Zespół Szkół Sportowychw Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook01/10/2016 05:09:48 
 
Rekrutacja 2016/2017
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Ogłoszenie Dyrektora Szkoły


1. Zabraniam uczniom opuszczania terenu szkoły podczas przerw międzylekcyjnych.
2. Uczniowie mogą przebywać poza terenem szkoły tylko pod opieką nauczyciela.


VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
KronikaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to nietypowa akcja edukacyjna, Odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku – 30września nasza szkoła będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Dzień integracji klas pierwszych w Gimnazjum Sportowym w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 23 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum sportowego wzięli udział w zajęciach integracyjnych na terenie malowniczo położonego „Dworu Leśnego”. Celem tych zajęć było wzajemne i lepsze poznanie uczniów oraz możliwość zaprezentowania się na forum nowej klasy. Zostały one przygotowane w formie gier i zabaw przy muzyce. Dużo emocji wzbudziła gra terenowa „Podchody”. W trakcie jej trwania pierwszoklasiści wykazali się dużą sprawnością i spostrzegawczością, aby sprostać wymaganiom przygotowanym przez starszych kolegów i starsze koleżanki. Atrakcją „Dnia Integracji” było ognisko z pysznymi kiełbaskami. Słoneczna pogoda i poczucie humoru wszystkich uczestników to również atuty wspólnej integracji.
Wszystkim uczniom klas I naszego gimnazjum życzymy samych sukcesów w nauce, cierpliwości w pokonywaniu trudności podczas zmagań sportowych i aby każdy dzień pobytu w szkole był dla Was radosny i szczęśliwy.
Szczególne podziękowania przy organizacji „Dnia Integracji” należą się wychowawczyniom klas I – Pani Edycie Ostrowskiej i Pani Marzenie Tyborskiej, klas II – Pani Katarzynie Cholewińskiej i Pani Ewie Gorlewskiej oraz Przewodniczącemu Rady Rodziców – Panu Łukaszowi Budzińskiemu. Dziękujemy również Pani Teresie Gorajewskiej, Panu Zygmuntowi Sikorskiemu i Panu Jarosławowi Andrzejewskiemu za wsparcie i zaangażowanie we wspólną integrację.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Katarzyna Klimach
Dzień ziemniaka w SPS nr 6 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Ziemniaki to nie tylko jedzenie, to świetny materiał do różnego rodzaju zabaw plastycznych i ruchowych. We wtorek/20.09.2016r/ postanowiliśmy zorganizować Dzień ziemniaka. Zaradni rodzice z klasy 2a SPS nr 6 przygotowali dzieciom różnej wielkości ziemniaki oraz kolorowe materiały do ozdoby ziemniaczanych ludzików. Na początku zajęć zapoznaliśmy się z cennymi wiadomościami na temat wartości odżywczych ziemniaków /z różnych dostępnych informacji/. Następnie przeprowadziliśmy „ziemniaczany quiz”:-W jakiej postaci można jeść ziemniaki?Jakie znasz potrawy z ziemniaków? Kiedy sadzi się ziemniaki? Kiedy zbiera się ziemniaki i jak się to nazywa? Co można zrobić z ziemniaków? Dowiedzieliśmy się, że ziemniaki są zdrowe, dostarczają energii, bogate w białko, w witaminy: C, D, E, K, B, PP zawierają kwas foliowy, magnez, potas- obfitują w mikroelementy. Dlatego dobrze przygotowany ziemniak może dostarczyć nam wiele cennych składników -najzdrowsze ugotowane w „mundurkach” 15-20 min, na parze lub pieczone.
W Polsce 23 września obchodzi się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”/ zorganizowaliśmy w pierwszej klasie/. Po części wstępnej przystąpiliśmy do pracy. Z ziemniaków wyczarowaliśmy różne cudaki, zorganizowaliśmy wystawkę i zabawy ruchowe. Taki wspaniały dzień na długo pozostanie w pamięci.

Rodzice i wychowawca klasy 2a
Zajęcia edukacyjne na Ełckiej Kolei Wąskotorowej i PKP
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

22 września 2016r. uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku udali się na ciekawe zajęcia edukacyjne zorganizowane przez Muzeum Historyczne: Stoi na stacji lokomotywa. Pani Magda Szumska przeprowadziła ciekawe zajęcia w odrestaurowanym wagonie na Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Uczniowie poznali różnice między odkryciem a wynalazkiem, dowiedzieli się jakie wynalazki ułatwiły rozwój kolei żelaznej, jak działa silnik parowy i parowóz, co zyskał Ełk dzięki rozwojowi kolei żelaznej. Opowieściom towarzyszyła prezentacja eksponatów muzealnych oraz zwiedzanie taboru kolejowego. Następnie uczniowie udali się na wycieczkę na Dworzec Kolejowy w Ełku. Tam zwiedzili pomieszczenia i wyposażenia dworca oraz peronów. Przyglądali się pracy pani w kasie biletowej i sprawdzili rozkład jazdy pociągów. Uczniowie dowiedzieli się, kim jest maszynista, konduktor, zawiadowca oraz na czym polega ich praca i do czego służy biała linia na peronach. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwli funkcjonariusze ochrony kolei. Pogoda dopisała, dlatego w drodze powrotnej uczniowie obserwowali zwiastuny nadchodzącej jesieni. Zajęcia w terenie dostarczyły wielu nowych wiadomości i wrażeń.

