Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook17/12/2018 18:35:28 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Klasa IV „b” wicemistrzem województwa.
SukcesyW sobotę 16.02 rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Orlików. Miejscem zawodów była Hala gimnazjum w Olsztynku. Chłopcy z IV b grali w barwach Rony, gdyż były to rozgrywki klubowe.

W zawodach finałowych po wygraniu turniejów kwalifikacyjnych z udziałem 20 zespołów, zagrały 3 zespoły Naki Olsztyn, 2 zespoły Rony 03 Ełk, a także Olimpia 2004 Ebląg.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, gdzie Rona I Ełk i Naki I pewnie je wygrały. W I półfinale zespół Naki I zagrał z Olimpią i wygrał 3:0. Natomiast w drugim półfinale zespół Rony Ełk także pewnie pokonał Naki II 2:0.

W wielkim finale spotkały się zdecydowanie dwa najlepsze zespoły. Mecz Rony i Naki zakończył się bezbramkowym remisem i o wyniku decydowały rzuty karne a w nich zawodnicy z Olsztyna okazali się lepsi i wygrali 2:0.
Szkoła Odkrywców Talentów
KronikaZ przyjemnością informuję, że obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Samorządowych uzyskały tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, nadawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Otrzymanie tego tytułu jest wyrazem uznania i świadczy o tym, że zarówno Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6, jak i Liceum Ogólnokształcące przyczynia się do odkrywania i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że umieszczenie na polskiej mapie Szkół Okrywców Talentów, znajdującej się na stronie internetowej Odkrywamy talenty, będzie promocją naszej szkoły w regionie i środowisku lokalnym.
Wystawa minerałów
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia8 lutego br. uczniowie klasy III a oraz uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych zorganizowali wystawę minerałów i bursztynu. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy wystawy z zainteresowaniem oglądali okazy. Zainspirowało to wielu z nich do tworzenia własnych kolekcji.

Opiekun: Grażyna Sacharzewska
BIAŁE SZALEŃSTWO
Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 7.02.2013 r. w naszej szkole zorganizowany został wyjazd do ośrodka narciarskiego – Gołdapi. Na stokach Pięknej Góry (Gołdapskiej Góry), w centrum Sportowo – Rekreacyjnym Piękna Góra mieliśmy okazję nauczyć się jazdy na nartach. Pod okiem nauczycieli wychowania-fizycznego uczniowie dzielnie uczyli się i doskonalili swoje umiejętności narciarskie. Te osoby, które od dawna z nartami i snowboardem są „za pan brat”, pięknym slalomem zjeżdżały samodzielnie. Wszystkie zjazdy odbywały się z zachowaniem zasad bezpiecznego poruszania się na stokach górskich. Siły swoje regenerowaliśmy pysznym jedzeniem, gorącą herbatą i czekoladą. Rewelacyjne warunki pogodowe i świetne humory uczestników oraz opiekunów sprawiły, że wyjazd udał się wyśmienicie. Było to po prostu „białe szaleństwo”. Wszyscy byliśmy zgodni, że na taką zimową atrakcję zapisujemy się ponownie za rok.

Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas: IB1, IB2, VIa, VIb

Opiekunowie: Katarzyna Klimach, Aneta Dobkowska, Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł

Szanowni maturzyści
Uprzejmie informuję maturzystów, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zbiór zadań maturalnych z matematyki z rozwiązaniami. Zbiór ten może okazać się pomocny w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki.

Przypominam również, że na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się inne publikacje, które mogą być pomocne w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki. Są to:

1. arkusze egzaminacyjne z rozwiązaniami z lat 2010–2013

2. arkusze z badań diagnostycznych z 2009 i 2010 roku

3. arkusz przygotowany do wewnątrzszkolnego zastosowania w 2012 r. wraz z rozwiązaniami.


