Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/02/2018 21:43:10 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Miłośnicy zwierząt z zerówki
Kronika
Miłośnicy zwierząt
W minionym tygodniu najmłodsze dzieci z kl. „0”a odwiedzili nietypowi goście. Nasi „zerówkowicze” wraz z mamami przynosili swoje zwierzątka domowe. Gościły u nas i te bardziej znane, jak chomiki, żółw wodno-lądowy, ale i te bardzo egzotyczne jak kameleon i jaszczurka agama. Właściciele zwierzątek chętnie opowiadali nam o zwyczajach swoich pupili, ale także o sposobie odżywiania się, opieki i pielęgnacji. Pozostałe dzieci wykazały się dużą delikatnością i troską w stosunku do zwierząt.
Dzięki tej niecodziennej lekcji dzieci dowiedziały się m.in., że kameleony, aby ugasić pragnienie spijają wodę ze zroszonych liści a żółwie wbrew przekonaniu wcale nie są takie powolne! Dużą ciekawostką były również wyjątkowo ruchome oczy kameleona i jego zmieniające kolor ubarwienie.
Tego typu zajęcia pozwoliły nam na bliższe poznanie różnych gatunków zwierząt i przypomnienie, że każde z nich potrzebuje dużo opieki i miłości.

Małgorzata Zdankowska
SEGREGUJĘ - MAZURY RATUJĘ !
KronikaDnia 9 maja 2013r. uczniowie klas I a, I b i III b Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku.
Głównym celem wycieczki było zwiększenie świadomości młodego społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami oraz roli jaką odgrywa skutecznie prowadzona selektywna zbiórka odpadów w ochronie środowiska.
Zwiedzanie ZUO dzieci rozpoczęły od obejrzenia filmu edukacyjnego pt.,,Segreguję - Mazury ratuję!”(eko_alfabet.avi). Film opowiada o tym, jak zadbać o środowisko wokół siebie, a także o działaniach edukacyjnych podejmowanych w celu przygotowania społeczeństwa do nowego systemu zbiórki odpadów.
Następnie p. Wiceprezes Robert Detkiewicz przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat filmu i problemu segregacji odpadów. Dzieci dowiedziały się o dualnym sposobie segregowania śmieci na suche i mokre. Po filmie uczniowie udali się do Sortowni, aby tam zobaczyć, jak odbywa się sortowanie odpadów i jaki sprzęt jest do tego potrzebny.
Myślimy, iż cel wycieczki został osiągnięty.
Zapraszamy do galerii.
MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM KLAS IV
SukcesyDnia 17.05.2013r. na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Trójboju Lekkoatletycznym Klas IV SP . Zawody zorganizowane zostały przez MOSiR w Ełku. Sportowcy z poszczególnych szkół podstawowych startowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 300m lub skok w dal. Zespół każdej szkoły liczył 5 zawodników/ zawodniczek, których wyniki przeliczane były na punkty zgodnie z tabelami LA SZS. Do klasyfikacji końcowej zaliczane były cztery najlepsze wyniki, których suma składała się na wynik zespołu. Poziom zawodów był bardzo wysoki, padło wiele rekordów, a nasi młodzi sportowcy z wielkim zapałem i sportowym duchem walki zmagali się z każdą konkurencją, pokonując inne zespoły. W klasyfikacji końcowej chłopcy zajęli II miejsce i są wicemistrzami miasta, a dziewczynki VI miejsce. Najlepsze zespoły otrzymały puchary, dyplomy i słodycze. Ogromne brawa należą się tym zawodnikom trójboju dla których były to pierwsze zawody w życiu. Wszyscy godnie reprezentowali barwy naszej szkoły.

