Programy Fundacji Orange
Dodane przez kjoanna dnia 31/05/2017 21:48:09
W dowód uznania za udział w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku otrzymała certyfikat potwierdzający, że zostały zrealizowane działania edukacyjne w ramach, których podniesiono kompetencje dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii.

Szkoła podjęła z sukcesem kroki zmierzające do zakwalifikowania do innego projektu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Do formularza zgłoszeniowego należało
dołączyć 30 sekundowy film, który przekona Organizatora do zakwalifikowania Szkoły do udziału w Programie. Udało się to uczniom klasy 6a pod kierunkiem pani Anny Rutkowskiej.
#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci nauczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Od przyszłego roku szkolnego zainteresowani uczniowie będą mogli pod opieką przeszkolonych nauczycieli realizować ścieżkę edukacyjną Majsterkowicze 2.0.

Zaprosimy roboty do naszej szkoły! Śrubka po śrubce zainstalujemy czujniki i je zaprogramujemy.


Koordynator programu Joanna Kupidłowska
Rozszerzona zawartość newsa