Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/05/2019 13:34:03 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wycieczka do Stoczni Budowy Jachtów
Kronika
15 marca klasa 8b uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Stoczni Budowy Jachtów DELPHIA w Olecku. Wycieczka została zrealizowana w ramach III edycji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu :: „Laboratorium. Mój profil”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić cały zakład i zapoznać się ze specyfiką pracy na jego poszczególnych wydziałach. Mieliśmy również okazję zwiedzić gotowy jacht, który zachwycił nas swoim wyglądem i wyposażeniem.

Organizator wycieczki: Anna Paszkowska
Najpiękniejsze Serce Kaziukowe
Kronika

Wiosną natchnieni przez budzącą się przyrodę ludzie wychodzą z domów i organizują jedno z największych i najpiękniejszych świąt – Jarmark Kaziuka.

Święto patrona Litwy Św. Kazimierza zrodziło się w XVII w., w XIX w. przerosło w duży jarmark. Podczas danej tradycyjnej imprezy, która przetrwała stulecia, rzemieślnicy prezentują swoje wyroby ręczne, powstałe w długie zimowe wieczory. Trudno wymienić przedmioty, które można nabyć na jarmarku. Oczy rozbiegają się, serce zalewa słodycz od widoku najprzeróżniejszych wyrobów.

Ciastka, zwane „sercami kaziukowymi” cieszą się największą popularnością na jarmarku. Z okazji XXX Jarmarku Kaziuka w Ełku ogłoszony został konkurs na najpiękniejsze „serce kaziukowe”. Przeznaczony był dla wszystkich grup wiekowych i wykonany z wykorzystaniem różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Organizatorami konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna oddział w Ełku oraz Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

Laureaci konkursu:
I miejsce Weronika Szałaj Przedszkole „Słoneczna ósemka” w Ełku
II miejsce Marcelina Tyszkiewicz Przedszkole „Niezapominajka” w Ełku
III miejsce Estera Kowalska Zespół Szkół Sportowych w Ełku

Wyróżnienia:
Maja Jurkowska Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich
Amelia Zalewska Przedszkole „Słoneczna ósemka” w Ełku
Igor Ludwanowski Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania tak pięknych prac. Życzymy dalszych sukcesów.

Wielki sukces naszych uczniów
wydarzenia sportowe
Gabriel i Szymon Żabińscy trenują BRAZYLIJSKIE JU JITSU od półtora roku w klubie sportowym Grappler Ełk - Dragon's DEN Fight Club team, który powstał w 2014 roku. Ich trenerem jest Kami Birgiel. Chłopcy czterokrotnie brali udział w zawodach o randze krajowej z cyklu Grand Prix Polski BJJ, zdobywając różne medale. Na ostatnich, które odbyły się w marcu tego roku w Mińsku, Gabriel wywalczył złoty medal w swojej kategorii wiekowej, a Szymon brązowy. Ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Wojewódzki turniej Kinder + Sport

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zorganizowaliśmy Eliminacyjny Turniej Wojewódzki z cyklu Kinder + Sport. W sobotę 16 marca na trzech halach rywalizowały dziewczęta. Najmłodsza kategoria wiekowa rywalizowała w hali MOSiR, trójki grały w hali SP 2, a czwórki w SP 9. W niedzielę do boju ruszyli chłopcy, najmłodsi grali w naszej szkole, a trójki i czwórki w SP 2. Sędziami w kategorii dwójek i trójek byli uczniowie naszej szkoły za co bardzo Wam dziękujemy. Łącznie w dwudniowym turnieju udział wzięło ponad pięćset uczestników. Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek przygotowany dla naszych gości. Dziękujemy dyrektorowi MOSiR Ełk za perfekcyjne przygotowanie obiektu do rozgrywek. Dziękujemy również dyrektorom szkoły podstawowej nr 9 oraz nr 2 za udostępnienie hali na czas rozgrywek. W przyszłym roku będziemy chcieli zorganizować Finałowy Turniej Kinder + Sport już na nowej hali, która rośnie niczym grzyby po deszczu. W organizację turnieju bylli zaangażowani wszyscy nasi trenerzy piłki siatkowej za co bardzo dziękujemy. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty!!!!
ZDJĘCIA
Wyjątkowy Gość w Zespole Szkół Sportowych w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

‘Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem’ – tymi słowami, cytując Nick’a Vujicic’a przywitał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku sierżant Andrzej Skrajny. Na temat życiowych strat, pecha, szczęścia, silnej woli, ciężkiej pracy i sukcesu może wypowiadać się długo i szczegółowo – ponieważ zna to wszystko z autopsji.

