Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook19/04/2019 20:31:57 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Lekcja przyrody w lesie

KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia
Dnia 19 października 2012 r. klasy IIa i IIIa SPS nr 6 pod opieką pani Beaty Staniszewskiej i pani Grażyny Sacharzewskiej wybrały się na lekcję przyrody do lasu w Przekopce. Wycieczka miała na celu rozbudzenie w uczniach pewnej ciekawości poznawczej, zwrócenie uwagi na coś, czego jeszcze same na tym poziomie nie dostrzegają, prowokowanie i zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, ekologicznych oraz wrażliwości na piękno przyrody, a także kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole.
Wszystkie cele udało nam się osiągnąć, ponieważ dzieci najlepiej uczą się w działaniu. Dzięki tej wyprawie ujrzały piękno jesiennego lasu. Poznały roślinność wszystkich pięter lasu oraz niektóre zwierzęta. Posłuchały szumu lasu i śpiewu ptaków. Do koszyczków nazbierały leśnych skarbów na wystawki klasowe. Dzięki życzliwości leśniczego pana Andrzeja Pieli mogliśmy, po spacerze w lesie, na terenie leśniczówki usiąść przy ognisku i upiec kiełbaski. Lekcję w lesie zakończyliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Grażyna Sacharzewska i Beata Staniszewska
Relacje klasy IIIa z "nocki w szkole"
KLIKNIJ, aby zobaczyć zdjęcia
Noc z 26 na 27 października 2012 r. była szczególna dla uczniów i wychowawczyni klasy IIIa Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku, ponieważ spędzili ją w szkole.
Główną atrakcją było wspólne spędzenie nocy i spanie w śpiworach na materacach jak na prawdziwym biwaku. Zabawy i zajęcia sportowe sprawiły dużo radości dzieciom i zintegrowały grupę. Miło jest patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci, a takich podczas naszego biwaku nie brakowało.
Wspólny posiłek, zabawy, przygotowanie materacy do snu, a potem sprzątanie i pakowanie się dały możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Dzieci powinny wszystkiego uczyć się w działaniu, samodzielnie pokonując trudności.
Myślę, że podczas tego biwaku w szkole wiele się nauczyły, zżyły ze sobą i odpoczęły.

Wychowawczyni Grażyna Sacharzewska
n-l edukacji wczesnoszkolnej w ZSS w Ełku
Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2012
KronikaŚlubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku

KLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia

W piątek 26 października 2012r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczyste ślubowanie.

Pani dyrektor Ewa Litman z dumą przyjmowała ich do grona uczniów naszej szkoły.

Potem był słodki poczęstunek i wnikliwe oglądanie pierwszego dokumentu – pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia.
Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły, zaś
rodzicom i nauczycielom, którzy przysłużyli się do uświetnienia naszej uroczystości, składamy serdeczne podziękowania.

Wychowawczynie klas pierwszych: T. Mierzwińska i G. Syrwid – Paszkowska

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Kronika
KLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia
We wtorek 9.10.2012r. spod szkoły wyruszyła wycieczka do Krakowa i Częstochowy. O poranku dotarliśmy do Łagiewnik, gdzie zwiedziliśmy sanktuarium i poznaliśmy historię św. Faustyny. Tego dnia byliśmy też na Wawelu i Starym Mieście w Krakowie. Następnego dnia ruszyliśmy nad Morskie Oko, a potem chodziliśmy po zakopiańskich Krupówkach. Ostatni dzień to wizyta w Wadowicach i zjedzenie papieskich kremówek. Następnie zwiedzaliśmy obóz zagłady w Oświęcimiu. Po południu dotarliśmy do Częstochowy, gdzie maturzyści wzięli udział w diecezjalnym spotkaniu maturzystów z biskupem, a o 23:00 odbyła się uroczysta Msza święta. Ta wyprawa wniosła bardzo wiele do naszego życia. Obok duchowych doznań mieliśmy dobra zabawę.
Wymiana studentów
Niecodzienni Goście w Zespole Szkół Samorządowych w EłkuKLIKNIJ - Wywiad z uczniami naszej szkoły goszczącymi studentów z Japonii, Gruzji i Tajwanu na antenie BayerFM

Zdjęcia w kronice szkolnej - kliknij, aby obejrzeć

W poniedziałek 15 października w Zespole Szkół Samorządowych pojawili się niecodzienni goście: studenci z Japonii, Gruzji i Tajwanu.
Cała trójka brała udział w projekcie Enter Your Future realizowanym przez AIESEC Polska (największą organizację studencką na świecie).
Głównym celem studentów było przeprowadzenie warsztatów dla młodzieży licealnej, które odbywały się w formie lekcji nastawionych na multikulturowość oraz poznawanie innych obyczajów i religii. Studenci prezentowali przygotowane przez siebie filmy pokazujące ich ojczyzny. Dla uczniów ZSzS była to niepowtarzalna okazja usłyszeć relacje o tak odległych krajach z ‘pierwszej ręki’. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim.
Nauczyciel roku

Jesteśmy dumni, że Pani Dorota Karpińska została "Nauczycielem Roku 2012". W plebiscycie Radia Bayer Fm otrzymała największą ilość głosów.

