Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/01/2018 08:31:23 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Spotkanie rodziców dzieci pięcio-, sześcioletnich
Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klasy zerowej i klasy pierwszej na spotkanie organizacyjne w dniu 10 czerwca 2010 r. o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej.
Konkursy, konkursy...
Wiosnę rozpoczęliśmy od zbierania laurów za dotychczasową pracę naszych uczniów i nauczycieli.
Patryk Nowacki, uczeń III klasy LO, zajął II miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Opiekunem była pani Małgorzata Kosieradzka. Konkurs odbył się 26 marca 2010 r. Organizatorem było Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół nr 2 im.K.K. Baczyńskiego w Ełku.

Mateusz Milewski z VIb SP został laureatem WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO MATEMATYKA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Mateusz przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem pani Anny Rutkowskiej.
Zwycięzcom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Policjanci podczas Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanego 10.03.2010 r. w naszej szkole uświadomili młodym internautom, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Celem działań było zwrócenie uwagi, że postęp w rozwoju nowoczesnych technologii, oprócz pozytywnych aspektów, wiąże się także z powstawaniem zagrożeń, których ofiarami stają się coraz częściej młodsi internauci.

zdjęcia z kroniki szkolnej
Goście z Grodna
W dniach 05.03.10-07.03.10r. ponownie gościliśmy w Ełku uczniów i ich opiekunów ze Szkoły Średniej Nr3 w Grodnie. Miłych gości przywitaliśmy na terenie szkoły. Pokazaliśmy im nowo otrzymane wyposażenie i niedawno wyremontowaną salę gimnastyczną. Na wszystkich wrażenie zrobiła nowa pracownia językowa i tablice interaktywne.
Pomoc schronisku zwierząt
Pierwszaki z naszej szkoły zorganizowały akcję zbiórki karmy do schroniska. Akcja trwała od 12 lutego do 28 lutego 2010. Dzieci z kl. 0 - III SP zbierały karmę, koce, miski i przekazały do sali 24.
3 marca w obecności Radia 5 i telewizji lokalnej TELETOP dary przekażemy do Schroniska k/Ełku
Ziściło się marzenie nauczycieli i uczniów.
W dniu 21 stycznia 2010 roku nastąpiło oficjalne otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej. W uroczystościach udział wzięli: Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz i Zastępca Prezydenta Artur Urbański, Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Pieńkowski, Ksiądz Proboszcz Parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej Jan Ostrowski, inspektor nadzoru budowlanego Zdzisław Strupiński, Halina Bender Kierownik Zespołu Inwestycji, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych.
Roboty remontowe rozpoczęły się 26 października 2009 roku na zlecenie Urzędu Miasta Ełku, które w całości finansowało inwestycję.

Zdjęcia
Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 6
Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku ogłasza zapisy do grupy przedszkolnej (rocznik 2004) i do klas pierwszych (rocznik 2003) na rok szkolny 2010/2011.

Zapisy dzieci będą przyjmowane codziennie w godzinach 8:00 - 13:00 do dnia 31.03.2010 r. w sekretariacie szkoły.

Serdecznie zapraszamy.
Zajęcia z projektu "Aktywny uczeń..."
Od tego tygodnia ruszają zajęcia pierwszej części projektu "Aktywny uczeń...". Uczniowie klasy IC, którzy zadeklarowali udział w projekcie rozpoczną zajęcia w poniedziałek na 7 i 8 lekcji czyli od 13.35 do 15.05. Pozostali uczniowie mają do wyboru dwa terminy: poniedziałek od 15.15 do 16.45 lub wtorek po lekcjach, czyli od 14.25 do 15.55.
Do zajęć zostali zakwalifikowani tylko uczniowie, którzy zadeklarowali udział w bloku matematycznym. Pozostałe grupy nie zostały utworzone z powodu zbyt małego zainteresowania. Istnieje jeszcze możliwość zmiany deklaracji bloku przedmiotowego na matematyczny.
Sukcesy sportowców
Cieszymy się z sukcesów drużyny tenisa stołowego. Od ubiegłego roku szkolnego uczniowie klas IV-VI uczą się grać w tenisa stołowego pod kierunkiem pana Grzegorza Orła. Cieszymy się z pierwszych sukcesów naszej drużyny. W Mistrzostwach Ełku w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych chłopcy zajęli II miejsce i zakwalifikowali się do kolejnego etapu. 19 listopada drużyna w składzie Jakub Łaszcz, Szymon Przybyła, Piotr Tyborski zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ełckiego.

W tym samym dniu uczennice liceum walczyły w Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO w Ełku. Opiekunem siatkarek jest pan Tadeusz Magreta. Dziewczęta zdobyły II miejsce, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem całego zespołu.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy i czekamy na następne sukcesy.
E-matura
29 października uczniowie klasy III A uczestniczyli w pierwszej w Polsce próbnej maturze z matematyki przez Internet. Pomysłodawcą i organizatorem akcji była Politechnika Łódzka. Realizację projektu patronatem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Dyrektor CKE. W próbnym egzaminie przeprowadzonym drogą elektroniczną uczestniczyło około 10000 uczniów z 500 szkół z całej Polski. Uczniowie po zalogowaniu się do systemu rozwiązywali zadania, które miały ciekawą multimedialną postać.
Specjalnie stworzony system automatycznie ocenia pracę uczniów. Wymagało to od autorów stworzenia formularzy wymuszających wpisywanie wyników kolejnych etapów rozwiązań zadań otwartych. Nie bardzo podobało się to uczniom naszego liceum. Chociaż matematyka jest nauką ścisłą, to większość zadań można rozwiązać stosując różne narzędzia i metody. Na pewno nie każdy będzie usatysfakcjonowany ze swojego wyniku, ale uczniowie zgodnie twierdzili, że warto podejmować wszelkie próby rozwiązywania zadań przed właściwym egzaminem z matematyki.
"Co nam w duszy gra",
6 października w ECK młodzież z naszego liceum w składzie: Ewelina Galicka, Agnieszka Kasztelan, Paula Ostrowska, Natalia Krajewska, Sara Mordaszewska, Karolna Kunda, Natalia Ciłko, Agnieszka Kuryło i Joanna Rytelewska wzięła udział w przeglądzie przedstawień dziecięcych i młodzieżowych w ramach projektu "Co nam w duszy gra", które było jednym z punktó V Wychowawczego Forum Szkól "Młodzież w poszukiwaniu autorytetów". Dziewczyny wystapiły w przedstawieniu pantomimicznym pt. " ... a bliźniego swego, jak siebie samego", przygotowanym przez p.D.Zablocką i zajęły zaszczytne II miejsce !!!! Chociaż... zdaniem publicznosci byliśmy lepsi:)
Strona 93 z 94 << < 90 91 92 93 94 >
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1411436 Unikalnych wizyt