Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/05/2018 11:34:12 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Ratujmy życie !!!
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Życie ludzkie to dar najcenniejszy, dlatego należy o nie dbać. W wielu sytuacjach zagrożenia człowiek może przeżyć, ale warunkiem jest właściwie udzielona pierwsza pomoc.
Mając świadomość jak ważne są te umiejętności 15 i 17 października dwie grupy uczniów (łącznie 57 osób) naszego liceum brały udział w II etapie, tym razem praktycznym, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu „Daj siebie innym - umiem pomagać potrzebującym" realizowanego przez Fundację Ratujmy Życie
Młodzież z klas I i II LO ćwiczyła z pełnym zaangażowaniem resuscytację na profesjonalnych fantomach i poznała zasady defibrylacji z użyciem automatycznego aparatu AED. Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób, o czym może świadczyć duże zainteresowanie uczniów i aktywność podczas ćwiczeń.
W przyjaznej atmosferze, pod kierunkiem profesjonalnych ratowników medycznych z Fundacji, uczniowie nasi nabyli umiejętność radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, co zostanie potwierdzone certyfikatami, których rozdanie nastąpi już wkrótce.
Gratulujemy młodzieży wspaniałej postawy. Pamiętajcie ,że odwaga oznacza działanie mimo lęku, a nie bez lęku.
Pragniemy również wyrazić serdeczne podziękowania Prezesowi Fundacji Ratujmy Życie Panu Michałowi Okuniewskiemu, Dyrektorowi Oddziału Fundacji z Olecka Tomaszowi Dziokanowi i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za profesjonalne przygotowanie szkolenia.
- Szkolenie uświadomiło nam, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej wiedzy jesteśmy gotowe bez obaw pomóc osobie poszkodowanej. Czujemy się bezpieczniej, gdy wiemy co mamy zrobić. Teraz jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenie - stwierdziły uczennice klasy IB, Zuzanna Gardocka i Edyta Grygo.
Tydzień Zdrowego Żywienia
KronikaCóż się znowu działo w Szkole Podstawowej Sportowej Nr 6? Tam trzeba było być !!!


21.10.2013 w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji Tygodnia Zdrowego Żywienia. Główną myślą przewodnią spotkania było hasło
,,W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”. Uczniowie klas 0-VI udowodnili, że doskonale opanowali wiadomości
i umiejętności związane z tematem zdrowie. Na tę okoliczność dzieci przygotowały plakaty o zdrowiu. Każda klasa wykonała również coś
pysznego i zdrowego. Było w czym wybierać! Na stoiskach klasowych pojawiły się piękne, pyszne kanapeczki, sałatki, porcje owoców i warzyw,
napoje i soczki. W nasze działania włączyła się również pani pielęgniarka i nasi niezawodni rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy
za pomoc i obecność. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zakończyło się ruchem, wspólnymi tańcami, jak przystało na szkołę sportową!

Jolanta Gutowska

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć
Wycieczka do lasu
KronikaTo był fantastyczny, niezapomniany dzień…

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 17.10.2013roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do pobliskiego lasu na terenie Nadleśnictwa Przykopka. Trasę ze szkoły do lasu dzieci pokonały autokarami. Po dotarciu na miejsce wszyscy uczestnicy spotkali się z panem leśniczym, który przypomniał podstawowe zasady zachowania w lesie. Następnie uczniowie podzielili się na dwie grupy i przystąpili do realizacji założonych celów tj. rozpoznawania drzew po liściach, owocach i korze oraz po ich ogólnym wyglądzie.
Pod fachowym okiem pana leśniczego wszyscy razem przeprowadzali obserwacje środowiska pod kątem: obecności zwierząt (nagryziona szyszka-wiewiórka, rozgrzebana ziemia świadczyła o obecności dzików, kolorów lasu - kolorowe liście, mech, źdźbła trawy, leśne owoce. Uczniowie poznali również warstwową budowę lasu. Opowieści pana leśniczego były tak ciekawe, że pobudziły w uczniach chęć odkrywania przyrody.
Wspólna wyprawa do lasu zakończona została ogniskiem, zabawą na świeżym powietrzu, bo przecież jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia!!!

