Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook22/10/2018 03:13:19 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
OgłoszenieDnia 16 października odbędą się w naszej szkole wybory
do Samorządu Uczniowskiego LO i Gimnazjum.
Oto lista kandydatów i krótka prezentacja każdego z nich.


 1. Zuzanna Korenkiewicz
  Jestem uczennicą klasy 1S Liceum Sportowego w Ełku. Moją pasją jest piłka siatkowa. Dzięki temu, że gram poznałam zasady gry fair play i wiem, że w drużynie jest siła. Ponieważ w Szkole sportowej uczę się już czwarty rok doskonale wiem jakie zasady obowiązują w szkole. Dobrze wiem, jak ciężko jest pogodzić naukę z treningami. Do tej pory dałam się poznać jako osoba wykazująca się dużą empatią oraz sprytem. Nauczyciele cenią mnie za szczerość i odwagę. Nie boję się wypowiadać własnego zdania głośno. Dla mnie nie ma sprawy nie do załatwienia, tylko czasami trzeba dłużej poczekać na efekty :)

 2. Karolina Mikielska
  Uczę się w klasie 2 liceum. Pierwszą klasę ukończyłam z wyróżnieniem. Otrzymałam stypendium im. Marcina Antonowicza. Jestem osobą odpowiedzialną i zaufaną. Interesuję się tańcem, w związku z tym chciałabym, aby w szkole powstały zajęcia dodatkowe związane z tańcem. Poza tym postaram się, aby każdy dzień w szkole wywoływał pozytywne emocje i miłe wspomnienia.

 3. Piotr Żyłowski
  Jestem uczniem klasy 1S liceum. Jestem wysportowany, interesuję się koszykówką oraz sztukami walki. Chciałbym, żeby w szkole powstało więcej zajęć pozalekcyjnych związanych np. ze sportem lub wybranymi przedmiotami szkolnymi.

 4. Michalina Kaczor
  Jestem uczennicą klasy 1 L liceum. Jako przewodnicząca będę starać się o jak najlepsze warunki w szkole. Interesuję się literaturą i muzyką. Zrobię co w mojej mocy, żeby w naszej szkole było miło i przyjemnie. Posiadam takie cechy jak zorganizowanie, pomysłowość, kulturalność i cierpliwość. Myślę, że podołam zadaniu bycia przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.


Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z przedstawionymi opisami kandydatów oraz przemyślane oddanie głosu na jednego z nich podczas wyborów.
Rona 2004 - sezon 2018/2019!!!
wydarzenia sportowePodopieczni Trenera Michała Rutkowskiego (uczniowie klasy VIII B ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU) na dziewiątą kolejkę ligową udali się do Olsztyna. Mimo wielu przeciwności losu tego dnia i niekorzystnych sytuacji meczowych młodzi Roniarze przywieźli do Ełku trzy punkty.

Wynik:
vs Stomil Olsztyn 1-0 (Kacprzyk)

Grali :
Julecki Patryk,
Tymoszczuk Damian, Piętko Oliwier, Przyborowski Michał,
Dawidowski Piotr, Kiarszys Kacper, Sękulski Gracjan,
Balcerzak Adam, Łukawski Kacper, Wierzbicki Filip, Kacprzyk Konrad.

Na zmiany wchodzili:
Pietraszek Olaf, Dudek Patryk, Makal Wiktor, Kostyk Kacper.

Warto zaznaczyć, że przy stanie 0-0 w drugiej połowie meczu nasz bramkarz Patryk Julecki obronił rzut karny. Z kolei przy stanie 1-0 dla nas za dwie żółte kartki wykluczony zostaje nasz zawodnik.

