Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/10/2019 16:37:37 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Dzień integracji klas pierwszych LO
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


Dzień integracji klas pierwszych odbył się 26 września 2019 roku od godziny 8:30 do mniej więcej 14 z kawałkiem, w towarzystwie nietuzinkowych uczniów klasy drugiej LO, która zorganizowała całą zabawę. Tego dnia odbyły się wszelakiego rodzaju zawody i konkurencje, które miały na celu je zintegrować i pokazać, że nastolatkowie z klas pierwszych nie są sami w sytuacji, gdzie wszyscy jesteśmy sobie obcy oraz się nie znamy, gdzie wszyscy zaczynamy od początku.

Dzień ten rozpoczął się pod szkołą w ramach zbiórki, jednak pierwszą atrakcją była wizyta w Muzeum Historycznym w Ełku i zwiedzenie oraz możliwość wejścia do starych wagonów, które używane były jeszcze za czasów wojennych. Przewodnik, bo chyba tak mogę nazwać osobę, która nam przedstawiała zabytki, opowiadał o wszystkim tak ciekawie, że wszyscy chętnie go słuchaliśmy. Zostaliśmy podzieleni na dwie mniejsze grupy, ponieważ było nas zbyt dużo, żeby w jednej gromadzie zadowalać się czasem spędzonym w tym zacnym miejscu. Podczas gdy jedna grupa miała okazję wejść i zobaczyć, jak wyglądały stare wagony /wśród nich pocztowy!/druga przebywała w budynku, gdzie sam autor wystawy opowiadał o dziejach Ełku- obejrzeliśmy archiwalne zdjęcia naszego miasta, poznaliśmy jego początki…

Zaskakującym wydał mi się fakt, że właśnie tu w Ełku wydawano kiedyś najwięcej książek w j. polskim- zawdzięczamy to drukarni Małeckich , również tu w Ełku przed wojną przebywał dobrze ,że krótko/ Adolf Hitler, brr…

Do Sypitek, bo tam miały odbyć się ustalone wcześniej zawody między klasami pierwszymi oraz pieczenie kiełbasek, pojechaliśmy wszyscy koleją wąskotorową. Bardzo mi się to podobało, gdyż na co dzień w obecnych czasach nie mamy takiej okazji, więc było to nowe i doprawdy ciekawe doświadczenie. W wagonach pociągu uczniowie klasy drugiej przedstawiły nam ciekawostki dotyczące niesamowitych naukowców- Drzewieckiego, Łukasiewicza, Prószyńskiego…Uważam, że mieli oni prawie tak duży wpływ na nasze obecne życie jak Kopernik czy Skłodowska. Bowiem to ich wynalazki- stabilizator obrazu, lampa naftowa, statek podwodny- choć obecnie zapewne unowocześnione- umożliwiają nam między innymi przebywanie w oświetlonym pomieszczeniu, komunikację czy robienie pięknych zdjęć telefonem komórkowym. Najbardziej spodobała mi się historia niejakiej Marii Skłodowskiej-Curie, pierwszej kobiety, która otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla…Pokazała ona, że przedstawicielki płci pięknej również mogą spełniać się w naukach ścisłych…

Na miejscu – w FABRYCE SZALONYCH NAUKOWCÓW-w Sypitkach- wszystkie klasy usiadły przy stołach suto zastawionych nie wiktuałami a kartkami, mazakami, plasteliną, nożyczkami…, aby chwilę odpocząć, po czym odbyła się pierwsza konkurencja. Polegała ona na wymyśleniu przez nas szyfru, którym zakodujemy imię naszego wspaniałego wychowawcy, choć w naszym przypadku (jak i właściwie w przypadku wszystkich klas pierwszych) wychowawczyń. Na wykonanie zadania mieliśmy, żeby nie skłamać, około 15 minut. Wszyscy wykonali je z powodzeniem i jestem zdania, że każdy wykonał wspaniałą pracę. Pomysły nasze były zaskakujące i zapewne trójka polskich studentów , którzy złamali szyfr ENIGMY, nie poradziłaby sobie z zadaniem lepiej!
Weronika Pałuska

