Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/01/2019 05:14:36 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
"Pierwsze koty za płoty"
SukcesyPolska Reprezentacja Piłki Siatkowej Kobiet nie powstydziłaby się takiego zapału i charyzmy jaki w dniu dzisiejszym towarzyszył naszym uczennicom z klas IV w starciu z przeciwnikami z innych ełckich szkół podstawowych. Emocje na miarę ekstraklasy, które z pewnością zaspokoiłyby oko i serce najbardziej wymagających kibiców. Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas IV w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się w dniu dzisiejszym stanowiły siatkarski debiut naszych „czwartaków”, gdzie miały pierwszy raz możliwość zweryfikowania swoich umiejętności siatkarskich na tle innych zespołów. Pomimo braku zwycięstwa w turnieju, drużyna w pełni zdała swój pierwszy egzamin w stosunku do tego co było na tym etapie szkolenia zaplanowane. Dziewczynki jako jedyny zespół grały na trzy podania przy zachowaniu odpowiedniej techniki odbić zarówno sposobem oburącz górnym jak i dolnym. Jedynym słabym punktem zespołu była nieregularna zagrywka sposobem dolnym, nad którym musimy jeszcze bardziej popracować. Jak wiemy każdy młody sportowiec chciałby zwyciężać jak najprędzej, jednakże na tym etapie szkolenia, zwycięstwa nie są najważniejsze. Chodzi głównie o odpowiednią techniką siatkarską, która zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Życzę Wam dziewczęta cierpliwości w treningach, a sukcesy przyjdą same. Przypomnę tylko, iż chłopcy będą mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności już 12 lutego. Trzymam za Was kciuki.
Jarosław Andrzejewski
Obóz siatkarski
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Ferie zimowe, choć znacznie krótsze od wakacji są czasem wyjątkowe. Po ostatnim dzwonku w szkole zaczyna się upragniona i długo oczekiwana przerwa od ciężkiej, intensywnej nauki. Każdy spędza ją tak, jak lubi najbardziej. Zależne jest to od wielu czynników, z których główny to przede wszystkim preferencje związane z wyborem aktywności. Dla jednych ferie są doskonałą okazją do „leniuchowania”, dla innych to czas doskonalenia swoich umiejętności sportowych oraz nabywania nowych, bo przecież nie od dziś wiadomo, że „trening czyni mistrza”.
Uczniowie klasy „IV” a” o profilu siatkarskim w dniach 28.01 – 1.02 uczestniczyli w obozie sportowym zorganizowanym w ośrodku wypoczynkowym „Knieja” w Rajgrodzie. Dla jego uczestników był to czas intensywnej pracy poprzez nabywanie nowych umiejętności sportowych i doskonalenie już posiadanych. Dzięki dwóm treningom dziennie, rano i wieczorem, dzieci miały możliwość pracy nad ulepszaniem i poprawą kondycji fizycznej.
Ciężka praca uczestników obozu była sowicie nagradzana. Wieczorami odbywały się zajęcia rekreacyjne podczas, których dzieci mogły odprężyć się i wypocząć przy grach i zabawach ruchowych. Na koniec pobytu zorganizowana została dyskoteka, na której świetnie bawili się wszyscy uczestnicy.
Warunki pobytu jakie zapewnił ośrodek wypoczynkowy „Knieja” były naprawdę rewelacyjne. Z pewnością zaspokoiłyby one oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości.
Ogromne podziękowania należą się władzom samorządowym miasta Ełku, gdyż obóz w całości sfinansowany był ze środków budżetu miasta Ełku. Dzięki temu dzieci nie poniosły żadnych kosztów finansowych związanych z pobytem.
Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 znów tryumfuje!
SukcesyMłodzi piłkarze UKS Rona 03 Ełk w której barwach występowała klasa IV b zdobyli główna nagrodę w turnieju rocznika 2002. W finałowym spotkaniu pełnym dramaturgii pokonali silną drużynę rosyjską Sdiusszur-5 Kaliningrad 2:1, zdobywając decydująca bramkę w samej koocówce. Zwycięstwo w takich okolicznościach wywołało zdwojoną radośd. Chłopcy z Naszej szkoły i w meczach otwierających drogę do najważniejszej rozgrywki wyeliminowali oba zespoły Naki Olsztyn. W turnieju udział wzięło dziewięd zespołów (nie dojechali Litwini), które najpierw rywalizowały w
grupach, a potem w systemie play off. Główną nagrodę chłopcy z IV b odbierali z rąk pani Dyrektor
Ewy Litman.