Być Lepszym Każdego Dnia.
Wizyta w radiu Bayer Fm
II Ogólnopolska Młodzieżowa Sztafeta Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy
Rok dla Niepodległej

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Po raz drugi 15-16.09.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, według zamieszczonej poniżej listy, wzięli udział w II Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafecie Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy:
1. Kamil Bugieda – klasa III S (Gim.)
2. Natalia Bugieda – klasa II L (LO) – kapitan szkolnej drużyny
3. Wiktoria Filonowicz – klasa III S (Gim.)
4. Michał Gosztkowski – klasa III S (Gim.)
5. Anna Gulan – klasa III S (Gim.)
6. Krzysztof Ignatowski – klasa 8 A (SP)
7. Aleksander Kalicki – klasa III S (Gim.)
8. Kamil Kalinowski – klasa III S (Gim.)
9. Jakub Limberger – klasa III S (Gim.)
10. Dominik Moldenhower – klasa III S (Gim.)
11. Sandra Nasiadko– klasa II L (LO)
12. Gabriel Olchowski – klasa III S (Gim.)
13. Elżbieta Staniaszek – klasa II L (LO)
14. Aleksandra Wesołowska – klasa II L (LO)
15. Wiktoria Wienikajtis – klasa III S (Gim.)
16. Mateusz Wysota – klasa 8 A (SP)
Sztafeta miała następujący porządek. 15.09.2018 roku o godz. 16.00 odbyła się odprawa opiekunów i kapitanów sztafet w biurze zawodów w Urzędzie Gminy w Wydminach. Został nam przekazany pakiet startowy, w skład którego wchodziła przydzielona dla każdego zawodnika czarna koszulka z nadrukiem: „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy”. Ponadto otrzymaliśmy numery startowe od 1 do 17, które zostały umieszczone obok cyfry 5 (była ona numerem startowym naszej szkoły).
W Wydminach tego dnia odbywały się gminne dożynki, a gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full, na którego koncercie nie mogło nas zabraknąć.
Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00. Zespoły startujące w sztafecie zebrały się na Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Wydminach, gdzie nastąpiło zapalenie zniczy pod pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych. Następnie o godz. 10.30 rozpoczęła się Msza święta w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach w intencji Żołnierzy Wyklętych oraz por. Stanisława Jaworskiego, kpt. Eugeniusza Grapowa i aspiranta Policji Państwowej Marcina Jaworowskiego, który został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w Twerze w 1940 roku. Po Mszy świętej w kościele wystąpił Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego z repertuarem pieśni religijno-patriotycznych. O godz. 11.40 autobusem podstawionym przez Organizatorów wyjechaliśmy do Orłowa, gdzie na cmentarzu komunalnym w Panteonie Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych miały miejsce dalsze uroczystości. Został tam odczytany apel o następującej treści: „Jutro, 17 września będziemy obchodzić 79. rocznicę ataku Sowietów na Polskę. 17 września 1939 roku „Czwarty rozbiór Polski” – to jedna z najważniejszych dat, jakie powinniśmy pamiętać z historii XX wieku. Niestety przez blisko 50 lat po zakończeniu II wojny światowej ta data była Top Secret. Nie pamiętano jej w Polsce, nie uczono o niej w polskich szkołach naszych rodziców. Jeśli już o niej czasem mówiono, to tylko szeptem w domach. Każdy, kto głośno przypominał, co się wtedy naprawdę stało mógł zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach lub przysporzyć sobie i swojej rodzinie wielu problemów prywatnie, ale także w szkole oraz w pracy. Dzisiaj jesteśmy wolni, żyjemy w niepodległej i suwerennej Ojczyźnie, możemy i powinniśmy mówić, pisać, śpiewać, pokazywać w internecie to o czym wielu miało nadzieję, że zapomnimy, że udało im się wymazać z naszej pamięci Ludzi Niezłomnych, płynących pod prąd. Data 17 września to sprawdzian naszej polskości, tak jak Zbrodnia Katyńska, tak jak Żołnierze Podziemia Niepodległościowego, jak ich ofiara krwi. Większość powie, po co to rozpamiętywać, lepiej żyć dniem dzisiejszym i myśleć o tym co jutro. Ale jak planować jutro, by nie popełnić wczorajszych błędów? Jak iść do przodu, nie wiedząc skąd się przybyło? Jeśli my zapomnimy o nich – świat zapomni i o nas. Mamy swoje talenty – użyjmy ich, by być dobrym i prawym Polakiem. To w naszych rękach jest przyszłość Polski. Budujmy jej dobrobyt, a Ci pochowani w tej mogile będą nam błogosławić z góry, wdzięczni, że ich poświęcenie nie poszło na marne. Tak nam dopomóż Bóg! Uczestnicy II Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafety Szlakiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy. Orłowo 16 września 2018 roku”.
Również podczas tych uroczystości uczennica naszej szkoły Aleksandra Wesołowska bardzo pięknie wyrecytowała wiersz Mariana Jeleniewicza – mieszkańca wsi Gajrowskie pt. „Żołnierze Wyklęci”.Żołnierze Wyklęci

