Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook13/12/2019 22:31:52 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
III MIEJSCE DZIEWCZĄT Z SPS NR 6 W EŁKU
Kronika

W dniu 24.10.2019 w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w mini piłce ręcznej dziewczyn. Nie mogło tam zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. W zawodach uczestniczyły dziewczyny z klasy 6a i 7a na co dzień trenujące piłkę siatkową. Uczennice udowodniły, że ich sprawność fizyczna jest na bardzo wysokim poziomie i świetnie radzą sobie także w grze w piłkę ręczną. W klasyfikacji końcowej SPS nr 6 w Ełku zajmuje III miejsce w Mistrzostwach Miasta. Wielki brawa dla dziewczyn za zaangażowanie i walkę w duchu fair play.

Skład Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku: Patrycja, Potoczna Michalina, Urynowicz Gabriela, Koniecko Weronika, Dawidowska Małgorzata, Gibniewska Alicja, Banachowska Zuzanna, Jastrzębska Tola, Cholewińska Aleksandra, Aleszczyk Alicja, Archacka Magdalena, Choruży Nikola

trener - Tomasz Kowalko

PODSUMOWANIE OKRESU JESIENNEGO PIŁKARZY KLASY 5, SZKOŁY PODSTAWOWEJ SPORTOWEJ W EŁKU, CZYLI RONA 2009
Kronika

Przed rozpoczęciem sezonu ligowego, podopieczni Tomasza Kowalko udali się na bardzo mocno obsadzony turniej do Mińska Mazowieckiego. W zawodach MOSiR CUP uczestniczyły najlepsze szkółki piłkarskie w Polsce m.in. Legia Warszawa, Znicz Pruszków, Górnik Łęczna. W końcowej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli 8 miejsce na 16 drużyn, wygrywając mecze z Cracovią Kraków i Stomilem Olsztyn. Wielkie brawa!

Początek roku szkolnego to także początek ligi warmińsko - mazurskiej, kategoria Orlik. Po dwóch miesiącach grania meczy, w każdy weekend, uczniowie SPS nr 6 zakończyli rozgrywki na fazie półfinałów. Cel jakim było granie w finale tych rozgrywek nie został osiągnięty, lecz każda porażka uczy całą drużynę pokory i motywuje do jeszcze większej pracy na treningach.

Kolejny sukces młodych piłkarzy z rocznika 2009 to powołania do kadry województwa. Dzięki dobrej grze i pracy w okresie jesiennym aż 6 uczniów naszej szkoły ( Wenda Dawid, Zastocki Bartłomiej, Lach Oskar, Tymoszczuk Krystian, Wojtkowski Fabian, Stankiewicz Igor ) dostało powołania do reprezentacji Warmii i Mazur. Gratulacje!

Nagrodą za sumienną pracę podczas całego sezonu ligowego był wyjazd do Białegostoku. Uczniowie ZSS po południu mieli możliwość porównania swoich umiejętności na tle rówieśników z Jagielonii Białystok, z którymi rozegrali sparing. Wieczór w Białymstoku zostanie w pamięci każdego młodego piłkarza. Nasi uczniowie wyprowadzali na boisko piłkarzy z Ekstraklasy (Cracovia Kraków i Jagielonia Białystok) przy dopingu tysięcy kibiców i mogli chociaż na chwilę poczuć się jak jeden z nich. Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się pod tym linkiem:

http://www.jagiellonia.pl/fotogalerie/przegladaj,25752,jagiellonia-cracovia-3-2-fotogaleria-cz-2.html?fbclid=IwAR2g4LDhZ5ixNCAwqCXuR0iinUeN1xvocqsS5PKlO47LgjwOxNWY6xI41AA

