Tym razem, to My odwiedziliśmy Św. Mikołaja
Dodane przez szymek dnia 27/10/2016 17:51:55


Kliknij, aby zobaczyć galerię

18 października uczniowie z klasy 2a oraz 3a Szkoły Podstawowej Sportowej wraz z opiekunami wyruszyli na atrakcyjną wycieczkę po regionie Warmii.
Wycieczka miała na celu zwiedzanie ciekawych miast Warmii oraz fabryki bombek, w której ręcznie produkuje się szklane ozdoby choinkowe (od szklanej rurki do gotowego produktu).
Wchodząc do fabryki uczniowie poczuli się świątecznie. Otoczyła ich fantastyczna atmosfera -magia Świąt Bożego Narodzenia. Największą atrakcją były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wydmuchiwały ze szkła własne bombki, na których tworzyły fantazyjne wzory. Pomysłowość i kreatywność była zaskakująca. Zajęcia odbywały się w przecudownej świątecznej atmosferze. Wszędzie stały choinki, wisiały różnobarwne bombki, świąteczne obrazki, figurki mikołajów, a pod sufitem na dużym kole wisiały pierniki. Spotkanie ze Św. Mikołajem i wręczenie mu listu uszczęśliwiło dzieci. Promieniały ze szczęścia.
W Kętrzynie zwiedziliśmy również Zamek Krzyżacki. Obecnie w kętrzyńskim zamku funkcjonują: Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego i Miejska Biblioteka Publiczna. W muzeum zgromadzono ciekawe eksponaty z dziedziny historii, rzemiosła artystycznego i sztuki regionu.
Następnie przejechaliśmy autokarem do Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce. Zwiedziliśmy Bazylikę. Wielką atrakcją był koncert organowy i ruchome figury przedstawiające scenę Zwiastowania oraz przepiękna orkiestra anielska. Dzieci były zachwycone tak pięknym widokiem.
Końcowym etapem naszej wycieczki było stare miasto w Reszlu. Tu podziwialiśmy średniowieczne zabytki miasta oraz staromiejską zabudowę. Miło spędziliśmy czas na pogawędkach przy smacznym obiedzie w restauracji.
Do Ełku wróciliśmy późnym wieczorem z ogromem wrażeń. Zmęczeni, ale radośni z własnoręcznie wykonanymi bombkami i zakupionymi pamiątkami. Na pewno na długo pozostaną wspomnienia z tak ciekawej wycieczki.

Opiekunowie: Grażyna Syrwid-Paszkowska, G. Sacharzewska, Iwona Kacprzyk
Rozszerzona zawartość newsa