Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Uwaga! Ogłaszamy zapisy do klasy IV SPS nr 6 i do Gimnazjum Sportowego o specjalnościach piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna chłopców
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna01/04/2015 01:50:33 
 
Rekrutacja 2015/2016
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rekrutacja do klas sportowych
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku ogłasza w roku szkolnym 2015/2016 nabór do
Gimnazjum Sportowego
oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 do klas o następujących specjalnościach sportowych:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,
Piłka nożna chłopców.


Składanie podań do klasy I Gimnazjum Sportowego od 11 maja do 22 czerwca 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się :
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - 16 maja 2015 r. o godz. 12:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 12:00.

Piłka nożna chłopców - 28 maja 2015 r. o godz. 17:00 boisko „Orlik” .
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Składanie wniosków o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Sportowej do 30 kwietnia 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców 16 maja 2015 r. o godz. 9:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Piłka nożna chłopców 9 maja 2015 r. o godz. 10:00 boisko „Orlik”.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.
Plan lekcji
Od 8 kwietnia zajęcia sportowe piłki nożnej odbywać się będą na Orliku lub stadionie MOSiR. W zakładce PLAN LEKCJI umieszczony jest plan uwzględniający zmiany. Proszę o sprawdzenie i poinformowanie uczniów.
Szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!'
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W czwartek 26 marca 2015, odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!' W eliminacjach wzięli udział uczniowie z klas 4-6 SPS 6. Jury w składzie: Marlena Skutnik i Edyta Ostrowska wybrało 2 osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu już 9 kwietnia. Julia Lewdandowska z klasy 4a podczas eliminacji zaśpiewała piosenkę Adele: 'Rolling In The Deep' i zachwyciła komisję. Jednak podczas 'Don't Worry, Sing Happy!' repertuar Julii ulegnie zmianie ponieważ piosenka Adele nie spełnia kryteriów regulaminu.
SPS 6 reprezentować będzie również Kacper Sylwisty z klasy 5b (z pomocą Szymona Dębka), który zaprezentuje piosenkę Bruno Mars'a - 'Billionaire' oraz dziewczęta z klasy 6a, które wygrały międzyklasowy konkurs 'Which Way To The UK?' i występ na 'Don't Worry, Sing Happy!' dostały w prezencie jako nagrodę za pierwsze miejsce :-) Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska, Zuzanna Kunda i Natalia Safiejko wykonają 'Count On You' z repertuaru Bruno Mars'a.
Wszystkim występującym życzymy powodzenia!!!

M. Skutnik.
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Wiosenną Salę Lekcyjną
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca 2015 r, podczas Dnia Otwartego Szkoły rozstrzygnięto konkurs na NAJpiękniejszą Wiosenną Salę Lekcyjną.
W konkursie wzięły udział prawie wszystkie klasy SPS 6. Jury w składzie: pani dyrektor Ewa Litman, pani w-ce dyrektor Dorota Karpińska oraz pani Katarzyna Cybulska Buźniak, po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich pięknie udekorowanych sal, postanowiło:
I miejsce zajęła klasa 5a (sala 114)
II miejsce zajęła klasa 5c (sala 115)
III miejsce zajęła klasa 6a (sala 113)
Wiosenne zawody pływackie
wydarzenia sportowe

Dn. 21 – 22 marca 2015 r. w Giżycku odbyły się XII Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Organizatorem zawodów był: MKS MEDYK GIŻYCKO.
Uczeń klasy III b Krzysztof Przybysz zdobył I miejsce z czasem 1:21.26 w kategorii 10 lat chłopców stylem dowolnym na 100 m oraz I miejsce z czasem 1:31.26 w kategorii 10 lat chłopców stylem grzbietowym na 100 m.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Syrwid-Paszkowska
Wiosna, wiosna, wiosna zawitała na zielono i sportowo!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię I

Kliknij, aby zobaczyć galerię II

Z okazji Dnia Wiosny 21.03.2015 w Zespole Szkół Samorządowych w klasach 0-III uczniowie mimo soboty chętnie uczestniczyli w zajęciach. Każdy znalazł coś dla siebie. Różnorodność zajęć była ogromna. Jedni występowali w kabarecie, inni wykonywali pisanki. Nie zabrakło też sportu. Można było tańczyć, ćwiczyć i gimnastykować się. W tym dniu szkoła nasza tętniła życiem. Odwiedzili nas także rodzice, dziadkowie oraz przyszli uczniowie zainteresowani nauką w naszej szkole. Wszyscy mogli się przekonać, że u nas każdy może czuć się bezpieczny, bo panuje wręcz ciepła, rodzinna atmosfera. Pamiętając o naszym przewodnim haśle ,, W zdrowym ciele, zdrowy duch”, uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w działania promujące zdrowy styl życia i sportowe zachowania. Wszyscy świetnie się bawili. Niech żałują Ci, którzy nie byli !!!

