Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook25/04/2018 00:25:55 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rona 2004 vs Stomil Olsztyn 2003/04!!!
wydarzenia sportowe

W pierwszej kolejce ligowej Ekstraklasy Trampkarza niestety ponosimy porażkę. Podopieczni trenera Michała Rutkowskiego mimo dzielnego postawy nie potrafili się przeciwstawić sile fizycznej starszego przeciwnika. Mimo tego młodzi Roniarze potrafili stworzyć sobie kilka sytuacji bramkowych.

Wynik:
vs Stomil Olsztyn 2003/04 1-4 (Wierzbicki)

Grali:
Julecki Patryk, Kuczyński Jakub,
Tymoszczuk Damian, Kozicki Eryk, Uściłowicz Ryszard, Piętko Oliwier, Przyborowski Michał,
Sękulski Gracjan, Dawidowski Piotr, Kacprzyk Konrad, Rzymski Piotr, Makal Wiktor,
Dudek Patryk, Pietraszek Olaf, Łukawski Kacper,
Kiarszys Kacper, Wierzbicki Filip

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Konkurs plastyczny pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”
Kronika
Uczniowie klasy 5a - Iga Rutkowska i Mikołaj Jastrzębski przygotowali wspaniałe prace na konkurs plastyczny pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”, organizowany przez Kancelarię Senatu. Prace są bardzo pomysłowe i pracochłonne. Życzymy powodzenia w konkursie i trzymamy kciuki za zwycięstwo.
Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 16 marca 2018 nasza szkoła rozkwitła na zielono – koniczynkami!! Pojawiło się również mnóstwo roześmianych leprechaunów z rudymi brodami i zielonymi kubrakami. Tego dnia, uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji Saint Patrick’s Day. Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom tradycji i kultury kraju anglojęzycznego – Irlandii oraz propagowanie i zachęcanie do nauki języka angielskiego. Ideą konkursu była również integracja społeczności szkoły podstawowej poprzez wspólną naukę i zabawę.
Konkursowicze zmagali się ze sobą w czterech konkurencjach: The Greatest Green of All (Najbardziej zielona klasa); ‘The stars make no noise’ … let’s sing beautifully (Prezentacja wybranego utworu irlandzkiego zespołu lub wokalisty – piosenka współczesna lub folkowa); ‘Sláinte!’ … Na zdrowie & Smacznego! (Plakat przedstawiający tradycyjną irlandzką potrawę); QUIZ Time!!! (Quiz z wiedzy o Irlandii).
Potyczki klas bacznie obserwowała publiczność oraz jury w składzie: pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych – Dorota Karpińska; nauczycielka języka angielskiego – pani Iwona Kacprzyk i bibliotekarz / nauczycielka plastyki – pani Iwona Jastrzębska.
Zdobycie głównej nagrody nie było łatwe, ponieważ klasy bardzo dobrze przygotowały się do rywalizacji. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 5a z wychowawczynią panią Pauliną Rynkowską, gromadząc 4800 punktów i zajmując I miejsce. Tuż za nimi 3600 punktów) uplasowała się klasa 4d z wychowawczynią panią Elżbietą Kalinowską. III miejsce na podium zajęła klasa 5b z wychowawczynią panią Anną Dytkowską i 3400 punktów.
Sponsorem głównej nagrody w konkursie - wyjście klasy z wychowawcą do ‘Kręgielni Rydzewski’ (4 tory do dyspozycji klasy) jest Rada Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Dziękujemy również pani Katarzynie Rydzewskiej, dyrektor Hotelu ‘Rydzewski’ za udzielenie nam zniżki co bardzo ułatwiło pokrycie kosztów wynajęcia torów do gry. Dziękujemy także Wydawnictwu Nowa Era za sponsorowanie nagrody za zajęcie II miejsca – gadżetów szkolnych. Słodycze za zajęcie III miejsca ufundowały organizatorki.
Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Wielkie podziękowania kierujemy również do wychowawców i nauczycieli, którzy pomogli uczniom w przygotowaniach do Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!
Do zobaczenia przy okazji kolejnych wesołych zmagań!
Organizatorki: Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska (nauczycielki języka angielskiego).
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko (nauczyciel wychowania fizycznego).
Zdjęcia: Zuzanna Kunda (uczennica klasy 3S Gimnazjum Sportowego) / edycja M. Skutnik.

