Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook26/04/2019 16:23:22 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
3... 2... 1... Impro
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

23 marca 2019 roku na scenie sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury wystąpiło 18 zespołów z Ełku, Węgorzewa, Suwałk, Ostrowca Świętokrzyskiego i Warszawy, w tym grupa pod kierunkiem pani Teresy G. Gorajewskiej ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Młody Teatr (Young Theatre) to międzynarodowy projekt, na podsumowanie którego zorganizowany został w Ełku I Dzień Impro. Zespoły przedstawiały gry improwizacyjne w trzech kategoriach: ruch, opowiadanie historii, emocje.

Grupa dziewcząt z klasy 4a i 5a zaprezentowała się w czterech grach w kategorii opowiadanie historii: Ekspert od bełkotu, Chińskie pudełko, Trzygłowy ekspert i Maszyna do pisania. Była okazja do śmiechu, uruchomienia wyobraźni i wyrażenia siebie. W impro to publiczność decyduje, co będzie tematem scenki, gdzie ma się rozgrywać akcja lub w jakiej dziedzinie ekspert ma zabrać głos (np. od czesania jeży).
Przygoda z impro w naszej szkole nie kończy się - grupa planuje na przełomie maja i czerwca przedstawienie dla społeczności szkolnej, na które serdecznie zapraszamy.

tekst: Teresa G. Gorajewska

zdjęcia: Katarzyna Cholewińska, Anna i Marek Rutkowscy

Wyjątkowy Gość w Zespole Szkół Sportowych w Ełku
Kronika
Pierwsza Pomoc Bez Tajemnic
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Podczas jednej z godzin wychowawczych gościem klasy 4'c' była Pani Monika Kemicer, która jest Ratownikiem Medycznym. Mieliśmy okazję posłuchać o udzielaniu pierwszej pomocy, zobaczyć jak pomagać tak, aby nie zaszkodzić osobie potrzebującej - a nawet przećwiczyć pomaganie (oczywiście na manekinie). Dziękujemy Pani Monice za przekazanie fachowej wiedzy w miłej atmosferze.

Organizator spotkania: Marlena Milewska
Cyberprzemoc – inny nie znaczy gorszy, nie każdy jest mistrzem
Kronika Kliknij, aby zobaczyć galerię

‘Co jest gorsze: przemoc czy cyberprzemoc?’, ‘W jaki sposób policja identyfikuje sprawcę cyberprzemocy?’, ‘Jak rozpoznać osobę, która ulega cyberprzemocy?’, ‘Jak radzić sobie z szantażem w sieci?’, ‘Jak przebiega akcja odnalezienia sprawcy cyberprzemocy?’ Odpowiedzi na te pytania udzielili goście zaproszeni do Zespołu Szkół Sportowych w Ełku w pierwszym dniu wiosny – 21 marca 2019. Okazją do spotkania się w gronie ekspertów, przedstawicieli Władz Miasta, psychologów, przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli, kolegów i koleżanek z innych szkół, była debata zatytułowana ‘Cyberprzemoc – inny nie znaczy gorszy, nie każdy jest mistrzem’. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, pod opieką nauczycielek i organizatorek debaty: pani Doroty Wyłuda oraz pani Agnieszki Łabanowskiej stali się gospodarzami szkoły i zabrali głos w ważnej sprawie.

Przemoc elektroniczna to prześladowanie przez Internet. Niestety jest to powszechne zjawisko, z którym zetknęło się wielu z nas. Celem debaty w ZSS było uświadomienie zebranym w tym dniu uczniom, jak dużym i poważnym zagrożeniem staje wylewanie nienawiści w Internecie.

Pierwszym punktem debaty były scenki sytuacyjne na temat różnych form cyberprzemocy i ich konsekwencje. Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpili: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku oraz gospodarze spotkania Uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Wszystkie występy miały bardzo czytelny przekaz i wywarły wrażenie na widzach.

Kolejnym punktem debaty były wystąpienia uczniów na temat ‘Czy sport daje szansę na odnalezienie się w grupie’ oraz wystąpienie trenerów piłki nożnej i piłki siatkowej (Krzysztofa Konowalskiego, Daniela Potuszyńskiego i Dariusza Ryszkiewicza) odnoszące się do zagadnienia ‘Czy rywalizacja sportowa sprzyja nasilaniu się zjawiska cybermprzemocy?’.

