Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/01/2020 15:55:22 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Nie hejtuję - reaguję
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno -profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści „Nie hejtuję - reaguję", realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w Internecie, wskazanie sposobów reagowania, kształtowanie oraz promowanie właściwych postaw.

Jednym z elementów projektu był konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było stworzenie plakatu zwracającego uwagę na problem cyberprzemocy.

Konkurs rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych. Szkolna komisja miała za zadanie wyłonić po jednej pracy w każdej kategorii wiekowej i przesłać do organizatorów konkursu.
W etapie szkolnym wyróżniono następujące prace:

W kategorii klas I-III
I miejsce - Aleksandra Prochowska, Lena Kryłowicz, Malwina Zyskowska, Zuzanna Kacprzyk 3a
W kategorii klas IV –VI
I miejsce Lena Rutkowska, Oliwia Kamińska i Małgorzata Dawidowska uczennice klasy 6a

II miejsce Laura Jastrzębska 6d
II miejsce Julita Dołęga i Anna Kalinowska 5c

III miejsce Adam Raczkowski 5c
III miejsce Jakub Wenda i Dawid Wenda 5b

Chociaż prace naszych uczniów nie zostały wyróżnione w etapie ogólnopolskim, to udział w konkursie stał się świetnym pretekstem do rozmowy na temat problemów, z którymi spotykają się nawet najmłodsi uczniowie.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu szkoły.

Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Joanna Kupidłowska, Marta Niemotko

Jak Twoje Miasto Ubiera Się na Święta
Kronika

Jedną z aktywności, którą zaplanowałyśmy w projekcie 'Merry Us @ Christmas Fuss' jest pokazanie 'Jak Twoje Miasto Ubiera Się na Święta' (What's Your Town Wearing for Christmas?). Zadaniem uczestników projektu jest pokazanie świątecznych dekoracji z miast, w których mieszkają. Żeby zrobić dobre zdjęcia, warto najpierw zagłębić się przynajmniej w podstawowe tajniki fotografii.

Naszym wyjątkowym gościem, który pokazał nam jak zrobić ciekawe i dobre jakościowe zdjęcia, był pan Konrad Zajączkowski - profesjonalny fotograf. Mieliśmy niepowtarzalną okazję posłuchać wielu fotograficznych wskazówek. Wiemy już jak zrobić dobre zdjęcia nocą oraz czego (i dlaczego) nie powinniśmy publikować w sieci. Pan Konrad podczas zajęć nawiązał również do bezpieczeństwa i hejtu w internecie.

Najbliższe dni to dla nas czas gromadzenia materiału fotograficznego pokazującego Ełk w świątecznym wydaniu - z dekoracjami i kolorowymi światełkami :)

Serdecznie dziękujemy panu Konradowi Zajączkowskiemu za przeprowadzenie 'mini warsztatów fotograficznych' - wszystkie wskazówki i rady na pewno wykorzystamy podczas dalszej pracy :)

Marlena Milewska & Edyta Ostrowska

Piotr Popowski - uczeń naszego liceum
Kronika

Początek grudnia był bardzo pracowity dla uczestników projektu 'Merry Us @ Christmas Fuss' :)

Nasze eTwinning'owe zajęcia nie są standardowymi lekcjami w ławkach szkolnych (mimo, że odbywają się w szkole). Na grudniowe spotkanie postanowiłyśmy zaprosić wyjątkowych gości. Pierwszym z nich był Piotr Popowski - uczeń naszego liceum, ale również zdolny akordeonista. Piotr zgodził się akompaniować nam podczas wykonania piosenki 'Let it Snow' (z nowym, napisanym przez uczestników projektu tekstem). Niebawem zamieścimy materiał video z tego wydarzenia :)

Dziękujemy Piotrowi za pomoc w realizacji nagrania piosenki :)

Marlena Milewska & Edyta Ostrowska

'Merry Us @ Christmas Fuss' - świąteczne pierniczki i kartki z życzeniami
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Uczestnicy projektu 'Merry Us @ Christmas Fuss' wczuwają się coraz bardziej w świąteczną aurę. Listopad zakończyliśmy weekend'owym spotkaniem pachnącym świątecznymi pierniczkami i rozświetlonym brokatem posypywanym na świąteczne kartki wykonane przez Uczniów.

Kolejne aktywności, które przewidzieliśmy w projekcie 'Merry Us @ Christmas Fuss' to właśnie zdobienie świątecznych pierniczków oraz tworzenie świątecznych kartek z życzeniami. Po pierniczkach zostały kolorowe zdjęcia i wspomnienia, gdyż zostały szybko skonsumowane, natomiast kartki będziemy wysyłać do szkół współpracujących z nami w ramach projektu eTwinning. Nasze angielsko-polskie życzenia polecą m.in. do szkół w Hiszpanii, Portugalii, Turcji ... :)

Pracowity dzień zakończyliśmy ułożeniem kolejnej zwrotki do świątecznej piosenki 'Let it Snow' i wesołym wspólnym śpiewaniem. Wkrótce zaprezentujemy efekty pracy nad nowym tekstem do tego popularnego na całym świecie utworu.
,P.Współpracujące z nami szkoły również przygotowują świąteczne kartki, które niedługo przyniesie nam listonosz :) Chętnie prezentują też tradycje świąteczne ze swoich krajów na eTwinningowym 'TwinSpace'.

