Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/02/2019 18:11:45 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy
Dnia 10 maja 2012 r. o świcie wyruszyliśmy z Ełku, aby zwiedzić Warszawę. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej. Po czterech godzinach jazdy dotarliśmy do stolicy Polski.

Najpierw pojechaliśmy do kina EXTREME, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Duch starej kopalni” w wersji 5D. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki „Kopernik”, w którym w Teatrze Robotycznym mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Duch starej szafy”. W Centrum podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy i mogliśmy zobaczyć, dotknąć, a nawet wypróbować różnych wynalazków technicznych potwierdzających prawa fizyki i astronomii.
Po wizycie w Centrum Nauki poszliśmy na spacer po ogrodach znajdujących się na dachach budynków należących do biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Później pojechaliśmy do ZOO. Tam zobaczyliśmy dużo egzotycznych zwierząt, takich jak: słonie, żyrafy, krokodyle, hipopotamy, rekiny, piranie, pumy, małpy, goryle, foki, lamparty, pingwiny, jaguary, bizony, żubry i bawoły. Z okien autokaru podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Nike poświęcony bohaterom Warszawy.
Ostatnim punktem programu był Mc’ DONALDS. Zjedliśmy tam smaczny posiłek i wróciliśmy do Ełku, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
Dziękujemy naszym wychowawczyniom: pani Jolancie Gutowskiej, pani Teresie Mierzwińskiej, pani Grażynie Sacharzewskiej i pani Grażynie Paszkowskiej za opiekę, cierpliwość i możliwość przeżycia wspaniałej przygody, która dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć.
Wycieczka była bardzo udana i chcielibyśmy jeszcze raz przeżyć podobną.


W imieniu uczniów klas: IIa, IIb, IIIa, IIIb
Mikołaj Malinowski
Wizyta w PPSP
W piątek 4 maja, klasa 5B i 6B wraz z wychowawcami wybrały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Uczniowie mieli okazję poznać dzielnych ełckich strażaków i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tej niesamowicie odpowiedzialnej profesji. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni możliwością przymierzenia profesjonalnego strażackiego hełmu czy sprawdzenia, jak to jest usiąść w kabinie samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego kto wziął w niej udział, a kilka złożonych tego dnia deklaracji o chęci wstąpienia w szeregi strażackie być może stanie się w przyszłości rzeczywistym zawodem naszych uczniów.

Marlena Skutnik & Małgorzata Klimach.
Profilaktyka wad postawy i otyłości
Uprzejmie informuję, że Fundacja Zapobiegania Niepełnosprawności i Promocji Zdrowia przy Oddziale Rehabilitacji Szpitala w Ełku "REHA-VITAE" przy wsparciu finansowym samorządu Miasta Ełku realizuje program z zakresu ochrony i promocji zdrowia pt. "Profilaktyka wad postawy i otyłości"
W ramach projektu zapraszamy dzieci szkół podstawowych wraz z rodzicami na nieodpłatne:
- porady fizjoterapeutyczne;
- ćwiczenia ogólnousprawniające grupowe i indywidualne.
Zajęcia będą odbywały się w Mazurskim Centrum Zdrowia "Pro_Medica" sp. z o.o. w Ełku, ul. Baranki 24, Oddział Rehabilitacji.
Prosimy o poinformowanie rodziców w/w programie.

Szczegółowa informacja oraz zapisy pod numerem telefonu 87-620-95-38.

PREZEZ ZARZĄDU
FUNDACJI "REHA-VITAE"
dr n. med. Urszula Kucharska
Moralność pani Dulskiej
Dnia 27 kwietnia 2012 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów LO i SP do Warszawy na spektakl „Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Grany na scenie Teatru Współczesnego spektakl oparty jest na utworze napisanym przez Gabrielę Zapolską pod tym samym tytułem. Oglądając ten spektakl zrozumieliśmy dlaczego nosi on nazwę tragifarsy kołtuńskiej. Podziwialiśmy wspaniałą grę i umiejętności taneczne znanych aktorów oraz świetnie dobraną muzykę. Sztuka każe nam głęboko zastanowić się nad własnym postępowaniem ponieważ problemy poruszane przez autorkę na początku XX wieku niewiele straciły na swej aktualności w XXI wieku. Ciemne strony ludzkiej osobowości mają to samo podłoże także współcześnie. Sytuacja ta utrwaliła nowe pojęci „dulszczyzna”, które uosabia rodzina Dulskich. Zauważyliśmy, że sztuka zasługuje na uwagę współcześnie również ze względu na ukazanie wpływu środowiska na kształtowanie się osobowości człowieka. Sukces sztuki nie jest przypadkowy ponieważ przyczyny ludzkich zachowań i pojęcie istoty człowieczeństwa rozbudza zainteresowanie wszędzie, bez względu na to, jakich realiów dotyczy. Oklaski na stojąco po zakończeniu spektaklu były w pełni zasłużonym podziękowaniem za wielki kunszt gry aktorów. „Moralność pani Dulskiej” jest sztuką, którą koniecznie trzeba zobaczyć. W czasie wolnym zwiedziliśmy również Łazienki Królewskie z licznymi obiektami zabytkowymi oraz podziwialiśmy piękno architektury naszego Stadionu Narodowego. Pogoda i humory na wycieczce dopisywały nam wspaniale. W wycieczce brali udział uczniowie klas: Va,Vb,VIb,1A,1B1,1B2,1D 2A,2B,2D2.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Marlena Skutnik, Jolanta Rynkowska, ks. Sławomir Kudrawiec
TARGI EDUKACYJNE 2012
TARGI EDUKACYJNE 2012

