Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook19/11/2017 00:10:45 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W dniach 13 - 16 listopada uczniowie SPS nr 6, Gimnazjum Sportowego i Liceum Ogólnokształcącego po raz drugi wezmą udział w międzynarodowym konkursie informatycznym BÓBR. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Zakwalifikowanych wcześniej uczniów prosimy o punktualne przybycie o godzinie 11:30 do sali 209:
- Liceum Ogólnokształcące – poziom Senior – 13 listopada
- Gimnazjum - poziom Junior - 14 listopada
- Szkoła podstawowa kl. 5 – 6 – poziom Beniamin - 15 listopada
-Szkoła Podstawowa kl. 3 – poziom Skrzat - 16 listopada
Konkurs zaplanowany jest w godzinach 12:00 - 13:00. Przykładowe zadania z różnych poziomów wiekowych znaleźć można na stronie www.bobr.edu.pl.

Życzymy powodzenia!!!

Szkolni koordynatorzy konkursu: Anna Rutkowska i Zygmunt Sikorski
Wyjście do kina
Kronika
26 października 2017 roku 140 uczniów klas II-III Gimnazjum Sportowego oraz I-III Liceum obejrzało w Planet Cinema w Ełku film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana pt. „Twój Vincent. ”
Akcja filmu przedstawia burzliwe koleje losu artysty i jego tragiczną śmierć. Narracja jest prowadzona przez znajomych malarza – postaci występujące na jego portretach, które w formie wywiadów wyjaśniają przebieg zdarzeń. Stworzone przez Van Gogha płótna - ponad tysiąc wyjściowych podobrazi - połączono, dzięki czemu film jest ożywioną, sfabularyzowaną prezentacją malarstwa van Gogha, pośmiertnie uznanego za ojca sztuki nowoczesnej.
„Twój Vincent” to pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony w pełni techniką malarską. Nakręcone zdjęcia z udziałem aktorów zostały następnie namalowane na płótnie przez 125 malarzy z 20 krajów- 65 z Polski oraz 60 z zagranicy. Do nakręcenia filmu wykorzystano 65 tys. obrazów. https://www.youtube.com/watch?v=k8xcLdOjX6w

Koordynator Edyta Ostrowska
INDYKPOL AZS OLSZTYN w naszej szkole

30 października odwiedzili nas wyśmienici goście. Młodzi adepci siatkówki odbyli prawdziwy trening z jednym z najlepszych trenerów na świecie, a obecnie prowadzącym AZS Olsztyn Robertem Santili oraz rozgrywającym i kapitanem Indykpolu Pawłem Woickim, którzy przybyli do nas prosto po wczorajszym zwycięstwie nad Jastrzębiem 3:0. Siatkarzom towarzyszył również prezes Indykpolu AZS Olsztyn pan Tomasz Jankowski. Młodzi siatkarze szkoły sportowej również w weekend grali swoje mecze w ramach warmińsko - mazurskiej ligi piłki siatkowej, gdzie startują w kategorii młodzik, młodziczka, kadet i kadetka. Spotkanie odbyło się dzięki programowi partnerstwa, jakie podpisał Pan Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz z Indykpolem AZS Olsztyn. Po raz pierwszy w szkole sportowej gościliśmy AZS Olsztyn, który w tym roku jest stawiany jako jeden z faworytów do zdobycia medalu MP. W ramach partnerstwa młodzi siatkarze mają możliwość bezpłatnych wyjazdów na mecze AZS-u, a ostatnio uczestniczyli w hicie Plusligi, w którym AZS pokonał wielką Skrę Bełchatów 3:2. Mamy nadzieję, że spotkanie w przyszłości zaowocuje i doczekamy się pierwszego Ełczanina w AZS Olsztyn.

Galeria
Pierwsze koty (roboty) za płoty
KronikaSiatkarze będący uczniami klasy czwartej i piątej nie mają na co dzień czasu na dodatkowe zajęcia. Po dwóch kolejnych lekcjach, na których poznali tajniki Scratcha, spotkali się w sobotę 28.10.2017 r., aby zmierzyć się ze złożeniem robotów.

Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusji o zmysłach człowieka i odpowiadającym im czujnikom robotów.

Potem z zaciekawieniem rozpakowali pudełka z zestawami i krok po kroku przystąpili do konstruowania. Bardzo szybko pracująca grupa podzieliła się na mechaników – zmagających się z kolejnymi śrubkami i elementami oraz programistów, którzy jednak woleli kończyć swoje programy w Sctatchu.

