Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook02/04/2020 16:56:50 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Bezpieczeństwo w Sieci
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach od 10 do 14 lutego 2020r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu.

Główną ideą tego przedsięwzięcia jest promocja wśród dzieci oraz młodych osób bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Internet daje młodym ludziom wiele możliwości odpowiedniego jego zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.
W ramach tegorocznych obchodów w klasach IV – VII na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci. Uczniowie klas IV – VI na zajęciach pod okiem nauczyciela rozwiązywali quiz dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, natomiast klasa VI B, VII A i VII B samodzielnie tworzyli quiz.
Quiz przygotowany przez nauczyciela składał się z 22 pytań. Uczniowie, rozwiązując quiz, zwracali uwagę na szybkość i poprawność udzielonej odpowiedzi. Okazało się, że w każdej klasie są wyśmienici znawcy zasad bezpiecznego korzystania z Sieci:

klasa IV A Maciej Kućmierz - 86% poprawnych odpowiedzi
klasa V A Paulina Małkowska – 82% i Maja Sobańska – 77% poprawnych odpowiedzi
klasa V B Jakub Wenda – 82% i Fabian Wojtkowski – 82% poprawnych odpowiedzi
klasa V C Antonina Kowalewska – 100% i Aron Buźniak – 77% poprawnych odpowiedzi
klasa VI A Lena Rutkowska – 91% poprawnych odpowiedzi
klasa VI C Krystian Kopeć – 86% poprawnych odpowiedzi
klasa VI D Rafał Gutowski – 91% poprawnych odpowiedzi.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wysokimi ocenami z informatyki.

Wszystkim serdecznie gratuluję.

Marta Niemotko

#1DayMore4Volleyball! w Zespole Szkół Sportowych
Ogłoszenie

Po raz drugi w historii ta masowa akcja, zorganizowana przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV), odbędzie się w dodatkowym dniu roku przestępnego – 29 lutego 2020 roku.

W tym dniu nasza szkoła oraz UKS Maratończyk od godziny 9.00 - do godziny 13.00 organizuje możliwość zagrania w siatkówkę w hali sportowej Zespołu Szkól Sportowych. Zapraszamy dzieci z rodzicami i rodzeństwem, przyjaciółmi. Zespół składać się będzie z trzech graczy. Minimum jeden set
musi zostać rozegrany do 29 punktu! Rodzina siatkarska to jeden zwarty zespół łączący całą Europę.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!

Międzynarodowy projekt Young Theatre on the move
Kronika

W dniach 22 - 23.02.2020 r. (sobota, niedziela) dwie nauczycielki naszej szkoły, pani Beata Makarewicz i pani Teresa G. Gorajewska, wzięły udział w pierwszych warsztatach realizowanych w ramach międzynarodowego projektu Young Theatre on the move. Zajęcia w Ełckim Centrum Kultury przyniosły wiele radości, a jednocześnie nowych narzędzi do pracy z uczniami metodami Impro.

tekst: Teresa G. Gorajewska

Warsztaty Impro w Ełckim Centrum Kultury
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Już po raz drugi w tym roku kalendarzowym grupa teatralna Furiatki wzięła udział w piątek 21 lutego w warsztatach przygotowujących do II Dnia Impro w Ełku. Zajęcia odbyły się w Sali Zebra Ełckiego Centrum Kultury, a prowadzone były przez pana Grzegorza Sierzputowskiego. Był to wspaniały czas poznawania grup działających w innych szkołach i miastach, wspólnej zabawy i doskonalenia swoich umiejętności przed występem na dużej scenie 21 marca.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

Legends never die
Kronika

24 lutego 2020 roku odbyły się oficjalne uroczystości pogrzebowe Kobego Bryanta. Pożegnanie legendy NBA odbyło się w hali Staples Center w Los Angeles, gdzie Kobe Bryant wraz z drużyną Los Angeles Lakers pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo NBA (kolejno w latach 2000, 2001, 2002, 2009, 2010). Marcin Gortat powiedział o nim: "Kobe Bryant był ikoną i legendą za życia. Rzeczy, które potrafił wykonać na parkiecie, do dziś są niepowtarzalne. Miał niesamowitą etykę pracy, niesamowity charakter, był kompletnym zawodnikiem. Świat koszykówki stracił niesamowitą postać"

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych chcąc uczcić pamięć dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego przygotowali pod opieką nauczycielki języka angielskiego Edyty Ostrowskiej projekty przedstawiające życie i twórczość legendarnego zawodnika NBA.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Kronika

Ten wyjątkowy dzień święta języka ojczystego obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W Zespole Szkół Sportowych w Ełku po raz drugi odbyły się obchody tego ważnego dnia. Rozpoczęły się od konkursu „Nie daj plamy!” przygotowanego przez panie: H. Tyszko i J. Rynkowską, przeprowadzonym w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII- VIII. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego uzyskały: Wiktoria Żuk z VII b i Michał Bieliński z VIII a.

Klasy szkoły podstawowej i liceum pod opieką wychowawców przygotowały plakaty „Przepis na język ojczysty”. Powstały bardzo ciekawe „przepisy”. Komisja miała trudne zadanie z rozstrzygnięciem tego konkursu. I tak:

I miejsce uzyskała klasa 5 d i 5 c II miejsce klasa 5 a III miejsce klasa II L liceum

Wyróżnienie otrzymały klasy: 4 a i 8 b.