Po przemowach uczniów i trenerów nadszedł czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości, którzy opowiadali o doświadczeniach związanych z cyberprzemocą z perspektywy wykonywanych przez nich zawodów. Gośćmi byli: pani Dorota Karpińska – dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. pani Katarzyna Cholewińska – wicedyrektor do spraw sportu w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. pan Mirosław Hołubowicz – wiceprezydent Miasta Ełku pani Agata Jonik – nadkomisarz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku pani Ewa Osowska – psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej pani Katarzyna Wysocka – kurator sądowy z Sądu Rejonowego w Ełku. pani Patrycja Karpińska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Małgorzata Grzesiukiewicz – przewodnicząca Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. pan Bartosz Detkiewicz – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Ostatnim punktem debaty były wspomniane już pytania uczniów do zaproszonych gości. Dzięki rzeczowym odpowiedziom, wszyscy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat zjawiska cyberprzemocy. Wśród odpowiedzi i dobrych rad pojawiły się między innymi te o zwracaniu uwagi na to co znajduje się na zdjęciach, które wrzucamy do Internetu – ponieważ to co raz znajdzie się w sieci, zostanie tam na zawsze. Powinniśmy chronić swoją prywatność, a kiedy już dotknie nas problem jakiejkolwiek przemocy, nie możemy zostać z tym sami – ważne jest dzielenie się problemami i proszenie o pomoc.

Zanim zebranych gości pożegnała pani dyrektor ZSS Dorota Karpińska, głos zabrał wiceprezydent Ełku – Mirosław Hołubowicz. Zdanie którym podsumował swoją wypowiedź to stare polskie przysłowie: ‘Nie rób drugiemu co tobie niemiłe’. Pamiętajmy o tym w realu i w sieci. p przemocy" przygotowali uczniowie

Piękne plakaty pod hasłem "Stop Przemocy", przygotowali uczniowie klas 4-7 SPS i III Gimnazjum Sportowego pod kierunkiem pani Katarzyny Klimach

Tekst i zdjęcia: Marlena Milewska

Turniej MOSP CUP
wydarzenia sportowe

Zawodnicy UKS Rony i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych przez trzy dni brali udział w międzynarodowym turnieju MOSP CUP. Oprócz rywalizacji sportowej w sobotę uczniowie obejrzeli mecz ekstraklasy Jagiellonia- Korona Kielce.

Wyniki Turnieju: Piątek: UKS Rona 03 Ełk 0:1 Lublinianka Lublin UKS Rona 03 Ełk 0:4 Milanas Wilno UKS Rona 03 Ełk 2:3 Taras Kowno

Bramki: Ryszkiewicz 2x UKS Rona 03 Ełk 4:1 Semp Siedlce Bramki: Kuberski 3x, Pieńczykowski

Sobota: UKS Rona 03 Ełk 0:3 FK Baltai Kłajpeda (LT) UKS Rona 03 Ełk 1:3 MOSP Białystok

Bramki: Kuberski

Niedziela Mecz o 11 miejsce: UKS Rona 03 Ełk 3:0 Białe Orły Warszawa

Bramki: 2x Kuberski, Pieńczykowski

Klasyfikacja: 1- MOSP, 2- Wilno, 3- Kłajpeda I, 4. Kaliningrad, 5- Widzew Łódź, 6- MOSP II, 7- Piast Gliwice, 8- Lublin, 9- Kowno, 10- Garliava, 11- Rona 03 Ełk, 12- Warszawa, 13- Siedlce, 14- Kłajpeda II

Najlepszy zawodnikiem Zespołu został Filip Kuberski.