Po więcej szczegółów na temat projektu zapraszamy na 'TwinSpace' (w wyszukiwarce wpisujemy 'Merry Us @ Christmas Fuss' oraz na nasz facebook'owy profil:
https://www.facebook.com/groups/2537871846296825/

Szkolne Koło Caritas
Kronika
Mikołajkowo dziś w Zespole Szkół Sportowych!
KonkursyKliknij, aby zobaczyć galerię

Licealiści przygotowali nietypową niespodziankę, całą noc piekli pierniki by dzisiaj zobaczyć uśmiechy na twarzach młodszych kolegów i co niektórych nauczycieli . . .

Nie brakowało też pysznych cukierków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Prawie wszyscy uczniowie mieli czerwone stroje bądź mieli elementy stroju świętego Mikołaja i mogli wspólnie cieszyć się świąteczną muzyką na korytarzu. Radosny nastrój udzielał się wszystkim i oby taki pozostał do świąt Bożego Narodzenia.
SU LO

Pielgrzymka maturzystów
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 8 października uczniowie klasy III LO wraz z opiekunami p. Agnieszką Łabanowską
i p. Małgorzatą Kosieradzką wybrali się na wycieczkę: Kraków- Zakopane –Oświęcim- Częstochowa.

Pierwszym miejscem, które odzwiedziliśmy bylo Zakopane. Po zakwaterowaniu wyruszyliśmy na wyprawę do Morskiego Oka, pokonując dystans 26km. Nie była to lekka wędrówka, lecz warta zastnego widoku. Następnie udaliśmy się na Krupówki. Kolejnego dnia wyjechaliśmy do Krakowa. Tam zwiedziliśmy Wawel i Stare Miasto. W ostatnim dniu podróży pojechaliśmy do Oświęcimia, aby poznać historie obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau. Ostatnim celem była Częstochowa, gdzie zwiedziliśmy miasto i uczestniczyliśmy w uroczystościach dla maturzystów na Jasnej Górze.

To był bardzo udany wyjazd.

Uczniowie kl.III LO

Konkurs czytelniczy „Zaczarowana zagroda”
Kronika

Klasy II i III to mali „książkopożeracze”. Czytanie nie jest już żmudną i nudną czynnością. Nie tak dawno poznawali litery i uczyli się je „składać”, a dziś już czytają płynnie. Swoje umiejętności i wiedzę zaprezentowali 28 listopada, biorąc udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Celem konkursu było: sprawdzenie stopnia znajomości książki „Zaczarowana zagroda”, popularyzacja książki A. i Cz. Centkiewiczów, kształcenie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Konkurs obejmował zestaw pytań otwartych, zestaw pytań zamkniętych, skojarzenia.

Laureaci konkursu:
I miejsce Filip Bazydło klasa 2b
II miejsce Mariusz Maciorowski klasa 2a
III miejsce Maja Miezio klasa 2a
Michael Russo klasa 3b
Paweł Orzeł klasa 2a

Serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

Hanna Tyszko

VI Międzyszkolny Konkurs „Historia Polski słowem, pieśnią i pędzlem opowiedziana”
Kronika

19 listopada 2019 roku w Ełckim Centrum Kultury rozstrzygnięto VI Międzyszkolny Konkurs „Historia Polski słowem, pieśnią i pędzlem opowiedziana”. Organizatorkami spotkania są nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej - Joanna Baranowska i Anna Czajka.

Po raz kolejny konkurs odbył się pod patronatem Senator RP Pani Małgorzaty Kopiczko, Prezydenta Miasta Ełku Pana Tomasza Andrukiewicza oraz Muzeum Historycznego w naszym mieście. Patronatem medialnym objęło Radio 5 i Bayer Fm.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych naszego miasta. Wystąpiło 35 uczestników (19. w kategorii literackiej, 9. śpiewających oraz 14. wykonało prace plastyczne).

Konkurs odbył się w trzech kategoriach – literacka, muzyczna i plastyczna.
Jury w składzie: Elżbieta Lickiewicz,, Anna Obrycka, Anna Kościukiewicz Ewa Siemienkiewicz i Daria Jurczyk, przyznało I miejsce naszej uczennicy Marcie Bagińskiej. ÓSMOKLASISTKA napisała pracę, w której przekonała, że autorytetem dla współczesnych nastolatków powinien być sportowiec i patriota Józef Noji.

GRATULUJEMY!

Dyskoteka witaminowa w klasach 0 – III SPS
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Realizując program „Szkoły Promującej Zdrowie” dnia 28.11.2019r klasy 0 – III bawiły się na „Witaminowej dyskotece”. Ukierunkowana zabawa to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Uczniowie mieli do wykonania zadania: przebrać się za ulubiony owoc lub warzywo oraz wykazać się wiedzą o znajdujących się w nich witaminach. Podczas zabawy i konkursów dzieci świetnie się bawiły. Oby każdy tak dbał o zdrowie jak nasi najmłodsi.

Nauczyciele klas 0 – III
Prowadzenie H. Borowa
Zdjęcia G. Sacharzewska

Zaproszenie na maraton taneczny
Strona 4 z 139 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2075255 Unikalnych wizyt