Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/08/2019 23:11:00 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
VII Gminny konkurs Piosenki Dziecięcej
Kronika
W dniu 31 maja 2019 roku odbył się VII Gminny konkurs Piosenki Dziecięcej, w którym uczennica klasy 2a prezentując piosenkę "Cud w szafie" wyśpiewała 3 miejsce. Gratulujemy serdecznie.
Zebranie rodziców
Ogłoszenie

INFORMACJA

ZEBRANIE RODZICÓW KANDYDATÓW DO KLAS I SPS NA ROK SZKOLNY 2019/2020
ODBĘDZIE SIĘ 25 CZERWCA 2019 R. O 16:00
W STOŁÓWCE SZKOLNEJ. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

Biwak 1S LO
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W dniach 28-29.05.2019 r. uczniowie klasy 1S udali się na biwak. Nasza klasa jest bardzo pomysłowa, dlatego wraz z wychowawczynią wpadliśmy na pomysł, aby na miejsce wypoczynku udać się PKS-em😊. Jak się okazało był to strzał w 10. Dla niektórych było to nowe doświadczenie, a inni przypomnieli sobie jaką to sprawia radość. Kiedy dotarliśmy do Augustowa, udaliśmy się do ośrodka „Skowronek”, który znajdował się ok. 5km od miasta. Drewniane domki w środku lasu to doskonały wybór. Klasa miała okazję odłożyć telefony i spędzić ze sobą miło czas. Oczywiście nie zabrakło wspólnych tańców, gier i zabaw. Mimo nie najlepszej pogody udało nam się pójść na spacer do Augustowa. Klasa miała możliwość poznać miasto, zjeść obiad w fantastycznym gronie i najzwyczajniej w świecie porozmawiać. Po wspólnym zdjęciu udaliśmy się w drogę powrotną. Oczywiście nie zapomnieliśmy o szkole i sumiennie odrobiliśmy pracę domową, zadaną przez naszą polonistkę😉 Dla nas była to chwila odpoczynku od szkolnych zajęć oraz możliwość poznania siebie lepiej. Po długiej nocy zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną. Dziękujemy naszym opiekunom- Pani Ewie Gorlewskiej oraz Panu Jarkowi Andrzejewskiemu, którzy znaleźli czas, aby spędzić razem z nami ten biwak. Mamy nadzieję, że powtórzymy to w przyszłym roku- mamy jeszcze bardzo dużo pomysłów na spędzenie wspólnie czasu! 😉
Zespół Szkół Sportowych Vice-Mistrzem Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców!
wydarzenia sportowe

31 maja 2019r. w Nidzicy odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Kościuk Kacper, Gołaszewski Bartosz, Osiecki Mikołaj, Rosiński Patryk, Szklanko Adrian, Wiktorzak Piotr, Sztachański Miłosz, Kondratowicz Dawid, Ryszkiewicz Filip. Ostatecznie nasz zespół zajmuje drugie miejsce i zostaje vice-mistrzem województwa. Serdecznie gratulujemy całej drużynie.

Trener Adrian Wojciechowski

Wyniki:
ZSS 2:4 ZSZ NIDZICA
ZSS 9:3 ZSZ LIDZABRK WARMIŃSKI

Klasyfikacja:
1. ZS NIDZICA 6 pkt
2. ZSS EŁK 3 pkt
3. ZS LIDZBARK WARMIŃSKI 0 pkt
Turniej Siatkówki Rodziców Szkół Ełckich
wydarzenia sportowe

W dniu25 maja 2019r. w SP 3 odbył się Turniej Siatkówki Rodziców Szkół Ełckich o Puchar Dyrektora SP 3.Reprezentacja Szkoły Sportowej zajęła 1 miejsce, nie dając szans rywalom - wygraliśmy wszystkie sety.

Gratulujemy serdecznie.

