Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/02/2018 21:41:02 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Czerwony Kapturek szuka księcia – czyli uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie


Dnia 4 stycznia 2012r w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbył się spektakl teatru szkolnego pt. :”Czerwony Kapturek szuka księcia – czyli uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”. Pełna humoru opowieść o codziennych problemach, przedstawiona za pomocą bohaterów z naszych bajek z dzieciństwa, spodobała się wszystkim uczniom klas IV-VI i pierwszym klasom Liceum Ogólnokształcącego. Humorystyczna inscenizacja miała na celu pouczenie, że znajomości przez Internet trzeba zawierać ostrożnie. Swoimi zdolnościami aktorskimi zabłysnęli członkowie Koła Przyjaciół Książki, działającego przy Bibliotece Szkolnej pod kierunkiem pani Iwony Jastrzębskiej: Patrycja Frydryszczyk, Paulina Koc, Monika Cimoch i Milena Łukasiewicz (klasa III B), Paweł Jurkojć (klasa III C), Łukasz Falaciński (klasa III A), Patryk Kubrak i Tomasz Siedlecki (klasa I A).

Iwona Jastrzębska
Sukcesy uczniów
W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszego Zespołu odnieśli w różnych dziedzinach wiele sukcesów.

Najważniejsze z nich to:
uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów przez uczennicę Anetę Bronakowską,

stypendia Prezydenta Miasta Ełku za aktywność społeczną i wyniki w nauce,

II miejsce w Turnieju o Mistrzostwo Rejonu VI w Piłce Siatkowej Kobiet,

II miejsce w Mistrzostwach Miasta Ełku w Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym,

I miejsce w zawodach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju - Miasto dla rowerów.

Ostatni miesiąc ubiegłego roku przyniósł nowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej.

Tymoteusz Zyzman zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Ja też pomagam",

Justyna Waszkiewicz zdobyła dwa złote medale w Mikołajkowych Zawodach Pływackich na 50 metrów stylem grzbietowym i stylem dowolnym,

Jakub Sewastianow zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego oraz z matematyki, a Bartosz Dąbrowski z języka angielskiego.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w osiągnięcie sukcesu serdecznie gratulujemy. dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.
Grant 2011 "Sport w zielonym"
W grudniu kończy się projekt pt. "Sport w zielonym" realizowany przez UKS „Maratończyk" przy ZSzS. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono dodatkowe zajęcia z koszykówki, siatkówki i tenisa stołowego. W zajęciach brali udział uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych. Projekt współfinansowany był przez Urząd Miasta Ełk w ramach Dużego Grantu 2011.
W ramach projektu w naszej szkole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym.
Dziękujemy wszystkim za czynny udział.
UWAGA KONKURS HISTORYCZNY

Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna ogłasza konkurs realizowany w ramach projektu ,,Pamięć Kresów’’.

Regulamin konkursu

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6
Prezentowaliśmy umiejętności naszych uczniów, metody pracy, nowoczesne pomoce i ofertę zajęć pozalekcyjnych. Mnóstwo dobrej zabawy, sportowych zmagań, atrakcji czekało na gości w sobotę 3 grudnia. Już od godziny 10:00 rano wszyscy zainteresowani goście mieli możliwość przyjścia do szkoły i obejrzenia pokazu umiejętności uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej Nr 6.
Sukcesy naszych siatkarek
Z wielką radością pragnę poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w piłkę siatkową dziewcząt zdobyła mistrzostwo Powiatu Ełckiego, a następnie zdobyła wicemistrzostwo Rejonu VI i awansowała do półfinału Mistrzostw Województwa.
Nasz sposób na zimowe dni
Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku znaleźli sposób na zimowe dni! W soboty grudnia i stycznia szkoła przywita chętne dzieci zabawami, tańcami i zajęciami sportowymi. Zaczynamy 3 grudnia 2011r. w godz. 10-13. Każdy znajdzie coś dla siebie! Można będzie nauczyć się grać w tenisa stołowego, malować gipsowe figurki, robić orgiami, budować z drewnianych klocków przestrzenne budowle, rozwijając przy tym kreatywność. Na zainteresowanych czekają również tablice interaktywne! To tylko część atrakcji! Zapraszamy dzieci i rodziców! Przyjdź do nas i zobacz, że szkoła to nie tylko lekcje!
I my mamy swoją najlepszą!
W środę 16 listopada 2011r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2011/2012.
W tej uroczystości udział wzięła Aneta Bronakowska z klasy II B, która w naszej szkole uzyskała najlepsze wyniki w nauce.
W naszym województwie „najlepszych z najlepszych” było 166, wśród nich Aneta, która oprócz bardzo dobrych wyników w nauce może pochwalić się owocną pracą społeczną na rzecz innych ludzi. Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!
Anecie tak bardzo spodobała się gala, że za rok chciałaby też znaleźć się tam. Oby się udało!


