Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook11/07/2020 01:12:11 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Konkurs Recytatorski klas 0-1 "Wiersze znane i nieznane Jana Brzechwy"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Dnia 24 kwietnia 2014 roku w ZSS odbył się konkurs recytatorski „Wiersze znane i nieznane Jana Brzechwy”
Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – 1. Łącznie brało udział czternastu uczniów.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły: pani Dorota Karpińska oraz pani Hanna Tyszko.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.15. Odbywał się w bibliotece szkolnej,
w której zgromadzili się uczniowie z opiekunami, dyrekcja ZSS, członkowie komisji.
Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranego wiersza z twórczości Jana Brzechwy. Po zakończeniu komisja konkursowa udała się na naradę. W tym czasie uczestnicy wraz z opiekunami mogli posilić się ciasteczkami.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

Klasa I
I miejsce uczennica Gaja Jastrzębska
II miejsce uczennica Natalia Klimach
III miejsce uczennica Natalia Szutkowska

Klasy 0
I miejsce uczennica Lena Rutkowska
II miejsce uczennica Tola Jastrzębska
III miejsce uczennica Patrycja Żytyniec

Poprzez kontakt z utworami Jana Brzechwy jego twórczość została wśród uczniów spopularyzowana. Uczestnicy udoskonalili umiejętności recytatorskie.
Każdy otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom upamiętniający miłe chwile spędzone w bibliotece.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.
Mamy nadzieję, że konkurs recytatorski klas 0 – 1 zagościł już na dobre
w kalendarzu imprez naszej szkoły.

Organizatorzy:
Małgorzata Zdankowska
Katarzyna Pietruszewska
Hanna Tyszko
XIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION" O PUCHAR TYMBARKU
Sukcesy
"BRĄZOWA DRUŻYNA"
Stoją od lewej: Krzysztof Barchański (Polonia Lidzbark warmiński), Dominik Wasiak (AP Stomil Olsztyn), Kacper Zielski (Naki Olsztyn), Maksymilian Smoliński (Rona/SPS 6 Ełk), Jakub Lewandowski (Rona/SPS 6 Ełk), Błażej Makar (Rona/SPS 6 Ełk), Oskar Waszkiewicz (Rona/SPS 6 Ełk), Jakub Rusak (Rona/SPS 6 Ełk), Dzida Kacper (AP Stomil Olsztyn), Szymon Nakielski( Naki Olsztyn), Piotr Murawski (Rona/SPS 6 Ełk), Filip Ryszkiewicz (Rona/SPS 6 Ełk), Trenerzy: Andrzej Zientarski, Dariusz Ryszkiewicz.

Zawodnicy Rony rocznik 2002 i zarazem uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 Ełk wsparci zawodnikami z województwa zajęli III MIEJSCE W POLSCE! Jest to kolejny sukces rocznika 2002 i pewnie największy, gdyż w turnieju " Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku biorą udział najlepsi zawodnicy z całej Polski.
Turniej zorganizowany przez PZPN był na najwyższym poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Przez 3 dni 64 zespoły dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach U-10 i U-12 rywalizowało o główną nagrodę o wyjazd do Niemiec m.in. na mecz Niemcy-Polska. Nasz zespół wziął udział w kategorii U-12 gdzie do rywalizacji przystąpiło 16 województw i kadry tworzyło 7 zawodników mistrza województwa plus 5 najlepszych zawodników z danego województwa. Turniej zaczął się od rywalizacji w czterodrużynowych grupach z których tylko dwa pierwsze zespoły awansowały do ćwierćfinału.

Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek trenerzy Kadr od U-14 do U-21 włącznie z trenerem Kadry Adamem Nawałką obserwowali Nasze poczynania. Wynik 0:3 z małopolskim województwem w półfinale nie oddaje przebiegu meczu, widać po twarzach zawodników, że było blisko.
Lista uczniów zakwalifikowanych do klas IV sportowych na rok szkolny 2014/2015
Publikujemy listy uczniów zakwalifikowanych do klas IV sportowych na rok szkolny 2014/2015.

KLASA IV Z PIŁKĄ SIATKOWĄ:
1. Sobolewska Zuzanna
2. Grochowska Natalia
3. Herbszt Hanna
4. Urbanowicz Aleksandra
5. Lewandowska Julia
6. Federowicz Roksana
7. Popławska Michalina
8. Stachyra Partycja
9. Ignatowski Krzysztof
10. Dąbrowski Krzysztof
11. Liszewski Kamil
12. Ostrowski Rafał
13. Sołtys Piotr

KLASA IV Z PIŁKĄ NOŻNĄ:
1. Sobolewski Szymon
2. Mościcki Michał
3. Ułanowicz Cyprian
4. Kacprzyk Konrad
5. Tymoszczuk Damian
6. Pietraszek Olaf
7. Karwowski Oliwier
8. Kuligowski Norbert
9. Dudek Patryk
10. Szymbor Mateusz
11. Przyborowski Michał
12. Dawidowski Piotr
13. Chrościelewski Kacper
14. Rydzewski Jakub
15. Baluta Kacper
16. Rzymski Piotr
17. Makal Wiktor
18. Miławicki Kamil
19. Gawot Dawid
20. Balcerzak Adam
21.Pejcz Filip
22. Uściłowicz Ryszard

