Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook25/03/2017 22:31:48 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Turniej dwójek siatkarskich o puchar prezesa UKS Promień Wydminy
wydarzenia sportoweW dniu 31.01 dziewczęta z klasy 4 a udały się na turniej dwójek siatkarskich o puchar prezesa UKS Promień Wydminy. W turnieju wystartowały 4 drużyny z naszej szkoły. Poziom gry zawodniczek był bardzo wyrównany i grze towarzyszyło wiele emocji. Tym razem najlepiej z naszych dwójek poszło Gai Jastrzębskiej i Wiktorii Lipińskiej , które zdobyły 3 miejsce.
Życzymy dalszych sukcesów.

Paulina Rynkowska
II Turniej Kinder Sport
wydarzenia sportoweW miniony weekend 18.02-19.02 nasi uczniowie ponownie zdobywali punkty w kolejnym Turnieju Kinder + Sport. Tym razem Turniej odbywał się w Węgorzewie. Naszą szkołę reprezentowali siatkarze i siatkarki z klas czwartych, piątych i szóstych. Zawody jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy zmierzyli się z wieloma silnymi ekipami z całego województwa. Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowane zostały w dwójkach : Gaja Jastrzębska, Wiktoria Lipińska, Ania Bagińska oraz Kornelia Juszkiewicz, Aleksandra Kowalczyk zajmując 9 miejsce. W kategorii trójek : Klaudia Barwicz , Agnieszka Waszkiewicz, Daria Zega, Klaudia Surawska oraz Natalia Golubiewska, Gawronik Natalia, Martyna Dzienis zajmując również 9 miejsce.
Wsród chłopców najwyżej sklasyfikowani zostali: Maciej Hodun, Kacper Rymarowicz i Jakub Jóźwiak w dwójkach zajmując 9 miejsce oraz chłopcy Chmielewski Piotr, Sołtys Piotr, Kasiborski Damian, Ignatowski Krzysztof, w czwórkach zajmując 8 miejsce.
Turniej jak zwykle był dla nas kolejną cenną lekcją, następne zmagania czekają nas w Ełku - życzymy powodzenia.
PAULINA CHOLEWIŃSKA LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 17.03.2017 roku w Zespole Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród finalistom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „U wrót snów” organizowanego w ramach XXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Walory artystyczne pracy malarskiej Pauliny Cholewińskiej, uczennicy klasy IIS zostały bardzo wysoko ocenione przez Komisję Konkursową, która przyznała naszej gimnazjalistce wysokie II miejsce. Piękno kolorów ukazanych w pracy Pauliny było imponujące i godne zachwytu. Dlatego też wszyscy, którzy podziwiali ekspozycję prac konkursowych, pracę Pauliny odbierali jako bardzo ekspresyjną plastycznie. Zdaniem szanownego jury dzieło wykonane przez naszą uczennicę zasłużyło na wysokie uznanie pod względem oryginalności przedstawienia tematu, kompozycji plastycznej, ujęcia perspektywy malarskiej i ogólnego wyrazu artystycznego.
Podziękowania i gratulacje kierujemy również do Karoliny Budzińskiej - IIS, Zuzanny Kundy-kl.IIS, Pauliny Zdanewicz-kl.Is i Zuzanny Piotrowskiej-kl.IS za udział w konkursie i godne reprezentowanie szkoły.

Opiekun: Katarzyna Klimach
Mecz towarzyski z Gwardią W-wa w Olecku
wydarzenia sportoweGwardia Warszawa 2001/02 2:1 (1:0) Gimnazjum Sportowe
Bramka: 75' Sz.Dębek k.
W niedzielę 19.02 o godz. 11.00 zawodnicy Gimnazjum Sportowego rozegrali mecz towarzyski z Gwardią W-wa w Olecku. Wygrał zespół starszy ze stolicy. Był to kolejny sprawdzian zespołu w okresie przygotowawczym.
Skład zespołu: Gajewski (41' Sternik)- Smoliński, Szuchnicki, Kalicki (41' Opacki), Antonowicz (50' Michałowski), Zyzmana (41' Żołądkiewicz), Ryszkiewicz (50' Suski), Murawski, Kucharski (41' Urynowicz J.), Dębek, Waszkiewicz
Trenerzy: Ryszkiewicz, Potuszyński, Zientarski
Podziękowania za przetransportowanie zespołu:
Pani Szuchnickej i Panu Dębkowi !!!
Spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych
24 lutego 2017r. o godz. 9:50 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych odbędzie się spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Panem Marcinem Prusem. W spotkaniu wezmą udział uczniowie Gimnazjum Sportowego i zaproszeni uczniowie ze szkół realizujących program Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Katarzyna Cholewińska
Bierzemy udział w Mistrzostwach Miasta Ełku
wydarzenia sportoweUczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 i Gimnazjum Sportowego w roku szkolnym 2016/2017 biorą udział w Mistrzostwach Miasta Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Po pierwszym semestrze Szkoła Podstawowa nr 6 zajmuje II miejsce, a Gimnazjum Sportowe III miejsce. Przed nami jeszcze start w pozostałych konkurencjach, a 25.05.2017r. i 26.02.2017r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się podsumowanie Sportowego Roku szkolnego 2016/2017.

