Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook26/06/2019 20:47:32 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wiadomości sportowe
Jeszcze do końca listopada trwają dodatkowe zajęcia z Siatkówki i Koszykówki przeznaczone dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia zorganizowane są przez UKS Maratończyk w ramach projektu „Sport to zdrowie” dofinansowanego przez Urząd Miasta Ełk w ramach Dużych Grantów 2012. W ramach projektu jeszcze przed wakacjami odbywały się również treningi Piłki Nożnej na boisku „Orlik”. W zajęciach uczestniczą uczniowie naszej szkoły oraz chętne dzieci i młodzież z osiedla Zatorze.
Sukces klasy IV b na Litwie
SukcesyChłopcy z klasy IV b dnia 11 listopada występowali w turnieju piłkarskim w litewskim Marjampolu. Turniej odbył się na Arvi Arena (pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą w hali). Piłkarze z naszej szkoły grali mecze na dwóch boiskach. Turniej podzielony był na dwie grupy po 5 zespołów. Naszemu zespołowi, po zajęciu drugiego miejsca w grupie (porażka z Żalgierisem Wilno), przyszło grać w małym finale, gdzie ulegliśmy wileńskiemu Żaibasowi. Szkola Sportowa nr 6 ostatecznie, w mocno obsadzonym turnieju, zajęła IV miejsce. Rywalizowała z najlepszymi chłopcami z Wilna, Kowna i innych miast Litwy. Bilans drużyny to trzy zwycięstwa i dwie porażki, w bramkach 11:8. Oto wyniki grupowe:
Rona 03 - Tauras Golas 03 Kowno 1:0 (D. Łojewski )
Rona 03 – Żalgieris Wilno 2:3
Rona 03 – Dainava Alytus 3:1 (B. Makar, D. Grądziel, J. Lewandowski)
Rona 03 – Sudova Marjampol 4:2 (P. Murawski, 3x F. Ryszkiewicz)
Wynik meczu o III miejsce: Rona 03 – Żaibas Wilno 1:2 (P. Murawski)
Skład zespołu: Kamil Albo, Smoliński Maksymilian, Jakub Lewandowski, Błażej Makar, Krystian Aleszczyk, Oskar Waszkiewicz, Michał Herman, Dominik Łojewski, Piotr Murawski, Filip Ryszkiewicz, Herbszt Nikodem, Śledziński Kacper, Łask Kacper.
Trenerowi i chłopcom z IVb gratulujemy. Doceniamy ich wysiłek wkładany w łączenie obowiązków szkolnych i treningów. Będziemy kibicować ich dalszym zmaganiom sportowym
Puchar Dyrektora SP3 w Ełku
SukcesyKLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia

W dniu 12.11.2012 roku odbył się turniej piłki nożnej Szkół Podstawowych chłopców, rocznik 2001 i młodsi. Organizatorem Turnieju była SP nr 3. O puchar dyrektora walczyło pięć drużyn z ełckich szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowali młodzi i uzdolnieni piłkarze, którzy podczas turnieju włożyli mnóstwo sił, zaangażowania i serca.

Naszą szkołę reprezentowali: Albo Kamil, Aleszczyk Krystian, Bielski Bartek, Herman Michał, Rusak Jakub, Waszkiewicz Oskar, Kondracki Mateusz, Lis Miłosz, Sańczuk Elgor.
W całym turnieju młodzi chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę i skończyli rozgrywki na podium, a dokładnie 3 miejscu, za co otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i słodycze. Wszyscy sportowcy zasługują na słowa uznania, a w szczególności Michał Herman, który zdołał strzelić aż 7 bramek podczas całych zawodów.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce- SP3 (1)
2 miejsce- SP 4
3 miejsce – SP 6
4 miejsce -SP 9
5 miejsce -SP 3 (2)
Obrona Mistrzowskiego Tytułu w Piłce Siatkowej Dziewcząt
SukcesyKLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia

