Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook13/12/2018 08:59:58 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Od przedszkolaka do uczniaka
Kronika
Dzień Otwarty
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

W sobotę 13 kwietnia jak co roku Zespół Szkół Samorządowych otworzył swoje drzwi dla wszystkich chętnych do zwiedzania, poznania oferty edukacyjnej, spotkania z uczniami i nauczycielami oraz oczywiście wspólnej zabawy. Atrakcji nie brakowało. Uroczyste otwarcie odbyło się o 9.30 w sali gimnastycznej szkoły. „Dzień ten sprawia, że nas wszystkich tu zebranych więcej łączy niż dzieli. Otwierając dziś wspólnie drzwi do szkoły, otwieramy też nasze serca” – słowa pani Katarzyny Cholewińskiej, prowadzącej spotkanie, najlepiej oddają atmosferę, jaka panowała w sobotę w szkole.
Spotkanie z posłem na Sejm panem Pawłem Papke
KronikaW sobotę 13 kwietnia o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyło się uroczyste spotkanie z posłem na Sejm panem Pawłem Papke, który w reprezentacji Polski w piłce siatkowej rozegrał 149 oficjalnych meczy (w latach 1996–2003), w tym 59 w Lidze Światowej (w latach 1998–2002). Obecni na uroczystości młodzi adepci sportu z całego miasta mieli szansę, by w swoich umysłach i sercach odkryć piękno sportu , piękno siatkówki i dowiedzieć się, jak sport może kształtować i wpływać na życiowe wybory.
Pan Paweł Papke bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania uczestników spotkania, złożył podpisy na koszulce i piłce oraz rozdał autografy. Słowa gościa: „Być siatkarzem to dla mnie coś, co kocham. To wspaniałe uczucie: rozegranie dobrego pojedynku, gra o zwycięstwo, emocje, mnóstwo publiczności, która się tym pasjonuje.” na pewno wielu osobom na zawsze zapadną w pamięci.
Na spotkaniu obecny był również pan Janusz Porycki - sportowiec, działacz i dziennikarz sportowy, nazywany „chodzącą encyklopedią sportu na Warmii i Mazurach”. Wydał już 5 tom Panoramy Sportu Warmii, Mazur i Powiśla, którego egzemplarz wraz z dedykacją otrzymała szkoła.
Uroczystość zakończyły mecze siatkówki rozegrane między uczniami Liceum Ogólnokształcącego a przedstawicielami Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy możliwość zetknięcia się z wybitną postacią polskiego sportu i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.
Recepta na zdrowie – promujemy zdrowy styl życia
KronikaZ przyjemnością informujemy, iż w dniu 13 kwietnia 2013 r. ogłoszone zostały wyniki II edycji konkursu dla przedszkolaków pt. ,, Recepta na zdrowie”. Na konkurs wpłynęło wiele prac. Prace były rozpatrywane w dwóch grupach wiekowych pięcio - i sześciolatków.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i przesłane prace , niestety nie mogliśmy wszystkich nagrodzić...! Szczęśliwymi laureatami konkursu zostali:
Grupa pięciolatków:
I MIEJSCE ADRIAN ZDANKOWSKI PRZEDSZKOLE ,,NIEZAPOMINAJKA” w EŁKU
II MIEJSCE GABRYSIA CHOJNOWSKA i ADAM RACZKOWSKI -PRZEDSZKOLE ,,SŁONECZNA ÓSEMKA” w EŁKU
III MIEJSCE MAJA GUZEK PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” w EŁKU
Grupa sześciolatków:
I MIEJSCE IGA RUTKOWSKA SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA nr 6 w EŁKU
II MIEJSCE NATALIA OKSENIUK PRZEDSZKOLE ,,PEREŁKA” w EŁKU
III MIEJSCE NATALIA KLIMACH PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” w EŁKU
WYRÓŻNIENIA KACPER GUZEK PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,SŁONECZKO” w EŁKU
GABRYSIA FELLER SZKOŁA PODSTAWOWA SPORTOWA nr 6 w EŁKU
JULIA JAROMA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 9 w EŁKU
MAJA GODLEWSKA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 9 w EŁKU
LENA FILIKS PRZEDSZKOLE ,,NIEZAPOMINAJKA” w EŁKU

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
Jolanta Gutowska
Teresa Mierzwińska
Grażyna Syrwid - Paszkowska
Teatr Roma „Deszczowa Piosenka”
KronikaDnia 11 kwietnia 2013 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy, do Teatru Muzycznego Roma na musical „Deszczowa piosenka” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 2A, 2B2, 2D, 1C, 2B1, 3A, 3B, 6a. 6b.
Naszą wycieczkę w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Z punktu widokowego podziwialiśmy przestronność stadionu, jego architekturę i przez pewien czas czuliśmy się jak kibice. Byliśmy również świadkami wymiany murawy po meczu.
Następnie udaliśmy się do Teatru Roma, który po raz kolejny zachwycił nas własną inscenizacją musicalu. „Deszczowa piosenka” to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych na świecie. Nakręcona w 1952roku komedia należy do klasyki kina. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood, pod koniec lat 20. Jest to trudny okres przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Są w tym musicalu role, które wymagają najwyższego kunsztu, a aktorzy Teatru Roma zagrali je brawurowo. Atrakcją wieczoru i zarazem nowinką techniczną jest ulewny deszcz padający na scenie, w którego strugach wykonywany jest nieśmiertelny przebój „Singin’ In The Rain”. Efekt przygotowała doświadczona firma brytyjska wsławiona współpracą z najlepszymi scenami operowymi świata. Możemy podziwiać także orkiestrę grającą jak za złotych lat Hollywood, a przepiękne kostiumy, partie taneczne aktorów ze stepowaniem w roli głównej czynią ten spektakl widowiskowym jakiego jeszcze nie oglądano na polskiej scenie muzycznej. Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny Roma gwarantuje perfekcjonizm i z wielkim zniecierpliwieniem czekamy na następną propozycję dyrektora teatru.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Anna Rutkowska, ks. Sławomir Kudrawiec
Turniej BRD
Sukcesy10 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w finale miejskim Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Joanna Babińska, Julia Jurkowska oraz Stanisław Borowy wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego. Otrzymali dyplom oraz nagrody.

