KREATYWNOŚĆ NASZYCH MŁODYCH ARTYSTÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM I FOTOGRAFICZNYM WYSOKO NAGRODZONA
Dodane przez szymek dnia 07/06/2016 10:14:21


Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 4 czerwca 2016r. w Szkole Artystycznej w Ełku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i fotograficznego pt: „Mazury w moich oczach”. Patronat nad konkursami objęli: Prezydent Miasta Ełku oraz „Rozmaitości Ełckie” i Radio 5. Były one kierowane do uczniów wszystkich szkół na terenie Ełku i powiatu ełckiego. Celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań uczniów dziedzictwem przyrodniczym Mazur, pogłębienie znajomości walorów krajobrazowych oraz rozwijanie więzi z własnym regionem i jego pięknem. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przysłano na nią bardzo dużo zdjęć i prac plastycznych, na których utrwalono piękno krajobrazu naszego regionu. Podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród została przygotowana wystawa prezentująca wybitne dzieła młodych artystów. Zdjęcia opracowane przez nasze uczennice, jury konkursu fotograficznego wysoko oceniło za kompozycję - równowagę kadru, rytm budowany kształtem i kolorem oraz światło i kontrast. Nagrodzeni w tej kategorii to:

Cholewińska Aleksandra klasa IIb Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku
(opiekun Beata Staniszewska)
Cholewińska Paulina klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
(opiekun Katarzyna Klimach)
Kunda Zuzanna klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
(opiekun Katarzyna Klimach)
Waszkiewicz Agnieszka klasa IVa Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku
(opiekun Katarzyna Klimach)

Nagrodzone prace plastyczne naszych uczniów w piękny sposób przedstawiały i promowały wyjątkowy charakter mazurskiego krajobrazu za pomocą bogatych środków wyrazu artystycznego. Nagrodzeni w tej kategorii to:

Zdankowski Adrian klasa IIb Szkoła Podstawowa Sportowa Nr6 w Ełku
(opiekun Beata Staniszewska)
Budzińska Karolina klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
(opiekun Katarzyna Klimach)

Praca plastyczna Karoliny Budzińskiej cieszyła się dużą popularnością, jako jedyna praca o charakterze instalacji.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły w konkursie plastycznym i fotograficznym. Życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach


Rozszerzona zawartość newsa