Skład: Sieńkowska Anna, Sieńkowski Zbyszek, Małgorzata Piwki, Ireneusz Piwko, Jarosław Jelski, Grzegorz Orzeł
Finał Wojewódzki Kinder + Sport
wydarzenia sportoweKliknij, aby zobaczyć galerię


W dniach 18-19 maja 2019r. w Bartoszycach odbył się finałowy turniej Kinder+Sport w sezonie 2018/2019. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział prawie 1000 zawodników i zawodniczek w 5 turniejach!! W marcu nasza szkoła była również organizatorem jednego z turniejów.
Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 zakończyła rozgrywki w kategorii „trójki „dziewcząt na 4 miejscu w województwie, a w kategorii „czwórki” chłopców na 8?
Gratulujemy serdecznie zawodnikom i trenerom!
Trenerzy: Krzysztof Konowalski, Grzegorz Orzeł
Zawodnicy: Patrycja Żytyniec, Banachowska Zuzanna, Holcman-Mocarska Maja, Jastrzębska Tola, Maciej Hoduj, Kacper Rymarowicz, Kuba Michałowski, Filip Usiak, Kacper Tyszko.
Półfinał wojewódzki w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych
wydarzenia sportowe
Reprezentacja Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wygrywa półfinał wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce nożnej! Turniej został rozegrany na stadionie miejskim w Nidzicy. Zajmujemy I miejsce i czekamy na finał wojewódzki, który odbędzie się na początku czerwca.
Skład zespołu: Kolendo Patryk-, Zdankowski Adrian, Wielgat Jakub, Pieńczykowski Kacper, Michniewicz Konrad, Ryszkiewicz Oskar, Kuberski Filip, Kawula Adrian.

Trenerzy Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński

Wyniki turnieju:
SP1 Pisz 5:0 SP Nidzica
ZSS Ełk 5:1 SP Nidzica
ZSS Ełk 8:2 SP 1 Pisz

Klasyfikacja:
1. ZSS Ełk 6 pkt 13:3
2. SP 1 Pisz 3 pkt 7:8
3. SP Nidzica 0 pkt 1:10
4. SP Olecko (nieobecni)
klasy 4c i 5c SPS6 wzięły udział w zajęciach w Oczyszczalni w Nowej Wsi Ełckiej
Kronika
10 maja 2019 klasy 4c i 5c SPS6 wzięły udział w zajęciach w Oczyszczalni w Nowej Wsi Ełckiej.
Organizacja i opieka: Marlena Milewska, Jolanta Rynkowska, Agnieszka Łabanowska, Adrian Wojciechowski

Kliknij, aby zobaczyć galerię
Rok 2019 Rokiem Anny Walentynowicz
Rok dla Niepodległej

20 lipca 2018 roku Sejm RP podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz, ponieważ 15 sierpnia 2019 roku przypada 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz, działaczki niepodległościowej Wolnych Związków Zawodowych i współtwórczyni Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

13 grudnia 1981 roku został wprowadzony przez reżim Jaruzelskiego nielegalny stan wojenny. Annę Walentynowicz aresztowano 18 grudnia 1981 roku, chociaż decyzja nr 168 o internowaniu była już wystawiona 12 grudnia 1981 roku – zob. A. Walentynowicz, A. Baszanowska, „Cień przyszłości”, Kraków 2005, s. 196.

Na podstawie książki Anny Walentynowicz możemy prześledzić jak doszło do jej aresztowania dopiero 18 grudnia:

