Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook17/06/2019 07:28:52 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rok 2019 Rokiem Anny Walentynowicz
Rok dla Niepodległej

20 lipca 2018 roku Sejm RP podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz, ponieważ 15 sierpnia 2019 roku przypada 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz, działaczki niepodległościowej Wolnych Związków Zawodowych i współtwórczyni Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

13 grudnia 1981 roku został wprowadzony przez reżim Jaruzelskiego nielegalny stan wojenny. Annę Walentynowicz aresztowano 18 grudnia 1981 roku, chociaż decyzja nr 168 o internowaniu była już wystawiona 12 grudnia 1981 roku – zob. A. Walentynowicz, A. Baszanowska, „Cień przyszłości”, Kraków 2005, s. 196.

Na podstawie książki Anny Walentynowicz możemy prześledzić jak doszło do jej aresztowania dopiero 18 grudnia:

„Kiedy wprowadzono stan wojenny, jechałam pociągiem w nocy z 12 na 13 grudnia do Częstochowy na poświecenie sztandaru »Solidarności« Cementowni w Rudnikach. Uroczystość odbyła się i czternastego z rana byłam z powrotem w stoczni. Przed bramą stały czołgi, ale nie utrudniali nam wejścia. W stoczni stanęłam po stronie tych niewielu, którzy postanowili zademonstrować swój sprzeciw wobec tego, co się stało. Zostaliśmy na noc. Czołgi odjechały. O trzeciej nad ranem wyszliśmy, bo dyrekcja zapewniła, że nic nam nie grozi, a przed bramą czekały autobusy, żeby nas rozwieść do domów. Następnego dnia kilku działaczy »Solidarności«, którzy uniknęli aresztowania postanowiło zorganizować w stoczni strajk okupacyjny. Zostałam z nimi. Byliśmy tam cały dzień i noc. O szóstej rano czołgi z łatwością sforsowały naszą barykadę. Tuż spod ich gąsienic zostałam przerzucona przez ogrodzenie na ulicę. Rano osiemnastego znalazłam się w mieszkaniu u starszej pani, Alicji Rzutik. Ponieważ miała wylew wokół oka, postanowiłam pójść z nią do szpitala. Kiedy pomagałam jej przechodzić przez jezdnię, ktoś nagle wykręcił mi ręce do tyłu i zostałam wrzucona do samochodu” – A. Walentynowicz, „Moja Solidarność”, Wrocław 2007, s. 77–78


Czytaj cały artykuł
Zielona szkoła w Biebrzańskim Parku Narodowym
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 8 – 10 maja klasa IV b z wychowawczynią p. Krystyną Marchel i p. Iwoną. Jastrzębską wybrała się na zieloną szkołę do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Naszym celem była „Mamucia Dolina” – urocze gospodarstwo agroturystyczne położone w sąsiedztwie Biebrzy. Zajęcia odbywały się w „Mamuciej Osadzie” – zrekonstruowanej przez gospodarza osadzie ludzkiej z okresu paleolitu. Pobyt w niej to żywa, poglądowa lekcja o tym, jak żyli nasi przodkowie 10 000 lat temu.

Prowadzący warsztaty pan Marek z wykształcenia i zamiłowania archeolog zadbał o to, abyśmy na własnej skórze mogli poczuć się jak ludzie prehistoryczni.
Nauczyliśmy się rozpalania ognia za pomocą paleo-zapalniczek, ucierania zbóż na żarnach kamiennych i strzelania z łuku. Skosztowaliśmy własnoręcznie przygotowanych podpłomyków i „zaskrońców” uwędzonych w prehistorycznej wędzarce.
Mieliśmy okazję doświadczyć pracy archeologa szukając cennych wykopalisk na wyznaczonych polach archeologicznych.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam też spacer po nad biebrzańskich bagnach, gdzie nietrudno było pogubić kalosze, czy spływ barką w otoczeniu przepięknej przyrody.
Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści przewodnika o przebogatej przyrodzie Biebrzańskiego Parku Narodowego i biebrzańskich bagnach.

Wyprawa do Mamuciej Doliny była bardzo udana, o czym świadczyć mogły zadowolone miny i uśmiechy na twarzy wszystkich jej uczestników.

Ogólnopolski Konkurs FOX
Kronika

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 oraz Gimnazjum Sportowego po raz kolejny mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX", który pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Wszystkim uczniom pragnę serdecznie pogratulować wysokich wyników, które uplasowały się w 7-9 staninach. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi finaliści, którzy otrzymają dyplomy 27 maja 2019 r.

