Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook13/12/2018 08:00:10 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
To Have Another Language is To Possess a Second Soul
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Na początku października 2018 wszystkie klasy z SPS6, Gimnazjum Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcącego zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym pod hasłem 'To Have Another Language is To Possess a Second Soul' zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Konkurs składał się z dwóch części: plastycznej - polegającej na zobrazowaniu owego hasła (plakat) oraz językowej - polegającej na udzieleniu jak największej ilości prawidłowych odpowiedzi w quizie językowym. W części plastycznej jury w składzie: pani Dyrektor Dorota Karpińska, pani Iwona Grygo oraz organizatorki konkursu najwyżej oceniło plakaty klas: 7c, 8a oraz 3S. Jednak po dodaniu punktów za część językową (quiz) i zsumowaniu wszystkich punktów za obie kategorie - największą ich ilość zdobyła klasa 4c stając się zwycięzcą zmagań plastyczno-językowych.

Ostateczne wyniki konkursu:
I miejsce (100 punktów za quiz & 40 punktów za plakat) - klasa 4c.
II miejsce (80 punktów za quiz & 40 punktów za plakat) - klasa 6a.
II miejsce (60 punktów za quiz & 60 punktów za plakat) - klasa 3S.
III miejsce (60 punktów za quiz & 40 punktów za plakat) - klasa 5a.
III miejsce (0 punktów za quiz & 100 punktów za plakat) - klasa 7c.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez panią Dyrektor Dorotę Karpińską, a zwycięzcy dodatkowo - słodkie upominki.

Organizatorki konkursu, nauczycielki języka angielskiego: Edyta Ostrowska, Marlena Skutnik, Kamila Kęsicka.
W jesiennym nastroju
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię


24 października 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu wieczorek poetycki zatytułowane „W jesiennym nastroju ”. To artystyczne wydarzenie przygotowali uczniowie z klas 0-III, którzy mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Przybyli goście wysłuchali wierszy i przepięknych piosenek o tematyce jesiennej, którym towarzyszyła scenografia przypominająca park jesienią. Rodzice oraz dziadkowie pięknie wspierali występujących uczniów. Wszyscy doskonale przygotowali swoje występy. Połączyli recytację ze wspaniałą grą aktorską i śpiewem. W nagrodę za udział w wieczorku uczniowie otrzymali gromkie brawa oraz słodkie upominki. Gratulujemy uczniom i dziękujemy rodzicom oraz wychowawcom za zaangażowanie, a p. Iwonie Grygo za dekorację. W imieniu wszystkich nauczycieli i uczniów kl. 0-III SPS serdecznie zapraszamy na następny wieczorek poetycki, tym razem o tematyce patriotycznej, który odbędzie się w listopadzie.

Organizatorzy: Beata Staniszewska, Helena Borowa
Trenerzy w akcji- Program "Piłka nożna w szkole"
Kronika
Program „Piłka Nożna w Szkole”
Kronika

29 października 2018r w siedzibie Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się wręczenie certyfikatów szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 i Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Sportowych znalazły się w gronie 30 szkół, które spełniły wymagania Związku. Wraz z certyfikatami dyrektor szkoły pani Dorota Karpińska odebrała zestaw materiałów szkoleniowych (książki, czasopisma) z zakresu piłki nożnej dzieci i młodzieży.

Ponadto wszystkim jednostkom uczestniczącym w programie WMZPN zapewni przynajmniej raz w roku przeprowadzenie przez wykwalifikowanego trenera piłki nożnej pokazowych zajęć treningowych z uczniami danej szkoły ukierunkowanych na realizację rekomendowanego programu szkolenia PZPN. WMZPN zapewni również bieżące wsparcie szkoleniowe w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz cyklicznie będzie organizować konferencje szkoleniowe dla nauczycieli-trenerów. Związek zapewni również możliwość rozwoju uzdolnionych piłkarsko uczniów w klubach WMZPN oraz reprezentacjach młodzieżowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej „Piłka nożna w szkole” przyznawany jest wyróżniającym się szkołom i placówkom oświatowym prowadzącym zajęcia sportowe z uczniami w zakresie piłki nożnej. Jakość i poziom spełniania wymagań potwierdza liczba przyznanych gwiazdek w każdym z pięciu obszarów oceny. Przedstawiciele WMZPN odwiedzili wszystkie szkoły aplikujące do udziału w programie i dokonali weryfikacji danych zawartych we wnioskach

Główne kryteria oceny szkół:
1. Baza sportowa gwarantująca warunki do prowadzenia zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.
2. Funkcjonowanie w szkołach oddziałów sportowych o profilu piłka nożna lub innych form dodatkowych zajęć sportowych o profilu piłka nożna.
3. Prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kierunkowo kadrę nauczycieli – trenerów, w tym udział nauczycieli w szkoleniach organizowanych przez WMZPN.
4. Udział uczniów w piłkarskich rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez np. SZS, LZS, WMZPN, PZPN („Coca Cola Cup”, „Z podwórka na stadion”, „Nike Premier Cup” itp.) w tym uzyskiwanie osiągnięć i sukcesów piłkarskich.
5. Prowadzenie ścisłej współpracy z wybranym Klubem, zrzeszonym w WMZPN, potwierdzone udziałem uczniów danej szkoły w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez WMZPN.

