Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/06/2018 15:28:48 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej
KonkursyFestyn Rodzinny
Ogłoszenie
Let's Learn English
Kronika

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wciąż udowadniają, że są ambitni, lubią rywalizację i chętnie uczą się języków obcych. Niedawno otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie języka angielskiego dla klas I-VII Szkoły Podstawowej 'Let's Learn English' organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Ełku. Ponieważ regulamin pozwala na zgłoszenie dwóch uczniów w kategorii klasy I-III i dwóch uczniów w kategorii klasy IV-VII, a chętnych do wzięcia udziału było dużo więcej, 18 maja 2018 zorganizowany został etap szkolny konkursu dla uczniów klas IV-VII. Konkursowicze pisali test składający się z dwóch części: gramatyka i słownictwo. Poziom zaprezentowany przez osoby, które przystąpiły do konkursu był naprawdę wysoki, jednak wygrać mogły tylko 2 osoby, które uzyskały najwyższe wyniki.
30 maja 2018, podczas etapu Międzyszkolnego Konkursu 'Let's Learn English', naszą szkołę będą reprezentować:
Paweł Filipkowski, klasa 3b (nauczyciel przygotowujący - M. Klimach).
Szymon Głowacki, klasa 3a (nauczyciel przygotowujący - I. Kacprzyk).
Adrian Kawula, klasa 6b (nauczyciel przygotowujący - K. Kęsicka).
Szymon Galant, klasa 7a (nauczyciel przygotowujący - M. Skutnik).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie podczas etapu międzyszkolnego!!

Organizacja szkolnego etapu konkursu: Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Egzotyczny tutoring
Kronika

W ramach tutoringu Julia Jelska – uczennica kl. 3a przygotowała ciekawą „lekcję egzotyki”. Julia bardzo chętnie czyta książki. Czyta je w każdej wolnej chwili – nawet na przerwach!
I właśnie ta pasja stała się tematem do opowiedzenia na lekcji swoim koleżankom i kolegom z klasy swoją fascynację egzotycznym i dzikim światem, który przedstawia Nela – dziecięca reporterka i autorka książek przygodowo-przyrodniczych. Pomysł zrodził się pod okiem pani Katarzyny Cholewińskiej opiekuna – tutora Julii. Dzięki wskazówkom pani Katarzyny Cholewińskiej i pomocy rodziców Julia pokazała zdjęcia rzadkich gatunków zwierząt, o których dodatkowo opowiedziała, a także zaprezentowała przygotowane nagrania odgłosów zwierząt. Poczuliśmy się jakbyśmy sami wybrali się na egzotyczna wyprawę!
Dziękujemy – wychowawczyni Małgorzata Zdankowska wraz uczniami kl. 3a.
„Stop Drapaniu”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W czwartek - 17 maja, w ramach projektu „Stop drapaniu”, w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez lekarza weterynarii, panią Renatę Dziedzic, której towarzyszyła suczka Sabina. Uczniowie klas 4a, 4c i 4d mieli okazję dowiedzieć się jak zbudowana jest skóra psa, dlaczego zwierzęta się drapią i jakie należy podjąć kroki, kiedy naszym czworonożnym przyjaciołom doskwiera nieprzyjemny świąd. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując się ogromną wiedzą, nawet na temat szczegółów dotyczących budowy skóry. Niewątpliwą atrakcją była możliwość pogłaskania Sabiny i zrobienia sobie z nią zdjęcia, a także udzielenia wywiadu dla radia 5, które było obecne podczas zajęć. Wizyta pani doktor, to pierwszy etap projektu, drugim jest konkurs plastyczny, w którym przewidziane są nagrody rzeczowe. Kolejne spotkanie z panią Renatą i Sabiną już w czerwcu.

Elżbieta Kalinowska
Konstytucja 3 Maja
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek - 11 maja, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy 4d i 5a w ciekawy sposób przedstawili okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Część artystyczną wspaniale dopełnił występ muzyczny przygotowany prze pana Pawła Borzeńskiego i chór uczennic z klasy 6c oraz panią Ewę Awramik, która z klasami 4a, 5a i 5b wykonała, podsumowujący uroczystość, wspaniały utwór „Polska flaga”. Całą uroczystość poprowadził uczeń klasy 3N Kacper Sałek.

Elżbieta Kalinowska
Wycieczka do szkółki leśnej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 18 maja 2018 r. uczniowie klasy I „a” odbyli wycieczkę do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich, do szkółki leśnej, gdzie mieli zajęcia w terenie, które dały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Pod czujnym okiem pani Ewy Pach dzieci zwiedziły szkółkę leśną oraz poznały czynności związane z pracą w tym miejscu. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały możliwość z bliska poznać zasady funkcjonowania szkółki leśnej oraz zaobserwowania wzrostu młodych drzewek. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Dużą atrakcją były zabawy ruchowe przygotowane przez panią leśnik. Plenerowy wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę uczniów oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, przyrody leśnej. To była kolejna niezapomniana wycieczka.

Beata Staniszewska
„Święto Nauki”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Ignacy Chrzanowski, uczeń klasy I „a” godnie reprezentował naszą szkołę 11 maja 2018 r. na „Święcie Nauki”, organizowanym od wielu lat przez SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku. Ignaś wziął udział w konkursie recytatorskim „O mojej ojczyźnie”. Zaprezentował wiersz Katarzyny Ziętal pt. „Symbole narodowe”. Gratulujemy talentu oraz odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Staniszewska
Klasa I „a” na zajęciach w Ogniku w KP PSP Ełk
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Beata Staniszewska
Uczniowie klasy I „a” w PCPP-P w Ełku na zajęciach czytelniczych i zabawach ruchowych pt.: "Wąż i dwa jeże- nie wierzę!"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Beata Staniszewska
IDZIEMY PO NIEPODLEGŁOŚĆ
Rok dla NiepodległejUczniowie klasy 5a pokonują kolejne kilometry w pieszych marszach. Łącznie chcą przejść około 100 kilometrów na cześć naszej wspaniałej rocznicy. W sobotę wędrowali dookoła jeziora Ełckiego. Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszych wypraw. Opiekun: Grzegorz Orzeł
Strona 3 z 105 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1557489 Unikalnych wizyt