Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook19/03/2019 18:33:09 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
I my mamy swoją najlepszą!
W środę 16 listopada 2011r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2011/2012.
W tej uroczystości udział wzięła Aneta Bronakowska z klasy II B, która w naszej szkole uzyskała najlepsze wyniki w nauce.
W naszym województwie „najlepszych z najlepszych” było 166, wśród nich Aneta, która oprócz bardzo dobrych wyników w nauce może pochwalić się owocną pracą społeczną na rzecz innych ludzi. Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!
Anecie tak bardzo spodobała się gala, że za rok chciałaby też znaleźć się tam. Oby się udało!


Małgorzata Kosieradzka
Nie tak łatwo być przedszkolakiem
W czwartek 17.11.2011r. podczas zebrania z rodzicami w grupach zerowych zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców.
Miały one na celu nawiązanie dobrego kontaktu miedzy wychowawcą a rodzicami, uświadomienie potrzeby wzajemnego komunikowania się, ale przede wszystkim określenie możliwości i dojrzałości dziecka do wykonywania zadań szkolnych.

Przybyli rodzice pisali lewą ręką tekst zawiły stylistycznie, pisali różnymi narzędziami, które celowo były niezatemperowane, które łamały się, a także malowali pędzlami, które były pozbawione włosia. Wszystkie te ćwiczenia pozwoliły rodzicom poczuć się przez chwilę jak ich dzieci, które jak się okazało, trudną naukę czytania i pisania mają dopiero przed sobą.
Rodzice do zadań podeszli z dużym skupieniem i zaangażowaniem, ale towarzyszył też im dobry humor i okazywali sobie wzajemną pomoc.

Małgorzata Zdankowska i Katarzyna Pietruszewska
PIKNIK Z AWF: „ZDROWIE - SPRAWNOŚĆ - URODA”,
W dniu 21 listopada w naszej szkole odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne pod hasłem PIKNIK Z AWF: „ZDROWIE - SPRAWNOŚĆ - URODA”. Organizatorem festynu jest AKADEMIA WYCHOWANA FIZYCZNEGO JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE.

Program imprezy będzie obejmował m.in.: pokazy sprzętu naukowo-badawczego, sportowo-rekreacyjnego, pomiary i testy, zabiegi fizjoterapii, fizykoterapii, zabiegi kosmetyczne, porady dotyczące diety i suplementacji, pierwszą pomoc przedmedyczną, ABC aktywności ruchowej, pokazy taneczne, pokazy gimnastyczne, kursy wizażu i stylizacji, a także konkursy z nagrodami. Podczas spotkań Uczelnia zaprezentuje również swoją ofertę edukacyjną.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Jesienny Bal
W czwartek 10 listopada najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej bawili się wesoło na Jesiennym Balu zorganizowanym w ramach lekcji podstaw pedagogiki i W-F przez ich starszych kolegów z klas licealnych IB1 i IB2. Nawet pogoda dopisała i za oknami świeciło słońce. Harcom i tańcom towarzyszyły występy uczniów, którzy w klasach przygotowali wylosowane tematy związane z nadejściem jesieni. Były, więc i wiersze i piosenki a nawet krótka inscenizacja „ Na straganie”. Teraz wszystkie dzieci już wiedzą, jakie są charakterystyczne dla jesieni zachowania zwierząt, jakie zbieramy plony i co dzieje się w przyrodzie o tej porze roku. Wychowawcy i rodzice zadbali również o piękne stroje, a uczniowie liceum o muzykę. Miło było przyglądać się tak zgodnej i wesołej zabawie. Nawet uczniowie liceum podczas przerw schodzili sprawdzić, co też się dzieje u maluchów. Sami również nie dawali się prosić i przyłączali się do tańców.
Dorota Karpińska
Wizyta w studiu Radia BayerFM
28 października 2011 klasy 6b i 6a wybrały się z wizytą do rozgłośni radiowej. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy Radia BayerFM, porozmawiać z DJ'ami radiowymi oraz dokładnie obejrzeć sprzęt, na którym pracują profesjonalni radiowcy. Wizyta w BayerFM to kolejna "godzina wychowawcza", która obyła się w terenie. Wcześniej szóstoklasiści odwiedzili siedzibę Sądu Rejonowego w Ełku.
Wizyta w BayerFM wywarła duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Największym zaskoczeniem była ilość sprzętów, z których korzystają radiowcy:

-Najbardziej podobała mi się konsola, na której było wiele przycisków i wajch z przełącznikiem - stwierdził Łukasz z klasy 6b.
Zdanie Łukasza podziela jego koleżanka z klasy, Maja:
-Wyprawa do radia była dobrym pomysłem. Najbardziej podobała mi się praca DJ'a radiowego ponieważ ma fajne konsole i dwa komputery: z jednego puszcza się muzykę i bajki, a na drugim można pisać - na przykład wiadomości na Gadu Gadu.

Miłą niespodzianką był krótki wywiad, którego kilkoro uczniów udzieliło dziennikarzowi Radia BayerFM.

Kto wie, być może wśród naszych szóstoklasistów już rośnie kolejny radiowy talent na miarę Wojciecha Manna, lub Marka Niedźwieckiego? :-)

Zdjęcia
Wycieczka do Warszawy
Site Newszdjęcia
Dnia 3 listopada 2011 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy na musical „Nędznicy” w teatrze Roma w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 1D, 1A, 2B, 2A, 2D2, 3C, 6b.
Po zwiedzeniu głównych zabytków stolicy udaliśmy się do teatru. Spektakl, który oglądaliśmy był widowiskowy. Podziwialiśmy świetną grę aktorską i wielkie talenty wokalne artystów.
Les Miserables, bo tak w oryginale brzmią „Nędznicy” to wg statystyk najchętniej oglądany musical na świecie. Jest oparty na powieści Wiktora Hugo pod takim samym tytułem.
Olśniewająca sceneria, dbająca o szczegóły, jak również gra świateł na scenie wywarły na nas niepowtarzalne przeżycie. Sceny batalistyczne, które dominują w drugiej części musicalu, za sprawą silnych wystrzałów i niespotykanych efektów są trudne do opisania. To co stworzyła Roma i nam przedstawiła to istne dzieło sztuki. Oklaski na stojąco po zakończeniu spektaklu były w pełni zasłużonym podziękowaniem za wielki kunszt gry aktorów. Była to magia teatru, którą warto zobaczyć.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Marlena Skutnik, Edyta Ostrowska, ks. Sławomir Kudrawiec
Najlepszy znawca baśni
Dnia 28.10.2011r. w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas 4 – 6 „Najlepszy znawca baśni”.
Celem konkursu było rozbudzenie motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieł literackich, oraz utrwalenie wiedzy na temat baśni jako gatunku literackiego.

Obowiązywała znajomość twórczości Hansa Christiana Andersena, Jakuba
i Wilhelma Grimm.

Konkurs obejmował trzy zadania: zestaw pytań (pytania otwarte i zamknięte), układanka literowa, krzyżówka. Każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie
36 punktów. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 4a, 4b, 6a, 6b.

Miło mi poinformować, że laureatami konkursu zostały następujące osoby:

I miejsce Justyna Waszkiewicz kl. 6a
II miejsce Katarzyna Gorajewska kl. 6a
III miejsce Karolina Bratkowska kl. 6a

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję laureatom.


