Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook26/06/2019 20:00:30 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
WIELKI WSPÓLNY SUKCES – III MIEJSCE
SukcesyKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 29.04.2013roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku był organizatorem kolejnej edycji Mistrzostw Miasta Ełku Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych klas IV,V,VI. Do udziału zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z naszego miasta, a poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Biegi odbywały się w terenie naturalnym na dystansie 600m lub 800metrów i okazały się biegami wymagającymi od zawodników wielkiej kondycji fizycznej. Nie wszyscy zawodnicy z poszczególnych szkół poradzili sobie z tym sportowym wyzwaniem. Uczniowie z naszej szkoły do tej rywalizacji byli przygotowani bardzo dobrze. Wyróżnili się wysoką wytrzymałością biegową, wolą walki w duchu fair-play, wiarą we własne siły, uporem i ambitnym dążeniem do wygranej. Za taką sportową postawę należy się wszystkim naszym zawodnikom wielkie uznanie. W klasyfikacji generalnej stanęliśmy na podium zdobywając III miejsce. Zawody dostarczyły dużo emocji zarówno kibicom jak i uczestnikom. Jako szkoła jesteśmy dumni z naszych młodych sportowców.

Trenerzy: Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł
Turniej Naki Cup
SukcesyW niedzielę 21 kwietnia IV b rywalizowała w Olsztynie na turnieju Naki Cup. Uczniowie naszej szkoły grali w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk. Drużyna miała możliwość zagrania ośmiu spotkań z bardzo wymagającymi zespołami. W ogólnym rozrachunku zespół zajął 8 miejsce na 16 ekip. Najlepszym zawodnikiem zespołu uznano naszego ucznia Błażeja Makara.
Duże brawa należą się organizatorom za wzorowo przeprowadzony turniej.

Szkołę Podstawową Sportową nr 6 reprezentowali:

Bramkarze: Bartosz Hermanowski, Kacper Śleszyński. Zawodnicy z "pola": Jakub Lewandowski, Dawid Grądziel, Maksymilian Smoliński, Tymon Gutowski, Filip Ryszkiewicz, Błażej Makar, Piotr Murawski, Kamil Albo, Oskar Waszkiewicz, Michał Herman, Bartek Bielski, Kacper Łask, Dominik Łojewski.
Oto wyniki:
Rona- Polonia Lidzbark Warm. 0:1
Rona- Motor Lublin 0:0
Rona- Lechia Gdańsk 1:1 (bramka: Michał Herman)
Rona- Sdjusszor Kaliningrad (Rosja) 0:3
Rona- Audence Carignola 2001 (Włochy) 0:0
Rona- Zawisz Bydgoszcz 1:0 (Piotr Murawski)
Rona- Naki II Olsztyn 3:0 (Dominik Łojewski, Piotr Murawski, Oskar Waszkiewicz)
Rona- Arka Gdynia 0:1
warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków
Kronika
Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

18.04.2013 o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbyły się warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków. Miały one na celu przekazanie rodzicom z jakimi umiejętnościami dzieci ukończą oddział zerowy i czego nauczą się w klasie I.
Oprócz wiedzy teoretycznej rodzice choć przez chwilę poczuli się jak dzieci. Ćwiczyli rysowanie po śladzie, kolorowanie, wycinanie.
Brali udział w ćwiczeniach rytmicznych i logorytmicznych.

Katarzyna Pietruszewska i Małgorzata Zdankowska
Udział w Turnieju Motoryzacyjnym
KronikaUczniowie naszego liceum: Dominika Piotr (IID), Mikołaj Piela (IIA), Mariusz Cholewiński (IIID1) wzięli udział w Turnieju Motoryzacyjnym. W czasie zawodów wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Jedną z konkurencji była jazda samochodem osobowym na czas, w której swoje umiejętności zaprezentował Mariusz.