Niecodzienne spotkanie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

15 marca 2018 w Zespole Szkół Sportowych w Ełku miało miejsce niecodzienne spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjum sportowego. Naszym gościem była Gabriela Pogroszewska - absolwentka 'Zielonego LO' sprzed siedmiu lat. Myślą przewodnią spotkania było zaprezentowanie młodym sportowcom, jak sumienną i uczciwą pracą można osiągnąć sukces. Gabriela na swój sukces pracowała już od czasów liceum: była przewodniczącą klasy II i III, w III klasie została wybrana na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, przez rok była też Przedstawicielem Pocztu Sztandarowego Szkoły. Jak sama relacjonuje: 'Przez okres liceum i potem na studiach byłam stypendystką dwóch fundacji. Otrzymywałam z ich ramienia stypendium za dobre wyniki w nauce, w jednej z fundacji również za zaangażowanie społeczne. Dzięki fundacji, a była to Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zaangażowalam się jeszcze bardziej w pomaganie innym i zostałam wolontariuszem w "Ogniska Wychowawczym", byłam nim przez prawie 4 lata. Na V roku studiów zostałam wybrana na szefa wspólnoty toruńskiej FDNT, gdzie koordynowalam grupą 25 studentów, wspólnie tworzylismy różne, piękne akcje, dzialalismy zawsze jako wolontariusze. Przełomowym momentem był dla mnie trzeci rok studiów, kiedy przystąpiłam do pisania pracy licencjackiej. Odkryłam wtedy pasję do pisania i naukowych-językowych badań. Za namową bliskich złożyłam pracę w "konkursie na najlepszą pracę dyplomową Prezydenta Miasta Ełk" i udało mi się zdobyć jedną z nagród, którą odebrałam z rąk Pana Prezydenta w grudniu 2015 roku. Kolejnym sukcesem było otrzymanie Stypendium Rektora UMK na V roku studiów'.
'Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię' - to cytat ilustrujący jeden ze slajdów z prezentacji przygotowanej przez Gabrielę. Niech pozostanie on inspiracją dla wszystkich naszych przyszłych absolwentów.

Organizator spotkania: Marlena Skutnik.
Migawki z życia klasy 1b
Kronika
Warsztaty robienia pizzy w Pizzerii Da Grasso
Warsztaty robienia lizaków
Sportowa nocka w szkole
Zdrowe śniadanie z rzeżuchą z klasowego ogródka
Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną
OgłoszenieZapraszamy do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Na konkurs należy wykonać palmę wielkanocną z dowolnych materiałów nawiązujących do tradycji własnoręcznego przygotowania palm wielkanocnych.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów
klas IV – VII Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Prace należy dostarczyć do 21 marca 2018 roku
(p. Ewelinie, p. Magdalenie)

Kolej na klocki
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zajęcia w Klockowni , w których uczniowie klasy I „a” mieli okazję uczestniczyć, to znakomita zabawa rozwijająca wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową, kreatywność, ucząca dzielenia się oraz współdziałania z innymi. Jest to znakomita forma spędzenia wolnego czasu. Polecamy.

