Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców uczniów chętnych do klas sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) zapraszamy po podania do sekretariatu szkoły ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook29/04/2017 21:25:02 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Kolejne zwycięstwo Trampkarza !
wydarzenia sportowe
2 kolejka I ligi Trampkarza C1
2.04 godz. 13.00 Stadion Miejski Ełk
UKS Rona 03 Ełk 5:1 Jeziorak Iława
Bramki: 2x Murawski, Dębek, 2x Ryszkiewicz
Skład zespołu:
Gajewski (ZSS Ełk) (36' Sałek)(ZSS Ełk)- Smoliński(ZSS Ełk) ( 40'Szuchnicki)(ZSS Ełk), Grądziel (36' Herman)(ZSS Ełk), Albo(ZSS Ełk), Makar(ZSS Ełk), Antonowicz(ZSS Ełk) (36' Urynowicz M.), Murawski(ZSS Ełk), Waszkiewicz(ZSS Ełk) (45' Lewandowski)(ZSS Ełk), Ryszkiewicz(ZSS Ełk), Dębek(ZSS Ełk), Rusak (ZSS Ełk)(48' Zyzman).
Trenerzy: Ryszkiewicz D(ZSS Ełk) , Zientarski, Potuszyński(ZSS Ełk)

Być lepszym każdego dnia...
Koniec zmagań w ramach warmińsko - mazurskiej lidze piłki siatkowej
W tegorocznych rozgrywkach warmińsko-mazurskiej ligi piłki siatkowej udział wzięły nasze cztery drużyny z gimnazjum sportowego z klasy pierwszej i drugiej. Najwyższe miejsce w kategorii młodziczek, zajęły dziewczęta z drugiej klasy, gdzie na dziewiętnaście zespołów z całego województwa zajęły bardzo wysokie piąte miejsce. Na piętnastej pozycji w tej samej kategorii uplasowały się dziewczyny z pierwszej klasy.
W kategorii młodzików siódme miejsce zajęli chłopcy z drugiej klasy, a dziewiąte pierwszaki. W następnym sezonie planujemy wystartować po raz pierwszy w kategorii kadetów i kadetek.
Start w lidze możliwy był dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Ełku oraz składek członkowskich naszych rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Sponsor mile widziany.
Zapraszamy do śledzenia naszych postępów na Facebooku

Turniej Kinder + Sport
wydarzenia sportoweW miniony weekend 1.04-2.04 nasi uczniowie ponownie zdobywali punkty w kolejnym, czwartym już Turnieju Kinder + Sport. Tym razem Turniej odbywał się w Ełku. Naszą szkołę reprezentowali siatkarze i siatkarki z klas czwartych, piątych i szóstych. Zawody jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy zmierzyli się z wieloma silnymi ekipami z całego województwa zdobywając wiele nowych doświadczeń.Tak się bawi, tak się bawi Rona Ełk - czyli uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku !!!
SukcesyPo porażce sprzed tygodnia z gospodarzami turnieju elimancyjnego Mazury CUP 2017 młodzi Roniarze z rocznika 2004 wyciągnęli wnioski i tym razem w meczu finałowym XX międzynarodowego turnieju Naki CUP 2017 przez 18 minut nie dali się zaskoczyć. Podpieczni Michała Rutkowskiego doprowadzili do karnych, a tam po bramce Michała Mościckiego i pewnej interwencji Kuby Kuczyńskiego w bramce zwyciężyli!!!Grali:
Kuczyński, Julecki, Kozicki, Tymoszczuk, Piętko, Uściłowicz, Balcerzak, Przyborowski, Sękulski, Mościcki, Kiarszys, Skok, Sobolewski, Dawidowski, Łukawski.

Wyniki grupy B:
vs Sporting Loudeac (Francja) 1-0 (Skok)
vs DUJSSZ (Białoruś) 0-0
vs Jaguar Gdańsk 2-0 (Skok, Kiarszys)
vs Naki II Olsztyn 3-0 (Mościcki, Kiarszys, Uściłowicz)
vs OKS Stomil Olsztyn 0-0
vs Talent Białystok 2-1 (Skok, Mościcki)

Półfinał:
vs Gedania Gdańsk 1-0 (Balcerzak)

Finał:
vs Naki I Olsztyn 0-0 karne, 1-0 (Mościcki)

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kuczyński Jakub, a zawodnikiem drużyny Adam Balcerzak.

