Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/01/2020 17:22:20 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
W Lawendowym Zakątku
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Budujemy nić porozumienia, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka"

Uczniowie klasy III „a” zostali zaproszeni na przedświąteczne warsztaty do Środowiskowego Domu Samopomocy Lawendowy Zakątek. Pod okiem uczestników ośrodka ozdabiali świąteczne pierniki oraz choinkowe szyszki.

Trzecioklasiści z zaangażowaniem przygotowali wcześniej laurki oraz kartki świąteczne, które wręczyli seniorom. Takie międzypokoleniowe spotkanie pozwoliło dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał oraz docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mieli możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i nie czuć się osamotnionymi w dzisiejszym pędzącym świecie. To spotkanie dało radość obu stronom. W takich sytuacjach dzieci uczą się akceptować ograniczenia fizyczne i rozumieć proces starzenia się, ale również otrzymują od nowych przyjaciół mnóstwo bezwarunkowej miłości. Dzieci rozwijają w sobie poczucie solidarności, kiedy okazuje się, że dorosłym też czasem trzeba pomóc.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Lucynie Kryłowicz oraz pracownikom ośrodka za bardzo miłe, rodzinne przyjęcie, wspaniałą przedświąteczną atmosferę oraz poczęstunek.

Beata Staniszewska

W Przystani Świętego Mikołaja
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I „c” oraz III „a” wzięli udział w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze – odwiedzili Wioskę Św. Mikołaja. Nasze zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania Szopki Bożonarodzeniowej z żywymi zwierzętami. Następnie na dzieci czekało moc atrakcji w iście świątecznej, przepięknej scenerii. Po przekroczeniu progu Przystani zobaczyliśmy tysiące migających światełek, wspaniałe dekoracje, poczuliśmy słodki zapach pieczonych pierników oraz aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Piękna sceneria przeniosła nas w magiczny świat Świętego Mikołaja. Z każdego rogu wybiegały Elfy, a co jakiś czas można było usłyszeć znajome „Ho, ho, ho”. Dzieci uczestniczyły w bardzo atrakcyjnych zajęciach, które odbywały się w różnych pomieszczeniach, przez co mogły wędrować między reniferami i saniami Świętego Mikołaja. Wszystkie atrakcje jakie przygotowali nam pomocnicy Świętego Mikołaja, dobra zabawa i mnóstwo radości na długo zapadną nam w pamięci.

Beata Staniszewska, Iwona Grygo, Ewelina Surynt

SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 W EŁKU, KLASA 5B W FINALE WOJEWÓDZTWA LIGI HALOWEJ !!!
wydarzenia sportowe

W dniu dzisiejszym ( 15.12.2020 ), piłkarze oraz uczniowie Szkoły Sportowej Podstawowej nr 6 w Ełku awansowali do finału ligi halowej WMZPN, w której wystąpi 6 najlepszych drużyn województwa. Podopieczni Tomasza Kowalko w finale zmierzą się z taki drużynami jak: Zatoka Braniewo, Naki Olsztyn, Stomil Olsztyn, Constract Lubawa, Granica Kętrzyn.

Serdeczne gratulacje całej drużynie i trzymamy kciuki w grze o tytuł Mistrza Województwa.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Pomocy Przedmedycznej
Kronika

11 grudnia 2019r. Zespole Szkół nr 2 w Ełku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Pomocy Przedmedycznej – Możesz uratować czyjeś życie! Zmagania zorganizowane i przeprowadzony przesz Szkolny Klub Ratownika „Cor”. Konkurs składał się z części teoretycznej – testu i części praktycznej, podczas której uczestnicy prezentowali przed komisją, jak zachowaliby się w konkretnej sytuacji wymagającej ratowania zdrowia lub życia.

Reprezentacja naszej szkoły w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła 2 miejsce i zakwalifikowała się po części teoretycznej do ścisłego finału, w którym prezentowała swoje umiejętności praktyczne. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce.Serdecznie gratulujemy!

