Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook25/03/2017 22:32:01 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ
OgłoszenieW najbliższym tygodniu uczniów naszej szkoły czeka wiele atrakcji związanych z matematyką. W związku z obchodzonym w wielu krajach ŚWIĘTEM MATEMATYKI oraz ŚWIĘTEM LICZBY PI przygotowaliśmy quizy, konkursy i turnieje matematyczne, w których swoich sił spróbować może każdy uczeń.

Plan wydarzeń:

13 marca – konkurs SUDOKU w klasach IV szkoły podstawowej,
14 marca – Święto liczby PI – realizacja projektu w klasach II gimnazjum,
15 marca – Rozgrzewka przed KANGUREM – Konkursy matematyczne w szkole podstawowej,
16 marca – Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY ( zgłosiło się 92 uczestników),
17 marca – Turnieje matematyczne z zastosowaniem portali wspomagających nauczanie matematyki dla klas VI SP i I gimnazjum, konkurs – „Math in English”.

Wszystkim uczniom życzymy udanej zabawy i sukcesów w konkursach!

Organizatorzy:
Anna Rutkowska Joanna Kupidłowska, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Frankiewicz
Rona 2004 - weekendowe granie!!!
wydarzenia sportowe

Intensywny weekend mają za sobą młodzi piłkarze z rocznika 2004 oraz uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku. W sobotę podopieczni Michała Rutkowskiego rozegrali trójmecz w Białymstoku.

Wyniki:
BSP JAGIELLONIIA BIAŁYSTOK 1-3 (Mościcki)
BKS Lublin 0-4

Każdy mecz trwał 2x25 po 11stu na boisku.

Grali:
Falkowski, Uściłowicz, Rzymski, Balcerzak, Pietraszek, Mościcki, Sobolewski, Kacprzyk, Kiarszys, Dudek, Makal, Dawidowski, Sękulski, Walczak, Tymoszczuk, Piętko.

Z kolei w niedzielę wczesnym rankiem młodzi Roniarze wyjechali do KOWNA (Litwa) aby tam zmierzyć się również po 11 osób na boisku zmierzyć się z miejscowym Taurasem Kowno. Tym razem mecz trwał 2x35.

Wynik :
Tauras KOWNO 3-0 (Mościcki, Sobolewski, Kiarszys)

Grali:
Kuczyński, Falkowski, Uściłowicz, Rzymski, Balcerzak, Pietraszek, Mościcki, Sobolewski, Kacprzyk, Kiarszys, Dudek, Makal, Sękulski, Walczak, Tymoszczuk, Piętko, Skok.

Jeździmy, walczymy, rozwijamy się!!! Nie stoimy w miejscu!!!

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Trójmecz w Kownie !
wydarzenia sportowePolska 3:0 Litwa. Zespoły Gimnazjum Sportowego i Szkoły Podstawowej Sportowej czyli roczniki Rony 2002, 2003, 2004 rozegrały mecze towarzyskie z rówieśnikami Taurasa Kowno. Mecze rozegrano na sztucznej trawie kompleksu sportowego Kowna.

Tauras Kowno 2002 0:3 Gimnazjum II N
Tauras Kowno 2003 1:3 Gimnazjum IN
Tauras Kowno 2004 0:3 SPS VI B
Liceum Sportowe ponownie Mistrzem Ełku

W dniu 1.03.2017 piłkarze Liceum Sportowego brali udział w Mistrzostwach Ełku szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w piłce nożnej halowej organizowanych przez MOSIR Ełk. Uczniowie naszej szkoły rozegrali super zawody i udowodnili, że ubiegłoroczny tytuł Mistrza nie był przypadkiem. Chłopcy z " zielonego ogólniaka" podczas turnieju nie przegrali żadnego meczu i stracili tylko 3 bramki.
Tomasz Kowalko: Mistrzostwa Ełku stały na wysokim poziomie umiejętności piłkarskich. Wielkie brawa naszym uczniom za obronienie zeszłorocznego tytułu Mistrza Ełku szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w piłce nożnej halowej. Dziękuję za postawę godną sportowca na boisku i poza nim.
Wyniki Liceum Sportowego:
ZSS- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych 3:0 ( Cwalina, Famulak, Jasiński)
ZSS- WSG 1:1 (Kalicki)
ZSS- ZS nr 5 2:1 (Famulak, Cwalina)
ZSS- ZS nr 1 1:1 (Famulak)
Królem strzelców podczas Mistrzostw został uczeń Zespołu Szkół Sportowych Maciej Famulak !!!
Skład: Bielak Rafał, Cwalina Dawid, Czupryński Simon, Famulak Maciej, Jasiński Jakub, Jurczyk Jakub, Kalicki Hubert, Kościuch Kacper, Sawicki Dawid.
Trener: Tomasz Kowalko
Mecz Towarzyski Trampkarzy
Kronika
Talent Białystok 7:2 Gimnazjum Sportowe
bramki: Rusak J., Albo K.
czas gry: 4x 30 minut
miejsce: boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku
data: 25.02.2017 (sobota) godz.10.30


Porażka za najlepszym zespołem Podlasia, była dobrą lekcją dla naszych gimnazjalistów.

