Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/02/2018 21:41:35 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Zakończyła się termomodernizacja Zespołu Szkół Samorządowych
Prace polegały na ociepleniu ścian zewnętrznych budynków szkoły oraz stropodachów

Inwestycja trwała od maja do października tego roku i pochłonęła 680 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007-2013. Wcześniej w budynku szkoły wymieniono źródło energii, stare kotły węglowe na kotły na biomasę.
Celem realizacji inwestycji jest zmniejszenie zapotrzebowania budynków na ciepło, a co za tym idzie obniżenie wydatków na ogrzewanie oraz pobór ciepłej wody użytkowej. Zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynków pozwoli na bardziej komfortowe, a tym samym efektywne nauczanie i uczenie się. Istotnym efektem realizacji tej inwestycji jest również ochrona środowiska dzięki zmniejszeniu emisji CO2 do atmosfery.
Projekt „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

http://www.elk.pl/projekty-unijne/2557-zakonczylasietermomodernizacjazespoluszkolsamorzadowych-.html
Pierwsze sukcesy młodych siatkarzy
Sukcesy31 pażdziernika 2013r. w SP nr 7 odbył się Towarzyski Turniej Mini Piłki Siatkowej „2” i „3”. Swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosła pierwsza drużyna w trójkach siatkarskich w składzie Paulina Cholewińska, Zuzia Kunda i Natalka Safiejko. Dziewczyny łącznie rozegrały aż 7 spotkań, które wszystkie wygrały. W półfinale dziewczyny grały z SP 7, natomiast w finale zmierzyły się z drużyną z SP Giżycko. Przypomnę tylko, iż jeszcze w ubiegłym roku szkolnym dziewczęta zajmowały ostatnie miejsce w tego typu turniejach, jednak dzięki dużemu zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy na treningach udało się w końcu pokonać wszystkie rywalki. Druga drużyna w trójkach siatkarskich w składzie Kinga Kirycka, Dominika Żytyniec oraz Ola Michniewicz zajęły ostatecznie piąte miejsce w turnieju, które również rozegrały 7 spotkań, jednak o piątym miejscu zadecydowały wcześniejsze dwie porażki w rozgrywkach grupowych. Jednak później w małym finale o miejsca V-VIII dziewczyny nie dały swoim rywalkom żadnych szans.
Duży sukces odnieśli również chłopcy w dwójkach siatkarskich w składzie Kamil Bugieda, Bartek Smoleński, Dominik Moldenhower, zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju.
Naszą szkołę reprezentowało łącznie 23 zawodników:
„2” siatkarskie:
1. Julia Kamińska
2. Julia Borkowska
3. Anna Gulan
4. Martyna Jaśkiewicz
5. Katarzyna Łoboda
6. Gabriela Lutyńska
7. Karolina Niecikowska
8. Kamil Bugieda
9. Dominik Moldenhower
10. Bartek Smoleński
11. Kacper Cybula
12. Michał Gosztkowski
13. Jakub Usiak
„3” siatkarskie
1. Kinga Kirycka
2. Dominika Żytyniec
3. Ola Michniewicz
4. Zuzia Kunda
5. Paulina Cholewińska
6. Natalia Safiejko
7. Mikołaj Malinowski
8. Sebastian Malinowski
9. Bartek Sieńkowski
10. Jakub Łochowski

zdjęcia na facebooku
ZSS LO CZWARTĄ SZKOŁĄ W WOJEWÓDZTWIE
SukcesyDobiegły końca Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców w piłce nożnej. Piłkarze LO przy ZSS po sukcesach na szczeblu powiatowym i rejonowym dotarli na sam szczyt tych rozgrywek i dnia 29.10.2013 pojechali do Braniewa walczyć o tytuł Mistrza Województwa. Uczniowie włożyli całe serce, zostawili dużo zdrowia na boisku i godnie reprezentując barwy naszej szkoły zajęli IV miejsce.
Trener Tomasz Kowalko: Pozostaje duży niedosyt, ponieważ czterech podstawowych graczy nie wzięło udziału w tych zawodach. Jeden uczeń nie przyszedł na zbiórkę, która była o godz. 5.30 rano, zaś pozostali trzej, nie mogli wyjść na boisko z powodu braku legitymacji szkolnej. Zaryzykuję stwierdzenie, iż gdybym miał do dyspozycji pełną kadrę, pokusilibyśmy się o Mistrzostwo. Dziękuję Dyrekcji ZSS za możliwość wzięcia udziału w tych Mistrzostwach, Panu Prezydentowi Urbańskiemu za pomoc miasta w sfinansowaniu transportu i przede wszystkim chłopakom za całą przygodę w tych Mistrzostwach. W całym województwie warmińsko-mazurskim jesteśmy czwartą szkoła ponadgimnazjalną w piłce nożnej, to ogromny sukces.
Kubusiowe co nieco
KronikaSześciolatki z kl. „0”a udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej na odkrywanie ciekawostek z życia pszczół. Dzieci dowiedziały się, że pszczoły, tak jak ludzie żyją w rodzinie a ich domem jest ul. Nowinkami okazały się informacje o tym, że pszczoły na wiosnę robią rozpoznawczy oblot, by przypomnieć sobie drogę do ula i nie rozpoznają koloru czerwonego! Na zakończenie wycieczki dzieci „podglądały” pszczoły wokół ula, ale rozsądek podpowiadał, by nie podchodzić zbyt blisko.