Skład zespołów: LO- Klaudia Sokołowska i Wiktoria Jakubik- klasa 1S, Amelia Krynicka i Roksana Kowalewska- klasa 1G SPS6 - Pola Kopiczko- Klasa 8a, Mateusz Iwaszko i Mateusz Dębek- klasa 8b

Opiekun Katarzyna Cholewińska

OTWARTE SERCA W NASZEJ SZKOLE
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

W tych pięknych przedświątecznych dniach, uczniowie, rodzice, nauczyciele nie pozostali obojętni na potrzeby osób oczekujących wsparcia. Wszyscy okazali wielkie serca najbardziej potrzebującym z naszego szkolnego środowiska. Doceniamy fakt, że na szkolnym kiermaszu świątecznym z wielką radością były kupowane bożonarodzeniowe ozdoby wykonane przez uczniów i nauczycieli. Okazało się, że oprócz codziennej pracy i nauki na terenie szkoły, jesteśmy chętni do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Wiemy, że postawa życzliwości wobec najbliższych jest szczególnie cenna właśnie teraz, przed Świętami Bożego Narodzenia. Za rok spotkamy się w tym samym miejscu, ponieważ jak powiedział Jan Paweł II : „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.

Organizatorzy: Katarzyna Klimach, Marta Niemotko


Mikołajki w 5d
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie klasy 5D mikołajkowy dzień rozpoczęli od wspólnego posiłku z wychowawczynią Panią Kamilą Kęsicka. Następnie, wszyscy udali się do Muzeum Historycznego w Ełku w celu poszerzenia wiedzy o dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych. Tam uczniowie dowiedzieli się kim byli Mazurzy i otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania np.: Daczego tyle sprzątamy przed świętami skoro każdy na co dzień dba o porządek ? Kiedy w domach pojawiła się choinka zamiast snopa siana? Jak obchodzono Sylwestra kiedy nie było fajerwerków? Oprócz tego uczniowie mieli okazję zobaczyć formę dzięki której powstawały smaczne pierniki oraz ubiór jaki nosił Nicolaus (Święty Mikołaj).

Świetną atrakcją okazało się samodzielne zrobienie choinki.

Dodatkowo, uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie lalek. Dziewczynki były zachwycone pięknymi strojami a chłopcy mieli okazję poznać kawałek historii i elementy kultury - XIV-XX w. Całość dnia zamknęła wizyta u Mikołaja. Czy Mały czy Duży fajnie jest mieć zdjęcie z Mikołajem ;)

Sport alternatywą dla otyłości
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię Uczniowskie wiersze o zdrowiu

W ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, w Zespole Szkół Sportowych dnia 12 grudnia br. odbyła się konferencja pod hasłem „Sport alternatywą dla otyłości”. Celem spotkania było uświadomienie uczniów, jak ważne są ruch oraz zdrowe odżywianie w naszym codziennym życiu. Szkolne korytarze zdobiły piękne prace uczniów o tej tematyce. Można było również wypić świeżo przygotowany sok marchewkowo – jabłkowy, natomiast w sali gimnastycznej głos zabrali pani dietetyk Karolina Grajewska i pan Michał Wesołowski, trener personalny.

Dla zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Prezydent miasta Ełk – Pan Tomasz Andrukiewicz, Pani Aneta Dubielewska - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Ełku i koordynator Szkół Promujących Zdrowie, przygotowaliśmy występy. Piłkarze i siatkarki pod kierunkiem trenerów pana Daniela Potuszyńskiego i Krzysztofa Konowalskiego zaprezentowali swoje umiejętności sportowe. Z panią Teresą Gorajewską wystąpiła improwizująca grupa teatralna „Furiatki”. Wszystkim uczestnikom spodobał się występ Emilii i Karoliny Grzesiukiewicz, które przepięknie recytowały i pokazały przy tym kunszt aktorski w wierszu „Recepta na zdrowie”. Zuzanna Kacprzyk równie pięknie zaśpiewała utwór „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. Na zakończenie uroczystości, aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój, chór szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Klimach zaśpiewał kolędę.

