Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/02/2020 08:17:12 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Przygoda z projektem Erasmus+
Kronika Kliknij, aby zobaczyć galerię

3 lutego 2020r. rozpoczęła się przygoda kolejnych pracowników ZSS w Ełku z projektem ERASMUS+. Tym razem swoje umiejętności językowe pogłębiają Anna Dytkowska i Anna Rutkowska. Zajęcia odbywają się w Limassol – uroczym miasteczku, leżącym w południowej części Cypru nad zatoką Akrotiri.

Codziennie doskonalimy swoje umiejętności językowe w wielonarodościowych grupach. Zajęcia trwają do godz. 14.00 ale na tym nasza nauka się nie kończy. Po południu wykorzystujemy język angielski w praktyce biorąc udział w zorganizowanych zajęciach pozalekcyjnych. Dzięki projektowi mamy możliwość obcowania z ludźmi, którzy na co dzień posługują się językiem angielskim. W wolnych chwilach poznajemy kulturę, kuchnię i architekturę Cypru.

Podróż w Nieznane klasy 5'c'
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Pierwsza po feriach godzina wychowawcza w klasie 5'c' była 'Podróżą w Nieznane'. Uczniowie wspólnie z wychowawczynią realizowali temat, który jest częścią kampanii Cartoon Network 'Bądź kumplem, nie dokuczaj'.

Niecodzienny projekt był doskonałą okazją do lepszego poznania kolegów i koleżanek z klasy oraz pokazania swojej kreatywności i inwencji twórczej - podczas wspólnego budowania schronisk do przetrwania na bezludnej wyspie.

Podróż w nieznane można zaliczyć do bardzo udanych :)

Marlena Milewska & Uczniowie klasy 5'c'.

Nocka w szkole !!!
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole i to w chwili kiedy zaczynały się ferie zimowe? 17.01.2020 szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia bowiem uczniowie klas 1a,1b,1c postanowili nocować w szkole. Wszyscy stawili się z karimatami, śpiworami i poduszkami. Dzieci zabrały ze sobą ulubione gry planszowe, a także ulubione przytulanki do poduszki. Okazało się, że dla niektórych była to pierwsza noc poza domem. Podczas nocnego pobytu, uczniowie sprawdzali, co takiego dzieje się w szkole, gdy nie ma w niej lekcji. Z latarkami w dłoniach, dzieci przemierzały szkolne korytarze. Całej naszej wędrówce towarzyszył śmiech i radość. Następnie wszyscy z przyjemnością zjedli kolację – zmówiliśmy pizzę. Był z nami również trener Marcin Ryszkiewicz, który zabrała nas na halę sportową, gdzie odbyły się zawody. Przed snem nie zabrakło też tradycyjnej dyskoteki i bitwy na poduszki. Po niezapomnianych atrakcjach i kolacji przyszedł czas na sen. Zasnąć nie było łatwo, gdyż większość uczniów po raz pierwszy spała w śpiworze u boku swoich koleżanek i kolegów.

Jolanta Gutowska, Katarzyna Pietruszewska, Iwona Grygo, Marcin Ryszkiewicz

WEBINAR PIXBLOCKS
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

W czwartek 6.02.2020 r. uczniowie klas 6a, 7a i 7b wzięli udział w webinarze. Dla części z nich, uczęszczających na zajęcia koła informatycznego prowadzonego w ramach projektu CMI, było to nie pierwsze spotkanie z programem PixBlocks.

Pan Mateusz - prowadzący szkolenie programista - omówił działanie programu oraz rozmawiał z uczniami na temat programowania. Można śmiało stwierdzić, iż uczniowie podczas tej lekcji mogli przekonać się, czym jest konferencja online oraz poznać tajniki tworzenia gier komputerowych.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie zajęć, zwłaszcza, że program PixBlocks pozwala łączyć naukę z zabawą.

Joanna Kupidłowska Zygmunt Sikorski

Wymiana kartek świątecznych
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w wymianie kartek świątecznych z uczniami klasy 3 szkoły podstawowej Gaudium et Studium z Poznania. Przygotowaliśmy przepiękne kartki, wypisaliśmy życzenia po angielsku i wysłaliśmy je do Poznania. Dzieci z Poznania także wysłały nam swoje własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami w języku angielskim jeszcze przed świętami, jednak nieoczekiwanie przesyłka zaginęła i po kilku tygodniach wróciła do nadawców. Dopiero pod koniec stycznia otrzymaliśmy kartki, ale było to w czasie ferii, tak więc list otworzyliśmy dopiero w dniu 6 lutego! Niemniej jednak dzieci były bardzo zadowolone z kartek i życzeń, które otrzymały, a przygoda z przesyłką też była dla nas dobrą lekcją cierpliwości i wiary w to, że uda się pomimo trudności.

Dziękujemy klasie trzeciej z Poznania :)

opiekun : Iwona Kacprzyk

Happening z okazji Dnia Babci i Dziadka
Kronika Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dzień Babci świętujemy w Polsce od 1966 roku, a Dzień Dziadka od 1981. To święto obchodzimy co roku 21 i 22 stycznia. Święta te są okazją do okazania dziadkom wdzięczności, szacunku i miłości, za ogrom pracy włożonej w pomoc przy wychowywaniu dzieci.

