Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/02/2018 21:43:54 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Mała Liga Matematyczna
Ogłoszenie

W grudniu 2017 r. wystartowała „Mała Liga Matematyczna” - konkurs dla uczniów klas IV szkoły podstawowej. W konkursie może brać udział każdy uczeń klasy IV i dołączyć w dowolnym momencie. Uczestnictwo w Lidze zobowiązuje do systematycznego rozwiązywania zadań. Każdego miesiąca od grudnia do maja uczestnicy otrzymywać będą do rozwiązania nowe zestawy ciekawych problemów matematycznych. Rozwiązanie w wyznaczonym terminie zostanie nagrodzone oceną i określoną ilością punktów.
Łączna punktacja za zadania wyłoni Mistrza, I Wicemistrza, II Wicemistrza Małej Ligi Matematycznej klas IV.
Punktacja będzie przedstawiana systematycznie na stronie internetowej szkoły. Nazwiska zwycięzców będą podawane do wiadomości społeczności szkolnej. Po pięciu etapach zostanie przyznany będzie tytuł Mistrza Roku.

W grudniu największą ilość punktów zdobyli:
Dawid Podbielski – 4d, Patrycja Pieśnikowska – 4d, Wiktoria Pieśnikowska – 4d, Adrian Zdankowski – 4d, Lena Rutkowska – 4a, Filip Detkiewicz – 4d oraz Hubert Kawula - 4b.
Do 8 lutego czekamy na rozwiązania II etapu.

Wszystkim uczestnikom grudniowej edycji gratulujemy!

nauczyciele matematyki klas czwartych: Grażyna Buksińska i Joanna Kupidłowska
Dzień Babci i Dziadka
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

,,Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele”.

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 19.01.2018 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli na występy swoich wnucząt. Uczniowie klas 0-III przygotowali wspaniały program artystyczny, który ukazał ich ogromne zdolności muzyczne oraz aktorskie. Na koniec uroczystości Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani laurkami i prezencikami przygotowanymi przez uczniów klas 0-III. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Jolanta Gutowska

Rona 2004 (uczniowie klasy 7 B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku) - mecze kontrolne!!!
Kronika

W bieżącym tygodniu podopieczni trenera Michała Rutkowskiego rozegrali we wtorek i czwartek dwie gry kontrolne z drużyną SF WARSZAWA przebywającą na obozie zimowym w Ełku.

Wtorek (16.01.2018) :
vs SF WARSZAWA 2003/04 5-2 (Kiarszys, Juchniewicz, Kacprzyk, Pietraszek, Julecki)

Grali :
Kuczyński, Falkowski, Tymoszczuk, Kozicki, Przyborowski, Walczak, Rzymski, Dawidowski, Starzewski, Kiarszys, Juchniewicz, Wierzbicki, Uściłowicz, Walejewski, Balcerzak, Pietraszek, Kacprzyk, Ułanowicz, Julecki.

Czwartek (18.01.2018) :
vs SF Warszawa 2003/04 2-4 (Julecki, Tymoszczuk)

