Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook16/07/2018 16:48:03 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Byliśmy z młodzieżą w Berlinie na Umwelt Festival
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

30 maja 2013 r. grupa jedenastu osób z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku wyruszyła w podróż na trasie Ełk – Warszawa – Berlin. Wyjazd do stolicy Niemiec był ukoronowaniem dwuletniej współpracy z Grüne Liga– niemiecką ekologiczną organizacją pozarządową.
Eko-Ełk
Sukcesy
Od 6 czerwca 2013, w Ełckim Centrum Kultury można obejrzeć wystawę fotograficzną pod tytułem 'Eko-Ełk'. Jest to część grantu edukacyjnego 'Nasze Pasje' prowadzonego przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego, p. Marlenę Skutnik i p. Edytę Ostrowską.
Głównym celem projektu było pokazanie miasta od najpiękniejszej strony i podkreślenie ekologicznego charakteru miejsca, w którym żyjemy.
W projekcie uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego: Edyta Ziarko, Jakub Sierzputowski, Kuba Wyrzykowski, Patryk Kubrak, Patrycja Mioduszewska, Natalia Sternik, Paula Konopka, Mateusz Romatowski, Tomasz Siedlecki, Aleksandra Prochorów, Nikolina Sienkiewicz, Rafał Kozikowski, Julia Stefanowicz, Agata Stefanowicz i Mateusz Kurza.
Do obejrzenia naszych fotografii zapraszamy codziennie od 6 do 20 czerwca 2013r.

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Go Green In Berlin
KronikaOd 31.05 do 3.06.2013 uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycielek języka angielskiego i niemieckiego p. Marleny Skutnik i p. Edyty Ostrowskiej reprezentowali Zespół Szkół Samorządowych na Umwelt Festival w Berlinie, Do pięknej stolicy Niemiec udali się: Jakub Sierzputowski (kl. 2A), Kuba Wyrzykowski (kl. 2A), Tomasz Siedlecki (kl. 2A), Paula Konopka (kl. 2B2), Aleksandra Prochorów (1B2), Nikolina Sienkiewicz (kl. 1B2), Julia Stefanowicz (kl. 1B2), Agata Stefanowicz (kl. 1B1) i Rafał kozikowski (kl. 1C).
Uczniowie brali udział w międzynarodowym projekcie ekologicznym, a efekty swojej pracy zaprezentowali właśnie na berlińskim festiwalu.
Etapy prac nad projektem można było śledzić na stronie szkoły w zakładce 'Go Green In Berlin' od lutego 2013r.

Wyjazd do Berlina okazał się bardzo owocny nie tylko ze względu na sam festiwal, gdzie mieliśmy okazję poznać osobiście niemieckiego ministra środowiska Petera Altmaier'a - ale również dlatego, że udało nam się nawiązać kontakt z jedną z berlińskich szkół, z którą będziemy współpracować już w przyszłym roku szkolnym.

Szczegółowa relacja z pobytu w Berlinie już wkrótce.

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Wizyta studyjna w mieście Alytus
Kronika16-17 maja w Alytusie odbyła się wizyta studyjna poświęcona zagadnieniom związanym z ochroną środowiska, w której udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Panemune w Alytusie (Litwa)

Wizyta studyjna zorganizowana była w ramach projektu „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych”, którego zasadniczym elementem jest termomodernizacja budynków obu szkół. Projekt realizowany jest z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007-2013.

Uczestnicy wizyty mieli okazję wziąć udział we wspólnych zajęciach, a także zwiedzić w Alytusie m.in. przedsiębiorstwo wodociągowe, przedsiębiorstwo ciepłownicze, miejscową szkołę plastyki i sztuk pięknych, jak również ogród bonsai. Uczniowie szkoły w Alytusie przyjadą do Ełku z rewizytą we wrześniu tego roku, również w ramach realizacji wspomnianego projektu.

Oprócz uczniów i ich opiekunów z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku w wizycie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta w Ełku oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Projekt „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Wyróżnienie w I Mazurskim Święcie Tańca
Sukcesy