Udane zakończenie okresu przygotowawczego do piłkarskiej wiosny. Cieszy uważana gra w obronie gdyż w 8 meczach czyli przez 144 minut tracimy jedną bramkę, strzelając 9.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Tydzień Matematyki
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 13 – 17 marca obchodziliśmy w szkole TYDZIEŃ MATEMATYKI.
W poniedziałek 13 marca królowała u nas gra SUDOKU. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 i 5 mogli spróbować swoich sił w tej ciekawej i bardzo popularnej na całym świecie grze logicznej. Uczniowie, którzy do tej pory nie zetknęli się z SUDOKU, zapoznali się z zasadami gry i rozegrali pierwsze diagramy.
We wtorek 14 marca obchodziliśmy Święto liczby π. Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas drugich Gimnazjum Sportowego spotkali się w Sali 207 by świętować „urodziny” liczby π. W ramach realizacji projektu uczennice klasy 2S przygotowały ciekawą prezentację o historii i zastosowaniach Ludolfiny, a nauczyciele matematyki zaprezentowali film na ten temat. Na koniec obie klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym przygotowanym i poprowadzonym przez uczniów klasy 2N. Wszyscy zgodnie twierdzimy, że liczba π to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości.
W środę również królowała matematyka! Na lekcji można było otrzymać bardzo dobrą lub celującą ocenę. Wystarczyło wziąć aktywny udział w quizie na portalu www.DzienMatematyki.pl . Quiz cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Rywalizacja była bardzo zażarta.
W czwartek 16 marca już kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny. W tym roku padł rekord ilości uczestników – po raz pierwszy w konkursie w naszej szkole wzięło udział aż 92 osoby!!! Teraz już tylko czekamy na wyniki… - do maja!
W piątek uczniowie klas 6 SP i 1 Gimnazjum rywalizowali ze sobą za pośrednictwem portalu www.quizizz.com . Dodatkową trudnością było to, że zadania podane były w języku angielskim! Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie „Math in English” za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego. Naszym uczniom najbardziej podobały się animowane komentarze autorów portalu do rozwiązywanych zadań. Było dużo śmiechu, wytężonego myślenia i zdrowej rywalizacji!!!
Wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli wziąć udziału w naszych zabawach oraz tych, którzy odczuwają niedosyt atrakcji matematycznych, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach na korytarzach szkoły w dniu 7 kwietnia!!!

Organizatorzy:
Anna Rutkowska Joanna Kupidłowska, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Frankiewicz
Konkurs pozarniczy
Kronika

29 marca 2017 roku odbył się konkurs pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”. Był to etap powiatowy. Nasi uczniowie z gimnazjum z klasy 2S zajęli czołowe miejsca. II miejsce zdobył Dominik Trusiński, a III miejsce Bartłomiej Sieńkowski. Opiekunem zawodników był Jerzy Sowulewski.
Lekcja o prawach pacjenta
Kronika

W dniu 28 marca 2017 r. uczniowie klas III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela Rzecznika Praw Pacjenta. Dzieci dowiedziały się, jakie są ich prawa podczas pobytu w szpitalu lub wizyty u lekarza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały naszego gościa a za aktywność na lekcji każde z nich otrzymało pamiątkowy ołówek i nalepkę.
Szkoła wzbogaciła się o adiobooki i książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka niemal wszystko!”. Będą mogli skorzystać z nich uczniowie pozostałych klas.

Dorota Karpińska
Dzień Talentów w klasach 0-III
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole w tym dniu obchodzono Dzień Talentów. Oj działo się działo!!! Uczniowie klas 0-III prezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne, instrumentalne i recytatorskie. Z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich utworów przygotowanych przez koleżanki i kolegów. Dużym powodzeniem cieszyły się występy ludowego zespołu tanecznego. Występom towarzyszyły wspaniałe humory. Rozstrzygnięto również konkurs matematyczny klas II i III „Mistrz Matematyki” zorganizowany przez p. Grażynę Syrwid-Paszkowską oraz p. Grażynę Sacharzewską. Najlepsi matematycy z kl. II i III otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszyscy występujący za wspaniałe występy otrzymali gromkie brawa. Bardzo miło było posłuchać i popatrzeć na młodych artystów. Odwiedzili nas również goście. Przedszkolaki ze ,, Słoneczka” zwiedzali naszą szkołę, brali udział we wspólnych tańcach oraz zajęciach plastycznych. Dzięki przyjaznej atmosferze wszyscy świetnie się bawili.

