Merry Us @ Christmas Fuss
Dodane przez szymek dnia 26/06/2020 15:52:50

‘Merry Us @ Christmas Fuss’ to wyjątkowy projekt, w który zaangażowały się szkoły z Hiszpanii, Irlandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji i Ukrainy. Jak wiecie z artykułów umieszczanych na stronie internetowej naszej szkoły, pracowaliśmy nad nim od października 2019 roku.

‘Merry Us @ Christmas Fuss’ to nasz sposób na pokazanie tradycji świątecznych w Polsce oraz zdobycie wiedzy o takich właśnie tradycjach w innych krajach.

Jednym z naszych haseł było ‘Stay positive and open – minded’ (Bądź pozytywny i miej otwarty umysł). Każdy kto zaangażował się w projekt, robił to chętnie i z pozytywnym nastawieniem.

Przez kilka miesięcy naszej pracy i współpracy międzynarodowej wzięliśmy udział w wielu aktywnościach. Odwiedziliśmy Konsulat Św. Mikołaja w Kętrzynie, gdzie mieliśmy przyjemne zadanie wykonania bombek i dekoracji świątecznych pod okiem Elfa z pracowni Mikołaja ;) Tworzyliśmy kartki świąteczne dla naszych zagranicznych przyjaciół z projektu. Cieszyliśmy się kiedy i do nas dotarły świąteczne życzenia z Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Ukrainy, Polski …. Wspólnie napisaliśmy nowy tekst do świątecznej piosenki ‘Let it Snow’ (nagrania możecie posłuchać na stronie projektu). Mieliśmy niecodzienną okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych, z których każdy z nas wyszedł bogatszy o wiedzę ‘jak robić piękne zdjęcia nocą’. Wspólnie ozdabialiśmy świąteczne pierniczki i ciekawością czytaliśmy nowe wiadomości od naszych etwinning’owych partnerów.

Dziękujemy wszystkim, którzy cieszyli się Świątecznym klimatem i świątecznymi tradycjami razem z nami. Było wielką przyjemnością poznać tylu ciekawych ludzi z różnych krajów. Mamy nadzieję, że z wieloma z tych osób spotkamy się osobiście kiedy ta trudna sytuacja na świecie się skończy.

Każde zadanie wykonane w ramach projektu było super wyzwaniem i przyjemną zabawą. Jednak największą wartością ‘Merry Us @ Christmas Fuss’ było to, że mogliśmy to wszystko robić RAZEM.

Specjalne podziękowania kierujemy do Tanii Bermudez ze szkoły Vecindario-Santa Lucía de Tirajana w Hiszpanii.

Nasza współpraca nie skończy się na ‘Merry Us ….’ :)

Dziękujemy!!

Organizatorki projektu: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska


Rozszerzona zawartość newsa