Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/08/2019 03:07:44 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Plac zabaw
Pierwsze radości z placu zabaw

KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia

Przy naszej szkole mamy piękny plac zabaw. Korzystać z niego mogą dzieci do 12 roku życia, tylko pod opieką osoby dorosłej. Dbajmy o sprzęty sportowe, ławki i rośliny. Korzystajmy rozsądnie, żeby służyły jak najdłużej sprawiając radość najmłodszym.
Sukces dziewczyn SPS 6
Journal 9 listopada 2012r. w SP9 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Ełku Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Sandra Nasiadko i Natalia Albo zajęły pierwsze miejsce pokonując pozostałe szkoły z Ełku. Nasza drużyna zakwalifikowała się automatycznie do Mistrzostw Rejonu które odbędą się 15 listopada w Olecku. Gratulujemy sukcesu i kibicujemy w dalszym etapie rozgrywek.
Sukces dziewcząt LO
Sukcesy 15 listopada 2012 roku w Olecku odbyły się Mistrzostwa Rejonu szkół ponadgimnazjalnych w tenisa stołowego. Drużyna naszego liceum w składzie: Monika Wądołowska, Katarzyna Sadowska i Żaneta Narewska wywalczyła w kategorii dziewcząt drugie miejsce spośród 8 zgłoszonych drużyn i awansowała do FINAŁU WOJEWÓDZTWA, który odbędzie się w marcu 2013 roku. Dziewczęta przegrały jednynie finał z ILO Giżycko 2-3. Przypomnę tylko, że wcześniej nasza drużyna była bezapelacyjnie najlepsze w Powiecie Ełckim. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w FINALE.
A tak o swojej przygodzie z tenisem stołowym opowiada Monika:
„Moja przygoda z tenisem zaczęła się (o ile dobrze pamiętam) w pierwszej klasie szkoły podstawowej, gdy miałam siedem lat. Od zawsze fascynowałam się sztuczkami, które mój wujek umiał wykonać za pomocą małej, białej piłeczki i paletki. Prosiłam go, żeby mnie tak nauczył, więc w końcu wziął mnie na trening tenisa stołowego. Weszłam na salę i od razu wiedziałam, że właśnie to chcę robić przez resztę kolejnych lat. Na sali stało kilka stołów, przy których trenowali zawodnicy. Wraz z moja koleżanką Kasią, z którą do tej pory odnoszę sukcesy, usiadłyśmy na ławce i podziwiałyśmy grę innych, marząc, by kiedyś zagrać tak samo dobrze, a może nawet i lepiej. ...
Śniadanie Daje Moc!
8 listopada uczniowie klas O-III, wraz z nauczycielami i rodzicami ze SPS nr 6 w Ełku włączając się do akcji „Śniadanie daje moc”, przygotowali wspólne zdrowe śniadanie. Celem programu jest przede wszystkim zwiększanie świadomości na temat zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji, bo chętnie włącza się w tego typu projekty promujące zdrowy tryb życia. Jesteśmy szkołą, w której wśród dzieci i młodzieży jest promowane zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Poprzez udział w akcji chcieliśmy uświadomić dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Mamy nadzieję, że nam się to udało. W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali najmłodszym cenne informacje, w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia.
Uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe i pożywne śniadanie. Na stołach królowały kolorowe kanapki przypominające buzie, koktajle owocowe oraz owoce. Do wspólnego posiłku zaprosiliśmy także gości- dzieciaki z przedszkola „Słoneczna ósemka”. Były to cztero- i pięciolatki wraz z opiekunkami: p. Urszulą Łaszcz, p. Joanną Sałek oraz p. Marzanną Bujak. Przed śniadaniem zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do jesiennego walczyka. Na koniec dzieci wspólnie zjadły śniadanie.
Wszystkim bardzo spodobała się ta akcja. Maluchy codziennie pytały, kiedy będzie to śniadanie, nie mogąc się doczekać wspólnego przygotowywania posiłku, podczas którego obserwowaliśmy ich duże zaangażowanie w pracę. Pamiętały o umyciu rąk oraz o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Widać było, że robienie kanapek i koktajli sprawia im wielką frajdę, bo przecież przygotowanie wspólnego śniadania to także świetna zabawa, dzięki której najmłodsi uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.


KLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia

Beata Staniszewska
Certyfikat Oxford University Press


Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Samorządowych otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w akcji "Oxford w Naszej Szkole". Uczestnictwo w tym projekcie zaświadcza, że szkoła dba o wysoki poziom kształcenia, korzystając na lekcjach języka angielskiego z materiałów wydanych przez Oxford University Press.

Jednym z przywilejów jest możliwość korzystania przez uczniów i nauczycieli z dodatkowych materiałów i lekcji kulturowych dostępnych tylko dla uczestników programu.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Sukcesy Nazywam się Aneta Bronakowska, jestem uczennicą klasy maturalnej

Już po raz drugi przyznano mi Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Dzięki przyznanemu stypendium mogę rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić swoje umiejętności. Chcę jak najlepiej zdać maturę i rozpocząć studia na kierunku prawo, myślę o Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika
w Toruniu. Pieniądze ze stypendium w większości odkładam na dalsze kształcenie.