Małgorzata Zdankowska
Karty pracy z języka polskiego i matematyki
W październiku tego roku wśród uczniów klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej Sportowej została przeprowadzona diagnoza stopnia opanowania wiadomości z matematyki i języka polskiego.
Poniżej umieszczamy Karty Pracy przygotowane przez Wydawnictwo Nowa Era. Rozwiązania można przekazać swojemu nauczycielowi przedmiotu. Życzymy owocnej pracy!

Karty pracy język polski klasa 4
Karty pracy matematyka klasa 4
Karty pracy język polski klasa 5
Karty pracy matematyka klasa 5
Zabawki naszych rodziców i dziadków – wizyta w Muzeum Historycznym

W czwartek 24.10.2013r. dzieci sześcioletnie z klasy 0a kolejny raz udały się na zajęcia do Muzeum Historycznego. Tym razem tematem zajęć było poznanie zabawek, jakimi bawiły się dzieci wiele lat temu. Sześciolatki dowiedziały się miedzy innymi tego, iż kiedyś zabawki wykonywali głównie dziadkowie swoim wnukom z materiałów takich jak drewno, czy wełniane gałganki. Nasze dzieci same wykonywały papierowego motylka, którego zabrały do domu. Okazało się, że to co proste i niewymyślne również może być ciekawe.

Małgorzata Zdankowska
Ratujmy życie !!!
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Życie ludzkie to dar najcenniejszy, dlatego należy o nie dbać. W wielu sytuacjach zagrożenia człowiek może przeżyć, ale warunkiem jest właściwie udzielona pierwsza pomoc.
Mając świadomość jak ważne są te umiejętności 15 i 17 października dwie grupy uczniów (łącznie 57 osób) naszego liceum brały udział w II etapie, tym razem praktycznym, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu „Daj siebie innym - umiem pomagać potrzebującym" realizowanego przez Fundację Ratujmy Życie
Młodzież z klas I i II LO ćwiczyła z pełnym zaangażowaniem resuscytację na profesjonalnych fantomach i poznała zasady defibrylacji z użyciem automatycznego aparatu AED. Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób, o czym może świadczyć duże zainteresowanie uczniów i aktywność podczas ćwiczeń.
W przyjaznej atmosferze, pod kierunkiem profesjonalnych ratowników medycznych z Fundacji, uczniowie nasi nabyli umiejętność radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, co zostanie potwierdzone certyfikatami, których rozdanie nastąpi już wkrótce.
Gratulujemy młodzieży wspaniałej postawy. Pamiętajcie ,że odwaga oznacza działanie mimo lęku, a nie bez lęku.
Pragniemy również wyrazić serdeczne podziękowania Prezesowi Fundacji Ratujmy Życie Panu Michałowi Okuniewskiemu, Dyrektorowi Oddziału Fundacji z Olecka Tomaszowi Dziokanowi i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za profesjonalne przygotowanie szkolenia.
- Szkolenie uświadomiło nam, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej wiedzy jesteśmy gotowe bez obaw pomóc osobie poszkodowanej. Czujemy się bezpieczniej, gdy wiemy co mamy zrobić. Teraz jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenie - stwierdziły uczennice klasy IB, Zuzanna Gardocka i Edyta Grygo.
Tydzień Zdrowego Żywienia
KronikaCóż się znowu działo w Szkole Podstawowej Sportowej Nr 6? Tam trzeba było być !!!


