Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook17/06/2019 17:12:58 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Kolejny projekt edukacyjny „Nasze Pasje”
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku realizowali kolejny projekt edukacyjny „Nasze Pasje”. Tym razem był on zatytułowany „Człowiek jako twórca i motyw sztuki". Uczestnicy pozalekcyjnych zajęć plastycznych, pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Eweliny Koniecko, wykonywali szereg prac artystycznych, których tematem był człowiek.


Mamo, tato baw się z razem z nami
Dnia 17 czerwca 2011r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych po raz odbyły się Mini Igrzyska „Mamo, tato baw się razem z nami”. Impreza trwała od godziny 8:15 do 12:15. Igrzyska zrealizowane zostały w ramach projektu „Mam wybór –wybieram sport” współfinansowanego przez Urząd Miasta w Ełku. Igrzyska przygotowali i przeprowadzili Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł i Jarosław Andrzejewski we współpracy z wychowawcami.

Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia oraz wyrabianie czynnego uczestnictwa w zawodach sportowo-rekreacyjnych z udziałem społeczności szkolnej
i pozaszkolnej. Igrzyska umożliwiły promowanie wartości rodzinnych, budowania szacunku dla nich. Stworzyły również rodzicom możliwość aktywnego, atrakcyjnego współdziałania ze szkołą w zakresie wychowania i kształcenia.
Uczestnikami byli uczniowie klas 0 - III i IV-VI. Do wspólnej zabawy zostali włączeni również rodzice i wychowawcy. Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Ewa Litman życząc niezapomnianych i wyjątkowych wrażeń sportowych. Współzawodnictwo klas rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki i prezentacji okrzyków sportowych, które miały zachęcić do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu poszanowania zasad fair play.

Uczniowie rywalizowali między sobą na poszczególnych poziomach nauczania w formie gier i zabaw ruchowych. Każda klasa miała w danej konkurencji swoich przedstawicieli spośród rodziców. Wszyscy uczestnicy z pełnym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania. Konkurencje dostarczyły zarówno uczestnikom jak i obserwatorom dużo pozytywnych emocji i uśmiechu.
Założeniem wspólnej zabawy było uczestnictwo każdego dziecka bez względu na sprawność. W tym dniu nie było przegranych, wszyscy bowiem czerpali radość i zadowolenie ze wspólnej rodzinnej aktywności ruchowej. Na zakończenie każda klasa otrzymała nagrody w postaci soków, słodkości z witaminami i dyplomów.
Papugi w Ełckim Domu Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie liceum Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku pod opieką pań Iwony Jastrzębskiej i Edyty Ostrowskiej dokonali całkowitej przemiany dziecięcego pokoju w ełckim Domu Dziecka. W ciągu kilku dni na świeżo odnowionych ścianach namalowali piękne rośliny i zwierzęta. Kolorowe papugi i motyle wywołały uśmiech na twarzach dzieci a mieszkanki pokoju były zachwycone efektem końcowym. Młodzi artyści wykazali duże zaangażowanie, poświęcili swój wolny czas by sprawić radość młodszym dzieciom. Całość imprezy odbyła się w bardzo miłej i wesołej atmosferze, a to wszystko dzięki gościnności mieszkańców i dyrektora ełckiej placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Tytuł Szkoły Uczącej Się
Dnia 8 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku miało miejsce ważne wydarzenie – panel koleżeński Szkół Uczących Się pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie. W panelu uczestniczyli przedstawiciele z różnych szkół zaangażowanych w program SUS oraz reprezentacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem spotkania było sprawdzenie w praktyce czy szkoła ma i stosuje w codziennej pracy własny wypracowany system zapewniania jakości.
Zaproszeni goście podczas całodniowego pobytu w szkole obserwowali pracę uczniów i nauczycieli w czasie lekcji i zajęć pozalekcyjnych. W dalszej kolejności odbywały się rozmowy w zespołach zadaniowych: z Samorządem Uczniowskim, nauczycielami, pracownikami biblioteki szkolnej, a także z rodzicami. Dyskusje w grupach tematycznych pozwoliły panelistom lepiej poznać środowisko szkole, jego specyfikę oraz ocenić skuteczność podjętych działań.

