Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/06/2018 20:00:06 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Turniej BRD
Sukcesy10 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w finale miejskim Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Joanna Babińska, Julia Jurkowska oraz Stanisław Borowy wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego. Otrzymali dyplom oraz nagrody.

Jerzy Sowulewski
Spotkania indywidualne rodziców
OgłoszenieZe względów organizacyjnych spotkania indywidualne z rodzicami odbędą się 16 kwietnia (wtorek):

* 16:00 - 17:00 SP,
* 16:30 - 17:30 LO.


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą zapoznać się z osiągnięciami w nauce swoich dzieci, frekwencją na zajęciach lub porozmawiać z nauczycielem uczącym danego przedmiotu.
TARGI EDUKACYJNE 2013
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 06.04.2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyły się XI Targi Edukacyjne, w których uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne o różnym profilu kształcenia. Pomagają one uczącej się młodzieży w zdobyciu wiarygodnej i wszechstronnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia w istniejących szkołach średnich w Ełku. Przygotowując naszą szkolną ofertę edukacyjną na tegoroczne targi zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Dlatego stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Zaprezentowaliśmy swoje liczne sukcesy i osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna szkoły ukazała największe atuty naszej placówki i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły, którzy byli najlepszym źródłem informacji o szkole w której uczą się i pomagali w podjęciu trafnego wyboru. Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób licznie przybyłych na tegoroczne targi.

Koordynatorem przygotowań wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach i Jarosław Andrzejewski.

W tworzeniu prezentacji szkoły udział brali uczniowie klas IB1,IIB1, IIIB, którym należą się szczególne podziękowania:

Marta Pomichter, Anna Cekała, Mariola Malinowska, Magda Januszewska, Karolina Turowska, Natalia Mścichowska, Magda Wysocka, Natalia Krukowska, Iza Boruszewska, Monika Januszewska i Maciek Niedźwiecki.
Indywidualne Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym
Sukcesy26 marca 2013r. w SP9 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Ełku Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z Ełku. Sandra Nasiadko z klasy 5b została wicemistrzem Ełku. Gratulujemy sukcesu.
I Wiosenna Spartakiada o Puchar Prezydenta Miasta Ełku
KronikaKLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia

Dnia 26 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyła się I Wiosenna Spartakiada o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, w której udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich ze wszystkich ełckich szkół podstawowych. Gościem imprezy był zastępca Prezydenta Miasta Ełku pan Artur Urbański. Celem zawodów było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, promocja aktywnej formy spędzania wolnego czasu, wzmacnianie sprawności fizycznej i przezwyciężanie własnych słabości, stworzenie możliwości współzawodnictwa sportowego, a przede wszystkim wspólna radosna zabawa.
Spartakiada rozpoczęła się prezentacją drużyn poszczególnych szkół oraz wspólną rozgrzewką. Nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku przygotowali i przeprowadzili konkurencje sportowe. Uczniowie zmagali się między innymi w wyścigach: rzędów, w workach, zaprzęgów, na kocach oraz skokach łączonych. W sportowej atmosferze mali zawodnicy wykonywali zadania sprawnościowe. Poprzez zabawę mogli kształtować i doskonalić sportowe zdolności, rozwijać umiejętności społeczne oraz uczyć się sportowego ducha walki. Drużynom towarzyszyli kibice, którzy zagrzewali do walki okrzykami i dopingowali swoich kolegów.
Sportowa rywalizacja zakończyła się wręczeniem nagród. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku i to właśnie ona otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Ełku, natomiast trzecie miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Zostały także wyłonione sportowe talenty. Najlepszych sportowców z poszczególnych szkół wyróżniono medalami. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie zawodników. Mamy nadzieję, że spartakiada na stałe wpisze się w miejski kalendarz imprez sportowych.
II Ełckie Forum Młodzieżowe
KronikaDnia 25 marca 2013 roku uczniowie klas: IIIB, IIID1 i IIID2 wzięli udział w II Ełckim Forum Młodzieżowym zorganizowanym przez Koło Lokalne Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele ełckich szkół ponadgimnazjalnych, którzy podczas forum mieli okazję nawiązać dyskusję z zaproszonymi reprezentantami władz lokalnych i parlamentarnych. Podczas spotkania uczniowie zadawali rozmaite pytania dotyczące, m.in.: rynku pracy w Ełku, miejskich inwestycji oraz rozwoju turystyki w naszym regionie. Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach prezentowali dotychczasowe osiągnięcia i działania lokalnych władz w zakresie poruszanego tematu. Dosyć często odpowiedzi te wzbudzały emocje i pewne kontrowersje, szczególnie wśród tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazalnych, którzy już teraz zastanawiają się nad swoją przyszłością edukacyjną bądź zawodową.
Niewątpliwie, organizacja tego typu spotkań w Ełku jest potrzebna, ponieważ ełcka młodzież ma możliwość podzielenia się swoimi potrzebami i oczekiwaniami z reprezentantami władz samorządowych, a także zaangażowania się w lokalną polityką.