Na poprzedniej gali wręczania stypendiów w Olsztynie obiecałam sobie, że postaram się ponownie znaleźć na tej uroczystości i udało się ! Jestem bardzo szczęśliwa !
Lekcja przyrody w lesie

KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia
Dnia 19 października 2012 r. klasy IIa i IIIa SPS nr 6 pod opieką pani Beaty Staniszewskiej i pani Grażyny Sacharzewskiej wybrały się na lekcję przyrody do lasu w Przekopce. Wycieczka miała na celu rozbudzenie w uczniach pewnej ciekawości poznawczej, zwrócenie uwagi na coś, czego jeszcze same na tym poziomie nie dostrzegają, prowokowanie i zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, ekologicznych oraz wrażliwości na piękno przyrody, a także kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole.
Wszystkie cele udało nam się osiągnąć, ponieważ dzieci najlepiej uczą się w działaniu. Dzięki tej wyprawie ujrzały piękno jesiennego lasu. Poznały roślinność wszystkich pięter lasu oraz niektóre zwierzęta. Posłuchały szumu lasu i śpiewu ptaków. Do koszyczków nazbierały leśnych skarbów na wystawki klasowe. Dzięki życzliwości leśniczego pana Andrzeja Pieli mogliśmy, po spacerze w lesie, na terenie leśniczówki usiąść przy ognisku i upiec kiełbaski. Lekcję w lesie zakończyliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Grażyna Sacharzewska i Beata Staniszewska
Relacje klasy IIIa z "nocki w szkole"
KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia
Noc z 26 na 27 października 2012 r. była szczególna dla uczniów i wychowawczyni klasy IIIa Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku, ponieważ spędzili ją w szkole.
Główną atrakcją było wspólne spędzenie nocy i spanie w śpiworach na materacach jak na prawdziwym biwaku. Zabawy i zajęcia sportowe sprawiły dużo radości dzieciom i zintegrowały grupę. Miło jest patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci, a takich podczas naszego biwaku nie brakowało.
Wspólny posiłek, zabawy, przygotowanie materacy do snu, a potem sprzątanie i pakowanie się dały możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Dzieci powinny wszystkiego uczyć się w działaniu, samodzielnie pokonując trudności.
Myślę, że podczas tego biwaku w szkole wiele się nauczyły, zżyły ze sobą i odpoczęły.

Wychowawczyni Grażyna Sacharzewska
n-l edukacji wczesnoszkolnej w ZSS w Ełku
Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2012
KronikaŚlubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku

KLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia

W piątek 26 października 2012r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczyste ślubowanie.

Pani dyrektor Ewa Litman z dumą przyjmowała ich do grona uczniów naszej szkoły.

Potem był słodki poczęstunek i wnikliwe oglądanie pierwszego dokumentu – pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia.
Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły, zaś
rodzicom i nauczycielom, którzy przysłużyli się do uświetnienia naszej uroczystości, składamy serdeczne podziękowania.

Wychowawczynie klas pierwszych: T. Mierzwińska i G. Syrwid – Paszkowska

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Kronika
KLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia
We wtorek 9.10.2012r. spod szkoły wyruszyła wycieczka do Krakowa i Częstochowy. O poranku dotarliśmy do Łagiewnik, gdzie zwiedziliśmy sanktuarium i poznaliśmy historię św. Faustyny. Tego dnia byliśmy też na Wawelu i Starym Mieście w Krakowie. Następnego dnia ruszyliśmy nad Morskie Oko, a potem chodziliśmy po zakopiańskich Krupówkach. Ostatni dzień to wizyta w Wadowicach i zjedzenie papieskich kremówek. Następnie zwiedzaliśmy obóz zagłady w Oświęcimiu. Po południu dotarliśmy do Częstochowy, gdzie maturzyści wzięli udział w diecezjalnym spotkaniu maturzystów z biskupem, a o 23:00 odbyła się uroczysta Msza święta. Ta wyprawa wniosła bardzo wiele do naszego życia. Obok duchowych doznań mieliśmy dobra zabawę.
Wymiana studentów
Niecodzienni Goście w Zespole Szkół Samorządowych w EłkuKLIKNIJ - Wywiad z uczniami naszej szkoły goszczącymi studentów z Japonii, Gruzji i Tajwanu na antenie BayerFM

Zdjęcia w kronice szkolnej - kliknij, aby obejrzeć

W poniedziałek 15 października w Zespole Szkół Samorządowych pojawili się niecodzienni goście: studenci z Japonii, Gruzji i Tajwanu.
Cała trójka brała udział w projekcie Enter Your Future realizowanym przez AIESEC Polska (największą organizację studencką na świecie).
Głównym celem studentów było przeprowadzenie warsztatów dla młodzieży licealnej, które odbywały się w formie lekcji nastawionych na multikulturowość oraz poznawanie innych obyczajów i religii. Studenci prezentowali przygotowane przez siebie filmy pokazujące ich ojczyzny. Dla uczniów ZSzS była to niepowtarzalna okazja usłyszeć relacje o tak odległych krajach z ‘pierwszej ręki’. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim.
Strona 116 z 126 << < 113 114 115 116 117 118 119 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1930177 Unikalnych wizyt