Skład zespołu: Kolendo Patryk, Gutowski Rafał- Kamińska Oliwia, Orzechowski Maciej, Ryszkiewicz Oskar, Kuberski Filip, Chudziński Kacper, Wnorowski Hubert, Pieńczykowski Kacper, Wielgat Jakub, Pawłowicz Igor, Kruczyński Bartosz, Maziukiewicz Adrian, Kozicki Piotr, Zdankowski Adrian, Kawula Adrian

Trener Dariusz Ryszkiewicz

Lekcja otwarta z ozobotami
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 14.03.2019 r. odbyła się lekcja otwarta z zajęć komputerowych, w których główną atrakcją były małe robociki – Ozoboty. Ozobot – jeden z najmniejszych inteligentnych robotów, zabrał uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem. Podczas zajęć brały udział dwie grupy uczniów. Każda z grup otrzymała planszę z wyrysowaną trasą dla Ozobota. Celem zabawy było narysowanie różnych komend za pomocą trzech kolorów. Różne kombinacje kolorów odpowiadają za odpowiednie polecenia np. skręt w lewo, prawo, jedź wolno, prosto, zawróć. Oprócz zabawy zajęcia wchodziły w korelację z takimi przedmiotami jak informatyka, technika, matematyka i język polski, z których uczniowie odpowiadali na liczne pytania i zdobywali punkty. Lekcja miała na celu świetną zabawę połączoną z programowaniem. Dzięki Ozobotom zajęcia stają się bardziej interesujące i sprawiają większe zaangażowanie uczniów.

Marta Niemotko

Czerwony Kapturek odwiedził Uczniów & Uczennice z klasy 0'a'
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczennice klasy 5'd' SPS 6 biorące udział w zajęciach językowo-teatralnych, w poniedziałkowy poranek odwiedziły uczniów z klasy 0a, aby zaprezentować im klip z przedstawienia 'Little Red Riding Hood'. Przedstawienie zostało przygotowane podczas dodatkowych zajęć teatralnych. Młode aktorki wcieliły się w postaci z bajki o Czerwonym Kapturku:

Little Red Riding Hood: Laura Jastrzębska.
Grandma: Patrycja Pieśnikowska.
The Bad Wolf: Zuzanna Moczydłowska.
Mom: Lena Przybysz.
The Magic Unicorn: Anita Szczuka.
Forest Ranger: Wiktoria Pieśnikowska.
Narrator: Aleksandra Łepkowska.

Dziewczęta doskonale opanowały dialogi w języku angielskim i wspólnie stworzyły elementy dekoracji wykorzystane podczas nagrywania video z przedstawienia. Mali Widzowie zgromadzeni podczas prezentacji przedstawienia nagrodzili starsze koleżanki z klasy 5'd' gromkimi brawami oraz stwierdzili, że chętnie obejrzą kolejne.

Montażem scen z 'Little Red Riding Hood' zajęli się Tomasz Brzozowski i Mateusz Łochowski z klasy 7'c'. Ostatnią sceną z klipu jest piosenka z repertuaru Sound'n'Grace - 'Na Pewno', którą zaśpiewali uczniowie i uczennice z klasy 7'c'.

Prowadząca zajęcia: Marlena Milewska

Zawody na ergometrach wioślarskich
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 15 marca w szkole Liceum Ogólnokształcącego odbyły się mistrzostwa Ełku w ergometrach. Uczniowie rywalizowali na dystansie 500 metrów. Po występach indywidualnych, było podsumowanie drużynowych zmagań i tam zajęliśmy czołowe miejsca.

Klasy podstawowe 4-6 dziewczyny II miejsce ( z pierwszym miejscem przegraliśmy o 0,8 s)
Skład: Aleksandra Kowalczyk, Wiktoria Lipińska, Sara Bogna Szulc, Natalia Szutkowska

Klasy podstawowe 4-6 chłopcy III miejsce
Skład: Patryk Kwiatkowski, Jakub Michałowski, Oliwier Stępnowski, Sebastian Supiński, Filip Detkiewicz

7,8 klasy podstawowe plus gimnazjum dziewczyny III miejsce
Skład: Klaudia Barwicz, Maja Gutowska, Klaudia Surawska, Wiktoria Wienikajtis, Zuzanna Piotrowska

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć


7,8 klasy podstawowe plus gimnazjum chłopcy II miejsce
Skład: Kamil Bugieda, Bartłomiej Kohlman, Jakub Usiak, Kacper Sałek

Na duże brawa zasłużyła Aleksandra Kowalczyk, Która była najlepsza w swojej kategorii i zdobyła złoty medal.

