Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców uczniów chętnych do klas sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) zapraszamy po podania do sekretariatu szkoły ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/04/2017 11:22:27 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
II miejsce ZSS w miejskich rozgrywkach w szczypiorniaka
SukcesyWicemistrzostwo ełckich gimnazjów zdobyli chłopcy w piłce ręcznej. Mimo, że nie jest to dyscyplina "flagowa" Naszej szkoły to chłopcy z gimnazjum stanęli na wysokości zadania. Zdobyliśmy srebro ulegając tylko gimnazjum nr 2. Wygraliśmy trzy mecze (2:1, 9:1, 7:4) i przygraliśmy 1 (4:7).
Skład zespołu:
Ryszkiewcz Filip 2N- Herman Michał 2N, Gajewski Kacper 2N, Smoliński Maksymilian 2N, Waszkiewicz Oskar 2N, Lewandowski Jakub 2N, Murawski Piotr 2N, Makar Blażej 2N, Rusak Jakub 2N, Albo Kamil 2N
Rona 2004 vs BSP JAGIELLONIA BIAŁYSTOK!!
wydarzenia sportoweW sobotni poranek na stadionie miejskim ze sztuczną nawierzchnią młodzi Roniarze (uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych nr 6) w Ełku podejmowali rówieśników z Białegostoku. Drużyna, która już pół roku ma za sobą w grze po jedenastu w kategorii wiekowej Trampkarz zdołała strzelić podopiecznym Michała Rutkowskiego w ciągu 100 minut 4 bramki.Czas gry :4x25
Liczebność na boisku: 11x11

Wynik:
I tercja:
0-0
II tercja:
0-1
III tercja:
0-1
IV tercja:
1-2 (Kacprzyk)

Mimo straconych bramek zadowalająca jest gra w obronie. Jednak skuteczność pod bramka przeciwnika zostawia wiele do życzenia.

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Piętko, Tymoszczuk, Uściłowicz, Przyborowski, Walczak, Rzymski, Sękulski, Makal, Kacprzyk, Sobolewski, Mościcki, Pietraszek, Dudek, Walejewski, Kiarszys, Juchniewicz, Dawidowski, Łukawski.

W piątek 14.04.2017 o 17 00 na boisku przy ZS nr 1 w Ełku rozpoczynamy rundę wiosenną w lidze WMZPN w kategorii Młodzik. Przeciwnikiem będzie Granica Kętrzyn.

Być Lepszym Każdego dnia!!!
Sukces naszych trenerów
SukcesyMiło nam poinformować, że dwóch naszych trenerów otrzymało nominację na trenerów kadry wojewódzkiej. Jarosław Andrzejewski poprowadzi zespół chłopców z rocznika 2001 Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, a Marcin Ryszkiewicz kadrę U-12 Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz sukcesów sportowych.
Turnieje Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych
Za nami już trzy turnieje w ramach ełckiej akademii S.O.S.
30 marca odbył się turniej w siatkarskich czwórkach chłopców. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, drugie miejsce Szkoła Podstawowa 4, a trzecie Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6.
6 kwietnia zagrały dziewczęta z czwartych klas w tzw. dwójkach siatkarskich. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Mikro, drugie Szkoła Podstawowa nr 6, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4.
7 kwietnia w tej samej kategorii zagrali chłopcy, a tym razem najlepszą drużyną zostali gospodarze, na drugim miejscu uplasowali się chłopcy z SP 4, a na trzecim SP 7.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na następne rundy, które odbędą się:
20.04.2017r. ( czwartek), godz. 9.00 , klasa piąta dziewczęta
21.04.2017r. ( piątek), godz. 9.00, klasa piąta chłopcy
Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska, Paulina Rynkowska, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski, Grzegorz Orzeł.
GREEN VOLLEY

Zdrowie - sprawność - uroda z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Artykuł "Trzy litery, jedno serce" w Rozmaitościach Ełckich

