Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców uczniów chętnych do klas sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) zapraszamy po podania do sekretariatu szkoły ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/06/2017 22:36:31 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Liga Młodzika - Rona 2004 !
wydarzenia sportowe

W sobotni poranek swoją walkę w drodze po mistrzostwo województwa w kategorii Młodzik stoczyli podopieczni Michała Rutkowskiego. Tym razem przeciwnikiem młodych Roniarzy (uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku) była druga drużyna Mrągowi Mrągowo.

Wynik:
vs Mrągowia II Mrągowo 10-0 (3 Mościcki, 2 Kiarszys, Przyborowski,
Dawidowski, Juchniewicz, Łukawski, Dudek)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Uściłowicz, Tymoszczuk, Kozicki, Piętko,
Przyborowski, Łukawski, Kacprzyk, Pietraszek, Walczak, Balcerzak,
Dawidowski, Mościcki, Makal, Juchniewicz, Kiarszys, Dudek.

Być Lepszym Każdego Dnia...
Udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”
Kronika
W poniedziałek – 15 maja 2017 roku uczniowie klasy IVb – Oliwia Kamińska, Kacper Chudziński oraz Maciej Orzechowski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku. W potyczkach konkursowych uczniowie musieli wykazać się znajomością historii Ełku i ełczan, którzy przyczynili się do promocji naszego miasta oraz wiedzą na temat zabytków i instytucji znajdujących się w Ełku. Dodatkowo każda drużyna miała za zadanie zaprezentować pracę przedstawiającą logo miasta Ełk, wykonaną w formie kolażu. Uczniowie naszej szkoły za udział w konkursie otrzymali książki o historii Ełku oraz dyplomy. Gratulujemy!!!

Joanna Gaworska
Językowy zawrót głowy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

12 maja 2017r.uczniowie klasy 3 „b” uczestniczyli w otwartych zajęciach logopedycznych z elementami kinezjologii edukacyjnej, prowadzonych przez metodyka MODN w Ełku -panią Marię Łepkowską. Celem lekcji były ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe poprawiające dykcję i wyrazistość mowy wzbogacone gimnastyką mózgu. Uczniowie bardzo chętnie, z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych zabawach i ćwiczeniach, podczas których zdobyli nowe umiejętności i ciekawe doświadczenia. Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawej, atrakcyjnej formie i sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Zakończyły się wręczeniem dzieciom niespodzianek oraz dyplomów. Serdecznie dziękujemy pani Marii Łepkowskiej za kolejne już zajęcia i życzymy wielu sukcesów w pracy.

Beata Staniszewska
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Kronika
W piątek – 12 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. W części artystycznej uczniowie klasy 4b przedstawili okoliczności podpisania pierwszej w Europie konstytucji oraz korzyści dla Polski, wynikające z jej przyjęcia. Zaprezentowane scenki były komentowane przez narratora, czyli uczennicę klasy 2N – Karolinę Pawłowską. Całość występu została wzbogacona pieśniami, m.in.: „Witaj majowa jutrzenko” w wykonaniu chórku dziewcząt z klasy 5c, przygotowanego przez pana Pawła Borzeńskiego. Dekorację do przedstawienia wykonała pani Iwona Grygo.
Szkolna uroczystość upamiętniająca Święto Konstytucji 3 maja wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów i w ciekawy sposób poszerzyła ich wiedzę historyczną.

Organizator: Joanna Gaworska
Liga Tenisa Stołowego
wydarzenia sportoweSerdecznie zapraszam wszystkie osoby chętne ! (zachęcam również rodziców i nauczycieli), do udziału w Lidze Tenisa Stołowego organizowanej w naszej szkole przez UKS Maratończyk.


Liga obejmuje 5 Turniejów - każdy rozegrany w kolejnym miesiącu.
Czwarty Turniej odbędzie się:
26 maja (piątek), o godzinie
16.30 - Chłopcy
17.00 - Dziewczyny
18.00 - Dorośli


Tabela punktowa umieszczona będzie na tablicy ogłoszeń przy Sali Gimnastycznej naszej szkoły.

Liga współfinansowana jest ze środków otrzymanych w ramach grantu miejskiego:
" Tradycje sportowe" przez Samorząd Miasta Ełk.
Umacniamy się na pozycji LIDERA"
wydarzenia sportoweZawodnicy z klasy I N i II N zaliczyli kolejny udany weekend.
I Liga Trampkarza

UNIA Susz 0:5 UKS Rona 03 Ełk
Bramki: Murawski 2x, Dębek 2x, Smoliński

Dobra gra i pewne zwycięstwo z charakternymi zawodnikami Susza.