Grali:
Kuczyński, Karwowski, Tymoszczuk, Kozicki, Uściłowicz, Walczak, Przyborowski, Balcerzak, Rzymski, Makal, Dudek, Kuligowski, Pietraszek, Wierzbicki, Starzewski, Walejewski, Julecki, Kacprzyk.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
„Bezpieczne ferie”- spotkanie ze strażnikami miejskimi w klasie I „a”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 18 stycznia 2018 r. w klasie I „a” odbyło się spotkanie ze strażnikami miejskimi- p. Ewą Bugieda oraz p. Karolem Kryłowiczem dotyczące bezpiecznych ferii zimowych. Celem spotkania było kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poszerzenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Apelowali, aby zabawy na śniegu, zjazdy z górki, jazda na łyżwach i inne zimowe szaleństwa nie sprawiły, iż zapomnimy o zdrowym rozsądku i ostrożności. Szczególnie zamarznięte zbiorniki wodne są zagrożeniem, gdyż pokrywa lodu może się załamać i doprowadzić do tragedii. Funkcjonariusze tłumaczyli również jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegali przed kontaktami z obcymi, od których nigdy nie wolno brać słodyczy ani wsiadać z nimi do samochodu. Goście, wspólnie z uczniami, powtórzyli numery alarmowe. Funkcjonariusze straży miejskiej bardzo dużą uwagę poświęcili noszeniu odblasków, które mogą uratować komuś życie. Takie odblaski otrzymały dzieci na zakończenie spotkania. Pierwszoklasiści mieli także okazję dowiedzieć się czym zajmują się strażnicy miejscy, jakie pełnią zadania i jak wygląda ich codzienna praca. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem spotkania i uważnie wysłuchali wskazówek i obejrzeli prezentowane filmy, które uatrakcyjniły zajęcia. Serdecznie dziękujemy pani Ewie oraz panu Karolowi za poświęcony czas, wyjątkowe spotkanie oraz prezenty.

Beata Staniszewska
Wycieczka autokarowa do Opery Podlaskiej w Białymstoku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 17.01.2018r. uczniowie klasy 2a i 3a uczestniczyli w wyciecze autokarowej do Opery Podlaskiej w Białymstoku. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Kot w butach” Hanna Januszewskiej (na podstawie ludowej baśni Charles'a Perraulta) w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci. Uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. W czasie tej wycieczki dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Jolanta Gutowska, Małgorzata Zdankowska
Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018
Kronika


Kliknij, aby zobaczyć galerię


Rona 2004 (uczniowie klasy VII b ZSS w Ełku) - mecze kontrolne!
wydarzenia sportowe
W dniu 13.01.2018 (sobota) na sztucznej płycie MOSIR-u w Ełku podopieczni Trenera Michała Rutkowskiego rozegrali trójmecz z drużynami: Talent Białystok oraz Sparta Augustów. Każda z drużyn rozegrała ze sobą mecz i rewanż. Każde spotkanie trwało 30 minut co dało 2 godziny grania dla każdej z drużyn.

Wyniki:

Rona vs Sparta Augustów 0-1
Rona vs Talent Białystok 5-0 (2 Kiarszys, 2 Wierzbicki, Makal)

Rona vs Sparta Augustów 0-0
Rona vs Talent Białystok 0-1

Grali:
Falkowski, Kuczyński, Tymoszczuk, Piętko, Uściłowicz, Przyborowski, Kozicki, Walczak, Rzymski, Sękulski, Dawidowski, Makal, Juchniewicz, Kiarszys, Wierzbicki, Julecki, Starzewski, Pietraszek.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
RONA 2008 (uczniowie klasy IV B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku) - BRYLANT CUP 2018
wydarzenia sportoweW dniu 13 stycznia 2018 roku rocznik 2008 uczestniczył w turnieju BRYLANT CUP organizowanym przez drużynę Brylant Bielsk Podlaski.
Zawodnicy naszego klubu oraz uczniowie Zespołu Szkół Sporotwych w Ełku pokazali się z dobrej strony przywożąc do domu srebrne medale.
W rozgrywkach udziało wzięło 10 zespołów w czym dwie ekipy ełckiej RONY. Trafiliśmy do dwóch oddzielnych grup. RONA I w swoich zmaganiach zajęła drugie miejsce co pozwoliło na udział w półfinale. RONA II rozgrywki grupowe zakończyła na trzecim miejscu, co zapewniło i gre w meczu o 5 miejsce. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik - Mikołajczyk Sebastian, gratulacje !

