Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook29/10/2020 17:16:10 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
„Życzenia na Dzień Nauczyciela”
Konkursy
Kliknij, aby zobaczyć galerię

14 października 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu „Życzenia na Dzień Nauczyciela” zorganizowanego przez Zespół Szkół Sportowych w Ełku. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas I-III Szkół Podstawowych położonych na terenie naszego miasta.
Przedmiotem konkursu było stworzenie kartki z życzeniami w formacie A4 lub A3, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów oraz autorskimi życzeniami wewnątrz.
Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości, rozwoju ich zainteresowań oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. Pragnęliśmy także przyczynić się do propagowania Dnia Edukacji Narodowej i zaznaczenia ważnej roli nauczyciela w życiu młodych ludzi.
W konkursie wzięło udział blisko 30 prac wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami z wykorzystaniem różnych materiałów, a życzenia zawarte wewnątrz były szczere i wzruszające.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało się nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością i starannością. Podczas oceny uwagę zwracano na estetykę pracy, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali
Miejsce I- Julia Kaszkacha kl. IIIc Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku
Miejsce II- Kornelia Chorszewicz kl.IIIc Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku
Miejsce III- Laura Karpacz-Zielińska kl.IId Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku

Wyróżnienia:
Lena Ryszkiewicz kl.IIa Zespół Szkół Sportowych w Ełku
Martyna Zielińska kl.IIb Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku
Anna Jeżewska kl.IIa Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku

Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Wyróżnione prace można obejrzeć w holu przy świetlicy szkolnej.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy:
Ewelina Surynt
Elżbieta Potapczyk
Nauka konstruowania
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Projektowanie oraz konstruowanie budowli z klocków rozwija potencjał dziecka, który należy pielęgnować od najmłodszych lat. Klasa 0a miała możliwość zabawy w projektowanie i konstruowanie korzystając z bogato wyposażonej sali zabaw „Kolej Na Klocki”w Ełku. Zapału i pomysłów konstruktorskich nie brakowało. Nie wszystkie budowle przetrwały, ale wszystkie były wspaniałe. Podczas zajęć dzieci uczyły się wzajemnej korelacji, zaufania i współpracy, co tak bardzo przyda się w życiu dorosłym. Dziękujemy zespołowi „Kolej Na Klocki” za miłą atmosferę podczas zajęć.
Klasa 0a oraz wych. G. Sacharzewska

Zerówka lubi sport
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Podczas codziennych zajęć w klasie 0a nie brakuje sportu i ruchu. Dzieci codziennie wychodzą na świeże powietrze. Spacer oraz zabawy ruchowe na placu zabaw to podstawa. Wszyscy chętnie biegają i ćwiczą. Również podczas Europejskiego Tygodnia Sportu najmłodsi okazali się bardzo sprawni fizycznie. Klasa 0a brała udział w porannym joggingu, biegała na szybkość oraz z przyjemnością uczestniczyła w tańcach. Miała również swój maraton na wytrzymałość oraz sportowe zabawy sprawnościowe. Będą z nich wspaniali sportowcy, pełni radości i zapału.

Wych. G. Sacharzewska

"Praw­dzi­wy ar­tysta nie po­siada du­my. Widzi on, że sztu­ka nie ma gra­nic"
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Radość tworzenia i odkrywania własnych możliwości towarzyszy uczennicom klasy IVd podczas zajęć plastycznych odbywających się w ramach artystycznego koła zainteresowań. Na spotkaniach uczennice rozwijają swoje zdolności twórcze, wrażliwość estetyczną i uczą się innowacyjnego podejścia do wykonywanych tematów. Namalowały pierwsze obrazy, w których wyraziły swoją wrażliwość na barwę, światło i fakturę. Wkrótce obrazy te będą stanowiły szkolną dekorację. Wspólnie cieszymy się uzyskanym efektem prac.

Opiekun: Katarzyna Klimach

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Aby zwiększyć świadomość społeczeństwa z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji 16 października został uznany europejskim dniem przywracania czynności serca, a za początek akcji uznawany jest 16 października 2013 roku.

Odpowiednia reakcja świadków zdarzenia w odpowiednim czasie może 2-3 krotnie zwiększyć przeżywalność, dlatego ideą tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz rozpropagowanie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy podczas nagłego zatrzymania krążenia. W związku z tym każdego roku 16 października w całej Europie organizowane są pokazy prawidłowej resuscytacji. 15 października 2020r. uczniowie klasy 2S, realizujący przedmiot rehabilitacja z elementami ratownictwa, przeprowadzili w klasie 2b lekcję udzielania pierwszej pomocy. To kolejne wydarzenie w ramach działań „Starsi Uczą Młodszych”

Organizator: Katarzyna Chlewińska, Opiekunowie: Jolanta Gutowska, Dagmara Awruk, Małgorzata Kosieradzka Prowadzący: uczniowie klasy 2S LO Uczestnicy: uczniowie klasy 2b

Ślubowanie
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię
7.10.2020 - Ogólnopolska akcja „Odjazdowy bibliotekarz”
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

Odjazdowy bibliotekarz to ogólnopolska akcja koordynowana przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen”, w której nauczyciele bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżają przez miasto lub okolicę.

