Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook25/04/2018 00:48:48 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
e-Twinning
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Grudzień okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla uczniów klasy 6a szkoły podstawowej i 2A liceum ogólnokształcącego. Biorą oni udział w programie e-Twinning współpracując ze szkołą podstawową z Czech i Słowacji.

Jednym z elementów współpracy jest przygotowanie piosenki świątecznej. Wybraliśmy wesołą i optymistyczną "Jingle Bells" - już niebawem będzie można posłuchać jej w wykonaniu szóstoklasistów na stronie www przygotowywanej przez Jakuba Sierzputowskiego z klasy 2A liceum.

Więcej o współpracy z Czechami i Słowacją już wkrótce, a na razie zdjęcia z przygotowań "Jingle Bells" :-)

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska
Konkurs rysunkowy dla dzieci klas I–III
Kronika„Moja ulubiona postać z baśni Hansa Christiana Andersena”
Dnia 10 grudnia 2012 r. w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs rysunkowy dla uczniów klas I – III. Tematem prac były postacie występujące w baśniach H. Ch. Andersena. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Celem konkursu było zaznajomienie uczniów z baśniami H. Ch. Andersena oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci nabytych wiadomości i wyrażania uczuć w formie graficznej. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać pracę techniką dowolną na kartkach z bloku rysunkowego formatu A – 3. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne techniki. Laureatami konkursu zostali:
Klasa 1
I miejsce uczennica klasy 1a Weronika Moczydłowska - Krewionek
II miejsce uczennica klasy 1a Karolina Maikowska
Klasa 2
I miejsce uczennica klasy 2a Patrycja Stachyra
II miejsce uczeń klasy 2a Piotr Sołtys
III miejsce uczennica klasy 2a Aleksandra Urbanowicz
Klasa 3
I miejsce uczennica klasy 3a Martyna Jaśkiewicz
II miejsce uczennica klasy 3a Gabriela Lutyńska
III miejsce uczennica klasy 3a Julia Borkowska
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek a laureaci konkursu interesujące książki. Najciekawsze prace przedstawione są na wystawie w bibliotece szkolnej.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.
Hanna Tyszko

W świątecznym nastroju - warsztaty ozdabiania bombek metodą decoupage
KronikaDnia 8 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się artystyczne zajęcia otwarte, które były zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne bombki zdobione metodą decoupage. Przy dźwiękach kolęd czas upłynął w miłej atmosferze, a dzieci wyszły z zajęć radosne i dumne z własnoręcznie wykonanych ozdób. Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły panie: Anna Kuczyńska i Helena Borowa.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej
Stypendyści 2012
Sukcesy Nasza uczennica Aneta Bronakowska będzie otrzymywać w roku szkolnym 2012/2013 stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wręczenie dyplomów odbyło się w piątek 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Aneta Bronakowska jest jedną z 169 osób z województwa warmińsko- mazurskiego, które w tym roku otrzymywać będą stypendia Prezesa Rady Ministrów dla wyróżniających się uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Warunki przyznania stypendium opisuje Ustawa o systemie oświaty. Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, a następnie wniosek o przyznanie stypendium zatwierdza rada pedagogiczna. Dyrektor szkoły przedstawia je kuratorowi oświaty, a ten - za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej - Prezesowi Rady Ministrów. Stypendium jest wypłacane podczas roku szkolnego i finansowane ze środków budżetu państwa. Wynosi 258 zł miesięcznie. Wyróżnienie to jest jedną z form nagradzania uzdolnionych uczniów. Otrzymują je ci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen lub wykazywali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych – wyniki co najmniej dobre. Aneta już po raz drugi została najlepszą z najlepszych.

Okazuje się, że warto się uczyć. Aneta dostała też stypendium za naukę i działalność społeczną. W środę, 23 listopada, zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański, wręczył 31 najlepszym i najaktywniejszym uczniom stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen za ostatni rok szkolny nie mogła być mniejsza niż 4,5) i za aktywność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego lub rówieśniczego. Uroczystość wręczenia stypendiów miała miejsce w Szkole Artystycznej w Ełku. Stypendia otrzymali też uczniowie naszej szkoły podstawowej: Bartosz Kirycki z klasy 6b, Bartosz Dąbrowski z klasy 6b , Patryk Moldenhower z klasy 5b oraz uczennica klasy IIB2 liceum Martyna Odolecka.
„Noc z muzyką” w szkole
KronikaKliknij, aby zobaczy zdjęcia

Radości nie było końca.
- Noc w szkole, to są niezapomniane wspomnienia – mówią uczniowie z kl. IIIa naszej szkoły.
- Chcemy zostać jeszcze na następną noc – wtórują im uczniowie z kl. IIIc SP nr 9 w Ełku.
Wszystkim się podobało. Było wiele okazji do wspólnej zabawy. Kl. IIIa zaprosiła na „Noc z muzyką” do naszej szkoły kl. IIIc ze SP nr 9 w Ełku wraz z wychowawczynią panią Dorotą Staniszewską.
Podczas „nocki” szkoła rozbrzmiewała muzyką. Były występy artystyczne, wspólne tańce, chwila relaksu podczas układania budowli z klocków oraz mecz towarzyski w mini hokeja.
I i II miejsce Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6
SukcesyKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 6 grudnia 2012 rozegrano Turniej Mikołajkowy Szkół Podstawowych klas IV w piłce nożnej halowej o puchar Pani Dyrektor SPS nr 6 pod patronatem Prezydenta miasta Ełk.