Jolanta Gutowska
Do ,,Szósteczki ’’przyszła ,,Słoneczna Ósemeczka”, a cóż tam się działo!!!
KronikaDo ,,Szósteczki ’’przyszła ,,Słoneczna Ósemeczka”, a cóż tam się działo!!!


Dnia 18.10.2013 roku w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III oraz przedszkolaków ze ,,Słonecznej Ósemki”.
Połączył nas wspólny cel, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie.
Spotkanie rozpoczęto od prezentacji filmów ,, Śniadanie daje moc”. Następnie przedszkolaczki ze,, Słonecznej Ósemki” zaśpiewały piosenkę
pt.,,Witaminki”. Później prezentowali się uczniowie klas I-III SPS nr 6. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki związane z tematyką zdrowotną.
Spotkanie zakończył wspólny taniec i poczęstunek, oczywiście owocami!


Jolanta Gutowska

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć
Pielgrzymko-wycieczka maturzystów na Jasną Górę
Dnia 8 październiki uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Samorządowych pojechali na wycieczkę szkolną do Krakowa wraz z kadrą nauczycieli w składzie: Małgorzata Kosieradzka, Dorota Zabłocka, Katarzyna Klimach oraz ks. Cezary Dziekanowski.
Po przyjeździe na miejsce nasi uczniowie zwiedzili Jasną Górę wraz z wszystkimi związanymi z tym miejscem zabytkami, następnie udali się do Oświęcimia, gdzie mieli okazję zobaczyć '' Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau ''.
Następnego dnia wycieczki wszyscy udali się na wyczerpującą, ale jakże ciekawą wyprawę na Morskie Oko. Kolejną atrakcją wycieczki były Krupówki w Zakopanem, gdzie mieliśmy możliwość spędzenia wolnego czasu.
Ostatniego dnia nasi uczniowie zwiedzali Kraków. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji takich jak zwiedzanie Starego Rynku, Wawel, Sukiennice, a także liczne kościoły.
Po wyjeździe z Krakowa mieliśmy okazję odwiedzić również Łagiewniki oraz Wadowice, gdzie obejrzeliśmy dawny dom i okolice, w których wychował się nasz papież Karol Wojtyła. Ostatnim punktem naszej wycieczki było urocze, górskie miasteczko Lanckorona. Wieczorem wszyscy choć niechętnie wyjechaliśmy z tego pięknego miejsca i udaliśmy się w kierunku Ełku. Zarówno dla naszych uczniów, jak i nauczycieli była to na pewno niezapomniana i pełna atrakcji przygoda. Tą wycieczkę każdy wspomina z radością i uśmiechem na twarzy.
Mistrzostwa Miasta w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
SukcesyDnia 9.10.2013r drużyna piłkarska chłopców w składzie:

Piotr Murawski, Dominik Łojewski, Jakub Lewandowski, Patryk Moldenhower, Miłosz Lis, Mateusz Kondracki, Elgor Sańczuk , Jakub Smoleński, Mateusz Bukowski, Piotr Popowski, Grzegorz Modzelewski, Damian Chmielewski

wzięła udział w Mistrzostwach Miasta w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Chłopcy w całym turnieju rozegrali 5 spotkań, z których 3 wygrali i 2 zremisowali. Taki sam bilans zanotowały jeszcze 2 drużyny, jednak z układu bramek wynikło, że ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. Mimo pewnego niedosytu drużyna wypadła bardzo dobrze.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grzegorz Orzeł
Ślubowanie pierwszoklasistów
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

11 października 2013 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku uczestniczyli w niezwykle ważnej uroczystości, jaką było Ślubowanie 32 osobowej klasy pierwszej.

Zarówno dla pierwszoklasistów, jak i ich rodziców był to jeden z najważniejszych dni w życiu. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili niezwykle ambitny program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem tańczyli, recytowali wiersze i śpiewali piosenki polskie i angielskie. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej, po której każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Ewę Litman. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także upominki od zaproszonych gości oraz starszych kolegów i koleżanek ze szkoły. Pomimo tremy związanej z występem, uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a rodzice odczuli ogromną dumę ze swoich pociech.

