Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook19/03/2019 17:54:17 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Inauguracja roku szkolnego w Szkole Sportowej nr 6 w Ełku

Otwarcie Szkoły Podstawowej Sportowej w EłkuW dniu 3 września 2012 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku przy ulicy Suwalskiej 15 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013 połączona z otwarciem Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Z zaproszonych gości na uroczystość przybyli m.in. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, ks. Biskup Romuald Kamiński, przedstawiciele ełckiego Starostwa, Kuratorium, Wydziału Edukacji UM, dyrektorzy szkół, prezesi klubów sportowych RONA, Płomień i Mazur oraz ełccy radni. Obecni byli również znani sportowcy : Wojciech Kowalewski – wielokrotny bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, Łukasz Makarewicz - zdobywca Pucharu Polski oraz Pucharu Świata w kickboxingu i karate oraz Paweł Głębocki – zawodnik ełckiego klubu MMA, mistrz Polski w viet vu dao, zapasach i kickboxingu.

Patronat honorowy nad uroczystością objął Prezydent Miasta Ełku, natomiast patronat medialny: Radio 5, Radio Bayer FM oraz Rozmaitości Ełckie. Uchwałę Rady Miasta Ełku w sprawie przekształcenia SP nr 6, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, w Szkołę Podstawową Sportową nr 6 odczytał radny Jerzy Czepułkowski a przecięcia szarfy i odsłonięcia tablicy z nową nazwą szkoły dokonali Prezydent Miasta Ełku T.Andrukiewicz, przedstawiciel Rady Miasta J.Czepułkowski, Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych E. Litman oraz reprezentant samorządu uczniowskiego.

Uczniowie szkoły sportowej rozpoczynają naukę w dwóch klasach czwartych o specjalnościach piłki nożnej i piłki siatkowej. W planach jest kontynuacja nauki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej o profilu sportowym.

Placówka jest dobrze przygotowana do przyjęcia zarówno sportowców, jak również najmłodszych uczniów klas zerowych i klas pierwszych szkoły podstawowej. Posiada zmodernizowaną salę gimnastyczną, a w ubiegłym roku oddane było do użytku boisko sportowe Orlik. W ramach rządowego programu Radosna Szkoła powstaje na terenie posesji szkoły nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

Fotorelacja i artykuł
Wycieczka do Mamuciej Doliny
22 czerwca 2012r.uczniowie klasy I „a”, II „a”, oraz IV „a” Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku, pod opieką p. Beaty Staniszewskiej i p. Grażyny Sacharzewskiej wzięli udział w wycieczce do Mamuciej Doliny w Szostakach, w celu poznania życia człowieka pierwotnego w pigułce. "Mamucia Dolina" to nazwa osady pochodzącej z epoki kamienia łupanego; to małe hobby gospodarza, który od lat interesuje się archeologią i swoje marzenia urzeczywistnia rekonstruując życie prehistorycznego człowieka.
W otoczeniu pięknej przyrody, pod kierunkiem gospodarza - pana Marka Dąbrowskiego uczniowie uczestniczyli w nowym, nieznanym dotąd doświadczeniu. Zostali podzieleni na dwie drużyny: wilków i łosi oraz oznaczeni tatuażami z wizerunkami tych zwierząt. Podczas pobytu, drużyny zdobywały punkty za prawidłowe odpowiedzi lub wykonanie powierzonego zadania. Pan Marek wprowadził dzieci w zajęcia, ciekawą i pouczającą lekcją o prehistorii. Dowiedziały się one wiele o życiu człowieka pierwotnego.
W Osadzie uczniowie poznali życie pradawnego człowieka z Epoki Kamienia:
• rozpalali ogień za pomocą paleo-zapalniczek,
• uczestniczyli w wyprawie na polowanie,
• strzelali z łuków,
• miotali oszczepami,
• wędzili mięso na wędzarce neandertalskiej,
• ucierali zboże na żarnach kamiennych i wypiekali podpłomyki,
• eksploratowali stanowiska archeologiczne.

Każdy mógł spróbować swoich sił w wielu grach i zabawach. Nikt nie opuścił Osady bez podstawowych umiejętności przetrwania w krytycznych sytuacjach i będzie wiedział jak poradzić sobie bez zdobyczy naszej cywilizacji.
Pobyt w Mamuciej Dolinie to raj dla dzieci, które zdobyły lub pogłębiły wiedzę prehistoryczną, nauczyły się wielu przydatnych rzeczy oraz spędziły tu czas bardzo aktywnie i bezpiecznie.
Beata Staniszewska
Grażyna Sacharzewska
Przegląd piosenki "NA LUDOWĄ NUTĘ"
W dniu 12 czerwca 2012r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny przegląd piosenki „Na ludową nutę”, zorganizowany przez panią Annę Kuczyńską. Celem konkursu była popularyzacja śpiewu związanego z folklorem i tradycjami Polski.