Okres zimowy to czas super prestiżowych turniejów halowych i turniejów pod balonem na sztucznych boiskach. Życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki. Kadra SPS nr 6 w Ełku, rocznik 2009: Goździk Artur, Wenda Dawid, Danielczyk Paweł, Lach Oskar, Zastocki Bartłomiej, Mościcki Michał, Nerkowski Gabriel, Markiewicz Adrian, Korenkiewicz Kacper, Szorc Borys, Kućmierz Maciej, Stypułkowski Mateusz, Nowicki Filip, Grabowski Tymoteusz, Szymaszko Dawid, Nagolski Patryk, Kowalski Kornel, Wojtkowski Fabian, Tymoszczuk Krystian, Stankiewicz Igor

trener- Tomasz Kowalko

II Kongres Misyjny Stacja Młodych
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W sobotę 19 października 2019 r. odbywał się II Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. W ełckiej katedrze zgromadziła się młodzież na Stacji Młodych, a tam oczywiście nie mogło zabraknąć Młodzieży z Zespołu Szkół Sportowych. Kongres zgromadził ok. 4 tys. młodych i dorosłych, przedstawicieli różnych wspólnot, ruchów kościelnych, stowarzyszeń ze wszystkich parafii diecezji ełckiej, a także zaproszonych gości związanych z misjami.

Jak wyjaśniał bp Jerzy Mazur „Przeżywany II Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej, ma miejsce w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, którego hasłem są słowa: „Ochrzczeni i posłani”. Bycie ochrzczonym oznacza bycie uczniem misjonarzem. Jeśli nie jestem uczniem misjonarzem to znaczy, że nie żyję chrztem świętym, życiem, które otrzymałem na chrzcie świętym, czyli nie jestem chrześcijaninem. Ten Kongres Misyjny winien być takim wstrząsem i uświadomieniem, że jestem uczniem misjonarzem” – wyjaśniał biskup.

Uczestnicy diecezjalnego II Kongresu Misyjnego z obu stacji zgromadzili się na wspólnej Mszy św., w par. Ducha Świętego w Ełku, której przewodniczył bp Jan Ozga, z Kamerunu, a homilię wygłosił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. W homilii bp Mazur zachęcał, abyśmy trwali na modlitwie, napełniali się radością Ewangelii, szukali form misyjnego zaangażowania w ewangelizację.

Po Eucharystii, wspólnie z misjonarzami z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji – Syberii i Oceanii, dzięki połączeniom medialnym została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Było to niesamowite przeżycie, modlić się z misjonarzami w tak odległych krajach.

Szkoła z misją
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Decyzją Papieża Franciszka obchodzimy w październiku bieżącego roku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa na misji w świecie”.
Miesiąc ten ma się przyczynić do rozbudzenia świadomości misji w świecie między innymi poprzez realizację miłości w formie wspierania misji.

Naszą odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, aby wspierać misje jest dołączenie do projektu „Zbieramto w szkole - szkoła z misją” w Roku Szkolnym 2019/2020. W tę akcję szczególnie zaangażowali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły. Akcja potrwa do końca roku szkolnego natomiast intensywnie pomagamy i zbieramy w miesiącu październiku.

Ideę "Zbieramto w szkole" najlepiej opisuje zawołanie: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. 
Co zbieramy?

Włączyliśmy się poprzez różnego rodzaju zbiórki, zbieramy: telefony komórkowe, zużyte baterie, oraz "dobre monety". 
Komu pomagamy?

Wspieramy Polaków – sercańskich misjonarzy pracujących w Azji, w Afryce - w Czadzie. Swoją działalność duszpasterską z dala od ojczyzny łączą oni z pracą na rzecz poprawy warunków życia osób, wśród których pracują.

Bolączka Czadyjczyków to codzienne, kilkunastokilometrowe wyprawy do studni i szerzące się z powodu niedożywienia i picia brudnej wody epidemie. Ten subsaharyjski kraj nieustannie dotyka śmiercionośna susza. Misjonarz pracujący w sercańskiej parafii w Batchoro w Czadzie wraz z nami stara się więc o środki materialne na wiercenie głębinowych studni.
Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. 

I po trzecie projekt zawiera w sobie też program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, środki chemiczne. 