Po opisanej powyżej konkurencji mogliśmy zadowolić się samodzielnie upieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami bądź innymi artykułami spożywczymi, jeśli mieliśmy na to ochotę. Chwilę po tym rozpoczęła się druga, moim zdaniem najciekawsza i najzabawniejsza, konkurencja. Polegała na wyklejeniu plasteliną karykatury wychowawcy klasy- pierwszej, rzecz jasna! . Jeśli mam być szczera, tylko jedna klasa - nasza - odważyła się przedstawić panią Makarewicz w tej gorszej i groźniejszej odsłonie. Drżały nam ręce, ale ubaw był po pachy! Żeby nie przerazić nowo poznanej wychowawczyni, nasza koleżanka zadbała o to, by wyjątkowo ciekawie opowiedzieć o karykaturze /na szczęście wiedział, czym jest eufemizm!/. Wyszło jej wyśmienicie, ponieważ wszyscy, wraz z wychowawcą, się śmiali.

Ostatnią konkurencją, w której mieliśmy okazję wykazać się własną wyobraźnią i pomysłowością, było przedstawienie naukowców wymyślonych przez nas bądź już istniejących /ale takich, których szaleńcami nazwać można by!/, którzy byli autorami przełomowego odkrycia. Uważam, że w tej konkurencji nie było lepszych czy gorszych, ponieważ wszyscy włożyliśmy w nią dużo pracy przed spotkaniem integracyjnym. Należało przebrać naukowca, ucharakteryzować, przygotować opowieść o nim i o jego nietypowym wynalazku. Rewelacyjnie spisali się wszyscy! Niektórzy nawet stanęli na wysokości zadania i odważyli się wziąć mikrofon do ręki, aby zaprezentować swojego wynalazcę. Niesamowite przeżycie, wyśmienita zabawa!

Po trzeciej i ostatniej konkurencji /kalambury/ wróciliśmy do wagonów kolejki wąskotorowej, aby wrócić do Ełku i rozejść się w swoje strony. Ognisko dogasiliśmy, teren posprzątaliśmy, głośnik i inne ważne materiały integrujące nas pozbieraliśmy…
Dzień ten uważam za szczególny, ale też potrzebny, ponieważ pomógł naszej klasie, jak i właściwie innym klasom pierwszym, poznać swoje mocne strony, i oczywiście zobaczyć siebie od innej strony, tej kreatywnej… Wszystkie konkurencje były wspaniałe, ale najbardziej podobało mi się wyklejanie plasteliną karykatury wychowawcy, gdyż wszyscy bardzo się przy tym uśmialiśmy. Dzień integracji przebiegł w miłym gronie nowych znajomych, mogliśmy się otworzyć i pokazać, jacy jesteśmy poza szkołą. Chciałabym, aby taki dzień się kiedyś powtórzył. Może nie pod taką samą nazwą, ale polegający na tym samym.

Forum Kardiologiczne
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W poniedziałek 30 września 2019r. klasa 5 a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Klimach uczestniczyła w ciekawym wydarzeniu. Było to Forum Kardiologiczne. Miejsce – Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej (za Kinem Cinema Planet).

Na początku był krótki wykład lekarza kardiologa. Pani doktor – ordynator oddziału kardiologicznego z ełckiego szpitala - opowiadała o tym jak dbać o nasze serce. Przestrzegała między innymi przed paleniem papierosów, spożywaniem zbyt dużej ilości soli. Zachęcała, aby codziennie chociaż przez pół godziny podejmować jakiś wysiłek fizyczny i dbać o zdrowe odżywianie (jeść warzywa i owoce).

W drugiej części spotkania ćwiczyliśmy i tańczyliśmy pod okiem instruktora tańca. Było wesoło i zdrowo właśnie, bo przecież „ruch to zdrowie”.

