Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Dodane przez kjoanna dnia 12/12/2013 14:41:27
Miło nam poinformować, że po raz kolejny uczennica naszego liceum otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. W tym roku szkolnym wyróżnienie to przyznane zostało 173 uczniom z województwa warmińsko-mazurskiego. Stypendium przyznawane jest na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym jednemu uczniowi danej szkoły, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Kryteria te w naszej szkole spełniła Edyta Ziarko, obecnie uczennica klasy III A.

"Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które otrzymałam, jest dla mnie wielką nagrodą za czas, który spędzam nad książkami – twierdzi Edyta. To również docenienie mojej pracy w samorządzie szkolnym, działalności na rzecz szkoły i zaangażowania w realizację różnych projektów, np. Go Green in Berlin. Jestem bardzo zadowolona z tego, że znalazłam się w gronie najlepszych uczniów z całego województwa warmińsko – mazurskiego, zwłaszcza, że stypendium to otrzymałam po raz pierwszy. Taka nagroda jest na pewno wielkim impulsem do rozwoju, dlatego otrzymane pieniądze przeznaczę na bieżące potrzeby oraz na książki, które przydadzą mi się w dalszym kształceniu."

Edyta wraz ze swoją wychowawczynią panią Teresą G. Gorajewską 5 grudnia 2013 roku wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się w Olsztynie. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska życzyła stypendystom, aby realizowali swoje pasje i rozwijali swoje talenty. Złożyła także podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za wspieranie uczniów w realizowaniu pasji i rozwijaniu zainteresowań. Życzyła wytrwałości, determinacji i satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć oraz wiele osobistego szczęścia.

Rozszerzona zawartość newsa