Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/06/2018 19:42:04 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
SZKOŁA WSPÓŁPRACY
Kronika„Szkoła współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy”

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest on nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski, nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Miło nam poinformować, że nasze Liceum Ogólnokształcące znalazło się w gronie tych nielicznych szkół w Polsce zakwalifikowanych do realizacji tego projektu. W styczniu odbyły się już pierwsze szkolenia skierowane do rodziców, uczniów i nauczycieli. Każda z grup otrzymała zadanie do wykonania – przeprowadzenie debaty na temat: Współpraca w naszej szkole. Uzyskanymi wnioskami podzielimy się na kolejnym spotkaniu warsztatowym, które odbędzie w najbliższy piątek 28 marca 2014 r.
Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie: www.szkolawspolpracy.pl
Dzień Samorządności - Dniem Dobroczynności
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

21 marca 2014r w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odkrywano nie tylko talenty wokalne. Uczniowie SPS6 pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego LO - p. Marleny Skutnik i p. Katarzyny Cybulskiej-Buźniak, mieli okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne i dobre serca. W czerwcu 2013r Samorząd Uczniowskie LO z 'Zielonego' nawiązał współpracę ze Schroniskiem Dla Zwierząt 'Cztery Łapy' z Ruskiej Wsi, w gminie Ełk. Bieżący rok szkolny to pogłębianie współpracy poprzez uświadamianie dzieciom i młodzieży potrzeby pomocy czworonogom. Uczniowie ZSzS w Ełku wzięli udział w konkursie plastycznym 'Jesteś Odpowiedzialny Za To Co Oswoiłeś' - mającym na celu podkreślenie idei odpowiedzialnego przysposabiania zwierzaków. Pani Danuta Kowalewska, właścicielka schroniska, była gościem uroczystych obchodów Dnia Samorządności w ełckiej 'Samorządówce' - gdzie wręczyła nagrody wszystkim konkursowiczom. I miejsce zajęły Natalaia Safiejko i Paulina Cholewińska, II miejsce przyznano Zuzannie Kunda, a III na podium stanęła Wiktoria Zarzecka. Wszystkie uczestniczki są uczennicami klasy 5a Szkoły Podstawowej. Uroczystość zakończyło wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy odwdzięczyli się podarunkami w postaci karmy i zabawek dla psiaków ze schroniska - zgromadzonych podczas szkolnej akcji pomocy dla zwierząt. Owocna współpraca będzie kontynuowana.
Marlena Skutnik
WIOSENNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Dnia 20 i 21 marca 2014 roku na parkiecie ełckiej hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Ełku odbył się WIOSENNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS IV I V O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA EŁKU. Turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk. O Puchar Prezydenta Miasta Ełku rywalizowali zawodnicy ełckich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Uroczystego otwarcia Wiosennego Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej Klas IV i V dokonał Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz. Młodzi piłkarze wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi podczas prowadzonych rozgrywek, a współzawodnictwo umożliwiło wymianę doświadczeń nabytych podczas treningów. Turniejowi towarzyszyła radosna i ciepła wiosenna atmosfera, a rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play. Atrakcją turnieju był występ zespołu taneczno-gimnastycznego „FAIR-PLAY”, który działa w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Najlepsza szkoła w kategorii klas V otrzymała nagrodę rzeczową w postaci aparatu fotograficznego, którą ufundował Prezydent Miasta Ełku. Natomiast w kategorii klas IV najlepsza szkoła otrzymała komplet piłek, który ufundowała Rada Rodziców SPS nr 6 w Ełku razem z UKS Rona 03 Ełk. Najlepsi zawodnicy rozgrywanego turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki. Były również puchary, słodkie upominki i owoce.
Konkurs Palmy Wielkanocnej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Kolorowo i wiosennie zrobiło się w marcu w świetlicy szkolnej, za sprawą konkursu Palma Wielkanocna, organizowanego przez naszą szkołę w ramach obchodów „Jarmarku Kaziuka” w Ełku. Konkurs był skierowany do uczniów ełckich szkół i przedszkoli w wieku 4 -10 lat. To już IV edycja tego konkursu i jak co roku dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą podczas wykonywania palm, a ich estetyka z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie. Komisja konkursowa stanęła przed niemałym wyzwaniem podczas wyboru tej najpiękniejszej palmy. Spośród wielu prac wybrano sześć, które najbardziej się wyróżniały. Oficjalne wręczenie nagród nastąpiło 17 marca w świetlicy szkolnej, przez Panią Dyrektor Ewę Litman, Panią Dorotę Karpińską oraz Panią Joannę Kupidłowską. Palmy były oceniane w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej.
Kategoria indywidualna: Wiktoria Sinocha - SP nr 2 w Ełku (klasa I), Klaudia Mazalewska – SP nr 2 w Ełku (klasa III), Wiktoria Jasińska – SP nr 2 w Ełku (klasa III)
Kategoria grupowa: Przedszkole Niepubliczne Jedyneczka w Ełku (grupa 4 i 5 latki), Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku (świetlica szkolna), Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku (klasa 0 b)
Wyróżnienie: Gabriela Feller SPS nr 6 w Ełku (klasa I)
Laureatom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejną edycję konkursu  Anna Kuczyńska – organizator konkursu.
Spacer po szkole


