Finał Województwa na wyciągnięcie ręki
Dodane przez Jarecki2380 dnia 15/04/2014 11:59:08
W hali MOSiR w Ełku w ostatni weekend rozegrany został II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Mini-Siatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kinder + Sport 2014. Rywalizowało ze sobą łącznie 159 drużyn (567 zawodników). Walka była zacięta do samego końca. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 41 zawodników w tym 16 chłopców w dwóch kategoriach wiekowych – rocznik 2002 oraz 2003. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05.2014 w Olsztynie zakwalifikuje się najlepsze osiem zespołów, w każdej kategorii wiekowej, które będą wyłonione z trzech turniejów eliminacyjnych....
Aktualna klasyfikacja po dwóch turniejach - Link
Rozszerzona zawartość newsa
Najbliższe awansu do finału wojewódzkiego są siatkarki z klasy Va w kategorii trójek w składzie – Natalia Safiejko, Dominika Żytyniec, Zuzanna Kunda oraz Paulina Cholewińska, które zajmują obecnie 3 miejsce w klasyfikacji punktowej po dwóch rozegranych turniejach. Zarówno w Ełku, jak i w Kętrzynie zajęły 5 miejsce. Pozostał jeszcze jeden turniej eliminacyjny, który będzie rozegrany w Węgorzewie w dniach 26/27 kwietnia. Bardzo wysokie – czwarte miejsce, zajęły młodsze siatkarki z klasy IVa w składzie - Martyna Jaśkiewicz, Karolina Niecikowska oraz Katarzyna Łoboda. W kategorii dwójek startowało rekordowo 60 drużyn z całego województwa, a zatem 4 miejsce jest niezwykle dużym sukcesem młodych siatkarek i daje duże szanse do występu w finale wojewódzkim, ponieważ był to ich pierwszy występ w tegorocznych Kinderkach, kolejny już w Węgorzewie. Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy w swoim pierwszym turnieju eliminacyjnym. Dwójka w składzie Kamil Bugieda oraz Bartek Smoleński zajęli 8 miejsce w turnieju, natomiast drużyna trójek w składzie Bartek Sieńkowski, Mikołaj Malinowski, Jan Borowy oraz Sebastian Malinowski uplasowała się na miejscu 7. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze drużyna w kategorii dwójek w składzie Dominik Moldenhower, Krystian Kołdysz oraz Kamil Kalinowski, którzy zajęli 13 miejsce. Chłopcom pozostał również udział w III turnieju eliminacyjnym w Węgorzewie.
Serdecznie gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy awansu do finału wojewódzkiego, z którego najlepsze 3 drużyny będą reprezentowały nasze województwo na mistrzostwach polski.
Każdy zespół może wziąć udział tylko w dwóch z trzech wybranych turniejach eliminacyjnych.
Punktacja w 1 turnieju eliminacyjnym:
1 miejsce: 15 punktów
2 miejsce: 14 punktów
3 miejsce: 13 punktów
4 miejsce: 12 punktów
5 miejsce: 11 punktów
6 miejsce: 10 punktów
7 miejsce: 9 punktów
8 miejsce: 8 punktów
9 miejsce: 7 punktów
10 miejsce: 6 punktów
11 miejsce: 5 punktów
12 miejsce: 4 punktów
13 miejsce: 3 punkty
14 miejsce: 2 punkty
15 miejsce i dalsze: 1 punkt