Trener i opiekun: Katarzyna Klimach
Finał Wojewódzki Turnieju im. Marka Wielgusa
SukcesyW piątek 17 maja klasa IV b uczestniczył w finale wojewódzkim w Turnieju im. Marka Wielgusa. Zawody odbyły się w na stadionie miejskim w Węgorzewie. W turnieju wzięło udział 16 zespołów chłopców podzielonych na 4 grupy. Chłopcy z Naszej szkoły zajeli drugie miejsce w grupie (SPS nr 6-Wydminy 14:0 !!!, Lwy Korsze 3:4, Legia-Bart Bartoszyce 1:1)i awansowała do ćwierćfinału turnieju. W ćwierćfinale pokonała zespół UKS Gmina Rybno 5:1(zwycięzca gr. D) i awansowała do pierwszej 4 turnieju. W półfinale zawodnicy naszego klubu musieli uznać wyższość SP 18 Olsztyn (Stomil Olsztyn) 0:1 i na pocieszenie pozostało rozegrać mecz w "małym finale" czyli o 3 miejsce. Ponownie przyszło nam zagrać z grupowym naszym rywalem UKS Lwy Korsze. Po zaciętym meczu w regulaminowym czasie wynik 3:3 i do wyłonienia 3 drużyny w województwie w "piątkach piłkarskich"potrzebne były rzuty karne, gdzie Rona pokonała swoich rywali 3:1. IV b oprócz brązowych medali została nagrodzona indywidualnie: Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Lewandowski (9 bramek)

Klasyfikacja końcowa kategorii chłopców:
1. SP18 Olsztyn Mamy Talenty
2. UKS Naki Olsztyn
3. Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6
4. SP Lwy Korsze

Skład zespołu: Jakub Rusak- Michał Herman, Maksymilian Smoliński, Błażej Makar, Jakub Lewandowski, Filip Ryszkiewicz, Michał Herman, Dominik Łojewski, Piotr Murawski. Trener: Dariusz Ryszkiewicz, kierownik zespołu: Jan Murawski.
Piłka Nożna
SukcesyW czwartek 16 maja 2013r uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej, zorganizowanym na „Orliku” przez SP7. Uczniowie naszej szkoły rozegrali trzy ciężkie spotkania i zajęli drugie miejsce w turnieju – za co serdecznie gratulujemy. Skład reprezentacji SPS 6: Korabiewski Grzegorz (4 bramki), Pieńczykowski Sebastian (1 bramka), Kondracki Mateusz, Krawcewicz Mateusz, Sańczuk Elgor, Rowiński Patryk, Moldenhower Patryk, Lis Miłosz, Orzechowski Dominik, Krzysik Sebastian, Mikłosz Szymon.
Wyniki meczy: SPS6 - SP7 1:1, SPS6 – SP2 1:2, SPS6 – SP3 3:1.
Angielski na wesoło
Kronika Dnia 30 kwietnia 2013 roku odbył się w Zespole Szkół Samorządowych cykl warsztatów p.t. „Angielski na wesoło”. Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 pod opieką pani Edyty Ostrowskiej przygotowali przedstawienie w języku angielskim p.t.: „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” oraz koncert piosenki angielskiej.

Dzieci sześcioletnie z przedszkoli: ”Słoneczko”, „Światełko” oraz „Niezapominajka” obejrzały przedstawienie i wzięły udział w warsztatach językowych bawiąc się, śpiewając i tańcząc.

Sześciolatki spędziły miło czas i poprzez zabawę nauczyły się kilku słów po angielsku.
Lista uczniów zakwalifikowanych do klas czwartych Szkoły Podstawowej Sportowej
OgłoszenieLista uczniów zakwalifikowanych do klasy czwartej z piłką siatkową oraz klasy z piłką nożną
Międzyszkolny Konkurs „Ełk – Perła Mazur”
SukcesyW piątek 26 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy VIa i VIb wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku. W konkursie uczniowie musieli wykazać się znajomością historii Ełku, wiedzą na temat zabytków i instytucji znajdujących się w mieście oraz tradycji i zwyczajów regionalnych Mazur. Dodatkowo każda z drużyn musiała przygotować trasę wycieczki po mieście Ełk, z uwzględnieniem najciekawszych zabytków.
Uczniowie naszej szkoły w potyczkach konkursowych poradzili sobie bardzo dobrze. Drużyna z klasy VIb przygotowywana przez panią Joannę Gaworską zajęła III miejsce, natomiast drużyna z klasy VIa pod nadzorem pani Marii Konopko zajęła IV miejsce. Uczniowie dostali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Z kolei opiekunowie w podziękowaniu za przygotowanie młodzieży otrzymali najnowszą publikację, pt. „Ełk – dzieje miasta”, która trafiła do biblioteki szkolnej.