Następnie były zabawy i konkursy. W zespołach klasowych rozwiązywaliśmy zadania.
Wykonując jedno z nich, dowiedzieliśmy się, że jedzenie owoców i warzyw przypominających kształtem ludzkie organy czy narządy właśnie te narządy wspiera i dobrze na nie wpływa.
Np. : orzech wspiera mózg, pomidor -serce, winogrono -płuca, fasola – nerki, seler naciowy – kości, marchew – oko (w przekroju marchew przypomina oko) i co ciekawe pieczarka (do tej pory uważana za bezwartościową ) ma dobry wpływ na słuch ( kształtem przypomina ucho).
Na koniec była rywalizacja międzyszkolna polegająca na tym, że jeden z przedstawicieli klasy musiał tak szybko kręcić pedałami roweru, aby w ciągu minuty zmielić jak najwięcej ziarna na mąkę w specjalnie przyłączonym do roweru młynku. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce.

Każdy uczeń wychodząc otrzymał jabłko i małą piłeczkę do zabawy.

Szkoły otrzymały też sadzonkę winorośli, aby zasadzić ją na swoim terenie.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i tak dużo dowiedzieć się o naszym sercu i zdrowiu.

KLASA 5A

III Ogólnopolska Młodzieżowa Sztafeta Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy
Rok dla NiepodległejKliknij, aby zobaczyć galerię

Już po raz trzeci w dniach 14–15 września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wzięli udział w III Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafecie Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy. Skład drużyny był następujący:



1. Bielecka Kinga – 1S LO
2. Bugieda Natalia – 3L LO
3. Dąbrowska Gabriela – 2L LO
4. Kalinowski Kamil – IG LO
5. Kiempisty Weronika – IG LO
6. Kowalewska Roksana – IG LO
7. Krynicka Amelia – IG LO
8. Rejkiewicz Natalia – 2L LO
9. Rowiński Hubert – 3L LO – kapitan drużyny
10. Wrochniak Katarzyna – 2 L LO.

Czytaj cały artykuł



Turniej Rowerowy
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


25 września 2019 roku odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku Turniej Rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny składające się z trzech zawodników. Uczestnicy turnieju mieli możliwość zmierzenia się z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim.

W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie z klas IV-VIII z poszczególnych szkół podstawowych pokonywali tor przeszkód oraz przemierzyli określoną trasę z zastosowaniem się do zasad ruchu drogowego.

Uczniowie klasy VIII b naszej szkoły zajęli II miejsce. Byli to: Adrian Kawula, Jakub Sokołowski i Mateusz Iwaszko.

W turnieju wzięli udział także: Wiktoria Pieśnikowska, Kamil Wiejak z klasy VId, Wiktoria Żuk, Adrian Maziukiewicz, Adrian Dzienisiewicz z klasy VIIb, Mikołaj Jastrzębski z klasy VIIa oraz Tomasz Brzozowski, Nataniel Łabieniec, Paweł Górski z klasy VIIIc.
Na zakończenie imprezy uczestnicy świetnie się bawili przy ognisku przygotowanym przez organizatora turnieju.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Marta Niemotko

Otwarcie hali sportowej
Kronika

Na ten dzień czekało wiele pokoleń szkoły i mieszkańców osiedla Zatorze.

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że 8 października 2019r nastąpi uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Początek uroczystości o 12:30. Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącego już zaplecza Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Miejmy nadzieję, że nowa hala będzie miejscem, gdzie niejeden młody talent rozwinie swoje skrzydła i przyniesie chlubę nie tylko naszej szkole, ale także całemu miastu, a może nawet krajowi.

Godziny otwarcia gabinetu stomatologicznego
OgłoszenieZgłoszenia indywidualne w celu dokonania przeglądu i leczenia w godzinach:

Poniedziałek, 13.30 - 18.00
Wtorek, 8.00 - 12.00
Środa, 13.30 - 18.00
Czwartek, 8.00 - 12.00

Adres gabinetu: ul. Grota Roweckiego 8
tel. 87 610 58 40
UWAGA!
Ogłoszenie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym 'Moja Mała Ojczyzna - Ełk w Obiektywie'. Tematem konkursu jest ukazanie poprzez fotografię piękna naszego miasta, ciekawych i nieznanych jego miejsc, tradycji, życia mieszkańców itp.
Konkurs jest kierowany do uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej.