Życie Andrzeja Skrajnego, obecnie podoficera sztabowego w sekcji personalnej w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej wkroczyło w nowy wymiar w październiku 2011 roku, podczas misji w Afganistanie kiedy pod pojazdem, którym dowodził w czasie rutynowego patrolu żołnierzy Zgrupowania Bojowego ‘Bravo’ , eksplodowało improwizowane urządzenie wybuchowe. Lekarzom udało się ocalić sierżanta od amputacji stóp, jednak powrót do poruszania się o własnych siłach był długi i niełatwy. Po ponad półrocznej rehabilitacji i ciężkiej pracy nad sobą, Andrzej Skrajny ponownie stanął na nogach. Jako weteran wojenny nie odciął się od świata. Pokonując fizyczne bariery zaczął uprawiać sport: nurkowanie. Nowe wyzwania, nowe możliwości i sukcesy. Kolejną dyscypliną sportową uprawianą obecnie przez sierżanta Skrajnego jest strzelanie z łuku. W listopadzie 2018 roku reprezentował Polskę podczas Invictus Games - organizowanych w Australii międzynarodowych wielodyscyplinarnych zawodach sportowych stworzonych przez księcia Harry’ego, skierowanych do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. Polska reprezentacja, startująca w igrzyskach po raz pierwszy, zajęła wysokie 4-te miejsce.

Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu z sierżantem Skrajnym mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć życie żołnierza podczas misji. Szczegółowa prezentacja z dziesiątkami slajdów oraz komentarzami autora zabrała nas w podróż do Syrii, Afganistanu i Sydney. Uczniowie mogli też zadawać pytania niecodziennemu gościowi: na temat wojny, igrzysk w Australii, sportu. W szkole o profilu sportowym duże zainteresowanie wzbudziła 'siatkówka na siedząco' - dyscyplina, w której Andrzej Skrajny również reprezentował Polskę na igrzyskach 'Invictus Games'.

Wrażenia ze spotkania są ogromne, a przekaz pozytywny i mocny: jak mawiał klasyk: ‘Jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij’ … ale zawsze próbuj podnieść się z kolan.

Organizator spotkania: Marlena Milewska

Kinder + Sport
Serdecznie zapraszamy rodziców i sympatyków siatkówki do kibicowania naszym pociechom na turnieju Kinder + Sport już w najbliższy weekend. Po raz pierwszy jesteśmy organizatorem.

Rozkład jazdy:
ROZGRYWKI DZIEWCZĄT:
Sobota 16.03
"2" - czwarta klasa - rocznik 2008 i młodsi
Hala Mosir - ul. Maksymiliana Marii Kolbe 11
"3" - piąta klasa - rocznik 2007 i młodsi
Hala SP 2 - ul. Małeckich 1
"4" - szósta klasa - rocznik 2006 i młodsi
Hala SP 9 - ul. Piwnika "Ponurego" 1
START GODZINA 10:00

ROZGRYWKI CHŁOPCÓW:
Niedziela 17.03
"2" -
Hala Zespołu Szkół Sportowych - ul. Suwalska 15
"3" i "4" -
Hala SP 2 - ul. Małeckich 1
START GODZINA 10:00
Przygotowania do pierwszego w Ełku DNIA IMPRO
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W sobotę 23 marca 2019 roku w Ełckim Centrum Kultury, jako podsumowanie realizacji międzynarodowego projektu MŁODY TEATR (Young Theatre), odbędzie się pierwszy w Ełku DZIEŃ IMPRO, do którego intensywnie przygotowuje się pod kierunkiem pani Teresy G. Gorajewskiej grupa uczniów z klasy 4a i 5a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Zajęcia odbywają się od września 2018 roku raz w tygodniu, a obecnie 2 razy (wtorek i piątek). Wszyscy mobilizują się, aby być gotowym do występu, tym bardziej, że improwizowanie wymaga szybkiej reakcji i wyobraźni. Uczestnicy zajęć radzą sobie jednak ze stawianymi przed nimi wyzwaniami, gdy na przykład mają zagrać scenę w rurze kanalizacyjnej czy być „bełkoczącym” ekspertem lub jego tłumaczem od uszczelek, wydobycia złota itp.
Grupa wystąpi na deskach Ełckiego Centrum Kultury w kategorii opowiadanie historii. Szczegóły na temat DNIA IMPRO na plakatach i stronie internetowej ECK.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska
Szkolny etap konkursu 'The Voice of Ełk
Kronika

