klas I i II naszego liceum w ramach prowadzonej edukacji teatralnej odwiedzili Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W teatrze tym, który należy do największych teatrów muzycznych w Polsce oglądaliśmy „Lalkę” wg. powieści Bolesława Prusa , a w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Jest to pierwsze w Polsce przedstawienie „Lalki” w formie musicalowej. Spektakl, który obejrzeliśmy zdobył między innymi nagrodę marszałka województwa pomorskiego za najlepszy spektakl roku 2010. Reżyser, którego znakiem rozpoznawczym jest przełamywanie konwencji, z wielką uwagą i pietyzmem w warstwie fabularnej trzyma się pierwowzoru powieści Bolesława Prusa. W przedstawieniu wykorzystany został wątek miłości między Izabelą Łęcką i Stanisławem Wokulskim. Stanisław Wokulski u reżysera to pełen tajemnicy i sprzeczności kupiec. Izabela Łęcka natomiast jest bardzo wrażliwą dziewczyną, nie dającą sobie rady ze swoimi emocjami, która poszukuje szczęścia. Niemal każda postać w spektaklu to marionetka ograniczana przez sznurki i dziwny ruch sceniczny, który jednocześnie bawi i przeraża widza. Bolesław Prus w jednym z felietonów napisał: „Kto Lalkę przeżył – wiele przeżył”. I tak było z wersją powieści, którą obejrzeliśmy. Jesteśmy zgodni, że oglądaliśmy dzieło wybitne, zrealizowane z wielkim rozmachem scenicznym, nowinkami technicznymi, przepięknymi kostiumami, wspaniałą muzyką na żywo, przeuroczą grą aktorów i popisami tanecznymi. Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny w Gdyni gwarantuje perfekcjonizm na poziomie europejskim.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Gdańsku, stanowiącym jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Zwiedziliśmy reprezentacyjną część Głównego Miasta: Ratusz, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę i Żuraw- charakterystyczny dźwig portowy z 1444 roku.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Zastocka
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2461674 Unikalnych wizyt