Skład Rony: Sternik (35' Gajewski)- Waszkiewicz (36' Herman), Makar, Kalicki (40' Lewandowski), Ryszkiewicz, Grądziel, Murawski, Dębek, Rusak, Albo (40' Sylwisty), Smoliński (36' Urynowicz)
Rona 2004 - Liga Młodzika!!!
wydarzenia sportoweCzwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli młodzi zawodnicy Ełckiej Rony (w większości uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku) w IV kolejce ligowej w kategorii MŁODZIK. Tym razem podopieczni Michała Rutkowskiego udali się do Mikołajek by tam zmierzyć się z rówieśnikami Kłobuka Mikołajki. Szanse gry dostało 18tu zawodników. Mimo korzystnego rezultatu w dalszym ciągu skuteczność to "Pięta Achillesa" drużyny.

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Walczak, Przyborowski, Uściłowicz, Piętko, Sobolewski, Dawidowski, Kacprzyk, Mościcki, Dudek, Ułanowicz, Kuligowski, Juchniewicz, Walejewski, Kiarszys.

Wynik:
vs Kłobuk Mikołajki 7-1 (3 Mościcki, 2 Kiarszys, Sobolewski, Ułanowicz)

Być Lepszym Każdego dnia...
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży w Zespole Szkół Sportowych w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 08-14.05.2017 r. w Zespole Szkół Sportowych odbyła się polsko- niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy naszą szkołą i Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch w Niemczech, realizowana w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno Oświatowym „Green Tour”. Projekt "Ełk i Oberkirch – dwa zakątki Europy" realizowali uczniowie klas 2S i 2N Gimnazjum Sportowego. Wraz ze swoimi rodzinami gościli u siebie młodzież z Niemiec, z którą przez cały tydzień uczestniczyli w rożnych zajęciach i przedsięwzięciach mających na celu:
 • wymianę doświadczeń kulturowych,
 • doskonalenie znajomości języków obcych,
 • przeciwdziałanie uprzedzeniom i ksenofobii,
 • naukę tolerancji,
 • otwieranie na innych,
 • poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego,
 • poznawanie nowych zakątków naszego miasta i okolic.
  Wielomiesięczny trud włożony w przygotowanie wymiany przyniósł wymierne efekty. Wszystkie założone cele zostały zrealizowane. Realizację celów umożliwił bardzo bogaty i intensywny program, który nie pozwolił młodzieży na nudę, a uczestnikom wymiany z Niemiec pokazał nasz kraj w bardzo dobrym świetle. Podczas realizacji programu uczniowie Zespołu Szkół Sportowych doskonalili znajomość języków obcych i mieli możliwość rozwoju na wielu różnych płaszczyznach.
  W poniedziałek młodzież z Niemiec przyleciała z Niemiec, popołudnie spędziła na zwiedzaniu Warszawy. We wtorek uczniowie z Hans-Furler Gymnasium zwiedzali również Warszawę, a po południu przybyli do Ełku. Realizację projektu w Ełku rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Sportowych, gdzie przywitała wszystkich uczestników bardzo serdecznie pani dyrektor Ewa Litman, następnie nasi uczniowie udali się wraz ze swoimi partnerami na zajęcia lekcyjne, ponieważ jednym z założeń wymiany było poznanie życia szkolnego w obu krajach. Po zajęciach udaliśmy się do Mikołajek, gdzie odbył się rejs statkiem po największym z naszych jezior Śniardwach. Po rejsie udaliśmy się do Ąqua Parku w hotelu Gołębiewskim. Wieczór uczniowie spędzili z rodzinami. W czwartek wcześnie rano wyruszyliśmy do Gierłoży do Wolfschanze, gdzie czekali na nas przewodnicy, którzy przekazali nam „kawałek” historii związanej z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do Świętej Lipki, gdzie oprócz podziwiania pięknej barokowej bazyliki, mieliśmy możliwość wysłuchania wspaniałego koncertu organowego. Przed obiadem zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Reszlu, po czym zjedliśmy przepyszny obiad w karczmie serwującej kuchnię polską w Starławkach Wielkich. Po przybyciu do Ełku wyruszyliśmy na rajd rowerowy, pokazując naszym gościom Ełk i jego okolice. W piątek wyruszyliśmy na wycieczkę do Olsztyna. Tam młodzież miała chwilę szaleństwa w Jump –Parku, potem upragniony przez dziewczęta czas wolny w galerii zakupów i wspólny obiad. Potem krótki spacer po Starówce w Olsztynie i wyczekiwany koncert symfoniczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Sobotnie przedpołudnie uczniowie spędzili z rodzinami, pracując nad projektem. Następnie testowaliśmy swoją sprawność fizyczną w parku linowym, jednym z miejsc w naszym mieście, gdzie można spędzać aktywnie czas wolny. Po południu podziwialiśmy piękne krajobrazy naszych okolic podczas spływu kajakowego. Wieczór spędziliśmy przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas różnych gier i zabaw oraz rozmów można było zauważyć, jak bardzo zintegrowała się młodzież z obu krajów.
  Wszystkie stereotypy towarzyszące uczniom i nauczycielem a pośrednio też całej ich społeczności szkolnej na temat naszego kraju zostały przełamane. Młodzież z Niemiec opuściła Ełk ze łzami w oczach z nadzieją na powrót kiedyś do naszego miasta. Pożegnanie podczas spotkania przy ognisku trwało wiele godzin, młodzieży było trudno się rozstać. Uczniowie spędzili ze sobą wiele godzin w różnych sytuacjach, co umocniło ich znajomość, którą zawarli wiele tygodni jeszcze przed rozpoczęciem wymiany. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, które zostały zawarte podczas projektu przetrwają lata i przyczynią się do wzrostu tolerancji wśród naszych uczniów.
  W ramach pracy metodą projektu w 8-osobowych grupach powstały 4 polsko-niemieckie przewodniki turystyczne po regionie w wersji elektronicznej.
  Zdjęcia i uśmiech na twarzach uczestników wymiany pokazują, jaka atmosfera panowała podczas projektu.
  W ramach rewizyty nasza młodzież wyjeżdża do Niemiec i Francji 25 maja i wraca dopiero 01 czerwca 2017 roku.
  Pierwsza część projektu „Ełk i Oberkirch – dwa zakątki Europy” była możliwa dzięki wsparciu finansowemu przez prezydenta miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza oraz dotacji z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