5 kwietnia w Zespole szkól Sportowych w Ełku odbył się piknik pod hasłem "Zdrowie - sprawność - uroda" z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Program obejmował m.in.: pokazy sprzętu naukowo-badawczego, sportowo-rekreacyjnego, pomiary i testy, zabiegi fizjoterapii, zabiegi kosmetyczne, pokazy studentów wychowania fizycznego w służbach mundurowych, porady dotyczące diety i suplementacji, pokazy taneczne, pokazy sztuk walki, pokazy gimnastyczne, konsultacje z trenerem personalnym, a także konkursy z nagrodami.
Uczniowie i nauczyciele najpierw mogli zobaczyć przygotowane pokazy, a następnie sami spróbować swoich sił m.in. w zajęciach fitness czy porozmawiać z przyszłymi trenerami personalnymi. Był również czas na zabiegi kosmetyczne, masaż klasyczny i próby sprawności.
Podczas spotkania została zaprezentowana także oferta edukacyjna AWF w Białej Podlaskiej. Tego typu działania są przydatne w promocji aktywnego stylu życia, przysłużą się również młodzieży przejawiającej zainteresowania sportem, wychowaniem fizycznym, rekreacją, turystyką, rehabilitacją, promocją zdrowia oraz pielęgnacją ciała i być może w przyszłości ułatwią im dokonanie trafnego wyboru studiów. To było spotkanie, które dostarczyło nam nie tylko wiedzy, ale również niezapomnianych wrażeń
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkól Sportowych oraz Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkól nr 5, Zespołu Szkół nr 6.

Organizatorzy spotkania: Dorota Karpińska, Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski, Tomasz Kowalko
ABC pierwszej pomocy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skoncentrować się na praktycznych umiejętnościach. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letniej Zosi, która wezwała pogotowie, gdy jej mama straciła przytomność, albo 12-letnim Mateuszu, który powiadomił straż pożarną, gdy rodzice i siostra podtruli się tlenkiem węgla. To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku. To pokazuje również, że uczestnictwo dzieci w szkoleniach z pierwszej pomocy jest koniecznością.
Rozumieją to nasi uczniowie z klasy 2L Liceum Ogólnokształcącego, którzy realizują program „Ratownictwo z elementami rehabilitacji” i z pełnym zaangażowaniem prowadzą zajęcia w klasach I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Najważniejsze jest, aby umiały wezwać pomoc. Dlatego muszą pamiętać, jaki jest numer pogotowi i jak przekazać komunikat. Dzieci uczą się jak udzielić pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałej postawy.


Katarzyna Cholewińska
Kolejne zwycięstwo Trampkarza !
wydarzenia sportowe
2 kolejka I ligi Trampkarza C1
2.04 godz. 13.00 Stadion Miejski Ełk
UKS Rona 03 Ełk 5:1 Jeziorak Iława
Bramki: 2x Murawski, Dębek, 2x Ryszkiewicz
Skład zespołu:
Gajewski (ZSS Ełk) (36' Sałek)(ZSS Ełk)- Smoliński(ZSS Ełk) ( 40'Szuchnicki)(ZSS Ełk), Grądziel (36' Herman)(ZSS Ełk), Albo(ZSS Ełk), Makar(ZSS Ełk), Antonowicz(ZSS Ełk) (36' Urynowicz M.), Murawski(ZSS Ełk), Waszkiewicz(ZSS Ełk) (45' Lewandowski)(ZSS Ełk), Ryszkiewicz(ZSS Ełk), Dębek(ZSS Ełk), Rusak (ZSS Ełk)(48' Zyzman).
Trenerzy: Ryszkiewicz D(ZSS Ełk) , Zientarski, Potuszyński(ZSS Ełk)

Być lepszym każdego dnia...
Koniec zmagań w ramach warmińsko - mazurskiej lidze piłki siatkowej
W tegorocznych rozgrywkach warmińsko-mazurskiej ligi piłki siatkowej udział wzięły nasze cztery drużyny z gimnazjum sportowego z klasy pierwszej i drugiej. Najwyższe miejsce w kategorii młodziczek, zajęły dziewczęta z drugiej klasy, gdzie na dziewiętnaście zespołów z całego województwa zajęły bardzo wysokie piąte miejsce. Na piętnastej pozycji w tej samej kategorii uplasowały się dziewczyny z pierwszej klasy.
W kategorii młodzików siódme miejsce zajęli chłopcy z drugiej klasy, a dziewiąte pierwszaki. W następnym sezonie planujemy wystartować po raz pierwszy w kategorii kadetów i kadetek.
Start w lidze możliwy był dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Ełku oraz składek członkowskich naszych rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Sponsor mile widziany.
Zapraszamy do śledzenia naszych postępów na Facebooku