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

MAZURSKIE ŚWIĘTO TAŃCA - PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH
Dnia 2.06.2013r w Ełckim Centrum Kultury zaprezentowały się dziecięce zespoły taneczne podczas pierwszego Mazurskiego Święta Tańca. Na scenie sali widowiskowej ECK wystąpiło 37 zespołów prezentujących najróżniejsze tańce i techniki taneczne. W przeglądzie brały udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Publiczność zgromadzona tego dnia na widowni była pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu, jaki reprezentowali tancerze. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie tańca: ludowy i technika dowolna w trzech grupach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły przedszkola i oddziały przedszkolne działające na terenie szkół podstawowych, drugą: klasy I-III i trzecią grupę: klasy IV-VI.
Dziewczęta należące do zespołu taneczno-gimnastycznego „Fair Play” założonego i prowadzonego przez panią Katarzynę Klimach oraz do zespołu tanecznego „Skaczące Nutki” założonego i prowadzonego przez panią Helenę Borową godnie reprezentowały barwy naszej szkoły. Prezentacje oceniane były przez profesjonalne jury, które nagrodziło najlepsze zespoły a wśród nich zespół „Fair Play” i „Skaczące Nutki”. Zespoły te zdobyły wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej i ogromny aplauz widowni. Nasze tancerki oklaskiwane były za wysokie umiejętności taneczne i gimnastyczne.
Na zakończenie przeglądu specjalnie dla gości wystąpił Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk. Mazurskie Święto Tańca przeniosło nas w przepiękny i zaczarowany świat tańca i muzyki.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie i prowadzenie zespołów:
mgr Katarzyna Klimach i mgr Helena Borowa
Szkoła sukcesu
SukcesyCo roku szkoła uzyskuje wysokie wyniki ze sprawdzianu, ale tegoroczny wynik przerósł nasze oczekiwania.Średni wynik szkoły wynosi 30,2 punktu na 40 możliwych do zdobycia. Dało to szkole wynik najwyższy w skali staninowej. W naszym województwie tylko 2,2% szkół, a w kraju 4,1% uzyskało taki wynik. Jeszcze nigdy żadna ełcka szkoła nie uzyskała tak wysokich wyników.

W tym roku szkolnym do sprawdzianu przystąpiło 33 uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Jeden uczeń, laureat konkursu przedmiotowego był zwolniony z pisania, co jest jednoznaczne z otrzymaniem maksymalnej liczby punktów. Tegoroczni szóstoklasiści są wyjątkowo zdolni i pracowici, czego pierwszym zwiastunem były wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Cieszyliśmy się, że do etapów wojewódzkich zakwalifikowało się 15 uczniów. Jeden z nich uzyskał tytuł laureata w konkursie matematycznym i aż dziewięciu zostało finalistami: pięciu z matematyki, jeden z angielskiego, dwóch z przyrody i jeden z historii.

Gratulujemy uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom uczącym obie klasy zarówno obecnie, jak i w edukacji wczesnoszkolnej
Wycieczka klas 4a i 4b do Olsztyna
KronikaW słoneczny poniedziałek (20 maja 2013) klasa 4a i 4b wybrały się wraz z wychowawczyniami p. Marleną Skutnik i p. Katarzyną Cholewińską na
wycieczkę do Olsztyna.
Od samego rana wszystkim dopisywał dobry humor. Pierwszym obiektem, do którego udali się uczestnicy wycieczki było Olsztyńskie Planetarium Astronomiczne - drugie co do wielkości planetarium w Polsce będące siedzibą Federacji Miast Kopernikowskich. Obejrzeliśmy tam film o zjawiskach astronomicznych. 'Najbardziej podobało mi się planetarium.
Można było zobaczyć, jak piękne są gwiazdy i dowiedzieć się wielu
ciekawostek', relacjonuje Natalia Safiejko, uczennica klasy 4a.

Kolejnym przystankiem było Obserwatorium Astronomiczne na wzgórzu św. Andrzeja (najwyższym (143 m n.p.m.) wzniesieniu dawnego Olsztyna). 'Na wycieczce najbardziej podobało mi się Obserwatorium. Zobaczyliśmy tam wiele urządzeń, których używał Mikołaj Kopernik. To była udana wycieczka', podsumowała Zuzanna Kunda z klasy 4a.

Po spacerze olsztyńską starówką, którą od najpiękniejszej strony pokazała nam pani przewodnik, udaliśmy się na obiad. Po energetycznym posiłku nasz wesoły autokar wyruszył do Ełku.

Organizatorzy wycieczki: Katarzyna Cholewińska i Marlena Skutnik.
Opiekunowie: K. Cholewińska, M. Skutnik, Edyta Ostrowska, Jarosław Andrzejewski.
Miłośnicy zwierząt z zerówki
Kronika
Miłośnicy zwierząt
W minionym tygodniu najmłodsze dzieci z kl. „0”a odwiedzili nietypowi goście. Nasi „zerówkowicze” wraz z mamami przynosili swoje zwierzątka domowe. Gościły u nas i te bardziej znane, jak chomiki, żółw wodno-lądowy, ale i te bardzo egzotyczne jak kameleon i jaszczurka agama. Właściciele zwierzątek chętnie opowiadali nam o zwyczajach swoich pupili, ale także o sposobie odżywiania się, opieki i pielęgnacji. Pozostałe dzieci wykazały się dużą delikatnością i troską w stosunku do zwierząt.
Dzięki tej niecodziennej lekcji dzieci dowiedziały się m.in., że kameleony, aby ugasić pragnienie spijają wodę ze zroszonych liści a żółwie wbrew przekonaniu wcale nie są takie powolne! Dużą ciekawostką były również wyjątkowo ruchome oczy kameleona i jego zmieniające kolor ubarwienie.
Tego typu zajęcia pozwoliły nam na bliższe poznanie różnych gatunków zwierząt i przypomnienie, że każde z nich potrzebuje dużo opieki i miłości.