„Kiedy wprowadzono stan wojenny, jechałam pociągiem w nocy z 12 na 13 grudnia do Częstochowy na poświecenie sztandaru »Solidarności« Cementowni w Rudnikach. Uroczystość odbyła się i czternastego z rana byłam z powrotem w stoczni. Przed bramą stały czołgi, ale nie utrudniali nam wejścia. W stoczni stanęłam po stronie tych niewielu, którzy postanowili zademonstrować swój sprzeciw wobec tego, co się stało. Zostaliśmy na noc. Czołgi odjechały. O trzeciej nad ranem wyszliśmy, bo dyrekcja zapewniła, że nic nam nie grozi, a przed bramą czekały autobusy, żeby nas rozwieść do domów. Następnego dnia kilku działaczy »Solidarności«, którzy uniknęli aresztowania postanowiło zorganizować w stoczni strajk okupacyjny. Zostałam z nimi. Byliśmy tam cały dzień i noc. O szóstej rano czołgi z łatwością sforsowały naszą barykadę. Tuż spod ich gąsienic zostałam przerzucona przez ogrodzenie na ulicę. Rano osiemnastego znalazłam się w mieszkaniu u starszej pani, Alicji Rzutik. Ponieważ miała wylew wokół oka, postanowiłam pójść z nią do szpitala. Kiedy pomagałam jej przechodzić przez jezdnię, ktoś nagle wykręcił mi ręce do tyłu i zostałam wrzucona do samochodu” – A. Walentynowicz, „Moja Solidarność”, Wrocław 2007, s. 77–78


Czytaj cały artykuł
Zielona szkoła w Biebrzańskim Parku Narodowym
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 8 – 10 maja klasa IV b z wychowawczynią p. Krystyną Marchel i p. Iwoną. Jastrzębską wybrała się na zieloną szkołę do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Naszym celem była „Mamucia Dolina” – urocze gospodarstwo agroturystyczne położone w sąsiedztwie Biebrzy. Zajęcia odbywały się w „Mamuciej Osadzie” – zrekonstruowanej przez gospodarza osadzie ludzkiej z okresu paleolitu. Pobyt w niej to żywa, poglądowa lekcja o tym, jak żyli nasi przodkowie 10 000 lat temu.

Prowadzący warsztaty pan Marek z wykształcenia i zamiłowania archeolog zadbał o to, abyśmy na własnej skórze mogli poczuć się jak ludzie prehistoryczni.
Nauczyliśmy się rozpalania ognia za pomocą paleo-zapalniczek, ucierania zbóż na żarnach kamiennych i strzelania z łuku. Skosztowaliśmy własnoręcznie przygotowanych podpłomyków i „zaskrońców” uwędzonych w prehistorycznej wędzarce.
Mieliśmy okazję doświadczyć pracy archeologa szukając cennych wykopalisk na wyznaczonych polach archeologicznych.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam też spacer po nad biebrzańskich bagnach, gdzie nietrudno było pogubić kalosze, czy spływ barką w otoczeniu przepięknej przyrody.
Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści przewodnika o przebogatej przyrodzie Biebrzańskiego Parku Narodowego i biebrzańskich bagnach.

Wyprawa do Mamuciej Doliny była bardzo udana, o czym świadczyć mogły zadowolone miny i uśmiechy na twarzy wszystkich jej uczestników.

Ogólnopolski Konkurs FOX
Kronika

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 oraz Gimnazjum Sportowego po raz kolejny mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX", który pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Wszystkim uczniom pragnę serdecznie pogratulować wysokich wyników, które uplasowały się w 7-9 staninach. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi finaliści, którzy otrzymają dyplomy 27 maja 2019 r.

Wyniki nagradzane dyplomem uzyskali:
Łochowski Mateusz wynik bardzo dobry
Piotrowska Zuzanna wynik dobry
Kanoza Nikola wynik dobry
Tekien Natalia Lena wynik dobry

Mateusz Łochowski otrzymuje nagrodę II stopnia, a Zuzanna Piotrowska, Natalia Tekien i Nikola Kanoza – III stopnia.

Nagrody i dyplomy dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli-opiekunów zostaną wręczone na uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs 27 maja 2019 r. o godz. 15:00 w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców i nagrodzonych uczniów na uroczyste wręczenie nagród.

Opiekun konkursu: Edyta Ostrowska

Strona 3 z 126 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1928610 Unikalnych wizyt