Friedrisch Haide, dziś Gajrowskie
Skrwawione krwią ku pamięci
Tutaj za naszą wolną Polskę
Polegli Żołnierze Wyklęci

Zagoiły się powojenne blizny
Kraj odnowił się po zrywach
A Was walczących za wolną Ojczyznę
Ziemia Mazurska przykrywa

Za wolność tą dla Polaków
Okrzyknięto Was bandą
Zbrojąc przedwojennych biedaków
Karmiono fałszywą propagandą

W każdym domu czekano ze łzami
Na mężów, synów i braci
A wróg czaił się pod oknami
Zacierali ręce kaci

Znaliście wroga tajemnice
Zwyciężyć nie dało się rady
Za to przed Boga Obliczem
Brygadą staniecie do defilady

Baczność! Powstańcie bataliony!
My dziś Wam honor przywracamy.
Historia odkryła nowe strony
Zmyła z Was krwawe, brudne plamy.

Głównym punktem uroczystości w Panteonie Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych było posadzenie Dębu Pamięci upamiętniającego aspiranta Marcina Jaworowskiego. Posadzenia Dębu Pamięci dokonał zastępca komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, a pamiątkową tablicę odsłonili krewni Bohatera – Robert i Rafał Romanowiczowie. Natomiast Dąb Pamięci poświęcił krewny aspiranta Marcina Jaworowskiego ks. dr Bogusław Jaworowski, MSF (Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny). Po uroczystościach religijno-patriotycznych o godz. 12.45 nastąpił start sztafety. W związku z tym, że mieliśmy w drużynie tylko 16 zawodników, a powinno startować 17 (jedna zawodniczka nie dostarczyła na czas zgody rodziców), to Kamil Kalinowski na ochotnika zgłosił się, że może pobieć dwa etapy (biegł jako pierwszy i ostatni zawodnik). Każdy uczestnik sztafety niósł flagę z napisem: „Żołnierze Wyklęci. Gajrowskie – Wydminy”. Flaga ta została przekazana przez Organizatorów poszczególnym sztafetom na własność. Każdą drużynę obejmował limit 120 minut. Trasa liczyła 17 kilometrów, a każdy etap liczył około 1 kilometra. Meta była na Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Wydminach. Nasza drużyna na całym dystansie była w ścisłej czołówce, chociaż Organizatorzy, tak jak w ubiegłego roku, nie przyznawali poszczególnym zespołom miejsc w ogólnej klasyfikacji. Celem sztafety było przypomnienie rocznicy agresji ZSRR na Polskę, upowszechnienie wśród młodzieży etosu Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych, zapoznanie z najnowszą historią Polski oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu. Poszczególne zespoły otrzymały puchary, a wszystkim uczestnikom sztafety wręczono okolicznościowe medale. Koszulki, w których startowali zawodnicy stały się również ich własnością. Uroczystości zakończyły się wspólnym posiłkiem z kuchni polowej przed Urzędem Gminy w Wydminach.
Organizatorami II Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafety Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy był Związek Stowarzyszeń „Sztafeta Pokoleń” oraz Samorządy Gmin Wydminy i Świętajno.
Trzecia edycja Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafety Szlakiem Żołnierzy Wyklętych Gajrowskie – Wydminy odbędzie się 14–15.09.2019 roku, na którą już zostaliśmy zaproszeni, jako jedyna szkoła z Ełku.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Mocarski
Trening z AZS Olszztyn
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 21.09.2018r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Ełku odbyły się pokazowe treningi siatkówki prowadzone przez II trenera zespołu Indykpol AZS Olsztyn Marcina Mierzejewskiego oraz trzech zawodników: Pawła Woickiego - kapitana drużyny, Mateusza Kanczoka i Sergieja Kapelusa.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klas sportowych naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7. Celem spotkania była popularyzacja piłki siatkowej oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.
Młodzi sportowcy w godzinach od 10.00 do 11.30, pod okiem trenera Marcina Mierzejewskiego, kapitana Pawła Woickiego oraz kolegów z zespołu mogli doskonalić swoją technikę oraz uczyć się nowych umiejętności. Zawodnicy Indykpol AZS Olsztyn bacznie obserwowali trenujących oraz służyli cennymi uwagami i poradami. Ze sportowcami spotkał się również Pezydent Miasta Ełku - Tomasz Andrukiewicz. Treningi odbyły się w ramach partnerstwa regionalnego pomiędzy miastem Ełk oraz drużyną Indykpol AZS Olsztyn, która w sezonie 2017/2018 zajęła wysokie czwarte miejsce w rozgrywkach Plus Ligi, wyprzedzając m.in. Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów. Istotnym aspektem podjętej współpracy jest propagowanie zdrowego trybu życia, doskonalenie umiejętności ełckich siatkarzy oraz promowanie piłki siatkowej w województwie warmińsko-mazurskim.