Pierwszaki celująco zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia.

Jolanta Gutowska
Szkolenie z pierwszej pomocy
Kronika 8 października 2013 r. Fundacja Ratujmy Życie przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy, w którym uczestniczyli uczniowie klas I i II naszego liceum.
Etapem I etapu szkolenia w postaci wykładu i prezentacji praktycznej, było przybliżenie tematu, zapoznanie z resuscytacją krążeniowo-oddechową i użyciem defibrylatora AED.
II etap ( 5h) będzie realizowany w grupach w postaci ćwiczeń praktycznych zgodnie z ustalonym harmonogramem spotkań.
Szkolenie zakończy się uzyskaniem przez uczestników certyfikatu potwierdzającego zdobycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Pamiętajmy! W codziennym życiu wielokrotnie możemy zdawać egzamin z dziedziny pierwszej pomocy. Najwyższą oceną z niego będzie uratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka – może nawet członka rodziny lub kogoś bliskiego.

Relacja i zdjęcia na stronie fundacji

Katarzyna Cholewińska

Szkolna Liga Matematyczna
OgłoszenieRozpoczynamy nową edycję konkursu „Liga matematyczna” skierowanego do wszystkich chętnych uczniów klas 5 – 6 Szkoły Podstawowej Sportowej. Z wszelkimi pytaniami dotyczącymi konkursu można zwracać się do nauczycieli matematyki.

Do pobrania:
Regulamin konkursu i I cześć zadań

Życzymy Powodzenia!!!
Kolejny sukces piłkarzy „zielonego ogólniaka”
SukcesyPo wygranych mistrzostwach powiatowych piłki nożnej w Ełku, kadrze chłopców ZSS w dniu 30.09.2013 przyszło zmierzyć się w finałach rejonu w Giżycku. Nasi piłkarze nie zawiedli i godnie reprezentując barwy szkoły, zajmując II miejsce, awansowali do dalszego etapu tych rozgrywek, czyli Mistrzostw Regionu !
Wyniki i uczestnicy Mistrzostw Rejonu w Giżycku:
LO Olecko-II LO Giżycko 1:3
ZSKŚiA (Zespół Szkół Kształcenia Środowiska i Agrobiznesu)-ZSS Ełk 2:3
II LO Giżycko-ZSS Ełk 2:5
LO Olecko-ZSKŚiA 6:2
Lo Olecko- ZSS Ełk 4:0
II LO Giżycko-ZSKŚiA 2:5
Trener Tomasz Kowalko: Byłem pod wrażeniem stylu i umiejętności piłkarskich chłopaków jakie zaprezentowali w dwóch pierwszych meczach. Pierwsze miejsce przegraliśmy w meczu z LO Olecko. Był to trzeci mecz naszych piłkarzy, którzy po dwóch pierwszych, wygranych meczach, moim zdaniem, lekko zlekceważyli przeciwnika i za mocno rozluźnili się. Wiem, że chłopaki są tego świadomi i są gotowi na rewanż w Mistrzostwach Regionu, proszę o zaciskanie kciuków i wiarę w awans o Mistrzostwo Województwa.
Skład ZSS Ełku: Dybowski Jakub, Jabłoński Radosław, Kaszkiel Bartosz, Kubrak Patryk, Lipiński Kamil, Sierzputowski Jakub, Stawiecki Kamil, Supiński Krzysztof, Waszkiewicz Jakub.
Zapraszamy do ECK
KronikaOd 20 września 2013 w Galerii HOLL Ełckiego Centrum Kultury, można obejrzeć fotorelację z wizyty uczniów Zespołu Szkół Samorządowych wraz z opiekunami w Berlinie. Zapraszamy do ECK!

Kolejne zagraniczne projekty - już wkrótce.

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska
Strona 83 z 103 << < 80 81 82 83 84 85 86 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1535617 Unikalnych wizyt