Małgorzata Kosieradzka
Nie tak łatwo być przedszkolakiem
W czwartek 17.11.2011r. podczas zebrania z rodzicami w grupach zerowych zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców.
Miały one na celu nawiązanie dobrego kontaktu miedzy wychowawcą a rodzicami, uświadomienie potrzeby wzajemnego komunikowania się, ale przede wszystkim określenie możliwości i dojrzałości dziecka do wykonywania zadań szkolnych.

Przybyli rodzice pisali lewą ręką tekst zawiły stylistycznie, pisali różnymi narzędziami, które celowo były niezatemperowane, które łamały się, a także malowali pędzlami, które były pozbawione włosia. Wszystkie te ćwiczenia pozwoliły rodzicom poczuć się przez chwilę jak ich dzieci, które jak się okazało, trudną naukę czytania i pisania mają dopiero przed sobą.
Rodzice do zadań podeszli z dużym skupieniem i zaangażowaniem, ale towarzyszył też im dobry humor i okazywali sobie wzajemną pomoc.

Małgorzata Zdankowska i Katarzyna Pietruszewska
PIKNIK Z AWF: „ZDROWIE - SPRAWNOŚĆ - URODA”,
W dniu 21 listopada w naszej szkole odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne pod hasłem PIKNIK Z AWF: „ZDROWIE - SPRAWNOŚĆ - URODA”. Organizatorem festynu jest AKADEMIA WYCHOWANA FIZYCZNEGO JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE.

Program imprezy będzie obejmował m.in.: pokazy sprzętu naukowo-badawczego, sportowo-rekreacyjnego, pomiary i testy, zabiegi fizjoterapii, fizykoterapii, zabiegi kosmetyczne, porady dotyczące diety i suplementacji, pierwszą pomoc przedmedyczną, ABC aktywności ruchowej, pokazy taneczne, pokazy gimnastyczne, kursy wizażu i stylizacji, a także konkursy z nagrodami. Podczas spotkań Uczelnia zaprezentuje również swoją ofertę edukacyjną.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Jesienny Bal
W czwartek 10 listopada najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej bawili się wesoło na Jesiennym Balu zorganizowanym w ramach lekcji podstaw pedagogiki i W-F przez ich starszych kolegów z klas licealnych IB1 i IB2. Nawet pogoda dopisała i za oknami świeciło słońce. Harcom i tańcom towarzyszyły występy uczniów, którzy w klasach przygotowali wylosowane tematy związane z nadejściem jesieni. Były, więc i wiersze i piosenki a nawet krótka inscenizacja „ Na straganie”. Teraz wszystkie dzieci już wiedzą, jakie są charakterystyczne dla jesieni zachowania zwierząt, jakie zbieramy plony i co dzieje się w przyrodzie o tej porze roku. Wychowawcy i rodzice zadbali również o piękne stroje, a uczniowie liceum o muzykę. Miło było przyglądać się tak zgodnej i wesołej zabawie. Nawet uczniowie liceum podczas przerw schodzili sprawdzić, co też się dzieje u maluchów. Sami również nie dawali się prosić i przyłączali się do tańców.
Dorota Karpińska
Strona 90 z 96 << < 87 88 89 90 91 92 93 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1440692 Unikalnych wizyt