Jolanta Gutowska

Zdjęcia G. Sacharzewska
I Liga Trampkarza C1
wydarzenia sportowe

AP Ostróda 0:3 UKS Rona 03 Ełk

Wyjazdowym zwycięstwem rundę wiosenną rozpoczeli zawodnicy Rony rocznik 2002/03. "Dobre spotkanie zagraliśmy. Była jakość w grze piłką chodź nie ustrzegliśmy się błędów" po meczu podsumował trener Dariusz Ryszkiewicz

Skład zespołu: Gajewski (40' Sternik)- Smoliński (40' Kalicki), Makar, Grądziel, Zyzman (40' Szuchnicki), Waszkiewicz (40' Lewandowski), Murawski, Albo, Dębek, Ryszkiewicz, Rusak
Wychować człowieka mądrego
Kronika

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku została przez Towarzystwo Edukacji Otwartej zakwalifikowana do udziału w projekcie „Wychować człowieka mądrego”, finansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W rekrutacji wzięło udział ponad 190 szkół a tylko 76 zakwalifikowano do udziału w projekcie. Wprowadzanie projektu rozpocznie się od szkolenia dyrektora i nauczycieli. Przeszkoleni nauczyciele - tutorzy będą wspierać uczniów w ich rozwoju.

Pragniemy, aby realizacja tego projektu przyczyniła się do:

 • zbudowania partnerskiego sojuszu między szkołą, rodzicami i uczniami;

 • poprawy bezpieczeństwa i wrażliwości uczniów;

 • wzmocnienia mocnych stron uczniów i przygotowania ich do stawiania czoła przyszłym wyzwaniom.

 • W ramach projektu szkoła otrzymała wyposażenie pokoju do rozmów z uczniami i rodzicami.

  XXVII Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej w Lublinie
  Kronika

  W dniach 23-25 marca 2017 r. miałem okazję reprezentować naszą Szkołę oraz Diecezję Ełcką na 27. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się pod hasłem „Orędzie Fatimskie, jako znak nadziei dany przez miłosiernego Boga”. Tegoroczna Olimpiada była zorganizowana przez Archidiecezję Lubelską i obyła się w Lublinie.
  Pierwszego dnia (23 marca 2017 r.) wieczorem po kolacji i zakwaterowaniu w Hotelu Victoria w Lublinie odbyła się uroczysta Gala rozpoczęcia OOTK 2017. Powitano wszystkich laureatów etapów diecezjalnych (łącznie z 44 polskich diecezji, przybyło po 3 laureatów z jednym lub dwoma opiekunami). W czasie Gali odbyła się prezentacja młodych talentów (prezentacja uczestnika „Mam Talent”, czy pokaz iluzjonistyczny). Na zakończenie Gali przybył Arcybiskup Stanisław Budzik, który skierował do nas słowa powitania i pobłogosławił na czekające nas, następnego dnia zmagania w części pisemnej Olimpiady. Wszystkim życzył zwycięstwa.
  Następnego dnia (24 marca 2017 r.) o godzinie 08.00 odbyła się część pisemna egzaminu, której towarzyszył ogromny stres. Pytania nie należały do łatwych. Następnie 4 autokarami pojechaliśmy na Stare Miasto w Lublinie, gdzie podzieleni na cztery grupy z przewodnikami zwiedzaliśmy ciekawe zabytki oraz muzea Lublina. O godzinie 11.00 Eucharystię w Archikatedrze Lubelskiej odprawił dla naszej grupy Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Po Mszy autokarami pojechaliśmy do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Tam podziwialiśmy najpiękniejsze zabytki i historię tych miast. W Nałęczowie zwiedziliśmy muzeum związane z życiem i twórczością Stefana Żeromskiego.
  Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia pojechaliśmy na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie w tamtejszym Kościele Akademickim odbyła się Msza święta pod przewodnictwem Prorektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na zakończenie której, zostały ogłoszone nazwiska osób, które przeszły do etapu ustnego Olimpiady, jednocześnie zyskując tytuł laureata. Inni, zaś uczestnicy uzyskali tytuł finalisty, co stało się również moim udziałem. Po zakończeniu transmisji online z etapu ustnego, mieliśmy okazję zwiedzać KUL. Następnie została nam zaprezentowana oferta studiów na KUL-u, która była bardzo interesująca. Na zakończenie zostały wręczone nagrody laureatom i finalistom. Ta Olimpiada głęboko zapisze się w mojej pamięci, jako wydarzenie pełne przeżyć i miłych wspomnień. Na zakończenie dodam, że miałem okazję być w bardzo smutnym i pełnym zadumy miejscu – obozie koncentracyjnym w Lublinie, na Majdanku.

  Damian Kurowski, klasa III L

  Gratulujemy Damian
  Strona 3 z 78 < 1 2 3 4 5 6 > >>
  Kluby i Stowarzyszenia
  POLECAMY

  Projekty w szkole

  Obiady

  Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

  PTFPTF
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
    » Szkoła Ucząca Się
  Ełckie szkoły
   
  Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
  kontakt z administratorem

  1190844 Unikalnych wizyt