Wszystkich zachęcamy do włączenia się w naszą akcję charytatywną

Kolejne eTwinning'owe spotkanie w ramach projektu 'Merry Us @ Christmas Fuss'
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Kolejne eTwinning'owe spotkanie w ramach projektu 'Merry Us @ Christmas Fuss' odbyło się w ‘Konsulacie Świętego Mikołaja' w Kętrzynie. Jest to jedna z najwspanialszych atrakcji na Warmii i Mazurach.
‘Powstał w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym Świecie bombki.
W Konsulacie wydmuchasz ze szkła własną bombkę i nauczysz się, jak ją pięknie ozdobić. Zobaczysz tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych i wielkanocnych’.
Jedną z najważniejszych tradycji świątecznych w polskich domach jest dekorowanie choinek. Wizyta w ‘Konsulacie Świętego Mikołaja’, była więc dla nas nie tylko zabawą, ale też ‘ciężką’ pracą ponieważ wykonaliśmy wysokiej jakości szklane ozdoby świąteczne. Wszystkie zostały zrobione własnoręcznie. Spójrzcie na zdjęcia J

Bombki choinkowe wykonane przez Uczniów udekorują nie tylko choinki w naszych domach. Święta to najpiękniejszy czas w roku … to także czas na to, żeby stać się dobrym i hojnym dla innych …. Już wkrótce pokażemy Wam naszą interpretację tych cech ….

p.s. więcej zdjęć i ciekawostek z naszych projektowych spotkań możecie zobaczyć na naszej facebook'owej grupie:
https://www.facebook.com/groups/2537871846296825/

zapraszamy :)
Projekt Erasmus+ - szkolenie na Malcie
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Drugi tydzień naszego kursu na Malcie dobiega końca. Poznałyśmy i przećwiczyłyśmy wiele atrakcyjnych metod, które na pewno wykorzystamy na lekcjach języka angielskiego. Korzystając z pięknej pogody zwiedzamy wyspę, odkrywając codziennie nowe, urokliwe miejsca. Poniżej kilka zdjęć z miasteczka Mosta, znajdującego się w centralnej części wyspy. Znajduje się tutaj trzecia co do wielkości w Europie i dziewiąta w świecie niepodparta kopuła kościoła. Mosta ma też bardzo ciekawe położenie, bo na jej obrzeżach znajduje się bardzo głęboka dolina połączona wysokimi mostami.

Więcej informacji
„Szkoła pamięta”- sprzątanie grobów
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły zaangażowali się w sprzątanie zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku wraz z innymi wolontariuszami, z ełckich szkół.

Akcję zorganizowaną przez Caritas Diecezji Ełckiej dnia 24 października 2019 roku poprzedziła wspólna modlitwa za zmarłych, których szczątki spoczywają na ełckim cmentarzu. Krótkiej modlitwie przy bramie cmentarza przewodniczył ks. Ryszard Sawicki. Niezbędne uwagi przekazał nam także p. Stanisław Anuśkiewicz z administracji cmentarza. Pan Bóg pobłogosławił nam piękną pogodą. Ełcka Caritas zapewniła podstawowe rzeczy potrzebne przy sprzątaniu: worki, rękawiczki itp. Uprzątnęliśmy zaniedbane groby, zwłaszcza w tej części cmentarza, gdzie spoczywają małe dzieci. Po zakończonych pracach porządkowych na cmentarzu udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej na ciepłą herbatę i kiełbaski pieczone przy ognisku.

Działanie miało na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na szacunek dla zmarłych i cmentarza jako miejsca ich wiecznego spoczynku. Widać było ogromne zaangażowanie młodzieży, która sprzątając analizowała również napisy na nagrobkach: imiona, nazwiska, wiek zmarłych oraz umieszczone na nich epitafia i sentencje. Młodych ludzi wzruszał szczególnie widok dziecięcych nagrobków. Nie było żadnego narzekania czy marudzenia, lecz pełne oddanie na rzecz podejmowanej pracy woluntarystycznej. Działania ełckich wolontariuszy wpisują się pięknie w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. „Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań” – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi
Kronika

23 października 2019r. odbyły się Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi. Uczniowie z naszej szkoły pewnie pokonali przeciwników i awansowali do półfinału wojewódzkiego szkół podstawowych w piłce nożnej w ramach rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wyniki:
SPS 6 - Wieliczka 9:2
SPS 6 - Goldap 14:0

Skład: Rafał Gutowski, Adrian Zdankowski Aleksander Bekulard, Bartłomiej Trocki, Oskar Ryszkiewicz, Alan Odolecki, Alan Zukowski, Wiktor Kłubowicz, Damian Podlecki, Kondrad Kraszewski

Trenerzy Daniel Potuszyński, Michał Rutkowski

Merry Us @ Christmas Fuss
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy, współpracująca za pomocą mediów elektronicznych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Nauczyciele wraz z uczniami wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałając i wymieniając się informacjami i materiałami do nauki. "eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 680 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już niema 90 tysięcy różnorodnych projektów rocznie."

