Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook11/07/2020 01:59:20 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Ełckie Targi Edukacyjne
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 27.05.2014 r. przy ełckim Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbyły się XII Targi Edukacyjne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku. W jednym miejscu szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Na każdym etapie naszego życia podejmujemy ważne decyzje, nierzadko takie, które mają wpływ na nasze dalsze losy. Takim właśnie wyborem jest na pewno wybór szkoły i dalszej drogi rozwoju intelektualnego. W podjęciu tej trudnej i ważnej decyzji na pewno pomaga udział w Targach Edukacyjnych, gdzie spotykamy nauczycieli i zapoznajemy się z opinią uczniów na temat interesującej nas placówki. W tym roku nasza szkoła przygotowała wyjątkowo atrakcyjną ofertę edukacyjną dla wszystkich gimnazjalistów. Przygotowując ją zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Pięknie wyeksponowane zdjęcia ukazywały nasze liczne sukcesy, osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna ukazała największe atuty naszej szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły. Byli oni najlepszym źródłem informacji i skutecznie pomagali gimnazjalistom w podjęciu wyboru.
Prezentacja naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób przybyłych na tegoroczne targi.


Koordynatorem przygotowań naszej wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele wychowania – fizycznego odpowiedzialni za przygotowanie i przedstawienie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski i Grzegorz Orzeł.
Osoby współpracujące – Edyta Ostrowska – nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, Iwona Jastrzębska – nauczycielka w bibliotece szkolnej.
W tworzeniu prezentacji szkoły udział brali uczniowie naszej szkoły, którym należą się szczególne podziękowania:
Natalia Krukowska, Monika Januszewska, Izabela Boruszewska, Maciej Niedźwiedzki, Paweł Wierciszewski, Marcin Fiedorczyk – uczniowie klasy IIB1, Julia Skrodzka – uczennica klasy IA, Julia Andruszkiewicz – uczennica klasy IC.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach
Waleczna Tola
KronikaChciałabym z dumą poinformować całą społeczność Naszej Szkoły o sukcesach mojej uczennicy z klasy 0b.

Tola Anastazja Jastrzębska pomimo zmagań z ciężką chorobą (ostra białaczka limfoblastyczna) aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Ponieważ Tola spełnia obowiązek szkolny poprzez Nasze indywidualne spotkania czuję się zobowiązana i jednocześnie jest mi niezmiernie miło przybliżyć sylwetkę tej młodej osóbki. Osóbki o niezwykłym harcie ducha, błyskotliwym intelekcie i zaraźliwej wręcz radości życia. O talentach Toli zarówno już odkrytych jak i tych, które ukarze przyszłość można by pisać wiele. Do najważniejszych sukcesów tego roku należą:

Konkurs "Odkrywamy Talenty "w kategorii recytacja - Talent Roku 2014

dziecięcy Konkurs Recytatorski "Przez Różowa Szybkę" w ECK - miejsce II

Konkurs Recytatorski klas 0-1 "Wiersze znane i nieznane Jana Brzechwy" SPS nr 6 - miejsce II

VII edycja konkursu recytatorskiego oddziałów przedszkolnych "W mojej rodzinie" SP nr 7 - miejsce II

Jestem przekonana, że w przyszłym roku Tola idąc w ślady starszej siostry Gai zamieni zajmowane dziś drugie miejsca na szczyt podium, w czym serdecznie jej kibicuję. Niezaprzeczalnie posiada ku temu wszelkie predyspozycje. Jakby nie było została wybrana jako jeden z 17 talentów roku 2014.