Osoby zainteresowane zapraszam po szczegółowe informacje dotyczące regulaminu oraz druki oświadczeń niezbędnych do wzięcia udziału w konkursie.
Szkolny koordynator konkursu: Marlena Milewska.
Pierwsze spotkanie z IMPRO
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


We wtorek 01.10.2019 r. uczennice ze szkolnej grupy IMPRO - Nikola Kanoza, Eliza Furman, Patrycja Żytyniec i Małgorzata Dawidowska, pod opieką pani Teresy G. Gorajewskiej odwiedziły uczniów oddziału przedszkolnego. Celem wizyty była wspólna zabawa, a jednocześnie nauka gier impro. Wszyscy świetnie się bawili, naśladując swoje ruchy w lustrzanym odbiciu, opowiadając historię po jednym wyrazie czy tworząc z własnych ciał obraz.
Gry impro służą wzmocnieniu relacji w grupie, są inspiracją do nowego sposobu uczenia się i zapamiętywania, kształtują wrażliwość społeczną. Spotkanie było pierwszym z cyklu planowanych w tym roku szkolnym. Już wkrótce grupa odwiedzi kolejne klasy.

Serdeczne podziękowania pani Dagmarze Awruk za umożliwienie przeprowadzenia zajęć.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska
Gramy w finale!
wydarzenia sportowe

Dnia 26.09. został rozegrany Turniej Półfinałowy Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej. Reprezentacja Liceum Zespołu Szkół Sportowych spisała się bardzo dobrze zajmując
I miejsce, tym samym zapewniając sobie awans do finału.
Wyniki:
ZSS 6:1 ZDZ Ełk
ZSS 3:0 ZS nr 6 Ełk
ZSS 3:1 CEM Ełk
ZSS 4:4 Zs nr 5 Ełk
W finale zagrają 4 zespoły: I LO, ZS nr 2 , ZS nr 5 i nasza szkoła.
Serdecznie gratulujemy!
Skład Zespołu: Galiniewski Patryk, Gigielewicz Jacek, Gigielewicz Radosław,Osiecki Mikołaj, Paczyński Patryk, Pieńczykowski Bartosz, Prusinowski Damian, Ryszkiewicz Filip, Szklanko Adrian, Woźniak Patryk Szymon

Trener Dariusz Ryszkiewicz

Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Sportowych w Ełku
Kronika

26 września 2019 roku w Sali 106 odbył się pierwszy etap przygotowań do konkursu z okazji Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Przedstawiciele klas ( gospodarze lub zastępcy gospodarzy ) wylosowali kraje, które mają przedstawić na plakatach.

4a Anglia 5a USA 5b Nowa Zelandia 5c Irlandia 6a Szkocja 6b Cypr 6c Anglia 6d Malta 7a Kanada 7b Australia 8a Anglia 8b Cypr 8c Irlandia 2S Malta

Przygotowanie: Edyta Ostrowska i Marlena Milewska

Europejski Tydzień Sportu
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W dniach 23- 30 września obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Kampania realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Uczniowie klas 0-III również dołączyli do tej niezwykłej inicjatywy.

Podczas całego tygodnia wykonywaliśmy rozmaite zadania sportowe. Naszą aktywność rozpoczęła poniedziałkowa zumba. Na przerwach wspólnie tańczyliśmy w rytm znanych i skocznych przebojów oraz poświęcaliśmy się gimnastyce. Doskonaliliśmy umiejętność prowadzenia rozgrzewki, która w dalszej perspektywie była nam niezbędna podczas biegów na naszym orliku. Nie zabrakło również naszych stałych zajęć na pływalni miejskiej oraz zajęć wychowania fizycznego w ramach programu „Mały Mistrz”.

Europejski Tydzień Sportu dał nam możliwość zintegrowania się i bycia #BeAcive.


Strona 3 z 131 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1983163 Unikalnych wizyt