Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/01/2020 12:15:51 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Stypendyści 2012
Sukcesy Nasza uczennica Aneta Bronakowska będzie otrzymywać w roku szkolnym 2012/2013 stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wręczenie dyplomów odbyło się w piątek 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Aneta Bronakowska jest jedną z 169 osób z województwa warmińsko- mazurskiego, które w tym roku otrzymywać będą stypendia Prezesa Rady Ministrów dla wyróżniających się uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Warunki przyznania stypendium opisuje Ustawa o systemie oświaty. Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, a następnie wniosek o przyznanie stypendium zatwierdza rada pedagogiczna. Dyrektor szkoły przedstawia je kuratorowi oświaty, a ten - za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej - Prezesowi Rady Ministrów. Stypendium jest wypłacane podczas roku szkolnego i finansowane ze środków budżetu państwa. Wynosi 258 zł miesięcznie. Wyróżnienie to jest jedną z form nagradzania uzdolnionych uczniów. Otrzymują je ci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen lub wykazywali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych – wyniki co najmniej dobre. Aneta już po raz drugi została najlepszą z najlepszych.

Okazuje się, że warto się uczyć. Aneta dostała też stypendium za naukę i działalność społeczną. W środę, 23 listopada, zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański, wręczył 31 najlepszym i najaktywniejszym uczniom stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen za ostatni rok szkolny nie mogła być mniejsza niż 4,5) i za aktywność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego lub rówieśniczego. Uroczystość wręczenia stypendiów miała miejsce w Szkole Artystycznej w Ełku. Stypendia otrzymali też uczniowie naszej szkoły podstawowej: Bartosz Kirycki z klasy 6b, Bartosz Dąbrowski z klasy 6b , Patryk Moldenhower z klasy 5b oraz uczennica klasy IIB2 liceum Martyna Odolecka.
„Noc z muzyką” w szkole
KronikaKliknij, aby zobaczy zdjęcia

Radości nie było końca.
- Noc w szkole, to są niezapomniane wspomnienia – mówią uczniowie z kl. IIIa naszej szkoły.
- Chcemy zostać jeszcze na następną noc – wtórują im uczniowie z kl. IIIc SP nr 9 w Ełku.
Wszystkim się podobało. Było wiele okazji do wspólnej zabawy. Kl. IIIa zaprosiła na „Noc z muzyką” do naszej szkoły kl. IIIc ze SP nr 9 w Ełku wraz z wychowawczynią panią Dorotą Staniszewską.
Podczas „nocki” szkoła rozbrzmiewała muzyką. Były występy artystyczne, wspólne tańce, chwila relaksu podczas układania budowli z klocków oraz mecz towarzyski w mini hokeja.
I i II miejsce Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6
SukcesyKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 6 grudnia 2012 rozegrano Turniej Mikołajkowy Szkół Podstawowych klas IV w piłce nożnej halowej o puchar Pani Dyrektor SPS nr 6 pod patronatem Prezydenta miasta Ełk.

Zawody odbyły się na Hali Miejskiej na barankach a w turnieju uczestniczyły wszystkie reprezentacje ełckich podstawówek. Turniej Mikołajkowy okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły, gdyż 1 i 2 miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej Sportowej nr 6.

Turniej był podzielony na dwie grupy po cztery zespoły. Dwa pierwsza zespoły z grupy A i B awansowały do półfinału a reszta drużyn grała o poszczególne miejsca w turnieju. W wielki Finale spotkały się dwa zespoły z klasy IV b (klasa o profilu piłka nożna), gdzie I zespół wygrał z II 2:1.

Konkurs recytatorski
Kronika5 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0 i I .

Dzieci prezentowały wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy oraz własną twórczość. Jury miało trudne zadania, ponieważ poziom był wysoki.


Laureatami zostali:

I miejsce - Patrycja Zawadzka kl. 0b
I miejsce - Karolina Małkowska kl. Ib
II miejsce - Monika Rogucka kl. Ib
II miejsce - Julia Juszkiewicz kl. Ib
III miejsce- Marta Bagińska kl. Ia
III miejsce Zofia Pieczyńska kl. I b
Wyróżnienie Klaudia Surawska kl.Ia