Zobacz zdjęcia
Igrzyska Przedszkolaków
,, Deszcz balonów", ,,Wyścig rydwanów", ,,Stonoga" to tylko niektóre konkurencje, w których brały udział dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola ,, Słoneczna Ósemka" oraz 5 i 6 latki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku.
"Igrzyska Przedszkolaków" odbyły się po raz pierwszy 13.06.2012 w naszej szkole, ale na pewno nie po raz ostatni, ponieważ planujemy powtarzać je co rok!
Zawody sportowe okazały się doskonałą zabawą. Dzieci poczuły się jak na prawdziwym stadionie. Emocje sportowe udzieliły się wszystkim. Nastrój Euro zawitał i u nas. Nie tylko dzieci gorąco kibicowały, ale też zaprezentowały biało- czerwone stroje, flagi i barwy narodowe na twarzach. Panie wychowawczynie również nie pozostawały bez ruchu! Dopingowały swoich wychowanków wznosząc okrzyki i aktywnie wykonywały ćwiczenia.
Wrażeń było co nie miara tym bardziej,że przegranych nie było!
Słodkim upominkiem, nagrodą i dyplomem pożegnaliśmy naszych nowych przyjaciół ze ,,Słonecznej Ósemki" i czekamy na nich za rok!

Dziękujemy bardzo za współpracę i pomoc w przygotowaniu części artystycznej Helenie Borowej i Katarzynie Klimach. Pod kiernkiem pań wystąpiły zespoły Skaczące nutki, Arabeski i Fair Play .

Katarzyna Pietruszewska
Małgorzata Zdankowska
Katarzyna Cholewińska

Wizyta w Grodnie
Wizyta w zaprzyjaźnionym Grodnie
W dniach od drugiego do trzeciego czerwca bieżącego roku delegacja Ełku złożona z nauczycieli Zespołu Szkół Samorządowych, przebywała w Grodnie na zaproszenie dyrekcji i zaprzyjaźnionego zespołu Liryka ze Szkoły Średniej nr 3 w tym mieście. Celem wyjazdu było rozwinięcie współpracy i zacieśnienie więzów.
Rozpoczynając wizytę ełczanie spotkali się z dyrektorem szkoły i nauczycielami, zwiedzili placówkę i obejrzeli występ chóru szkolnego. Byliśmy też słuchaczami Festiwalu Kultur Narodów, podczas którego rozbrzmiewała muzyka ponad trzydziestu zespołów ludowych. Impreza odbyła się na placu centralnym miasta.
Pobyt w Grodnie to ogrom wzruszeń.Na uwagę zasługuje ciepłe i życzliwe przyjęcie delegacji. Degustowano też smaczne potrawy kuchni białoruskiej. Te cudowne smaki, pamiątki, wrażenia przywieźliśmy do Ełku. Już myślimy o kolejnym spotkaniu z cudownymi ludźmi!
Wyprawka szkolna
Uwaga Rodzice!!!
Dofinansowanie na zakup podręczników!!!

Bardzo proszę o kompletowanie zaświadczeń o dochodach potrzebnych do ubiegania się o dofinansowanie do podręczników. Gotowe druki wniosków już wkrótce do pobrania u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły.

Kryterium dochodowe wynosi:


dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej - 504 zł. netto na osobę

dla uczniów klas II, III i IV - 351zł. netto na osobę

dla uczniów klas pierwszych liceum - 351 zł. netto na osobę.

Rodziców, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły.

Dorota Karpińska
„KANGURY ROZDANE”
Dnia 4.06.2012r w Mazurskim Ośrodku Nauczycieli w Ełku wręczone zostały nagrody i wyróżnienia laureatom Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Nasza uczennica Patrycja Sołtys z klasy VIb uzyskała najwyższy wynik w powiecie ełckim w kategorii „Beniamin” klas szóstych. Adam Giżyński, uczeń klasy IIIa uzyskał wynik bardzo dobry w kategorii „Maluch” klas trzecich.Wyróżnienia otrzymali:

Nikodem Herbszt kl. IIIb

Patryk Moldenhower kl. IVa

Radosław Zacharzewski kl. IVa

Oliwia Łochowska kl. Vb

Julia Jagodyńska kl. Vb

Bartosz Dabrowski kl. Vb

Bartosz Kirycki kl. Vb

Jakub Sewastianow kl. VIb

Wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty
Znane są już wyniki sprawdzianu szóstoklasistów!

