Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/01/2021 18:35:04 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Grant 2011 "Sport w zielonym"
W grudniu kończy się projekt pt. "Sport w zielonym" realizowany przez UKS „Maratończyk" przy ZSzS. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono dodatkowe zajęcia z koszykówki, siatkówki i tenisa stołowego. W zajęciach brali udział uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych. Projekt współfinansowany był przez Urząd Miasta Ełk w ramach Dużego Grantu 2011.
W ramach projektu w naszej szkole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym.
Dziękujemy wszystkim za czynny udział.
UWAGA KONKURS HISTORYCZNY

Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna ogłasza konkurs realizowany w ramach projektu ,,Pamięć Kresów’’.

Regulamin konkursu

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6
Prezentowaliśmy umiejętności naszych uczniów, metody pracy, nowoczesne pomoce i ofertę zajęć pozalekcyjnych. Mnóstwo dobrej zabawy, sportowych zmagań, atrakcji czekało na gości w sobotę 3 grudnia. Już od godziny 10:00 rano wszyscy zainteresowani goście mieli możliwość przyjścia do szkoły i obejrzenia pokazu umiejętności uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej Nr 6.
Sukcesy naszych siatkarek
Z wielką radością pragnę poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w piłkę siatkową dziewcząt zdobyła mistrzostwo Powiatu Ełckiego, a następnie zdobyła wicemistrzostwo Rejonu VI i awansowała do półfinału Mistrzostw Województwa.
Nasz sposób na zimowe dni
Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku znaleźli sposób na zimowe dni! W soboty grudnia i stycznia szkoła przywita chętne dzieci zabawami, tańcami i zajęciami sportowymi. Zaczynamy 3 grudnia 2011r. w godz. 10-13. Każdy znajdzie coś dla siebie! Można będzie nauczyć się grać w tenisa stołowego, malować gipsowe figurki, robić orgiami, budować z drewnianych klocków przestrzenne budowle, rozwijając przy tym kreatywność. Na zainteresowanych czekają również tablice interaktywne! To tylko część atrakcji! Zapraszamy dzieci i rodziców! Przyjdź do nas i zobacz, że szkoła to nie tylko lekcje!
I my mamy swoją najlepszą!
W środę 16 listopada 2011r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2011/2012.
W tej uroczystości udział wzięła Aneta Bronakowska z klasy II B, która w naszej szkole uzyskała najlepsze wyniki w nauce.
W naszym województwie „najlepszych z najlepszych” było 166, wśród nich Aneta, która oprócz bardzo dobrych wyników w nauce może pochwalić się owocną pracą społeczną na rzecz innych ludzi. Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!
Anecie tak bardzo spodobała się gala, że za rok chciałaby też znaleźć się tam. Oby się udało!


Małgorzata Kosieradzka
Nie tak łatwo być przedszkolakiem
W czwartek 17.11.2011r. podczas zebrania z rodzicami w grupach zerowych zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców.
Miały one na celu nawiązanie dobrego kontaktu miedzy wychowawcą a rodzicami, uświadomienie potrzeby wzajemnego komunikowania się, ale przede wszystkim określenie możliwości i dojrzałości dziecka do wykonywania zadań szkolnych.

Przybyli rodzice pisali lewą ręką tekst zawiły stylistycznie, pisali różnymi narzędziami, które celowo były niezatemperowane, które łamały się, a także malowali pędzlami, które były pozbawione włosia. Wszystkie te ćwiczenia pozwoliły rodzicom poczuć się przez chwilę jak ich dzieci, które jak się okazało, trudną naukę czytania i pisania mają dopiero przed sobą.
Rodzice do zadań podeszli z dużym skupieniem i zaangażowaniem, ale towarzyszył też im dobry humor i okazywali sobie wzajemną pomoc.

Małgorzata Zdankowska i Katarzyna Pietruszewska
PIKNIK Z AWF: „ZDROWIE - SPRAWNOŚĆ - URODA”,
W dniu 21 listopada w naszej szkole odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne pod hasłem PIKNIK Z AWF: „ZDROWIE - SPRAWNOŚĆ - URODA”. Organizatorem festynu jest AKADEMIA WYCHOWANA FIZYCZNEGO JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE.

