Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook22/01/2021 03:37:37 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Sukcesy
Z radością zawiadamiamy, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w kolejnych etapach konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Jesteśmy dumni z naszego laureata Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla Szkół Podstawowych – Bartosza Dąbrowskiego z klasy 6b. Finalistami z matematyki byli również: Beniamin Artur Wróblewski - 6a, Ewa Rydzewska-6b, Hubert Buksiński – 6a, Oliwia Łochowska – 6a, Bartosz Kirycki – 6b.
Bartosz Dąbrowski był również finalistą konkursu z języka angielskiego, natomiast Beniamin Wróblewski z przyrody i historii, a Ewa Rydzewska z przyrody.

Gratulujemy uczniom wiedzy i wszechstronnych zainteresowań. Ich rodzicom i nauczycielom składamy wyrazy uznania za opiekę i pracę z naszymi prymusami.
Dzień Odkrywców Talentów w naszej szkole był wyjątkowo udany!
KronikaJuż od rana uczniowie z klas 0-III SPS prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne. Wychowawcy postarali się o to, aby każde dziecko mogło wystąpić i pokazać się z najlepszej strony. Klasa IIa przywitała wiosnę pysznymi kanpkami z rzeżuchą.

Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Marleny Skutnik i Katarzyny Cybulskiej-Buźniak przygotował dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-II liceum konkurencje sportowe, które urozmaicały pokazy artystyczne.
Szkolne eliminacje do Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych
PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZENIA SZKOLNYCH ELIMINACJI
TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO
22 marca 2013 roku wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku zostały przeprowadzone szkolne eliminacje do Turnieju Motoryzacyjnego. Największą ilość punktów zdobyli następujący uczniowie, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym:

Mariusz Cholewiński kl. IIID1 (16pkt),
Mikołaj Piela l. IIA (14pkt),
Dominika Piotr kl. IID (13pkt).

Zawody przeprowadziła komisja w składzie: Jerzy Sowulewski – przewodniczący, Dorota Karpińska, Arkadiusz Bobrowski.
Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych
18 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej Sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku zostały przeprowadzone eliminacje do Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych. Liczba uczniów w szkole wynosi 241 osób, w eliminacjach wzięło udział 86 osób.
Do etapu miejskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Julia Jurkowska kl. Va (19pkt),
Joanna Babińska kl. Va (18pkt),
Stanisław Borowy kl. Va (18pkt).

Eliminacje przeprowadziła komisja w składzie: Jerzy Sowulewski – przewodniczący, Dorota Karpińska, Arkadiusz Bobrowski.
ZBIÓRKA KRWI
KronikaDnia 22 marca 2013 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedświątecznej zbiórce krwi w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku przy ulicy Kościuszki. Oddano tym razem ponad 8 litrów tego cennego płynu. Część z dawców zrobiła to pierwszy raz. Jak zwykle akcji towarzyszył wyśmienity humor i jakże szczery uśmiech na twarzy. Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom za szlachetne serce i tak piękną inicjatywę.

Ks. Sławomir Kudrawiec

Znów gościliśmy przyjaciół z Grodna
KronikaW pierwszych dniach marca bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych wraz z nauczycielami tradycyjnie integrowali się ze Szkołą Nr 3 im W.M. Usowa w Grodnie.

W sobotę dnia 9 marca spotkaliśmy się w Ełckim Centrum Kultury podczas próby białoruskich artystów. Uczniowie udali się z gośćmi na spacer po mieście oraz zakupy. Takie wizyty stały się już tradycją, ponieważ ze szkołą w Grodnie nawiązaliśmy współpracę w 2010 roku. W latach 2011 oraz 2012 nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych wybrali się z wizytą do Grodna. Pierwsze spotkanie odbyło się celem nawiązania współpracy, natomiast w roku 2012 kadra nauczycielska towarzyszyła chórowi „Kontrapunkt” podczas festiwalu.

Przedstawiciele szkoły z Białorusi byli gośćmi Zespołu Szkół Samorządowych trzykrotnie. Każda wizyta była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, udoskonalania umiejętności posługiwania się językami obcymi i zacieśniania międzynarodowych kontaktów- nie tylko między gronem pedagogicznym, ale również uczniami, którzy zawsze chętnie biorą czynny udział w opiece nad zagranicznymi gośćmi. Serdeczne podziękowania składamy Pani Katarzynie Rydzewskiej za udostępnienie nam dwukrotne Kręgielni Rydzewski, aby młodzież mogła integrować się podczas zawodów bowlingowych.

M. Skutnik, E. Ostrowska, M. Kosieradzka
Turniej Mini Legia Cup
SukcesyKLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia

16 marca 2013 chłopcy z IV b zagrali w barwach UKS Rona 03 Ełk bardzo ciekawy turniej Mini Legia Cup. W meczach grupowych rywalizowali z bardzo silnymi Warszawskimi zespołami Varsovią i Legią. Mecze grupowe zakończyły się dwiema nieznacznymi porażkami kolejno z Varsovią 0:1 i Legią 0:2. Mecze były wyrównane i Rona potrafiła grać z tymi zespołami jak równy z równym. Turniej był podzielony na dwie grupy jak się okazało później grupa z ełcką Roną była dużo trudniejsza i bardziej wymagająca. Wszystkie zespoły z grupy „A” konsekwentnie wygrały mecze o miejsca. W meczu o 5 miejsce chłopcy z IV b zagrali z trzecim zespołem grupy „B” Bronią Radom. W tym meczu oprócz dobrej gry nasi chłopcy potrafili też zdobyć bramki i wygrać 2:0 (bramki: Filip i Dominik).

