Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook20/08/2018 08:26:30 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wycieczka do do Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Papugarni w Białymstoku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

8 czerwca 2018r. uczniowie klasy I „a” i I „c” odbyli wycieczkę do Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Papugarni w Białymstoku. Obejrzeli spektakl pt. „Sprawa Kapturka Cz.” – uwspółcześnioną wersję baśni, w której tradycyjny las zastępuje wielkomiejska dżungla. Było to nowe doświadczenie kulturalne, które wywołało dużo emocji i radość wśród dzieci. Następnie w Papugarni miały okazję obejrzeć kilkadziesiąt papug różnych gatunków. Mogły tam poznać unikalne ptaki, dotknąć ich oraz nakarmić. To były niezapomniane przeżycia.
Beata Staniszewska
Fotorelacja: H. Borowa, B. Staniszewska

Wycieczka do Białegostoku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

15 czerwca 2018 roku 42 uczniów klas 4a i 5a wzięło udział w wycieczce do Białegostoku. Główną atrakcją wyjazdu były dwugodzinne zajęcia w parku trampolin Strefa Wysokich Lotów. Uczniowie mieli szansę nie tylko dobrze się bawić, ale również rozwijać swoje umiejętności lub uczyć się nowych rzeczy.
W drodze do Białegostoku, dzięki postojowi w okolicach Osowca, można było rozkoszować się pięknem natury Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wszyscy żałowali, że nie mają ze sobą strojów kąpielowych – piasek nad rzeką i cudowna woda wręcz namawiały do kąpieli. W Białymstoku uczniowie mieli okazję poznania Pałacu Branickich, a spacer po okalającym go parku na pewno wszystkim zapadł w pamięć ze względu na pięknie uformowane alejki, mnóstwo kwiatów, fontann czy rzeźb.

Opiekunowie: Paulina Rynkowska, Teresa G. Gorajewska, Krzysztof Konowalski, Grzegorz Orzeł
Tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska
Wyprawa po mleko!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Muzeum Mleczarstwa zwiedzali uczniowie klasy 2a, 1b oraz 0a. Dzieci miały możliwość poznania drogi mleka od krówki do domu. Muzeum Mleka to miejsce, w którym uczniowie poprzez zabawę i wzajemną interakcję z elementami wystaw mogą poznawać np. ciekawą historię mleczarstwa. Zajęcia zostały zakończone bardzo ciekawymi warsztatami plastycznymi- malowaliśmy na mleku.

Jolanta Gutowska, Grazyna Sacharzewska, Iwona Grygo
Podsumowanie projektu „Wychować człowieka mądrego”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

14 czerwca 2018 roku grupa nauczycieli uczestniczących w projekcie „Wychować człowieka mądrego” wzięła udział w wycieczce do Supraśla, gdzie odbyło się szkolenie prowadzone przez panią Małgorzatę Borowską z Centrum Szkoleniowego KLANZA w Białymstoku. Tutorzy poznali szereg zabaw z wykorzystaniem chusty. Wyjazd połączony był również ze zwiedzaniem urokliwego Supraśla, w tym wnętrza Liceum Plastycznego, i jego okolic. Ciekawym przeżyciem był spacer z przewodniczką – Szwędaczki Supraskie, oraz spotkanie z Duchem Puszczy, który nagle pojawił się na ścieżce.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska


Zajęcia integracyjne klasy IV B w przedszkolu "Słoneczna Ósemka"
Kronika

W poniedziałek (18.06.2018) uczniowie klasy IV B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku udali się na zajęcia integracyjne do przedszkola "Słoneczna Ósemka". Podczas treningu starsi koledzy wcielili się w rolę Trenerów i z dużym zaangażowaniem wraz z maluszkami w wieku 4-5 lat wdrażali ich w temat piłki nożnej. Było dużo usmiechu, radości i przede wszystkim dobrej zabawy z elementami piłki nożnej.

Nad wszystkim czuwali Trenerzy Kamil Bruliński, Michał Rutkowski oraz Panie z grup dzieci biorących udział w zajęciach.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Trening z przedszkolakami
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 14.06 na swoim treningu uczniowie klasy 5a mieli przyjemność gościć grupę dzieci z miejskiego przedszkola "Słoneczna Ósemka". Podczas zajęć przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie elementy treningu w parach ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Dzieci z wielkim zapałem podrzucały, chwytały piłki i brały udział we wszystkich konkurencjach wymyślanych przez trenerów. Był to dzień pełen wrażeń zarówno dla odwiedzających nas dzieci jak i uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że grupa "Wiewióreczek" wraz z opiekunem Panią Justyną Zawadzką, długo będzie pamiętać nasz trening i zagości w naszej szkole jeszcze nie raz.

