Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców uczniów chętnych do klas sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) zapraszamy po podania do sekretariatu szkoły ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/06/2017 22:49:04 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rona 2004 - Liga Młodzika!!!
wydarzenia sportowe

Z kompletem zwycięstw (8) na pierwszym miejscu rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej D1 Młodzik grupa 1 zakończyli rundę wiosenną podopieczni Michała Rutkowskiego.
Ostatnim rywalem była drużyny Vęgorii Węgorzewo której udało się strzelić aż 13 bramek.

Wynik końcowy :
vs Vęgoria Węgorzewo 13-0 (3 Sobolewski, 2 Mościcki, 2 Kiarszys, 2 Ułanowicz, Juchniewicz, Kacprzyk, Dawidowski, Kozicki)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Piętko, Walczak, Przyborowski, Uściłowicz, Rzymski, Mościcki, Sobolewski, Dawidowski, Kuligowski, Łukawski, Juchniewicz, Kacprzyk, Ułanowicz, Kiarszys.

Tym samym w nadchodzącą sobotę (10.06.2017) Rona rocznik 2004 rozpocznie zmagania w ćwierćfinale Mistrzostw Województwa w kategorii MŁODZIK. Mecz rozpocznie się o godzinie 15 00 w Ełku na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada, a przeciwnikiem będzie drużyna MKS Jeziorany.

Trzymamy kciuki

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Sukces Oliwki Kamińskiej
wydarzenia sportowe
W sobotę – 27 maja 2017 roku w Ełku odbył się turniej Warmia Mazury Cup - Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin. Zawody były skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8 - 17 lat, rywalizacja przebiegała pomiędzy zawodnikami z 16 ośrodków. Uczennica klasy 4b – Oliwka Kamińska zajęła I miejsce w kategorii KUMITE KADET +35. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Sesja Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wzięli 1 czerwca 2017 roku udział w uroczystej Sesji Dziecięco - Młodzieżowej Rady Miasta Ełku, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Już w piątek 26.05.2017 roku cztery osoby: Pola Kopiczko (klasa 5c), Eryk Kozicki (klasa 6b), Zuzanna Korenkiewicz i Maksymilian Smoliński (oboje z klasy 2N) jako przedstawiciele szkoły uczestniczyły w warsztatach przygotowujących do sesji. W ich trakcie uczniowie mieli możliwość poznania innych radnych, omówienia podstawowych problemów społeczności szkolnych i przedyskutowania propozycji rozwiązań.
W czasie sesji przedstawiciele ełckich szkół podstawowych i gimnazjów podjęli uchwały między innymi dotyczące darmowych przejazdów autobusami MZK dla dzieci i młodzieży czy uruchomienia na terenie Ełku samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Problemy społeczności szkolnych i całego miasta zostały przedstawione Prezydentowi Miasta, Przewodniczącemu Rady Miasta i naczelnikom różnych wydziałów Urzędu Miasta, którzy odpowiadali na pytania młodzieży i obiecali zająć się prezentowanymi sprawami. Uroczysta sesja zakończyła się wręczeniem każdemu uczestnikowi certyfikatu radnego i drobnego upominku.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły w czasie Dziecięco – Młodzieżowej Sesji Rady Miasta Ełku i życzymy dalszych sukcesów.

Teresa G. Gorajewska
Programy Fundacji Orange
Kronika W dowód uznania za udział w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku otrzymała certyfikat potwierdzający, że zostały zrealizowane działania edukacyjne w ramach, których podniesiono kompetencje dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii.

Szkoła podjęła z sukcesem kroki zmierzające do zakwalifikowania do innego projektu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Do formularza zgłoszeniowego należało
dołączyć 30 sekundowy film, który przekona Organizatora do zakwalifikowania Szkoły do udziału w Programie. Udało się to uczniom klasy 6a pod kierunkiem pani Anny Rutkowskiej.
#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci nauczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Od przyszłego roku szkolnego zainteresowani uczniowie będą mogli pod opieką przeszkolonych nauczycieli realizować ścieżkę edukacyjną Majsterkowicze 2.0.

Zaprosimy roboty do naszej szkoły! Śrubka po śrubce zainstalujemy czujniki i je zaprogramujemy.


Koordynator programu Joanna Kupidłowska
Asy III klasy
Konkursy23 maja 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się II etap szkolnego konkursu polonistycznego. I etap miał charakter klasowy. Społeczność uczniowska poszczególnych klas trzecich wraz z wychowawcami wybrała po trzech przedstawicieli, którzy reprezentowali klasę w II etapie.
Konkurs polonistyczny miał na celu rozwijanie u uczniów swoich zainteresowań i uzdolnień, posługiwanie się poprawną polszczyzną w mowie
i piśmie oraz umiejętne korzystanie ze zdobytej wiedzy i posiadanych informacji.
Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu przez uczniów w ciągu 60 minut, testu sprawdzającego wiedzę, złożonego z 16 zadań. Test ten został podzielony na trzy części. I część – test z lukami (ortografia), II część – zadania dotyczące czytania ze zrozumieniem, III część dotyczyła wiedzy ogólnej.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Hanna Tyszko nauczyciel bibliotekarz, Jolanta Rynkowska nauczyciel języka polskiego.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Adrian Zdankowski uczeń klasy 3 b
II miejsce Gabrysia Charmuszko uczennica klasy 3 c
III miejsce Maya Mocarska uczennica klasy 3 c