Lista rezerwowa:
1. Filipowicz Patryk
2. Sawicki Maciej
3. Zakrzewski Jakub

GRATULUJEMY!!!
Wyniki konkursu plastycznego dla przedszkolaków ,,Recepta na zdrowie – promujemy zdrowy styl życia”


Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć


Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 26 kwietnia 2014 r. ogłoszone zostały wyniki II edycji konkursu dla przedszkolaków pt. ,, Dbam o zdrowie z rodziną”. Po raz kolejny organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku promująca zdrowy styl życia. Na konkurs wpłynęło wiele prac. Prace wykonywały dzieci pięcio - i sześcioletnie. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i przesłane prace , niestety nie mogliśmy wszystkich nagrodzić...! Szczęśliwymi laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE - ADRIAN ZDANKOWSKI PRZEDSZKOLE ,,NIEZAPOMINAJKA” w EŁKU
II MIEJSCE - NIKOLA CHORUŻY PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” W EŁKU
III MIEJSCE - OLA ŁEPKOWSKA PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,NIEZAPOMINAJKA” w EŁKU

WYRÓŻNIENIA: ADAŚ RACZKOWSKI PRZEDSZKOLE ,,SŁONECZNA ÓSEMKA”
OLIWIA KACZYŃSKA PRZEDSZKOLE ,,SŁONECZNA ÓSEMKA” W EŁKU
MACIEJ ZAWADZKI KL,,0” SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 W EŁKU
ALICJA GIBNIEWSKA KL,,0” SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 W EŁKU

Zwycięzcom konkursu oczywiście serdecznie gratulujemy.
Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska, Grażyna Syrwid - Paszkowska
Deutsch Wagen Tour
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Deutsch Wagen Tour to projekt realizowany przez Goethe Institut w Warszawie, którego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki oraz zainspirowanie nauczycieli do wprowadzania niekonwencjonalnych metod i nauki poprzez śmiech i zabawę. Lektorzy z Goethe Institut jeżdżąc po całym kraju prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego. Pięć niezwykłych kolorowych samochodów ruszyło w trasę po naszym kraju w 2009 roku z misją dotarcia do najdalszych jego zakątków. Animatorzy projektu przeprowadzają warsztaty z młodzieżą przy pomocy starannie wybranych materiałów dydaktycznych.
Na specjalne zaproszenie pani Ewy Gorlewskiej – nauczycielki języka niemieckiego z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, 26 kwietnia 2014 ‘Zielone Liceum’ miało niepowtarzalną okazję gościć panią Magdalenę Jurowską – lektorkę z Goethe Institut. Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych oraz ełckich gimnazjów wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Magdalenę.
Spotkanie rozpoczęła oficjalnym powitaniem pani Ewa Litman, dyrektor ZSzS w Ełku. Następnie wszyscy zgromadzeni goście wysłuchali piosenki ‘Vom Selben Stern’ zespołu Ich Und Dich w wykonaniu Natalii Piorunek i Karoliny Sulimy, uczennic klasy III LO. Wiersz ‘Das macht SpaB’ Josepha von Eichendorf zaprezentowała Paulina Surażyńska z klasy IB1 LO. Wydarzenie uświetniły występem tanecznym uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku przygotowane przez panią Katarzynę Klimach.
Emocjonującym punktem programu było rozstrzygnięcie dwóch konkursów międzyszkolnych: Na najładniejszy plakat ‘ Eine Entdeckungsreise durch die deutschsprachigen Lander’, w którym pierwsze miejsce zajął Damian Gross - z Gimnazjium nr 3; drugie Edyta Grygo i Zuzanna Gardocka z Zespołu Szkół Samorządowych i trzecie Natalia Pieńczykowska z Gimnazjum nr 3 w Ełku. Drugi konkurs: ‘Aktuelles Deutschlandsbild’ dotyczył najciekawszej prezentacji multimedialnej, a najlepszą prezentację przygotował Adam Górski z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Drugie miejsce zajęła Sandra Boguta z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, a trzecie Magdalena Gwiazdowska z Zespołu Szkół Nr 3 w Ełku.
Warsztaty przeprowadzone przez panią Magdalenę Jurowską to dla wszystkich uczniów inspirująca, a przede wszystkim niekonwencjonalna lekcja języka niemieckiego, która odbyła się w radosnej, przyjaznej atmosferze. Spotkanie, w którym wzięła udział młodzież ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w ZSzS w słoneczne, sobotnie popołudnie. Deutsch-Wagen-Tour pokazuje , że nauka języka niemieckiego nie musi być nudna i że jest to świetna zabawa. Oprócz nowych słówek, uczniowie poznali też wiele faktów na temat Niemiec.
Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie http://www.deutsch-wagen-tour.pl.
Organizacją Deutsch Wagen Tour w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku zajęła się wspomniana już germanistka - pani Ewa Gorlewska, a w organizacji przedsięwzięcia pomogli jej:
Dyrekcja ZSzS w Ełku oraz nauczyciele: Ewelina Koniecko, Marlena Skutnik, Hanna Tyszko, Tomasz Kowalko, Zygmunt Sikorski, Katarzyna Zastocka, Katarzyna Kilmach, Dorota Zabłocka. Wielkie podziękowania należą się także wspaniałym uczniom z Zespołu Szkół Samorządowych oraz z ełckich gimnazjów. Bez pomocy tych osób impreza nie odbyłaby się.