'Merry Us @ Christmas Fuss' to projekt, który właśnie został zatwierdzony przez Krajowe Biuro eTwinning Polska i Krajowe Biuro eTwinning Portugalia. Autorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Samorządowych: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

Partnerami naszego projektu są: Anabela Rodrigues wraz ze swoimi Uczniami ze szkoły Agrupamento de Escolas Emidio Garcia w Portugalii oraz Alba Sola wraz ze swoimi Uczniami z Escola Manuel Ortiz Catello w Hiszpanii.

Projekt dotyczy dzielenia się świątecznymi tradycjami, zwyczajami i doświadczeniami. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się we wrześniu Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowywali plakat z logo projektu, pisali swoje profile, które zostaną zamieszczone na platformie eTwinningowej oraz tworzyli nowe zwrotki do świątecznej piosenki 'Let it Snow'.
Kolejne zajęcia odbędą się w październiku i będą to warsztaty w Fabryce Bombek w Kętrzynie.

Uczestnicy zajęć to Uczniowie klas:
4a: Alan Olechno, Łucja Kacprzyk, Natalia Maczorowska, Pola Budukiewicz, Bartek Głuchy, Gabriela Kuzmierz, Maciej Kuzmierz.
5c: Nina Kuligowska, Patrycja Lutow, Kinga Stelmach, Szymon Głowacki, Mateusz Gorajewski.
6c: Paulina Słowikowska, Paulina Brzezińska, Beata Choruży, Łukasz Albo, Maria Kisiel, Aleksandra Ejsmont.
6d: Patrycja Pieśnikowska, Wiktoria Pieśnikowska, Laura Jastrzębska, Anita Szczuka, Aleksandra Łepkowska.
7a: Mikołaj Jastrzębski, Julia Krasińska.
7b: Iga Rutkowska, Katarzyna Łochowska, Sara Szulc.

Bierzemy również udział w projekcie 'Sharing Traditions', którego autorką jest Alba Sola ze szkoły w Hiszpanii. Wkrótce zamieścimy relację z naszych projektowych aktywności.

Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

Mali odkrywcy leśnej przyrody
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Środa, 16 października, była dla uczniów klasy III „a” i II „b” dniem pełnym wrażeń. Uczniowie wczesnym rankiem wyjechali autokarem na wycieczkę do lasu, do Przykopki.. Dzieci przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Utrwaliły informacje i wiadomości o lesie. Podczas spaceru rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste, utrwalały nazwy i gatunki zwierząt mieszkających w lesie. Trzecioklasiści przypomnieli, a drugoklasiści poznali warstwy lasu i roślinność poszczególnych pięter. Dzieci uczyły się wyznaczać kierunek trasy za pomocą kompasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Dzieci uważnie podglądały przyrodę używając lup, lornetek, aparatów fotograficznych, zapisywali spostrzeżenia w dzienniczkach. A do koszyczków zbierały materiał przyrodniczy, który znalazł się w kąciku przyrody. Dzieci doskonale zapamiętały zasady zachowania się w lesie. Po interesującym spacerze, małych miłośników przyrody, czekała niespodzianka – ognisko i pieczone kiełbaski. Była to zasłużona chwila relaksu.

Beata Staniszewska, Anna Kuczyńska
Kolej na klocki
Kronika17 października tuż po ślubowaniu w nagrodę za wytrwałą pracę klasy pierwsze odwiedziły ,,Salę kolej na Klocki” w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Dzieci brały udział w zajęciach programując roboty, kodując na macie, a także korzystały z zabawy w sali z klockami. Dziękujemy Państwu Tolsdorf za zaproszenie i dobrą zabawę.

Katarzyna Pietruszewska, Jolanta Gutowska, Iwona Grygo
Strona 5 z 136 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2027732 Unikalnych wizyt