Przez dwie długie przerwy odbywał się quiz „Z językiem ojczystym na Ty”, w którym uczniowie losowali pytania związane z językiem polskim. Za poprawne odpowiedzi uczniowie szkoły podstawowej otrzymywali śmieszne „zachętki”. Natomiast młodzież uśmiech prowadzących quiz. Pieczę nad przebiegiem zabawy sprawowały uczennice liceum.

Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Organizatorki obchodów tego dnia: B. Makarewicz, J. Rynkowska i H. Tyszko.

Kliknij, aby zobaczyć galerię
Walentynki w klasach 1-3
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Takie święto jest raz w roku, pełne uczyć i uroku. 14 lutego od lat przekazujemy sobie dowody sympatii. Tak było i w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Uczniowie klas pierwszych przygotowali specjalną skrzynkę, do której można wrzucać walentynkowe listy. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały adresatem. Radości nie było końca. Nie zapomniano również o odpowiedniej dekoracji korytarza szkolnego oraz tanecznych przerw prowadzonych przez p. Helenę Borowa. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie to był dzień miłych wrażeń.

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej

Zajęcia warsztatowe z gimnastyki korekcyjnej
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie klasy 2S i 2L liceum ogólnokształcącego w roku szkolnym 2019/2020 realizują dodatkowy przedmiot rehabilitacja z elementami ratownictwa. W ubiegłym tygodniu odbyły się zajęcia warsztatowe z gimnastyki korekcyjnej, na których uczniowie wykonywali w grupach ćwiczenia korekcyjne zgodnie z przygotowanymi wcześniej zestawami ćwiczeń. Efektem przygotowań bedą lekcje gimnastyki korekcyjnej w klasach I-III SP w ramach projektu „Starsi uczą młodszych”.

Nauczyciel przedmiotu Katarzyna Cholewińska

Mistrzostwo Miasta Igrzyska Młodzieży Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego
Sukcesy

21 lutego 2020r. W Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i tym samym sięgnęła po tytuł Mistrza Miasta! Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszego rozwoju sportowego. Skład zespołu: Barwicz Klaudia, Budukiewicz Zuzanna, Golubiewska Natalia, Jastrzębska Gaja Helena, Kopiczko Pola, Lipińska Wiktoria, Małkowska Karolina, Zawadzka Patrycja Zega Daria

Trener Paweł Duba

PODZIĘKOWANIE
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Jestem polskim misjonarzem, pochodzącym z Diecezji Ełckiej i proboszczem w miejscowości Toledo, położonej 40 kilometrów od miasta wojewódzkiego Oruro, stolicy diecezji w Boliwii (mniej więcej w środku Ameryki Południowej). Miejscowość ta znajduje się na wysokości 3700 m.n.p.m. Ciężko tu oddychać i żyć, ziemia daje niewiele z powodu wysokości i zimna. Rodziny tutejsze żyją raczej skromnie, utrzymują się głównie z pracy na roli i hodowli, tego co tutaj da radę przeżyć. Potrzeb jest dużo i my jako parafia, staramy się być z tymi ludźmi i jakoś im pomagać. Dlatego też serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe i przekazanie datku z organizacji kiermaszu misyjnego w waszej szkole na dzieci z Boliwii z mojej parafii. Te ofiary przeznaczyliśmy na gorącą czekoladę, słodycze i drobny prezent wszystkim dzieciom z parafii w czasie Bożego Narodzenia 2019. Serdecznie za tę pomoc dziękuję i obiecuję pamięć w modlitwie za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej misji.

Z pozdrowieniami
Ks. Sławomir Cimochowski
misjonarz z Boliwii

'I Know What Love Is ...' Rozstrzygnięcie Konkursu Walentynkowego
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

14 lutego 2020 Uczniowie klas 4-8 SPS 6 odebrali zasłużone nagrody w konkursie językowo-plastycznym zorganizowanym z okazji Valentine's Day. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności językowych i manualnych, wykazać się pomysłowością i oryginalnym podejściem do tematu.

'I Know What Love Is, It Is Because Of You' to pierwsze hasło, które zostało zobrazowane na przepięknych plakatach. Drugą opcją, którą mogli wybrać konkursowicze było dokończenie zdania 'Love Is ...' Ilość przymiotników, którymi zostało dokończone to krótkie zdanie przerosła oczekiwania organizatorek :)

Komisja w składzie: pani Dyrektor Dorota Karpińska, pani Wicedyrektor Joanna Kupidłowska oraz nauczycielki pani Grażyna Sacharzewska i pani Renata Misarko miała bardzo trudne zadanie wybrania najlepszych prac. Jak w każdym konkursie, trzeba jednak podjąć trudną decyzję i wskazać zwycięzców:
I miejsce - Fabian Iliaszuk
II miejsce - Mikołaj Jastrzębski
III miejsce - Dawid Wejman
Wyróżnienie - Wiktoria Pieśnikowska

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy WSZYSTKIM Uczestnikom!!!

Główną nagrodą było podwójne zaproszenie do kina Planet Cinema. Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, oraz słodkie upominki.

Nagrody w konkursie ufundowali:
Kino Planet Cinema.
Wydawnictwo Macmillan.
Organizatorki Konkursu.

Za słodkie niespodzianki dziękujemy pani Dyrektor Dorocie Karpińskiej.

Organizatorki Konkursu:

Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

Strona 4 z 144 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2134654 Unikalnych wizyt