Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2019/2020 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/06/2019 10:09:46 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
„Zdrowo jem, więcej wiem''
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 30 września 2016r.w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyła się świetna zabawa w przygotowywaniu zdrowego drugiego śniadania. W trosce o zdrowie cyklicznie realizujemy projekty edukacyjne: „Śniadanie daje moc” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Myśląc o zdrowiu dzieci, trzeba mieć na uwadze również sposób ich żywienia. To od dorosłych, zależy, czy dieta dzieci jest bogata w produkty zawierające niezbędne do rozwoju składniki odżywcze. W badaniach naukowych wykazywano związek między rozwojem dzieci we wczesnych fazach życia a występowaniem ryzyka rozwoju chorób zależnych odżywienia w późniejszych okresach życia. Żywienie w wieku szkolnym ma wpływ na rozwój i stan zdrowia.
Otyłość u dzieci wpływa negatywnie na zdrowie i rozwój nie tylko w dzieciństwie, lecz także ma decydujący wpływ na zdrowie w życiu dorosłym, zwiększając ryzyko rozwoju przewlekłych chorób niezakaźnych i niesprawności. Dlatego szczególnie ważne jest zapobieganie nadwadze i otyłości już w wieku dziecięcym. Ważne jest regularne (4–5 razy dziennie) spożywanie pełnowartościowych posiłków. Udowodniono, że dzieci niespożywające pierwszego śniadania mają problemy z koncentracją uwagi w czasie lekcji. Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 pracując w grupach starały się przygotować zdrowy posiłek, wiedząc jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Na talerzach znalazły kolorowe sałatki owocowe, zdrowe przekąski. Każde dziecko samodzielnie lub z pomocą rodziców komponowało swoją potrawę. Wspólny posiłek był świetną okazją do integracji uczniów w naszej szkole. Była to pouczająca, kulinarna zabawa w przygotowaniu wspólnego, zdrowego śniadania. W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania zdrowych posiłków.

Wychowawcy klas I-III
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1892766 Unikalnych wizyt