Wyniki nagradzane dyplomem uzyskali:
Łochowski Mateusz wynik bardzo dobry
Piotrowska Zuzanna wynik dobry
Kanoza Nikola wynik dobry
Tekien Natalia Lena wynik dobry

Mateusz Łochowski otrzymuje nagrodę II stopnia, a Zuzanna Piotrowska, Natalia Tekien i Nikola Kanoza – III stopnia.

Nagrody i dyplomy dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli-opiekunów zostaną wręczone na uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs 27 maja 2019 r. o godz. 15:00 w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców i nagrodzonych uczniów na uroczyste wręczenie nagród.

Opiekun konkursu: Edyta Ostrowska

KANGUR – WYNIKI!
Kronika21 marca 2019 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematycznym KANGUR. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni w swoich kategoriach wiekowych to:

KATEGORIA ŻACZEK – 2 klasy SP
MALWINA ZYSKOWSKA – klasa 2a
DAMIAN ŁAJEWSKI – klasa 2a
IGNACY CHRZANOWSKI – klasa 2a

KATEGORIA MALUCH - klasy 3 SP:
OLECHNO ALAN – klasa 3a

KATEGORIA MALUCH - klasy 4 SP:
PATRYCJA LUTOF – klasa 4c
MAJA SOBAŃSKA – klasa 4a

KATEGORIA BENIAMIN – klasy 5 SP:
LENA RUTKOWSKA – klasa 5a

KATEGORIA BENIAMIN – klasy 6 SP:
IGA RUTKOWSKA – klasa 6a

KATEGOIA KADET – Klasy 8 SP:
PAWEŁ KRYSIEWICZ – Klasa 8a
DAMIAN TYMOSZCZUK – klasa 8b
KOSTYK KACPER – klasa 8b

KATEGORIA JUNIOR – klasy 3 Gimnazjum:
JAKUB SIEŃKOWSKI – klasa 3S

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!!!

Dni Młodzieży w Olecku
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W sobotę 11 maja 2019 r. w Olecku odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, któremu przyświecały słowa św. Jan Pawła II "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, krzyża bez miłości nie uniesiecie".

Diecezjalny Dzień Młodzież rozpoczął się od spotkania w hali Lega. Młodzież zjechała się z całej diecezji. Na miejscu doliczono się ponad 2 tys. młodych osób. Uczniów naszej szkoły oczywiście nie mogło tam zabraknąć. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać pięknych świadectw spotkania z Bogiem młodych ludzi, wspólnie bawić się i tańczyć na chwałę Pana. Ciekawym okazały się Q&A z ks. biskupem Jerzym Mazurem, któremu młodzież zadała kilka ważnych dla nich pytań, odnośnie wiary, znaczenia Pisma Świętego w życiu. Były również osobiste pytania, między innymi o moment poczucia przez ks. biskupa powołania do kapłaństwa. Padło nawet pytanie o to, ile ks. biskup zarabia :-) Podczas spotkania miał miejsce piękny gest wymiany różańców. Każdy zgromadzony mógł przekazać swój różaniec z intencją koledze, koleżance obok.

Uczestnicy DDM uczestniczyli również w Drodze Krzyżowej. Ruszyli ulicami miasta, którą zakończyła msza święta w nowo wybudowanym amfiteatrze nad jeziorem. Na koniec ks. biskup ogłosił, że gospodarzem kolejnego Diecezjalnego Dnia Młodzieży będzie Augustów. Tam też nie może nas zabraknąć :-) Całe spotkanie zakończył wspólny posiłek.

Opracowała: Katarzyna Bienasz

Puchar Polski BJJ GI i NO GI
wydarzenia sportowe

Dnia 12.05.2019 r. w Warszawie odbył się turniej "Puchar Polski BJJ GI i NO GI". Szymon Żabiński i Gabryś Żabiński startowali w dwóch kategoriach w kimonach i bez. Zdobywając w sumie cztery srebrne medale.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Orzeł

4c i 4d na filmie w Planet Cinema
Kronika
Klasy 4c i 4d razem z wychowawczyniami spędziły wtorkowe popołudnie w kinie Planet Cinema oglądając film 'Praziomek'. Przygody sir Lionela Frosta, który wyruszył w dzikie ostępy Ameryki Północnej by odnaleźć przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą to historia godna polecenia miłośnikom animacji na wysokim poziomie.

