Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców kandydatów do klas 4-tych sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) prosimy o składanie kserokopii świadectw ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook22/08/2017 16:54:33 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Asy III klasy
Konkursy23 maja 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się II etap szkolnego konkursu polonistycznego. I etap miał charakter klasowy. Społeczność uczniowska poszczególnych klas trzecich wraz z wychowawcami wybrała po trzech przedstawicieli, którzy reprezentowali klasę w II etapie.
Konkurs polonistyczny miał na celu rozwijanie u uczniów swoich zainteresowań i uzdolnień, posługiwanie się poprawną polszczyzną w mowie
i piśmie oraz umiejętne korzystanie ze zdobytej wiedzy i posiadanych informacji.
Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu przez uczniów w ciągu 60 minut, testu sprawdzającego wiedzę, złożonego z 16 zadań. Test ten został podzielony na trzy części. I część – test z lukami (ortografia), II część – zadania dotyczące czytania ze zrozumieniem, III część dotyczyła wiedzy ogólnej.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Hanna Tyszko nauczyciel bibliotekarz, Jolanta Rynkowska nauczyciel języka polskiego.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Adrian Zdankowski uczeń klasy 3 b
II miejsce Gabrysia Charmuszko uczennica klasy 3 c
III miejsce Maya Mocarska uczennica klasy 3 c

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Hanna Tyszko
Sukces Oskara Sosnowskiego
wydarzenia sportowe

Oskar Sosnowski, uczeń klasy 1L naszego liceum ogólnokształcącego będący zawodnikiem Ełckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, zajął I miejsce w kategorii KUMITE JUNIOR – 65 kg. na turnieju Warmia Mazury Cup - Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin,
Zawody odbyły się 27 maja 2017r. w Ełku, a organizatorem był Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin. Rozgrywane były dla dzieci i młodzieży w wieku 8 - 17 lat. Rywalizacja przebiegała pomiędzy zawodnikami z 16 ośrodków – Starachowic, Ełku, Szczytna, Olecka , Suwałk, Giżycka, Olsztyna, Radzymina, Węgorzewa, Grajewa, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Warszawy, Zielonki oraz Białorusi.

Serdecznie gratulujemy Oskarowi i życzymy kolejnych sukcesów.
Mistrzostwa Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Klasyfikacja Gimnazjum, Klasyfikacja Szkoły Podstawowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 i Gimnazjum Sportowego w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w Mistrzostwach Miasta Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.
24 maja 2017r. na Stadionie Miejskim odbyło się podsumowanie rywalizacji szkół gimnazjalnych, a 25 maja 2017 r. szkół podstawowych. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 6 zajęła III miejsce i otrzymała czek na sumę 2700 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, natomiast Gimnazjum Sportowe IV miejsce i otrzymało czek na sumę 1900 zł.
Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki.-Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Podziękowania za sportowe serce i oddanie w przygotowanie uczniów do zawodów składamy również nauczycielom wychowania fizycznego.

Katarzyna Cholewińska
Rona 2004 - Liga Młodzika!
wydarzenia sportoweDwa mecze ligowe w przeciągu tygodnia (środa i piątek) rozegrali podopieczni (uczniowie klasy VI B Zespółu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku) Michała Rutkowskiego. Kolejno w środę młodzi Roniarze zmierzyli się z Roną rocznik 2005 by następnie w piątek rozegrać przedostatni mecz w fazie grupowej ligi w Mrągowie z tamtejsza Mragowią I Mrągowo.

Wynik (środa-24.05.2017) :
vs Rona 2005 3-1 (Mościcki, Kiarszys, Piętko)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Walczak, Przyborowski, Balcerzak, Uściłowicz, Mościcki, Sobolewski, Kiarszys, Dawidowski, Łukawski, Kacprzyk, Piętko.

Wynik (piątek-26.05.2017):
vs Mrągowia I Mrągowo 4-0 (2 Kiarszys, Mościcki, Walejewski)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Piętko, Walczak, Rzymski, Przyborowski, Łukawski, Dudek, Ułanowicz, Kuligowski, Sobolewski, Pietraszek, Kiarszys, Mościcki, Dawidowski, Walejewski.

Tym samym chłopcy z rocznika 2004 zapewnili sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii MŁODZIK.

W piątek w Ełku rozegrany zostanie ostatni mecz w fazie grupowej z rówieśnikami z Węgorzewa.