Skład zespołu: Gajewski, Sternik- Smoliński, Urynowicz J., Albo, Herman, Zyzman, Ryszkiewicz, Murawski, Kuchcik, Urynowicz M., Lipiński, Waszkiewicz, Rusak, Potoczny
Spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Jednego możesz być pewien. Nie będzie sielanki. By dotrzeć do celu ,musisz wykazywać się ogromem doświadczenia. A to zdobywasz, żyjąc z dnia na dzień. Ucząc się, bawiąc, pracując. Odpoczywając, śniąc i zdobywając.
/ Marcin Prus /

24 lutego 2017r. w Zespole Szkół Sportowych odbyło się spotkanie edukacyjno-wychowawcze z Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Panem Marcinem Prusem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, Gimnazjum Sportowego, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz trenerzy, wychowawcy i nauczyciele. Uczestnicy mieli świetną okazję, aby krok po kroku, godzina po godzinie szukać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących marzeń, celu, ambicji, chęci, talentu, szacunku, pokory, skromności. Wsłuchani w słowa byłego reprezentanta Polski, którego pasją jest życie, dotarliśmy do bezwarunkowego przekonania, iż warto mieć charyzmę, wiarę w sukces i swoje marzenia. O tych ostatnich Marcin Prus - autor książki ”Mistrzem być!” - pisze tak:
Właśnie po to są, by je spełniać. I wciąż wymyślać kolejne…”. „Najcudowniej realizuje się marzenia, gdy współtworzą je bliscy nam ludzie. Gdy mamy z kim się cieszyć i dla kogo móc je spełniać. Moim zdaniem realizacja czyichś marzeń jest tak samo ważna, jak swoich…
Spotkanie z Marcinem Prusem to była wspaniała lekcja , która pozwoliła naszym uczniom uwierzyć w to, że każdy może osiągnąć sukces. Od pracy i silnej woli zależy efekt naszych sportowych zmagań. Dziękujemy!
W bibliotece wkrótce dostępne będą książki Marcina Prusa ”Mistrzem być!” i „Wszystkie barwy siatkówki” . Jeżeli chcecie wiedzieć więcej koniecznie je wypożyczcie!

Przygotowanie spotkania: Katarzyna Cholewińska, Paulina Rynkowska, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski, Grzegorz Orzeł, Dariusz Maciorowski.

Przygotowanie podziękowań: Iwona Jastrzębska, Katarzyna Klimach, Katarzyna Cholewińska

Zdjęcia: Iwona Kacprzyk

Nagłośnienie : Tomasz Kowalko
RONA 2004 w Białymstoku!
wydarzenia sportowePodsumowujący sprawdzian ostatnich dwóch tygodni odbyli zawodnicy EŁCKIEJ RONY rocznika 2004 oraz uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6 w Ełku podczas sparingu z Białostockim Talentem.

Wynik :
Talent Białystok 2-4 (2xPietraszek)

Grali :
Kuczyński Jakub
Julecki Patryk
Uściłowicz Ryszard
Kozicki Eryk
Tymoszczuk Damian
Przyborowski Michał
Sękulski Gracjan
Ułanowicz Cyprian
Pietraszek Olaf
Juchniewicz Damian
Walczak Maciej
Łukawski Kacper
Kiarszys Kacper
Sobolewski Szymon
Dawidowski Piotr
Makal Wiktor
Chrościelewski Kacper

