Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook07/12/2019 08:10:06 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Kronika

Uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Jednak nasi uczniowie bohaterów wspominali już nieco wcześniej- właściwie od połowy października czytali o patriotyzmie sportowców. Zaskoczyło ich to, że Helena Marusarzówna, Jerzy Iwanow-Szajnowicz czy Halina Konopacka sportowcy, którzy odnosili wspaniałe sukcesy , gdy tylko nadszedł moment próby – nie wahali się ryzykować życiem, by stanąć w obronie Ojczyzny.

Każdy uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Ełku na przełomie października i listopada miał okazję wziąć udział w szkolnych konkursach patriotycznych. Starsi pisali rozprawki, w których przekonać mieli, że znają żołnierzy, sportowców, muzyków, którzy są patriotami i autorytetami nie tylko dla nastolatków. Młodsi snuli opowieści o Małej Ojczyźnie. Byli też tacy, którzy tworzyli wiersze, inspirując się treścią piosenki CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI pt. ,,Wolność”.

Jury wyróżniło prace: Izabeli Prusinowskiej, Marty Bagińskiej, Justyny Mróz, Karola Godlewskiego.

12.11.2019 r. podczas lekcji j. polskiego licealiści i uczniowie szkoły podstawowej podjęli próbę napisania dyktanda „Dla Niepodległej”. Oczywiście poziom trudności był odpowiednio dostosowany do wieku uczestników konkursu. Dało to możliwość sprawdzenia i utrwalenia swoich umiejętności nie tylko z j. polskiego, ale i historii. Tekst był bardzo wymagający, ale uczniowie poradzili z nim sobie wyśmienicie, bowiem nasza szkoła nie tylko sportem słynie. Spośród wszystkich nastoletnich uczestników konkursu ortograficznego zostali wyłonieni zwycięzcy, najlepsi uczniowie popełnili nieliczne błędy ortograficzne. Nagrodzono ich podczas apelu z okazji Dnia Niepodległości.

To była niezwykła lekcja patriotyzmu!

Rona Winter Cup - rocznik 2013 i młodsi ZA NAMI !!!
wydarzenia sportoweKliknij, aby zobaczyć galerię

Dzięki współpracy Dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych w Ełku z Zarządem Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk, 09.11.2019 (sobota) był szczególnym dniem dla Naszych Najmłodszych RONIARZY.

Na NOWEJ, PIĘKNEJ i NOWOCZESNEJ Hali Sportowej przy ul. Suwalskiej 15, pierwszy raz w swoim życiu młodzi adepci piłkarscy mogli rywalizować w turnieju piłki nożnej pod nazwą "Rona Winter Cup 2019 o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku".

Podzielona na trzy drużyny Młoda Rona dzielnie stawiała czoła drużynom z MŁKS Łomża, APN Hatrrick Białystok, Mazuria Giżycko oraz AP Elite Łomża. Bez klasyfikacji, bez presji każdy uczestnik wyszedł z drobnym upominkiem oraz okazałym pucharem.

W imieniu zarządu UKS Rona 03 Ełk serdecznie dziękujemy za wsparcie WSPANIAŁYM RODZICOM naszych Gospodarzy, przyjezdnym drużynom i ich rodzicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje rozgrywek !!!

Dziękujemy!!!

Być Lepszym Każdego Dnia !!!

Szkoła do hymnu
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

8 listopada 2019 r. punktualnie o godz. 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali 4 zwrotki naszego hymnu narodowego. Była to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w której to wzięła udział cała społeczność szkolna oraz obecni goście – uczestnicy turnieju piłki siatkowej. Było to bardzo ważne świadectwo wspólnoty i solidarności nas wszystkich.

Samorząd Uczniowski

Pamiętamy o Janie Pawle II
Kronika

W Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Pamiętamy o Janie Pawle II" adresowanego do uczniów klas I - III.

Na konkurs wpłynęło wiele prac plastycznych, w tym również prace uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że Igor Ludwanowski uczeń kl. 2a przybliżył sylwetkę Wielkiego Polaka i zdobył I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji plastycznej!

