Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/05/2019 13:07:05 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
"Cztery Łapy"
Kronika 24 czerwca 2013 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO, w składzie: Patrycja Mioduszewska (kl. 2A), Patryk Kubrak (kl. 2A) i Jakub Sierzputowski (kl. 2A) wraz z opiekunami udali się do schroniska dla zwierząt "Cztery Łapy" w Ruskiej Wsi.
Naszym celem było zgromadzenie informacji na temat działalności schroniska oraz nawiązanie współpracy z tą instytucją.
Pobyt w schronisku i rozmowa z pracującą tam panią Joanną Prymaką utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy rozszerzyć działalność charytatywną naszego Samorządu. Już od września 2013, kiedy tylko wrócimy z wakacji, będziemy prowadzić akcje mające na celu polepszenie losu czworonogów z Ruskiej Wsi. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na facebook’owej stronie szkoły oraz na plakatach i ogłoszeniach w całym "€˜Zielonym".

Jeśli ktoś z Was chce zacząć pomagać już teraz, polecamy odwiedzenie strony internetowej schroniska:http://www.schronisko.elk.pl/

Wszystkich przyjaznych zwierzętom zapraszamy na zebrania Samorządu Uczniowskiego LO od września 2013 ….. do zobaczenia! :)

Marlena Skutnik & Katarzyna Cybulska-Buźniak, SU LO.
Międzyszkolny konkurs Literacki "I Ty możesz zostać poetą"
KronikaKliknij, aby obejrzeć zdjęcia

Dnia 29 maja 2013 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Literacki
„ I ty możesz zostać poetą”. Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej, stworzenie literackiej przygody dla dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych młodych literatów. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Nadesłano 62 utwory literackie o różnej tematyce.

Wybierz poniżej czytaj więcej, aby zapoznać się z dalszym ciągiem artykułu
SPS nr 6 wygrywa w Suwałkach w Benefisie Wojciecha Kowalewskiego
Chłopcy z IV b z bardzo dobrej strony pokazali się w Suwałkach na turnieju z okazji zakończenia kariery Wojciecha Kowalewskiego. Zawodnicy z naszej szkoły byli bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce w zawodach. Sam turniej odbył się na dwóch boiskach trawiastych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Oprócz boisk do rozegrania zawodów zawodnikom przygotowane zostały boiska z mini boiskami do streetbala i inne mini gry. Turniej Akademii 2012 został przeprowadzony bardzo, bardzo profesjonalnie przez firmę Main Event przy wsparciu PZPN-u. Nagrody bardzo atrakcyjne zespołom wręczali prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, Marek Kożmiński i były reprezentacyjny bramkarz Wojciech Kowalewski.

Skład zwycięskiego zespołu: Jakub Rusak-Kamil Albo, Maksymilian Smoliński, Oskar Waszkiewicz, Filip Ryszkiewicz, Jakub Lewandowski, Piotr Murawski, Krystian Aleszczyk, Kacper Łask, Michał Herman, Błażej Makar, Dominik Łojewski. Trener: Dariusz Ryszkiewicz. Kierownik zespołu: Jan Murawski.
SZKOLNY KONKURS Z WIEDZY O STAROŻYTNYCH CYWILIZACJACH
Kronika W poniedziałek 3 czerwca 2013 r. uczniowie klas V-VI wzięli udział w „Szkolnym konkursie z wiedzy o starożytnych cywilizacjach”. Konkurs miał na celu rozbudzić i rozwijać wśród uczniów zainteresowanie kulturą i sztuką starożytnych cywilizacji. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, który sprawdzał ich wiedzę na temat wydarzeń historycznych oraz dziedzictwa kulturalnego starożytnego Egiptu, Mezopotamii, Grecji oraz Rzymu.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone w piątek. Spośród uczniów wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce – Paulina Malinowska,
II miejsce – Jakub Lutyński,
III miejsce – Konrad Furman,


którzy otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy oraz publikacje historyczne. Na wyróżnienie zasłużył również Kacper Kulesza, który zajął IV miejsce, przegrywając niewielką ilością punktów. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody w postaci długopisów. Gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w szkolnych konkursach!!!

