Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/04/2019 15:54:50 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wybory Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego
Kronika4 grudnia 2013r w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego.
Głosować mogli wszyscy uczniowie i nauczyciele LO.
Oto wyniki wyborów:

1. Monika Januszewska, kl. 2B1 - Przewodnicząca SU LO

2. Karolina Komar kl. 2C - Zastępca Przewodniczącej SU LO

3. Adelina Przytulska, kl. 1B - Skarbnik SU LO.

Gratulujemy i oczekujemy owocnej współpracy,
opiekunowie SU LO - M. Skutnik i K. Cybulska-Buźniak.
Drużynowe Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym SP
Sukcesy29 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym SP (w kategorii dziewczęta i chłopcy).

Reprezentacja dziewczyn naszej szkoły, w składzie:
Nasiadko Sandra, Albo Natalia i Kirycka Kinga
wywalczyła II miejsce.

Natomiast reprezentacja chłopców, w składzie:
Sańczuk Elgor, Furman Konrad i Borowy Stanisław
wywalczyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grzegorz Orzeł
„LALKA” W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
KronikaDnia 29.11.2013 r. uczniowie klas I i II naszego liceum w ramach prowadzonej edukacji teatralnej odwiedzili Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W teatrze tym, który należy do największych teatrów muzycznych w Polsce oglądaliśmy „Lalkę” wg. powieści Bolesława Prusa , a w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Jest to pierwsze w Polsce przedstawienie „Lalki” w formie musicalowej. Spektakl, który obejrzeliśmy zdobył między innymi nagrodę marszałka województwa pomorskiego za najlepszy spektakl roku 2010. Reżyser, którego znakiem rozpoznawczym jest przełamywanie konwencji, z wielką uwagą i pietyzmem w warstwie fabularnej trzyma się pierwowzoru powieści Bolesława Prusa. W przedstawieniu wykorzystany został wątek miłości między Izabelą Łęcką i Stanisławem Wokulskim. Stanisław Wokulski u reżysera to pełen tajemnicy i sprzeczności kupiec. Izabela Łęcka natomiast jest bardzo wrażliwą dziewczyną, nie dającą sobie rady ze swoimi emocjami, która poszukuje szczęścia. Niemal każda postać w spektaklu to marionetka ograniczana przez sznurki i dziwny ruch sceniczny, który jednocześnie bawi i przeraża widza. Bolesław Prus w jednym z felietonów napisał: „Kto Lalkę przeżył – wiele przeżył”. I tak było z wersją powieści, którą obejrzeliśmy. Jesteśmy zgodni, że oglądaliśmy dzieło wybitne, zrealizowane z wielkim rozmachem scenicznym, nowinkami technicznymi, przepięknymi kostiumami, wspaniałą muzyką na żywo, przeuroczą grą aktorów i popisami tanecznymi.Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny w Gdyni gwarantuje perfekcjonizm na poziomie europejskim.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Gdańsku, stanowiącym jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Zwiedziliśmy reprezentacyjną część Głównego Miasta: Ratusz, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę i Żuraw- charakterystyczny dźwig portowy z 1444roku.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Zastocka
Godziny otwarcia ORLIKA w grudniu
OgłoszenieW grudniu zapraszamy na ORLIK:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 18:00
- soboty, niedziele w godzinach 13:00 - 18:00

ORLIK będzie zamknięty w dniach 24,25,26 oraz 31 grudnia.
„Daj siebie innym - umiem pomagać potrzebującym"
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

26 listopada 2013r w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów uczniom liceum, którzy uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy organizowanym przez Fundację Ratujmy Życie w ramach projektu „Daj siebie innym - umiem pomagać potrzebującym".
Uroczystość z udziałem Pana Michała Okuniewskiego – Prezesa Fundacji Ratujmy Życie, Dyrektora Oddziału Fundacji w Olecku Tomasza Dziokana ,Pani Ewy Litman – Dyrektora ZSzS , Pani Joanny Kupidłowskiej i Pani Doroty Karpińskiej - zastępców Dyrektora ZszS, Pana Roberta Miszkiela – przedstawiciel Radia 5, Partnera Medialnego projektu, nauczycieli i uczniów przebiegała w niepowtarzalnej, przyjaznej atmosferze.
Uczniowie z dumą i zadowoleniem odbierali certyfikaty z rąk Pana Michała Okuniewskiego i Pana Roberta Miszkiela. Pani Dyrektor Ewa Litman pogratulowała uczniom i wyraziła przekonanie, że dzięki takim projektom nie tylko w szkole, lecz także w środowiskach, w których na co dzień żyjemy, będzie znacznie bezpieczniej.
Wszyscy zebrani tego dnia w sali gimnastycznej mogli zobaczyć jak ważne jest otwarcie własnych serc dla innych ludzi. Dzieci z klasy 2a ubierając się w czerwone koszulki pokazały, że jako klasa są jednym wielkim, tętniącym życiem sercem. Natalia Albo, uczennica klasy VIb, wspaniale wykonując utwór Edyty Gepert „Kocham Cię Życie” przypomniała nam , że życie jest najpiękniejszym i najcenniejszym darem.

Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości: Pani Annie Kuczyńskiej, Pani Teresie Mierzwińskiej i klasie IIa, Pani Teresie Gorajewskiej, Pani Ewelinie Koniecko.

Gratulujemy młodzieży wspaniałej postawy i zaangażowania. Pamiętajcie, że każdy ma w sobie coś, co może podarować drugiej osobie.

Katarzyna Cholewińska
-ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH-
OgłoszenieUWAGA!!!
Przyjmujemy już zapisy do Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku:
- dzieci 5 i 6 letnich (rocznik 2008 i 2009) do oddziałów przedszkolnych
- dzieci 6 i 7 letnich (rocznik 2007 i 2008) do klas pierwszych

Zapraszamy Rodziców do sekretariatu szkoły w godz. 7.30 - 14.30
Sport
OgłoszeniePrzyszkolny klub sportowy UKS Maratończyk realizuje grant miejski „Sport na wesoło”. Grant dotyczy szkolenia w zakresie Piłka Nożna i Piłka Siatkowa. W projekcie bierze udział łącznie 28 uczniów. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły. Dzieci oprócz podstawowego szkolenia sportowego biorą udział w zawodach. Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta Ełk.
Ze sportowym pozdrowieniem Grzegorz Orzeł.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Kronika 12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w części artystycznej pokrótce zapoznali się z sytuacją Polaków w czasie I wojny światowej oraz etapami kształtowania się państwowości polskiej w 1918 roku. Wysłuchali recytacji wierszy w wykonaniu uczennic klasy VIa. W trakcie przedstawienia zostały odśpiewane pieśni patriotyczne przez uczniów klasy Va, których do występu przygotowywał pan Paweł Borzeński.
Akademia zakończyła się projekcją krótkiego filmu pochodzącego z 1938 roku, poświęconego obchodom dwudziestej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowana uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów i w ciekawy sposób poszerzyła ich wiedzę historyczną.

Organizatorzy: J. Gaworska, P. Borzeński, E. Koniecko, T. Kowalko, K. Klimach
W krainie witamin
KronikaDzieci z kl. „0”a kolejny raz zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, tym razem podczas przedstawienie pt. „W krainie witamin”. W prosty i zrozumiały sposób sześciolatki przedstawiły zasady zdrowego odżywiania.
W związku z tym, że jesteśmy szkołą promującą zdrowie dbamy o świadomość dzieci dotyczącą zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia.

Małgorzata Zdankowska
SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć


Dnia 29 października 2013 r. miało miejsce pierwsze „Spotkanie z książką” w ramach akcji promującej czytanie. Pani Ewelina Koniecko wraz z kilkorgiem uczniów z klasy VIb: Natalią Albo, Konradem Furmanem, Miłoszem Lisem oraz Jakubem Lutyńskim udali się do grupy sześciolatków. Najmłodsi uczniowie z grupy pani Małgorzaty Zdankowskiej umiejscowiły się wokół starszych kolegów, którzy przeczytali im historię o dzielnym żółwiku pt. „Franklin boi się ciemności”. Dzieci w skupieniu wysłuchały tej opowieści, a następnie przypomniały sobie przebieg wydarzeń i uporządkowały ilustracje do tekstu w porządku chronologicznym. Każdy uczeń otrzymał ilustrację, którą pokolorował. Wykonywali tę czynność z wielkim zaangażowaniem, czego efektem były piękne, barwne prace. Kiedy starsi koledzy żegnali się, młodsi wyrazili nadzieję na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w listopadzie. Prace uczniów zostaną wyeksponowane na gazetce znajdującej się w holu na I piętrze naszej szkoły.

Ewelina Koniecko
Sukces w konkursie plastycznym
SukcesyZ prawdziwą przyjemnością chciałabym poinformować, iż uczennica klasy IV a- Karolina Niecikowska- zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Więc chodź, pomaluj mój świat- Fundusze Europejskie w oczach dziecka” organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie warmińsko- mazurskim. Uczennica wykonała pracę pt. „Oceanarium” będącą wyrazem pragnień związanych z istnieniem tego obiektu w naszym województwie.

Ewelina Koniecko
Strona 100 z 122 << < 97 98 99 100 101 102 103 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1836746 Unikalnych wizyt