Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook13/12/2018 08:37:41 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Kiermasz bombek świątecznych
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W dniach 19-20 grudnia w naszej szkole miał miejsce kiermasz świąteczny, w trakcie którego sprzedawane były bombki świąteczne udekorowane przez uczniów szkoły podstawowej, uczniów liceum oraz nauczycieli w trakcie warsztatów (16-17 grudnia). Dochód z ich sprzedaży w kwocie 500 zł. zostanie przekazany na cele charytatywne, tzn. na rzecz dzieci z fundacji „Otulony w nadzieję” oraz na leczenie chorej na białaczkę Poli z klasy 0 „b”.
Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji i zakupili świąteczne dekoracje. W Nowym Roku życzymy zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności.

Ewa Gorlewska i Ewelina Koniecko
Warsztaty decoupage
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

14 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty podczas których dzieci mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne i spędzić czas w miłej przedświątecznej atmosferze. Tematem spotkania było zdobienie bombek metodą decoupage. Wszyscy uczestnicy warsztatów bawili się znakomicie a wykonane własnoręcznie ozdoby stały się upominkami dla najbliższych.

Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły: Anna Kuczyńska i Helena Borowa
Trzecie SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ
Kronikaczytaj cały artykuł

Trzecie „Spotkanie z książką” w ramach akcji promującej czytanie miało miejsce dnia 17 grudnia 2013r. Pani Ewelina Koniecko wraz z uczniami z klasy II B1: Angeliką Sutułą, Kariną Balik, Klaudią Ostapkiewicz oraz Maćkiem Gryniewiczem udali się do uczniów klasy I szkoły podstawowej. Grupa pani Jolanty Gutowskiej z zaciekawieniem przyjęła dużo starszych kolegów. Uczniowie określili swoje samopoczucie w związku z nadchodzącymi świętami i narysowali na karteczkach „buźki” go odzwierciedlające (uśmiechnięte, smutne, itp.).
WARSZTATY MALOWANIA I DEKOROWANIA BOMBEK
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W dniach 16-17 grudnia w naszej szkole miały miejsce warsztaty malowania i dekorowania bombek. Uczestniczyli w nich uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie liceum oraz nauczyciele.
Na szklanych bombkach powstawały piękne kompozycje malarskie bogato okraszone brokatem, natomiast styropianowe egzemplarze ozdabiane były cekinami, wstążkami, diamencikami, a także kaszą i ryżem pokrywanych metalicznymi lakierami. Uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zaangażowaniem starając się wykonać niepowtarzalne prace. W rezultacie powstały barwne kompozycje tworzone z potrzeby serca. Warto docenić zaangażowanie uczniów i nauczycieli mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.
Bombki będą sprzedawane w dniach 19-20 grudnia na parterze naszej szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z fundacji „Otulone w nadzieję” oraz na leczenie chorej na białaczkę Poli, uczennicy klasy O „b”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów ,rodziców oraz nauczycieli do wsparcia tej szlachetnej akcji i zakupu ozdób świątecznych.

Organizatorzy: Ewa Gorlewska i Ewelina Koniecko
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
SukcesyMiło nam poinformować, że po raz kolejny uczennica naszego liceum otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. W tym roku szkolnym wyróżnienie to przyznane zostało 173 uczniom z województwa warmińsko-mazurskiego. Stypendium przyznawane jest na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym jednemu uczniowi danej szkoły, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Kryteria te w naszej szkole spełniła Edyta Ziarko, obecnie uczennica klasy III A.

"Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które otrzymałam, jest dla mnie wielką nagrodą za czas, który spędzam nad książkami – twierdzi Edyta. To również docenienie mojej pracy w samorządzie szkolnym, działalności na rzecz szkoły i zaangażowania w realizację różnych projektów, np. Go Green in Berlin. Jestem bardzo zadowolona z tego, że znalazłam się w gronie najlepszych uczniów z całego województwa warmińsko – mazurskiego, zwłaszcza, że stypendium to otrzymałam po raz pierwszy. Taka nagroda jest na pewno wielkim impulsem do rozwoju, dlatego otrzymane pieniądze przeznaczę na bieżące potrzeby oraz na książki, które przydadzą mi się w dalszym kształceniu."

Edyta wraz ze swoją wychowawczynią panią Teresą G. Gorajewską 5 grudnia 2013 roku wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się w Olsztynie. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska życzyła stypendystom, aby realizowali swoje pasje i rozwijali swoje talenty. Złożyła także podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za wspieranie uczniów w realizowaniu pasji i rozwijaniu zainteresowań. Życzyła wytrwałości, determinacji i satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć oraz wiele osobistego szczęścia.
Turniej piłki nożnej w Marijampolu
SukcesyChłopcyz klasy V "b" pokazali się z dobrej strony na Litwie. mogli się sprawdzić z najlepszymi zespołami z Litwy i Rosji. Turniej rozegrano na hali "Arvi Arena" w Marijampolu. Była to super okazja by pograć na dużych boiskach. Zespoły grały 9 na 9.

