Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook25/04/2018 00:46:27 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Brawo UKS Rona 03 Ełk
Chłopcy z Naszej szkoły dokładnie z klasy V "b" w barwach UKS Rona 03 Ełk rozegrali kilka ciekawych gier z bardzo silnymi zespołami z Polski i z z zagranicy.

Mecz towarzyski z dnia 2.03.2014

Rona/SPS 6 rozegrała sparing z najlepszym zespołem w tym momencie w woj. mazowieckim ze Zniczem Pruszków. Spotkanie zostało rozegrane w Hali Piłkarskiej na Bemowie w Warszawie. Mecz rozegrany 9 na 9, czas gry 4 x 20 minut. Rona/SPS 6 nie była w stanie osiągnąć wyniku pozytywnego mecz zakończył się porażką 2:6. Wyniki poszczególnych kwart 0:1, 0:1, 0:3, 2:1.

"Fajnie było zagrać w super warunkach z bardzo silną drużyną mecz towarzyski. W spotkaniu mogliśmy zagrać lub próbować pograć piłką przy bardzo agresywnym presingu z drużyną dobrze zorganizowaną. Fajna lekcja dla moich chłopaków. Duże podziękowania należą się trenerowi Znicza za zaproszenie na sparing"- trener klasy 5 b SPS nr 6, Dariusz Ryszkiewicz.

W sparingu wystąpili chłopcy z V "b":
Kacper Gajewski, Tymon Gutowski, Maksymilian Smoliński, Błażej Makar, Filip Ryszkiewicz, Piotr Murawski, Kamil Albo, Dominik Łojewski, Michał Herman, Gabriel Rećko, Oskar Waszkiewicz, Jaku Rusak, Jakub Lewandowski, Krystian Aleszczyk, Marcin Stelmaszuk.

Turniej w Kownie z dnia 9.03.2014


Turniej rozegrano w hali ze sztuczną trawą. Spotkania grane były 7 na 7, czas gry 1 x 20 minut. Bilans Rony/SPS 6 rocznik 2002 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka. Turniej mocno obsadzony zespołami z Rosji, Łotwy, Litwy i Polski. Po turnieju okazało się, że graliśmy w bardzo silnej grupie z której zespoły zajęły 1,2,5 i 6 miejsce. Naszym zawodnikom przypadło zajęcie 5 miejsca na 8 zespołów. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Błażej Makar.
Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś
Ogłoszenie
K O N K U R S !!!!


Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego ogłasza konkurs na plakat pod hasłem ‘Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś’

W czerwcu 2013r SU LO nawiązał współpracę ze schroniskiem dla zwierząt ‘Cztery Łapy’ w Ruskiej Wsi.
Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na problem porzucania zwierząt przez ludzi i uświadomienie, iż nasi czworonożni przyjaciele nie są zabawkami.
Technika wykonania plakatu jest dowolna.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego.

Prace należy zgłaszać do opiekunów SU LO – p. Marleny Skutnik i p. Katarzyny Cybulskiej-Buźniak
do wtorku 17 marca 2014r. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone w piątek 21 marca 2014r podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządności w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!!!!!

Samorząd Uczniowski LO.
Kolejne "Spotkanie z książką"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Dnia 28 lutego 2014r. odbyło się kolejne „Spotkanie z książką”. Uczniowie klasy II mieli możliwość wysłuchania dwóch opowieści autorstwa Joanny Wachowiak. Przeczytały je uczennice klasy IIB1: Natalia Krukowska oraz Izabela Boruszewska. Ich wykonanie tak bardzo podobało się dzieciom, że spontanicznie nagrodziły lektorki gromkimi brawami. Pierwsza opowieść „Latająca mysz” stała się pretekstem do rozmowy z dziećmi o roli marzeń w życiu każdego człowieka. Druga bajka pt. „Szczęśliwy dzień” ilustrowała, iż dzielenie się z innymi ludźmi może zapewnić człowiekowi szczęście. Dzieci, wykazując się niezwykłą dojrzałością, uczestniczyły w rozmowie na temat szczęścia, pomocy bliźnim.
Następnie brały udział w konkursie dotyczącym treści zaprezentowanych opowieści. Te, które wykazały się najlepszą pamięcią, otrzymały drobne upominki. Na koniec ilustrowały tę historię, która wydała im się bardziej interesująca. Okazało się, że większość z nich poruszyła opowieść o wiewiórce, która oddała wszystkie swoje zapasy będącym w potrzebie zwierzątkom. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, uczestniczyły w rozmowie, a potem wykonywały prace plastyczne.Organizatorzy: Ewelina Koniecko
Hanna Tyszko
WIZYTA MŁODZIEŻY Z GRODNA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W EŁKU
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