Międzynarodowy turniej w Gdańsku i Suwałkach
wydarzenia sportowe

SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 W EŁKU, KLASA 4B, ROCZNIK 2009,

W dniach 8-10.03.2019 piłkarze klasy 4b udali się na międzynarodowy turniej do Gdańska „Jaguar Gdańsk Cup”. Podczas dwudniowych zmagań nasi uczniowie mierzyli się z najlepszymi szkółkami piłkarskimi z Polski i Rosji. Turniej zakończył się ogromnym sukcesem podopiecznych Tomasza Kowalko. Na 24 drużyny biorące udział w zawodach uczniowie Szkoły Sportowej zakończyli turniej na IV miejscu zostawiając za sobą znane i najlepsze kluby piłkarskie. Chłopcy wraz z trenerem podczas czasu wolnego spacerowali na plaży nad przepięknym polskim morzem oraz udali się na mecz ekstraklasy: Arka Gdynia-Legia Warszawa. Dziękujemy Zespołowi Szkół Sportowych za dofinansowanie tego prestiżowego turnieju.

W dniach 16-17.03.2019 odbył się międzynarodowy halowy turniej w Suwałkach „Wigry Cup”. W zawodach brały udział najlepsze szkółki piłkarskie z Podlasia i Litwy. Uczniowie naszej szkoły dzielnie stawiali czoła swoim rówieśnikom pokazując swoje umiejętności piłkarskie i zasady gry fair play. Wielkie gratulacje dla całej drużyny i trenera.

KADRA KLASY 4B, ROCZNIK 2009: Wedna Dawid, Lach Oskar, Danielczyk Paweł, Nerkowski Gabriel, Mościcki Michał, Goździk Artur, Wojtkowski Fabian, Stankiewicz Igor, Tymoszczuk Krystian, Zastocki Bartłomiej, Korenkiewicz Kacper, Nagolski Patryk, Szorc Borys, Kowalski Kornel, Grabowski Tymoteusz, Markiewicz Adrian, Nowicki Filip, Kućmierz Maciej.

TRENER: Tomasz Kowalko

Wycieczka do Stoczni Budowy Jachtów
Kronika
15 marca klasa 8b uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Stoczni Budowy Jachtów DELPHIA w Olecku. Wycieczka została zrealizowana w ramach III edycji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu :: „Laboratorium. Mój profil”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić cały zakład i zapoznać się ze specyfiką pracy na jego poszczególnych wydziałach. Mieliśmy również okazję zwiedzić gotowy jacht, który zachwycił nas swoim wyglądem i wyposażeniem.

Organizator wycieczki: Anna Paszkowska
Najpiękniejsze Serce Kaziukowe
Kronika

Wiosną natchnieni przez budzącą się przyrodę ludzie wychodzą z domów i organizują jedno z największych i najpiękniejszych świąt – Jarmark Kaziuka.

Święto patrona Litwy Św. Kazimierza zrodziło się w XVII w., w XIX w. przerosło w duży jarmark. Podczas danej tradycyjnej imprezy, która przetrwała stulecia, rzemieślnicy prezentują swoje wyroby ręczne, powstałe w długie zimowe wieczory. Trudno wymienić przedmioty, które można nabyć na jarmarku. Oczy rozbiegają się, serce zalewa słodycz od widoku najprzeróżniejszych wyrobów.

Ciastka, zwane „sercami kaziukowymi” cieszą się największą popularnością na jarmarku. Z okazji XXX Jarmarku Kaziuka w Ełku ogłoszony został konkurs na najpiękniejsze „serce kaziukowe”. Przeznaczony był dla wszystkich grup wiekowych i wykonany z wykorzystaniem różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Organizatorami konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna oddział w Ełku oraz Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

Laureaci konkursu:
I miejsce Weronika Szałaj Przedszkole „Słoneczna ósemka” w Ełku
II miejsce Marcelina Tyszkiewicz Przedszkole „Niezapominajka” w Ełku
III miejsce Estera Kowalska Zespół Szkół Sportowych w Ełku

Wyróżnienia:
Maja Jurkowska Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich
Amelia Zalewska Przedszkole „Słoneczna ósemka” w Ełku
Igor Ludwanowski Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania tak pięknych prac. Życzymy dalszych sukcesów.

Strona 3 z 122 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1838817 Unikalnych wizyt