Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/09/2020 07:02:50 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wizyta w studiu Radia BayerFM
28 października 2011 klasy 6b i 6a wybrały się z wizytą do rozgłośni radiowej. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy Radia BayerFM, porozmawiać z DJ'ami radiowymi oraz dokładnie obejrzeć sprzęt, na którym pracują profesjonalni radiowcy. Wizyta w BayerFM to kolejna "godzina wychowawcza", która obyła się w terenie. Wcześniej szóstoklasiści odwiedzili siedzibę Sądu Rejonowego w Ełku.
Wizyta w BayerFM wywarła duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Największym zaskoczeniem była ilość sprzętów, z których korzystają radiowcy:

-Najbardziej podobała mi się konsola, na której było wiele przycisków i wajch z przełącznikiem - stwierdził Łukasz z klasy 6b.
Zdanie Łukasza podziela jego koleżanka z klasy, Maja:
-Wyprawa do radia była dobrym pomysłem. Najbardziej podobała mi się praca DJ'a radiowego ponieważ ma fajne konsole i dwa komputery: z jednego puszcza się muzykę i bajki, a na drugim można pisać - na przykład wiadomości na Gadu Gadu.

Miłą niespodzianką był krótki wywiad, którego kilkoro uczniów udzieliło dziennikarzowi Radia BayerFM.

Kto wie, być może wśród naszych szóstoklasistów już rośnie kolejny radiowy talent na miarę Wojciecha Manna, lub Marka Niedźwieckiego? :-)

Zdjęcia
Wycieczka do Warszawy
Site Newszdjęcia
Dnia 3 listopada 2011 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy na musical „Nędznicy” w teatrze Roma w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 1D, 1A, 2B, 2A, 2D2, 3C, 6b.
Po zwiedzeniu głównych zabytków stolicy udaliśmy się do teatru. Spektakl, który oglądaliśmy był widowiskowy. Podziwialiśmy świetną grę aktorską i wielkie talenty wokalne artystów.
Les Miserables, bo tak w oryginale brzmią „Nędznicy” to wg statystyk najchętniej oglądany musical na świecie. Jest oparty na powieści Wiktora Hugo pod takim samym tytułem.
Olśniewająca sceneria, dbająca o szczegóły, jak również gra świateł na scenie wywarły na nas niepowtarzalne przeżycie. Sceny batalistyczne, które dominują w drugiej części musicalu, za sprawą silnych wystrzałów i niespotykanych efektów są trudne do opisania. To co stworzyła Roma i nam przedstawiła to istne dzieło sztuki. Oklaski na stojąco po zakończeniu spektaklu były w pełni zasłużonym podziękowaniem za wielki kunszt gry aktorów. Była to magia teatru, którą warto zobaczyć.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Marlena Skutnik, Edyta Ostrowska, ks. Sławomir Kudrawiec
Najlepszy znawca baśni
Dnia 28.10.2011r. w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas 4 – 6 „Najlepszy znawca baśni”.
Celem konkursu było rozbudzenie motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieł literackich, oraz utrwalenie wiedzy na temat baśni jako gatunku literackiego.

Obowiązywała znajomość twórczości Hansa Christiana Andersena, Jakuba
i Wilhelma Grimm.

Konkurs obejmował trzy zadania: zestaw pytań (pytania otwarte i zamknięte), układanka literowa, krzyżówka. Każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie
36 punktów. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 4a, 4b, 6a, 6b.

Miło mi poinformować, że laureatami konkursu zostały następujące osoby:

I miejsce Justyna Waszkiewicz kl. 6a
II miejsce Katarzyna Gorajewska kl. 6a
III miejsce Karolina Bratkowska kl. 6a

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję laureatom.


Hanna Tyszko
Tradycyjna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Tegoroczna pielgrzymka maturzystów Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku odbyła się w dniach 27.09- 01.10.2011r. Po dziesięciogodzinnej podróży dotarliśmy do Krakowa. Naszym pierwszym celem były Łagiewniki. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się powitalna Msza Święta, po której udaliśmy się na wieżę widokową, podziwiając z niej niesamowitą panoramę Krakowa. Mimo zmęczenia wszyscy byli żądni nowych wrażeń, więc z entuzjazmem udaliśmy się na Wawel. W Kaplicy Zygmuntowskiej obejrzeliśmy krypty królów Polski, marszałka Józefa Piłsudskiego, a także pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich. Zobaczyliśmy również Kościół Mariacki oraz pomnik Adama Mickiewicza. Wieczorem, nieco zmęczeni, udaliśmy się na nocleg do Schroniska Młodzieżowego. Następnego dnia pojechaliśmy do Zakopanego. Podczas drogi do Morskiego Oka mogliśmy podziwiać piękne widoki Tatr. Wielu z nas po raz pierwszy było w górach, więc było to cudowne doświadczenie. Ostatni dzień okazał się dużym, wręcz zaskakującym, przeżyciem duchowym. Zaczęliśmy od zwiedzania rodzinnego miasta Jana Pawła II - Wadowic. Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, poznając los ludzi zamordowanych w obozach koncentracyjnych. Ogromne wrażenie wywierały gabloty z dwiema tonami ludzkich włosów, ich rzeczy osobistych oraz zdjęcia ukazujące ich wygląd i cierpienie. Punktem kulminacyjnym była wizyta na Jasnej Górze. Uczniowie naszej szkoły prowadzili Drogę Krzyżową. Pobyt na Jasnej Górze w każdym z nas obudził chęć rozważania swojego życia i wiary. Na pewno niektórzy odnaleźli siłę i motywację do nauki oraz odpowiednią ścieżkę swojej drogi życiowej. Z Częstochowy wyjechaliśmy o drugiej nad ranem z nowym bagażem doświadczeń i wspomnień.