Organizator: Joanna Gaworska
Ełcki Omnibusek
Sukcesy
Tym razem sześciolatki mogą pochwalić się kolejnym sukcesem! 04.06.2013 w Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku odbył się konkurs ,, Ełcki Omnibusek". Daria Budzińska uczennica kl. 0b zdobyła tytuł Ełckiego Omnibuska wykazując się największą wiedzą wśród ełckich sześciolatków , a Iga Rutkowska dostała dyplom za udział w konkursie. Cieszymy się z sukcesów naszych najmłodszych.

Gratulujemy dzieciom i rodzicom.

Katarzyna Pietruszewska
Byliśmy z młodzieżą w Berlinie na Umwelt Festival
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

30 maja 2013 r. grupa jedenastu osób z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku wyruszyła w podróż na trasie Ełk – Warszawa – Berlin. Wyjazd do stolicy Niemiec był ukoronowaniem dwuletniej współpracy z Grüne Liga– niemiecką ekologiczną organizacją pozarządową.
Eko-Ełk
Sukcesy
Od 6 czerwca 2013, w Ełckim Centrum Kultury można obejrzeć wystawę fotograficzną pod tytułem 'Eko-Ełk'. Jest to część grantu edukacyjnego 'Nasze Pasje' prowadzonego przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego, p. Marlenę Skutnik i p. Edytę Ostrowską.
Głównym celem projektu było pokazanie miasta od najpiękniejszej strony i podkreślenie ekologicznego charakteru miejsca, w którym żyjemy.
W projekcie uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego: Edyta Ziarko, Jakub Sierzputowski, Kuba Wyrzykowski, Patryk Kubrak, Patrycja Mioduszewska, Natalia Sternik, Paula Konopka, Mateusz Romatowski, Tomasz Siedlecki, Aleksandra Prochorów, Nikolina Sienkiewicz, Rafał Kozikowski, Julia Stefanowicz, Agata Stefanowicz i Mateusz Kurza.
Do obejrzenia naszych fotografii zapraszamy codziennie od 6 do 20 czerwca 2013r.

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Go Green In Berlin
KronikaOd 31.05 do 3.06.2013 uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycielek języka angielskiego i niemieckiego p. Marleny Skutnik i p. Edyty Ostrowskiej reprezentowali Zespół Szkół Samorządowych na Umwelt Festival w Berlinie, Do pięknej stolicy Niemiec udali się: Jakub Sierzputowski (kl. 2A), Kuba Wyrzykowski (kl. 2A), Tomasz Siedlecki (kl. 2A), Paula Konopka (kl. 2B2), Aleksandra Prochorów (1B2), Nikolina Sienkiewicz (kl. 1B2), Julia Stefanowicz (kl. 1B2), Agata Stefanowicz (kl. 1B1) i Rafał kozikowski (kl. 1C).
Uczniowie brali udział w międzynarodowym projekcie ekologicznym, a efekty swojej pracy zaprezentowali właśnie na berlińskim festiwalu.
Etapy prac nad projektem można było śledzić na stronie szkoły w zakładce 'Go Green In Berlin' od lutego 2013r.

Wyjazd do Berlina okazał się bardzo owocny nie tylko ze względu na sam festiwal, gdzie mieliśmy okazję poznać osobiście niemieckiego ministra środowiska Petera Altmaier'a - ale również dlatego, że udało nam się nawiązać kontakt z jedną z berlińskich szkół, z którą będziemy współpracować już w przyszłym roku szkolnym.

Szczegółowa relacja z pobytu w Berlinie już wkrótce.