Jolanta Gutowska
Mistrzostwa Piłki Siatkowej klas 3 SP
wydarzenia sportowe
21.03.2015 na Sali Gimnastycznej w naszej szkole odbył się Turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców klas III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach projektu "Nasze Pasje". W turnieju wzięło udział 48 uczniów klas 3 głownie z Ełku, ale również była jedna szkoła z Olecka. Ponieważ były to dzieci dopiero uczące się siatkówki turniej rozegrany został w formie "Rzucanki Siatkarskiej".
Dzięki temu, że turniej był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Mistrzostwa Piłki Siatkowej klas 3 SP” dzieci otrzymały ciekawe nagrody oraz coś słodkiego.
Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.
Turniej minisuatkówki dziewcząt
wydarzenia sportowe
16.03.2015 w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się turniej mini siatkówki dziewcząt dla klas IV i V szkół podstawowych biorących udział w projekcie Akademii Siatkówki Szkolnych Ośrodków Sportowych. Do turnieju szkoły mogły zgłosić maksymalni 3 zespoły dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały:

Klasy IV
1 Zespół: Sobolewska Zuzanna i Gutowska Maja
2 Zespół: Lewandowska Julia i Urbanowicz Aleksandra
3 Zespół: Popławska Michalina i Stachyra Patrycja

Klasy V
1 Zespół: Jaśkiewicz Martyna, Lutyńska Gabriela, Łoboda Katarzyna, Niecikowska Karolina
2 Zespół: Borkowska Julia, Dawidowska Anna, Kamińska Julia
3 Zespół: Gulan Anna, Kadłubowska Natalia, Smoleńska Wiktoria

W turnieju wzięło udział 60 dziewcząt z klas czwartych i piątych ełckich szkół podstawowych.

Dzieci otrzymały słodkie upominki od prezydenta Tomasza Andrukiewicza oraz dyrektora Gimnazjum nr 4 Mirosławy Modzelewskiej. Poza tym każda szkoła biorąca udział w turnieju otrzymała 14 kompletów meczowych z nadrukiem akademii siatkówki.

Trenerzy: Dariusz Maciorowski i Grzegorz Orzeł
Czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!'
Ogłoszenie
9 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku, odbędzie się czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!' Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 marca 2015, więc jeśli ktoś z uczniów SPS 6 lub LO nie zdążył jeszcze poinformować swojego nauczyciela języka angielskiego o chęci wystąpienia w konkursie

Zapraszamy!!!

Organizatorzy: Marlena Skutnik & Katarzyna Cybulska-Buźniak.
Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ełku w Tenisie Stołowym
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 13 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ełku w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano systemem turniejowym według przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się wspaniałą postawą, zaangażowaniem, grą fair play i zajęli wysokie miejsca:
Filip Ryszkiewicz - III miejsce
Kacper Gajewski –IV miejsce
Kacper Śleszyński –X miejsce.
Gratulujemy bardzo dobrego występu i życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych zawodach.

Trener: Grzegorz Orzeł
Opiekun : Katarzyna Cholewińska
Which way to the UK?
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


'Jak brzmi angielskie dzień dobry po 12:00?', 'Kim był John Lennon'?, 'Co to jest Harrods?' - na te i wiele innych pytań dotyczących Wielkiej Brytanii odpowiadali uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Elku.
Konkurs wiedzy o kulturze brytyjskiej 'Which Way To The UK' zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Marlenę Skutnik i p. Edytę Ostrowską miał na celu zachęcić uczniów szkoły podstawowej do zapoznania się z historią i kulturą Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie klas 4-6 walczyli o zwycięstwo w trzech kategoriach. Każda klasa wykonała plakat pod hasłem 'Short Guide To Thge UK' - zachęcający do odwiedzenia UK poprzez pokazanie najciekawszych miejsc i zabytków tego kraju. Kolejną kategorią był występ wokalno-taneczny do muzyki najsławniejszej grupy brytyjskiej, The Beatles. Sala gimnastyczna SPS 6 wypełniła się dźwiękami takich hitów jak 'Love Me Do', 'Eight Days A Week' czy 'Here Comes The Sun'.
Ostatnia kategoria to 'Quiz'. Przedstawiciele każdej klasy odpowiadali na pytania dotyczące British Royal Family, historii i zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii.
Konkurs wygrała klasa 6a z wynikiem 200 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa 5b, a trzecie klasa 6b. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody, a wszystkie klasy opuściły salę gimastyczną z pamiątkowymi dyplomami i bogatsze w wiedzę o kraju języka, którego uczą się na co dzień w szkole.
Klasa 6a otrzymała również 'Złoty Bilet' do występu podczas Międzyszkolnego Konkursu optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy', który odbędzie się Zespole Szkół Samorządowych w Ełku już 9 kwietnia.

Marlena Skutnik.
Strona 1 z 43 1 2 3 4 > >>

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

669314 Unikalnych wizyt