Gabriela Pogroszewska i Daniel Janczyk, kl. III B
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego
Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku.

Wicemistrzostwo Ełku
Miło nam poinformować, że uczniowie szkoły podstawowej osiągnęli kolejny sukces w tym roku szkolnym.

Drużyna dziewcząt w składzie Sandra Nasiadko i Natalia Albo z klasy 4b oraz drużyna chłopców w składzie Bartosz Kirycki 5b, Mateusz Kondracki 4a zdobyła Drużynowe Wicemistrzostwo Ełku w Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Panu Grzegorzowi Orzeł i życzymy dalszych sukcesów.
Miasteczko rowerowe
22 września 2011 r w Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się konkurs "Miasteczko Rowerowe". Miał on na celu przypomnienie zasad poruszania się rowerem w ruchu miejskim. Praktyczne konkurencje utrwalały wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego.
Udział wzięło sześć drużyn z ełckich szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły:

Beniamin Wróblewski

Grzegorz Korabiewski

Patryk Rowiński

Opiekunem grupy był Pan Jerzy Sowulewski


Spotkanie integracyjne i Otrzęsiny klas pierwszych LO
Spotkanie integracyjne i Otrzęsiny klas pierwszych LO

Dnia 9 września 2011 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku miało ono miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Parkowej. Chociaż nie było zbyt ciepło i od jeziora powiewał chłodny wiatr, udało się przeprowadzić na świeżym powietrzu zarówno zajęcia z wychowawcami, jak i Otrzęsiny przygotowane przez zeszłorocznych zwycięzców – klasę II D1 pod opieką pani Marzeny Tyborskiej.

Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie między innymi zaprezentować piosenkę na temat swojego przebrania czy narysować karykaturę wychowawcy. Ogromne brawa zebrali także występujący w konkurencji tanecznej czy popychaniu bananem ziemniaka do celu. Zabawa była wyśmienita, jury oceniało surowo, a duch rywalizacji krążył między uczniami. Niestety wygrać wszyscy nie mogli – zwyciężyła klasa I B2, która za rok będzie organizowała Otrzęsiny kolejnemu rocznikowi pierwszaków.
Uczniowie spotkali się także z przedstawicielką policji, która mówiła na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, rodzajach wykroczeń i przestępstw oraz procedurach postępowania w stosunku do nieletnich.

Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zjeść upieczoną na ognisku kiełbaskę albo zagrać w piłkę siatkową na Plaży Miejskiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy byli obecni na spotkaniu i zaangażowali się w rywalizację między klasami.
DEKLARACJE MATURALNE
Absolwentów z ubiegłych lat informujemy, że na stronach internetowych CKE w Warszawie i OKE w Łomży zostały udostępnione Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2011/2012.

Wśród załączników znajdują się, między innymi, wzory deklaracji:

Załącznik 1a. Deklaracja absolwenta przystępującego do egzaminu maturalnego w 2012 r. po raz pierwszy
Załącznik 1b. Deklaracja absolwenta, który przystąpił po raz pierwszy do egzaminu maturalnego w roku 2010 lub 2011
Załącznik 1c. Deklaracja absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2007 – 2009 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości oraz dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005 – 2009, uzyskał świadectwo dojrzałości i chce podwyższyć wyniki egzaminów lub zdać egzaminy z przedmiotów dodatkowych
Składka na RR
Na spotkaniu plenarnym Rady Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku w dniu 18 września 2012 r. ustalono wysokości dobrowolnych składek.
Ustalona składka od rodziny wynosi 30 zł

Wpłat można dokonywać: w księgowości szkoły, do wychowawców klas, na konto Rady Rodziców. Rachunek bankowy RADY RODZICÓW
50 1020 4724 0000 3102 0005 7331
Komunikat - wyniki matury poprawkowej
Komunikat dla uczniów, którzy zdawali egzamin maturalny w terminie poprawkowym

Informujemy, że świadectwa dojrzałości dla absolwentów, którzy zdali egzamin maturalny w terminie poprawkowym wydawane będą od 13 września w sekretariacie szkoły.

Serdecznie zapraszamy
MATEMATYKA - REAKTYWACJA
W roku szkolnym 2011/2012 nasze Liceum po raz kolejny przystępuje do projektu „Matematyka – Reaktywacja”. Projekt ma pomóc uczniom w przygotowaniu się do obowiązkowej matury z matematyki. Metoda uczenia opiera się na bardzo lubianej przez uczniów pracy z komputerem: za pośrednictwem Internetu będą mieli dostęp do przystępnie napisanych materiałów wykładowych oraz ogromnej liczby interaktywnych elektronicznych ćwiczeń. W zależności od umiejętności i predyspozycji osobistych, stopień trudności będzie powoli zwiększany, aż do osiągnięcia efektu pozwalającego na bezstresowe przystąpienie do egzaminu maturalnego. Wartością dodatkową tego typu nauki jest zwiększenie umiejętności informatycznych oraz ogólnej techniki uczenia się – niekoniecznie matematyki.
Wszystkich uczniów klas pierwszych liceum chętnych do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy w poniedziałek 19.09.2011 o godzinie 14:25 (na ósmej godzinie lekcyjnej) do sali 115 lub bezpośredni kontakt ze Szkolnym Koordynatorem Projektu panią Anną Rutkowską.


Dodatkowe informacje na stronie projektu Strona główna programu
Strona 147 z 151 << < 144 145 146 147 148 149 150 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2282573 Unikalnych wizyt