Oto tabela Turnieju Rona Cup 2013:
1. Rona 03 Ełk
2. Sidsszur-5 Kaliningrad
3. Naki Olsztyn
4. Naki II Olsztyn
5. Stomil Olsztyn
6. Wigry Suwałki
7. ŁKS Łomża
8. Rona 03 II Ełk
9. Szkółka Piłkarska Suwałki
Obóz zimowy klasy IV „ b”!
KronikaW dniach 28. I -02.02 klasa IV b ( klasa o profilu piłka nożna) przebywała na obozie sportowym w Orzyszu. Warunki jakie mieli chłopcy były bardzo dobre i do treningów i do wypoczynku między nimi. Zgrupowanie odbywało się w ośrodku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Obóz sportowy w Orzyszu przebiegał zgodnie z planem. Główną atrakcją zgrupowania były solidne treningi, chłopcy trenowali 2-3 razy dziennie na dużej hali. Zmęczenie regularnie narastało. Forma zespołu z dnia na dzień rosła. Najważniejszą informacją jest to, że wszyscy zgrupowanie zakończyli zdrowi!
Podczas obozu chłopcy z IV b w ramach odnowy biologicznej mieli do dyspozycji saunę. W przerwach między posiłkami i treningami chłopcy odpoczywali i rozgrywali turniej tenisa stołowego. Mimo ciężkiej pracy i braku komputerów oraz gier psp było wesoło i nikt się nie nudził. Chłopcy wieczorem coraz szybciej zasypiali. Przypominamy, że tradycyjnie na obozach sportowych, z telefonów komórkowych chłopcy korzystali o wyznaczonych porach.

Galeria
W naszej szkole nigdy nie jest nudno!!!
KronikaOd poniedziałku 21 stycznia trwają zajęcia otwarte "Zima w szkole 2013" w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Codziennie już od rana dzieci czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie zajęć. Nawet mróz nie przeszkadza nikomu w przyjściu do szkoły. Dodatkową atrakcją są pokazy przygotowane przez uczniów liceum. Zainspirowani niedawną wystawą w Parku Naukowo Technicznym, przygotowali cykl doświadczeń, które pobudzają wyobraźnię oraz zachęcają do odkrywania zjawisk naukowych w codziennym życiu. Skorzystaliśmy również z oferty Muzeum Ełku i okazało się, że każdy ma zadatki na bycie archeologiem. Miłośnicy sportu również nie tracili czasu i wykorzystali czas na zabawy i gry zespołowe, a najbardziej odporni skorzystali także z zajęć na pływalni. Mimo mrozu nie brakuje chętnych do wyjścia na sanki. Codziennie przygotowywane są pyszne obiady w naszej stołówce. Ferie zakończymy wizytą w kinie w Ełckim Centrum Kultury. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu wypoczynku
z programu grantów Prezydenta Miasta Ełku możemy zapewnić dzieciom tak ciekawe i bezpieczne ferie. W imieniu zadowolonych i uśmiechniętych dzieciaków serdecznie dziękuję, wszystkim nauczycielom, którzy jako wolontariusze organizują bezpieczny wypoczynek uczniom.
Zimowe szaleństwo
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Zimowa pogoda dopisuje, dlatego młodzież naszego liceum wzięła 17 stycznia 2013 roku udział w kuligu. Z atrakcji tej skorzystali uczniowie klas IC, IIA i IIB2 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Chociaż zabrakło słońca, humory dopisywały wszystkim. Jazda na sankach przez pięknie wyglądający las, rzucanie się śnieżkami i kiełbaska z ogniska to podstawowe atrakcje takiej imprezy (tylko dlaczego ten śnieg jest taki mokry?). Zmęczeni, oblepieni śniegiem, ale w doskonałych humorach, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu. A jutro znów trzeba na lekcje…
NA PODIUM W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE!
SukcesyChłopcy z IV b znów uczestniczyli w turnieju tym razem był to Stomil Huvepharma Cup 2013. Tym razem nasza szkoła grała w barwach UKS Rona 03 Ełk. Ekipa spisała się bardzo dobrze w turnieju w którym uczestniczyły zespoły z „górnej półki”. Młodzi chłopcy pokazali charakter i umiejętności czego dowodem jest przebrnięcie przez fazę grupową i półfinał dochodząc do wielkiego finału zawodów. Finał był rewanżem za pojedynek grupowy z Lechią Gdańsk. W pierwszym meczu padł remis 2:2 i pełni nadziei przystępowaliśmy do spotkania rozstrzygającego o zwycięstwie w turnieju. Jednak w finale zabrakło koncentracji i mecz zakończył się zwycięstwem przeciwników 4:0. Był to nasz najsłabszy mecz w całych zawodach nie umniejszając bardzo wysokim umiejętnościom Lechii. Natomiast naszym najlepszym spotkaniem Było spotkanie półfinałowe, gdzie zagraliśmy ze zwycięzcą drugiej grupy Don Bosco Ostróda (wygrali wszystkie mecze w swojej grupie). Mecz ten wygraliśmy zdecydowanie będąc drużyną agresywniejszą i pokonaliśmy swoich rywali 3:0. Godne odnotowanie jest też, to że w meczach grupowych pokonaliśmy takie ekipy jak- Sparta Brodnica( zwycięzca Turnieju Złote lwy Gdańskie), Stomil II Olsztyn i Santos Gdańsk. W grupie ponieśliśmy jedną porażkę z wice mistrzem województwa Olimpią 2004 Elbląg 0:1 (na pewno w nie długim czasie będziemy mieli możliwość rewanżu na Mistrzostwach Województwa w Futsalu).