Zapraszam do skorzystania
"Pierwsze koty za płoty"
SukcesyPolska Reprezentacja Piłki Siatkowej Kobiet nie powstydziłaby się takiego zapału i charyzmy jaki w dniu dzisiejszym towarzyszył naszym uczennicom z klas IV w starciu z przeciwnikami z innych ełckich szkół podstawowych. Emocje na miarę ekstraklasy, które z pewnością zaspokoiłyby oko i serce najbardziej wymagających kibiców. Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas IV w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się w dniu dzisiejszym stanowiły siatkarski debiut naszych „czwartaków”, gdzie miały pierwszy raz możliwość zweryfikowania swoich umiejętności siatkarskich na tle innych zespołów. Pomimo braku zwycięstwa w turnieju, drużyna w pełni zdała swój pierwszy egzamin w stosunku do tego co było na tym etapie szkolenia zaplanowane. Dziewczynki jako jedyny zespół grały na trzy podania przy zachowaniu odpowiedniej techniki odbić zarówno sposobem oburącz górnym jak i dolnym. Jedynym słabym punktem zespołu była nieregularna zagrywka sposobem dolnym, nad którym musimy jeszcze bardziej popracować. Jak wiemy każdy młody sportowiec chciałby zwyciężać jak najprędzej, jednakże na tym etapie szkolenia, zwycięstwa nie są najważniejsze. Chodzi głównie o odpowiednią techniką siatkarską, która zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Życzę Wam dziewczęta cierpliwości w treningach, a sukcesy przyjdą same. Przypomnę tylko, iż chłopcy będą mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności już 12 lutego. Trzymam za Was kciuki.
Jarosław Andrzejewski
Obóz siatkarski
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Ferie zimowe, choć znacznie krótsze od wakacji są czasem wyjątkowe. Po ostatnim dzwonku w szkole zaczyna się upragniona i długo oczekiwana przerwa od ciężkiej, intensywnej nauki. Każdy spędza ją tak, jak lubi najbardziej. Zależne jest to od wielu czynników, z których główny to przede wszystkim preferencje związane z wyborem aktywności. Dla jednych ferie są doskonałą okazją do „leniuchowania”, dla innych to czas doskonalenia swoich umiejętności sportowych oraz nabywania nowych, bo przecież nie od dziś wiadomo, że „trening czyni mistrza”.
Uczniowie klasy „IV” a” o profilu siatkarskim w dniach 28.01 – 1.02 uczestniczyli w obozie sportowym zorganizowanym w ośrodku wypoczynkowym „Knieja” w Rajgrodzie. Dla jego uczestników był to czas intensywnej pracy poprzez nabywanie nowych umiejętności sportowych i doskonalenie już posiadanych. Dzięki dwóm treningom dziennie, rano i wieczorem, dzieci miały możliwość pracy nad ulepszaniem i poprawą kondycji fizycznej.
Ciężka praca uczestników obozu była sowicie nagradzana. Wieczorami odbywały się zajęcia rekreacyjne podczas, których dzieci mogły odprężyć się i wypocząć przy grach i zabawach ruchowych. Na koniec pobytu zorganizowana została dyskoteka, na której świetnie bawili się wszyscy uczestnicy.
Warunki pobytu jakie zapewnił ośrodek wypoczynkowy „Knieja” były naprawdę rewelacyjne. Z pewnością zaspokoiłyby one oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości.
Ogromne podziękowania należą się władzom samorządowym miasta Ełku, gdyż obóz w całości sfinansowany był ze środków budżetu miasta Ełku. Dzięki temu dzieci nie poniosły żadnych kosztów finansowych związanych z pobytem.
Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 znów tryumfuje!
SukcesyMłodzi piłkarze UKS Rona 03 Ełk w której barwach występowała klasa IV b zdobyli główna nagrodę w turnieju rocznika 2002. W finałowym spotkaniu pełnym dramaturgii pokonali silną drużynę rosyjską Sdiusszur-5 Kaliningrad 2:1, zdobywając decydująca bramkę w samej koocówce. Zwycięstwo w takich okolicznościach wywołało zdwojoną radośd. Chłopcy z Naszej szkoły i w meczach otwierających drogę do najważniejszej rozgrywki wyeliminowali oba zespoły Naki Olsztyn. W turnieju udział wzięło dziewięd zespołów (nie dojechali Litwini), które najpierw rywalizowały w
grupach, a potem w systemie play off. Główną nagrodę chłopcy z IV b odbierali z rąk pani Dyrektor
Ewy Litman.

