Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook17/01/2020 14:00:43 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Jasełka szkolne
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Konkurs na „NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM"
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

19 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Prace wykonane przez uczniów były pomysłowe i starannie wykonane. Komisja miała bardzo trudne zadanie oceniając kartki świąteczne.

Ostateczne wyniki to:
I miejsce: Lena Rutkowska, klasa 6a
II miejsce ex aequo: Adam Raczkowski, klasa 5c & Dawid Wejtman, klasa 5b
III miejsce: Maciej Zawadzki, klasa 5a

Wyróżnienia:
Nina Kuligowska, klasa 5c
Julia Jelska, klasa 5a
Natalia Maciorowska, klasa 4a
Sebastian Mikołajczyk, klasa 5b
Kornel Kowalski, klasa 5b
Dominik Karbowski, klasa 5b

Na zwycięzców czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki konkursu: Marta Niemotko, Małgorzata Klimach, Kamila Kęsicka

CHCĘ BYĆ ZAWSZE ZDROWY I DO SPORTU GOTOWY
OgłoszenieW naszej szkole w dniach 14.11.2019r. – 18.12.2019r. realizowana była kolejna edycja projektu „CHCĘ BYĆ ZAWSZE ZDROWY I DO SPORTU GOTOWY”. Projekt jest współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełk i realizowany przez UKS Maratończyk oraz Zespół Szkół Sportowych w Ełku.

W ramach projektu prowadzone są warsztaty i konsultacje indywidualne przez psychologa – Panią Patrycję Karpińską. Spotkania z psychologiem wspomagają rozwój uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Kształtują umiejętność radzenia sobie ze stresem, odreagowywania w sposób właściwy negatywnych emocji, dokonywania dobrych wyborów życiowych, ćwiczenie asertywności. Konsultacjami i wsparciem psychologa objęci są również rodzice naszych uczniów.

Koordynatorzy projektu: Katarzyna Cholewińska, Anna Paszkowska , Elżbieta Kalinowska
Z wizytą w fabryce bombek
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

17 grudnia 2019 roku klasy 1a i 1b wraz z opiekunami wyruszyły w pogodnych nastrojach na niezwykłą wyprawę do Kętrzyna w miejsce gdzie ręcznie wykonuje się bombki. Przywitał nas Elfik1, który przybliżył nam historię tego miejsca. Poznaliśmy każdy z etapów wytwarzania bombek. Z Elfikiem przeszliśmy do pracowni, gdzie otrzymaliśmy szybką lekcję samodzielnego wykonywania, malowania i ozdabiania bombek. Zwiedziliśmy każdy zakątek tego czarującego miejsca. Byliśmy z wizytą w bajkowej „Krainie lodu”, spotkaliśmy sympatycznego Świętego Mikołaja, który wręczył nam prezenty. Samodzielnie wykonane ozdoby choinkową zabraliśmy ze sobą. Nasze zwiedzanie bombkarni zakończyliśmy w sklepie firmowym, gdzie każdy mógł dokonać zakupu ozdób choinkowych. Do Ełku dotarliśmy z uśmiechem na twarzy i z dłońmi pełnymi prezentów.

Jolanta Gutowska, Katarzyna Pietruszewska, Magdalena Grabowska

Słodka Akcja
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 16 grudnia w Zespole Szkół Sportowych w Ełku miała miejsce „Słodka Akcja” pod hasłem Zespół Szkół Sportowych dla Boliwii”. Uczniowie przygotowali smaczne ciasta i babeczki, którymi dzielili się z innymi. Nie zawiedli również rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy łakoć był cegiełką wsparcia boliwijskiej parafii, której proboszczem jest ks. Sławek Cimochowski, były wikariusz w parafii Opatrzności Bożej w Ełku (bardzo zaprzyjaźnionej z naszą szkołą). Ks. Sławek napisał do nas kilka słów w których wyraził z jakimi problemami się spotyka na co dzień:

„Tu Ks. Sławek Cimochowski, misjonarz pochodzący z Diecezji Ełckiej, a pracujący obecnie w Ameryce Południowej, w kraju o nazwie Boliwia. Pracuję w Diecezji Oruro.

