Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook30/05/2020 14:12:16 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Harmonogram matur
OgłoszenieWszystkich absolwentów, zarówno z tego roku, jak i z poprzednich lat, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu maturalnego w roku 2020, proszę o zgłaszanie się do sekretariatu w celu odbioru indywidualnych harmonogramów egzaminów oraz kodu dostępu do serwisu OKE.
Szkoła Giganci Programowania
Ogłoszenie

Szanowna Dyrekcjo,

Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,

serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Państwa szkoły oraz ich rodziców do wzięcia udziału w programie “Szkoła z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet ONLINE” - warsztatami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci, nad którymi honorowy patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji. “Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Szczegółowe informacje na temat warsztatów (linki poniżej):
Szkoła z Gigantami - warsztaty online z programowania w Scratchu (9-12 lat)
Szkoła z Gigantami - warsztaty online z programowania w Pythonie (13-18 lat)

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

Zachęcamy do obejrzenia filmików, w których mówimy dlaczego warto wziąć udział w naszych warsztatach (linki poniżej):

grupa 9-12 lat https://www.youtube.com/watch?v=dDYclimXjeg&t=3s

grupa 13-18 lat https://www.youtube.com/watch?v=M9d5-apix_Q&t=5s

W związku z ograniczoną liczbą miejsc warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

>>> "Szkoła z Gigantami" - zapisy dla uczniów <<<

Dodatkowo, wszystkich rodziców oraz opiekunów zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie “Bezpieczny Internet ONLINE”. Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. W trakcie webinaru zostaną przedstawione zagrożenia czyhające na użytkowników Internetu oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.

Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7.05., 11.05., 14.05, 21.05. Aby wziąć udział w warsztatach “Bezpieczny Internet ONLINE” dla rodziców oraz opiekunów należy dokonać rejestracji poprzez następujący link:

>>> "Bezpieczny Internet ONLINE" - zapisy dla rodziców oraz opiekunów <<<

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazania informacji o darmowych warsztatach online swoim uczniom oraz ich rodzicom i wzięcia udziału w zajęciach poświęconych podstawom programowania oraz zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w Internecie.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy, bądź telefoniczny pod numerem: 22 112 10 63

Z pozdrowieniami,
Giganci Programowania
www.giganciprogramowania.edu.pl

Przedłużamy termin rekrutacji
Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

przedłużamy termin rekrutacji do klas czwartych sportowych i ogólnych w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 do dnia 5 czerwca 2020r. (piątek) .

Na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja>SP Sportowa (4-8) umieszczony jest wniosek o przyjęcie do klasy czwartej sportowej i ogólnej jako dokument Word. Prosimy wypełniony wniosek z podpisem (imię i nazwisko rodziców/opiekunów) przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@zss.elk.pl. Podpisy własnoręcznie złożą Państwo przy dostarczaniu świadectw.

Testy sprawności fizycznej z piłki nożnej i piłki siatkowej do klas czwartych w podanych terminach, tj. 16 maja i 23 maja 2020r. nie odbędą się. Terminy testów sprawnościowych są zależenie od sytuacji epidemiologicznej i zostaną podane na stronie szkoły.

Testy sprawności fizycznej z piłki nożnej, piłki siatkowej i koszykówki do liceum ogólnokształcącego w podanym terminie, tj. 23 maja 2020r. nie odbędą się. Terminy testów sprawnościowych są zależenie od sytuacji epidemiologicznej i zostaną podane na stronie szkoły.

Nadal trwa rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Wnioski można pobrać na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja>Szkoła Podstawowa (1-3) i składać drogą elektroniczną na adres sekretariat@zss.elk.pl z podpisem (imię i nazwisko rodziców/opiekunów). Podpisy własnoręcznie złożą Państwo w późniejszym terminie.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 klas III liceum
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 24 kwietnia 2020r miało miejsce nietypowe zakończenie roku szkolnego klasy 3L.
Wychowawczyni klasy wraz z nauczycielką języka polskiego zadbały o to, by młodzież, mimo obecnie panującej, trudnej sytuacji, poczuła się jednak wyjątkowo. Panie postanowiły sprawić uczniom niespodziankę. Wykonały dekorację, aby ta szczególna chwila opuszczenia murów szkoły zapadła im w pamięci.

Wręczenie świadectw odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mimo dzielącego dystansu, uczniowie byli szczęśliwi, że mogli zobaczyć swoje koleżanki i kolegów.

KONKURS PLASTYCZNY „DZIĘKUJĘ TYM, CO POMAGAJĄ INNYM”
Ogłoszenie

Wszystkich chętnych uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Ełku zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pt: DZIĘKUJĘ TYM, CO POMAGAJĄ INNYM”. Proszę o przygotowanie pracy plastycznej, która będzie podziękowaniem służbom medycznym, będącym na pierwszej linii walki z koronawirusem. Będzie to forma włączenia się w ogólnopolską akcję #ZOSTAŃWDOMU.

Cel konkursu: 1. Aktywna organizacja czasu w domu podczas zalecanej izolacji ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa w Polsce.
2. Pobudzenie kreatywności i postawy prospołecznej u uczniów poprzez ekspresję twórczą.