Koordynator spotkania: Katarzyna Cholewińska

Przygotowanie uczniów: Krzysztof Konowalski, Paweł Duba, Marcin Kohlman
Oryginalne działa sztuki współczesnej w Zespole Szkół Sportowych w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Sztuka to emocje, poczuj je

Dnia 27 września 2018 roku w naszej szkole mieliśmy niebywałą okazję podziwiania oryginalnych dzieł sztuki jednego z najsłynniejszych artystów XX wieku –Pabla Picasso. Prezentowane prace pochodzą z kolekcji Pana Dariusza Matyjasa, marszanda i kolekcjonera dzieł sztuki, prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki "Art Progress". Spotkanie prowadzone było w formie wystawy i prelekcji. Wernisaż składał się z grafik-akwafort, sygnowanych przez artystę, prac wykonanych w latach 60-tych techniką linorytu oraz dzieł w formie barwnych litografii.
Cykl spotkań z panem Dariuszem Matyjasem, które miały miejsce w naszej szkole to kontakt z wysoką sztuką i dziełami najwybitniejszych artystów.

Dziękujemy

Organizatorzy: Dorota Karpińska – Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, Katarzyna Klimach – nauczyciel plastyki

Laureaci szkolnego konlursu plastycznego "Cztery Pory Roku - Lato"
KonkursyKliknij, aby zobaczyć galerię

27 września 2018r. odbyło się ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów konkursu plastycznego „Cztery Pory Roku – Lato”. Konkurs miał na celu prezentacje twórczości uczniów naszej szkoły inspirowanej zmianami w otoczeniu i przyrodzie pod wpływem pór roku oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów. Werdykt komisji konkursowej brzmiał następująco:I miejsce
Natalia Gawronik – klasa VIIa

II miejsce
Krystian Kalinowski – klasa Vb
Adrian Zdankowski – klasa Vd

III miejsce
Patrycja Pieśnikowska – klasa Vd
Kacper Mroczkowski – klasa VIIc

Wyróżnienie
Patryk Kolendo klasa VIIb
Dominika Krysiewiczklasa VIIc
Daria Karpienko klasa VIIIa


Jury konkursu podkreśliło, że autorzy nagrodzonych prac wykazali się dużą wyobraźnią i umiejętnościami plastycznymi. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym serdecznie dziękujemy. Nagrodzonym natomiast GRATULUJEMY!.