Przedstawiamy wirtualny spacer po szkole zrealizowany przez uczennice klasy IIIB2. Liczymy na pozytywne komentarze.
Konsultacje z psychologiem, logopedą i pedagogiem
OgłoszenieZapraszam zainteresowanych uczniów na indywidualne konsultacje z psychologiem, logopedą i pedagogiem

21 marca 2014 r. w godz. 9.00-11.30 gabinet pedagoga szkolnego

Skorzystaj z okazji ! Specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku czekają na Ciebie! Chcesz zostać psychologiem , logopedą, pedagogiem? Nie wiesz jak to zrobić? Masz problemy? Masz wadę wymowy? Nie bój się i przyjdź na rozmowę!
Zbiórka suchej karmy oraz wszelkich gryzaków i zabawek dla psiaków ze schroniska w Ruskiej Wsi

U W A G A !!!
Samorząd Uczniowski LO przypomina
o zbiórce suchej karmy oraz wszelkich gryzaków i zabawek dla psiaków ze schroniska w Ruskiej Wsi.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.
Zebraną żywność i inne gadżety przekażemy opiekunom ze schroniska – którzy będą gościć w naszej szkole 21 marca 2014r –
podczas obchodów Dnia Samorządności.

Karmę i zabawki możecie przekazywać wychowawcom,
lub wrzucać do specjalnie oznaczonego pudełka – znajdującego się przy głównym wejściu do szkoły
Wiosenny Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Klas IV i V o Puchar Prezydenta Miasta Ełku
Ogłoszenie

regulamin turnieju

W dniach 20 marca 2014r. (w godz. 8.30-13.00) i 21 marca 2014r. ( w godz. 11.00-14.30) w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, ul. Św. M. M. Kolbego 11 odbędzie się
Wiosenny Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Klas IV i V
o Puchar Prezydenta Miasta Ełku.
Organizatorem Turnieju jest Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6, a współorganizatorami: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej i UKS Rona 03.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz.