Po dwóch godzinach udało się zmontować jednego robota, ale jego uruchomienie nie było wcale proste.
Robot nie koniecznie wykonywał oczekiwane polecenia. Jazda po podłodze wywołała ogromne poruszenie. Rodzice przerwali nam pracę, uświadamiając, że czas wracać do domu.

Fotorelacja na stronie #SuperKoderów Fotorelacja
Gdzie jest matematyka?
KonkursyGdzie jest matematyka?
W architekturze, sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych, a nawet w owocach.

Zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w międzynarodowym konkursie Matematyka w obiektywie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy dobrze się rozejrzeć, zrobić zdjęcie i powiązać je podpisem z matematyką. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: laptopy Apple MacBook, tablety, czytniki e-booków oraz plecaki, książki i gadżety.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe jest partnerem konkursu, organizowanego już po raz ósmy przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 listopada 2017 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie mwo.usz.edu.pl/
lub u nauczyciela matematyki.
O krok od sensacji

27 października w Zespole Szkół nr 6 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ełckiego w siatkówkę dziewcząt. Reprezentacja zielonego złożona z pierwszej klasy, pomimo tylko jednego treningu przed zawodami, zajęła czwarte miejsce. Dziewczęta wygrały z ZDZ, a niedużo zabrakło, a dziewczyny stanęłyby na podium, ponieważ w meczu o trzecie miejsce nieznacznie przegrały z CEM 1:2 13:15 w tiiebreaku. Zaskoczeniem było również wygranie wysoko z gospodyniami. Mamy nadzieję, późno to późno, ale może dziewczyny dopiero w liceum zarażą się pasją do siatkówki. Mistrzyniami powiatu zostały siatkarki z ZS nr 2.
Skład:
Natalia Bugieda
Aleksandra Wesołowska
Ela Staniaszek
Ula Urbanowicz
Magdalena Słowikowska
Trener
Jarek Andrzejewski
JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU SZKOLNEGO W NASZEJ SZKOLE POWSTANIE LICEUM SPORTOWE W KLASACH SIATKARSKICH I PIŁKARSKICH. JUŻ DZISIAJ SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Zdjęcia z turnieju
Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku
Kronika

Film ze ślubowania - pasowanie na ucznia

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 25 października 2017r. klasy Ia, Ib, Ic szkoły podstawowej złożyły ślubowanie, a następnie dzieci zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przez panią dyrektor Dorotę Karpińską. Uroczystość była niezwykle wzniosła. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynie p. Helenę Borową, Grażynę Sacharzewską oraz Beatę Staniszewską wykazali się talentem muzycznym oraz tanecznym. Dzieci uroczystość rozpoczęły polonezem, była polka, walc oraz tańce nowoczesne, nie zabrakło wierszy i piosenek. Całość wypadła znakomicie. Oklaskom i zachwytom nie było końca. Ozdobą uroczystości była również dekoracja sali wykonana przez p. Iwonę Grygo i p. Małgorzatę Zdankowską.
Wszystkie pierwszaki dziękują pani dyrektor Dorocie Karpińskiej, prezydentowi miasta Ełku p. Tomaszowi Andrukiewicz oraz rodzicom za życzenia i prezenty.
Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości, pani v-ce dyrektor K. Cholewińskiej oraz nauczycielom w-fu za życzliwość i serdeczność.

H. Borowa, G. Sacharzewska, B. Staniszewska
Uwaga rodzice dzieci z klas sportowych !!!
Ogłoszenie
Informuję rodziców uczniów klas sportowych, że bezpłatne badania lekarskie sportowców odbyły się na terenie szkoły w dniu 19 października 2017 r. Uczniowie, którzy w tym dniu nie mogli skorzystać z możliwości wizyty u lekarza specjalisty, będą kierowani do Gimnazjum nr 3 w Ełku (piątek 27 października, od godziny 12.30, gabinet pielęgniarki szkolnej).Bardzo proszę rodziców o skorzystanie z tej możliwości i zgłoszenie się z dzieckiem z aktualnymi badaniami(morfologia, glukoza, mocz, EKG) i karta sportowca(jeżeli już ją posiadają).
Ostateczny termin przedłożenia orzeczeń o zdolności do uprawiania danej dyscypliny sportu upływa z dniem 31 października.
Po tym czasie, zgodnie z regulaminem funkcjonowania klas sportowych (dział III pkt.1), uczeń zostanie zawieszony w udziale w dodatkowych zajęciach sportowych oraz we wszelkiego rodzaju zawodach sportowych do czasu przedłożenia aktualnego orzeczenia/karty sportowca.
W przypadku trudności w uzyskaniu bezpłatnych skierowań na badania okresowe- wymagane do podpisania orzeczenia/karty sportowca- bardzo proszę o indywidualny kontakt z dyrektorem szkoły. We współpracy z Radą Rodziców możemy udzielić ewentualnej pomocy. Wszelkich informacji udziela także wicedyrektor ds. sportu Pani Katarzyna Cholewińska.