Katarzyna Cholewińska

Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców
wydarzenia sportowe

16 i 19 października 2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Kościuk Kacper, Gołaszewski Bartosz, Kudlak Rafał, Osiecki Mikołaj, Prusinowski Damian, Rosiński Patryk, Ryszkiewicz Filip, Szklanko Adrian, Wiktorzak Piotr, Woźniak Patryk, Sztachański Miłosz, Jasiński Jakub, Kowalewski Radosław. Nasi Zawodnicy po rozegraniu 4 meczy zajęli I miejsce w grupie i awansowali do finału. W zmaganiach finałowych nasza drużyna również nie miała sobie równych, ostatecznie po dwóch zwycięstwach i remisie zostajemy mistrzami powiatu ełckiego. To kolejne sukcesy zespołowe naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i trenerom.

Faza Grupowa:
ZSS 1-1 I LO
ZSS 4-0 ZDZ
ZSS 2-0 ZS nr 2
ZSS 4-0 ZSME

Finały:
ZSS 3-1 ZS nr 5
ZSS 3-2 ZS nr 1
ZSS 0-0 I LO
Rona 2004 - sezon 2018/2019!!!
Kronika

Młodzi podopieczni Trenera Michała Rutkowskiego w niedzielę udali się w daleką podróż do Wikielca. Młodzi Roniarze z klasy VIII B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku po istnym Horrorze przywożą do Ełku trzy punkty.

Wynik :
vs GKS LZS Wikielec 3-2 (Kacprzyk, Wierzbicki, Sękulski)

Pierwsza jedenastka :
Julecki Patryk,
Uściłowicz Ryszard, Tymoszczuk Damian, Przyborowski Michał,
Sękulski Gracjan, Kostyk Kacper, Dawidowski Piotr,
Balcerzak Adam, Łukawski Kacper, Wierzbicki Filip, Kacprzyk Konrad.

Na zmiany wchodzili :
Kuczyński Jakub,
Dudek Patryk,
Walczak Maciej,
Makal Wiktor.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Green Volley Ełk v AZS UWM Olsztyn
Green Volley Ełk v Warmiss Olsztyn
Mój współczesny Anioł Stróż - konkurs recytatorski
Kronika

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Szumski z kl. 0a zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Anioły do mnie wysyłaj”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 13 października 2018 roku w Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku.

Na konkurs przybyło bardzo wielu laureatów, stąd mamy ogromny powód do dumy, iż wśród uczniów w kategorii wiekowej klas 0-I, zwycięzcą okazał się Bartłomiej Szumski z kl. 0a

Serdecznie gratulujemy!!!
Sukces siatkarzy z naszego Liceum
wydarzenia sportoweReprezentacja siatkarzy naszego Liceum rozegrała w naszej szkole fazę grupową Międzyszkolnego Turnieju Siatkówki. Chłopaki rozegrali dwa mecze i oba wygrali !!! Dzięki temu awansowali do Turnieju Finałowego, który odbędzie się w I LO dnia 31.10

Chłopaki wystąpili w składzie:
Gryn Szymon
Konopka Michał
Kościuk Kacper
Nowakowski Oskar
Popowski Piotr
Sieńkowski Bartłomiej
Szklanko Adrian
Trusiński Dominik
Wiktorzak Piotr


Ogromne gratulacje.
Zabawy matematyczne na macie edukacyjnej
KronikaDnia 19X 2018r. uczniowie klasy III a ZSS wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w ramach Code Week - Europejskiego Tygodnia Kodowania- w Miejskim Przedszkolu „Perełka”. Warsztaty prowadziła Małgorzata Szypulska. Były to zabawy matematyczne na macie edukacyjnej - kodowanie drogi za pomocą klocków ruchu; budowanie wież z kubeczków wg podanego kodu (wspólnie i w grupach); kodowanie drogi z warunkiem; aplikacja ALEX . Warsztaty miały na celu wdrażanie do zgodnej współpracy, logicznego myślenia i rozwijania kreatywności.

Teresa Mierzwińska
Strona 4 z 113 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1706284 Unikalnych wizyt