Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook11/12/2017 18:01:50 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Sobota z e-twinning
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Trzeci etap współpracy e-twinning'owej ze szkołami z Czech i Słowacji już za nami. W sobotę (15 grudnia) w Zespole Szkół Samorządowych od południa słychać było świąteczne piosenki śpiewane przez uczniów klasy 6b, którym na pianinie akompaniował Paweł Grala z klasy 2A liceum ogólnokształacącego.
Po dopracowaniu do perfekcji piosenki "Jingle Bells" uczniowie przenieśli się do kuchni gdzie zajęli się przygotowywaniem kulinarnych pyszności.Tego dnia królowały wypieki: szarlotka i faworki. Do naszej e-twinning'owej ekipy dołączyli kolejni uczniowie z klasy 2A LO: Edyta Ziarko, Patryk Kubrak, Tomasz Siedlecki i Jakub Wyrzykowski.
Współpraca z zagranicznymi partnerami z projektu układa się bardzo pomyślnie. Cieszy również fakt, że nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i liceum chętnie wzięli udział w tym ciekawym wyzwaniu - i nawet sobota spędzona w szkole nie zniechęciła ich do dalszej pracy.
Kolejna relacja już niebawem. A tymczasem można już zajrzeć na stronę przygotowaną przez Jakuba Sierzputowskiego i przeczytać więcej na temat e-twinning'u: http://school-project.manifo.com/

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Wyniki konkursu na najbardziej świąteczną salę lekcyjną
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W połowie grudnia Samorząd Uczniowski LO ogłosił konkurs na NAJbardziej świąteczną salę lekcyjną. Do konkursu zaprosiliśmy wszystkie klasy liceum.
20 grudnia, po wnikliwym obejrzeniu sal zgłoszonych do konkursu, jury w składzie p. Iwona Jastrzębska oraz opiekujące się SU LO p. Marlena Skutnik i Katarzyna Cybulska-Buźniak pierwsze miejsce przyznały klasie 2B2.

Uczniowie z klasy 2B2 opiekują się salą 204, więc nie mieli łatwego zadania :-) Przygotowane przez nich dekoracje robią wrażenie, a dbałość o szczegóły w upiększaniu sali budzi niekłamany podziw. Nagrodą w konkursie była Paczka Słodkich Niespodzianek i dyplom wręczony klasie 2B2 w piątek 21 stycznia podczas wigilii klasowej.


W konkursie wyróżniono również klasę 2A - za niebanalne pokazanie uczniów i wychowawcy na autorskim plakacie ;-)

Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom, którzy wzięli udział w konkursie!!!

SU LO.
Przedświąteczny dar
KronikaW okresie przedświątecznym każdy z nas czeka na prezent, natomiast uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku postanowili podzielić się tym co mają najcenniejsze

Maturzyści dnia 20 grudnia 2012 roku (czwartek) postanowili wziąć udział w zbiórce krwi w Wojskowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, mieszczącej się przy ulicy Kościuszki. W sumie 23 uczniów oddało 8 litrów krwi. Większość z dawców zrobiła to pierwszy raz, po ukończeniu 18 –tego roku życia, wykazując się altruistyczną postawą i wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Atmosfera była radosna i pełna entuzjazmu, jak przystało na adwentowe oczekiwanie:).

Gratulacje naszej dorosłej młodzieży! Mamy nadzieję, że ten Bożonarodzeniowy dar posłuży do ratowania zdrowia i życia ludzi.

Ks. Sławomir Kudrawiec

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej
SPOTKANIE Z MAGDALENĄ FULARCZYK
KronikaW Auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania odbyło się spotkanie z polską wioślarką, brązową medalistką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Magdaleną Fularczyk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ełckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła była reprezentowana przez klasę IID. Polska wioślarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej drodze do sławy, treningach i zmaganiach z kontuzją na tegorocznych Igrzyskach. Magdalena Fularczyk przywiozła ze sobą medal, który wywalczyła w Londynie i który można było obejrzeć z bliska. Podczas spotkania z medalistką spróbowaliśmy swoich sił na ergometrach wioślarskich. Wszyscy podziwialiśmy Magdę za jej upór i wytrwałość w dążeniu do bycia najlepszą. Wioślarka zachęcała wszystkich do aktywnego uprawiania sportu. Obecnie rozpoczyna już przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Naszej Magdzie życzymy samych sukcesów i wygranej podczas nadchodzących Igrzysk. Spotkanie zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku.
Opiekun: Katarzyna Klimach
e-Twinning
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Grudzień okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla uczniów klasy 6a szkoły podstawowej i 2A liceum ogólnokształcącego. Biorą oni udział w programie e-Twinning współpracując ze szkołą podstawową z Czech i Słowacji.

Jednym z elementów współpracy jest przygotowanie piosenki świątecznej. Wybraliśmy wesołą i optymistyczną "Jingle Bells" - już niebawem będzie można posłuchać jej w wykonaniu szóstoklasistów na stronie www przygotowywanej przez Jakuba Sierzputowskiego z klasy 2A liceum.