„Międzynarodowa przyjaźń” – tak brzmiało motto tegorocznego spotkania białoruskiej młodzieży ze Szkoły Średniej nr 3 z Grodna z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Zabawy i tańce połączyły wszystkich uczestników więzią braterstwa i koleżeństwa.

Spotkanie odbyło się w piątek 28 lutego 2014 roku. Młodzież z Białorusi przyjechała na XXV Jarmark Kaziuka, aby na scenie Ełckiego Centrum Kultury zaprezentować swoje uzdolnienia wokalne, taneczne i instrumentalne. W dniu przyjazdu zostali serdecznie powitani przez społeczność szkolną ZSS w Ełku, która od wielu lat współpracuje ze Szkołą Średnią nr 3 z Grodna. Goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną specjalnie z okazji ich wizyty, którą poprowadziła pani Edyta Ostrowska i pani Marlena Skutnik. W pierwszej części swoje umiejętności taneczno-gimnastyczne przedstawiły szkolne zespoły: „Fair Play” i „Arabeski”, do których należą dziewczyny z klas V-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Do niezwykle udanych występów przygotowała je pani Katarzyna Klimach. Następnie wystąpiła Natalia Albo – uczennica klasy VI b, która pięknie zaśpiewała naszym gościom znane piosenki polskich artystów. Po niej swoje autorskie utwory wokalne zaprezentował nauczyciel muzyki – pan Paweł Borzeński.
W kolejnej części spotkania młodzież polsko-białoruska wzięła udział w zabawach integracyjnych. Uczniowie wspólnie wykonali Taniec Belgijski. Pomysłodawczynią tej udanej i radosnej zabawy tanecznej była pani Dorota Zabłocka. Następnie uczestnicy w grupach zaprojektowali wspaniałe plakaty, którym przyświecało hasło – „Międzynarodowa przyjaźń”. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek, przygotowany przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską, podczas którego uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami z przygotowanych atrakcji.

Natomiast w sobotę 1 marca 2014 roku uczennice Liceum Ogólnokształcącego ZSS w Ełku wzięły udział w Sesji popularnonaukowej poświęconej pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej – Grodno”. Sesja odbyła się w ramach XXV Jarmarku Kaziuka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku. Dziewczyny z klasy IIB1 - Monika Januszewska i Natalia Krukowska wygłosiły referat na temat: „Wybitni Polacy Grodzieńszczyzny”. Ich przemówienie było wzbogacone prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i miejsc związanych z omawianymi postaciami. Uczennice zostały przygotowane przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską.

Joanna Gaworska
Zdjęcia: Marlena Skutnik
ŚNIEŻNE SZALEŃSTWO
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

W dniu 25.02.2014 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego brali udział w wycieczce do Jeleniewa na stok narciarski. Stok należy do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment” i znajduje się piętnaście kilometrów na północ od Suwałk. W latach międzywojennych góra ta służyła do startów szybowców.
Pogoda wyjątkowo nam dopisała i zachęcała wszystkich do „śnieżnego szaleństwa”. Wspaniały, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączyliśmy ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach. Po dopasowaniu nart, ruszyliśmy w stronę stoku, gdzie pod fachowym okiem nauczycieli wychowania-fizycznego uczniowie wykonywali ćwiczenia przygotowujące ich do bezpiecznych zjazdów. Większość uczestników w tym dniu przeżywała swoją pierwszą przygodę z nartami, ale nikt nie zrażał się upadkami. Były to wyjątkowe i emocjonujące chwile. Świetnie bawiliśmy się, zahartowaliśmy organizm, a przy tym nabraliśmy większej pewności siebie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad. Wszyscy pełni radości wróciliśmy do domów i umówiliśmy się na narty już za rok.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Jarosław Andrzejewski,
Grzegorz Orzeł, Tomasz Kowalko
Konkurs fotograficzny "Szkoła w Obiektywie"
OgłoszenieOrganizowany jest konkurs fotograficzny "Szkoła w Obiektywie". Organizatorem jest Młodzieżowa Rada Powiatu Ełckiego - w ramach planu pracy MRPE. Celem konkursu jest przedstawienie szkół w sposób ciekawy i artystyczny. Konkurs został stworzony w celu zintegrowania społeczności gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także rozwijania zainteresowań młodzieży.
Przedmiotem konkursu jest autorska fotografia

