Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook29/10/2020 18:14:02 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Europejski Tydzień Sportu
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

,,Zamiast siedzieć przed ekranem
I grać wiecznie w gry te same,
Zmień tryb życia na sportowy,
Świat się stanie kolorowy.
Warto czasem iść na basen, Lub rowerem ruszyć w trasę.
Czeka bramka, piłka, kort,
Uprawiamy razem sport.”

W dniach od 23 do 30 września kolejny raz w Zespole Szkół Sportowych w Ełku obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Klasy 0-3 postawiły na bycie aktywnym pod nazwą ,,Be Aktive". Prowadzone działania zachęcały uczniów do bycia aktywnym nie tylko na czas akcji. W planie tygodniowym aktywny udział wzięły wszystkie klasy . Przygotowane wydarzenia sportowe: spotkanie z trenerem, zajęcia taneczne, ćwiczenia gimnastyczne, zawody oraz biegi szybkościowe. Był to pomysł na aktywność fizyczną w formie zadań ruchowych, okazał się trafiony i nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele z uśmiechem na twarzy i wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne ćwiczenia i zadania ruchowe. Warto dodać także ,że w ciągu tego tygodnia trwała akcja charytatywna na leczenie młodego piłkarza Sebastiana. Nawet najmłodsze dzieci otworzyły serca i wspierały swojego kolegę. Dużą atrakcją była profesjonalna lekcja aktywności fizycznej przygotowana przez p. Katarzynę Cholewińską. Dziękujemy bardzo za rozgrywki oraz gimnastykę na wesoło. Europejski Tydzień Sportu promuje formę aktywnego spędzania wolnego czasu i my najmłodsi mamy zamiar być zawsze aktywni.
Wyjazd wolontariuszy do Warszawy
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 3 października 2020 roku wolontariusze działający przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku, a zarazem laureaci konkursu: „Szkolne Koło Caritas Roku 2019” wzięli udział w wyjeździe do Ostrówka i Warszawy. Nad przebiegiem wyjazdu i dobrą atmosferą czuwał Ksiądz Wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej Ryszard Sawicki.

Wcześnie rano wyruszyliśmy autokarem z Ełku w stronę stolicy. Pierwszym miejscem naszego wyjazdu był Ostrówek koło Warszawy, w którym znajduje się Dom św. Faustyny. Jest on związany ze Św. Faustyną - Heleną Kowalską, która przebywała w nim w latach 1924-25, jako pomoc domowa w rodzinie Aldony i Samuela Lipszyców. W tym czasie Helena pracowała, aby uzbierać pieniądze na potrzebny posag. W tamtych czasach klasztory wymagały wyprawki, by zabezpieczyć się przed przyjmowaniem osób bez powołania, uciekających przed biedą. Tu mogliśmy zwiedzić cały dom, w którym posługiwała Helenka Kowalska jak również przypomnieć sobie jej historię. Tu również nie zabrakło bigosiku - wspólnego posiłku na świeżym powietrzy, który przygotowała dla nas S. Felicyta. Dziękujemy!

Następnie udaliśmy się do Warszawy. Tam zwiedziliśmy PGE Narodowy, który już nie ma dla nas żadnych tajemnic. Zwiedziliśmy go jedną z pięciu tras. Trasa „Poczuj się jak VIP” obejmuje ekskluzywne miejsca przeznaczone dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców. Zwiedziliśmy: trybunę dolną, strefę zawodniczą, szatnię polskiej reprezentacji, pomieszczenie odnowy biologicznej, Biznes Klub, salę kinową, gdzie odbywają się konferencje polskiej drużyny, centrum prasowe, czyli miejsca pracy dziennikarzy, sektora V, czyli sektora VIP dla najważniejszych osób, bez których nie mógłby odbyć się mecz, 2 najbardziej prestiżowe loże VIP (Lożę Platynową i Kryształową), płytę boiska oraz kaplicę wielowyznaniową. Na koniec panoramę Warszawy i cały stadion mogliśmy zobaczyć z najwyższego Punktu Widokowego po prawej stronie Wisły z sektora górnej trybuny (G19). Zwiedzanie tej areny to prawdziwa przygoda!
Kolejnym miejscem naszego zwiedzania było Stare Miasto w Warszawie. Spacer rozpoczęliśmy oczywiście od Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta. Podziwialiśmy m. in. Archikatedrę św. Jana, kościół Św. Krzyża, Pałac Prezydencki, najważniejsze warszawskie pomniki i rzeźbę Warszawskiej Syrenki. Zachwycaliśmy się malowniczymi uliczkami i miejskimi murami. Po krótkim czasie wolnym wyruszyliśmy w stronę Ełku, gdzie po drodze zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald’s, aby posilić nasze ciała. Fundatorem całego wyjazdu oraz posiłków była Caritas Diecezji Ełckiej.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Około 22 powróciliśmy do Ełku. Jednak wspomnienia pozostają i na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu Caritas Diecezji Ełckiej, a przede wszystkim Księdzu Wicedyrektorowi, Księdzu Ryszardowi Sawickiemu bez którego nasz wyjazd by się nie odbył. Składamy również serdeczne podziękowania za pogodę ducha, wspólną modlitwę i śpiew oraz obdarowanie prezentami Siostrze Felicycie ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Ełku.

