Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook12/07/2020 22:17:05 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wizyta młodzieży z Grodna
KronikaW piątek - 28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku będą gościć uczniowie ze Szkoły Średniej nr 3 z Grodna. Młodzież w wieku 12-18 lat spotka się z przedstawicielami społeczności naszej szkoły. Goście z Białorusi zwiedzą budynek szkoły, obejrzą występy taneczno-artystyczne naszych uczniów oraz wezmą udział w różnych zabawach integracyjnych, mających na celu zbudować więzi koleżeństwa wśród uczestników spotkania. Zwieńczeniem wizyty będzie słodki poczęstunek oraz wymiana wrażeń dotycząca udziału w przygotowanych atrakcjach.

Natomiast w sobotę – 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku o godz. 11 rozpocznie się sesja popularnonaukowa pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej – Grodno”. Wystąpią w niej uczennice klasy IIB1 – Monika Januszewska i Natalia Krukowska, które wygłoszą referat na temat wybitnych postaci Grodzieńszczyzny. Ich przemówienie będzie wzbogacone prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i najważniejszych miejsc związanych z przedstawianymi postaciami.

Goście z Grodna przyjechali z okazji XXV Jarmarku Kaziuka. W sobotę na scenie Ełckiego Centrum Kultury wystąpią zespoły wokalne, taneczne i instrumentalne reprezentujące Szkołę Średnią nr 3 w Grodnie.

Organizatorzy: P. Borzeński, J. Gaworska, K. Klimach, M. Kosieradzka, E. Ostrowska, M. Skutnik, D. Zabłocka
Jasełka szkolne
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć


W dniu 20 grudnia 2013 r. miały miejsce szkolne jasełka dla klas IV- VI oraz dla uczniów liceum ogólnokształcącego. Część artystyczną rozpoczął występ wokalny uczniów klasy Va, którzy wykonali utwór „Alleluja”. Następnie swoje umiejętności zaprezentował Jakub Bukowski z klasy IV, który zagrał na cymbałach kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po tak pięknym wprowadzeniu przyszedł czas na spektakl „Wigilijny paradoks” przygotowany przez uczniów klasy IIB1 oraz IIIA liceum ogólnokształcącego. Uczniowie wcielili się w role współczesnych mieszkańców miasta i wsi, dla których okres Bożego Narodzenia stał się czasem weryfikacji swojego systemu wartości. Przedstawienie miało szczęśliwe zakończenie - bohaterowie zasiedli do wigilijnej kolacji pojednani z Bogiem i sąsiadami, a w ich rodzinie naprawdę narodził się Jezus. Dowodem tego było pojawienie się na scenie postaci Maryi i Józefa z dzieciątkiem, w role których wcielili się uczniowie klasy I szkoły podstawowej. Spektakl miał na celu nie tylko rozbawić, ale przede wszystkim zachęcić do refleksji. Po jego zakończeniu aktorzy rozdali bowiem zgromadzonym na sali nauczycielom i uczniom ankiety, w których pojawiły się pytania o sens świąt. W trakcie pięcioaktowego spektaklu wybrani uczniowie klas IV-VI oraz nauczyciele śpiewali kolędy („O gwiazdo betlejemska”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”) skutecznie wprowadzając publiczność w atmosferę świąt.
Dziękuję za pomoc w organizacji części artystycznej pani Małgorzacie Gajewskiej, pani Małgorzacie Klimach, uczniom kl. IIB1 oraz IIIA biorącym udział w przedstawieniu, uczniom z klas IV-VI, którzy wykonywali kolędy oraz przedstawicieli klasy I wcielających się w role Józefa i Maryi.