W środę 6 marca w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbył się szkolny etap konkursu 'The Voice of Ełk'. Do eliminacji zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas 4-8 SPS 6. Ostatecznie zgłosiło się dziesięciu wykonawców, którzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar oraz wysoki poziom wokalny i językowy. Jury w składzie: Małgorzata Klimach, Marlena Milewska, Edyta Ostrowska i Wojciech Tyborski wybrało trzech wokalistów, którzy 3 kwietnia 2019 będą reprezentowali naszą szkołę podczas drugiego etapu konkursu organizowanego przez SP 9 w Ełku:
Julia Danowska, klasa 6a z piosenką 'Photograph' (Ed Sheeran)
Julia Jelska, klasa 4a z piosenką 'Dust In The Wind' (Kansas)
Michał Szydlik, klasa 7c z piosenką 'Natural' (Imagine Dragons)

Publiczność obecna podczas przesłuchań za najlepsze uznała występy Julii Danowskiej i Michała Szydlika.

Osoby, które wzięły udział w eliminacjach:
Gaja Jastrzębska
Julia Danowska
Wiktoria Lipińska
Julia Jelska
Natalia Urwan
Michał Szydlik
Sara Szulc
Mateusz Łochowski
Julia Szulc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym wokalistów za przygotowanie i zaprezentowanie ciekawych utworów. Poziom był bardzo wysoki, a ostateczny werdykt niełatwy.

Trzymamy kciuki za Julię Danowską, Julię Jelską i Michała Szydlika podczas finału konkursu 3 kwietnia! POWODZENIA!!!

organizacja szkolnego etapu konkursu: M. Milewska & E. Ostrowska.

Turniej piłki nożnej kobiet
wydarzenia sportowe
Dzień Kobiet (08.03.2019) bardzo aktywnie rozpoczęła reprezentacja dziewczyn z Licem Zespołu Szkół Sportowych w Ełku podczas turnieju piłki nożnej kobiet, który został rozegrany na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 5. Mimo dzielnej postawy naszym kobietom nie udało się wyjść z grupy.

Wyniki :
vs I LO 2-2
vs CEM 1-0
vs ZDZ 0-2

Grały :
Katarzyna Wrochniak, Zuzanna Jakacka, Patrycja Norr, Nikol Gryczkowska, Natalia Rejkiewicz, Weronika Kordowska - 1 klasa LO,
Aleksandra Wesołowska, Joanna Szczotko, Sandra Bajkiewicz - 2 klasa LO,
Weronika Matysiewicz - 3 klasa LO.

Opiekun - Michał Rutkowski
Gimnastyka korekcyjna
Kronika

W naszej szkole, w ramach projektu realizowanego przez UKS Maratończyk i Zespół Szkół Sportowych „Trzymaj się prosto" - edukacja zdrowotna i aktywność fizyczna w profilaktyce wad postawy, organizowane są zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla uczniów klas 0-III.

Działania profilaktyczno-zdrowotne mają na celu harmonijny rozwój naszych uczniów oraz zapobieganie wadom postawy i niwelowanie skutków już istniejących wad u dzieci. Prowadzący zajęcia Katarzyna Cholewińska Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Ełku.

Wicemistrzostwo w Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn
wydarzenia sportowe

9 marca 2019r. w hali MOSiR odbył się Zimowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Naszą szkołę reprezentowały zarówno zespoły dziewcząt jak i chłopców. Ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Skład zespołu: Martyna Jaśkiewicz, Wiktoria Filonowicz, Anna Dawidowska, Wiktoria Wienikajtys, Katarzyna Łoboda, Julia Borkowska, Anna Gulan, Paulina Iwiska, Alicja Piwko.

Trener wicemistrzyń: Dariusz Maciorowski

Trener drugiego zespołu dziewcząt: Marcin Kohlamn

Trener reprezentacji chłopców: Jarosław Andrzejewski

Strona 5 z 123 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1861261 Unikalnych wizyt