Komisja konkursowa: Katarzyna Cholewińska, Ewa Awramik, Anna Dytkowska, Krystyna Marchel

Organizator konkursu plastycznego: Katarzyna Klimach
World Multiplication Table Day
Kronika

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to nietypowa akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku – 28 września nasza szkoła będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!!!

Zapraszamy do wspólnej zabawy
Rona 2004 - sezon 2018/2019!!!
KronikaW siódmej kolejce Ekstraklasy Trampkarza podopieczni Trenera Michała Rutkowskiego podejmowali w Ełku Warmię Olsztyn. Młodzi Roniarze z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku (uczniowie klasy VIII B) polepszyli swój dorobek bramkowy zwyciężając 14:0.

Wynik :
vs Warmia Olsztyn 14-0 (5xKacprzyk, 3xKiarszys, 2xWierzbicki, 2xSękulski, Łukawski, Dawidowski)

Grali:
Falkowski Dawid,
Piętko Oliwier, Tymoszczuk Damian, Łukawski Kacper,
Dawidowski Piotr, Sękulski Gracjan, Kostyk Kacper,
Balcerzak Adam, Kacprzyk Konrad, Wierzbicki Filip, Kiarszys Kacper

Na zmiany wchodzili:
Kuczyński Jakub,
Dudek Patryk, Uściłowicz Ryszard, Pietraszek Olaf, Makal Wiktor.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Podwójny sukces naszych drużyn rowerowych
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 20 września 2018 roku odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku „Turniej Rowerowy” organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Szkołę Podstawową Sportową nr.6 w Ełku reprezentowało pięć drużyn. Każda drużyna składała się z trzech zawodników. Uczestnicy podczas zmagań w „miasteczku rowerowym” musieli wykazać się umiejętnościami poruszania się według znaków i zasad ruchu rowerowego oraz poruszania się po torze przeszkód. I miejsce wśród drużyn ze szkół podstawowych zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Mateusz Dębek, Adam Kawula, Jakub Sokołowski-uczniowie klasy VIIb. II miejsce ex aequo z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr.4 w Ełku zajęła drużyna w składzie: Tomasz Brzozowski-kl.VIIc, Paweł Górski-kl.VIIc, Piotr Sołtys-kl.VIIIa. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Po zmaganiach konkursowych wszyscy uczestnicy turnieju wraz z opiekunami zostali zaproszeni na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali naszą szkołę w turnieju to: Adrian Zdankowski, Dawid Podbielski, Rafał Gutowski-uczniowie kl.Vd, Filip Wierzbicki, Patryk Dudek-uczniowie kl.VIIIb, Mateusz Iwaszko-kl.VIIb, Weronika Gryn, Krzysztof Ignatowski, Kacper Borodziuk-uczniowie kl.VIIIa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły.
Przygotowanie drużyn: Katarzyna Klimach
Opiekun: Marta Niemotko
Spotkanie integracyjne klas 4-tych
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Drugi tydzień września zaczął się bardzo miłym akcentem dla klas czwartych SPS 6. Uczniowie z wychowawczyniami i trenerami udali się na spotkanie integracyjne w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Był czas na ognisko, posiłek, lekcję z mikroskopem (przeprowadzoną przez p. Grażynę Buksińską) oraz wypoczynek, gry i zabawy w otoczeniu pięknej przyrody.
Wychowawczynie: Małgorzata Klimach, Marlena Skutnik, Krystyna Marchel, Kamila Kęsicka.
Trenerzy: M. Kohlman. K. Konowalski.
Strona 2 z 110 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1656832 Unikalnych wizyt