Drugą część spotkania zainaugurowała część artystyczna przygotowana przez panią Katarzynę Klimach, Helenę Borową oraz Małgorzatę Klimach. Następnie nauczycielki koordynujące w naszej placówce realizację programu –pani Jolanta Rynkowska, Grażyna Sacharzewska oraz Ewelina Koniecko przedstawiły prezentacje multimedialne ilustrujące zarówno historię szkoły, jak i teraźniejszości, a przede wszystkim działania podejmowane w trakcie realizacji projektu.

Przedstawiona analiza potwierdziła, że poczynania szkoły nie mają charakteru przypadkowego, ale stanowią ciąg systematycznych i wynikających z wewnętrznych potrzeb placówki działań. Następnie po prezentacjach odbyły się dyskusje, w których rozważano trafność doboru wskaźników, kryterium sukcesu i zadań oraz sposobów ich realizacji. Podsumowaniem dyskusji była rozmowa w gronie panelistów na temat spełnienia przez szkołę warunków świadczących o tym, że szkoła w codziennej praktyce troszczy się o jakość pracy całej społeczności szkolnej. W oparciu o przedstawioną dokumentację oraz wnioski uczestników wizyty panelowej przyznano szkole tytuł Szkoły Uczącej Się.

Dyrektor szkoły Ewa Liman serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wzorowej organizacji spotkania i zaangażowali się zarówno w organizację zajęć otwartych, zadbali o wygląd szkoły, przygotowali część artystyczną i poczęstunek. Gorące podziękowania kierujemy za przybycie do rodziców, zaproszonych gości oraz lokalnych mediów – Gazety Olsztyńskiej oraz Radia5 i Baeyr FM oraz do sponsorów Urzędu Miasta Ełk i Rady Rodziców.

Relacja z podsumowania panelu koleżeńskiego
Zaproszenie
Dnia 9 czerwca 2011 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci zapisanych od roku szkolnego 2011/2012 do oddziałów "zerowych" i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku.

Serdecznie zapraszamy
Targi Edukacyjne
Dnia 28.04.2011 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyły się po raz kolejny Targi Edukacyjne. W targach tych uczestniczyły wszystkie ełckie szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła przygotowała stoisko na którym zaprezentowała liczne sukcesy i osiągnięcia uczniów liceum ogólnokształcącego. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, boiskiem szkolnym, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla rodziców, nauczycieli i uczniów, świetlicą szkolną oraz stołówką z pysznymi obiadami.

Koordynatorem przygotowań wystawy była wicedyrektor szkoły Dorota Karpińska. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach, Grzegorz Orzeł, Jarosław Andrzejewski. W tworzeniu prezentacji czynny udział brali uczniowie: Anna Cekała-kl. IB, Katarzyna Dąbrowska-kl. IB, Marta Pomichter-kl. IB, Paulina Piskorz-kl. ID1, Justyna Siedlecka-kl. ID1i Patryk Niedźwiecki-kl. ID2. Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz innych osób oglądających wystawy.Zdjęcia
Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej
Dnia 21.03.2011r. z okazji Dnia Wiosny odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny - Gimnazjum nr 2,3 i 4 oraz reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku.
Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. I miejsce w turnieju zajęła drużyna Gimnazjum nr 3, która wygrała wszystkie swoje mecze. Trener zwycięskiej drużyny pan Dariusz Maciorowski podkreśla, iż to dzięki dotacjom z Urzędu Miasta dziewczyny mogły ograć się w warmińsko – mazurskiej Lidze Piłki Siatkowej , co pozwoliło wygrać im turniej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Liceum, która uległa zwycięzcom turnieju. Trzecie miejsce przypadło Gimnazjum nr 4, a czwarte Gimnazjum nr 2. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Emilia Perkowska z Gimnazjum nr 3. Najlepszą atakującą została Emilia Kucharczyk z „Samorządówki”. Turniej miał na celu promocję sportu i klasy sportowej funkcjonującej w Liceum oraz zachęcenie uczniów do kontynuowania nauki właśnie w naszej szkole, gdzie żeńska siatkówka jest bardzo popularna.


