Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook04/06/2020 15:15:14 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
NA PODIUM W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE!
SukcesyChłopcy z IV b znów uczestniczyli w turnieju tym razem był to Stomil Huvepharma Cup 2013. Tym razem nasza szkoła grała w barwach UKS Rona 03 Ełk. Ekipa spisała się bardzo dobrze w turnieju w którym uczestniczyły zespoły z „górnej półki”. Młodzi chłopcy pokazali charakter i umiejętności czego dowodem jest przebrnięcie przez fazę grupową i półfinał dochodząc do wielkiego finału zawodów. Finał był rewanżem za pojedynek grupowy z Lechią Gdańsk. W pierwszym meczu padł remis 2:2 i pełni nadziei przystępowaliśmy do spotkania rozstrzygającego o zwycięstwie w turnieju. Jednak w finale zabrakło koncentracji i mecz zakończył się zwycięstwem przeciwników 4:0. Był to nasz najsłabszy mecz w całych zawodach nie umniejszając bardzo wysokim umiejętnościom Lechii. Natomiast naszym najlepszym spotkaniem Było spotkanie półfinałowe, gdzie zagraliśmy ze zwycięzcą drugiej grupy Don Bosco Ostróda (wygrali wszystkie mecze w swojej grupie). Mecz ten wygraliśmy zdecydowanie będąc drużyną agresywniejszą i pokonaliśmy swoich rywali 3:0. Godne odnotowanie jest też, to że w meczach grupowych pokonaliśmy takie ekipy jak- Sparta Brodnica( zwycięzca Turnieju Złote lwy Gdańskie), Stomil II Olsztyn i Santos Gdańsk. W grupie ponieśliśmy jedną porażkę z wice mistrzem województwa Olimpią 2004 Elbląg 0:1 (na pewno w nie długim czasie będziemy mieli możliwość rewanżu na Mistrzostwach Województwa w Futsalu).

Sukces artystyczny Natalki
Sukcesy 10 stycznia Natalia Albo reprezentowała naszą szkołę w X edycji Konkursu Pieśni Bożonarodzeniowej "Zaśpiewajmy Chrystusowi". Natalia zajęła I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe. Opiekunem artystycznym naszej uczennicy jest pan Paweł Borzeński.
Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta w Ełku, Starostwo Powiatowe w Ełku oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".


Serdecznie gratulujemy.

Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://elk.wm.pl/138056,Zaspiewali-Chrystusowi.html#ixzz2HxovHM4Z
IV „b” znów wygrała !
SukcesyW niedzielę 6.01 rozegrano turniej półfinałowy mistrzostw województwa w futsalu - odmiana piłki nożnej na hali) rocznika 2002. Dwa zespoły Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 czyli chłopcy z IV „b” walczyli w Reszlu o awans do finału mistrzostw województwa.
Turniej podzielony był na dwie grupy po 3 zespoły. Obie ekipy zajęły w swoich grupach drugie miejsca i nie musiały ze sobą rywalizować w półfinale.
W meczach o awans do finału pierwszy zespół nie miał problemów z awansem pokonując 2:0 Mrągowie Mrągowo, natomiast druga drużyna po bardzo szczęśliwym przebiegu spotkania z Korszami doprowadziła do karnych, by w nich zadać decydujący „ cios” i wygrać 2:1 w meczu 0:0.
Już finał był wewnętrzną sprawą naszej szkoły i nie miał większego znaczenia, gdyż dwa zespoły zapewniły sobie awans do finału mistrzostw województwa. W „pokonanym polu” zostawiliśmy takie zespoły jak: Orlęta Reszel, Koszałek Opałek Węgorzewo, Lwy Korsze i Mrągowie Mrągowo.
Finał mistrzostw województwa zostanie rozegrany w okolicach ferii i przeciwnikami naszymi będą zespoły Naki Olsztyn i Olimpii 2004 Elbląg.
Gratulujemy sukcesu IV „b” i czekamy na następne !
Serca dla hospicjum
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej

26 października 2012 Samorządy Uczniowskie ZSzS wraz ze wszystkimi klasami Zespołu Szkół Samorządowych dołączyły do akcji charytatywnej wspomagając Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Akcję składania serduszek rozpowszechnił redaktor Bolesław Gargol wraz z wolontariuszami z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Serca zostaną rozdane przechodniom w Krakowie podczas najbliższych Walentynek przez wolontariuszy wraz z ulotkami informującymi o działalności Hospicjum.
Nasi uczniowie nie zawiedli i dzięki ich spontanicznemu zaangażowaniu wysyłamy do Hospicjum 531 serduszek!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji. Szczególne podziękowania składamy Aleksandrze Prochorów z klasy 1 L.O. - najbardziej zaangażowanej i pozytywnie zakręconej uczestniczce akcji! :-)


Koordynatorki akcji: Grażyna Buksińska, Beata Florczyk, Marlena Skutnik, Ktarzyna Cybulska-Buźniak.
Spotkanie Wigilijne
Kronika21 grudnia 2012 roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami, tradycyjnie w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności. Jednym z jego elementów było przedstawienie jasełkowe, w którym wspólnie występowali uczniowie klas szkoły podstawowej i liceum. Połączenie w spektaklu zdarzeń z Betlejem i współczesnego świata na pewno wiele osób skłoniło do refleksji. W świąteczny nastrój wprowadzili zgromadzonych nie tylko odgrywający role aktorzy, ale również pięknie śpiewający kolędy zespół.

Zdjęcia
Wyniki konkursu na NAJbardziej świąteczną salę lekcyjną! :)
W połowie grudnia Samorząd Uczniowski LO ogłosił konkurs na NAJbardziej świąteczną salę lekcyjną. Do konkursu zaprosiliśmy wszystkie klasy liceum. 20 grudnia, po wnikliwym obejrzeniu sal zgłoszonych do konkursu, jury w składzie p. Iwona Jastrzębska oraz opiekujące się SU LO p. Marlena Skutnik i Katarzyna Cybulska-Buźniak pierwsze miejsce przyznały klasie 2B2.

Uczniowie z klasy 2B2 opiekują się salą 204, więc nie mieli łatwego zadania :-) Przygotowane przez nich dekoracje robią wrażenie, a dbałość o szczegóły w upiększaniu sali budzi niekłamany podziw. Nagrodą w konkursie była Paczka Słodkich Niespodzianek i dyplom wręczony klasie 2B2 w piątek 21 stycznia podczas wigilii klasowej.

W konkursie wyróżniono również klasę 2A - za niebanalne pokazanie uczniów i wychowawcy na autorskim plakacie ;-)

Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom, którzy wzięli udział w konkursie!!!

SU LO.
Sobota z e-twinning
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Trzeci etap współpracy e-twinning'owej ze szkołami z Czech i Słowacji już za nami. W sobotę (15 grudnia) w Zespole Szkół Samorządowych od południa słychać było świąteczne piosenki śpiewane przez uczniów klasy 6b, którym na pianinie akompaniował Paweł Grala z klasy 2A liceum ogólnokształacącego.
Po dopracowaniu do perfekcji piosenki "Jingle Bells" uczniowie przenieśli się do kuchni gdzie zajęli się przygotowywaniem kulinarnych pyszności.Tego dnia królowały wypieki: szarlotka i faworki. Do naszej e-twinning'owej ekipy dołączyli kolejni uczniowie z klasy 2A LO: Edyta Ziarko, Patryk Kubrak, Tomasz Siedlecki i Jakub Wyrzykowski.
Współpraca z zagranicznymi partnerami z projektu układa się bardzo pomyślnie. Cieszy również fakt, że nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i liceum chętnie wzięli udział w tym ciekawym wyzwaniu - i nawet sobota spędzona w szkole nie zniechęciła ich do dalszej pracy.
Kolejna relacja już niebawem. A tymczasem można już zajrzeć na stronę przygotowaną przez Jakuba Sierzputowskiego i przeczytać więcej na temat e-twinning'u: http://school-project.manifo.com/

