Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook22/01/2021 04:46:03 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
ZAPROSZENIE
wydarzenia sportowe Kluby Siatkarskie UKS Maratończyk i Green Volley zapraszają dzieci w rocznikach 2006 i 2007 na „Gry i zabawy z elementami siatkówki” Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: Dariusz Maciorowski – rocznik 2006 –tel. 509 930 789, Grzegorz Orzeł – rocznik 2007- tel. 696 861 469, Wszystkie zajęcia odbywają się w poniedziałki od 16.00 do 17.00, na Sali gimnastycznej w SPS 6 przy ul. Suwalskiej 15 Zajęcia współfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Mali mistrzowie siatkówki”.
Sprawozdanie z realizacji konkursu czytelniczego klas 5 „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”
Kronika
Od wielu lat znajomość mitologii greckiej i rzymskiej należy do kanonu kultury europejskiej. Pierwszy kontakt z mitami to opowiadania zamieszczone w szkolnych podręcznikach, a następnie „Mitologia” Jana Parandowskiego, nieco później „Iliada” i „Odyseja” Homera. Należy pamiętać, że starożytność jest cały czas obecna w naszej współczesnej kulturze: sztuce, tradycji i języku. Konkurs mitologiczny „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”, który odbył się 9 marca 2015r. w naszej szkole, miał na celu upowszechnienie wiedzy dotyczącej mitologii, rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów klas piątych. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu przez uczniów, w ciągu 45 minut, testu wiedzy złożonego z 20 zadań, sprawdzających wiedzę z mitologii starożytnej Grecji i Rzymu. O tym, że pytania zawarte w konkursie nie były trudne, świadczyły uśmiechnięte buźki.
Laureaci konkursu
I miejsce Jakub Bukowski uczeń klasy 5 c
II miejsce Adelina Dziemidow uczennica klasy 5 c
III miejsce Aleksander Kalicki uczeń klasy 5 a
Wyróżnienia
Anna Gulan uczennica klasy 5 a
Kamila Jeremicz uczennica klasy 5 a
Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych konkursach. Organizator: Hanna Tyszko
Mistrzostwa Regionu w Dwójkach Siatkarskich
wydarzenia sportowe
Dnia 11.03.2015r w SP 4 w Ełku odbyły się Mistrzostwa Regionu w Dwójkach Siatkarskich. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4a – siatkarskiej, które wcześniej wywalczyły awans zdobywając wicemistrzostwo Powiatu Ełckiego. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gutowska Maja, Sobolewska Zuzia, Lewandowska Julia, Stachyra Patrycja, Urbanowicz Ola i Popławska Michasia. Zawody stały na wysokim poziomie. Rozrywki prowadzone były systemem każdy z każdym. Dziewczęta po zaciętym boju zdobyły 3 miejsce. Ogromne gratulacje należą się dziewczynom, bo rozegrały kolejne dobre zawody.
Koncertowa godzina wychowawcza!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 4 marca w klasie Vc podczas godziny wychowawczej wystąpił Kuba Bukowski z koncertem na cymbałach wileńskich a Adelina Dziemidow pięknie zagrała na pianinie. Ich koleżanki i koledzy mogli wysłuchać utworów a także zadać pytania dotyczące nauki gry na tych wymagających instrumentach. Myślę, że wszyscy ze zdziwieniem dowiedzieli się jak dużo j pracy poświęcają swojej pasji Adelina i Jakub. Wszyscy brawami uhonorowali wypowiedzi dwójki młodych artystów dotyczące ich codziennych treningów. Jak wszędzie tak i w dziedzinie sztuki ciężka praca przynosi efekty!
Wychowawca Dorota Karpińska
Rekrutacja do klas sportowych
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku ogłasza w roku szkolnym 2015/2016 nabór do
Gimnazjum Sportowego
oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 do klas o następujących specjalnościach sportowych:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,
Piłka nożna chłopców.


Składanie podań do klasy I Gimnazjum Sportowego od 11 maja do 22 czerwca 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się :
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - 16 maja 2015 r. o godz. 12:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 12:00.

Piłka nożna chłopców - 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00 boisko „Orlik” .