Turniej Kinder + Sport
wydarzenia sportoweW miniony weekend 1.04-2.04 nasi uczniowie ponownie zdobywali punkty w kolejnym, czwartym już Turnieju Kinder + Sport. Tym razem Turniej odbywał się w Ełku. Naszą szkołę reprezentowali siatkarze i siatkarki z klas czwartych, piątych i szóstych. Zawody jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy zmierzyli się z wieloma silnymi ekipami z całego województwa zdobywając wiele nowych doświadczeń.Tak się bawi, tak się bawi Rona Ełk - czyli uczniowie klasy VI B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku !!!
SukcesyPo porażce sprzed tygodnia z gospodarzami turnieju elimancyjnego Mazury CUP 2017 młodzi Roniarze z rocznika 2004 wyciągnęli wnioski i tym razem w meczu finałowym XX międzynarodowego turnieju Naki CUP 2017 przez 18 minut nie dali się zaskoczyć. Podpieczni Michała Rutkowskiego doprowadzili do karnych, a tam po bramce Michała Mościckiego i pewnej interwencji Kuby Kuczyńskiego w bramce zwyciężyli!!!Grali:
Kuczyński, Julecki, Kozicki, Tymoszczuk, Piętko, Uściłowicz, Balcerzak, Przyborowski, Sękulski, Mościcki, Kiarszys, Skok, Sobolewski, Dawidowski, Łukawski.

Wyniki grupy B:
vs Sporting Loudeac (Francja) 1-0 (Skok)
vs DUJSSZ (Białoruś) 0-0
vs Jaguar Gdańsk 2-0 (Skok, Kiarszys)
vs Naki II Olsztyn 3-0 (Mościcki, Kiarszys, Uściłowicz)
vs OKS Stomil Olsztyn 0-0
vs Talent Białystok 2-1 (Skok, Mościcki)

Półfinał:
vs Gedania Gdańsk 1-0 (Balcerzak)

Finał:
vs Naki I Olsztyn 0-0 karne, 1-0 (Mościcki)

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kuczyński Jakub, a zawodnikiem drużyny Adam Balcerzak.

Udane zakończenie okresu przygotowawczego do piłkarskiej wiosny. Cieszy uważana gra w obronie gdyż w 8 meczach czyli przez 144 minut tracimy jedną bramkę, strzelając 9.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Tydzień Matematyki
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 13 – 17 marca obchodziliśmy w szkole TYDZIEŃ MATEMATYKI.
W poniedziałek 13 marca królowała u nas gra SUDOKU. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4 i 5 mogli spróbować swoich sił w tej ciekawej i bardzo popularnej na całym świecie grze logicznej. Uczniowie, którzy do tej pory nie zetknęli się z SUDOKU, zapoznali się z zasadami gry i rozegrali pierwsze diagramy.
We wtorek 14 marca obchodziliśmy Święto liczby π. Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas drugich Gimnazjum Sportowego spotkali się w Sali 207 by świętować „urodziny” liczby π. W ramach realizacji projektu uczennice klasy 2S przygotowały ciekawą prezentację o historii i zastosowaniach Ludolfiny, a nauczyciele matematyki zaprezentowali film na ten temat. Na koniec obie klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym przygotowanym i poprowadzonym przez uczniów klasy 2N. Wszyscy zgodnie twierdzimy, że liczba π to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości.
W środę również królowała matematyka! Na lekcji można było otrzymać bardzo dobrą lub celującą ocenę. Wystarczyło wziąć aktywny udział w quizie na portalu www.DzienMatematyki.pl . Quiz cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Rywalizacja była bardzo zażarta.
W czwartek 16 marca już kolejny rok z rzędu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny. W tym roku padł rekord ilości uczestników – po raz pierwszy w konkursie w naszej szkole wzięło udział aż 92 osoby!!! Teraz już tylko czekamy na wyniki… - do maja!
W piątek uczniowie klas 6 SP i 1 Gimnazjum rywalizowali ze sobą za pośrednictwem portalu www.quizizz.com . Dodatkową trudnością było to, że zadania podane były w języku angielskim! Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie „Math in English” za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego. Naszym uczniom najbardziej podobały się animowane komentarze autorów portalu do rozwiązywanych zadań. Było dużo śmiechu, wytężonego myślenia i zdrowej rywalizacji!!!
Wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli wziąć udziału w naszych zabawach oraz tych, którzy odczuwają niedosyt atrakcji matematycznych, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach na korytarzach szkoły w dniu 7 kwietnia!!!

Organizatorzy:
Anna Rutkowska Joanna Kupidłowska, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Frankiewicz
Strona 2 z 78 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1185597 Unikalnych wizyt