Jerzy Sowulewski
Wyniki rekrutacji do klas sportowych
OgłoszenieWyniki rekrutacji do klas sportowych zostaną ogłoszone w dniu 30 kwietnia 2013 r.
Od przedszkolaka do uczniaka
Kronika
Dzień Otwarty
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W sobotę 13 kwietnia jak co roku Zespół Szkół Samorządowych otworzył swoje drzwi dla wszystkich chętnych do zwiedzania, poznania oferty edukacyjnej, spotkania z uczniami i nauczycielami oraz oczywiście wspólnej zabawy. Atrakcji nie brakowało. Uroczyste otwarcie odbyło się o 9.30 w sali gimnastycznej szkoły. „Dzień ten sprawia, że nas wszystkich tu zebranych więcej łączy niż dzieli. Otwierając dziś wspólnie drzwi do szkoły, otwieramy też nasze serca” – słowa pani Katarzyny Cholewińskiej, prowadzącej spotkanie, najlepiej oddają atmosferę, jaka panowała w sobotę w szkole.
Spotkanie z posłem na Sejm panem Pawłem Papke
KronikaW sobotę 13 kwietnia o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyło się uroczyste spotkanie z posłem na Sejm panem Pawłem Papke, który w reprezentacji Polski w piłce siatkowej rozegrał 149 oficjalnych meczy (w latach 1996–2003), w tym 59 w Lidze Światowej (w latach 1998–2002). Obecni na uroczystości młodzi adepci sportu z całego miasta mieli szansę, by w swoich umysłach i sercach odkryć piękno sportu , piękno siatkówki i dowiedzieć się, jak sport może kształtować i wpływać na życiowe wybory.
Pan Paweł Papke bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania uczestników spotkania, złożył podpisy na koszulce i piłce oraz rozdał autografy. Słowa gościa: „Być siatkarzem to dla mnie coś, co kocham. To wspaniałe uczucie: rozegranie dobrego pojedynku, gra o zwycięstwo, emocje, mnóstwo publiczności, która się tym pasjonuje.” na pewno wielu osobom na zawsze zapadną w pamięci.
Na spotkaniu obecny był również pan Janusz Porycki - sportowiec, działacz i dziennikarz sportowy, nazywany „chodzącą encyklopedią sportu na Warmii i Mazurach”. Wydał już 5 tom Panoramy Sportu Warmii, Mazur i Powiśla, którego egzemplarz wraz z dedykacją otrzymała szkoła.
Uroczystość zakończyły mecze siatkówki rozegrane między uczniami Liceum Ogólnokształcącego a przedstawicielami Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy możliwość zetknięcia się z wybitną postacią polskiego sportu i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.
Recepta na zdrowie – promujemy zdrowy styl życia
KronikaZ przyjemnością informujemy, iż w dniu 13 kwietnia 2013 r. ogłoszone zostały wyniki II edycji konkursu dla przedszkolaków pt. ,, Recepta na zdrowie”. Na konkurs wpłynęło wiele prac. Prace były rozpatrywane w dwóch grupach wiekowych pięcio - i sześciolatków.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i przesłane prace , niestety nie mogliśmy wszystkich nagrodzić...! Szczęśliwymi laureatami konkursu zostali:
Grupa pięciolatków:
I MIEJSCE ADRIAN ZDANKOWSKI PRZEDSZKOLE ,,NIEZAPOMINAJKA” w EŁKU
II MIEJSCE GABRYSIA CHOJNOWSKA i ADAM RACZKOWSKI -PRZEDSZKOLE ,,SŁONECZNA ÓSEMKA” w EŁKU
III MIEJSCE MAJA GUZEK PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” w EŁKU
Grupa sześciolatków:
I MIEJSCE IGA RUTKOWSKA SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA nr 6 w EŁKU
II MIEJSCE NATALIA OKSENIUK PRZEDSZKOLE ,,PEREŁKA” w EŁKU
III MIEJSCE NATALIA KLIMACH PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” w EŁKU
WYRÓŻNIENIA KACPER GUZEK PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” w EŁKU
GABRYSIA FELLER SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA nr 6 w EŁKU
JULIA JAROMA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 9 w EŁKU
MAJA GODLEWSKA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 9 w EŁKU
LENA FILIKS PRZEDSZKOLE ,,NIEZAPOMINAJKA” w EŁKU

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
Jolanta Gutowska
Teresa Mierzwińska
Grażyna Syrwid - Paszkowska
Teatr Roma „Deszczowa Piosenka”
KronikaDnia 11 kwietnia 2013 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy, do Teatru Muzycznego Roma na musical „Deszczowa piosenka” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 2A, 2B2, 2D, 1C, 2B1, 3A, 3B, 6a. 6b.
Naszą wycieczkę w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Z punktu widokowego podziwialiśmy przestronność stadionu, jego architekturę i przez pewien czas czuliśmy się jak kibice. Byliśmy również świadkami wymiany murawy po meczu.
Następnie udaliśmy się do Teatru Roma, który po raz kolejny zachwycił nas własną inscenizacją musicalu. „Deszczowa piosenka” to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych na świecie. Nakręcona w 1952roku komedia należy do klasyki kina. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood, pod koniec lat 20. Jest to trudny okres przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Są w tym musicalu role, które wymagają najwyższego kunsztu, a aktorzy Teatru Roma zagrali je brawurowo. Atrakcją wieczoru i zarazem nowinką techniczną jest ulewny deszcz padający na scenie, w którego strugach wykonywany jest nieśmiertelny przebój „Singin’ In The Rain”. Efekt przygotowała doświadczona firma brytyjska wsławiona współpracą z najlepszymi scenami operowymi świata. Możemy podziwiać także orkiestrę grającą jak za złotych lat Hollywood, a przepiękne kostiumy, partie taneczne aktorów ze stepowaniem w roli głównej czynią ten spektakl widowiskowym jakiego jeszcze nie oglądano na polskiej scenie muzycznej. Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny Roma gwarantuje perfekcjonizm i z wielkim zniecierpliwieniem czekamy na następną propozycję dyrektora teatru.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Anna Rutkowska, ks. Sławomir Kudrawiec
Turniej BRD
Sukcesy10 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w finale miejskim Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Joanna Babińska, Julia Jurkowska oraz Stanisław Borowy wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego. Otrzymali dyplom oraz nagrody.

Jerzy Sowulewski
Strona 109 z 125 << < 106 107 108 109 110 111 112 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1891624 Unikalnych wizyt