Oto tabela Turnieju Rona Cup 2013:
1. Rona 03 Ełk
2. Sidsszur-5 Kaliningrad
3. Naki Olsztyn
4. Naki II Olsztyn
5. Stomil Olsztyn
6. Wigry Suwałki
7. ŁKS Łomża
8. Rona 03 II Ełk
9. Szkółka Piłkarska Suwałki
Obóz zimowy klasy IV „ b”!
KronikaW dniach 28. I -02.02 klasa IV b ( klasa o profilu piłka nożna) przebywała na obozie sportowym w Orzyszu. Warunki jakie mieli chłopcy były bardzo dobre i do treningów i do wypoczynku między nimi. Zgrupowanie odbywało się w ośrodku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Obóz sportowy w Orzyszu przebiegał zgodnie z planem. Główną atrakcją zgrupowania były solidne treningi, chłopcy trenowali 2-3 razy dziennie na dużej hali. Zmęczenie regularnie narastało. Forma zespołu z dnia na dzień rosła. Najważniejszą informacją jest to, że wszyscy zgrupowanie zakończyli zdrowi!
Podczas obozu chłopcy z IV b w ramach odnowy biologicznej mieli do dyspozycji saunę. W przerwach między posiłkami i treningami chłopcy odpoczywali i rozgrywali turniej tenisa stołowego. Mimo ciężkiej pracy i braku komputerów oraz gier psp było wesoło i nikt się nie nudził. Chłopcy wieczorem coraz szybciej zasypiali. Przypominamy, że tradycyjnie na obozach sportowych, z telefonów komórkowych chłopcy korzystali o wyznaczonych porach.

Galeria
W naszej szkole nigdy nie jest nudno!!!
KronikaOd poniedziałku 21 stycznia trwają zajęcia otwarte "Zima w szkole 2013" w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Codziennie już od rana dzieci czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie zajęć. Nawet mróz nie przeszkadza nikomu w przyjściu do szkoły. Dodatkową atrakcją są pokazy przygotowane przez uczniów liceum. Zainspirowani niedawną wystawą w Parku Naukowo Technicznym, przygotowali cykl doświadczeń, które pobudzają wyobraźnię oraz zachęcają do odkrywania zjawisk naukowych w codziennym życiu. Skorzystaliśmy również z oferty Muzeum Ełku i okazało się, że każdy ma zadatki na bycie archeologiem. Miłośnicy sportu również nie tracili czasu i wykorzystali czas na zabawy i gry zespołowe, a najbardziej odporni skorzystali także z zajęć na pływalni. Mimo mrozu nie brakuje chętnych do wyjścia na sanki. Codziennie przygotowywane są pyszne obiady w naszej stołówce. Ferie zakończymy wizytą w kinie w Ełckim Centrum Kultury. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu wypoczynku
z programu grantów Prezydenta Miasta Ełku możemy zapewnić dzieciom tak ciekawe i bezpieczne ferie. W imieniu zadowolonych i uśmiechniętych dzieciaków serdecznie dziękuję, wszystkim nauczycielom, którzy jako wolontariusze organizują bezpieczny wypoczynek uczniom.
Zimowe szaleństwo
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Zimowa pogoda dopisuje, dlatego młodzież naszego liceum wzięła 17 stycznia 2013 roku udział w kuligu. Z atrakcji tej skorzystali uczniowie klas IC, IIA i IIB2 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Chociaż zabrakło słońca, humory dopisywały wszystkim. Jazda na sankach przez pięknie wyglądający las, rzucanie się śnieżkami i kiełbaska z ogniska to podstawowe atrakcje takiej imprezy (tylko dlaczego ten śnieg jest taki mokry?). Zmęczeni, oblepieni śniegiem, ale w doskonałych humorach, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu. A jutro znów trzeba na lekcje…
Strona 100 z 114 << < 97 98 99 100 101 102 103 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1710127 Unikalnych wizyt