Sukces artystyczny Natalki
Sukcesy 10 stycznia Natalia Albo reprezentowała naszą szkołę w X edycji Konkursu Pieśni Bożonarodzeniowej "Zaśpiewajmy Chrystusowi". Natalia zajęła I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe. Opiekunem artystycznym naszej uczennicy jest pan Paweł Borzeński.
Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta w Ełku, Starostwo Powiatowe w Ełku oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".


Serdecznie gratulujemy.

Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://elk.wm.pl/138056,Zaspiewali-Chrystusowi.html#ixzz2HxovHM4Z
IV „b” znów wygrała !
SukcesyW niedzielę 6.01 rozegrano turniej półfinałowy mistrzostw województwa w futsalu - odmiana piłki nożnej na hali) rocznika 2002. Dwa zespoły Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 czyli chłopcy z IV „b” walczyli w Reszlu o awans do finału mistrzostw województwa.
Turniej podzielony był na dwie grupy po 3 zespoły. Obie ekipy zajęły w swoich grupach drugie miejsca i nie musiały ze sobą rywalizować w półfinale.
W meczach o awans do finału pierwszy zespół nie miał problemów z awansem pokonując 2:0 Mrągowie Mrągowo, natomiast druga drużyna po bardzo szczęśliwym przebiegu spotkania z Korszami doprowadziła do karnych, by w nich zadać decydujący „ cios” i wygrać 2:1 w meczu 0:0.
Już finał był wewnętrzną sprawą naszej szkoły i nie miał większego znaczenia, gdyż dwa zespoły zapewniły sobie awans do finału mistrzostw województwa. W „pokonanym polu” zostawiliśmy takie zespoły jak: Orlęta Reszel, Koszałek Opałek Węgorzewo, Lwy Korsze i Mrągowie Mrągowo.
Finał mistrzostw województwa zostanie rozegrany w okolicach ferii i przeciwnikami naszymi będą zespoły Naki Olsztyn i Olimpii 2004 Elbląg.
Gratulujemy sukcesu IV „b” i czekamy na następne !
Serca dla hospicjum
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć więcej

26 października 2012 Samorządy Uczniowskie ZSzS wraz ze wszystkimi klasami Zespołu Szkół Samorządowych dołączyły do akcji charytatywnej wspomagając Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Akcję składania serduszek rozpowszechnił redaktor Bolesław Gargol wraz z wolontariuszami z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Serca zostaną rozdane przechodniom w Krakowie podczas najbliższych Walentynek przez wolontariuszy wraz z ulotkami informującymi o działalności Hospicjum.
Nasi uczniowie nie zawiedli i dzięki ich spontanicznemu zaangażowaniu wysyłamy do Hospicjum 531 serduszek!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji. Szczególne podziękowania składamy Aleksandrze Prochorów z klasy 1 L.O. - najbardziej zaangażowanej i pozytywnie zakręconej uczestniczce akcji! :-)


Koordynatorki akcji: Grażyna Buksińska, Beata Florczyk, Marlena Skutnik, Ktarzyna Cybulska-Buźniak.
Spotkanie Wigilijne
Kronika21 grudnia 2012 roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami, tradycyjnie w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności. Jednym z jego elementów było przedstawienie jasełkowe, w którym wspólnie występowali uczniowie klas szkoły podstawowej i liceum. Połączenie w spektaklu zdarzeń z Betlejem i współczesnego świata na pewno wiele osób skłoniło do refleksji. W świąteczny nastrój wprowadzili zgromadzonych nie tylko odgrywający role aktorzy, ale również pięknie śpiewający kolędy zespół.

Zdjęcia
Strona 102 z 115 << < 99 100 101 102 103 104 105 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1740452 Unikalnych wizyt