Dnia 20.04.2012 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyły się po raz kolejny Targi Edukacyjne. Dają one ogromne możliwości uczącej się młodzieży w zdobyciu wiarygodnej i wszechstronnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia. Pozwalają na podjęcie ważnej decyzji dotyczącej wyboru szkoły średniej zgodnej z indywidualnymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Podczas tegorocznych targów zaprezentowały się wszystkie szkoły średnie w Ełku o różnym profilu kształcenia. Nasza szkoła mogła pochwalić się profesjonalnie przygotowanym stanowiskiem na którym zaprezentowała liczne sukcesy i osiągnięcia uczniów naszego liceum ogólnokształcącego. Oferta edukacyjna zaprezentowana przez naszą szkołę dla gimnazjalistów okazała się ofertą bardzo atrakcyjną. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna szkoły ukazała największe atuty naszej placówki i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, dużymi sukcesami sportowymi, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką z pysznymi obiadami. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły, którzy byli najlepszym źródłem informacji o szkole w której uczą się.
Koordynatorem przygotowań wystawy była wicedyrektor szkoły Dorota Karpińska. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach, Grzegorz Orzeł, Jarosław Andrzejewski. W tworzeniu prezentacji czynny udział brali uczniowie klas IB1,IIB, IID1
Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz innych osób oglądających wystawy.
Dni wolne w maju
Ogłoszenie

W związku z licznymi pytaniami przypominam, że zgodnie z planem pracy szkoły w roku szkolnym 2011/2012
• w Szkole Podstawowej Nr 6 w miesiącu maju nie ma dodatkowych dni wolnych od zajęć lekcyjnych w związku z powyższym dniem wolnym od pracy jest dzień 1 maja (wtorek) i 3 maja (czwartek).
• w Liceum Ogólnokształcącym dniem wolnym od pracy jest dzień 1 maja (wtorek) i 3 maja (czwartek) oraz w związku z egzaminami maturalnymi dniem wolnym od zajęć dydaktycznych jest dzień:
Data Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych

4 maja 2012 r. piątek - egzamin maturalny - j. polski

8 maja 2012 r. wtorek - egzamin maturalny - matematyka

10 maja 2012 r. czwartek - egzamin maturalny– j. angielski

Podstawa prawna:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego
Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 6 października 2010 r.
Turniej BRD
17 kwietnia 2012 roku w Gimnazjum nr 3 w Ełku odbył się miejski etap Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasza drużyna w składzie:

Justyna Waszkiewicz kl. VIa,

Krzysztof Jurkowski kl. VIa,

Beniamin Wróblewski kl. Va

zajęła III miejsce. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi drużyny Panu Jerzemu Sowulewskiemu.
ZIELONY SZKOŁA BUDZI WIOSNĘ
13 kwietnia tego roku o godzinie 10.00 w odbędzie się wspólna zabawa uczniów klas trzecich wszystkich szkół podstawowych w Ełku pod hasłem: „ZIELONY BUDZI WIOSNĘ”.
Zwycięstwo w Powiatowym Turniej Tenisa Stołowego
W środę 4 kwietnia 2012r. w ZSM-E odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ełckiego szkół ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. I miejsce w turnieju kobiecym zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie - Żaneta Narewska oraz Katarzyna Sadowska, które wygrały wszystkie swoje pojedynki. Niestety nie powiodło się naszej męskiej drużynie, która w składzie - Dawid Komorowski, Dawid Cybul oraz Mariusz Cholewiński zajęła ostatecznie VII miejsce.
FINAŁ KONKURSU WIEDZY HISTORYCZNEJ O DIECEZJI EŁCKIEJ
27 marca 2012 roku w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku odbył się Finał Konkursu Wiedzy Historycznej o Diecezji Ełckiej z okazji 20-lecia tejże diecezji. Otwarcia konkursu dokonał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki. Zaznaczył, że wszyscy uczestnicy konkursu mogą czuć się zwycięzcami. Naszą szkołę reprezentowały: Aneta Bronakowska (IIB), Marta Kaczmarska (IIA) i Paulina Popko (IIA). W rezultacie uczennica Marta Kaczmarska została laureatką konkursu i zajęła III miejsce. Na 5 miejscu uplasowała się Aneta Bronakowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, pierwsza dziesiątka nagrody książkowe. Wręczenie nagród rzeczowych (laptop, aparat cyfrowy, rower) trzem laureatom odbędzie się podczas Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Ełckiej w ramach uroczystości obchodów XX-lecia Diecezji Ełckiej 12 maja 2012 roku w Ełku.

Składamy gratulacje naszym uczestniczkom!


Ks. Sławomir Kudrawiec
IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MYSLI JANA PAWŁA II
26 marca 2012 roku uczennice naszej szkoły: Aneta Bronakowska (IIB), Marta Kaczmarska (IIA), Paulina Popko (IIA), wzięły udział w etapie wojewódzkim IV Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II pod hasłem „Sprawy mojej Ojczyzny traktuję jako swoje własne”, który odbył się w siedzibie Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II w Biskupcu. Uczniowie tamtejszego gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, który w sposób bardzo przejrzysty ukazał istotę przesłania naszego błogosławionego rodaka. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Dziękujemy bardzo serdecznie za udział naszym uczennicom.

Ks. Sławomir Kudrawiec
Strona 109 z 117 << < 106 107 108 109 110 111 112 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1773011 Unikalnych wizyt