Ewelina Koniecko
Szkolny konkurs plastyczny na logo akcji promującej czytanie książek „Zostań książkożercą” roztrzygnięty
Kronika
Szkolny konkurs plastyczny na logo akcji promującej czytanie książek „Zostań książkożercą” roztrzygnięty

Konkurs plastyczny na logo akcji promującej czytanie książek organizowany był przez p. Ewelinę Koniecko i Hannę Tyszko w ramach akcji promującej czytanie książek „Spotkania z książką”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas IV-VI . Celem konkursu było opracowanie znaku graficznego (logo) mającego na celu promować czytanie książek. Ocenie podlegały: pomysłowość pracy, oryginalność interpretacji tematu, dobór kolorystyki, czytelność projektu, estetyka pracy. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe prace. Wyróżnione zostały dzieła następujących uczniów:

1 miejsce: Julia Kamińska kl.IVa

2 miejsce: Jakub Sieńkowski kl. IVa

3 miejsce: Anna Dawidowska kl.IVa

Laureaci otrzymają oni pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Ferie w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Ferie w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku jak zwykle obfitowały w atrakcje. Uczniowie z klas IV i V trenujący piłkę nożną i piłkę siatkową wyjechali na obozy sportowe do ośrodka wypoczynkowego w Rajgrodzie i w Orzyszu. Pozostałe dzieci także się nie nudziły! W pierwszym tygodniu ferii nauczyciele przygotowali im bogatą ofertę zajęć na terenie szkoły. Każdy mógł robić to co naprawdę lubi. Były zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, rozgrywki w szachy, wyjście na basen. Odbywały się także zajęcia kółek przedmiotowych.
Dzieci z wielką radością uczęszczały na zajęcia. Po raz kolejny okazało się, że nasi uczniowie naprawdę lubią szkołę.
Mamy nadzieję, że tak miło spędzony czas będzie motywował wszystkich do nawiązywania nowych przyjaźni i rozwijania swoich umiejętności.

Podsumowanie semestru
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W ostatnim dniu przed feriami w sali gimnastycznej Pani dyrektor Ewa Litman zebrała uczniów szkoły podstawowej oraz nauczycieli i trenerów. Celem spotkania było zaprezentowanie całej społeczności szkolnej sukcesów sportowych, artystycznych i edukacyjnych.
Młodzi piłkarze i siatkarze mogli opowiedzieć o turniejach, w których uczestniczyli, zaprezentować zdobyte puchary i dyplomy. Oczywiście udział nie we wszystkich rozgrywkach, kończył sie sukcesem, ale z porażek i przegranych meczy też płynie nauka.
Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, którzy brali udział w Szkolnych Eliminacjach do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Szczególnie gratulowała tym, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Ustną pochwałę, otrzymało 33 uczniów klas IV-VI ze średnią ocen powyżej 4,75. Najwyższą średnią w szkole podstawowej 5,40 osiągnęła Karolina Nicikowska z klasy IVa. W I semestrze IVa uzyskała najlepsze wyniki w nauce, średnia ocen klasy ze wszystkich przedmiotów to 4,50.
Wyniki uczniów uzyskane w pierwszym okresie nauki świadczą o ogromnych możliwościach i rozbudzają apetyt na kolejne sukcesy. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom gratulujemy i z nadziejami czekamy na drugą część roku szkolnego.
Wspomóż chorą uczennicę
OgłoszenieChora na białaczkę uczennica Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku czeka na Twoją pomoc. Przekaż na jej konto 1% swojego podatku.
KRS 0000037904 cel szczegółowy: 22391 Tola Jastrzębska
Beatus, qui prodest, quibus potest - szczęśliwy, kto pomaga, komu może
Kronika12 stycznia 2014r. uczniowie naszego liceum jako wolontariusze Fundacji Ratujmy Życie wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ełckim Centrum Kultury i na Targowisku Miejskim w Ełku przeprowadzili, wspierani przez Prezesa Fundacji, lekarza medycyny ratunkowej Pana Michała Okuniewskiego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoich sił na fantomach mogli spróbować wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili Ełckie Centrum Kultury.