Małgorzata Zdankowska
SEGREGUJĘ - MAZURY RATUJĘ !
KronikaDnia 9 maja 2013r. uczniowie klas I a, I b i III b Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku.
Głównym celem wycieczki było zwiększenie świadomości młodego społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami oraz roli jaką odgrywa skutecznie prowadzona selektywna zbiórka odpadów w ochronie środowiska.
Zwiedzanie ZUO dzieci rozpoczęły od obejrzenia filmu edukacyjnego pt.,,Segreguję - Mazury ratuję!”(eko_alfabet.avi). Film opowiada o tym, jak zadbać o środowisko wokół siebie, a także o działaniach edukacyjnych podejmowanych w celu przygotowania społeczeństwa do nowego systemu zbiórki odpadów.
Następnie p. Wiceprezes Robert Detkiewicz przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat filmu i problemu segregacji odpadów. Dzieci dowiedziały się o dualnym sposobie segregowania śmieci na suche i mokre. Po filmie uczniowie udali się do Sortowni, aby tam zobaczyć, jak odbywa się sortowanie odpadów i jaki sprzęt jest do tego potrzebny.
Myślimy, iż cel wycieczki został osiągnięty.
Zapraszamy do galerii.
MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM KLAS IV
SukcesyDnia 17.05.2013r. na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Trójboju Lekkoatletycznym Klas IV SP . Zawody zorganizowane zostały przez MOSiR w Ełku. Sportowcy z poszczególnych szkół podstawowych startowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 300m lub skok w dal. Zespół każdej szkoły liczył 5 zawodników/ zawodniczek, których wyniki przeliczane były na punkty zgodnie z tabelami LA SZS. Do klasyfikacji końcowej zaliczane były cztery najlepsze wyniki, których suma składała się na wynik zespołu. Poziom zawodów był bardzo wysoki, padło wiele rekordów, a nasi młodzi sportowcy z wielkim zapałem i sportowym duchem walki zmagali się z każdą konkurencją, pokonując inne zespoły. W klasyfikacji końcowej chłopcy zajęli II miejsce i są wicemistrzami miasta, a dziewczynki VI miejsce. Najlepsze zespoły otrzymały puchary, dyplomy i słodycze. Ogromne brawa należą się tym zawodnikom trójboju dla których były to pierwsze zawody w życiu. Wszyscy godnie reprezentowali barwy naszej szkoły.

Trener i opiekun: Katarzyna Klimach
Finał Wojewódzki Turnieju im. Marka Wielgusa
SukcesyW piątek 17 maja klasa IV b uczestniczył w finale wojewódzkim w Turnieju im. Marka Wielgusa. Zawody odbyły się w na stadionie miejskim w Węgorzewie. W turnieju wzięło udział 16 zespołów chłopców podzielonych na 4 grupy. Chłopcy z Naszej szkoły zajeli drugie miejsce w grupie (SPS nr 6-Wydminy 14:0 !!!, Lwy Korsze 3:4, Legia-Bart Bartoszyce 1:1)i awansowała do ćwierćfinału turnieju. W ćwierćfinale pokonała zespół UKS Gmina Rybno 5:1(zwycięzca gr. D) i awansowała do pierwszej 4 turnieju. W półfinale zawodnicy naszego klubu musieli uznać wyższość SP 18 Olsztyn (Stomil Olsztyn) 0:1 i na pocieszenie pozostało rozegrać mecz w "małym finale" czyli o 3 miejsce. Ponownie przyszło nam zagrać z grupowym naszym rywalem UKS Lwy Korsze. Po zaciętym meczu w regulaminowym czasie wynik 3:3 i do wyłonienia 3 drużyny w województwie w "piątkach piłkarskich"potrzebne były rzuty karne, gdzie Rona pokonała swoich rywali 3:1. IV b oprócz brązowych medali została nagrodzona indywidualnie: Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Lewandowski (9 bramek)

Klasyfikacja końcowa kategorii chłopców:
1. SP18 Olsztyn Mamy Talenty
2. UKS Naki Olsztyn
3. Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6
4. SP Lwy Korsze

Skład zespołu: Jakub Rusak- Michał Herman, Maksymilian Smoliński, Błażej Makar, Jakub Lewandowski, Filip Ryszkiewicz, Michał Herman, Dominik Łojewski, Piotr Murawski. Trener: Dariusz Ryszkiewicz, kierownik zespołu: Jan Murawski.
Strona 88 z 107 << < 85 86 87 88 89 90 91 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1581724 Unikalnych wizyt