tekst i zdjęcia: Marlena Skutnik
W poszukiwaniu Króliczka Wielkanocnego
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

16 kwietnia uczniowie klasy 4 a udali się pod opieką pani Edyty Ostrowskiej oraz pani Anny Rutkowskiej na wycieczkę krajoznawczą na Żółte Piaski, gdzie poszukiwali upominków od wielkanocnego zajączka. Zabawa była wyśmienita a pogoda dopisała. Uczniowie „buszowali” wśród drzew i traw odnajdując schowane pośród nich słodycze. Każdy z nich miał okazję wykazać się zmysłem tropiciela. Najbardziej wytrwałym poszukiwaczem okazała się Karolina Niecikowska, która odnalazła główną nagrodę- czekoladowego króliczka.
Wspaniałą zabawę zorganizowała pani Edyta Ostrowska.
Tekst i zdjęcia : Edyta Ostrowska
Finał Województwa na wyciągnięcie ręki
SukcesyW hali MOSiR w Ełku w ostatni weekend rozegrany został II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Mini-Siatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kinder + Sport 2014. Rywalizowało ze sobą łącznie 159 drużyn (567 zawodników). Walka była zacięta do samego końca. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 41 zawodników w tym 16 chłopców w dwóch kategoriach wiekowych – rocznik 2002 oraz 2003. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05.2014 w Olsztynie zakwalifikuje się najlepsze osiem zespołów, w każdej kategorii wiekowej, które będą wyłonione z trzech turniejów eliminacyjnych....
Aktualna klasyfikacja po dwóch turniejach - Link
Uwaga !!! Szóstka znowu górą !!! Szóstka spisała się na 6!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku Gaja Jastrzębska z klasy 1a i jej młodsza siostra Tola Jastrzębska z klasy Oa odniosły wielki sukces w Dziecięcym Konkursie Recytatorskim ,,Przez Różową Szybkę”. Organizatorem konkursu było Ełckie Centrum Kultury. Konkurs odbył się 04.04.2014 roku. Gaja zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, natomiast Tola II miejsce w kategorii przedszkolaków. Obu uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Gutowska Katarzyna Pietruszewska
Powiatowy Warmińsko-Mazurski Turniej Motoryzacyjny
Kronika

10 kwietnia 2014 roku odbył się Powiatowy Warmińsko-Mazurski Turniej Motoryzacyjny. Naszą szkołę reprezentowali:
- Martyna Zakrzewska IID,
- Marcin Gajdziński IIID,
- Paweł Wierciszewski IID1.
Zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczną umiejętnością jazdy samochodem osobowym.
Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w powiecie. Do zawodów uczniów przygotowywał pan Jerzy Sowulewski
Dzień Otwarty Szkoły 26 kwietnia 2014 r.
OgłoszenieZAPRASZAMY 26 KWIETNIA 2014 r. od 9.00 do 13.00

Gimnazjalistom odwiedzającym szkołę proponujemy:


• Zwiedzanie w godz. 9.00 -13.00 –oprowadzający uczniowie klas I-III Liceum Ogólnokształcącego
• Warsztaty z języka niemieckiego w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch-Wagen-Tour realizowanego przez Goethe-Institut w Warszawie- od godz. 10.00 w sali gimnastycznej
• Prezentacja pracowni przedmiotowych i multimedialnych w godz. 9.00-13.00
• Prezentacje multimedialne szkoły - parter hol oraz pracownia komputerowa - sala 209 w godz. 9.00-13.00
• Konsultacje z nauczycielami liceum – pracownie przedmiotowe i językowe, w godz. 9.00-13.00
• Stoisko językowe- mini konkursy z nagrodami - hol I piętro
• Rozgrywki sportowe- mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami klasy IA LO a uczniami gimnazjów- boisko Orlik, godz. 12.00 -13.00 oraz wiele innych atrakcji!
Ogólnopolski projektu Deutsch-Wagen-Tour
OgłoszenieZespół Szkół Samorządowych zaprasza na warsztaty języka niemieckiego
w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch-Wagen-Tour realizowanego przez
Goethe-Institut w Warszawie podczas Dni Otwartych Szkoły dnia 26 kwietnia 2014r.
Zadaniem projektu jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych metod.
Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka
i w ciekawy sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie gier, zabaw i konkursów.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w międzyszkolnych konkursach językowych z wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego:

konkurs plastyczno.- językowy „Entdeckungsreise durch die deutschsprachigen Länder”
i konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną „Aktuelles Deutschlandsbild”. Prace należy zgłaszać do dnia 24.04.2014 r.

organizator: Ewa Gorlewska
Strona 122 z 149 << < 119 120 121 122 123 124 125 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2223737 Unikalnych wizyt