Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook09/04/2020 06:42:47 
 
Rekrutacja 2020/2021
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Nauczanie zdalne
Szanowni Rodzice i Uczniowie

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wprowadzam od dnia 25 marca 2020 r. organizację pracy szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Prawo Oświatowe.

1. W ZSS obowiązuje dotychczasowy plan lekcji, z uwzględnieniem możliwości łączenia w bloki tematyczne godzin z danego przedmiotu. W takich przypadkach nauczyciel dostosowuje tygodniowy zakres treści nauczania do danej klasy, uwzględniając równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia oraz zróżnicowanie zajęć w każdym dniu. Nauczyciel jest dostępny dla uczniów zgodnie ze swoim planem. Umożliwia uczniom naukę treści programowych dostosowując wymagania do możliwości psychofizycznych uczniów, uwzględniając trudności komunikacyjne oraz ograniczenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z planu lekcji wyłączone są godziny zajęć wspomagania psychologiczno-pedagogicznego, lekcje wychowania fizycznego, treningi, lekcje muzyki, plastyki, religii, które powinny być realizowane w oparciu o kontakt nauczyciela z uczniami poszczególnych klas. Zajęcia informatyki będą odbywać się bez podziału na grupy- jeden raz dla ucznia.

2. Po tygodniu funkcjonowania dokonamy analizy sprawności systemu pracy.

3. Nauczyciele organizując zajęcia on-line biorą pod uwagę ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.

4. Wychowawcy są zobowiązani do stałego kontaktu z nauczycielami, rodzicami i uczniami, w celu zapobiegania nadmiernemu obciążeniu uczniów.

5. Nauczyciele na bieżąco monitorują postępy uczniów w nauce wykorzystując w tym celu możliwości e-dziennika, platformy edukacyjne, prace samodzielne uczniów, ćwiczenia on-line, a szczególności platformę e-podręczniki. Nauczyciele wskazują terminy uzupełniania zadań, ćwiczeń, prac domowych w e-dzienniku. Uwzględniając przy tym możliwości uczniów, szczególnie przy opanowywaniu nowych treści programowych. Nauczycie wyznaczają godziny bezpośrednich konsultacji z uczniami lub rodzicami, przekazując je do wiadomości zainteresowanych poprzez e-dziennik.

Z życzeniami zdrowia i mając nadzieję na jak najszybsze spotkanie w szkole, pozdrawiam wszystkich rodziców a przede wszystkim naszych kochanych uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku
Dorota Karpińska


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2139286 Unikalnych wizyt