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Wyniki konkursu na najbardziej świąteczną salę lekcyjną
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W połowie grudnia Samorząd Uczniowski LO ogłosił konkurs na NAJbardziej świąteczną salę lekcyjną. Do konkursu zaprosiliśmy wszystkie klasy liceum.
20 grudnia, po wnikliwym obejrzeniu sal zgłoszonych do konkursu, jury w składzie p. Iwona Jastrzębska oraz opiekujące się SU LO p. Marlena Skutnik i Katarzyna Cybulska-Buźniak pierwsze miejsce przyznały klasie 2B2.

Uczniowie z klasy 2B2 opiekują się salą 204, więc nie mieli łatwego zadania :-) Przygotowane przez nich dekoracje robią wrażenie, a dbałość o szczegóły w upiększaniu sali budzi niekłamany podziw. Nagrodą w konkursie była Paczka Słodkich Niespodzianek i dyplom wręczony klasie 2B2 w piątek 21 stycznia podczas wigilii klasowej.


W konkursie wyróżniono również klasę 2A - za niebanalne pokazanie uczniów i wychowawcy na autorskim plakacie ;-)

Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom, którzy wzięli udział w konkursie!!!

SU LO.
Przedświąteczny dar
KronikaW okresie przedświątecznym każdy z nas czeka na prezent, natomiast uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku postanowili podzielić się tym co mają najcenniejsze

Maturzyści dnia 20 grudnia 2012 roku (czwartek) postanowili wziąć udział w zbiórce krwi w Wojskowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, mieszczącej się przy ulicy Kościuszki. W sumie 23 uczniów oddało 8 litrów krwi. Większość z dawców zrobiła to pierwszy raz, po ukończeniu 18 –tego roku życia, wykazując się altruistyczną postawą i wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Atmosfera była radosna i pełna entuzjazmu, jak przystało na adwentowe oczekiwanie:).

Gratulacje naszej dorosłej młodzieży! Mamy nadzieję, że ten Bożonarodzeniowy dar posłuży do ratowania zdrowia i życia ludzi.

Ks. Sławomir Kudrawiec

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej
SPOTKANIE Z MAGDALENĄ FULARCZYK
KronikaW Auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania odbyło się spotkanie z polską wioślarką, brązową medalistką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Magdaleną Fularczyk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ełckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła była reprezentowana przez klasę IID. Polska wioślarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej drodze do sławy, treningach i zmaganiach z kontuzją na tegorocznych Igrzyskach. Magdalena Fularczyk przywiozła ze sobą medal, który wywalczyła w Londynie i który można było obejrzeć z bliska. Podczas spotkania z medalistką spróbowaliśmy swoich sił na ergometrach wioślarskich. Wszyscy podziwialiśmy Magdę za jej upór i wytrwałość w dążeniu do bycia najlepszą. Wioślarka zachęcała wszystkich do aktywnego uprawiania sportu. Obecnie rozpoczyna już przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Naszej Magdzie życzymy samych sukcesów i wygranej podczas nadchodzących Igrzysk. Spotkanie zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku.
Opiekun: Katarzyna Klimach
e-Twinning
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Grudzień okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla uczniów klasy 6a szkoły podstawowej i 2A liceum ogólnokształcącego. Biorą oni udział w programie e-Twinning współpracując ze szkołą podstawową z Czech i Słowacji.

Jednym z elementów współpracy jest przygotowanie piosenki świątecznej. Wybraliśmy wesołą i optymistyczną "Jingle Bells" - już niebawem będzie można posłuchać jej w wykonaniu szóstoklasistów na stronie www przygotowywanej przez Jakuba Sierzputowskiego z klasy 2A liceum.

Więcej o współpracy z Czechami i Słowacją już wkrótce, a na razie zdjęcia z przygotowań "Jingle Bells" :-)

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska
Strona 135 z 148 << < 132 133 134 135 136 137 138 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2192594 Unikalnych wizyt