Pantomima „Więzi” wystawiona w Gimnazjum nr 3 w Ełku
Dodane przez szymek dnia 12/06/2014 21:27:57


Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 28 maja uczniowie klasy III sp, VI a oraz II B1 z Zespołu Szkół Samorządowych w sali gimnastycznej naszej szkoły zaprezentowali pantomimę „Więzi” przygotowaną przez panią Dorotę Zabłocką i panią Ewelinę Koniecko.
Miała ona charakter profilaktyczny. Dotyczyła problemu nadużywania alkoholu i prezentowała destrukcyjny wpływ tego zjawiska na więzi łączące rodzinę. Miała na celu uświadomić widzom , iż alkohol w nadmiarze potrafi skutecznie zmienić więzi miłości i szczęścia łączące domowników w uwięzienie pod wpływem nałogu. Z tego rodzaju pęt , którymi związani są wszyscy członkowie rodziny osoby uzależnionej , sami nie są w stanie się wyswobodzić. Potrzebna jest Prawda, pod wpływem której rodzi się świadomość uzależnienia i potrzeby pomocy. Otrzymać ją mogą z zewnątrz.
W pantomimie wystąpili : Julia Lewandowska (kl. III), Damian Kasiborski (kl. III),Zuzanna Brzozowska (kl. VI a), Karina Balik (kl. II B1), Klaudia Ostapkiewicz Natalia Krukowska, A.Stefanowicz(kl. IIB1),, Rafał Kozikowski (kl. IIB2),, Patryk Karwowski (kl. IIB1), Izabela Boruszewska(kl. IIB1), Monika Januszewska (kl. IIB1), Klaudia Śliwowska(kl. IIB1). Stroną muzyczną zajmował się Paweł Wierciszewski(kl. IIB1).

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 9 czerwca uczniowie LO i SP z Zespołu Szkół Samorządowych wystawili w Gimnazjum nr 3 w Ełku pantomimę „Więzi”. Zgromadzeni uczniowie w skupieniu obserwowali prezentowane wydarzenia z życia pewnej rodziny, której pełnoprawnym członkiem stał się w pewnym momencie Alkohol. Z zainteresowaniem śledzili poczynania rodziców i dzieci bezskutecznie próbujących wyrwać się z więzi nałogu ojca. Finał był jednak szczęśliwy i rodzinę miały na nowo połączyć więzi miłości, szczęścia i prawdy. Choć gimnazjaliści wyrazili rozczarowanie, iż pantomima skończyła się tak szybko, aktorzy z ZSS w Ełku mieli nadzieję, że na długo pozostanie w ich pamięci.

Ewelina Koniecko
Rozszerzona zawartość newsa