Jerzy Sowulewski
Spotkania indywidualne rodziców
OgłoszenieZe względów organizacyjnych spotkania indywidualne z rodzicami odbędą się 16 kwietnia (wtorek):

* 16:00 - 17:00 SP,
* 16:30 - 17:30 LO.


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą zapoznać się z osiągnięciami w nauce swoich dzieci, frekwencją na zajęciach lub porozmawiać z nauczycielem uczącym danego przedmiotu.
TARGI EDUKACYJNE 2013
KronikaKliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dnia 06.04.2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyły się XI Targi Edukacyjne, w których uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne o różnym profilu kształcenia. Pomagają one uczącej się młodzieży w zdobyciu wiarygodnej i wszechstronnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia w istniejących szkołach średnich w Ełku. Przygotowując naszą szkolną ofertę edukacyjną na tegoroczne targi zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Dlatego stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Zaprezentowaliśmy swoje liczne sukcesy i osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna szkoły ukazała największe atuty naszej placówki i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły, którzy byli najlepszym źródłem informacji o szkole w której uczą się i pomagali w podjęciu trafnego wyboru. Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób licznie przybyłych na tegoroczne targi.

Koordynatorem przygotowań wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach i Jarosław Andrzejewski.

W tworzeniu prezentacji szkoły udział brali uczniowie klas IB1,IIB1, IIIB, którym należą się szczególne podziękowania:

Marta Pomichter, Anna Cekała, Mariola Malinowska, Magda Januszewska, Karolina Turowska, Natalia Mścichowska, Magda Wysocka, Natalia Krukowska, Iza Boruszewska, Monika Januszewska i Maciek Niedźwiecki.
Indywidualne Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym
Sukcesy26 marca 2013r. w SP9 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Ełku Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z Ełku. Sandra Nasiadko z klasy 5b została wicemistrzem Ełku. Gratulujemy sukcesu.
I Wiosenna Spartakiada o Puchar Prezydenta Miasta Ełku
KronikaKLIKNIJ, aby obejrzeć zdjęcia

Dnia 26 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyła się I Wiosenna Spartakiada o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, w której udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich ze wszystkich ełckich szkół podstawowych. Gościem imprezy był zastępca Prezydenta Miasta Ełku pan Artur Urbański. Celem zawodów było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, promocja aktywnej formy spędzania wolnego czasu, wzmacnianie sprawności fizycznej i przezwyciężanie własnych słabości, stworzenie możliwości współzawodnictwa sportowego, a przede wszystkim wspólna radosna zabawa.
Spartakiada rozpoczęła się prezentacją drużyn poszczególnych szkół oraz wspólną rozgrzewką. Nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku przygotowali i przeprowadzili konkurencje sportowe. Uczniowie zmagali się między innymi w wyścigach: rzędów, w workach, zaprzęgów, na kocach oraz skokach łączonych. W sportowej atmosferze mali zawodnicy wykonywali zadania sprawnościowe. Poprzez zabawę mogli kształtować i doskonalić sportowe zdolności, rozwijać umiejętności społeczne oraz uczyć się sportowego ducha walki. Drużynom towarzyszyli kibice, którzy zagrzewali do walki okrzykami i dopingowali swoich kolegów.
Sportowa rywalizacja zakończyła się wręczeniem nagród. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku i to właśnie ona otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Ełku, natomiast trzecie miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Zostały także wyłonione sportowe talenty. Najlepszych sportowców z poszczególnych szkół wyróżniono medalami. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie zawodników. Mamy nadzieję, że spartakiada na stałe wpisze się w miejski kalendarz imprez sportowych.
II Ełckie Forum Młodzieżowe
KronikaDnia 25 marca 2013 roku uczniowie klas: IIIB, IIID1 i IIID2 wzięli udział w II Ełckim Forum Młodzieżowym zorganizowanym przez Koło Lokalne Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele ełckich szkół ponadgimnazjalnych, którzy podczas forum mieli okazję nawiązać dyskusję z zaproszonymi reprezentantami władz lokalnych i parlamentarnych. Podczas spotkania uczniowie zadawali rozmaite pytania dotyczące, m.in.: rynku pracy w Ełku, miejskich inwestycji oraz rozwoju turystyki w naszym regionie. Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach prezentowali dotychczasowe osiągnięcia i działania lokalnych władz w zakresie poruszanego tematu. Dosyć często odpowiedzi te wzbudzały emocje i pewne kontrowersje, szczególnie wśród tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazalnych, którzy już teraz zastanawiają się nad swoją przyszłością edukacyjną bądź zawodową.
Niewątpliwie, organizacja tego typu spotkań w Ełku jest potrzebna, ponieważ ełcka młodzież ma możliwość podzielenia się swoimi potrzebami i oczekiwaniami z reprezentantami władz samorządowych, a także zaangażowania się w lokalną polityką.

Joanna Gaworska
Strona 97 z 113 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1706343 Unikalnych wizyt