Życie ludzkie jest wartością bezcenną. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele jest sytuacji , gdy nagle może być ono zagrożone. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji z powodu nagłego zachorowania czy tez nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli oczekujemy, że ktoś udzieli nam pomocy, powinniśmy również sami być przygotowani i gotowi do ratowania innych.

Nasi uczniowie swoją postawą, godną naśladowania, starają się przekazywać posiadaną wiedzę innym i zachęcają do włożenia wysiłku w opanowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Gratulujemy wspaniałej postawy uczniom: Agacie Stefanowicz, Aleksandrze Prochorów Rafałowi Kozikowskiemu, Jakubowi Sanczenko i Patrykowi Jarzębowskiemu.

Katarzyna Cholewińska
Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

,,Babciu, Dziadku kochać Was będę i kochać nie przestanę, bo wiem, że od Was to samo dostanę."

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święto, to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym najmłodsi uczniowie z klas 0-III uczęszczający do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Właśnie z tej okazji przygotowali wspaniały występ poprzez, który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
W tym wyjątkowym dniu uczniowie wcielili się w rolę aktorów, tancerzy i piosenkarzy. Pomimo tremy związanej z występem, uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
Uwieńczeniem uroczystości było wspólne biesiadowanie w klasach, gdzie unosił się zapach domowego ciasta i ciepłej herbatki. Tuż po uroczystości uczniowie przebrali się w stroje karnawałowe i zaczęło się szaleństwo na parkiecie – tradycyjna choinka. Wszyscy poruszali się w rytmach ulubionych piosenek. Mikołaj i Śnieżynki obdarowali wszystkie dzieci prezentami. Jolanta Gutowska
Historia , historia, historia…
Kronika,,Każdy dzień jest podróżą przez historię” Jim Morrison

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Kolejny raz uczniowie klasy 1a i 2a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wybrali się w podróż w czasie i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych na terenie Muzeum Historycznego w Ełku. Tym razem tuż przed Dniem Babci i Dziadka uczestnicy warsztatów poznali fascynującą historię ,, Czego uczono moją prababcię?, ,, O dawnej szkole.” Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania na temat: – Jak dawniej wyglądała nauka w szkole?, W co była wyposażona szkoła?, Czy były wakacje?, Jakie stroje nosili uczniowie?, Czego uczyli się w szkole ? Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników warsztatów była możliwość napisania swojego imienia i nazwiska obsadką ze stalówką, maczaną w atramencie prosto z kałamarza. Na pewno wszystkie prababcie i pradziadkowie dumni byliby z prac swoich wnuków. Takie super lekcje uczniowie zapamiętają na długo!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska
Gotowi na zimę
Kronika
Nasze sześciolatki z kl. „0”a w porę podjęły przygotowania do zimy! Choć mróz jeszcze nie tęgi, to przedszkolaki wiedzą, że o zwierzęta warto zadbać. Kilkoro dzieci wraz z rodzicami przygotowało karmniki dla ptaków, które zawiesiliśmy na drzewach tuż przed szkołą.
Teraz sześciolatki dbają o codzienne dokarmianie ptaków. Przynoszą im pestki z dyni, słonecznika, kasze a nawet słoninkę!

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Małgorzata Zdankowska
Nasz wymarzony obóz
OgłoszenieW okresie od 10 lutego do 10 marca 2014 roku uczniowie klas 5 i 6 szkoły podstawowej wezmą udział w obowiązkowym projekcie edukacyjnym „Nasz wymarzony obóz”. Forma badawcza zadania zmusza uczestnika do myślenia matematycznego i inicjatywy w rozwiązaniu problemu. Poza tym mamy na celu nauczanie matematyki praktycznej, a nie gotowych algorytmów w rozwiązywaniu zadań. Nasz projekt łączy wiedzę z wielu dziedzin i uczy pracy w grupie. Wszelkie pytania można kierować do swojego nauczyciela matematyki.
Do pobrania: harmonogram projektu

Strona 125 z 149 << < 122 123 124 125 126 127 128 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2225270 Unikalnych wizyt