Składanie wniosków o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Sportowej do 30 kwietnia 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców 16 maja 2015 r. o godz. 9:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Piłka nożna chłopców 9 maja 2015 r. o godz. 10:00 boisko „Orlik”.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.
NaJpiękniejsze Valentynki w SPS 6!
Kronika

Marzec 2015 rozpoczął się bardzo miłym akcentem dla uczniów SPS 6. W konkursie międzyszkolnym 'Valentine's Day Card' ogłoszonym przez SP 3 w Ełku nie daliśmy szans konkurencji. I miejsce zajęli: Karolina Budzińska (6a) i Mateusz Kułakowski (5b, opiekun p. Marlena Skutnik), tuż za nimi - na drugim miejscu znalazła się walentynkowa kartka Gabrieli Dąbrowskiej (6a, opiekun p. Edyta Ostrowska).
Gratulujemy naszym romatycznym zwycięzcom!! ;-)

-Marlena Skutnik-
Kangur matematyczny
Ogłoszenie Już 19 marca o godz. 9:00 nasi uczniowie wezmą udział w kolejnej edycji konkursu Kangur matematyczny. Wszystkich piszących tegoroczny test zapraszamy na stronę internetową organizatorów konkursu www.kangur-mat.pl, gdzie można znaleźć regulamin, przykładowe zadania oraz testy on – Line pomocne w przygotowaniach do konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!!!!
Jakub Bukowski z cymbałami wileńskimi w studio TVP
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


W dniu 28 .02.2015 miałem swoje pięć minut w studiu TVP Polonia na Woronicza w Warszawie, w programie Petersbuski Music Show. Z zespołem zareprezentowałem krótki repertuar na cymbałach wieleńskich. A gwoździem w programie był MEZO - Jacek Mejer.
Podziękowanie
Kronika
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innym
i"
 
Jan Paweł II

Podziękowania podopiecznych i wychowawców Fundacji „Otulony w nadzieję”
oraz bezcenne uśmiechy dzieci kierujemy do wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców Zespołu Szkół Samorządowych oraz Gimnazjum nr1, którzy wsparli naszą charytatywną akcję. Dziękujemy za pomoc w jej organizacji, za osobiste zaangażowanie, udział w warsztatach malowania bombek i zakupienie bombek. Za zebrane pieniądze dzieci otrzymały materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne.

Organizatorzy akcji:
Ewa Gorlewska i Ewelina Koniecko
„KRESY NAS ŁĄCZĄ”
Kronika

W sobotę 28 lutego 2015 roku uczennice Liceum Ogólnokształcącego ZSS w Ełku wzięły udział w Sesji popularnonaukowej poświęconej pamięci Janusza Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej – Wilno”. Sesja odbyła się w ramach XXVI Jarmarku Kaziuka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku. Uczennice: Karolina Sawicka i Ewelina Koniecko wygłosiły referat na temat: „Wybitni Polacy Wileńszczyzny”. W swoim przemówieniu przedstawiły cztery, zasłużone postacie związane z Wilnem – Józefa Piłsudskiego, Joachima Lelewela, Adama Mickiewicza i Czesława Miłosza. Ich występ był wzbogacony prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i miejsc związanych z omawianymi postaciami. Uczennice zostały przygotowane przez panią Małgorzatę Kosieradzką i panią Joannę Gaworską.

Joanna Gaworska
SZKOLNY SEZON NARCIARSKI 2015
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 19.02.2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego brali udział w wycieczce do Jeleniewa na stok narciarski. Stok należy do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”. Ten nowoczesny kompleks sportów zimowych znajduje się piętnaście kilometrów na północ od Suwałk w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Szelment Wielki na Górze Jesionowej. W latach międzywojennych góra ta służyła do startów szybowców. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączyliśmy ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach. Po dopasowaniu nart, ruszyliśmy w stronę stoku, gdzie pod fachowym okiem nauczycieli wychowania-fizycznego uczniowie wykonywali ćwiczenia przygotowujące do bezpiecznych zjazdów. Większość uczestników w tym dniu przeżywała swoją pierwszą przygodę z nartami. Były to wyjątkowe i emocjonujące chwile. Ruch na świeżym powietrzu rozwijał naszą ogólną sprawność fizyczną i hartował organizm. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad i umówiliśmy się na narty już za rok.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Jarosław Andrzejewski,
Grzegorz Orzeł, Tomasz Kowalko
Strona 124 z 164 << < 121 122 123 124 125 126 127 > >>
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2457081 Unikalnych wizyt