Małgorzata Zdankowska

Wicemistrzostwo Ełku w Piłce Siatkowej
wydarzenia sportowe 14 listopada w SP 2 odbyły się Mistrzostwa Ełku Chłopców Szkół Podstawowych, klas 7-8 w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Naszą szkołę reprezentowali: Bartek Kohlman Damian Skrajnowski Patryk Ułanowicz Maciek Hodun Mikołaj Jastrzębski Szymon Żabiński Kuba Jóźwiak Filip Usiak Kuba Michałowski Kacper Rymarowicz Maciek Kohlman Szymon Chyliński Chłopaki po czterech wygranych meczach po 2-0 i jednej porażce 2-1, zajęli 2 miejsce. Gratulacje !!!
Wysokie lokaty w Tenisie Stołowym
wydarzenia sportowe

13 listopada w SP 9 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Ełku Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. W zawodach bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły:

Kategoria kl. 4-6, dziewczyny w składzie: Ola Cholewińska i Oliwia Kamińska zajęły 7 miejsce.

Kategoria kl. 4-6, chłopcy w składzie: Oskar Ryszkiewicz i Rafał Gutowski zajęli 2 miejsce.

Kategoria kl. 7-8, dziewczyny w składzie: Natalia Golubiewska i Karolina Małkowska zajęły 2 miejsce. Kategoria kl. 7-8, chłopcy w składzie: Mateusz Iwaszko i Kacper Tucewicz zajęli 2 miejsce.

Dodatkowo nagrody indywidualne w postaci statuetek otrzymali: Oskar Ryszkiewicz, Natalia Golubiewska i Mateusz Iwaszko.

Ogromne gratulacje !!!

Bardzo Młoda Kultura Warmia i Mazury 2019-2021
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Od września 2019 r. nasza szkoła bierze udział w trzyletnim programie „Bardzo Młoda Kultura Warmia i Mazury 2019-2021”. Pierwszym z działań tego projektu jest konkurs „Moje Muzeum”.

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i Muzeum Historyczne w Ełku. Konkurs realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o najnowszych dziejach Warmii i Mazur, a w szczególności Miasta Ełk w środowisku dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu jest prezentacja w dowolnej formie dokumentująca pamięć historyczną mieszkańców Ełku.

Nasi uczniowie przez dwa miesiące ciężko pracowali, aby takie prace powstały. Zbierali informacje o swoich przodkach (miejsce pochodzenia, czym się zajmowali, jak dotarli do Ełku, najważniejsze wydarzenia w ich życiu, itp.). Szukali i gromadzili pamiątki historyczne (zdjęcia, dokumenty, listy, świadectwa, obrazy, itp.).
Wiele godzin spędzili na rozmowach ze swoimi rodzicami, dziadkami, a nawet pradziadkami, którzy byli dla nich cennymi źródłami informacji o przeszłości naszego miasta. Dużo czasu spędziliśmy omawiając źródła historyczne i ich znaczenie w prezentacji. Uczniowie tworzyli indywidualny warsztat młodego historyka. W dniu 5 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Nasze Korzenie”, na której to zostały zaprezentowane prace konkursowe „Moje Muzeum”. Na uroczystość zostali zaproszeni Goście: Prezydent Miasta Ełk Pan Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Małgorzata Pikus, Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku Pan dr. Rafał Żytyniec, Konsultant WMODN w Olsztynie Pan Jacek Rutkowski oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. W osobach: Pani Doroty Karpińskiej, Pani Joanny Kupidłowskiej i Katarzyny Cholewińskiej. Głównymi bohaterami spotkania byli autorzy prezentacji: uczniowie wraz ze swoimi babciami, dziadkami i rodzicami, którzy w bardzo dużym stopniu przyczynili się do powstania prac konkursowych swoich pociech.

Po powitaniu gości i uczestników uroczystości uczniowie prezentowali swoje prace:
- Lena Kędzierska kl. V c – „Historia mojej rodziny. Prywatne archiwa”,
- Iga Rutkowska kl. VII b – „Powojenny Ełk oczami mojego dziadka”,
- Natalia Klimach kl. VII a – „ Wspomnienia dawnych lat mojego dziadka”,
- Nina Kuligowska kl. V c – „Wspomnienia prababci Marianny”,
- Adam Raczkowski kl. V c – „Kierunek Ełk”,
- Sara Szulc kl. VII b – „W oceanie życia”.