Dorota Karpińska
Uroczyste ślubowanie klas 4-ych Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6
KronikaFilm ze ślubowania


Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Per aspera ad astra" (Przez trudy do gwiazd) – pod takim hasłem 20 października 2017 roku odbyło się w Zespole Szkół Sportowych uroczyste ślubowanie uczniów klas czwartych szkoły podstawowej. W tym szczególnym dniu naszym sportowcom towarzyszyli zaproszeni goście, wychowawcy, trenerzy, nauczyciele, a przede wszystkim rodzice. Na początku uroczystości wystąpił szkolny zespół taneczny, następnie uczniowie klas czwartych zaprezentowali się zgromadzonym przy dźwiękach muzyki Vangelisa Rydwany ognia. Prezesi klubów sportowych Rona 03 i Green Volley przedstawili najważniejsze osiągnięcia piłkarzy i siatkarzy, a uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi sportowcami, którzy będą godnie reprezentować barwy swojej szkoły i klubów sportowych. Były również prezenty wręczone uroczyście przez Prezydenta Miasta Ełku pana Tomasza Andrukiewicza i Przewodniczącego Rady Miasta Ełku pana Dariusza Wasilewskiego. Na zakończenie uczniowie klas czwartych pod wodzą pani Ewy Awramik wykonali specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę, a pani dyrektor Dorota T. Karpińska podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości.

prowadzenie uroczystości:
Katarzyna Klimach
dekoracje: Iwona Kacprzyk, Marta Niemotko
nagłośnienie: Tomasz Kowalko
zdjęcia: Andrzej Mocarski
Klasy 4a i 4d spędzają noc w szkole
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Noc w szkole.
W nocy strach ma duże oczy.
Ciemność płata różne figle.
Tu coś skrzypi, tam coś jęczy,
Ale dzieci nic nie zmęczy
.

W nocy z 20 na 21 października 2017 roku uczniowie klas 4a i 4d SPS nr 6 nocowali w szkole. Na początku, przy wsparciu rodziców, dzieci przygotowały swoje posłania w sali gimnastycznej. Bardzo podekscytowane nie mogły się doczekać, kiedy będzie można zwiedzać w ciemności całą szkołę czy zorganizować podchody. Atrakcji tego wieczoru i nocy było sporo – najpierw zabawy z animatorem, później pyszna pizza na kolację i wreszcie szaleństwo prawie do rana. Uczniowie obu klas to zapaleni sportowcy, nie zabrakło zatem rozgrywek sportowych zaplanowanych przez pana Daniela Potuszyńskiego. Niezwykłych emocji dostarczyło wszystkim przeciąganie liny czy tor przeszkód. Nawet zgaszone światło w sali, bajki opowiedziane na dobranoc czy tulone do siebie maskotki nie pomogły – okazało się, że nocą w szkole się nie śpi albo śpi się krótko. A rano trzeba było wrócić do domu.

Organizatorzy: Teresa G. Gorajewska, Elżbieta Kalinowska, Daniel Potuszyński przy nieocenionej pomocy rodziców.
Z wizytą w gabinecie stomtologicznym
KronikaDnia 16 października kl. 0a była z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Głównym celem spotkania było poznanie pracy Pani stomatolog oraz jak dbać o zdrowe zęby. Dzieci dowiedziały się jak powinny dbać o zęby i jak prawidłowo je szczotkować. Zobaczyły pracę Pani stomatolog oraz jak wygląda sprzęt stomatologiczny. Dzieci brały czynny udział w zajęciach umiały określić, które produkty są zdrowe dla naszych zębów a które mogą im szkodzić. Na koniec Pani Kasia wręczyła nam dyplomy ,,Białego Uśmiechu ". Było to bardzo ciekawe spotkanie które na długo zapamiętamy. Dziękujemy Pani Kasi za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Iwona GrygoStrona 2 z 88 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1350822 Unikalnych wizyt