Meczy odbył się w dwóch tercjach po 25 minut po 9 zawodników na boisku i jednej tercji, która trwała 20 minut po 11 osób.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Piękne czytanie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zwykle czytamy naszym dzieciom, gdy są małe. Kiedy jednak idą do szkoły, potrafią już czytać same. Warto więc, czytać i korzystać z biblioteki szkolnej. Są łatwo dostępne, nic nie kosztują i doskonale uczą szacunku do wspólnej własności. W naszej szkole dziecko samodzielnie wybiera książkę lub pyta o radę bibliotekarza. We współpracy z biblioteką szkolną i p. Hanną Tyszko uczniowie klasy 2 a przystąpili do akcji „Piękne czytanie”. Rodzice, starsi uczniowie liceum/ Damian Kurowski, Natalia Pieńczykowska z kl.III L/ systematycznie czytają wybrane fragmenty książek. Czytanie dziecku rozbudza w nim ciekawość świata, pomaga rozwijać mowę, uczy rozumienia i wymawiania nowych słów. Doszliśmy do wniosku, że czytanie to ciekawa przygoda,w którą warto wyruszyć razem. Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, gdzie zapoznaliśmy się z księgozbiorami dla dzieci. Podczas nocy w szkole zorganizowaliśmy tzw. „Piżama party”, gdzie wybrani uczniowie kl.2 a głośno czytali fragmenty Kubusia Puchatka. Z pomocą rodziców ozdobiliśmy drzwi sali lekcyjnej postaciami z Kubusia Puchatka. Następnie wykonaliśmy piękne ilustracje do wybranych bajek. Prezentowaliśmy na pamięć wiersze Jana Brzechwy. Przygotowaliśmy rodzicom inscenizację pt.”Lokomotywa” do wiersza Juliana Tuwima. Braliśmy udział w wieczorkach poetyckich organizowanych w naszej szkole. Podczas zajęć czytaliśmy na głos wybrany fragment ulubionej książki. Była to promocja ciekawych książek oraz zachęta do ich wypożyczenia w naszej bibliotece. Wspólne czytanie ma na celu kształcenie zdolności pięknego czytania ze zrozumieniem, rozbudzanie wyobraźni, a przede wszystkim pielęgnowanie żywego kontaktu z książką i rozwijanie potrzeby obcowania z nią każdego dnia. „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela...”

Grażyna Syrwid-Paszkowska, Hanna Tyszko
Szkolny Klub Sportowy w naszej szkole
Ogłoszenie

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Od 6 lutego 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 6 w Ełku, przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”. Zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli wychowania-fizycznego w ramach tego programu uwzględniają potrzeby, możliwości i zdolności naszych uczniów. Główną ideą jest propagowanie i upowszechnianie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Na zajęciach uczestnicy SKS-ów uczą się nowych umiejętności ruchowych i podnoszą swoją ogólną sprawność fizyczną. Uczniowie z zaangażowaniem wykonują ćwiczenia i podejmują nowe sportowe wyzwania. Nauczyciele dbają, aby zajęcia sportowe w ramach SKS-ów były prowadzone w sposób atrakcyjny ku radości wszystkich uczestników.Zajęcia taneczne dla uczennic klas IV-VI SP prowadzone są przez Panią Katarzynę Klimach – nauczycielkę wychowania fizycznego w środy i czwartki od godz. 14.30 do godz. 15.30

Zajęcia tenisa stołowego dla uczniów klas II-III SP prowadzone są przez Pana Grzegorza Orła – nauczyciela wychowania fizycznego w poniedziałki i środy od godz. 12.50 do godz. 13.50

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach, Grzegorz Orzeł

Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam

Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam powstał po to, aby pomóc dorosłym w zapewnieniu małym internautom bezpieczeństwa online.
Uczestnikiem Konkursu jest szkoła, jednak o liczbie uzyskanych przez nią punktów decyduje wspólne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy realizują aktywności konkursowe


Wszystkie działania konkursowe kończą się 31 marca. Do udziału w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam zgłosiło się 405 szkół z całej Polski. W działaniach konkursowych uczestniczy ponad 100 000 dzieci, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku zajmuje w rankingu 78 miejsce. Zdobyliśmy 686 punktów, ale głównie dzięki aktywności dzieci i nauczycieli: udział w konkursach, zajęciach. Jesteśmy pewni, że rodzice znajdą czas i pomogą szkole w rywalizacji, zwłaszcza, że dzięki kursowi dowiadujemy się, jak stawiać czoła internetowym zagrożeniom i pomóc dzieciom w świadomym korzystaniu z cyfrowego świata.

Udział w programie jest naprawdę świetną i pouczającą zabawą.
Freerice: nauka i pomaganie w jednym
Strona freerice.com jest miejscem gdzie możemy poćwiczyć znajomość angielskiego (i nie tylko) i pomóc głodującym ludziom jednocześnie. Jak to możliwe? Otóż dość prosto.

Właścicielem strony i organizacją ją wspierającą jest Światowy Program Żywnościowy czyli największa organizacja humanitarna powołana do zwalczania głodu na świecie. Przekazywanie potrzebującym „zebranego” przez graczy ryżu jest oczywiście możliwe dzięki sponsorom reklamującym się na stronie. Przy każdej poprawnej odpowiedzi pod pytaniem pojawia się reklama za którą ktoś płaci, tak naprawdę więc nasze odpowiedzi generują pieniądze za które Światowy Program Żywnościowy kupuje ryż dla potrzebujących w krajach takich jak Kambodża, Haiti, Bangladesz czy Uganda.

Po wejściu na stronę freerice.com od razu pojawia nam się test znajomości angielskich słówek, tabliczki mnożenia, nazw geograficznych lub inny dostępny w zakładce SUBJECTS i możemy zaczynać. Wybierając do podanego słowa odpowiedni synonim zbieramy do naszej miseczki 10 ziaren ryżu.

Zachęcam do korzystania
Strona 2 z 75 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1162709 Unikalnych wizyt