Trzymamy kciuki

BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA!!!
Festyn Rodzinny
Wycieczka do Olsztyna
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

19 maja uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Pauliny Rynkowskiej oraz uczniowie klasy 5a i 5b pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Rutkowskiej oraz innych nauczycielek matematyki –Joanny Kupidłowskiej, Katarzyny Frankiewicz i Agnieszki Łabanowskiej wzięli udział  w jednodniowym wyjeździe do Olsztyna. Pierwszym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym na pokazie filmowym „Jasna i ciemna materia”. 
Kolejnym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym, gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość aktywnego udziału w wystawie "Matematyczny Pociąg". Była to okazją do samodzielnego zapoznania się z pewnymi matematycznymi osobliwościami, twierdzeniami, prawidłowościami, ale przede wszystkim sposobność do wspaniałej zabawy.
Po intelektualnym wysiłku i smacznym obiedzie wycieczkowicze z przyjemnością przespacerowali się po Olsztyńskiej Starówce. Wszyscy jednak oczekiwali na ostatni punkt programu - wizytę w Parku Trampolin. W Parku Trampolin dzieci przywitali młodzi, pełni energii instruktorzy, którzy przez godzinę opiekowali się gośćmi korzystającymi z trampolin. Niektórzy skakali niczym gazele, inni wykonywali akrobacje, a jeszcze inni próbowali zagrać w kosza czy zbijaka. Czas upłynął wszystkim niewiarygodnie szybko i trzeba było pożegnać się.
Dzień Matki i Ojca
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” pod takim hasłem rozpoczęły się tegoroczne Ełckie Dni Rodziny. Dnia 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wielkie poruszenie, ponieważ odbyła się tam uroczystość właśnie z okazji Dni Rodziny. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci z klas I-III, które tańczyły, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze tematycznie związane ze świętem. Wszystko dla swoich rodziców.   Na zakończenie każda obecna mama i tata otrzymali od swojej pociechy własnoręcznie przygotowane upominki, kwiatki i laurki. Uroczystość była bardzo udana, wszyscy byli bardzo wzruszeni. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia w czasie uroczystości nie brakowało. Spotkanie to podkreśliło wielką rolę rodziny w życiu dziecka. Dało się zauważyć, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych. 

Jolanta Gutowska
Liga Młodzika - Rona 2004 !
wydarzenia sportowe

W sobotni poranek swoją walkę w drodze po mistrzostwo województwa w kategorii Młodzik stoczyli podopieczni Michała Rutkowskiego. Tym razem przeciwnikiem młodych Roniarzy (uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku) była druga drużyna Mrągowi Mrągowo.

Wynik:
vs Mrągowia II Mrągowo 10-0 (3 Mościcki, 2 Kiarszys, Przyborowski,
Dawidowski, Juchniewicz, Łukawski, Dudek)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Uściłowicz, Tymoszczuk, Kozicki, Piętko,
Przyborowski, Łukawski, Kacprzyk, Pietraszek, Walczak, Balcerzak,
Dawidowski, Mościcki, Makal, Juchniewicz, Kiarszys, Dudek.

Być Lepszym Każdego Dnia...
Udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”
Kronika
W poniedziałek – 15 maja 2017 roku uczniowie klasy IVb – Oliwia Kamińska, Kacper Chudziński oraz Maciej Orzechowski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku. W potyczkach konkursowych uczniowie musieli wykazać się znajomością historii Ełku i ełczan, którzy przyczynili się do promocji naszego miasta oraz wiedzą na temat zabytków i instytucji znajdujących się w Ełku. Dodatkowo każda drużyna miała za zadanie zaprezentować pracę przedstawiającą logo miasta Ełk, wykonaną w formie kolażu. Uczniowie naszej szkoły za udział w konkursie otrzymali książki o historii Ełku oraz dyplomy. Gratulujemy!!!

Joanna Gaworska
Językowy zawrót głowy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

12 maja 2017r.uczniowie klasy 3 „b” uczestniczyli w otwartych zajęciach logopedycznych z elementami kinezjologii edukacyjnej, prowadzonych przez metodyka MODN w Ełku -panią Marię Łepkowską. Celem lekcji były ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe poprawiające dykcję i wyrazistość mowy wzbogacone gimnastyką mózgu. Uczniowie bardzo chętnie, z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych zabawach i ćwiczeniach, podczas których zdobyli nowe umiejętności i ciekawe doświadczenia. Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawej, atrakcyjnej formie i sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Zakończyły się wręczeniem dzieciom niespodzianek oraz dyplomów. Serdecznie dziękujemy pani Marii Łepkowskiej za kolejne już zajęcia i życzymy wielu sukcesów w pracy.

Beata Staniszewska
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Kronika
W piątek – 12 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. W części artystycznej uczniowie klasy 4b przedstawili okoliczności podpisania pierwszej w Europie konstytucji oraz korzyści dla Polski, wynikające z jej przyjęcia. Zaprezentowane scenki były komentowane przez narratora, czyli uczennicę klasy 2N – Karolinę Pawłowską. Całość występu została wzbogacona pieśniami, m.in.: „Witaj majowa jutrzenko” w wykonaniu chórku dziewcząt z klasy 5c, przygotowanego przez pana Pawła Borzeńskiego. Dekorację do przedstawienia wykonała pani Iwona Grygo.
Szkolna uroczystość upamiętniająca Święto Konstytucji 3 maja wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów i w ciekawy sposób poszerzyła ich wiedzę historyczną.

Organizator: Joanna Gaworska
Strona 4 z 84 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1278124 Unikalnych wizyt