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Wizyta studyjna w mieście Alytus
Kronika16-17 maja w Alytusie odbyła się wizyta studyjna poświęcona zagadnieniom związanym z ochroną środowiska, w której udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Panemune w Alytusie (Litwa)

Wizyta studyjna zorganizowana była w ramach projektu „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych”, którego zasadniczym elementem jest termomodernizacja budynków obu szkół. Projekt realizowany jest z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007-2013.

Uczestnicy wizyty mieli okazję wziąć udział we wspólnych zajęciach, a także zwiedzić w Alytusie m.in. przedsiębiorstwo wodociągowe, przedsiębiorstwo ciepłownicze, miejscową szkołę plastyki i sztuk pięknych, jak również ogród bonsai. Uczniowie szkoły w Alytusie przyjadą do Ełku z rewizytą we wrześniu tego roku, również w ramach realizacji wspomnianego projektu.

Oprócz uczniów i ich opiekunów z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku w wizycie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta w Ełku oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Projekt „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Wyróżnienie w I Mazurskim Święcie Tańca
Sukcesy

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

MAZURSKIE ŚWIĘTO TAŃCA - PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH
Dnia 2.06.2013r w Ełckim Centrum Kultury zaprezentowały się dziecięce zespoły taneczne podczas pierwszego Mazurskiego Święta Tańca. Na scenie sali widowiskowej ECK wystąpiło 37 zespołów prezentujących najróżniejsze tańce i techniki taneczne. W przeglądzie brały udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Publiczność zgromadzona tego dnia na widowni była pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu, jaki reprezentowali tancerze. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie tańca: ludowy i technika dowolna w trzech grupach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły przedszkola i oddziały przedszkolne działające na terenie szkół podstawowych, drugą: klasy I-III i trzecią grupę: klasy IV-VI.
Dziewczęta należące do zespołu taneczno-gimnastycznego „Fair Play” założonego i prowadzonego przez panią Katarzynę Klimach oraz do zespołu tanecznego „Skaczące Nutki” założonego i prowadzonego przez panią Helenę Borową godnie reprezentowały barwy naszej szkoły. Prezentacje oceniane były przez profesjonalne jury, które nagrodziło najlepsze zespoły a wśród nich zespół „Fair Play” i „Skaczące Nutki”. Zespoły te zdobyły wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej i ogromny aplauz widowni. Nasze tancerki oklaskiwane były za wysokie umiejętności taneczne i gimnastyczne.
Na zakończenie przeglądu specjalnie dla gości wystąpił Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk. Mazurskie Święto Tańca przeniosło nas w przepiękny i zaczarowany świat tańca i muzyki.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie i prowadzenie zespołów:
mgr Katarzyna Klimach i mgr Helena Borowa
Szkoła sukcesu
SukcesyCo roku szkoła uzyskuje wysokie wyniki ze sprawdzianu, ale tegoroczny wynik przerósł nasze oczekiwania.Średni wynik szkoły wynosi 30,2 punktu na 40 możliwych do zdobycia. Dało to szkole wynik najwyższy w skali staninowej. W naszym województwie tylko 2,2% szkół, a w kraju 4,1% uzyskało taki wynik. Jeszcze nigdy żadna ełcka szkoła nie uzyskała tak wysokich wyników.

W tym roku szkolnym do sprawdzianu przystąpiło 33 uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Jeden uczeń, laureat konkursu przedmiotowego był zwolniony z pisania, co jest jednoznaczne z otrzymaniem maksymalnej liczby punktów. Tegoroczni szóstoklasiści są wyjątkowo zdolni i pracowici, czego pierwszym zwiastunem były wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Cieszyliśmy się, że do etapów wojewódzkich zakwalifikowało się 15 uczniów. Jeden z nich uzyskał tytuł laureata w konkursie matematycznym i aż dziewięciu zostało finalistami: pięciu z matematyki, jeden z angielskiego, dwóch z przyrody i jeden z historii.

Gratulujemy uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom uczącym obie klasy zarówno obecnie, jak i w edukacji wczesnoszkolnej
Strona 105 z 123 << < 102 103 104 105 106 107 108 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1859788 Unikalnych wizyt