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Hanna Tyszko
Sukces Oskara Sosnowskiego
wydarzenia sportowe

Oskar Sosnowski, uczeń klasy 1L naszego liceum ogólnokształcącego będący zawodnikiem Ełckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, zajął I miejsce w kategorii KUMITE JUNIOR – 65 kg. na turnieju Warmia Mazury Cup - Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin,
Zawody odbyły się 27 maja 2017r. w Ełku, a organizatorem był Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin. Rozgrywane były dla dzieci i młodzieży w wieku 8 - 17 lat. Rywalizacja przebiegała pomiędzy zawodnikami z 16 ośrodków – Starachowic, Ełku, Szczytna, Olecka , Suwałk, Giżycka, Olsztyna, Radzymina, Węgorzewa, Grajewa, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Warszawy, Zielonki oraz Białorusi.

Serdecznie gratulujemy Oskarowi i życzymy kolejnych sukcesów.
Mistrzostwa Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Klasyfikacja Gimnazjum, Klasyfikacja Szkoły Podstawowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 i Gimnazjum Sportowego w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w Mistrzostwach Miasta Ełku w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.
24 maja 2017r. na Stadionie Miejskim odbyło się podsumowanie rywalizacji szkół gimnazjalnych, a 25 maja 2017 r. szkół podstawowych. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 6 zajęła III miejsce i otrzymała czek na sumę 2700 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, natomiast Gimnazjum Sportowe IV miejsce i otrzymało czek na sumę 1900 zł.
Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki.-Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Podziękowania za sportowe serce i oddanie w przygotowanie uczniów do zawodów składamy również nauczycielom wychowania fizycznego.

Katarzyna Cholewińska
Rona 2004 - Liga Młodzika!
wydarzenia sportoweDwa mecze ligowe w przeciągu tygodnia (środa i piątek) rozegrali podopieczni (uczniowie klasy VI B Zespółu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku) Michała Rutkowskiego. Kolejno w środę młodzi Roniarze zmierzyli się z Roną rocznik 2005 by następnie w piątek rozegrać przedostatni mecz w fazie grupowej ligi w Mrągowie z tamtejsza Mragowią I Mrągowo.

Wynik (środa-24.05.2017) :
vs Rona 2005 3-1 (Mościcki, Kiarszys, Piętko)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Walczak, Przyborowski, Balcerzak, Uściłowicz, Mościcki, Sobolewski, Kiarszys, Dawidowski, Łukawski, Kacprzyk, Piętko.

Wynik (piątek-26.05.2017):
vs Mrągowia I Mrągowo 4-0 (2 Kiarszys, Mościcki, Walejewski)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Tymoszczuk, Piętko, Walczak, Rzymski, Przyborowski, Łukawski, Dudek, Ułanowicz, Kuligowski, Sobolewski, Pietraszek, Kiarszys, Mościcki, Dawidowski, Walejewski.

Tym samym chłopcy z rocznika 2004 zapewnili sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii MŁODZIK.

W piątek w Ełku rozegrany zostanie ostatni mecz w fazie grupowej z rówieśnikami z Węgorzewa.

Trzymamy kciuki

BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA!!!
Festyn Rodzinny
Wycieczka do Olsztyna
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

19 maja uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Pauliny Rynkowskiej oraz uczniowie klasy 5a i 5b pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Rutkowskiej oraz innych nauczycielek matematyki –Joanny Kupidłowskiej, Katarzyny Frankiewicz i Agnieszki Łabanowskiej wzięli udział  w jednodniowym wyjeździe do Olsztyna. Pierwszym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym na pokazie filmowym „Jasna i ciemna materia”. 
Kolejnym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym, gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość aktywnego udziału w wystawie "Matematyczny Pociąg". Była to okazją do samodzielnego zapoznania się z pewnymi matematycznymi osobliwościami, twierdzeniami, prawidłowościami, ale przede wszystkim sposobność do wspaniałej zabawy.
Po intelektualnym wysiłku i smacznym obiedzie wycieczkowicze z przyjemnością przespacerowali się po Olsztyńskiej Starówce. Wszyscy jednak oczekiwali na ostatni punkt programu - wizytę w Parku Trampolin. W Parku Trampolin dzieci przywitali młodzi, pełni energii instruktorzy, którzy przez godzinę opiekowali się gośćmi korzystającymi z trampolin. Niektórzy skakali niczym gazele, inni wykonywali akrobacje, a jeszcze inni próbowali zagrać w kosza czy zbijaka. Czas upłynął wszystkim niewiarygodnie szybko i trzeba było pożegnać się.
Dzień Matki i Ojca
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” pod takim hasłem rozpoczęły się tegoroczne Ełckie Dni Rodziny. Dnia 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wielkie poruszenie, ponieważ odbyła się tam uroczystość właśnie z okazji Dni Rodziny. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci z klas I-III, które tańczyły, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze tematycznie związane ze świętem. Wszystko dla swoich rodziców.   Na zakończenie każda obecna mama i tata otrzymali od swojej pociechy własnoręcznie przygotowane upominki, kwiatki i laurki. Uroczystość była bardzo udana, wszyscy byli bardzo wzruszeni. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia w czasie uroczystości nie brakowało. Spotkanie to podkreśliło wielką rolę rodziny w życiu dziecka. Dało się zauważyć, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych. 

Jolanta Gutowska
Strona 3 z 83 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1233811 Unikalnych wizyt