Hanna Tyszko
Tradycyjna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Tegoroczna pielgrzymka maturzystów Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku odbyła się w dniach 27.09- 01.10.2011r. Po dziesięciogodzinnej podróży dotarliśmy do Krakowa. Naszym pierwszym celem były Łagiewniki. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się powitalna Msza Święta, po której udaliśmy się na wieżę widokową, podziwiając z niej niesamowitą panoramę Krakowa. Mimo zmęczenia wszyscy byli żądni nowych wrażeń, więc z entuzjazmem udaliśmy się na Wawel. W Kaplicy Zygmuntowskiej obejrzeliśmy krypty królów Polski, marszałka Józefa Piłsudskiego, a także pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich. Zobaczyliśmy również Kościół Mariacki oraz pomnik Adama Mickiewicza. Wieczorem, nieco zmęczeni, udaliśmy się na nocleg do Schroniska Młodzieżowego. Następnego dnia pojechaliśmy do Zakopanego. Podczas drogi do Morskiego Oka mogliśmy podziwiać piękne widoki Tatr. Wielu z nas po raz pierwszy było w górach, więc było to cudowne doświadczenie. Ostatni dzień okazał się dużym, wręcz zaskakującym, przeżyciem duchowym. Zaczęliśmy od zwiedzania rodzinnego miasta Jana Pawła II - Wadowic. Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, poznając los ludzi zamordowanych w obozach koncentracyjnych. Ogromne wrażenie wywierały gabloty z dwiema tonami ludzkich włosów, ich rzeczy osobistych oraz zdjęcia ukazujące ich wygląd i cierpienie. Punktem kulminacyjnym była wizyta na Jasnej Górze. Uczniowie naszej szkoły prowadzili Drogę Krzyżową. Pobyt na Jasnej Górze w każdym z nas obudził chęć rozważania swojego życia i wiary. Na pewno niektórzy odnaleźli siłę i motywację do nauki oraz odpowiednią ścieżkę swojej drogi życiowej. Z Częstochowy wyjechaliśmy o drugiej nad ranem z nowym bagażem doświadczeń i wspomnień.

Gabriela Pogroszewska i Daniel Janczyk, kl. III B
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego
Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku.

Wicemistrzostwo Ełku
Miło nam poinformować, że uczniowie szkoły podstawowej osiągnęli kolejny sukces w tym roku szkolnym.

Drużyna dziewcząt w składzie Sandra Nasiadko i Natalia Albo z klasy 4b oraz drużyna chłopców w składzie Bartosz Kirycki 5b, Mateusz Kondracki 4a zdobyła Drużynowe Wicemistrzostwo Ełku w Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Panu Grzegorzowi Orzeł i życzymy dalszych sukcesów.
Miasteczko rowerowe
22 września 2011 r w Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się konkurs "Miasteczko Rowerowe". Miał on na celu przypomnienie zasad poruszania się rowerem w ruchu miejskim. Praktyczne konkurencje utrwalały wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego.
Udział wzięło sześć drużyn z ełckich szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły:

Beniamin Wróblewski

Grzegorz Korabiewski

Patryk Rowiński

Opiekunem grupy był Pan Jerzy Sowulewski


Spotkanie integracyjne i Otrzęsiny klas pierwszych LO
Spotkanie integracyjne i Otrzęsiny klas pierwszych LO

Dnia 9 września 2011 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku miało ono miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Parkowej. Chociaż nie było zbyt ciepło i od jeziora powiewał chłodny wiatr, udało się przeprowadzić na świeżym powietrzu zarówno zajęcia z wychowawcami, jak i Otrzęsiny przygotowane przez zeszłorocznych zwycięzców – klasę II D1 pod opieką pani Marzeny Tyborskiej.

Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie między innymi zaprezentować piosenkę na temat swojego przebrania czy narysować karykaturę wychowawcy. Ogromne brawa zebrali także występujący w konkurencji tanecznej czy popychaniu bananem ziemniaka do celu. Zabawa była wyśmienita, jury oceniało surowo, a duch rywalizacji krążył między uczniami. Niestety wygrać wszyscy nie mogli – zwyciężyła klasa I B2, która za rok będzie organizowała Otrzęsiny kolejnemu rocznikowi pierwszaków.
Uczniowie spotkali się także z przedstawicielką policji, która mówiła na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, rodzajach wykroczeń i przestępstw oraz procedurach postępowania w stosunku do nieletnich.

Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zjeść upieczoną na ognisku kiełbaskę albo zagrać w piłkę siatkową na Plaży Miejskiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy byli obecni na spotkaniu i zaangażowali się w rywalizację między klasami.
Strona 115 z 120 << < 112 113 114 115 116 117 118 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1808986 Unikalnych wizyt