Wycieczka krajoznawcza
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W sobotę, 3 października członkowie szkolnego kola przyrodniczego uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek geograficznych, przyrodniczych i historycznych na temat naszego miasta i jego dziejów. Spacer nad jeziorem oraz po wyspie Jeziora Ełckiego dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Na koniec uczniowie, pomimo niesprzyjającej pogody, podziwiali krajobraz okolic Ełku z pięknej, polodowcowej Góry Bunelki. Wspólnie spędzone sobotnie przedpołudnie minęło bardzo szybko.

Beata Florczyk

Uwaga konkurs matematyczny dla uczniów klas 4-8 SP!
Ogłoszenie

Rusza „Szkolna liga zadaniowa” !

„Szkolna liga zadaniowa” to konkurs matematyczny skierowany do uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej zainteresowanych matematyką.
Uczniowie rywalizują na poziomach klas.

Raz w miesiącu poczynając od października do kwietnia uczestnicy otrzymują zastaw zadań konkursowych do rozwiązania w domu. Zestawy zadań będą publikowane na stronie www szkoły do piątego dnia każdego miesiąca.

Na rozwiązanie zadań konkursowicze mają dwa tygodnie.

Rozwiązane zadania uczniowie przynoszą do szkoły i przekazują nauczycielowi matematyki.

Zadania powinny być rozwiązywane samodzielnie. Jeżeli nauczyciel będzie miał wątpliwości co do samodzielności rozwiązania, zadanie zostanie zdyskwalifikowane i uczeń otrzyma za nie 0 punktów.

Wyniki poszczególnych zestawów podawane będą w procentach i publikowane na stronie internetowej.

Uczniowie za rozwiązanie zastawów konkursowych otrzymują oceny cząstkowe z matematyki za prace dodatkową:
100% - 76% ocena 6;
75% - 60% ocena 5 .

Na koniec roku szkolnego zostanie przeprowadzona klasyfikacja ogólna i wyłonieni będą zwycięzcy na poziomach klas. O miejscu w rankingu zadecyduje średnia arytmetyczna zdobytych „procentów”.

Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Nauczyciele matematyki ZSS.

Zadania do pobrania:

Klasa 4

Klasa 5

Klasa 6

Klasa 7

Klasa 8

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Mistrzynie Ełku
Kronika

Dziewczęta z LO Mistrzyniami Ełku w Piłce Nożnej!!! ⚽ 🏆 💪

Z przytupem rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w zmaganiach na arenie sportowej dla uczennic Liceum z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Nasze piłkarki, po wielu trudnościach zdobywają tytuł najlepszej drużyny w mieście Szkół Ponadgimnazjalnych i awansują do dalszej fazy rozgrywek 👏 👌

Wyniki :
ZSS vs ZS 6 1-0
ZSS vs ZS 5 3-1
ZSS vs ZDZ 2-0
ZSS vs CEM 0-2

Nasze Złotka 🥇 :
Klaudia Sokołowska 2S
Martyna Jaśkiewicz 2G
Martyna Brodowska 1S
Danuta Sieńkowska 2L
Wiktoria Jakubik 2S
Kinga Bielecka 2S
Amelia Krynicka 2G
Paulina Selerowska 2G
Beata Adameczek 1S
Katarzyna Łoboda 2G