Udział w turnieju uczniów ełckich szkół podstawowych umożliwi wymianę doświadczeń, umiejętności technicznych i taktycznych. Rywalizacja zgodnie z zasadami fair play będzie wspaniałą okazją do kształtowania właściwych postaw zarówno wśród zawodników, jak i kibiców.
Zapraszamy serdecznie Rodziców do wspólnego kibicowania.
Sukces trójek siatkarskich
W tym roku nasze dziewczęta z klasy Va „Dzień Kobiet” spędziły niezwykle wyjątkowo, bowiem uczestniczyły w eliminacyjnym turnieju mini siatkówki KINDER+SPORT 2014 . Zawody odbyły się 8 marca w Kętrzynie, a udział w turnieju wzięło ponad 400 dziewczynek z całego województwa. W samej kategorii trójek łącznie zagrało 36 zespołów. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, z których najwyższe miejsce w turnieju – piąte, zajął nasz najlepszy na chwilę obecną zespół w składzie – Natalia Safiejko, Dominika Żytyniec, Zuzanna Kunda i Paulina Cholewińska. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Olsztynie zakwalifikuje się najlepsze osiem zespołów, które będą wyłonione z trzech turniejów eliminacyjnych, następny już 12 kwietnia w Ełku, a ostatni 26 kwietnia w Węgorzewie. Każdy zespół może wziąć udział tylko w dwóch wybranych turniejach eliminacyjnych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Brawo UKS Rona 03 Ełk
Chłopcy z Naszej szkoły dokładnie z klasy V "b" w barwach UKS Rona 03 Ełk rozegrali kilka ciekawych gier z bardzo silnymi zespołami z Polski i z z zagranicy.

Mecz towarzyski z dnia 2.03.2014

Rona/SPS 6 rozegrała sparing z najlepszym zespołem w tym momencie w woj. mazowieckim ze Zniczem Pruszków. Spotkanie zostało rozegrane w Hali Piłkarskiej na Bemowie w Warszawie. Mecz rozegrany 9 na 9, czas gry 4 x 20 minut. Rona/SPS 6 nie była w stanie osiągnąć wyniku pozytywnego mecz zakończył się porażką 2:6. Wyniki poszczególnych kwart 0:1, 0:1, 0:3, 2:1.

"Fajnie było zagrać w super warunkach z bardzo silną drużyną mecz towarzyski. W spotkaniu mogliśmy zagrać lub próbować pograć piłką przy bardzo agresywnym presingu z drużyną dobrze zorganizowaną. Fajna lekcja dla moich chłopaków. Duże podziękowania należą się trenerowi Znicza za zaproszenie na sparing"- trener klasy 5 b SPS nr 6, Dariusz Ryszkiewicz.

W sparingu wystąpili chłopcy z V "b":
Kacper Gajewski, Tymon Gutowski, Maksymilian Smoliński, Błażej Makar, Filip Ryszkiewicz, Piotr Murawski, Kamil Albo, Dominik Łojewski, Michał Herman, Gabriel Rećko, Oskar Waszkiewicz, Jaku Rusak, Jakub Lewandowski, Krystian Aleszczyk, Marcin Stelmaszuk.

Turniej w Kownie z dnia 9.03.2014


Turniej rozegrano w hali ze sztuczną trawą. Spotkania grane były 7 na 7, czas gry 1 x 20 minut. Bilans Rony/SPS 6 rocznik 2002 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka. Turniej mocno obsadzony zespołami z Rosji, Łotwy, Litwy i Polski. Po turnieju okazało się, że graliśmy w bardzo silnej grupie z której zespoły zajęły 1,2,5 i 6 miejsce. Naszym zawodnikom przypadło zajęcie 5 miejsca na 8 zespołów. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Błażej Makar.
Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś
Ogłoszenie
K O N K U R S !!!!


Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego ogłasza konkurs na plakat pod hasłem ‘Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś’

W czerwcu 2013r SU LO nawiązał współpracę ze schroniskiem dla zwierząt ‘Cztery Łapy’ w Ruskiej Wsi.
Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na problem porzucania zwierząt przez ludzi i uświadomienie, iż nasi czworonożni przyjaciele nie są zabawkami.
Technika wykonania plakatu jest dowolna.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego.

Prace należy zgłaszać do opiekunów SU LO – p. Marleny Skutnik i p. Katarzyny Cybulskiej-Buźniak
do wtorku 17 marca 2014r. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone w piątek 21 marca 2014r podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządności w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!!!!!

Samorząd Uczniowski LO.
Strona 80 z 106 << < 77 78 79 80 81 82 83 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1560751 Unikalnych wizyt