Mecze RONIARZY:

GRUPA A:

RONA I 1:0 MOSP Białystok
(Nadolny Igor)
RONA I 1:1 Kobryń 09
(Kłubowicz Wiktor)
RONA I 2:0 Ruch Wysokie Mazowieckie
(Kłubowicz Wiktor, Sadłos Hubert)
RONA I 1:1 Takent Białystok
(Sadłos Hubert)
GRUPA B:

RONA II 0:1 AMP Białystok

RONA II 0:0 Olimpia Zambrów

RONA II 1:1 Brylant Bielsk Podlaski
(Zastocki Bartłomiej)
RONA II 1:0 Orzeł Siemiatycze
(Wieczorek Kacper)
Mecz o 5 miejsce:
RONA II 1:1 Kobryń 09 - po rzutach karnych (1:0)
(Stankiewicz Igor)
Półfinał:

RONA I 2:2 Brylant Bielsk Podlaski - po rzutach karnych (1:0)
(Karbowski Dominik, Sadłos Hubert)
Finał:
RONA I 0:4 Talent Białystok
Kadra:
1. Uściłowicz Kacper (br)
2. Mikołajczyk Sebastian (br)
3. Zastocki Bartłomiej
4. Tymoszczuk Krystian
5. Stankiewicz Igor
6. Gulan Oliwier
7. Sadłos Hubert
8. Kłubowicz Wiktor
9. Wieczorek Kacper
10. Karbowski Dominik
11. Kowalczyk Gracjan
12. Szymański Błażej
13. Nadolny Igor

Być lepszym każdego dnia ...
Aniołki Księdza Bosko
Kronika7 stycznia w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Ełku( na „Barankach” u Salezjanów) odbył się piękny koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej o nazwie Aniołki Księdza Bosko. Jedną z osób prowadzących scholę jest pani Małgorzata Klimach, która uczy języka angielskiego w naszej szkole.
Pani Małgosia śpiewa i gra na gitarze i podczas koncertu wykonała pastorałkę „Śpij dziecino mała” wraz z gościem wieczoru - Piotrem Karpienią. Było pięknie! Jesteśmy dumni i gratulujemy!
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
Kronika

W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych wzięli po raz kolejny udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i na poziomie krajowym żadnemu uczniowi naszej szkoły nie udało się odnieść sukcesu. Na poziomie szkolnym najlepszymi okazali się:

Poziom SKRZAT - 3 klasa SP
I miejsce – Patrycja Lutow – klasa 3c
II miejsce – Antonina Kowalewska – klasa 3a
III miejsce - Maciej Zawadzki - klasa 3b

Poziom BENIAMIN - 5 klasa SP
I miejsce – Iga Rutkowska – klasa 5a
II miejsce – Kacper Chudziński – klasa 5b

Poziom BENIAMIN - 6 klasa SP
I miejsce – Daria Zega – klasa 6a
II miejsce – Mateusz Dębek – klasa 6b

Poziom Junior– 2 klasa Gimnazjum
I miejsce – Jakub Sieńkowski – klasa 2S
II miejsce – Szymon Jonik – klasa 2N

Poziom Junior – 3 klasa Gimnazjum
I miejsce – Bartłomiej Prawdzik – klasa 3S
II miejsce – Natalia Safiejko – klasa 3S

Poziom Senior –2 klasa LO
I miejsce – Piotr Wiktorzak – klasa 2L
II miejsce – Kacper Kościuk i Jakub Jasiński – klasa 2L

Poziom Senior –3 klasa LO
I miejsce – Ernest Pudlis – klasa 3L
II miejsce – Maciej Famulak – klasa 3L

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Szkolni koordynatorzy konkursu Zygmunt Sikorski i Anna Rutkowska

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Ogłoszenie

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”  coraz bliżej! 
Zapraszamy wszystkich uczestników na stronę internetową głównego organizatora www.kangur-mat.pl

Na stronie można znaleźć między innymi testy z poprzednich lat, dzięki którym można poćwiczyć przed konkursem. 
W tym roku konkurs odbędzie się 15 marca. Życzymy powodzenia!!!

Szkolny koordynator konkursu: Anna Rutkowska
Strona 3 z 96 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1440735 Unikalnych wizyt