Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook22/09/2020 22:14:29 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Nauka matematyki może stać się przyjemnością
Internet jest pełen ciekawych, zabawnych i pomocnych narzędzi edukacyjnych. Wydawnictwo Operon chce pomóc w znajdywaniu tych najbardziej wartościowych. Na pierwszy ogień poszła matematyka i projekt, który ma szansę zmienić podejście uczniów do królowej nauk. Mowa o „Archipelagu Matematyki”.
Platformę internetową, na której zebrane są interaktywne zadania, gry, filmy oraz można prowadzić czaty, stworzyli matematycy z Politechniki Warszawskiej. „Archipelag Matematyki” to gra, która w przystępny sposób wyjaśnia twierdzenia matematyczne. Użytkownicy wędrują po archipelagu i pokonują przeszkody, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę. Na każdej z sześciu wirtualnych wysp wykonują m.in. misje – zadania zlecone przez duchy najsłynniejszych matematyków. Każda z wysp archipelagu jest poświęcona innej dziedzinie. W grze zaplanowano część indywidualną, a także zajęcia, w których mogą brać udział całe klasy.

„Archipelag Matematyki” ma zachęcić do nauki matematyki nie tylko najzdolniejszych licealistów. Jego celem jest wyprowadzenie matematyki z kategorii przedmiotów trudnych i abstrakcyjnych. Czy twórcom to się udało, można sprawdzić we własnej klasie. Twórcy platformy zachęcają szkoły do testowania nowego narzędzia.


Gra znajduje się pod adresem:

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2285767 Unikalnych wizyt