Zdjęcia powinny zostać zrobione dla dowolnej szkoły znajdującej się w powiecie ełckim.

Zasady udziału w konkursie dostępne są u opiekunów Samorządu Uczniowskiego LO: p. Marleny Skutnik i p. Katarzyny Cybulskiej-Buźniak, oraz u przewodniczącej SU: Moniki Januszewskiej z kl. IIB2 i jej zastępczyni: Karoliny Komar z kl. IIC.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!! :-))
Wizyta młodzieży z Grodna
KronikaW piątek - 28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku będą gościć uczniowie ze Szkoły Średniej nr 3 z Grodna. Młodzież w wieku 12-18 lat spotka się z przedstawicielami społeczności naszej szkoły. Goście z Białorusi zwiedzą budynek szkoły, obejrzą występy taneczno-artystyczne naszych uczniów oraz wezmą udział w różnych zabawach integracyjnych, mających na celu zbudować więzi koleżeństwa wśród uczestników spotkania. Zwieńczeniem wizyty będzie słodki poczęstunek oraz wymiana wrażeń dotycząca udziału w przygotowanych atrakcjach.

Natomiast w sobotę – 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku o godz. 11 rozpocznie się sesja popularnonaukowa pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej – Grodno”. Wystąpią w niej uczennice klasy IIB1 – Monika Januszewska i Natalia Krukowska, które wygłoszą referat na temat wybitnych postaci Grodzieńszczyzny. Ich przemówienie będzie wzbogacone prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i najważniejszych miejsc związanych z przedstawianymi postaciami.

Goście z Grodna przyjechali z okazji XXV Jarmarku Kaziuka. W sobotę na scenie Ełckiego Centrum Kultury wystąpią zespoły wokalne, taneczne i instrumentalne reprezentujące Szkołę Średnią nr 3 w Grodnie.

Organizatorzy: P. Borzeński, J. Gaworska, K. Klimach, M. Kosieradzka, E. Ostrowska, M. Skutnik, D. Zabłocka
Jasełka szkolne
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć


W dniu 20 grudnia 2013 r. miały miejsce szkolne jasełka dla klas IV- VI oraz dla uczniów liceum ogólnokształcącego. Część artystyczną rozpoczął występ wokalny uczniów klasy Va, którzy wykonali utwór „Alleluja”. Następnie swoje umiejętności zaprezentował Jakub Bukowski z klasy IV, który zagrał na cymbałach kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po tak pięknym wprowadzeniu przyszedł czas na spektakl „Wigilijny paradoks” przygotowany przez uczniów klasy IIB1 oraz IIIA liceum ogólnokształcącego. Uczniowie wcielili się w role współczesnych mieszkańców miasta i wsi, dla których okres Bożego Narodzenia stał się czasem weryfikacji swojego systemu wartości. Przedstawienie miało szczęśliwe zakończenie - bohaterowie zasiedli do wigilijnej kolacji pojednani z Bogiem i sąsiadami, a w ich rodzinie naprawdę narodził się Jezus. Dowodem tego było pojawienie się na scenie postaci Maryi i Józefa z dzieciątkiem, w role których wcielili się uczniowie klasy I szkoły podstawowej. Spektakl miał na celu nie tylko rozbawić, ale przede wszystkim zachęcić do refleksji. Po jego zakończeniu aktorzy rozdali bowiem zgromadzonym na sali nauczycielom i uczniom ankiety, w których pojawiły się pytania o sens świąt. W trakcie pięcioaktowego spektaklu wybrani uczniowie klas IV-VI oraz nauczyciele śpiewali kolędy („O gwiazdo betlejemska”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”) skutecznie wprowadzając publiczność w atmosferę świąt.
Dziękuję za pomoc w organizacji części artystycznej pani Małgorzacie Gajewskiej, pani Małgorzacie Klimach, uczniom kl. IIB1 oraz IIIA biorącym udział w przedstawieniu, uczniom z klas IV-VI, którzy wykonywali kolędy oraz przedstawicieli klasy I wcielających się w role Józefa i Maryi.