Beata Staniszewska

Wiem, bo czytałem
8-go marca 2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Wiem, bo czytałem” skierowany do uczniów klas 4 – 7.
Celem konkursu było: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, sprawdzenie stopnia znajomości treści książek oraz kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. W konkursie wzięło udział 14 dzieci z klas 4 – 7. Wybrani przedstawiciele klas czwartych i piątych mogli sprawdzić swoją wiedzę z lektury „Akademia Pana Kleksa”. Natomiast uczniowie klas 6 – 7 w pytaniach konkursowych musieli się wykazać znajomością lektur szkolnych. Młodzież miała za zadanie połączyć autorów z tytułami lektur, uzupełnić tytuły książek oraz napisać poprawnie tytuły lektur.
Komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Rynkowska i p. Hanna Tyszko po sprawdzeniu 14 prac przyznała następujące miejsca:
Klasy 4 – 5
I miejsce Adrian Zdankowski kl. 4d
II miejsce Laura Jastrzębska kl.4d
III miejsce Gaja Jastrzębska kl.5a
Wyróżnienie Wiktoria Pieśnikowska kl. 4d
Klasy 6 – 7
I miejsce Julia Szulc kl.7a
II miejsce Zuzanna Sobolewska kl.7a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
Hanna Tyszko
Rona 2004 (uczniowie klasy VII B ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU) - mecze kontrolne!!!
wydarzenia sportowe

Ostatni przed ligą mecz kontrolny rozegrali w sobotę podopieczni Trenera Michała Rutkowskiego. Tym razem przeciwnikiem była drużyna lidera Ekstraklasy Jagiellonia Białystok rocznik 2004 w której od sierpnia grają dwaj wychowankowie ełckiej Rony Michał Mościcki i Szymon Sobolewski.
Mecz trwał 2x50 minut.

Wyniki:
vs Jagiellonia Białystok 2-5 (Kiarszys, Juchniewicz)

Grali :
Kuczyński Jakub,
Tymoszczuk Damian, Uściłowicz Ryszard, Przyborowski Michał, Piętko Oliwier, Kozicki Eryk;
Juchniewicz Damian, Pietraszek Olaf, Dudek Patryk, Łukawski Kacper;
Sękulski Gracjan, Dawidowski Piotr, Rzymski Piotr, Kacprzyk Konrad, Makal Wiktor, Balcerzak Adam ;
Wierzbicki Filip, Kiarszys Kacper.

Mimo wysokiego wyniku po pierwszej połowie utrzymywał się wynik 1-1. Dopiero po przerwie gdy na boisko wbiegł druga jedenastka przeciwnika worek z bramkami się rozwiązał co nie znaczy że Roniarze nie mieli swoich sytuacji bramkowych.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy rundę jesienną ligi Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w której będziemy mierzyć się w Ekstraklasie z najsilniejszym drużynami w województwie z rocznika 2003 czyli rok starszymi.

Trzymamy kciuki za Roniarzy z rocznika 2004!!!

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Photon pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroku w programowaniu.
KronikaPhoton pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroku w programowaniu.

Photon to robot stworzony w Polsce! Jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej. Uczniowie klasy 4b na dodatkowych zajęciach uczą się podstaw programowania. Wykonując kolejne zadania, rozwijają zdolność logicznego myślenia, oswajają się z nowymi technologiami, rozwijają pamięć oraz zdolność szybkiego podejmowania decyzji!

Photon nie nudzi się dzieciom! Chłopcy bardzo szybko nauczyli się programować ruch robota po obwodzie wielokąta o podanej długości.

Robot rozwija się razem z dziećmi i inspiruje do coraz trudniejszych wyzwań.

Joanna KupidłowskaMistrzostwa Ełku na ergometrze wioślarskim


9 marca odbyły się mistrzostwa Ełku na ergometrze wioślarskim. W zawodach wystartowały wszystkie ełckie szkoły począwszy od podstawówek a na szkołach ponadgimnazjalnych skończywszy. Najlepsze miejsce - pierwsze, z naszej załogi zajął Krzysiu Przybysz w kategorii szkół podstawowych. W naszej szkole mamy tylko jedną uczennicę, która trenuje wioślarstwo - Ada Krystochowicz.
Więcej zdjęć TUTAJ
Strona 4 z 101 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1504059 Unikalnych wizyt