- Mecze grupowe z Legią i Varsovią były bardzo ciekawe i wymagały od moich podopiecznych 100% koncentracji i zaangażowania. W tych spotkaniach pozytywne rzeczy to mimo zimy i treningach na hali nasza gra w warunkach zbliżonych do „normalnych” jest bardzo dobra, potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce i wymieniać podania mimo presingu przeciwnika. Stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe po swoich przemyślanych akcjach. Zawodnicy wprowadzani z „ławki” byli wartościowymi zmiennikami. A minusy to brak skuteczności i w paru sytuacjach niedokładność w podaniach otwierających drogę do bramki. Wynik jaki osiągnęliśmy nie jest najlepszy ale nie to jest najważniejsze teraz - podsumował trener Dariusz Ryszkiewicz.

- Rozegraliśmy trzy mecze. Starcia w fazie grupowej z Varsovią i Roną były bardzo wymagające. Pierwszy raz spotkaliśmy sie na boisku z ełczanami, którzy zaprezentowali się bardzo ciekawie. W finale było już nieco łatwiej, co przełożyło się na ilość bramek - podsumował turniej trener Legi 2002 Świerczewski
(źródło: Legia.com) Oficjalna strona Legii
NAJPIĘKNIEJSZE PALMY WIELKANOCNE
KronikaKLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia

Wybór najpiękniejszej palmy wielkanocnej jest jednym z elementów, odbywającego się co roku w naszym mieście „Jarmarku Kaziuka”. Nasza szkoła wraz z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna zorganizowała drugą już edycję konkursu „Palma Wielkanocna”, którego koordynatorem była p. Anna Kuczyńska. Podobnie jak w pierwszej edycji do konkursu przystąpiły dzieci z ełckich szkół i przedszkoli. Wykonane przez nie palmy oceniane były w dwóch kategoriach: indywidualna i grupowa. Z każdym rokiem pomysłowość oraz kunszt wykonania palm są na coraz wyższym poziomie. Najwięcej prac było wykonanych przez dzieci z przedszkoli. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu 7 marca w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych. Laureaci:
Kategoria indywidualna:
I Maja Kozłowska, 5 lat –Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Ełku
II Piotr Sulewski, 7 lat –Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Ełku
III Zuzanna Chmielewska, 6 lat – Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Ełku
Wyróżnienie: Lena Filiks, 6 lat – Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”
Kategoria grupowa:
I Szkoła Podstawowa nr 2 ( świetlica szkolna)
II Przedszkole Niepubliczne „Promyk” ( grupa Pszczółki)
III Szkoła Podstawowa nr 3 ( świetlica szkolna)
IV Mistrzostwa Szkół Powiatu Ełckiego na Ergometrze Wioślarskim
Kronika Dnia 08.03.2013 r. w hali I Liceum Ogólnokształcącego odbyły się IV Mistrzostwa Szkół Powiatu Ełckiego na Ergometrze Wioślarskim zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy MOS Ełk przy współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. Uczniowie naszej szkoły również stanęli do rywalizacji w sztafecie 4x500 metrów. Każdemu wyścigowi z udziałem naszych uczniów i uczennic towarzyszyły ogromne emocje, a poszczególni zawodnicy z pełnym zaangażowaniem walczyli o jak najlepszy wynik. Ostatecznie obie nasze reprezentacje zajęły V miejsce. Zawodnikom gratulujemy sportowej walki .

Skład drużyn:
Izabela Boruszewska, Monika Januszewska, Aleksandra Prochorów, Sandra Szaraniec
Tomasz Siedlecki, Patryk Kubrak, Damian Perkowski, Hubert Kmita

Katarzyna Cholewińska
Don't Worry, Sing Happy!
KronikaKLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA
6 marca 2013 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!'

W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników. Publiczność zgromadzona w ZSzS obejrzała i wysłuchała 23 występy konkursowiczów ze szkół podstawowych. 17 piosenek wykonali uczniowie gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych. Młodzi artyści reprezentowali nie tylko ełckie szkoły. Pojawili się uczniowie z Pisza, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun i Prostek.

Konkurs patronatem objął Prezydent Miasta Ełku, pan Tomasz Andrukiewicz.
Matematyczne Zoo
Wszystkim uczniom (nie tylko szkoły podstawowej), którzy szukają gier logicznych lub chcą po prostu poćwiczyć sprawność rachunkową polecamy stronę Matematyczne Zoo. Serwis prezentuje materiał dla szkoły podstawowej podzielony na klasy. Te z kolei posiadają kategorie tematyczne prezentujące ważniejsze działy matematyczne.

Polecamy
Strona 149 z 164 << < 146 147 148 149 150 151 152 > >>
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2457022 Unikalnych wizyt