Program „Piłka Nożna w Szkole”
Dodane przez szymek dnia 30/10/2018 20:14:59

29 października 2018r w siedzibie Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się wręczenie certyfikatów szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 i Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Sportowych znalazły się w gronie 30 szkół, które spełniły wymagania Związku. Wraz z certyfikatami dyrektor szkoły pani Dorota Karpińska odebrała zestaw materiałów szkoleniowych (książki, czasopisma) z zakresu piłki nożnej dzieci i młodzieży.

Ponadto wszystkim jednostkom uczestniczącym w programie WMZPN zapewni przynajmniej raz w roku przeprowadzenie przez wykwalifikowanego trenera piłki nożnej pokazowych zajęć treningowych z uczniami danej szkoły ukierunkowanych na realizację rekomendowanego programu szkolenia PZPN. WMZPN zapewni również bieżące wsparcie szkoleniowe w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz cyklicznie będzie organizować konferencje szkoleniowe dla nauczycieli-trenerów. Związek zapewni również możliwość rozwoju uzdolnionych piłkarsko uczniów w klubach WMZPN oraz reprezentacjach młodzieżowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej „Piłka nożna w szkole” przyznawany jest wyróżniającym się szkołom i placówkom oświatowym prowadzącym zajęcia sportowe z uczniami w zakresie piłki nożnej. Jakość i poziom spełniania wymagań potwierdza liczba przyznanych gwiazdek w każdym z pięciu obszarów oceny. Przedstawiciele WMZPN odwiedzili wszystkie szkoły aplikujące do udziału w programie i dokonali weryfikacji danych zawartych we wnioskach

Główne kryteria oceny szkół:
1. Baza sportowa gwarantująca warunki do prowadzenia zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.
2. Funkcjonowanie w szkołach oddziałów sportowych o profilu piłka nożna lub innych form dodatkowych zajęć sportowych o profilu piłka nożna.
3. Prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kierunkowo kadrę nauczycieli – trenerów, w tym udział nauczycieli w szkoleniach organizowanych przez WMZPN.
4. Udział uczniów w piłkarskich rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez np. SZS, LZS, WMZPN, PZPN („Coca Cola Cup”, „Z podwórka na stadion”, „Nike Premier Cup” itp.) w tym uzyskiwanie osiągnięć i sukcesów piłkarskich.
5. Prowadzenie ścisłej współpracy z wybranym Klubem, zrzeszonym w WMZPN, potwierdzone udziałem uczniów danej szkoły w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez WMZPN.

Katarzyna Cholewińska


Rozszerzona zawartość newsa