Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/02/2020 12:22:33 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Matematyczne Zoo
Wszystkim uczniom (nie tylko szkoły podstawowej), którzy szukają gier logicznych lub chcą po prostu poćwiczyć sprawność rachunkową polecamy stronę Matematyczne Zoo. Serwis prezentuje materiał dla szkoły podstawowej podzielony na klasy. Te z kolei posiadają kategorie tematyczne prezentujące ważniejsze działy matematyczne.

Polecamy
IV b zagra z Legią Warszawa!
KronikaW dniach 15-16 marzec chłopcy z IV b wezmą udział w turnieju na zaproszenie Akademii Legi Warszawa. Turniej Mini Legia Cup odbędzie się w Warszawie na hali ze sztuczną trawą na Bemowie ( http://halapilkarska.pl/ ). W turnieju weźmie udział 6 zespołów m.in. Legia Warszawa i Kosa Konstancin. Mini Legia Cup dla rocznika 2002 zostanie rozegrany w sobotę od godziny 14.00 do 19.00. Sam turniej nie jest jedyną atrakcją w jakim udział wezmą 11-latkowie Naszej szkoły. Dzięki uprzejmości Legi Warszawa chłopcy będą mogli obejrzeć na Pepsi Arena mecz czołowych zespołów ekstraklasy Legi i Górnika Zabrze.

Mecz ten odbędzie się w piątek o godzinie 20.45.

Trzymamy kciuki, życzymy sukcesów i wspaniałych wrażeń.

Konkurs Matematyczny
Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych.
Projekt:„ Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Ełk pt. „Każdy jest ważny” realizowany w ramach Priorytetu IX Poddziałanie 9.1.2 PO KL oraz klasy trzecie pod opieką Grażyny Sacharzewskiej i Jolanty Gutowskiej zorganizowały „Konkurs matematyczny dla klas II i III SP” składający się z dwóch etapów. W lutym odbył się pierwszy etap konkursu.

Wzięło w nim udział 53 uczniów. Zadania były trudne, a rywalizacja imponująca.
Do II etapu zakwalifikowało się 17 osób:

Jakub Bukowski, Jakub Usiak, Wiktor Kulesza, Gabriela Lutyńska, Franciszek Przybyła, Karolina Niecikowska, Artur Lewandowski, Kamil Kalinowski, Dominik Moldenhower, Zuzanna Dziądziak, Zuzanna Pawłowska, Bartłomiej Smoleński, Adelina Dziemidow, Aleksandra Urbanowicz, Mateusz Wysota, Kewin Nitkowski, Piotr Sołtys.

Gratulujemy i życzymy połamania długopisów podczas II etapu 7 marca 2013r.
Walentynki
KronikaKliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej.

W tym roku Św. Walenty odwiedził Zespół Szkół Samorządowych z małym wyprzedzeniem. Uczniowie Szkoły Podstawowej bawili się na Dyskotece Walentynkowej już 12 lutego.
Imprezę przygotowali i prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego. O oprawę muzyczną zadbali: Mateusz Kurza, Maciek Niedźwiecki i Kamil Lipiński .... a konkursy i zabawy zorganizowały i przeprowadziły Natalia Sternik i Patrycja Mioduszewska.
Po demokratycznych wyborach królem Balu został Patryk Rowiński z kl. 6a. Na królową wybrano Natalię Safiejko z kl. 4a.
kolejna taka impreza .... już za rok

SU LO
Finał Konkursu "Opowieść o feriach"
SukcesyW Pierwszym Literackim Konkursie Radia Bayer FM i Biura Posła Andrzeja Orzechowskiego pt. „Opowieści o feriach” zmagało się 69 uczniów w wieku 9 – 13 lat z wielu szkół podstawowych naszego regionu.
Komisja nagrodziła 10 opowiadań.
I miejsce zajęła ZUZANNA BRZOZOWSKA uczennicy klasy Vb.
Gratulujemy również jednej z najmłodszych laureatek konkursu uczennicy klasy IIIa - WIKTORII SMOLEŃSKIEJ.
Opowiadania już wkrótce będzie można usłyszeć na antenie Radia Bayer FM.
Klasa IV „b” wicemistrzem województwa.
SukcesyW sobotę 16.02 rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Orlików. Miejscem zawodów była Hala gimnazjum w Olsztynku. Chłopcy z IV b grali w barwach Rony, gdyż były to rozgrywki klubowe.

W zawodach finałowych po wygraniu turniejów kwalifikacyjnych z udziałem 20 zespołów, zagrały 3 zespoły Naki Olsztyn, 2 zespoły Rony 03 Ełk, a także Olimpia 2004 Ebląg.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, gdzie Rona I Ełk i Naki I pewnie je wygrały. W I półfinale zespół Naki I zagrał z Olimpią i wygrał 3:0. Natomiast w drugim półfinale zespół Rony Ełk także pewnie pokonał Naki II 2:0.

