Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook04/06/2020 13:53:08 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Beatus, qui prodest, quibus potest - szczęśliwy, kto pomaga, komu może
Kronika12 stycznia 2014r. uczniowie naszego liceum jako wolontariusze Fundacji Ratujmy Życie wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ełckim Centrum Kultury i na Targowisku Miejskim w Ełku przeprowadzili, wspierani przez Prezesa Fundacji, lekarza medycyny ratunkowej Pana Michała Okuniewskiego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoich sił na fantomach mogli spróbować wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili Ełckie Centrum Kultury.

Życie ludzkie jest wartością bezcenną. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele jest sytuacji , gdy nagle może być ono zagrożone. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji z powodu nagłego zachorowania czy tez nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli oczekujemy, że ktoś udzieli nam pomocy, powinniśmy również sami być przygotowani i gotowi do ratowania innych.

Nasi uczniowie swoją postawą, godną naśladowania, starają się przekazywać posiadaną wiedzę innym i zachęcają do włożenia wysiłku w opanowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Gratulujemy wspaniałej postawy uczniom: Agacie Stefanowicz, Aleksandrze Prochorów Rafałowi Kozikowskiemu, Jakubowi Sanczenko i Patrykowi Jarzębowskiemu.

Katarzyna Cholewińska
Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

,,Babciu, Dziadku kochać Was będę i kochać nie przestanę, bo wiem, że od Was to samo dostanę."

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święto, to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym najmłodsi uczniowie z klas 0-III uczęszczający do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Właśnie z tej okazji przygotowali wspaniały występ poprzez, który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
W tym wyjątkowym dniu uczniowie wcielili się w rolę aktorów, tancerzy i piosenkarzy. Pomimo tremy związanej z występem, uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
Uwieńczeniem uroczystości było wspólne biesiadowanie w klasach, gdzie unosił się zapach domowego ciasta i ciepłej herbatki. Tuż po uroczystości uczniowie przebrali się w stroje karnawałowe i zaczęło się szaleństwo na parkiecie – tradycyjna choinka. Wszyscy poruszali się w rytmach ulubionych piosenek. Mikołaj i Śnieżynki obdarowali wszystkie dzieci prezentami. Jolanta Gutowska
Historia , historia, historia…
Kronika,,Każdy dzień jest podróżą przez historię” Jim Morrison

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Kolejny raz uczniowie klasy 1a i 2a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wybrali się w podróż w czasie i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych na terenie Muzeum Historycznego w Ełku. Tym razem tuż przed Dniem Babci i Dziadka uczestnicy warsztatów poznali fascynującą historię ,, Czego uczono moją prababcię?, ,, O dawnej szkole.” Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania na temat: – Jak dawniej wyglądała nauka w szkole?, W co była wyposażona szkoła?, Czy były wakacje?, Jakie stroje nosili uczniowie?, Czego uczyli się w szkole ? Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników warsztatów była możliwość napisania swojego imienia i nazwiska obsadką ze stalówką, maczaną w atramencie prosto z kałamarza. Na pewno wszystkie prababcie i pradziadkowie dumni byliby z prac swoich wnuków. Takie super lekcje uczniowie zapamiętają na długo!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska
Gotowi na zimę
Kronika
Nasze sześciolatki z kl. „0”a w porę podjęły przygotowania do zimy! Choć mróz jeszcze nie tęgi, to przedszkolaki wiedzą, że o zwierzęta warto zadbać. Kilkoro dzieci wraz z rodzicami przygotowało karmniki dla ptaków, które zawiesiliśmy na drzewach tuż przed szkołą.
Teraz sześciolatki dbają o codzienne dokarmianie ptaków. Przynoszą im pestki z dyni, słonecznika, kasze a nawet słoninkę!

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Małgorzata Zdankowska
Nasz wymarzony obóz
OgłoszenieW okresie od 10 lutego do 10 marca 2014 roku uczniowie klas 5 i 6 szkoły podstawowej wezmą udział w obowiązkowym projekcie edukacyjnym „Nasz wymarzony obóz”. Forma badawcza zadania zmusza uczestnika do myślenia matematycznego i inicjatywy w rozwiązaniu problemu. Poza tym mamy na celu nauczanie matematyki praktycznej, a nie gotowych algorytmów w rozwiązywaniu zadań. Nasz projekt łączy wiedzę z wielu dziedzin i uczy pracy w grupie. Wszelkie pytania można kierować do swojego nauczyciela matematyki.
Do pobrania: harmonogram projektu

Ferie 2014 w szkole
Ogłoszenie27 STYCZNIA 2014r.- 31 STYCZNIA 2014r.

Zapraszamy uczniów na zajęcia podczas pierwszego tygodnia ferii.
Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się do danej grupy u prowadzącego zajęcia nauczyciela! Zapisy do dnia 24 stycznia lub do wyczerpania się miejsc.