Joanna Gaworska
WIELKI WSPÓLNY SUKCES – III MIEJSCE
SukcesyKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 29.04.2013roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku był organizatorem kolejnej edycji Mistrzostw Miasta Ełku Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych klas IV,V,VI. Do udziału zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z naszego miasta, a poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Biegi odbywały się w terenie naturalnym na dystansie 600m lub 800metrów i okazały się biegami wymagającymi od zawodników wielkiej kondycji fizycznej. Nie wszyscy zawodnicy z poszczególnych szkół poradzili sobie z tym sportowym wyzwaniem. Uczniowie z naszej szkoły do tej rywalizacji byli przygotowani bardzo dobrze. Wyróżnili się wysoką wytrzymałością biegową, wolą walki w duchu fair-play, wiarą we własne siły, uporem i ambitnym dążeniem do wygranej. Za taką sportową postawę należy się wszystkim naszym zawodnikom wielkie uznanie. W klasyfikacji generalnej stanęliśmy na podium zdobywając III miejsce. Zawody dostarczyły dużo emocji zarówno kibicom jak i uczestnikom. Jako szkoła jesteśmy dumni z naszych młodych sportowców.

Trenerzy: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł
Turniej Naki Cup
SukcesyW niedzielę 21 kwietnia IV b rywalizowała w Olsztynie na turnieju Naki Cup. Uczniowie naszej szkoły grali w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk. Drużyna miała możliwość zagrania ośmiu spotkań z bardzo wymagającymi zespołami. W ogólnym rozrachunku zespół zajął 8 miejsce na 16 ekip. Najlepszym zawodnikiem zespołu uznano naszego ucznia Błażeja Makara.
Duże brawa należą się organizatorom za wzorowo przeprowadzony turniej.

Szkołę Podstawową Sportową nr 6 reprezentowali:

Bramkarze: Bartosz Hermanowski, Kacper Śleszyński. Zawodnicy z "pola": Jakub Lewandowski, Dawid Grądziel, Maksymilian Smoliński, Tymon Gutowski, Filip Ryszkiewicz, Błażej Makar, Piotr Murawski, Kamil Albo, Oskar Waszkiewicz, Michał Herman, Bartek Bielski, Kacper Łask, Dominik Łojewski.
Oto wyniki:
Rona- Polonia Lidzbark Warm. 0:1
Rona- Motor Lublin 0:0
Rona- Lechia Gdańsk 1:1 (bramka: Michał Herman)
Rona- Sdjusszor Kaliningrad (Rosja) 0:3
Rona- Audence Carignola 2001 (Włochy) 0:0
Rona- Zawisz Bydgoszcz 1:0 (Piotr Murawski)
Rona- Naki II Olsztyn 3:0 (Dominik Łojewski, Piotr Murawski, Oskar Waszkiewicz)
Rona- Arka Gdynia 0:1
warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków
Kronika
Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

18.04.2013 o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbyły się warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków. Miały one na celu przekazanie rodzicom z jakimi umiejętnościami dzieci ukończą oddział zerowy i czego nauczą się w klasie I.
Oprócz wiedzy teoretycznej rodzice choć przez chwilę poczuli się jak dzieci. Ćwiczyli rysowanie po śladzie, kolorowanie, wycinanie.
Brali udział w ćwiczeniach rytmicznych i logorytmicznych.

Katarzyna Pietruszewska i Małgorzata Zdankowska
Strona 78 z 96 << < 75 76 77 78 79 80 81 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1440717 Unikalnych wizyt