Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook25/04/2018 00:23:41 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Konkurs pożarniczy
Kronika28 marca 2018 roku Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odbył się etap powiatowy konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięli w nim udział uczniowie klas I LO: Jakub Akacki, Szymon Gryn i Jakub Sawicki. Wszyscy wykazali się olbrzymią wiedzą w zakresie pożarnictwa. Szymon Gryn zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej. Do konkursu młodzież przygotowywał pan Jerzy Sowulewski
Super Lekcja
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Kolejna super lekcja!!! - Nauka programowania i zajęcia z robotyki. Uczniowie klasy 2a poznali zalety kodowania . Dzieci zaczęły swoją przygodę z kodowaniem i tabletem czy komputerem o wiele wcześniej, bo już w klasie pierwszej. Jak się okazuje, podobnie wciągająca dla nich jest robotyka - spotkania w szkole z małymi robotami było super zabawą i nauką. Ozobot to mały wielki pomocnik. Pomagał zainteresować dzieci nauką. Dzieci projektowały kolorową trasę, po której jeździł robot i wykonywał zakodowane polecenia. W czasie tej lekcji, wszyscy wspaniale się bawili.

Jolanta Gutowska
Chcę być zawsze zdrowy i do sportu gotowy
OgłoszenieW naszej szkołe jest realizowany projekt CHCĘ BYĆ ZAWSWZE ZDROWY I DO SPORTU GOTOWY. Przewidywany termin realizacji projektu został zaplanowany na okres 05.02.-31.05.2018. Projekt jest współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełk i realizowany przez UKS Maratończyk oraz Zespół Szkół Sportowych w Ełku.
W ramach projektu są prowadzone warsztaty i konsultacje indywidualne przez psychologa – Panią Ewę Osowską. Spotkania z psychologiem wspomagają rozwój uczniów Gimnazjum Sportowego oraz Szkoły Podstawowej Sportowej. Kształtują umiejętność radzenia sobie ze stresem, odreagowywania w sposób właściwy negatywnych emocji, dokonywania dobrych wyborów życiowych, ćwiczenie asertywności. Konsultacjami i wsparciem psychologa objęci są również rodzice naszych uczniów.

Koordynatorzy projektu: Anna Paszkowska i Katarzyna Cholewińska
W środę 21 marca został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.
Kronika
Wpłynęło na niego 22 prace i - jak zaznacza jury - prace prezentowały wysoki poziom zarówno pod względem wykonania, pomysłu oraz kolorystyki. Nagrodzono 8 najpiękniejszych palm, a ich autorzy otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu dostali słodki upominek, a dla wszystkich przygotowano pamiątkowe dyplomy.
Kategoria wiekowa klasy IV - V
I MIEJSCE
Fabian Iliaszuk kl. IVA,
Aleksandra Ejsmont kl. IV C
II MIEJSCE
Patrycja Pieśnikowska kl. IV D
III MIEJSCE
Maya Mocarska kl. IV A,
Alan Odolecki kl. IV D
Kategoria wiekowa klasy VI - VII
I MIEJSCE
Maja Grajewska kl. VI C
II MIEJSCE
Martyna Szymańska kl. VI C
III MIEJSCE
Kacper Mroczkowski kl. VI C
Ligowa Rona 2004 czyli mecz z Olimpią II Elbląg 2003/04 !!!
wydarzenia sportowe

W II kolejce Ekstraklasy Trampkarza (rocznik 2003) zespół prowadzony przez Trenera Michała Rutkowskiego podejmował w Ełku drużynę Olimpii II Elbląg. Dobrze broniący się i mądrze wyprowadzający kontrataki Roniarze (uczniowie klasy VII B ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU) zwyciężyli w tym meczu 3-1.

Wynik:
vs Olimpia II Elbląg 3-1 (2x Wierzbicki, Kiarszys)

Grali:
Julecki Patryk, Kuczyński Jakub,
Tymoszczuk Damian, Uściłowicz Ryszard, Piętko Oliwier, Kozicki Eryk,
Sękulski Gracjan, Dawidowski Piotr, Rzymski Piotr, Makal Wiktor,
Dudek Patryk, Łukawski Kacper (2005), Pietraszek Olaf, Kiarszys Kacper,
Wierzbicki Filip, Kacprzyk Konrad

Przypomnij że kadra na rundę wiosenną składa się z 25 zawodników rocznika 2004 i jednego zawodnika 2005.