Joanna Gaworska
LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Sukcesy
Z radością zawiadamiamy, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w kolejnych etapach konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Jesteśmy dumni z naszego laureata Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla Szkół Podstawowych – Bartosza Dąbrowskiego z klasy 6b. Finalistami z matematyki byli również: Beniamin Artur Wróblewski - 6a, Ewa Rydzewska-6b, Hubert Buksiński – 6a, Oliwia Łochowska – 6a, Bartosz Kirycki – 6b.
Bartosz Dąbrowski był również finalistą konkursu z języka angielskiego, natomiast Beniamin Wróblewski z przyrody i historii, a Ewa Rydzewska z przyrody.

Gratulujemy uczniom wiedzy i wszechstronnych zainteresowań. Ich rodzicom i nauczycielom składamy wyrazy uznania za opiekę i pracę z naszymi prymusami.
Dzień Odkrywców Talentów w naszej szkole był wyjątkowo udany!
KronikaJuż od rana uczniowie z klas 0-III SPS prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne. Wychowawcy postarali się o to, aby każde dziecko mogło wystąpić i pokazać się z najlepszej strony. Klasa IIa przywitała wiosnę pysznymi kanpkami z rzeżuchą.

Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Marleny Skutnik i Katarzyny Cybulskiej-Buźniak przygotował dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-II liceum konkurencje sportowe, które urozmaicały pokazy artystyczne.
Szkolne eliminacje do Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych
PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZENIA SZKOLNYCH ELIMINACJI
TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO
22 marca 2013 roku wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku zostały przeprowadzone szkolne eliminacje do Turnieju Motoryzacyjnego. Największą ilość punktów zdobyli następujący uczniowie, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym:

Mariusz Cholewiński kl. IIID1 (16pkt),
Mikołaj Piela l. IIA (14pkt),
Dominika Piotr kl. IID (13pkt).

Zawody przeprowadziła komisja w składzie: Jerzy Sowulewski – przewodniczący, Dorota Karpińska, Arkadiusz Bobrowski.
Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych
18 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej Sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku zostały przeprowadzone eliminacje do Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych. Liczba uczniów w szkole wynosi 241 osób, w eliminacjach wzięło udział 86 osób.
Do etapu miejskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Julia Jurkowska kl. Va (19pkt),
Joanna Babińska kl. Va (18pkt),
Stanisław Borowy kl. Va (18pkt).

Eliminacje przeprowadziła komisja w składzie: Jerzy Sowulewski – przewodniczący, Dorota Karpińska, Arkadiusz Bobrowski.
ZBIÓRKA KRWI
KronikaDnia 22 marca 2013 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedświątecznej zbiórce krwi w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku przy ulicy Kościuszki. Oddano tym razem ponad 8 litrów tego cennego płynu. Część z dawców zrobiła to pierwszy raz. Jak zwykle akcji towarzyszył wyśmienity humor i jakże szczery uśmiech na twarzy. Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom za szlachetne serce i tak piękną inicjatywę.

Ks. Sławomir Kudrawiec

Strona 90 z 106 << < 87 88 89 90 91 92 93 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1560821 Unikalnych wizyt