Katarzyna Anna Pietruszewska
WYSTĘPY NASZYCH UTALENTOWANYCH UCZNIÓW PODCZAS OBCHODÓW EŁCKICH DNI RODZINY
Kronika W dniu 25 maja 2014 roku w Miejskim Parku Solidarności w Ełku odbył się Festyn Rodzinny obchodzony w ramach Ełckich Dni Rodziny. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: „Rodzina fundamentem życia społecznego”. W niedzielne popołudnie Park Solidarności zgromadził wielu mieszkańców Ełku, okolic i gości zagranicznych odwiedzających nasze piękne miasto. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przy wspólnej zabawie integrowali się. Uczestnikom festynu czas umilały występy zespołów muzycznych, grup wokalnych i tanecznych. Naszą szkołę reprezentowały zespoły taneczne: „Skaczące nutki”, „Arabeski”, zespół taneczno-gimnastyczny „Fair play”, zespół „Na ludową nutę” oraz uzdolnieni wokalnie uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej Sportowej. Był to swego rodzaju artystyczny przegląd wysokich możliwości i umiejętności naszych młodych wykonawców. Przygotowane występy charakteryzowały się różnorodnością programową. Podczas ich trwania atmosfera panująca na scenie i wokół niej była wyjątkowo gorąca i zachęcająca do wspólnej zabawy. A to już zasługa bardzo dobrze przygotowanych do występów naszych artystów. Prawdziwy aplauz zdobyły zespoły taneczne, które pokazały piękny ruch sceniczny i oryginalne tańce oraz zespół śpiewający piosenkę o charakterze ludowym. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie całego programu artystycznego przyniosło fantastyczne rezultaty. Opracowaniem scenariusza całego programu artystycznego oraz przygotowaniem uczniów zajęły się panie: Katarzyna Klimach – nauczycielka wychowania – fizycznego, Helena Borowa – nauczycielka nauczania zintegrowanego, Małgorzata Klimach – nauczycielka języka angielskiego, Jolanta Gutowska – nauczycielka nauczania zintegrowanego.

Grupa tych samych uczniów zaprezentowała swój piękny program taneczno-wokalny przed mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej „Lili” w Golubiach. Zostaliśmy tam zaproszeni z okazji obchodów „Święta Żabiego Raju”. Grupa taneczna pani Katarzyny Klimach zaprezentowała "taniec arabski" oraz taniec do piosenki „Wasted” zaśpiewanej przez Natalię Albo z klasy VIb. Zespół "Tańczące nutki" pani Heleny Borowej przedstawił dwa żywiołowe, wesołe tańce utrzymane w charakterze dance. Grupa dziewcząt i chłopców z klasy IVc pod opieką pani Małgorzaty Klimach zaprezentowała ludowy utwór „Czerwone jabłuszko” (śpiew - Adelina Dziemidow, gra na cymbałach wileńskich - Jakub Bukowski). Nasz występ podobał się bardzo podopiecznym Domu Pomocy Społecznej. Otrzymaliśmy mnóstwo oklasków, miłych słów uznania oraz zaproszenie na następny rok.
Tekst: Katarzyna Klimach, Małgorzata Klimach.
Zdjęcia: Helena Borowa


Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024
Ogłoszenie

6 czerwca w godz. 9:00-12:00 w Zespole Szkół Samorządowych odbędzie się Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.
W zawodach po raz pierwszy wezmą udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, a rywalizacja będzie przebiegać w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m (chłopcy i dziewczęta), bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal (chłopcy i dziewczęta). Powołana do przeprowadzenia zawodów szkolna komisja sędziowska do godz. 15:00 wprowadzi wyniki zawodników na platformie internetowej Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Ten innowacyjny, unikalny i opatentowany system, umożliwi uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskiej e-spartakiadzie , czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska.
W systemie szkolenia sportowego zawody lekkoatletyczne odegrają znaczącą rolę, jako nieodzowny element procesu doskonalenia umiejętności i sprawności naszych uczniów. Dlatego też rywalizacja będzie doskonałym momentem do kształtowania postaw dla aktywnego uprawiania sportu, sprawdzenia swoich możliwości i porównania wyników z wynikami uczniów z innych szkół z całej Polski.

Katarzyna Cholewińska
Przystąpiliśmy do programu "Multisport"


W trosce o wszechstronny rozwój ucznia Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 przystąpiła do programu „Multisport”, który skierowany jest do uczniów klas IV-V i realizowany jest w formie zajęć pozalekcyjnych od 10.03.2014 do 31.12.2014. Program ma na celu stymulowanie wszechstronnego rozwoju ucznia oraz sprzyjanie sprawności fizycznej i zdrowiu. Sport ma wzbogacić proces kształtowania osobowości dziecka, otwierać chętnym i utalentowanym uczniom możliwość uczestniczenia w długoplanowym proces szkolenia,. Program finansowany jest ze środków: Samorządu Województwa Warmińsko Mazurskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Ełku. Operatorem Wojewódzkim Programu MultiSport jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu. Struktura zajęć zgodnie z wytycznymi ujęta jest w trzech blokach: blok 1- zajęcia zawierające metodyczne podstawy upowszechniania lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki, jako ćwiczenia kształtujące podstawowe cechy motoryczne: siłę, szybkość, zwinność, gibkość i wytrzymałość, blok 2 - gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe m.in.: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka, unihokej, blok 3- sporty charakterystyczne dla regionu, z lokalnymi tradycjami (np. tenis stołowy , badminton, ringo) oraz sporty sezonowe ( np.. łyżwiarstwo).