Galeria zdjęć
Orły z "Szóstki"
W marcu 2011 odbyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku wzięło udział czterech uczniów w czterech konkursach przedmiotowych z j. polskiego, historii, przyrody i matematyki.

Laureatami konkursów zostali:

Piotr Jan Tyborski w konkursie matematycznym (otrzymał 100% przewidzianych punktów)
Artur Suchwałko w konkursie matematycznym

Opiekunem uczniów jest pani Anna Rutkowska

Pozostali uczestnicy otrzymali tytuły:

Piotr Jan Tyborski (j.polski) – finalista; opiekun pani Jolanta Rynkowska
Piotr Jan Tyborski (historia) – finalista; opiekun pan Jarosław Jelski
Kamil Wysota (przyroda) – finalista; opiekun pani Beata Florczyk
Piotr Jan Tyborski (przyroda) – finalista; opiekun pani Beata Florczyk
Jakub Sewastianow (matematyka) – uczestnik; opiekun pani Grażyna Buksińska (uczeń klasy 5)

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II Mistrzostwa Ełku i Powiatu w Ergometrach Wioślarskich
Dnia 11 marca 2011r. reprezentacja liceum naszej szkoły zajęła III miejsce w II Mistrzostwach Ełku i Powiatu w Ergometrach Wioślarskich w klasyfikacji ogólnej szkół
i otrzymała puchar. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Ełku. Ponadto drużyna chłopców zajęła III miejsce, a każdy zawodnik otrzymał medal.

Skład drużyn:

dziewczęta – sztafeta 4x500m
Emilia Kucharczyk, Magdalena Pawluczyk, Iwona Siedlecka, Justyna Siedlecka

chłopcy- 4x500m
Krzysztof Strupińki, Łukasz Hińcza, Sebastian Wesołowski, Jakub Chodysz

Zawodnicy rezerwowi: Monika Kartaszow, Sebastian Mocarski, Daniel Jańczyk

Każdemu wyścigowi z udziałem naszych uczniów towarzyszyły ogromne emocje. Wzajemne wsparcie, współpraca w zespole i zaangażowanie zawodników przyczyniły się do wspólnego sukcesu. Wszystkim gratulujemy sportowej postawy.


Katarzyna Cholewińska
SPRAWOZDANIE Z ORGANIZACJI I PRZEBIEGU SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Życie i twórczość Jana Brzechwy
Dnia 01 marca 2011 o godz. 13.30 odbył się w bibliotece szkolnej konkurs dla klas 1 – 3
Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania faktów. Konkurs wymagał przekrojowej znajomości utworów Jana Brzechwy.
Obejmował trzy zadania ułożonych według stopnia trudności: twórczość, biografia, uzupełnianie zdań.
W konkursie wzięło udział 13 osób z klasy IIa, IIb, IIIa.
Czas trwania konkursu: 60 min.

Laureatami konkursu klas II zostali: I miejsce uczeń klasy 2b Oliwia Oleksińska
II miejsce uczeń klasy 2a Tymoteusz Zyzman
III miejsce uczeń klasy 2a Karolina Pawłowska i Dominika Żytyniec

Laureatami konkursu klasy IIIa zostali:
I miejsce Patryk Moldenhower
II miejsce Radosław Zacharzewski
III miejsce Maja Kulbacki

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek, a laureaci konkursu interesujące książki.
Hanna Tyszko
Wypoczynek zimowy w szkole
W dniach od 24 do 28 stycznia 2011 r. w naszej szkole odbyło się zimowisko, w którym uczestniczyli uczniowie.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy opiekowali się dziećmi w czasie ferii zimowych oraz Urzędowi Miasta za dofinansowanie wypoczynku uczniów. Pozwoliło ono na zorganizowanie wielu atrakcji- kino, basen, teatrzyk, konkursy, zabawa karnawałowa itp.

Szczegóły wypoczynku
Strona 122 z 125 << < 119 120 121 122 123 124 125 >
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1880469 Unikalnych wizyt