Trener:
Michał Rutkowski

Trzymamy kciuki za dalsze poczynania naszych uczennic. 👏

ZIELONY 🔰 !!! NIEZWYCIĘŻONY 💪
Rozgrywki Orlika
Kronika
Uczniowie klasy IVb, którzy reprezentują UKS Rona 03 Ełk rozegrali ostatnią kolejkę rozgrywek Orlika: cztery wygrane i jedna przegrana to bilans spotkań podopiecznych Jakuba Lasoty. ⚽⚽
Wyniki spotkań:
UKS Rona03: Gol Giżycko 0:1
UKS Rona03: Junior Ełk 1:0
UKS Rona03: Mazuria Giżycko 1:0
UKS Rona03: Junior II Ełk 5:0
UKS Rona03: Soccer Kętrzyn 5:0
Skład zespołu: Minda Dawid, Kruszko Adam, Ulryk Witkowski, Olaf Gładkowski, Mateusz Stypułkowski, Mikołaj Gutowski, Norbert Swierzbicki, Oskar Tarajda, Szymon Królczyk, Kacper Kuczyński, Michał Mieczkowski, Dawid Szymaszko, .
Czekamy na półfinały województwa zaplanowane na 10 października.
European Language Day
Kronika
Europejski Tydzień Sportu
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Uczniowie klasy 7d i 8b zmagali się w drużynowych zawodach lekkoatletycznych.

Uczniowie byli podzieleni na cztery drużyny:

Zespół kolorowy: Zdankowski, Podbielski, Odolecki, Żukowski, Detkiewicz

Zespół niebieski: Wiejak, Supiński, Dorsh, Markiewicz, Gutowski

Zespół żółty: Kozicki, Kruczyński, Maziukiewicz, Orzechowski, Wielgat

Zespół Pomarańczowy: Ryszkiewicz, Wnorowski, Chudziński, StepnowskiSztafety 4x300 metrów

Zespół kolorowych 3:26,18
Zespół pomarańczowy: 3:29,22
Zespół żółty 3:32,86
Zespół niebieski 3:59,12
Rzut piłką palantową ( suma wszystkich rzutów zawodników z zespołu)

Zespół żółty 110 metrów
Zespół kolorowy 107 metrów
Zespół niebieski 104 metry
Zespół pomarańczowy 85 metrów
Skok wzwyż ( suma najlepszych wyników każdego zawodnika w zespole )

Zespół żółty 490 cm
Zespół pomarańczowy 480 cm
Zespół kolorowy 475 cm
Zespół niebieski 456 cm


Brawo uczniowie za zaangażowanie. Głównym celem tej imprezy było bicie własnych rekordów i pokonywanie słabości. Dzięki takim zawodom odkrywamy własne talenty, na co dowodem jest wynik w skoku wzwyż 1,56 m, który uzyskał uczeń klasy 7d Sebastian Supiński.

Organizatorami zawodów byli: Daniel Potuszyński i Adrian Wojciechowski.
Dzień Chłopaka w Zespole Szkół Sportowych
Kronika

Dzień chłopaka w tym roku przypadł w środę 30 września. Samo święto pochodzi z Trynidadu i Tobago, gdzie obchodzono je po raz pierwszy. Święto szybko rozpowszechniło się na wiele innych krajów, ale sam termin w każdym z nich pozostaje umowny. W Polsce w odpowiedzi na Dzień Kobiet 8 marca, dwa dni po nim 10 marca nieoficjalnie świętujemy Dzień Mężczyzny. Ale bardziej przyjęła się tradycja obchodów Dnia Chłopaka – 30 września.

W naszej szkole chłopcy swoje święto obchodzili pod hasłem: „Fajny chłopak w krawacie”. Uczniowie przyszli do szkoły w krawatach, muszkach… Wyglądali świetnie! Dziewczyny ze społeczności szkolnej oczywiście przekazuje najlepsze życzenia z okazji Dnia Chłopaka swoim Kolegom, Nauczycielom, Pracownikom Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Z okazji tego dnia niezwykłego, Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego, Humoru radosnego I aby codziennie spotkało Was coś magicznego. Samorząd Uczniowski

World Multiplication Table Day - WMTDay
Konkursy

2 października 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay)!!!

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!!!

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Strona 3 z 156 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2332154 Unikalnych wizyt