Jestem proboszczem parafii pw. Św. Augustyna w Toledo, położonego niedaleko Oruro, na wsi boliwijskiej. Cała tutejsza diecezja jest położona na wysokości co najmniej 3700 mnpm. Co najmniej, bo są tereny wyżej położone, gdzie też mieszkają ludzie. Na tej wysokości powietrze jest rozrzedzone, nie ma prawie drzew, jest rzadka roślinność i mało zwierząt, ze względu na trudny, wysokogórski klimat.

Ludzie tu żyjący, to indianie aymara, przystosowani od wieków do tych warunków. Parafia jest tak rozległa jak cała Diecezja Ełcka, albo i większa. Drogi są bardzo słabe, dlatego do najdalej położonych wiosek trzeba jechać czasem po kilka godzin, a czasem drogi brak i trzeba iść piechotą. Parafia ma około 35 kaplic dojazdowych, które sukcesywnie wizytuję. Na parafii jako ksiądz pracuję ja sam, mam natomiast do pomocy świeckich katechistów.

Przy parafii istnieje grupa dziecięca, modląca się za misje, grupa młodzieżowa i grupa osób dorosłych i katechistów, pomagających przy parafii. Oprócz typowej posługi sakramentalnej, świadczymy też ludziom posługę charytatywną. Mamy przy parafii jadłodajnię dla emerytów, osób starszych i ubogich, gdzie codziennie na posiłki przychodzi około 70-80 osób potrzebujących. W czasie Bożego Narodzenia dajemy im panetón, takie miejscowe ciasto świąteczne, które kupujemy w piekarni dla każdego. Oprócz tego w czasie świąt jak i dnia dziecka rozdajemy wszystkim dzieciom gorącą czekoladę i drobne prezenty, bo nie wszystkich rodziców stać na kupienie czegokolwiek swemu dziecku.

Jeżeli chcecie w czymś pomóc, to to jest słowo klucz -Boże Narodzenie. Czy to będzie pomoc w zakupie ciasta świątecznego dla naszych staruszków, czy to będzie pomoc w zakupie drobnych prezentów dla dzieci, każda pomoc się przyda.

Dziękuję i pozdrawiam, Ks. Sławomir Cimochowski, misjonarz z Boliwii.”

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych dzięki „Słodkiej Akcji” zebrali kwotę 504 zł, którą w całości przekazali na zakup drobiazgów na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci z parafii ks. Sławka. Cieszymy się bardzo, że mamy tak wrażliwych uczniów na potrzeby innych. Dzielenie się z innymi daje wiele radości nie tylko, tym obdarowanym, ale także tym, którzy niosą pomoc. Mamy świadomość, że to jest kropla w morzu potrzeb, ale każda kropla napełnia ten „zbiornik”.

Pozostaje nam życzyć dzieciom z parafii w Boliwii radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała Katarzyna Bienasz

Kinder + Sport 2019/2020
wydarzenia sportowe Pierwszy turniej eliminacyjny Kinder + Sport w Kętrzynie za nami. W sobotę 14 grudnia rywalizowały dziewczęta, a dzień później chłopcy w kategorii dwójek, trójek i czwórek. Wszystkie nasze zespoły z klas IV-VI SP rozegrały przynajmniej dwa mecze w grupie i miały możliwość rywalizować z rówieśnikami z całego naszego województwa. Najlepiej poszło nam w kategorii trójek - dziewczęta 6 miejsce, chłopcy 5. W czwórkach dziewcząt zajęliśmy 5 oraz 8 miejsce, a w dwójkach chłopców 7. Teraz wiemy nad czym musimy pracować, aby powalczyć o lepsze lokaty w kolejnym turnieju, który odbędzie się 11-12 stycznia 2020 r. w Olsztynku. Celem pięciu turniejów eliminacyjnych jest wyłonienia finalistów województwa, którzy powalczą o prawo reprezentowania naszego województwa w rozgrywkach ogólnopolskich w Zabrzu. Finał województwa w kategorii chłopców będzie rozegrany w naszej szkole oraz zorganizujemy jeden turniej eliminacyjny dla dziewcząt i chłopców w dn. 16-17 marca 2020 r.
Trenerzy:
Jarosław Andrzejewski
Krzysztof Konowalski
Marcin Kohlman
Wizyta w Muzeum Historycznym w Ełku
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Klasa 2a i 3b SPS odwiedziły Muzeum Historyczne w Ełku. Klasa 2a gościła w świątecznie przystrojonym mikołajkowym wagonie i spotkała się z Mikołajem. Klasa 3b obejrzała wystawę lalek w sukniach z różnych epok i wysłuchała bardzo ciekawej prelekcji na ich temat. Dzieci obejrzały również historyczne lokomotywy i bawiły się w kreatywnym parku MH w Ełku. Wrażeń było sporo i wszystkie atrakcje przypadły dzieciom do gustu.