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: Małgorzata Zdankowska, Hanna Tyszko, Katarzyna Pietruszewska
II miejsce w XIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej
SukcesyW sobotę 1 grudnia w Mikołajkach odbył się XIII Mikołajkowy Turniej Piłlki Halowej o Puchar Biskupa Ełckiego. Wśród 15 drużyn, które wzięły udział w tym turnieju m.ion. z Gołdapi, Mikołajek, Suwałk, Baranowa, Giżycka, Wiżajn, była również drużyna z Parafii Opatrzności Bożej z Ełku.
Nasza drużyna wyszła z rozgrywek grupowych z pierwszego miejsca. Następnie w ćwierćfinale i półfinale rozprawiliśmy się w rzutach karnych z mocnymi drużynami z Mikołajek i Baranowa. Finał był emocjonujący, jednak musieliśmy uznać wyższość drużyny z Suwałk. Ostateczny wynik finałowy to 3:1 nie licząc straconego głosu ks. Sławka jako trenera:).
Mimo wszystko to ogromny sukces! Gratulacje zawodnikom!
Skład drużyny: Bartosz Kirycki, Grzegorz Korabiewski, Mateusz Kondracki, Mateusz Krawcewicz, Miłosz Lis, Patryk Moldenhower, Dominik Orzechowski i najmłodszy z kadry - Filip Ryszkiewicz.
Ahoj kapitanie! Kierunek Przedszkole
Kronika30 listopada uczniowie klasy 0b wraz z wychowawcą uczestniczyli w nagraniu audycji pt.: "Ahoj kapitanie! Kierunek Przedszkole".
Tematem były tradycje andrzejkowe. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Największą frajdę sprawiło uczniom wypowiadanie się na temat wróżb andrzejkowych.
To pierwsza taka lekcja w radiu uczniów naszej szkoły i mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Katarzyna Pietruszewska
Złotka już w PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA
Sukcesy28.11.2012r. w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Siatkowej Dziewcząt. Nasze złotka zajęły drugie miejsce i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek tj. Mistrzostwa Regionu, które odbędą się już w najbliższą środę 5.12.2012r. w Orzyszu. W decydującym meczu o awansie nasze siatkarki gładko pokonały drużynę z Gołdapi 2 - 0 (25-18, 25-19). Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów.
Skład drużyny:
Emilia Kucharczyk, Monika Januszewska, Magda Januszewska, Natalia Sternik, Sandra Szaraniec, Kamila Gręś, Izabela Boruszewska, Sylwia Grzegorczyk, Aleksandra Prochorów, Natalia Krukowska, Martyna Odolecka, Michalina Kukowska, Monika Kiełczewska
trener Jarek Andrzejewski
Gratulujemy sukcesów
Sukcesy Uczniowie naszej Szkoły mają różne pasje i osiągają sukcesy w swoich ulubionych dziedzinach.

Z przyjemnością informujemy, że Damian Perkowski – uczeń klasy I B1 naszego liceum zajął II miejsce w III serii oraz III miejsce w IV serii GRAND PRIX ZIEMI LUBELSKIEJ W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM "Godzina w piekle" 2012.
Damian trenuje kolarstwo przełajowe w klubie UKS Wygoda Białystok. W ostatniej rundzie jesiennej zajmował czołowe miejsca w wyścigach na terenie całego kraju, m.in.:
III miejsce w Ogólnopolskim Wyścigu Przełajowym w Kraśniku,
I miejsce w Pucharze Polski w Lublinie,
II miejsce w Pucharze Polski w Rzemiszowie,
I miejsce w wyścigu go challengu PZKOL-u w Masłońskich.

Udział w zawodach i zdobyte trofea sportowe to wspaniały sukces indywidualny dający dalszą motywację do spełniania się w swojej pasji. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, o których z pewnością zawiadomimy społeczność szkolną.
Fundacja Mamy Prawa
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z serwisem www.mamyprawa.pl i przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli, którego celem jest propagowanie znajomości praw przysługujących nauczycielom i uczniom. Obu tym grupom zostano udostępnione bezpłatne materiały edukacyjne w postaci e-booków, szkoleń e-lerningowych oraz testów sprawdzających. Edukacja w systemie odbywa się etapowo. Uczestnik najpierw zapoznaje się z e-bookiem, następnie pogłębia wiedzę na szkoleniu, a na końcu rozwiązuje test.

Do programu można przystąpić rejestrując się w serwisie internetowym www.mamyprawa.pl.

Każda szkoła, z której do Programu przystąpi minimum 100 uczestników otrzyma od Fundacji Mamy Prawa upominek w postaci gadżetów promocyjnych.

Nauka matematyki może stać się przyjemnością

Internet jest pełen ciekawych, zabawnych i pomocnych narzędzi edukacyjnych. Wydawnictwo Operon chce pomóc w znajdywaniu tych najbardziej wartościowych. Na pierwszy ogień poszła matematyka i projekt, który ma szansę zmienić podejście uczniów do królowej nauk. Mowa o „Archipelagu Matematyki”.
Platformę internetową, na której zebrane są interaktywne zadania, gry, filmy oraz można prowadzić czaty, stworzyli matematycy z Politechniki Warszawskiej. „Archipelag Matematyki” to gra, która w przystępny sposób wyjaśnia twierdzenia matematyczne. Użytkownicy wędrują po archipelagu i pokonują przeszkody, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę. Na każdej z sześciu wirtualnych wysp wykonują m.in. misje – zadania zlecone przez duchy najsłynniejszych matematyków. Każda z wysp archipelagu jest poświęcona innej dziedzinie. W grze zaplanowano część indywidualną, a także zajęcia, w których mogą brać udział całe klasy.

„Archipelag Matematyki” ma zachęcić do nauki matematyki nie tylko najzdolniejszych licealistów. Jego celem jest wyprowadzenie matematyki z kategorii przedmiotów trudnych i abstrakcyjnych. Czy twórcom to się udało, można sprawdzić we własnej klasie. Twórcy platformy zachęcają szkoły do testowania nowego narzędzia.


Gra znajduje się pod adresem: http://www.archipelagmatematyki.pl/
Wyprawa do krainy słodkości
Kronika Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci 5- i 6-letnie wybrały się do Ciuciu-Caffe, by przyjrzeć się, w jaki sposób powstają słodkie lizaki i cukierki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się, jak rozpuszcza się cukier, jak się go barwi a przede wszystkim, jaki może być elastyczny. Z podziwem obserwowały wszystkie etapy powstawania lizaków i z niecierpliwością czekały na słodki poczęstunek jeszcze ciepłym cukierkiem, który sprawił wielką radość i pobudził apetyty na więcej. Dlatego każdy na pożegnanie dostał pyszny owocowy lizak.


Małgorzata Zdankowska, Katarzyna Pietruszewska
Strona 127 z 138 << < 124 125 126 127 128 129 130 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2069393 Unikalnych wizyt