Zawody odbyły się na Hali Miejskiej na barankach a w turnieju uczestniczyły wszystkie reprezentacje ełckich podstawówek. Turniej Mikołajkowy okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły, gdyż 1 i 2 miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej Sportowej nr 6.

Turniej był podzielony na dwie grupy po cztery zespoły. Dwa pierwsza zespoły z grupy A i B awansowały do półfinału a reszta drużyn grała o poszczególne miejsca w turnieju. W wielki Finale spotkały się dwa zespoły z klasy IV b (klasa o profilu piłka nożna), gdzie I zespół wygrał z II 2:1.

Konkurs recytatorski
Kronika5 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0 i I .

Dzieci prezentowały wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy oraz własną twórczość. Jury miało trudne zadania, ponieważ poziom był wysoki.


Laureatami zostali:

I miejsce - Patrycja Zawadzka kl. 0b
I miejsce - Karolina Małkowska kl. Ib
II miejsce - Monika Rogucka kl. Ib
II miejsce - Julia Juszkiewicz kl. Ib
III miejsce- Marta Bagińska kl. Ia
III miejsce Zofia Pieczyńska kl. I b
Wyróżnienie Klaudia Surawska kl.Ia


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: Małgorzata Zdankowska, Hanna Tyszko, Katarzyna Pietruszewska
II miejsce w XIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej
SukcesyW sobotę 1 grudnia w Mikołajkach odbył się XIII Mikołajkowy Turniej Piłlki Halowej o Puchar Biskupa Ełckiego. Wśród 15 drużyn, które wzięły udział w tym turnieju m.ion. z Gołdapi, Mikołajek, Suwałk, Baranowa, Giżycka, Wiżajn, była również drużyna z Parafii Opatrzności Bożej z Ełku.
Nasza drużyna wyszła z rozgrywek grupowych z pierwszego miejsca. Następnie w ćwierćfinale i półfinale rozprawiliśmy się w rzutach karnych z mocnymi drużynami z Mikołajek i Baranowa. Finał był emocjonujący, jednak musieliśmy uznać wyższość drużyny z Suwałk. Ostateczny wynik finałowy to 3:1 nie licząc straconego głosu ks. Sławka jako trenera:).
Mimo wszystko to ogromny sukces! Gratulacje zawodnikom!
Skład drużyny: Bartosz Kirycki, Grzegorz Korabiewski, Mateusz Kondracki, Mateusz Krawcewicz, Miłosz Lis, Patryk Moldenhower, Dominik Orzechowski i najmłodszy z kadry - Filip Ryszkiewicz.
Ahoj kapitanie! Kierunek Przedszkole
Kronika30 listopada uczniowie klasy 0b wraz z wychowawcą uczestniczyli w nagraniu audycji pt.: "Ahoj kapitanie! Kierunek Przedszkole".
Tematem były tradycje andrzejkowe. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Największą frajdę sprawiło uczniom wypowiadanie się na temat wróżb andrzejkowych.
To pierwsza taka lekcja w radiu uczniów naszej szkoły i mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Katarzyna Pietruszewska
Złotka już w PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA
Sukcesy28.11.2012r. w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Siatkowej Dziewcząt. Nasze złotka zajęły drugie miejsce i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek tj. Mistrzostwa Regionu, które odbędą się już w najbliższą środę 5.12.2012r. w Orzyszu. W decydującym meczu o awansie nasze siatkarki gładko pokonały drużynę z Gołdapi 2 - 0 (25-18, 25-19). Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów.
Skład drużyny:
Emilia Kucharczyk, Monika Januszewska, Magda Januszewska, Natalia Sternik, Sandra Szaraniec, Kamila Gręś, Izabela Boruszewska, Sylwia Grzegorczyk, Aleksandra Prochorów, Natalia Krukowska, Martyna Odolecka, Michalina Kukowska, Monika Kiełczewska
trener Jarek Andrzejewski
Gratulujemy sukcesów
Sukcesy Uczniowie naszej Szkoły mają różne pasje i osiągają sukcesy w swoich ulubionych dziedzinach.

Z przyjemnością informujemy, że Damian Perkowski – uczeń klasy I B1 naszego liceum zajął II miejsce w III serii oraz III miejsce w IV serii GRAND PRIX ZIEMI LUBELSKIEJ W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM "Godzina w piekle" 2012.
Damian trenuje kolarstwo przełajowe w klubie UKS Wygoda Białystok. W ostatniej rundzie jesiennej zajmował czołowe miejsca w wyścigach na terenie całego kraju, m.in.:
III miejsce w Ogólnopolskim Wyścigu Przełajowym w Kraśniku,
I miejsce w Pucharze Polski w Lublinie,
II miejsce w Pucharze Polski w Rzemiszowie,
I miejsce w wyścigu go challengu PZKOL-u w Masłońskich.

Udział w zawodach i zdobyte trofea sportowe to wspaniały sukces indywidualny dający dalszą motywację do spełniania się w swojej pasji. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, o których z pewnością zawiadomimy społeczność szkolną.
Strona 88 z 101 << < 85 86 87 88 89 90 91 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1504127 Unikalnych wizyt