Klasyfikacja końcowa:

1. „SDUSHOR“ (Kaliningrad)
2. FM“Tauras“ (Kowno)
3. SPS nr 6(Ełk)
4. FC 2003 (Marijampolė)
5. „Banga“ (Gargždai)
6. „Žalgirietis“ (Wilno)
7. FK“Dainava“ (Alytus)
8. FM“Ąžuolas“ (Kowno)
9. FC“Sūduva“ (Marijampolė)
10. FM“Žaibas“ (Wilno)
11. Kazlųū Rūdos SC

Szkołę Podstawową Sportową reprezentowali:
Kacper Gajewski, Kacper Śleszyński, Tymon Gutowski, Gabrjel Rećko, Marcin Stelmaszuk, Jakub Kossakowski, Maksymilian Smoliński, Filip Ryszkiewicz, Dominik Łojewski, Oskar Waszkiewicz, Jakub Rusak, Błażej Makar, Kamil Albo, Piotr Murawski, Kacper Łask, Michał Herman.
Egzaminy 2015
OgłoszenieNa stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży zostały zamieszczone przykładowe zestawy zadań do sprawdzianu i egzaminu maturalnego w 2015 roku.

SPRAWDZIAN 2015


MATURA 2015
Mikołajkowy Turniej Mini-Siatkówki
Sukcesy 7.12.2013r (sobota) w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Karolewie klub sportowy SET Kętrzyn we współpracy z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera i Grupą ENERGA zorganizowali turniej piłki siatkowej dla najmłodszych. W rozgrywkach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta w następujących rocznikach: kategoria „3” rocznik 2002 i młodsi, w kategorii ”2” rocznik 2003 i młodsi.

Mimo niesprzyjającej pogody do Karolewa zjechały 44 drużyny, łącznie było 130 zawodników. W kategorii „Dwójek” dziewcząt grało pięć klubów ( SET Kętrzyn, Wilkowo, Atak Elbląg Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku, Truso Elbląg ) wystawiając 14 zespołów. Na początku rozgrywki toczyły się w czterech grupach eliminacyjnych. Z grupy wychodziły dwa zespoły.

Dziewczęta z naszej szkoły wyszły z grupy na drugim miejscu. Natomiast w dalszej części rozgrywek w ćwierćfinałach, półfinałach i finale pokonały wszystkie rywalki zajmując pierwsze miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały: Kasia Łoboda, Ania Gulan i Martyna Jaśkiewicz.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dariusz Maciorowski
Turniej Siatkarski Orbita Cup 2013
Sukcesy23 listopada ponad sto zawodniczek wzięło udział w Turnieju Siatkarskim Orbita Cup 2013 zorganizowanym przez Ełckie Towarzystwo Siatkówki Orbita przy współudziale Fundacji im. Huberta Wagnera i UKS Salos Ełk.
Jednocześnie na trzech boiskach toczyła się rywalizacja w kategorii „Dwójki” dziewczęta z klas IV i młodsze, a w kategorii „Trójki” zmierzyły się drużyny dziewcząt z klas V i młodsze. Trzecie boisko zajmowały zespoły 6-osobowe dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Głównym celem tego wydarzenia była integracja młodzieży szkolnej, której pasją jest siatkówka.
W kategorii „Dwójki” dziewcząt drugie i trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z naszej szkoły.
Na drugim miejscu podium stanęły: Gabrysia Lutyńska, Karolina Niecikowska i Martyna Jaśkiewicz, natomiast trzecie miejsce zajęły Kasia Łoboda i Julka Kamińska.

Trenerem dziewcząt jest Dariusz Maciorowski.

Bardzo gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy następnych.
Mikołajkowy Autobus Radia 5
Kronika
Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dzień 6 grudnia jest dla każdego z nas dniem wyjątkowym. To tego dnia wszyscy jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, bo do każdego z nas przychodzi Mikołaj i przynosi nam prezenty. W naszej szkole jak co roku Mikołaj obdarował nas słodyczami.
Nasi uczniowie rozumieją , że miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych. Dlatego też uczniowie we współpracy z dyrektorem szkoły Panią Ewą Litman i prezesem Fundacji Ratujmy Życia Panem Michałem Okuniewskim po raz pierwszy włączyli się do akcji „Mikołajkowy Autobus Radia 5”.
W godzinach przedpołudniowych autobus przyjechał do szkoły, aby odebrać pięknie opakowane prezenty dla potrzebujących. W tym roku wspólnie zebrane dary zostały przekazane kolejny raz na rzecz podopiecznych Domu św. Faustyny oraz Rodzinnych Domów Dziecka Państwa Ćwieków i Górskich

Dziękujemy uczniom klas IA, IB, IC, IIB1, IIB2, IIC, IIID oraz 2a SP wraz z wychowawcą za wsparcie akcji i gratulujemy wspaniałej postawy, godnej naśladowania.

Szczególnie dziękujemy uczennicom klasy IIB2 Paulinie Dąbkowskiej, Kindze Kolendo, Monice Kulenko i Oli Prochorów oraz uczennicy klasy IIC Marcie Milewskiej za zaangażowanie podczas przygotowania i przekazania prezentów.

Katarzyna Cholewińska
FINAŁ KONKURSU „EUROWYZWANIE”
SukcesyDnia 28 listopada 2013 roku odbył się etap finałowy drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013 „EUROWYZWANIE”. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Patrycja Talkowska, Małgorzata Wiśniewska oraz Rafał Kozikowski, którzy otrzymali największą ilość punktów w etapie wewnątrzszkolnym. Ich udział w finale okazał się wielkim sukcesem!

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Wiśniewska - uczennica klasy IIB1, która wygrała netbooka.
Trzecie miejsce zdobył natomiast uczeń klasy IIB2 – Rafał Kozikowski, wygrywając odtwarzacz mp4.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursie w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego. Za ich przygotowanie była odpowiedzialna pani Joanna Gaworska.
Strona 90 z 113 << < 87 88 89 90 91 92 93 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1706320 Unikalnych wizyt