Wyniki szkół gimnazjalnych w Mistrzostwach Miasta Ełku

Wyniki szkół podstawowych w Mistrzostwach Miasta Ełku
Ogłoszenie wyników I Etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu skierowanego do zerówek i klas I-III szkoły podstawowej „Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Do projektu zgłosiły się klasy: zerówka - „Zieleniaki”, 1a – „Tropiciele”, 2a – „Brukseleczki”, 2c – „Poziomkowe skrzaty”, 3a – „Sportowcy”, 3b – „Leśne duszki”, 3c – „Witaminożercy”. Dzięki zaangażowaniu dzieci po pierwszym etapie konkursu osiągnęliśmy znaczący w Polsce sukces. Zerówka wych. M. Zdankowska zdobyła 867,75 pkt. zajmując na 1213 zgłoszonych klas 0-I z całej Polski 258 miejsce i uplasowała się na 3 miejscu w Ełku. Klasa1a wych. J. Gutowska zdobyła 856,50 pkt. i zajęła 268 miejsce w Polsce i 4 w Ełku. Z klas drugich zwyciężyła klasa 2a wych. G. Paszkowska zdobywając 668,25 pkt. i 576 miejsce w Polsce na 1984 zgłoszone klasy drugie i trzecie. Z klas trzecich SP zwyciężyła klasa 3a wych. G. Sacharzewska zdobywając 1017,75 pkt i zajmując 171 miejsce w Polsce na 1984. Warto podkreślić, że uczniowie klasy 3a na poziomie klas II i III z Ełku zdobyli najwięcej punktów.

Gratulujemy sukcesów!
Liga Tenisa Stołowego
wydarzenia sportoweSerdecznie zapraszam wszystkie osoby chętne ! (zachęcam również rodziców i nauczycieli), do udziału w Lidze Tenisa Stołowego organizowanej w naszej szkole przez UKS Maratończyk.


Liga obejmuje 5 Turniejów - każdy rozegrany w kolejnym miesiącu.
Pierwszy Turniej odbędzie się:
24 lutego (piątek), o godzinie 16.30


Tabela punktowa umieszczona będzie na tablicy ogłoszeń przy Sali Gimnastycznej naszej szkoły.

Liga współfinansowana jest ze środków otrzymanych w ramach grantu miejskiego:
" Tradycje sportowe" przez Samorząd Miasta Ełk.
Zimowiska wspomnień czar


Kliknij, aby zobaczyć galerię
Friendly game in Lithuenia !
wydarzenia sportowe
Gimnazjum Sportowe I i II klasa (Rona 2002/03) zagrała mecz towarzyski z Taurasem Kowno. Mecz zakończył się remisem 1:1. Pierwsze 35 minut graliśmy z Taurasem 2001 (0:1), drugie 35 minut z Taurasem 2002 (1:0). Bramka F. Ryszkiewicz, asysta Sz. Dębek.

Skład zespołu: Gajewski (36' Kułakowski)- Szuchnicki (36' Aleszczyk), Makar, Ryszkiewicz, Antonowicz (36' Smoliński), Albo, Murawski, Zyzman (36' Lewandowski), Murawski, Albo, Dębek, Żołądkiewicz (36' Lipiński), Waszkiewicz.
Trenerzy Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński
Mecz odbył się w Kownie, Litwa.
Warsztaty z resuscytacji
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

8 lutego 2017 r. w klasie 2a zorganizowaliśmy warsztaty z resuscytacji. Zebrani rodzice i uczniowie po części oficjalnej przystąpili do ćwiczeń praktycznych na fantomie. Mama Waneski, pani Monika Kemicer jako ratownik medyczny omówiła zasady udzielania pierwszej pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie zdają sobie już sprawę, że szybka i prawidłowa pomoc może komuś uratować życie. Utrwalili też numery alarmowe, przypomnieli jak należy wzywać pomoc, wiedzą jak sprawdzić, czy osoba jest przytomna, potrafią rozpoznać, czy oddycha, wiedzą jak wykonać podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Dzieci uczyły się również układać osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej. Rodzice również chętnie utrwalili i poćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno ułatwią podjęcie trudnych decyzji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Zarówno uczniowie, jak i rodzice, byli zadowoleni z warsztatów i ćwiczeń praktycznych. Wszyscy serdecznie podziękowali pani Monice Kemicer za przekazaną wiedzę.

Grażyna Syrwid-Paszkowska
Strona 3 z 75 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1162706 Unikalnych wizyt