Uczniowie naszej szkoły osięgneli wysoką średnią - 24,7 punktów. Jest to drugi rezultat wśród ełckich szkół, a trzeci w powiecie ełckim. Wynik jest lepszy niż w roku ubiegłym i kształtuje się na poziomie wysokim.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom sukcesu. Wierzymy, że każdy szóstoklasista napisał sprawdzian bardzo rzetelnie, na miarę swoich możliwości.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i doceniamy wysiłek nauczycieli włożony w przygotowania.
Piknik rodzinny "Razem weselej"
W sobotę 26 maja 2012 r. w naszej szkole odbył się piknik rodzinny „ Razem weselej” i rzeczywiście było wesoło! Pogoda nam dopisała i co najważniejsze dopisali nam goście! Cieszymy się, że tak dużo dzieci wraz ze swoimi bliskimi odwiedziło szkołę! A było warto! Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. I tak jedni grali w piłkę nożną i siatkową, inni w tenisa stołowego. Jeszcze inni komponowali bukiety i rysowali portrety rodziny. Pozostali również bawili się wesoło. Przygotowane przez klasy stoiska z różnymi smakołykami cieszyły się ogromnym powodzeniem. Każdy mógł spróbować pysznej grochówki. To jeszcze nie koniec atrakcji! Dzięki życzliwości Pana Smoleńskiego, taty uczennicy klasy trzeciej dzieci mogły pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni i placu zabaw dla młodszych dzieci, spróbować waty cukrowej i pop-cornu. Serdecznie dziękujemy za tak miły gest i poświęcenie wolnego czasu. Dzieci jeździły także na kucykach ze stadniny przy ul. Zamkowej. Po pikniku zostały nam bardzo miłe wspomnienia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować znowu tak wesołą imprezę!

Fotorelacja

W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.
Dnia 10.05.2012 klasy 0a, Ob, Ib, VIa były w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.
Celem wycieczki było zapoznanie się z zasadami ujęcia wody.
Dzięki fachowej wiedzy, którą przekazali nam pracownicy PKiW dzieci dowiedziały się jak czysta i wartościowa jest nasza woda. Każdy degustował ,,wodę prosto z kranu",dzięki czemu zyskał rześkość i energię do udziału w przygotowanych zabawach sportowych: wyścigi, gra w piłkę nożną, siatkówkę, berka.
Radości i śmiechu było co niemiara. Pogoda nam również dopisała. Wróciliśmy szczęśliwi choć trochę zmęczeni.
Katarzyna Pietruszewska & Małgorzata Zdankowska
Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy
Dnia 10 maja 2012 r. o świcie wyruszyliśmy z Ełku, aby zwiedzić Warszawę. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej. Po czterech godzinach jazdy dotarliśmy do stolicy Polski.

Najpierw pojechaliśmy do kina EXTREME, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Duch starej kopalni” w wersji 5D. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki „Kopernik”, w którym w Teatrze Robotycznym mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Duch starej szafy”. W Centrum podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy i mogliśmy zobaczyć, dotknąć, a nawet wypróbować różnych wynalazków technicznych potwierdzających prawa fizyki i astronomii.
Po wizycie w Centrum Nauki poszliśmy na spacer po ogrodach znajdujących się na dachach budynków należących do biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Później pojechaliśmy do ZOO. Tam zobaczyliśmy dużo egzotycznych zwierząt, takich jak: słonie, żyrafy, krokodyle, hipopotamy, rekiny, piranie, pumy, małpy, goryle, foki, lamparty, pingwiny, jaguary, bizony, żubry i bawoły. Z okien autokaru podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Nike poświęcony bohaterom Warszawy.
Ostatnim punktem programu był Mc’ DONALDS. Zjedliśmy tam smaczny posiłek i wróciliśmy do Ełku, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
Dziękujemy naszym wychowawczyniom: pani Jolancie Gutowskiej, pani Teresie Mierzwińskiej, pani Grażynie Sacharzewskiej i pani Grażynie Paszkowskiej za opiekę, cierpliwość i możliwość przeżycia wspaniałej przygody, która dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć.
Wycieczka była bardzo udana i chcielibyśmy jeszcze raz przeżyć podobną.


W imieniu uczniów klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb
Mikołaj Malinowski
Strona 111 z 120 << < 108 109 110 111 112 113 114 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1808889 Unikalnych wizyt