Podsumowanie udziału w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam Szkoła bezpieczna w Internecie
Dodane przez kjoanna dnia 18/04/2017 15:00:00
Fundacja Orange zakończyła zainaugurowany we wrześniu ubiegłego roku Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam , którego celem było edukowanie uczniów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii, a także rozwijanie kompetencji rodziców w tej tematyce.

W trwającym siedem miesięcy Konkursie udział wzięli uczniowie i nauczyciele 403 szkół podstawowych z całej Polski oraz ich rodzice.

Aktywność, kreatywność i zaangażowanie Uczniów i większości Wychowawców naszej szkoły była ogromna i przerosły nasze oczekiwania. Niestety niewielu rodziców znalazło czas i czuło potrzebę, żeby aktywnie uczestniczyć w zabawie zdobywając punkty na konto szkoły. Brak punktów zdobywanych przez rodziców wpłynął na ostateczny wynik. Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku zajęła 57 miejsce w rankingu, zdobywając 978 punkty.

Przez siedem miesięcy odbyło się wiele wydarzeń aktywizujących całą społeczność szkolną, w tym zajęcia edukacyjne dla uczniów, spotkania dla rodziców, konkursy tematyczne (literacki, plastyczny, multimedialny), szkolny pikniki oraz szereg aktywności dodatkowych.
W celu dokumentowania realizacji działań konkursowych szkoła korzystała ze specjalnie dedykowanej platformy z materiałami edukacyjnymi. Za jej pośrednictwem zgłaszaliśmy prace uczniów przygotowanych w ramach poszczególnych zadań konkursowych.

Żadne z działań konkursowych nie mogłoby być zrealizowane, gdyby nie zaangażowanie wychowawców aktywnie włączających się w promowanie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci wśród dzieci i młodzieży.
Serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom i rodzicom za aktywne zaangażowanie w działania prowadzone w ramach Konkursu. Jesteśmy dumni, iż wspólnie zrealizowaliśmy wszystkie zadania konkursowe i wzmocniliśmy kompetencje cyfrowe naszych podopiecznych i nasze własne w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa online i mądrego korzystania z nowych technologii.

Koordynator konkursu Joanna KupidłowskaRozszerzona zawartość newsa