Organizacja i opieka: Marlena Milewska, Kamila Kęsicka, Agnieszka Łabanowska.
Szkoła Podstawowa Sportowa w Ełku, klasa 4B, rocznik 2009 - Podsumowanie turnieju finałowego „Z Podwórka Na Stadion”, Mistrzostwa Polski w Warszawie
wydarzenia sportowe

Zawodnicy oraz uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku przez trzy dni reprezentowali nasze województwo w finałowym turnieju „Z Podwórka Na Stadion” w kategorii U-10. Pierwszego dnia odbyły się zmagania grupowe, które umożliwiły nam grę w „ćwierćfinale B” - czyli grę o miejsca 9-16. Drugi dzień to już faza pucharowa, która w klasyfikacji końcowej uplasowała nas na 14 miejscu ... w POLSCE ! Podczas całych zmagań nasza drużyna miała też inne atrakcje, takie jak zwiedzanie stadionu Legii Warszawa, koncert Roksany Węgiel oraz wyjście do parku trampolin. Turniej odwiedzili również przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, m. in. Prezes Zbigniew Boniek oraz trener Reprezentacji Polski - Jerzy Brzęczek, z którymi nasi zawodnicy mogli porozmawiać i zrobić zdjęcie. W dniu 2.05.2019 mieliśmy okazje kibicować podczas finału Pucharu Polski, na Stadionie Narodowym gdzie zmierzyły się Jagiellonia Białystok oraz Lechia Gdańsk.

Cała drużyna zostawiła serducho na turnieju, oraz wywozi z niego duży bagaż doświadczeń piłkarskich i mentalnych.

Kadra Szkoły Sportowej na Turnieju „Z Podwórka Na Stadion”, Mistrzostwa Polski w Warszawie: Wenda Dawid, Tymoszczuk Krystian, Lach Oskar, Stankiewicz Igor, Zastocki Bartłomiej, Wojtkowski Fabian, Mościcki Michał, Goździk Artur, Danielczyk Paweł, Nerkowski Gabriel.

Trenerzy: Tomasz Kowalko, Kamil Bruliński

Rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego
6 maja rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych

To zawsze jest jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez nastolatków. Od poniedziałku 6 maja młodzież może wybierać szkoły, w których chce kontynuować naukę.

Liceum ogólnokształcące, technikum albo branżowa szkoła I stopnia - taki wybór mają nastolatkowie. Rejestracja kandydatów potrwa do 14 czerwca do godz. 15:00. Kandydaci do klas sportowych mają trochę mniej czasu, ponieważ wprowadzanie przez komisję rekrutacyjną wyników testów sprawnościowych powinno zakończyć się 7 czerwca.

Rekrutacja jest prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. To zapewnia spokojny, obiektywny i bezpieczny proces rekrutacji kandydatów. Przy pomocy serwisu internetowego można wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły, zapoznać się z kryteriami i zasadami punktacji, mieć stały dostęp do poradników, monitorować zainteresowanie innych kandydatów poszczególnymi oddziałami.

Każdy z kandydatów może wybrać trzy placówki. Należy je ułożyć według preferencji, czyli jako pierwsza powinna być szkoła, na której najbardziej zależy składającemu wniosek. O dostaniu się będzie decydować liczba zdobytych punktów.

Link do strony dla kandydatów
Nasi uczniowie na Stadionie Narodowym
Kronika
I miejsce w Mistrzostwach Rejonu
Kronika

Reprezentacja naszej szkoły ( rocznik 2003 i młodsi ) odniosła zwycięstwo w Mistrzostwach Rejonu VI Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców, które odbyły się 30.04.2019r. w Olecku. Zespół awansował do półfinału wraz z gospodarzami - Szkołą Podstawową nr 3 z Olecka. Serdecznie gratulujemy.

Wynik finału rejonowego:
SP 3 Olecko 2:9 ZSS Ełk

Skład zespołu: Kamil Modzelewski, Konrad Suski, Mateusz Kułakowski, Cyprian Szuchnicki, Jakub Urynowicz, Sylwester Perkowski, Kacper Sylwisty, Arkadiusz Kucharski, Piotr Lipiński, Bartosz Pieńczykowski.

Trener Dariusz Ryszkiewicz

Strona 3 z 125 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1880010 Unikalnych wizyt