  Organizator: Ewa Gorlewska
  Opiekun: Iwona Kacprzyk
 • KANGUR – WYNIKI!!!
  KronikaUczniowie z najlepszymi wynikami w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2017:
  Kategoria Żaczek:
  Patrycja Lutow (kl 2c) – wyróżnienie
  Antonina Kowalewska (kl 2a) – wyróżnienie
  Kategoria Maluch:
  Lena Rutkowska (kl 3b) - wyróżnienie
  Aleksander Zyskowski (kl 3b) – wyróżnienie
  Iga Rutkowska (kl. 4a) – wyróżnienie
  Filip Kuberski (kl. 4b) – wyróżnienie
  Kacper Chudziński (kl. 4b) – wyróżnienie
  Kategoria Beniamin:
  Oliwier Piętko (kl. 6b) – wyróżnienie
  Kategoria Kadet:
  Jakub Sieńkowski (kl. 1S) – Wynik bardzo dobry

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych!
  Wycieczka do Londynu
  Kronika

  Kliknij, aby zobaczyć galerię

  W dniach 24 – 29.04.2017 r. w naszej szkole odbyła się zagraniczna wycieczka organizowana przez panią Annę Dytkowską. Uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem opiekunów (pani Katarzyny Klimach i pani Kamili Kęsickiej) spędzili tydzień na Wyspach Brytyjskich w Londynie. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem dnia 24 kwietnia. Cały dzień spędziliśmy w autokarze przejeżdżając prawie całą Polskę, w nocy „przecięliśmy” Niemcy od wschodniej granicy do północno-zachodniej, aby następnego dnia o 4:30 rano dotrzeć do francuskiego portu Calais. Stąd wyruszał nasz prom do Anglii. Dla wielu osób był to pierwszy rejs, pomimo to nikt nie cierpiał z powodu choroby morskiej. Po półtoragodzinnym rejsie przywitał nas piękny widok. Były to znane z podręczników do języka angielskiego White Cliffs of Dover, czyli angielskie wybrzeże w białym kolorze. Zmęczeni podróżą, lekko niewyspani, ale za to przygotowani na czekające nas atrakcje, wyruszyliśmy w kierunku Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy. Później czekał nas przejazd słynną kolejką bezzałogową DLR oraz zwiedzanie Muzeum of London Docklands, po krótkim spacerze po biznesowej dzielnicy Canary Wharf wyruszyliśmy na rejs po Tamizie. Kolejną atrakcją tego dnia była przejażdżka London Eye. Dla kilku osób były to niestety chwile grozy, gdyż zapomnieli, że cierpią z powodu lęku wysokości. Później skierowaliśmy się w stronę Placu Trafalgar Square, gdzie mogliśmy obejrzeć oryginalne obrazy w Galerii Narodowej.
  Po skończonym zwiedzaniu udaliśmy się do południowo-wschodniej dzielnicy Londynu, gdzie był nasz hostel ViaLewisham, w którym to mieszkaliśmy przez następne dni. Brytyjczycy, których spotykaliśmy byli mili i bardzo otwarci. Większość z nich to obywatele Korony Brytyjskiej pochodzący z różnych stron świata. Każdego wieczoru, po powrocie ze zwiedzania, razem spędzaliśmy czas na rozmowach i uzupełnianiu ćwiczeń oraz wspólnie siadaliśmy do kolacji.
  Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po Westminsterze. Zobaczyliśmy słynne opactwo Westminster Abbey oraz Houses of Parliament. Ku zdziwieniu wielu z nas okazało się, że Big Ben to jedna z wież Parlamentu. Następnie udaliśmy się pod pałac Buckingham, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty, a nawet przekonać się jak świetnymi muzykami są członkowie królewskiej orkiestry. Spod Pałacu Buckingham udaliśmy się do trzech sławnych muzeów Londynu. Były to: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki oraz Science Museum. Obejrzenie takiej ilości eksponatów było nie lada wyzwaniem. Na szczęście każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Następnym punktem programu był Harrods ale, ku naszej rozpaczy, tylko obok niego przejeżdżaliśmy. Może kiedyś stać nas będzie by robić w nim zakupy!! Nasz trzeci dzień zakończyliśmy spacerem w ogrodach Kensington.