G. Sacharzewska i M. Zdankowska

Mikołajki w klasach 0-III SPS
Kronika

Klasy 0 – III mikołajki spędziły w kinie. Dzieci obejrzały wzruszający film o przyjaźni pt.: „Był sobie pies 2” oraz piękną bajkę pt.: „Królowa lodu 2”.Te niezwykłe filmy przypomniały nam jak odróżniać dobro od zła i jak ważna w życiu każdego człowieka jest siła przyjaźni. I o tym powinniśmy pamiętać zawsze, a zwłaszcza podczas Świąt Bożego Narodzenia.

G. Sacharzewska

W Lawendowym Zakątku
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Budujemy nić porozumienia, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka"

Uczniowie klasy III „a” zostali zaproszeni na przedświąteczne warsztaty do Środowiskowego Domu Samopomocy Lawendowy Zakątek. Pod okiem uczestników ośrodka ozdabiali świąteczne pierniki oraz choinkowe szyszki.

Trzecioklasiści z zaangażowaniem przygotowali wcześniej laurki oraz kartki świąteczne, które wręczyli seniorom. Takie międzypokoleniowe spotkanie pozwoliło dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał oraz docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mieli możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i nie czuć się osamotnionymi w dzisiejszym pędzącym świecie. To spotkanie dało radość obu stronom. W takich sytuacjach dzieci uczą się akceptować ograniczenia fizyczne i rozumieć proces starzenia się, ale również otrzymują od nowych przyjaciół mnóstwo bezwarunkowej miłości. Dzieci rozwijają w sobie poczucie solidarności, kiedy okazuje się, że dorosłym też czasem trzeba pomóc.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Lucynie Kryłowicz oraz pracownikom ośrodka za bardzo miłe, rodzinne przyjęcie, wspaniałą przedświąteczną atmosferę oraz poczęstunek.

Beata Staniszewska

W Przystani Świętego Mikołaja
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I „c” oraz III „a” wzięli udział w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze – odwiedzili Wioskę Św. Mikołaja. Nasze zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania Szopki Bożonarodzeniowej z żywymi zwierzętami. Następnie na dzieci czekało moc atrakcji w iście świątecznej, przepięknej scenerii. Po przekroczeniu progu Przystani zobaczyliśmy tysiące migających światełek, wspaniałe dekoracje, poczuliśmy słodki zapach pieczonych pierników oraz aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Piękna sceneria przeniosła nas w magiczny świat Świętego Mikołaja. Z każdego rogu wybiegały Elfy, a co jakiś czas można było usłyszeć znajome „Ho, ho, ho”. Dzieci uczestniczyły w bardzo atrakcyjnych zajęciach, które odbywały się w różnych pomieszczeniach, przez co mogły wędrować między reniferami i saniami Świętego Mikołaja. Wszystkie atrakcje jakie przygotowali nam pomocnicy Świętego Mikołaja, dobra zabawa i mnóstwo radości na długo zapadną nam w pamięci.

Beata Staniszewska, Iwona Grygo, Ewelina Surynt

SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA NR 6 W EŁKU, KLASA 5B W FINALE WOJEWÓDZTWA LIGI HALOWEJ !!!
wydarzenia sportowe

W dniu dzisiejszym ( 15.12.2020 ), piłkarze oraz uczniowie Szkoły Sportowej Podstawowej nr 6 w Ełku awansowali do finału ligi halowej WMZPN, w której wystąpi 6 najlepszych drużyn województwa. Podopieczni Tomasza Kowalko w finale zmierzą się z taki drużynami jak: Zatoka Braniewo, Naki Olsztyn, Stomil Olsztyn, Constract Lubawa, Granica Kętrzyn.

Serdeczne gratulacje całej drużynie i trzymamy kciuki w grze o tytuł Mistrza Województwa.

Strona 2 z 138 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2067839 Unikalnych wizyt