W tym roku nie zapisujemy dzieci na całe ferie i nie prowadzimy żywienia.


Plan zajęć w czasie ferii
Gościliśmy przedstawiciela z niemieckiej szkołą w Oberkirch
KronikaNasza szkoła nawiązała współpracę z niemiecką szkołą w Oberkirch, położoną na południu Niemiec tuż przy granicy z Francją.
W dniach 02-04.01.2014 miała miejsce wizyta przygotowawcza przed planowaną międzynarodową wymianą młodzieży. Gościliśmy przedstawiciela szkoły partnerskiej z Niemiec. Wolfgang Dork, nauczyciel języka francuskiego i geografii , uczestniczył w zajęciach języka niemieckiego. Uczniowie liceum mieli możliwość kontaktu z autentycznym językiem. Bardzo chętnie zadawali pytania i miło przyjęli gościa. Przedstawiciel niemieckiej szkoły i pani Ewa Gorlewska opracowali wstępny program wspólnego przedsięwzięcia.
Uczniowie już w czerwcu będą mieli możliwość zwiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, porównania życia w Oberkirch i w Ełku na różnych płaszczyznach. Głównym celem wymiany uczniów jest doskonalenie języków obcych, walka z uprzedzeniami wobec Polaków i Niemców oraz integracja młodzieży. Program wymiany zakłada uczestnictwo w zajęciach szkolnych, surfowanie, spływ kajakiem, odwiedzenie największego parku rozrywki w Europie. Szkoła, z którą rozpoczynamy współpracę, realizuje już podobne projekty ze szkołami z Francji i Włoch. Zespól Szkół Samorządowych przewiduje wieloletnią współpracę z Gymnasium w Oberkirch.
Kiermasz bombek świątecznych
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W dniach 19-20 grudnia w naszej szkole miał miejsce kiermasz świąteczny, w trakcie którego sprzedawane były bombki świąteczne udekorowane przez uczniów szkoły podstawowej, uczniów liceum oraz nauczycieli w trakcie warsztatów (16-17 grudnia). Dochód z ich sprzedaży w kwocie 500 zł. zostanie przekazany na cele charytatywne, tzn. na rzecz dzieci z fundacji „Otulony w nadzieję” oraz na leczenie chorej na białaczkę Poli z klasy 0 „b”.
Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji i zakupili świąteczne dekoracje. W Nowym Roku życzymy zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności.

Ewa Gorlewska i Ewelina Koniecko
Warsztaty decoupage
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

14 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty podczas których dzieci mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne i spędzić czas w miłej przedświątecznej atmosferze. Tematem spotkania było zdobienie bombek metodą decoupage. Wszyscy uczestnicy warsztatów bawili się znakomicie a wykonane własnoręcznie ozdoby stały się upominkami dla najbliższych.

Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły: Anna Kuczyńska i Helena Borowa
Trzecie SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ
Kronikaczytaj cały artykuł

Trzecie „Spotkanie z książką” w ramach akcji promującej czytanie miało miejsce dnia 17 grudnia 2013r. Pani Ewelina Koniecko wraz z uczniami z klasy II B1: Angeliką Sutułą, Kariną Balik, Klaudią Ostapkiewicz oraz Maćkiem Gryniewiczem udali się do uczniów klasy I szkoły podstawowej. Grupa pani Jolanty Gutowskiej z zaciekawieniem przyjęła dużo starszych kolegów. Uczniowie określili swoje samopoczucie w związku z nadchodzącymi świętami i narysowali na karteczkach „buźki” go odzwierciedlające (uśmiechnięte, smutne, itp.).
WARSZTATY MALOWANIA I DEKOROWANIA BOMBEK
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W dniach 16-17 grudnia w naszej szkole miały miejsce warsztaty malowania i dekorowania bombek. Uczestniczyli w nich uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie liceum oraz nauczyciele.
Na szklanych bombkach powstawały piękne kompozycje malarskie bogato okraszone brokatem, natomiast styropianowe egzemplarze ozdabiane były cekinami, wstążkami, diamencikami, a także kaszą i ryżem pokrywanych metalicznymi lakierami. Uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zaangażowaniem starając się wykonać niepowtarzalne prace. W rezultacie powstały barwne kompozycje tworzone z potrzeby serca. Warto docenić zaangażowanie uczniów i nauczycieli mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.
Bombki będą sprzedawane w dniach 19-20 grudnia na parterze naszej szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z fundacji „Otulone w nadzieję” oraz na leczenie chorej na białaczkę Poli, uczennicy klasy O „b”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów ,rodziców oraz nauczycieli do wsparcia tej szlachetnej akcji i zakupu ozdób świątecznych.

Organizatorzy: Ewa Gorlewska i Ewelina Koniecko
Strona 124 z 148 << < 121 122 123 124 125 126 127 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2192511 Unikalnych wizyt