Tekst: Katarzyna Pietruszewska, Teresa Gorajewska Zdjęcia i filmy: Iwona Kacprzyk


Świąteczny Turniej Siatkówki
wydarzenia sportowe

11.12.2019 w środę i 12.12.2019 w czwartek odbył się w naszej szkole Świąteczny Turniej Siatkówki, którego organizatorem był UKS Maratończyk. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach:

- trójki siatkarskie dziewcząt. Czołówka medalowa: 1. Nowa Wieś I 2. ZSzS I 3. ZSzS II

- czwórki siatkarskie dziewcząt. Czołówka medalowa: 1. ZSzS I 2. ZSzS II 3. ZSzS III

- młodziczka. Czołówka medalowa: 1. Salos Ełk 2. ZSzS I 3. Sp. 4 Ełk

- młodzik. Czołówka medalowa: 1. UKS 21 Białystok 2. UKS Olimpia Mońki 3. ZSzS

W zawodach wzięło udział łącznie 181 osób. Wszystkim należą się gratulacje za bardzo dobrą postawę na boisku.

Organizatorzy: Grzegorz Orzeł, Paweł Duba, Krzysztof Konowalski, Marcin Kohlman

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatyznego "Bóbr"
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wzięli po raz kolejny udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Na poziomie szkolnym najlepszymi okazali się:

Poziom Skrzat – 3 klasa SP
I miejsce – Eryk Rowiński – klasa 3a
II miejsce – Adam Dąbrowski – klasa 3a, Aleksandra Suchocka – klasa 3b, Damian Łajewski – klasa 3a, Ignacy Budziński – klasa 3c

BENIAMIN - 5 klasa SP
I miejsce – Grzegorz Żurawski – klasa 5d
II miejsce – Patrycja Lutow – klasa 5c
III miejsce – Julia Żurawska – klasa 5d

Poziom BENIAMIN - 6 klasa SP
I miejsce – Lena Rutkowska – klasa 6a
II miejsce – Kamil Rymarowicz – klasa 6a

Poziom Junior – 7 klasa SP
I miejsce – Bartłomiej Ert – klasa 7b
II miejsce – Michał Dyro – klasa 7b

Poziom Junior – 8 klasa SP
I miejsce – Daria Zega – klasa 8a
II miejsce – Pola Kopiczko – klasa 8a

Poziom Senior –Liceum Ogólnokształcące
I miejsce – Dawid Świrydowicz – klasa 3L
II miejsce – Roksana Kowalewska – klasa 1G
III miejsce – Zuzanna Korenkiewicz – klasa 2S

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Szkolni koordynatorzy konkursu Anna Rutkowska i Zygmunt Sikorski

ZSS EŁK W PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA!
Kronika

Dnia 11 grudnia odbyły się mistrzostwa rejonu VI młodzieży szkolnej (rocznik 2005 i młodsi) SZS w koszykówce chłopców.

Miło nam poinformować, że koszykarze z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, mimo młodego wieku (wszyscy z rocznika 2006) zwyciężyli w finale z SP 1 Ełk i awansowali do półfinału województwa. Mecz był bardzo wyrównany i miał przyjacielski przebieg ponieważ w dwóch ekipach wstępowali zawodnicy lub wychowankowie klubu UKS Nenufar 5 Ełk.

Wynik:
ZSS Ełk - SP 1 Ełk --- 57 : 53

Skład:
Bartosz Gąsiorek
Michał Dyro - 18 pkt
Sebastian Lisiewicz - 4 pkt
Oskar Chrzanowski
Bartłomiej Ert - 7 pkt
Eric Jarząbek - 8 pkt
Arkadiusz Fornal
Szymon Kopko - 16 pkt
Marcel Lewandowski - 4 pkt
Kamil Chrzanowski

Trener: Łukasz Romatowski

Mikołajkowy Maraton Tańca dla Dzieci i Rodziców
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

W Szkole Sportowej poczujesz się zdrowiej!!!

W Zespole Szkół Sportowych w Ełku w ramach mikołajek uczniowie klas 0- III wraz z rodzicami wzięli udział w ,, Mikołajkowy Maratonie Tańca dla Dzieci i Rodziców” . Była to kolejna kampania promująca zdrowy styl życia. Najmłodsi uczniowie w klasach przygotowali spotkanie pod hasłem ,, U nas każdy uczeń wie, co jest zdrowe ,a co nie”. W ramach tej akcji wychwalano zalety aktywnego trybu życia i przygotowano stroje na dyskotekę. W czasie maratonu dzieci poznały nowe zabawy ruchowe, czerpały radość z aktywności fizycznej. Było bardzo wesoło i kolorowo!!!

Helena Borowa

Strona 3 z 139 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2075390 Unikalnych wizyt