Nasze dziewczęta powtórzyły sukces z poprzedniego roku i kolejny raz zostały Mistrzyniami Powiatu Ełckiego w Piłce Siatkowej. Turniej był rozgrywany w naszej szkole dnia 13.11.2012r. i rozpoczął się uroczystym otwarciem Mistrzostw. Drużyny biorące udział w turnieju zostały wyprowadzone na parkiet przez młodych adeptów piłki siatkowej z czwartej klasy naszej szkoły sportowej. W turnieju uczestniczyło siedem zespołów podzielonych na dwie grupy. Do półfinału awansowały nasze złotka, ZS nr 2, Zs nr 3 oraz I LO. W pierwszym półfinale nasze dziewczęta po zaciętej walce wygrały 2 -0 z I LO, natomiast w drugim półfinale niespodziewanie wygrała drużyna ZS nr 3. W meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się siatkarki „Budowlanki”, które wygrały w tiebreaku z „Czerwonym”. W finale również nie zabrakło emocji, gdzie pierwszego seta wygrała „Odzieżówka”, jednak dwie kolejne partie zwyciężyły już nasze siatkarki i tym samym zdobyły Mistrzostwo Powiatu Ełckiego i uzyskały prawo do gry w kolejnym etapie rozgrywek tj. Mistrzostwa Rejonu, które odbędą się już niebawem.
Bardzo dziękuję wszystkim dziewczętom za ogromne zaangażowanie i walkę sportową podczas turnieju i zachęcam jeszcze do większej pracy na treningach, tak aby zajść jeszcze wyżej, niż w ubiegłym roku. Przypomnę, iż w poprzednim roku dziewczyny przegrały dopiero w Półfinale Województwa.
Skład drużyny
Emilia Kucharczyk, Monika Januszewska, Magda Januszewska, Natalia Sternik, Kamila Gręś, Izabela Boruszewska, Sylwia Grzegorczyk, Aleksandra Prochorów, Natalia Krukowska, Martyna Odolecka, Sandra Szaraniec,
Plac zabaw
Pierwsze radości z placu zabaw

KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia

Przy naszej szkole mamy piękny plac zabaw. Korzystać z niego mogą dzieci do 12 roku życia, tylko pod opieką osoby dorosłej. Dbajmy o sprzęty sportowe, ławki i rośliny. Korzystajmy rozsądnie, żeby służyły jak najdłużej sprawiając radość najmłodszym.
Sukces dziewczyn SPS 6
Journal 9 listopada 2012r. w SP9 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Ełku Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Sandra Nasiadko i Natalia Albo zajęły pierwsze miejsce pokonując pozostałe szkoły z Ełku. Nasza drużyna zakwalifikowała się automatycznie do Mistrzostw Rejonu które odbędą się 15 listopada w Olecku. Gratulujemy sukcesu i kibicujemy w dalszym etapie rozgrywek.
Sukces dziewcząt LO
Sukcesy 15 listopada 2012 roku w Olecku odbyły się Mistrzostwa Rejonu szkół ponadgimnazjalnych w tenisa stołowego. Drużyna naszego liceum w składzie: Monika Wądołowska, Katarzyna Sadowska i Żaneta Narewska wywalczyła w kategorii dziewcząt drugie miejsce spośród 8 zgłoszonych drużyn i awansowała do FINAŁU WOJEWÓDZTWA, który odbędzie się w marcu 2013 roku. Dziewczęta przegrały jednynie finał z ILO Giżycko 2-3. Przypomnę tylko, że wcześniej nasza drużyna była bezapelacyjnie najlepsze w Powiecie Ełckim. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w FINALE.
A tak o swojej przygodzie z tenisem stołowym opowiada Monika:
„Moja przygoda z tenisem zaczęła się (o ile dobrze pamiętam) w pierwszej klasie szkoły podstawowej, gdy miałam siedem lat. Od zawsze fascynowałam się sztuczkami, które mój wujek umiał wykonać za pomocą małej, białej piłeczki i paletki. Prosiłam go, żeby mnie tak nauczył, więc w końcu wziął mnie na trening tenisa stołowego. Weszłam na salę i od razu wiedziałam, że właśnie to chcę robić przez resztę kolejnych lat. Na sali stało kilka stołów, przy których trenowali zawodnicy. Wraz z moja koleżanką Kasią, z którą do tej pory odnoszę sukcesy, usiadłyśmy na ławce i podziwiałyśmy grę innych, marząc, by kiedyś zagrać tak samo dobrze, a może nawet i lepiej. ...
Śniadanie Daje Moc!
8 listopada uczniowie klas O-III, wraz z nauczycielami i rodzicami ze SPS nr 6 w Ełku włączając się do akcji „Śniadanie daje moc”, przygotowali wspólne zdrowe śniadanie. Celem programu jest przede wszystkim zwiększanie świadomości na temat zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji, bo chętnie włącza się w tego typu projekty promujące zdrowy tryb życia. Jesteśmy szkołą, w której wśród dzieci i młodzieży jest promowane zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Poprzez udział w akcji chcieliśmy uświadomić dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Mamy nadzieję, że nam się to udało. W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali najmłodszym cenne informacje, w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia.
Uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe i pożywne śniadanie. Na stołach królowały kolorowe kanapki przypominające buzie, koktajle owocowe oraz owoce. Do wspólnego posiłku zaprosiliśmy także gości- dzieciaki z przedszkola „Słoneczna ósemka”. Były to cztero- i pięciolatki wraz z opiekunkami: p. Urszulą Łaszcz, p. Joanną Sałek oraz p. Marzanną Bujak. Przed śniadaniem zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do jesiennego walczyka. Na koniec dzieci wspólnie zjadły śniadanie.
Wszystkim bardzo spodobała się ta akcja. Maluchy codziennie pytały, kiedy będzie to śniadanie, nie mogąc się doczekać wspólnego przygotowywania posiłku, podczas którego obserwowaliśmy ich duże zaangażowanie w pracę. Pamiętały o umyciu rąk oraz o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Widać było, że robienie kanapek i koktajli sprawia im wielką frajdę, bo przecież przygotowanie wspólnego śniadania to także świetna zabawa, dzięki której najmłodsi uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.


KLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia

Beata Staniszewska
Certyfikat Oxford University Press


Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Samorządowych otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w akcji "Oxford w Naszej Szkole". Uczestnictwo w tym projekcie zaświadcza, że szkoła dba o wysoki poziom kształcenia, korzystając na lekcjach języka angielskiego z materiałów wydanych przez Oxford University Press.

Jednym z przywilejów jest możliwość korzystania przez uczniów i nauczycieli z dodatkowych materiałów i lekcji kulturowych dostępnych tylko dla uczestników programu.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Sukcesy Nazywam się Aneta Bronakowska, jestem uczennicą klasy maturalnej

Już po raz drugi przyznano mi Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Dzięki przyznanemu stypendium mogę rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić swoje umiejętności. Chcę jak najlepiej zdać maturę i rozpocząć studia na kierunku prawo, myślę o Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika
w Toruniu. Pieniądze ze stypendium w większości odkładam na dalsze kształcenie.

Na poprzedniej gali wręczania stypendiów w Olsztynie obiecałam sobie, że postaram się ponownie znaleźć na tej uroczystości i udało się ! Jestem bardzo szczęśliwa !
Lekcja przyrody w lesie

KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia
Dnia 19 października 2012 r. klasy IIa i IIIa SPS nr 6 pod opieką pani Beaty Staniszewskiej i pani Grażyny Sacharzewskiej wybrały się na lekcję przyrody do lasu w Przekopce. Wycieczka miała na celu rozbudzenie w uczniach pewnej ciekawości poznawczej, zwrócenie uwagi na coś, czego jeszcze same na tym poziomie nie dostrzegają, prowokowanie i zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, ekologicznych oraz wrażliwości na piękno przyrody, a także kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole.
Wszystkie cele udało nam się osiągnąć, ponieważ dzieci najlepiej uczą się w działaniu. Dzięki tej wyprawie ujrzały piękno jesiennego lasu. Poznały roślinność wszystkich pięter lasu oraz niektóre zwierzęta. Posłuchały szumu lasu i śpiewu ptaków. Do koszyczków nazbierały leśnych skarbów na wystawki klasowe. Dzięki życzliwości leśniczego pana Andrzeja Pieli mogliśmy, po spacerze w lesie, na terenie leśniczówki usiąść przy ognisku i upiec kiełbaski. Lekcję w lesie zakończyliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Grażyna Sacharzewska i Beata Staniszewska
Strona 115 z 125 << < 112 113 114 115 116 117 118 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1891751 Unikalnych wizyt