Zebrani z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prezentacji. Na twarzach słuchaczy widać było wielkie emocje i wzruszenie. Każdy prezentujący otrzymał gromkie brawa.
Po wystąpieniach naszych wychowanków głos zabrał: Pan Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku Rafał Żytyniec i Pan Jacek Rutkowski – konsultant WMODN w Olsztynie, doceniając pracę uczniów i ich zaangażowanie. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Dorota Karpińska w ciepłych słowach bardzo serdecznie podziękowała uczniom za wspaniałe prezentacje i zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji spotkania: Pani Eli Kalinowskiej, Pani Iwonie Grygo, Pani Katarzynie Klimach, Pani Marlenie Milewskiej i Pani Edycie Ostrowskiej.

Koordynator Projektu „Bardzo Młoda Kultura Warmia i Mazury 2019-2021”.

Jolanta Ratuszny

Merry Us @ Christmas Fuss' - rośniemy :)
KronikaMiło nam poinformować, że projekt 'Merry Us @ Christmas Fuss' realizowany w ramach współpracy eTwinning skupia już 16 uczestników!
Współpracują z nami:
Aanabela Rodrigues, Agrupamento de Escolas Emidio Garcia - Portugalia.
Claudia Pedreira, Agrupamento de Escolas do Bonfim, Portalegre - Portugalia.
Diana Silva, CEE A Barcia - Hiszpania.
Alba Sola, Escola Manuel Ortiz Castello - Hiszpania.
Deniz Ustunses, Guzelbahce Bahcesehir Koleji - Turcja.
Nevra Celikcakir, Guzelbahce Bahcesehir Koleji - Turcja.
M Doloroes Medina Gonzales, IES doctoral - Hiszpania.
Tania Bermudez, IES doctoral - Hiszpania.
Carlos Gonzales Martin, IES El parador - Hiszpania.
Olha Levchenko, Kyiv Secondary School No 16 - Ukraina.
Nataliya Mishchenko, Petropavilvka school No 1 - Ukraina.
Cires Adriana, Secondary School No. 117 - RUmunia.
Anita Salopek, St. Joseph's Secondary School - Irlandia.
Krystyna Roze, Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prof. I. Mościckiego w Winnicy - Polska.

Kolejne spotkanie eTwinning'owe odbędzie się 30 listopada. Relacja wkrótce.
Prowadzące projekt: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.
III Miejsce w Polsce
wydarzenia sportowe

W dniach 9-10.11.2019 odbyły się Mistrzostwa Polski w BJJ Katowice 2019, w których brało 1600 zawodników z całej Polski. W tych zawodach brał udział uczeń naszej szkoły Szymon Żabiński zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

III miejsce w województwie
wydarzenia sportowe

31 października 2019r. w Gołdapi odbył się finał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców- Licealiada /rocznik 2000 i mł/ Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w województwie. Gratulujemy i życzymy kolejnych wyzwań sportowych.

Skład ZSS Ełk: Krystian Aleszczyk, Jakub Cwalina, Szymon Gryn, Jakub Maciejewski, Oskar Nowakowski, Piotr Popowski, Bartłomiej Sieńkowski, Adrian Szklanko, Dominik Trusiński,

Trener Paweł Duba

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
wydarzenia sportowe

Z wielką radością informujemy iż reprezentacja klasy 5B i 6B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku awansowała do finału wojewódzkiego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-12.

Następny etap Finał Wojewódzki, który odbędzie się w kwietniu 2020 roku w Iławie.

Szkołę Reprezentowali:
Wojtkowski Fabian, Bekulard Aleksander, Gulan Oliwier, Karbowski Dominik, Klepacki Filip, Kłubowicz Wiktor, Kowalczyk Gracjan, Krymski Aleks, Mikołajczyk Sebastian, Nadolny Igor, Pawlik Przemysław, Szymański Błażej, Trocki Bartłomiej, Tymoszczuk Krystian, Uściłowicz Kacper, Wejtman Dawid, Wenda Jakub, Wiśniewski Michał

Trenerzy:
Kamil Bruliński
Michał Rutkowski

Trzymamy Kciuki !!!

Być Lepszym Każdego Dnia !!!

Strona 3 z 135 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2022142 Unikalnych wizyt