Być Lepszym Każdego Dnia
Relacja ze stażu trenerskiego Zagłębie Lubin S.A!!!
Kronika

W dniach 19-24.03.2018 na stażu trenerskim w Lubinie przebywał Trener oraz nauczyciel naszego Zespołu Szkół Sportowych w Ełku Michał Rutkowski.
Staż obejmował obserwacje i hospitacje mikrocyklu treningowego zespołu KGHM Zagłębie Lubin występującego w Ekstraklasie którego Trenerem jest były zawodnik Szachtara Donieck oraz reprezentacji Polski - Mariusz Lewandowski. Ponadto miał przyjemność być na wykładach teoretycznych dotyczących pracy szkoleniowej I zespołu jak i pracy szkoleniowej Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. Trener Michał uczestniczył również w obserwacjach i hospitacjach zajęć praktycznych różnych grup wiekowych w/w Akademii od U-7 do U-21. Dodatkowo zwiedził stadion Zaglebia Lubin S.A od "kuchni" oraz był na meczu reprezentacji Polski U-17 w Legnicy.

To już nasz drugi Trener po Trenerze Kamilu Brulińskim (Benfica Lizbona) który był i widział jak to robią najlepsi. Zaczynając od infrasutkury kończąc na systemie szkolenia.
Wiele rzeczy zostanie wprowadzonych do naszego klubu gdyż chcemy podążać w tym kierunku co najlepsi nie przeliczając żadnego adepta piłki nożnej na pieniądze. Jakość w treningu, jakość w zaangażowaniu zarówno zawodników jak i trenerów.

Być Lepszym Każdego Dnia!!! - z każdym takim wyjazdem nasza RONA rośnie w siłę.

Ciąg Dalszy Nastąpi ... już wkrótce!!
100 godzin szachów na 100-lecie odzyskania niepodległości
Rok dla Niepodległej

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Od lutego w naszej szkole odbywają się zajęcia szachowe dla najmłodszych. Zajęcia zorganizowane są przez UKS Maratończyk w ramach grantu miejskiego „100 godzin szachów na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Dzięki takiemu powiązaniu zajęcia będą przypominały wszystkim o tym przepięknym okresie wolności naszej Ojczyzny. Symboliczna jest również liczba godzin zajęć - „100” – która nawiązuje do liczby lat niepodległej Polski.
Ponieważ szachy są dość trudną grą, dzieci uczą się stopniowo poznając ruchy poszczególnych figur. Niektórzy uczestnicy opanowali już podstawy i próbują grać na pełne zasady doskonaląc strategie szachowe.

Prowadzący zajęcia: Grzegorz Orzeł
Laureaci i finaliści w Zespole Szkół Sportowych
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca 2018 roku zostały ogłoszone wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Chcielibyśmy pogratulować naszej utalentowanej młodzieży, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i ciężką pracę w osiągnięciu sukcesu. W tym roku możemy poszczycić się siedmioma tytułami najlepszych z najlepszych.
Natalia Safiejko –klasa III S- konkurs z chemii – Laureatka
Karolina Budzińka- klasa III S- konkurs z chemii – Laureatka
Eryk Kozicki – klasa 7 B- konkurs z języka angielskiego- finalista
Julia Szulc- klasa 7A- konkurs z matematyki- finalistka
Michał Herman- klasa III N- konkurs z Wiedzy o Społeczeństwie- finalista
Natalia Safiejko- klasa III S- konkurs z matematyki – finalistka
Paweł Krysiewicz- klasa 7 A- konkurs z matematyki- finalista
Sukcesy te są niewątpliwie efektem utalentowania, solidnej postawy młodzieży, która często musiała włożyć dużo pracy, aby osiągnąć powyższy sukces. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować nauczycielom za ich ogromny trud, ich zaangażowanie oraz umiejętności wydobywania z uczniów tego co w nich najlepsze Pani Ewie Litman, Pani Ani Rutkowskiej Pani Edycie Ostrowskiej oraz Panu Andrzejowi Mocarskiemu. Znany angielski cytat pokazuje, iż nauczyciele nie marnują potencjału swoich wychowanków: “Children are born with wings, teachers help them to fly”.

Tekst i zdjęcia: E. Ostrowska
Pierwszy dzień wiosny
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku upłynął pod hasłem ,,Wiosna w 100 rocznicę niepodległości". Był to czas zabawy. Uczniowie prezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne, plastyczne i kulinarne. Przygotowano wiosenne degustacje: kanapki oraz soki. Występy rozpoczęto od przedstawienia teatralnego ,, Czerwony Kapturek” przygotowanego w języku angielskim. W ubiorze obowiązywały kolory wiosny. Uczniowie przystąpili do konkursu na najpiękniejszy strój ,, Pani i Pan Wiosna ‘’. Oj działo się działo!!! Dużym powodzeniem cieszyły się wspólne tańce z Marzanną - zimową panną. Występom towarzyszyły wspaniałe humory. Bardzo miło było posłuchać i popatrzeć na młodych artystów. Odwiedzili nas również goście. Przedszkolaki ze ,, Słonecznej Ósemki” zwiedzały naszą szkołę, brały udział we wspólnych występach oraz konkursie. Wśród przedszkolaków również została wybrana najpiękniejsza Pani i Pan Wiosna. Były nagrody!!! Dzięki przyjaznej atmosferze wszyscy świetnie się bawili.