  Czwartego dnia odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Wśród podobizn znajdowali się między innymi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, William Shakespeare, the Beatles, znani sportowcy oraz prezydenci. Nasi uczniowie mieli możliwość zasiąść w jury słynnego programy "The Voice of Britain". Wszyscy byli bardzo podekscytowani możliwością zrobienia zdjęć ze swoimi idolami, mimo iż byli oni tylko z wosku. I tak, pani Kamila została przyłapana na tańcu z Michalem Jacksonem, pani Kasia z Picassem a pani Ania sprawdziła czy Shrek ma pełny brzuszek. No i wreszcie na koniec zwiedzania mieliśmy okazję zrobić zakupy w wielkim sklepie na Oxford Street, czyli w upragnionym Primarku. Dzień zakończyliśmy spacerem po Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square a zwiedzanie uwieńczyliśmy zakupami w M&M's World. Po długim i męczącym dniu zwiedzania wróciliśmy do „naszego” hostelu.
  Piątego dnia udaliśmy się do Muzeum Brytyjskiego, monumentalnej i nieco przytłaczającej swoim bogactwem budowli, gdzie znajdują się bezcenne zabytki ze starożytnej Grecji, Egiptu, Chin oraz całej Azji południowo-wschodniej, Afryki i obu Ameryk, nie wspominając o Europie. Spędziliśmy tam około 2 godzin. W tym dniu przeszliśmy obok The Shakespeare's Globe, zwiedziliśmy galerię Tate Modern, spacerkiem przeszliśmy wzdłuż północnego brzegu Tamizy obok The Monument oraz zobaczyliśmy Millenium Brigde. Wiele osób było zaskoczonych, gdy w tym ostatnim rozpoznali most „występujący” w Harrym Potterze. Tego dnia czekała na nas niespodzianka. Okazała się nią wizyta w Tower of London jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowało się okryte złą sławą więzienie, w którym przetrzymywano najważniejszych jeńców. Mogliśmy tu także zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata – 530-karatowa „Pierwsza Gwiazda Afryki”. W pobliżu tej średniowiecznej twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu Tower Bridge – symbol Wielkiej Brytanii. Zanim opuściliśmy Londyn, mieliśmy okazję skosztować słynnej potrawy "Fish and Chips".
  Pełni wrażeń i emocji wyruszyliśmy w podróż powrotną, najpierw na prom w Dover, a potem do Ełku.
  Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną.

  Autor: Anna Dytkowska
  Szalony mecz Rony rocznika 2003 w lidze trampkarza
  wydarzenia sportoweUKS Rona 03 rozegrała mecz ligowy ze Zniczem Biała Piska w którym odniosła zwycięstwo 6:5 do przerwy wynik był zdecydowanie na korzyść Rony 4:0 ale po przerwie mecz się wyrównał i zwycięstwo nie przyszło łatwo, dodam tylko że nasi zawodnicy walczyli ze starszym rocznikiem
  skład I połowa: Sałek, Opacki, Michałowski, Kalicki, Antonowicz, Szuchnicki, Kucharski, Szepan, Sylwisty, Lipiński, Dębek
  skałd II połowa: Szumski, Michałowski, Modzelewski, Kalicki, Smyk, Łask, Urynowicz, Żołądkiewicz, Wyrębak, Szuchnicki, Dębek
  Rona 03 Ełk - Znicz Białą Piska 6:5
  Bramki: Szuchnicki x2, Dębek x3, Sylwisty,
  Największym plusem tego meczu była pierwsza połowa która przyniosła wiele ciekawych akcji.
  Strona 4 z 83 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
  Kluby i Stowarzyszenia
  POLECAMY

  Projekty w szkole

  Obiady

  Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

  PTFPTF
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
    » Szkoła Ucząca Się
  Ełckie szkoły
   
  Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
  kontakt z administratorem

  1233751 Unikalnych wizyt