W tym roku jest 21 edycja, a ełccy bibliotekarze, w tym przedstawicielka ZSS w Ełku włączyła się po raz pierwszy. Rajd rowerowo – pieszy zorganizowany był przez Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy w Ełku przy Powiatowym Centrum Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Ełku, Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Ełku. Jest to akcja promująca czytanie i bibliotekarzy oraz przepiękne miasto Ełk przez: SP nr 1, SP nr3, SP nr7, SP nr9, ZSM-E, ZS nr1, ZS nr2, ZS nr5, Zespół Szkół Sportowych, Szkołę Policealną „Medyk” oraz Muzeum Historyczne w Ełku wraz z gościem specjalnym Panem dr Rafałem Żytyńcem – Dyrektorem MHE.

Oto wypowiedzi dzieci: Dlaczego warto czytać?
Czytanie: 1. Rozwija korę mózgową. 2. Odpędza smutki. 3. Niweluje stres. 4. Odmładza. 5. Wzbogaca świat wewnętrznych przeżyć.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku tak wyjątkowa akcja również się odbędzie.

Hanna Tyszko

#BlueUp Together! - razem przeciwko przemocy
Kronika

W poniedziałek 5 października 2020r, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, włączyli się do międzynarodowej akcji #BlueUp Together! - razem przeciwko przemocy.

Według raportu UNICEF z września 2018r, 'Połowa nastolatków na świecie doświadcza przemocy rówieśniczej w szkole i jej okolicach, przemoc fizyczna i różne formy dręczenia zakłócają prawidłową edukację 48% dzieci w Polsce w wieku 13-15 lat'.

Z raportu wynika, że w Polsce 48% uczniów w wieku 13-15 lat deklaruje, iż co najmniej raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy doświadczyło przemocy ze strony rówieśników w szkole. Gorszy wynik uzyskała m.in. Kanada (50%), Francja (51%) czy Węgry (51%). Najgorzej w zestawieniu wypada Litwa (66%) i Łotwa (63%). Najmniej nastolatków deklarujących doświadczenie przemocy rówieśniczej w szkołach jest w Szwecji (28%), Islandii (29%) i Hiszpanii (33%)'.

#BlueUp Together! (14th Annual World Day of Bullying Prevention) - to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania przemocy, który w tym roku odbył się po raz czternasty. W pierwszy poniedziałek października, uczniowie, szkoły i różne społeczności na całym świecie, stają się niebieskie - solidarnie razem przeciwko przemocy i cyberprzemocy. 5 października uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku włączyli się w akcję #BlueUp ubierając się na niebiesko. W ten wyjątkowy poniedziałek, szkoła potocznie zwana 'Zieloną' stała się 'Niebieska'. Akcję w ZSS zainicjowały nauczycielki języka angielskiego - Marlena Milewska i Edyta Ostrowska. Stała się ona częścią międzynarodowego projektu eTwinning 'Beyond Borders: Buddies not Bullies' prowadzonego przez anglistki. W projekcie, którego głównym celem jest zapobieganie przemocy w szkole i uświadamianie uczniów, że dobro jest super-mocą, biorą udział szkoły z Polski, Turcji, Tunezji, Italii, Francji, Gruzji, Rumunii i Litwy. 'Beyond Borders: Buddies not Bullies' został zatwierdzony we wrześniu 2020r przez Biuro eTwinning Polska i biuro eTwinning Turcja.

Zdjęcia naszych 'niebieskich klas' można zobaczyć na oficjalnej stronie
www.stompoutbullying.org. Jesteśmy również jedyną szkołą z Polski, która pojawia się na liście zwolenników #BlueUp 2020!

Marlena Milewska

Artykuł w Rozmaitościach Ełckich

Konkursy szkolne
Konkursy
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
KONKURS PLASTYCZNY „EŁK-moja mała ojczyzna”
Konkursy
REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu:
 kształtowanie tożsamości i przynależności społecznej,
 ukazywanie wyjątkowości naszego miasta,
 zdobywanie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej,
 rozwijanie wyobraźni i pomysłowości uczniów.

Warunki uczestnictwa:
1.W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-VIII.
2. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, której tematem będzie Ełk.
3.Technika: dowolna.
4. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę.
5. Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane: imię i nazwisko autora, wiek, klasa.
6. Kryterium oceny prac: komisja konkursowa będzie brać pod uwag zgodność z tematem, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne pracy.
7. Termin składania prac: do 06.11.2020r.
8. Miejsce składania prac: sala 113.
9. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu. Będzie zorganizowana wystawa prac.
10. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody.
11. Organizator konkursu: Katarzyna Klimach

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZĘ TWÓRCZYCH POMYSŁÓW
ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!

Strona 2 z 156 < 1 2 3 4 5 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2332118 Unikalnych wizyt