Katarzyna Cholewińska
Piknikowy turniej trójek siatkarskich
W dniu 24.05.2014 przy Zespole Szkół Samorządowych, odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego został rozegrany turniej trójek siatkarskich, chłopców i dziewcząt, klas IV-V SP.
W zawodach uczestniczyło 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywane były mecze „każdy z każdym”. Zwycięzcy swoich grup grali o miejsce I, drugie miejsca zagrały o najniższy stopień podium, zaś ostatnie lokaty w grupie rywalizowały o V miejsce w rozgrywkach.
Wyniki:
Grupa A: Grupa B:
Toy Story-Albatrosy 1:2 Gumisie-Fc Gajesie 1:2
Happy Ziutki-Gumisie 2:1 Fc Baranki-Albatrosy 2:1
Happy Ziutki-Fc Gajesie 2:0 Fc Baranki- Toy Story 2:1

Mecz o V miejsce: Toy Story-Gumisie 0:2
Mecz o III miejsce: Gajesie-Albatrosy 0:2
Mecz o I miejsce: FC Baranki-Happy Ziutki 0:1
Klasyfikacja końcowa:
1. Happy Ziutki (Zuzanna Kunda, Natalia Safiejko, Dominika Żytyniec)
2. FC Baranki (Maksymilian Smoliński, Oskar Waszkiewicz, Błażej Makar)
3. Albatrosy (Kamil Albo, Mikołaj Malinowski, Dawid Kasiborski)
4. Gajesie ( Gajewski Kacper, Murawski Piotr, Ryszkiewicz Filip)
5. Gumisie (Kacper Cybula, Bartek Smoleński, Kamil Bugieda)
6. Toy Story ( Michał Herman, Bartek Bielski, Stelmaszuk Marcin)

Organizatorzy Turnieju: Katarzyna Cholewińska. Romatowski Łukasz, Kowalko Tomasz
Obchody 10 - lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W czwartek, 22 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej - „Quiz o Europie”. Wzięły w nim udział drużyny z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej. Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma zadaniami, wśród których m.in.: rozwiązywali test o Unii Europejskiej, projektowali plakat o tematyce europejskiej oraz rozpoznawali najsłynniejsze zabytki wybranych krajów UE. Uczniowie w potyczkach konkursowych musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat Unii Europejskiej, ale także dużą kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy VIb, II miejsce uczniowie klasy IVc, natomiast III – przedstawiciele klasy Vb. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce Unii Europejskiej. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Oj, działo się działo!!!
KronikaPiknik Rodzinny,
Piknik Rodzinny cd.,
Piknik Rodzinny, kolejka wąskotorowaW sobotę 24.05.2014 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbywały się różne uroczystości związane z obchodami Dni Rodziny. Na początek uczniowie z klas 0-VI przygotowali występ dla rodziców. Było super wszyscy tańczyli, śpiewali i grali. Następnie dzieci z rodzicami korzystali z atrakcji przygotowanych na świeżym powietrzu. Był dmuchany zamek, przejażdżki kucykami, konkursy, grochóweczka i pyszne smakołyki przygotowane przez dzieci i rodziców. Największą frajdę sprawił jednak przejazd Koleją Wąskotorową oraz wspólne ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy również w tym dniu pracownię ełckich rzeźbiarzy. Ta sobota na długo zapadnie nam w pamięci!!!

Jolanta Gutowska
Filmiki z Pikniku Rodzinnego w naszej szkole
Kronika


Zaproszenie na piknik rodzinny
OgłoszenieSpołeczność Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku wraz z parafią Opatrzności Bożej zaprasza na Piknik Rodzinny "Z rodziną przez świat"

Kliknij, aby poznać szczegóły zaproszenia i harmonogram (plik w formacie PDF)
Miejskie Dni Rodziny
Zapraszamy na występy naszych uczniów podczas miejskich obchodów Dni Rodzimy!

25 maja 2014r. (niedziela) - Park Solidarności
- godzina 16:00 - występ grup artystycznych
- godzina 16:30 - występ grupy siatkarskiej - zabawy z piłką siatkową
Strona 120 z 149 << < 117 118 119 120 121 122 123 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2223788 Unikalnych wizyt