Jolanta Gutowska
‘Czy sport to zdrowie?’ odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku razem z zaproszonymi do szkoły gośćmi.
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca – pierwszy dzień wiosny, dla społeczności uczniowskiej był doskonałą okazją do spotkania się i debaty na temat tego czy sport ma zawsze korzystny wpływ na rozwój i samopoczucie człowieka. Młodzi sportowcy i znakomici goście zastanawiali się również nad wpływem porażki i sukcesu na psychikę człowieka. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat znaczenia sportu w różnych życiowych aspektach: fizycznym, psychicznym, rozwojowym i żywieniowym. Organizatorzy wydarzenia chcieli również uświadomić uczniom jakie zagrożenia może nieść uprawianie sportu.
Gośćmi zaproszonymi do debaty byli uczniowie wraz z nauczycielami-opiekunami z ełckich szkół podstawowych. Głos w dyskusji zabrali również goście:
Tomasz Andrukiewicz - Prezydent Miasta Ełku.
Agata Jonik z Komendy Policji Powiatowej w Ełku.
Mirosław Gładkowski i Łukasz Zub z Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku.
Ewa Osowska – psycholog z Powiatowego centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku.
Karolina Grajewska – dietetyk.
Mikołaj Cywoniuk – lekarz medycyny sportowej.
Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński, Grzegorz Orzeł, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski – trenerzy piłki nożnej i siatkowej z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Karolina Grajewska – dietetyk.
Spotkanie otworzył występ taneczny przygotowany przez panią Helenę Borową, zaprezentowany przez uczennice Zespołu Szkół Sportowych.
Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie kolaży do podanych haseł: ‘Wpływ sportu na samopoczucie’, ‘Człowiek bez aktywności fizycznej’, ‘Co powinien jeść sportowiec, a czego unikać?’, ‘Czy odżywki są koniecznie potrzebne dla sportowca?’, ‘Człowiek przetrenowany’, ‘Wzór sportowca – mój idol’, ‘Wpływ używek na sportowców’, ‘Sport moja pasja’, ‘Kontuzje a dyscypliny sportowe’. Pomysłowe prace zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom debaty, a obecnie można je obejrzeć w Zespole Szkół Sportowych – wyeksponowane na gazetkach ściennych.
Kolejnym punktem rozważań były dwie prelekcje: ‘Wpływ sportu na rozwój organizmu młodego człowieka’ (Mkołaj Cywoniuk) oraz ‘Dieta w sporcie’ (Karolina Grajewska).
Emocjonującą częścią spotkania był pokaz ćwiczeń prewencyjnych, który poprowadził trener Daniel Potuszyński. Uczniowie klasy 2N Gimnazjum Sportowego zaprezentowali ćwiczenia pomagające uniknąć poważnych kontuzji podczas meczu czy treningu.
Podsumowaniem debaty były pytania zgromadzonych w szkole uczniów do gości i ekspertów. Każdy uczeń miał możliwość zadania pytania wybranej przez siebie osobie. Pojawiły się pytania dotyczące zdrowej diety, trenowania / utrzymywania formy na co dzień, a nawet o tona jakich uczelniach studiowali goście.
Wiosenne spotkanie w Zespole Szkół Sportowych i debata ‘Czy sport to zdrowie’ z pewnością przyniosły odpowiedź na to nurtujące i jak się okazuje niełatwe pytanie.

Organizatorzy spotkania:
Dorota Wyłuda, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Cholewińska, Ewa Gorlewska, Elżbieta Kalinowska, Grzegorz Orzeł, Daniel Potuszyński

Tekst & zdjęcia: Marlena Skutnik
Wycieczka zawodoznawcza do Animex-Foods w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

19 marca klasy gimnazjalne uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do ANIMEX-FOODS w Ełku. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu Kuratorium Oświaty -LABORATORIUM. Młodzież miała okazję poznać specyfikę zakładu oraz wymagania na poszczególnych stanowiskach pracy. Uczniowie zapoznali się szczegółowo z technologiami przetwórstwa mięsa, a na koniec mieli okazje skosztować wyrobów zakładu. Dyrekcji oraz pracownikom ANIMEX-FOODS dziękujemy za interesujące spotkanie.

Anna Paszkowska
Strona 3 z 101 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1504055 Unikalnych wizyt