Warunki uczestnictwa: W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły w grupach wiekowych:
Uczniowie klas I-III
Uczniowie klas IV-VIII
Uczniowie klas I-II LO

Format prac: A4 lub A3

Termin nadsyłania prac: do 01.06.2020r

Wykonane prace, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą proszę przesłać na e-dziennik w załączniku OneDrive do Pani Katarzyny Klimach

Najciekawsze prace będą nagrodzone.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela organizator: Katarzyna Klimach

ŻYCZĘ CIEKAWYCH POMYSŁÓW

I SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH

Dzieci uczą rodziców

Szanowni Państwo,

Podejmując się organizacji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", która uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, nie spodziewaliśmy się wystąpienia zagrożenia, z którym dziś wszyscy się mierzymy. Kierując się poczuciem odpowiedzialności dostosowaliśmy naszą inicjatywę do warunków, w których funkcjonujemy od kilku tygodni, i w których zapewne będziemy musieli żyć w nadchodzących dniach i tygodniach. Bezpośrednio po podjęciu decyzji o zawieszeniu zajęć szkolnych przekształciliśmy naszą akcję tak, by wesprzeć proces domowej edukacji dzieci. W każdą środę i każdy piątek na naszej stronie www.crl.org.pl publikujemy darmowe materiały dla rodziców do wspólnej nauki z dziećmi. Nasze działanie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony samych rodziców, którzy chętnie korzystają z treści, które przygotowujemy. Zależy nam na tym by jak największe grono dzieci mogło skorzystać z naszej inicjatywy.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronach internetowych i w mediach społecznościowych informacji o darmowych materiałach dla rodziców. W załącznikach przesyłam krótki tekst do zamieszczenia wraz z grafiką. Przesyłam również link do filmiku o akcji "Dzieci uczą rodziców", który również można zamieścić.

Na naszej stronie czeka już ponad 50 zadań do pobrania i wykonania.

Bezpośredni link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=wck8n_rGpSY

Kolejne zmiany przepisów oświatowych wynikające z bieżącej sytaucji
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone zostało do 26 kwietnia br. Powoduje to kolejne zmiany w obowiązującym kalendarzu szkoły.

Dyrektor CKE zmieni harmonogram egzaminów.

W roku szkolnym 2019/2020 Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej otrzymał upoważnienie do zmiany harmonogramu przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu. Jednocześnie zostają utrzymane w mocy wszystkie rozpoczęte już czynności dotyczące organizacji i przeprowadzania danego egzaminu zewnętrznego.

Nowe terminy rekrutacji

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla młodzieży zostaną ogłoszone przez Minister Edukacji Narodowej.

Aktualności i szczegółowe informacje: MEN
Rekrutacja
OgłoszenieSzanowni Państwo,

przedłużamy termin rekrutacji do klas czwartych sportowych i ogólnych w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 do dnia 28 kwietnia 2020r. (wtorek).
Na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja>SP Sportowa (4-8) umieszczony jest wniosek o przyjęcie do klasy czwartej sportowej i ogólnej jako dokument Word. Prosimy wypełniony wniosek z podpisem (imię i nazwisko rodziców/opiekunów) przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@zss.elk.pl.
Podpisy własnoręcznie złożą Państwo przy dostarczaniu świadectw.
Terminy testów sprawnościowych są zależenie od sytuacji epidemiologicznej.

Nadal trwa rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6.
Wnioski można pobrać na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja>Szkoła Podstawowa (1-3) i składać drogą elektroniczną na adres sekretariat@zss.elk.pl z podpisem (imię i nazwisko rodziców/opiekunów). Podpisy własnoręcznie złożą Państwo w późniejszym terminie.
Całej społeczności szkolnej

Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Niech towarzyszy wszystkim Światło wielkanocnego poranka

Jan Paweł II

Spokojnych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi,
obdarza błogosławieństwem
i pomaga życie czynić szczęśliwszym

Dyżury pedagogów szkolnych, terminy i formy konsultacji nauczycieli
Ogłoszenie

Pani Anna Paszkowska 9.00-12.00
(od poniedziałku do piątku)

e-dziennik, telefon 605 885 980.

Pani Elżbieta Kalinowska 9.00-12.00
(od poniedziałku do piątku)

e-dziennik, telefon 733 297 218

W zakładce Informator|Nauka zdalna umieszczone są informacje dotyczące terminów i form konsultacji z nauczycielami dla uczniów i rodziców.

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania
Ogłoszenie

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. Jest to materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na odległość. Z poradnika mogą korzystać dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także rodzice i uczniowie.

Dodatkowo opracowaliśmy zestaw dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych podczas kształcenia na odległość. Są to najważniejsze zasady, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online.

Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem i zasadami bezpieczeństwa. Proszę o przekazanie tych informacji nauczycielom z Państwa palcówki.

Mam nadzieję, że materiał przygotowany przez UODO i MEN wesprze Państwa w codziennej pracy.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:
Dobre praktyki_zasady bezpieczeństwa_UODO – plik wersji docx
Dobre praktyki_zasady bezpieczeństwa_UODO – plik wersji pdf
Poradnik UODO_Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania– plik wersji docx
Poradnik UODO_Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania– plik wersji pdf
Poradnik UODO dla szkół przy współpracy z MEN – komunikat MEN – plik w wesji docx

Strona 3 z 147 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2187822 Unikalnych wizyt