Ta piękna okazja umożliwiła 15 stycznia 2020 roku ełckim bibliotekom zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania w nietypowej kawiarence stworzonej w Zespole Szkół nr 5 w Ełku. Jest to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez ełckie biblioteki szkolne. Tym razem było uhonorowanie Babć i Dziadków w związku ze zbliżającym się ich świętem. Swą obecnością zaszczycili nas goście z Klubu Seniora+ w Ełku oraz babcie i dziadkowie wraz z wnuczętami ze szkół podstawowych. Współtwórcami happeningu były biblioteki szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami, zespół „Marzycielki” pod kierunkiem Jana Olejnika, przedstawiciele bibliotek szkół podstawowych, reprezentanci ze Szkoły Policealnej (Medyk) w Ełku, a całość prowadziła Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna. Naszą szkołę reprezentował Maciej Kućmierz uczeń z klasy 4a.

Hanna Tyszko

Konkurs Walentynkowy
Ogłoszenie
Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo- aktywne ferie w Zespole Szkół Sportowych
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie spędzają ferie zimowe. Co się działo i co się dzieje przedstawiamy poniżej.

20.01- 23.01.2020r. – zimowisko dla uczniów klas I-III SP „Zima w szkole 2020r.” Projekt realizowany był przez szkołę we współpracy z UKS „Maratończyk” i jak zawsze możliwy dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

25.01-29.01.2020r.- obóz sportowy w Ostrołęce klas 5b, 6b, 8b o profilu piłka nożna.

29.01-02.02.2020r. - obóz sportowy w Ostrołęce klas 5d,7b, 1S, 2S o profilu piłka nożna.

27.01-30.01.2020r. – treningi, sparingi, relaks, zabawa w Ełku z udziałem uczniów klas 5b i 6d o profilu piłka nożna.

27.01-29.01.2020r. – treningi i czas na relaks w Ełku w wykonaniu uczniów klas 5a,5d,6a,7a, 8a, 1S,2S o profilu piłka siatkowa oraz 7b o profilu koszykówka. Nowa hala sportowa to doskonałe miejsce do nauki i doskonalenia techniki, taktyki i motoryki.

Praca nauczycieli- trenerów i zaangażowanie uczniów już niebawem przyniosą efekty w postaci dużych i małych sukcesów sportowych! Czekamy, trzymamy kciuki i kibicujemy. Sport naszą pasją!

Katarzyna Cholewińska

Zajęcia w szkole językowej w Limassoll na Cyprze
Kronika

27 stycznia rozpoczął się drugi i ostatni tydzień mojego kursu językowego w Limassol na Cyprze. Dzięki programowi Erasmus + mogłam najpierw przygotować się do wyjazdu, biorąc udział w kursie językowym w Ełku, aby następnie kontynuować naukę w szkole English in Cyprus.

Atmosfera na zajęciach jest niezwykle przyjazna, a kilkuosobowa grupa bardzo sympatyczna. Mimo, iż bardzo się różnimy, szybko znajdujemy wspólny język i cieszymy się, kiedy udaje nam się komunikować ze sobą w języku angielskim.

W czasie wolnym staram się każdą chwilę wykorzystać na poznanie zabtków Limassoll oraz okolicznych miejscowości: Larnaki i Paphos. Cypr zachwyca licznymi stanowiskami archeologicznymi, pięknymi plażami, zabytkowymi wioskami, starożytnymi ruinami, malowniczymi górami i tętniącymi życiem miastami. Zajęcia w szkole językowej są prowadzone niezwykle ciekawie i inspirująco. Wiele pomysłów będę mogła wykorzystywać na swoich zajęciach.

Joanna Kupidłowska

Nocka w szkole na sportowo z 3b
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wspaniale jest mieć miłe wspomnienia z dzieciństwa. Każdy o tym marzy. Klasa 3b SPS takich wspomnień ma wiele. Tym razem z nocki na sportowo spędzonej w nowej hali sportowej. Najmłodsi uwielbiają sport. Cała noc była aktywna i sportowa, a nad ranem krótki sen w nowej sali wyłożonej materacami. To jest dopiero hotel 4 – gwiazdkowy, a jednocześnie szkoła przetrwania. Było niesamowicie i wyjątkowo. Wrażenia pozostaną na długo w pamięci.

Organizatorki: wych. G. Sacharzewska oraz M. Niemotko

Projekt Erasmus+ "Uczymy się języka angielskiego"
Kronika

Od 20 stycznia uczestniczę w kursie języka angielskego w szkole "English in Cyprus" w Limassol.

Jedną z największych zalet wyjazdu jest sprawdzenie i doskonalenie swoich umiejętności językowych. Cały czas trzeba rozmawiać w języku angielskim. Jestem jedyną Polką w grupie i w szkole. Ten fakt mi jednak nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie pozwala na nawiązanie wielu znajomości z ludźmi z całego świata.

Na wyspie Cypr nie ma problemu z językiem angielskim. Wszyscy chętnie służą pomocą, więc organizowanie sobie wolnego czasu po zajęciach, nie jest problemem. Czym byłby wyjazd do obcego kraju bez możliwości poznania jego kultury i zwyczajów? Jest to jedna z podstawowych wartości podróżowania, którą cenię szczególnie.

Joanna Kupidłowska

Strona 2 z 140 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2104871 Unikalnych wizyt