W wielkim finale spotkały się zdecydowanie dwa najlepsze zespoły. Mecz Rony i Naki zakończył się bezbramkowym remisem i o wyniku decydowały rzuty karne a w nich zawodnicy z Olsztyna okazali się lepsi i wygrali 2:0.
Szkoła Odkrywców Talentów
KronikaZ przyjemnością informuję, że obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Samorządowych uzyskały tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, nadawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Otrzymanie tego tytułu jest wyrazem uznania i świadczy o tym, że zarówno Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6, jak i Liceum Ogólnokształcące przyczynia się do odkrywania i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że umieszczenie na polskiej mapie Szkół Okrywców Talentów, znajdującej się na stronie internetowej Odkrywamy talenty, będzie promocją naszej szkoły w regionie i środowisku lokalnym.
Wystawa minerałów
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia8 lutego br. uczniowie klasy III a oraz uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych zorganizowali wystawę minerałów i bursztynu. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy wystawy z zainteresowaniem oglądali okazy. Zainspirowało to wielu z nich do tworzenia własnych kolekcji.

Opiekun: Grażyna Sacharzewska
BIAŁE SZALEŃSTWO
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 7.02.2013 r. w naszej szkole zorganizowany został wyjazd do ośrodka narciarskiego – Gołdapi. Na stokach Pięknej Góry (Gołdapskiej Góry), w centrum Sportowo – Rekreacyjnym Piękna Góra mieliśmy okazję nauczyć się jazdy na nartach. Pod okiem nauczycieli wychowania-fizycznego uczniowie dzielnie uczyli się i doskonalili swoje umiejętności narciarskie. Te osoby, które od dawna z nartami i snowboardem są „za pan brat”, pięknym slalomem zjeżdżały samodzielnie. Wszystkie zjazdy odbywały się z zachowaniem zasad bezpiecznego poruszania się na stokach górskich. Siły swoje regenerowaliśmy pysznym jedzeniem, gorącą herbatą i czekoladą. Rewelacyjne warunki pogodowe i świetne humory uczestników oraz opiekunów sprawiły, że wyjazd udał się wyśmienicie. Było to po prostu „białe szaleństwo”. Wszyscy byliśmy zgodni, że na taką zimową atrakcję zapisujemy się ponownie za rok.

Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas: IB1, IB2, VIa, VIb

Opiekunowie: Katarzyna Klimach, Aneta Dobkowska, Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł

Szanowni maturzyści
Uprzejmie informuję maturzystów, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zbiór zadań maturalnych z matematyki z rozwiązaniami. Zbiór ten może okazać się pomocny w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki.

Przypominam również, że na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się inne publikacje, które mogą być pomocne w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki. Są to:

1. arkusze egzaminacyjne z rozwiązaniami z lat 2010–2013

2. arkusze z badań diagnostycznych z 2009 i 2010 roku

3. arkusz przygotowany do wewnątrzszkolnego zastosowania w 2012 r. wraz z rozwiązaniami.


Zapraszam do skorzystania
"Pierwsze koty za płoty"
SukcesyPolska Reprezentacja Piłki Siatkowej Kobiet nie powstydziłaby się takiego zapału i charyzmy jaki w dniu dzisiejszym towarzyszył naszym uczennicom z klas IV w starciu z przeciwnikami z innych ełckich szkół podstawowych. Emocje na miarę ekstraklasy, które z pewnością zaspokoiłyby oko i serce najbardziej wymagających kibiców. Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas IV w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się w dniu dzisiejszym stanowiły siatkarski debiut naszych „czwartaków”, gdzie miały pierwszy raz możliwość zweryfikowania swoich umiejętności siatkarskich na tle innych zespołów. Pomimo braku zwycięstwa w turnieju, drużyna w pełni zdała swój pierwszy egzamin w stosunku do tego co było na tym etapie szkolenia zaplanowane. Dziewczynki jako jedyny zespół grały na trzy podania przy zachowaniu odpowiedniej techniki odbić zarówno sposobem oburącz górnym jak i dolnym. Jedynym słabym punktem zespołu była nieregularna zagrywka sposobem dolnym, nad którym musimy jeszcze bardziej popracować. Jak wiemy każdy młody sportowiec chciałby zwyciężać jak najprędzej, jednakże na tym etapie szkolenia, zwycięstwa nie są najważniejsze. Chodzi głównie o odpowiednią techniką siatkarską, która zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Życzę Wam dziewczęta cierpliwości w treningach, a sukcesy przyjdą same. Przypomnę tylko, iż chłopcy będą mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności już 12 lutego. Trzymam za Was kciuki.
Jarosław Andrzejewski
Strona 126 z 140 << < 123 124 125 126 127 128 129 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2103533 Unikalnych wizyt