Program imprezy będzie obejmował m.in.: pokazy sprzętu naukowo-badawczego, sportowo-rekreacyjnego, pomiary i testy, zabiegi fizjoterapii, fizykoterapii, zabiegi kosmetyczne, porady dotyczące diety i suplementacji, pierwszą pomoc przedmedyczną, ABC aktywności ruchowej, pokazy taneczne, pokazy gimnastyczne, kursy wizażu i stylizacji, a także konkursy z nagrodami. Podczas spotkań Uczelnia zaprezentuje również swoją ofertę edukacyjną.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Jesienny Bal
W czwartek 10 listopada najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej bawili się wesoło na Jesiennym Balu zorganizowanym w ramach lekcji podstaw pedagogiki i W-F przez ich starszych kolegów z klas licealnych IB1 i IB2. Nawet pogoda dopisała i za oknami świeciło słońce. Harcom i tańcom towarzyszyły występy uczniów, którzy w klasach przygotowali wylosowane tematy związane z nadejściem jesieni. Były, więc i wiersze i piosenki a nawet krótka inscenizacja „ Na straganie”. Teraz wszystkie dzieci już wiedzą, jakie są charakterystyczne dla jesieni zachowania zwierząt, jakie zbieramy plony i co dzieje się w przyrodzie o tej porze roku. Wychowawcy i rodzice zadbali również o piękne stroje, a uczniowie liceum o muzykę. Miło było przyglądać się tak zgodnej i wesołej zabawie. Nawet uczniowie liceum podczas przerw schodzili sprawdzić, co też się dzieje u maluchów. Sami również nie dawali się prosić i przyłączali się do tańców.
Dorota Karpińska
Wizyta w studiu Radia BayerFM
28 października 2011 klasy 6b i 6a wybrały się z wizytą do rozgłośni radiowej. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy Radia BayerFM, porozmawiać z DJ'ami radiowymi oraz dokładnie obejrzeć sprzęt, na którym pracują profesjonalni radiowcy. Wizyta w BayerFM to kolejna "godzina wychowawcza", która obyła się w terenie. Wcześniej szóstoklasiści odwiedzili siedzibę Sądu Rejonowego w Ełku.
Wizyta w BayerFM wywarła duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Największym zaskoczeniem była ilość sprzętów, z których korzystają radiowcy:

-Najbardziej podobała mi się konsola, na której było wiele przycisków i wajch z przełącznikiem - stwierdził Łukasz z klasy 6b.
Zdanie Łukasza podziela jego koleżanka z klasy, Maja:
-Wyprawa do radia była dobrym pomysłem. Najbardziej podobała mi się praca DJ'a radiowego ponieważ ma fajne konsole i dwa komputery: z jednego puszcza się muzykę i bajki, a na drugim można pisać - na przykład wiadomości na Gadu Gadu.

Miłą niespodzianką był krótki wywiad, którego kilkoro uczniów udzieliło dziennikarzowi Radia BayerFM.

Kto wie, być może wśród naszych szóstoklasistów już rośnie kolejny radiowy talent na miarę Wojciecha Manna, lub Marka Niedźwieckiego? :-)

Zdjęcia
Wycieczka do Warszawy
Site Newszdjęcia
Dnia 3 listopada 2011 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy na musical „Nędznicy” w teatrze Roma w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 1D, 1A, 2B, 2A, 2D2, 3C, 6b.
Po zwiedzeniu głównych zabytków stolicy udaliśmy się do teatru. Spektakl, który oglądaliśmy był widowiskowy. Podziwialiśmy świetną grę aktorską i wielkie talenty wokalne artystów.
Les Miserables, bo tak w oryginale brzmią „Nędznicy” to wg statystyk najchętniej oglądany musical na świecie. Jest oparty na powieści Wiktora Hugo pod takim samym tytułem.
Olśniewająca sceneria, dbająca o szczegóły, jak również gra świateł na scenie wywarły na nas niepowtarzalne przeżycie. Sceny batalistyczne, które dominują w drugiej części musicalu, za sprawą silnych wystrzałów i niespotykanych efektów są trudne do opisania. To co stworzyła Roma i nam przedstawiła to istne dzieło sztuki. Oklaski na stojąco po zakończeniu spektaklu były w pełni zasłużonym podziękowaniem za wielki kunszt gry aktorów. Była to magia teatru, którą warto zobaczyć.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Marlena Skutnik, Edyta Ostrowska, ks. Sławomir Kudrawiec
Strona 159 z 164 << < 156 157 158 159 160 161 162 > >>
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2456649 Unikalnych wizyt