21.10.2013 w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji Tygodnia Zdrowego Żywienia. Główną myślą przewodnią spotkania było hasło
,,W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”. Uczniowie klas 0-VI udowodnili, że doskonale opanowali wiadomości
i umiejętności związane z tematem zdrowie. Na tę okoliczność dzieci przygotowały plakaty o zdrowiu. Każda klasa wykonała również coś
pysznego i zdrowego. Było w czym wybierać! Na stoiskach klasowych pojawiły się piękne, pyszne kanapeczki, sałatki, porcje owoców i warzyw,
napoje i soczki. W nasze działania włączyła się również pani pielęgniarka i nasi niezawodni rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy
za pomoc i obecność. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zakończyło się ruchem, wspólnymi tańcami, jak przystało na szkołę sportową!

Jolanta Gutowska

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć
Wycieczka do lasu
KronikaTo był fantastyczny, niezapomniany dzień…

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 17.10.2013roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do pobliskiego lasu na terenie Nadleśnictwa Przykopka. Trasę ze szkoły do lasu dzieci pokonały autokarami. Po dotarciu na miejsce wszyscy uczestnicy spotkali się z panem leśniczym, który przypomniał podstawowe zasady zachowania w lesie. Następnie uczniowie podzielili się na dwie grupy i przystąpili do realizacji założonych celów tj. rozpoznawania drzew po liściach, owocach i korze oraz po ich ogólnym wyglądzie.
Pod fachowym okiem pana leśniczego wszyscy razem przeprowadzali obserwacje środowiska pod kątem: obecności zwierząt (nagryziona szyszka-wiewiórka, rozgrzebana ziemia świadczyła o obecności dzików, kolorów lasu - kolorowe liście, mech, źdźbła trawy, leśne owoce. Uczniowie poznali również warstwową budowę lasu. Opowieści pana leśniczego były tak ciekawe, że pobudziły w uczniach chęć odkrywania przyrody.
Wspólna wyprawa do lasu zakończona została ogniskiem, zabawą na świeżym powietrzu, bo przecież jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia!!!

Jolanta Gutowska
Do ,,Szósteczki ’’przyszła ,,Słoneczna Ósemeczka”, a cóż tam się działo!!!
KronikaDo ,,Szósteczki ’’przyszła ,,Słoneczna Ósemeczka”, a cóż tam się działo!!!


Dnia 18.10.2013 roku w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III oraz przedszkolaków ze ,,Słonecznej Ósemki”.
Połączył nas wspólny cel, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie.
Spotkanie rozpoczęto od prezentacji filmów ,, Śniadanie daje moc”. Następnie przedszkolaczki ze,, Słonecznej Ósemki” zaśpiewały piosenkę
pt.,,Witaminki”. Później prezentowali się uczniowie klas I-III SPS nr 6. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki związane z tematyką zdrowotną.
Spotkanie zakończył wspólny taniec i poczęstunek, oczywiście owocami!


Jolanta Gutowska

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć
Pielgrzymko-wycieczka maturzystów na Jasną Górę
Dnia 8 październiki uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Samorządowych pojechali na wycieczkę szkolną do Krakowa wraz z kadrą nauczycieli w składzie: Małgorzata Kosieradzka, Dorota Zabłocka, Katarzyna Klimach oraz ks. Cezary Dziekanowski.
Po przyjeździe na miejsce nasi uczniowie zwiedzili Jasną Górę wraz z wszystkimi związanymi z tym miejscem zabytkami, następnie udali się do Oświęcimia, gdzie mieli okazję zobaczyć '' Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau ''.
Następnego dnia wycieczki wszyscy udali się na wyczerpującą, ale jakże ciekawą wyprawę na Morskie Oko. Kolejną atrakcją wycieczki były Krupówki w Zakopanem, gdzie mieliśmy możliwość spędzenia wolnego czasu.
Ostatniego dnia nasi uczniowie zwiedzali Kraków. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji takich jak zwiedzanie Starego Rynku, Wawel, Sukiennice, a także liczne kościoły.
Po wyjeździe z Krakowa mieliśmy okazję odwiedzić również Łagiewniki oraz Wadowice, gdzie obejrzeliśmy dawny dom i okolice, w których wychował się nasz papież Karol Wojtyła. Ostatnim punktem naszej wycieczki było urocze, górskie miasteczko Lanckorona. Wieczorem wszyscy choć niechętnie wyjechaliśmy z tego pięknego miejsca i udaliśmy się w kierunku Ełku. Zarówno dla naszych uczniów, jak i nauczycieli była to na pewno niezapomniana i pełna atrakcji przygoda. Tą wycieczkę każdy wspomina z radością i uśmiechem na twarzy.
Strona 75 z 96 << < 72 73 74 75 76 77 78 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1440697 Unikalnych wizyt