Ewelina Koniecko
Szkolny konkurs plastyczny na logo akcji promującej czytanie książek „Zostań książkożercą” roztrzygnięty
Kronika
Szkolny konkurs plastyczny na logo akcji promującej czytanie książek „Zostań książkożercą” roztrzygnięty

Konkurs plastyczny na logo akcji promującej czytanie książek organizowany był przez p. Ewelinę Koniecko i Hannę Tyszko w ramach akcji promującej czytanie książek „Spotkania z książką”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas IV-VI . Celem konkursu było opracowanie znaku graficznego (logo) mającego na celu promować czytanie książek. Ocenie podlegały: pomysłowość pracy, oryginalność interpretacji tematu, dobór kolorystyki, czytelność projektu, estetyka pracy. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe prace. Wyróżnione zostały dzieła następujących uczniów:

1 miejsce: Julia Kamińska kl.IVa

2 miejsce: Jakub Sieńkowski kl. IVa

3 miejsce: Anna Dawidowska kl.IVa

Laureaci otrzymają oni pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Ferie w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Ferie w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku jak zwykle obfitowały w atrakcje. Uczniowie z klas IV i V trenujący piłkę nożną i piłkę siatkową wyjechali na obozy sportowe do ośrodka wypoczynkowego w Rajgrodzie i w Orzyszu. Pozostałe dzieci także się nie nudziły! W pierwszym tygodniu ferii nauczyciele przygotowali im bogatą ofertę zajęć na terenie szkoły. Każdy mógł robić to co naprawdę lubi. Były zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, rozgrywki w szachy, wyjście na basen. Odbywały się także zajęcia kółek przedmiotowych.
Dzieci z wielką radością uczęszczały na zajęcia. Po raz kolejny okazało się, że nasi uczniowie naprawdę lubią szkołę.
Mamy nadzieję, że tak miło spędzony czas będzie motywował wszystkich do nawiązywania nowych przyjaźni i rozwijania swoich umiejętności.

Podsumowanie semestru
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W ostatnim dniu przed feriami w sali gimnastycznej Pani dyrektor Ewa Litman zebrała uczniów szkoły podstawowej oraz nauczycieli i trenerów. Celem spotkania było zaprezentowanie całej społeczności szkolnej sukcesów sportowych, artystycznych i edukacyjnych.
Młodzi piłkarze i siatkarze mogli opowiedzieć o turniejach, w których uczestniczyli, zaprezentować zdobyte puchary i dyplomy. Oczywiście udział nie we wszystkich rozgrywkach, kończył sie sukcesem, ale z porażek i przegranych meczy też płynie nauka.
Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, którzy brali udział w Szkolnych Eliminacjach do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Szczególnie gratulowała tym, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Ustną pochwałę, otrzymało 33 uczniów klas IV-VI ze średnią ocen powyżej 4,75. Najwyższą średnią w szkole podstawowej 5,40 osiągnęła Karolina Nicikowska z klasy IVa. W I semestrze IVa uzyskała najlepsze wyniki w nauce, średnia ocen klasy ze wszystkich przedmiotów to 4,50.
Wyniki uczniów uzyskane w pierwszym okresie nauki świadczą o ogromnych możliwościach i rozbudzają apetyt na kolejne sukcesy. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom gratulujemy i z nadziejami czekamy na drugą część roku szkolnego.
Strona 75 z 101 << < 72 73 74 75 76 77 78 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1504120 Unikalnych wizyt