Więcej o współpracy z Czechami i Słowacją już wkrótce, a na razie zdjęcia z przygotowań "Jingle Bells" :-)

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska
Konkurs rysunkowy dla dzieci klas I–III
Kronika„Moja ulubiona postać z baśni Hansa Christiana Andersena”
Dnia 10 grudnia 2012 r. w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty konkurs rysunkowy dla uczniów klas I – III. Tematem prac były postacie występujące w baśniach H. Ch. Andersena. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Celem konkursu było zaznajomienie uczniów z baśniami H. Ch. Andersena oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci nabytych wiadomości i wyrażania uczuć w formie graficznej. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać pracę techniką dowolną na kartkach z bloku rysunkowego formatu A – 3. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne techniki. Laureatami konkursu zostali:
Klasa 1
I miejsce uczennica klasy 1a Weronika Moczydłowska - Krewionek
II miejsce uczennica klasy 1a Karolina Maikowska
Klasa 2
I miejsce uczennica klasy 2a Patrycja Stachyra
II miejsce uczeń klasy 2a Piotr Sołtys
III miejsce uczennica klasy 2a Aleksandra Urbanowicz
Klasa 3
I miejsce uczennica klasy 3a Martyna Jaśkiewicz
II miejsce uczennica klasy 3a Gabriela Lutyńska
III miejsce uczennica klasy 3a Julia Borkowska
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek a laureaci konkursu interesujące książki. Najciekawsze prace przedstawione są na wystawie w bibliotece szkolnej.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.
Hanna Tyszko

W świątecznym nastroju - warsztaty ozdabiania bombek metodą decoupage
KronikaDnia 8 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się artystyczne zajęcia otwarte, które były zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne bombki zdobione metodą decoupage. Przy dźwiękach kolęd czas upłynął w miłej atmosferze, a dzieci wyszły z zajęć radosne i dumne z własnoręcznie wykonanych ozdób. Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły panie: Anna Kuczyńska i Helena Borowa.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej
Stypendyści 2012
Sukcesy Nasza uczennica Aneta Bronakowska będzie otrzymywać w roku szkolnym 2012/2013 stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wręczenie dyplomów odbyło się w piątek 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Aneta Bronakowska jest jedną z 169 osób z województwa warmińsko- mazurskiego, które w tym roku otrzymywać będą stypendia Prezesa Rady Ministrów dla wyróżniających się uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Warunki przyznania stypendium opisuje Ustawa o systemie oświaty. Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, a następnie wniosek o przyznanie stypendium zatwierdza rada pedagogiczna. Dyrektor szkoły przedstawia je kuratorowi oświaty, a ten - za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej - Prezesowi Rady Ministrów. Stypendium jest wypłacane podczas roku szkolnego i finansowane ze środków budżetu państwa. Wynosi 258 zł miesięcznie. Wyróżnienie to jest jedną z form nagradzania uzdolnionych uczniów. Otrzymują je ci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen lub wykazywali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych – wyniki co najmniej dobre. Aneta już po raz drugi została najlepszą z najlepszych.

Okazuje się, że warto się uczyć. Aneta dostała też stypendium za naukę i działalność społeczną. W środę, 23 listopada, zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański, wręczył 31 najlepszym i najaktywniejszym uczniom stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen za ostatni rok szkolny nie mogła być mniejsza niż 4,5) i za aktywność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego lub rówieśniczego. Uroczystość wręczenia stypendiów miała miejsce w Szkole Artystycznej w Ełku. Stypendia otrzymali też uczniowie naszej szkoły podstawowej: Bartosz Kirycki z klasy 6b, Bartosz Dąbrowski z klasy 6b , Patryk Moldenhower z klasy 5b oraz uczennica klasy IIB2 liceum Martyna Odolecka.
„Noc z muzyką” w szkole
KronikaKliknij, aby zobaczy zdjęcia

Radości nie było końca.
- Noc w szkole, to są niezapomniane wspomnienia – mówią uczniowie z kl. IIIa naszej szkoły.
- Chcemy zostać jeszcze na następną noc – wtórują im uczniowie z kl. IIIc SP nr 9 w Ełku.
Wszystkim się podobało. Było wiele okazji do wspólnej zabawy. Kl. IIIa zaprosiła na „Noc z muzyką” do naszej szkoły kl. IIIc ze SP nr 9 w Ełku wraz z wychowawczynią panią Dorotą Staniszewską.
Podczas „nocki” szkoła rozbrzmiewała muzyką. Były występy artystyczne, wspólne tańce, chwila relaksu podczas układania budowli z klocków oraz mecz towarzyski w mini hokeja.
I i II miejsce Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6
SukcesyKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 6 grudnia 2012 rozegrano Turniej Mikołajkowy Szkół Podstawowych klas IV w piłce nożnej halowej o puchar Pani Dyrektor SPS nr 6 pod patronatem Prezydenta miasta Ełk.

Zawody odbyły się na Hali Miejskiej na barankach a w turnieju uczestniczyły wszystkie reprezentacje ełckich podstawówek. Turniej Mikołajkowy okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły, gdyż 1 i 2 miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej Sportowej nr 6.

Turniej był podzielony na dwie grupy po cztery zespoły. Dwa pierwsza zespoły z grupy A i B awansowały do półfinału a reszta drużyn grała o poszczególne miejsca w turnieju. W wielki Finale spotkały się dwa zespoły z klasy IV b (klasa o profilu piłka nożna), gdzie I zespół wygrał z II 2:1.

Konkurs recytatorski
Kronika5 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0 i I .

Dzieci prezentowały wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy oraz własną twórczość. Jury miało trudne zadania, ponieważ poziom był wysoki.


Laureatami zostali:

I miejsce - Patrycja Zawadzka kl. 0b
I miejsce - Karolina Małkowska kl. Ib
II miejsce - Monika Rogucka kl. Ib
II miejsce - Julia Juszkiewicz kl. Ib
III miejsce- Marta Bagińska kl. Ia
III miejsce Zofia Pieczyńska kl. I b
Wyróżnienie Klaudia Surawska kl.Ia


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: Małgorzata Zdankowska, Hanna Tyszko, Katarzyna Pietruszewska
Strona 78 z 91 << < 75 76 77 78 79 80 81 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1371798 Unikalnych wizyt