Paulina Rynkowska, Grzegorz Orzeł
IV miejsce w Warszawie
Kronika
Zawodnicy naszego klubu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na turnieju Talent Cup 2018 organizowanym przez drużynę Talent Warszawa. W mocno obsadzonym turnieju zajmujemy IV miejsce. W zawodach udział wzięło 12 zespołów z całej Polski, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny, które zajęły miejsca 1-3 w swoich grupach trafiły do Ligi Mistrzów. Roniarze w zmaganiach grupowych zajęli 2 miejsce co pozwoliło na awans do ligi mistrzów, a w ostateczności zająć IV miejsce w całym turnieju. Warto dodać, że nasz zawodnik - Nadolny Igor został zauważony przez organizatorów turnieju i został wyróżnionym w najlepszej „siódemce” turnieju, nagrodą była piłka z podpisem kapitana reprezentacji Polski - Roberta Lewandowskiego. Gratulacje !
Mecze grupowe
RONA EŁK 0:1 Stomil Olsztyn
RONA EŁK 2:0 Salos Szczecin

Nadolny Igor 🎯
Starzomski Julian 🎯
RONA EŁK 4:2 Talent Warszawa
Trocki Bartłomiej 🎯
Nadolny Igor 🎯
Kłubowicz Wiktor 🎯
Wojtkowski Fabian 🎯
RONA EŁK 3:0 Widok Skierniewice
Gulan Oliwier 🎯🎯
Wojtkowski Fabian 🎯
RONA EŁK 0:1 Talent Białystok
Mecze w lidze mistrzów
RONA EŁK 0:1 Stomil Olsztyn (wynik przepisany)
RONA EŁK 2:0 Salos Szczecin (wynik przepisany)
RONA EŁK 1:3 Gol Brodnica

Wojtkowski Fabian 🎯
RONA EŁK 2:5 Jedynka Reda
Nadolny Igor 🎯
Kłubowicz Wiktor 🎯
RONA 2:1 FC Wrocław Academy
Gulan Oliwier 🎯
Wojtkowski Fabian 🎯
Kadra 1. Uściłowicz Kacper (br), 2. Mikołajczyk Sebastian (br), 3. Tymoszczuk Krystian, 4. Kłubowicz Wiktor, 5. Karbowski Dominik,
6. Starzomski Julian, 7. Nadolny Igor, 8. Stankiewicz Igor, 9. Bekulard Aleksander, 10. Trocki Bartłomiej,
11. Wojtkowski Fabian, 12. Gulan Oliwier

Być lepszym każdego dnia...
Polska - Senegal
Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na wspólne kibicowanie Polakom w meczu Mistrzostw Świata z Senegalem. Start we wtorek o godzinie 17:00 na parterze!!!
Zbliżają się wakacje i nasza przygoda z MegaMisją również dobiega końca
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Podczas różnorodnych zajęć dzieci z zaangażowaniem pogłębiały swoją wiedzę na temat prawidłowego użytkowania komputera, wymieniały znane i przydatne aplikacje, które można zainstalować w telefonie czy tablecie. Dowiedziały się, czym jest chmura internetowa, jakie są jej wady i zalety, a także, czym jest zgoda na upublicznienie wizerunku. Poprzez wykonywanie różnych plakatów dzieci już wiedzą, że niektóre aplikacje mogą generować koszty, zarówno przy instalacji, jak i podczas ich późniejszego użytkowania. Zdają sobie sprawę z tego, że instalowane w urządzeniach aplikacje mogą okazać się niebezpieczne. Uświadomiły sobie również, jak reagować na zaczepki nieznajomych, jakie zagrożenia wynikają z umieszczania ich śmiesznych zdjęć przez innych w Internecie. Wiedzą, że każdy ma prawo decydować o publikacji swojego wizerunku. Wierzę, że uczniowie dużo się nauczyli biorąc udział w programie edukacyjnym MegaMisja. Systematycznie poszerzały swoją wiedzę, rozwijały umiejętności, ale też dowiedziały się, że należy krytycznie odnosić się do treści, które napotykają serfując po Internecie. Dziękujemy Fundacji Orange za wiele interesujących zajęć, które uczą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwijając przy tym umiejętność pracy zespołowej. Mam nadzieję, że wiedza, którą uczniowie zdobyli przyda im się w przyszłości i będą mogli wykorzystywać nowe media w pożyteczny sposób.

Marta Niemotko
Wyniki próby sprawnościowej do Liceum Ogólnokształcącego
OgłoszenieLista kandydatów do klas 1-ych liceum ogólnokształcącego, którzy uzyskali pozytywne wyniki z prób sprawności fizycznej, piłka siatkowa

Lista kandydatów do klas 1-ych liceum ogólnokształcącego, którzy uzyskali pozytywne wyniki z prób sprawności fizycznej, piłka nożna
MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY” – GALA FINALISTÓW
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 4 czerwca 2018 roku w Ełckim Centrum Kultury zostały wręczone z rąk Prezydenta Miasta Ełku nagrody za najwyższe wyniki w konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności matematycznych.
Uczennica klasy 5a – Iga Rutkowska uzyskała najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowejw całym rejonie ełckim!
Pozostali nagrodzeni uczniowie to:
KATEGORIA MALUCH - klasy 3 SP:
Paweł Filipkowski - klasa 3 b – wyróżnienie,
KATEGORIA MALUCH - klasy 4 SP:
Lena Rutkowska – klasa 4a – wynik bardzo dobry,
KATEGORIA BENIAMIN – klasy 5 SP:
Kacper Chudziński – klasa 5b – wynik bardzo dobry,
Filip Kuberski – klasa 5b – wynik bardzo dobry,
KATEGORIA BENIAMIN – klasy 6 SP:
Pola Kopiczko – klasa 6c – wyróżnienie,
KATEGOIA KADET – Klasy 7 SP:
Julia Szulc – klasa 7a – wyróżnienie,
KATEGORIA JUNIOR – klasy 3 Gimnazjum:
Michał Herman – klasa 3N – wyróżnienie,
Natalia Safiejko – klasa 3S – wyróżnienie,

Serdecznie gratulujemy uczestnikom, rodzicom i nauczycielom!
Strona 2 z 107 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1601289 Unikalnych wizyt