Konkurs zorganizowany był po raz pierwszy. Szukany był nauczyciela, który jest wyrozumiały i życzliwy, potrafi w sposób przystępny tłumaczyć różne zagadnienia, a oprócz tego cieszy się zaufaniem i dba o swoich uczniów.

Pani Karpińskiej gratulujemy i w imieniu laureatki dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na "Nauczyciela Roku 2012".
Stanisław Moniuszko - „Straszny Dwór”
Stanisław Moniuszko - „Straszny Dwór”

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

17.10.2012 r. uczniowie naszej szkoły gościli w przepięknym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. W najważniejszej i największej podlaskiej instytucji kultury oglądaliśmy najwybitniejszą polską operę XIX wieku – „Straszny Dwór”Stanisława Moniuszki, w reżyserii Roberto Skolmowskiego. Jest ona określana mianem opery romantyczno-komediowej, gdyż autor kończył ją tuż po upadku Powstania Styczniowego (1863r) i chciał wszystkim Polakom zrobić prezent „ku pokrzepieniu serc”. Podziwialiśmy wielki kunszt wokalny i aktorski występujących artystów. Z wielką rozkoszą słuchaliśmy arii Stefana „Z kurantem” , która zdaniem krytyków muzycznych, godna jest stanąć w jednym szeregu obok najsłynniejszych tenorowych arii włoskich i francuskich. Szczególną uwagę zwróciliśmy na przepiękne rekwizyty, kostiumy i dekoracje z których niektóre na długo pozostaną w naszej pamięci. Do nich na pewno należeć będą liczne obrazy oraz stary zegar w Kalinowskim Dworze. Oglądając „Straszny Dwór” podróżowaliśmy śladami ówczesnego oręża polskiego i tej obfitości dnia codziennego, która towarzyszyła życiu szlachty.
W nowym gmachu zwiedziliśmy również wystawę, która ukazuje ziemiańską tradycję, wspaniałe stroje, zamiłowanie do polowań i koni oraz szlachecką filozofię i styl życia. Wystawa przygotowana została we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Wojska w Białymstoku.
Było to dla nas wyjątkowe przeżycie muzyczne i wizualne.

Organizator wyjazdu: Katarzyna Klimach

Opiekunowie: Jolanta Rynkowska, Aneta Dobkowska, ks. Sławomir Kudrawiec
Świat bliżej nas!!!
W dniach 15-19 października w będziemy gościć trzech studentów z Japonii, Wietnamu i Gruzji. Studenci będą prowadzić codziennie po 4 godziny warsztatów dla młodzieży licealnej, w tym kreatywną edukację - warsztaty z naciskiem na tolerancję, multikulturowość, poznawanie innych religii i poglądów. Nauka połączona będzie z zabawą. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Studenci będą mieszkali u rodzin licealistów.
Cieszymy się, że nasza Szkoła będzie uczestniczyła w tak ciekawym projekcie (Enter Your Future) realizowanym przez AIESEC Polska.
AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 110 krajach oraz zrzesza ponad 60 000 członków. Tysiące firm i organizacji partnerskich na całym świecie wspiera AIESEC w celu rozwoju oraz w dotarciu do utalentowanych młodych ludzi w ramach międzynarodowego programu praktyk.

STATUT
Od bieżącego roku szkolnego zmieniła się organizacja i struktura Zespołu Szkół Samorządowych. Zaistniała również konieczność dostosowania obowiązujących przepisów do znowelizowanego prawa oświatowego. Zespoły nauczycieli przygotowały projekty:

Statutu Zespołu Szkół Samorządowych

Statutu Liceum Ogólnokształcącego

Statutu Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6

Zobowiązuję wszystkich członków rady pedagogicznej do zapoznania się z projektami wymienionych dokumentów.

Otrzęsiny klas pierwszych LO 2012
Dnia 12.09.2012r. o godz. 9.00 w Centrum Ekologicznym odbyły się otrzęsiny klas 1 Liceum Ogólnokształcącego. Zostały one zorganizowane przez klasę IIB2, która w ubiegłym roku zajęła I miejsce.

Zdjęcia z otrzęsin
ZAPRASZAMY NA SMACZNE OBIADY
Ogłoszenie
Informuję, że istnieje możliwość opłaty za obiady bezpośrednio na konto szkoły: 62 1020 4724 0000 3102 0075 9977

W tytule proszę podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc.
Stawka żywieniowa za jeden dzień wynosi 3 zł.

Wpłat należy dokonywać do 10 każdego miesiąca.

Dzień wcześniej należy zgłaszać fakt rezygnacji z obiadu - w celu uzyskania odpisu za niespożyty obiad. Odpisy za niespożyty posiłek będą uwzględniane w następnym miesiącu.

Serdecznie zapraszamy

Strona 112 z 122 << < 109 110 111 112 113 114 115 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1833811 Unikalnych wizyt