Wychowawca: Grażyna Syrwid-Paszkowska
Inauguracja spotkań zapoznawczych z Politechniką Białostocką
KronikaW piątkowe przedpołudnie 23 września br. uczniowie klas II L i III L uczestniczyli w pierwszym-inauguracyjnym spotkaniu „Odkrywajmy z Politechniką Białostocką”. Po II godzinie lekcyjnej pod opieką Pani Agnieszki Łabanowskiej udaliśmy się wszyscy na miejsce spotkania. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w Parku Naukowo-Techonologicznym, przy ulicy Podmiejskiej 5 w Ełku. Na początku słowo powitania do wszystkich zebranych (w większości byli to uczniowie szkół licealnych i zawodowych z Ełku) skierował dyrektor PNT w Ełku, który wyraził radość z inauguracji takich spotkań i określił ten dzień, „jako historyczny”. Po przemówieniu została podpisana umowa pomiędzy Politechniką Białostocką, a Parkiem Naukowo-Techologicznym w Ełku o rozpoczęciu cyklicznych spotkań. Następnie odbyła się ceremonia wymiany umów między Dyrektorem PNT, a Rektorem PB. Rektor Lech Dzienis ofiarował na ręce Dyrektora zegar, które godziny, były zapisane za pomocą wzorów matematycznych. Dyrektor nie pozostał obojętny na ten podarek, odwzajemnił się pamiątkami z Parku i ofiarował je Rektorowi i Wicerektorowi. Następnie rozpoczęła się konferencja dotycząca Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Uczniowie dowiedzieli się, m.in. jak powstają endoprotezy, mieli szansę zapoznać się z rolą kamery termowizyjnej oraz mogli przyjrzeć się bliżej dronom i łazikom skonstruowanym przez naukowców. Po zakończeniu spotkania uczniowie otrzymali pamiątki z Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku. Następne spotkanie jest zaplanowane na 20 października br.
Damian Kurowski
Wymagania edukacyjne
OgłoszenieW zakładce Prawo szkolne zostały opublikowane obowiązujące od 1.09.2016 r statuty regulujące pracę Zespołu Szkół Sportowych oraz każdej ze szkół wchodzących w skład zespołu. Ważnym elementem Statutów jest Wewnątrzszkolny System Oceniania.

W panelach poszczególnych szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Samorządowych w zakładkach OCENIENIA umieszczone zostały szczegółowe wymagania edukacyjne z nauczanych przedmiotów.

Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania publikowanych dokumentów.
BEZPIECZNY INTERNET
Ogłoszenie Edukacja w zakresie bezpieczeństwa w sieci

W dzisiejszych czasach coraz młodsze dzieci korzystają z internetu – w sieci uczą się, bawią, poznają świat. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Z myślą o bezpieczeństwie naszych uczniów zgłosiliśmy szkołę do programu Bezpiecznie Tu i Tam.

Program społeczny Bezpiecznie Tu i Tam realizowany jest przez Fundację Orange i Orange Polska. W ramach programu prowadzonych jest szereg inicjatyw edukacyjnych. Ich podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci online oraz edukacja młodych internautów, ich rodziców i opiekunów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Jednym z elementów jest Internetowy kurs dla rodziców "Bezpiecznie Tu i Tam", stworzony, aby pomóc opiekunom w zwiększeniu bezpieczeństwa młodych internautów. Uczestnicy kursu dowiadują się czym jest cyberprzemoc, jak unikać zagrożeń w Internecie i jak rozmawiać o nich z dzieckiem, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenia i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Dzięki multimedialnej formie, filmom i animacjom, zdobywanie wiedzy jest proste i atrakcyjne. Kurs jest bezpłatny i przeznaczony do samodzielnej realizacji.
Zachęcamy rodziców i nauczycieli do rejestrowania się i udziału w kursie: Bezpiecznie Tu i Tam Internetowy kurs dla rodziców

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.orange.pl/bezpiecznie-tu-i-tam.
Europejski Tydzień Sportu


W dniach 10-17.09.2016 odbędzie się druga edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. Europejski Tydzień Sportu (ETS) jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. #BeActive to hasło tegorocznej edycji. Projekt ma za zadanie zaangażować, uświadamiać i inspirować mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu. W kilkunastu tysiącach wydarzeń, odbywających w ramach ETS, udział weźmie ponad milion mieszkańców Europy.
Badania Eurobarometru pokazują, że 59% Europejczyków nie uprawia sportu lub uprawia go rzadko. Badania dotyczące Polski również są alarmujące. W 2015 r. odsetek Polaków w wieku 15-69 lat spełniających kryteria WHO dot. aktywności fizycznej podejmowanej
w czasie wolnym wyniósł 15,5%. Wyniki pokazują również, że prawie połowa Polaków (48%) w wieku powyżej 15 lat w ciągu siedmiu dni poprzedzających badanie nie zadeklarowała żadnego spaceru, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i transportowych (do pracy, sklepu itp.). Brak ruchu wywołuje negatywne skutki dla zdrowia, zwiększa ryzyko występowania chorób serca, cukrzycy, chorób nowotworowych oraz sprzyja nadwadze i otyłości.
Nasza szkoła również włączyła się w tą, znaczącą dla nas wszystkich, inicjatywę.
15 września 2016r. w godz.17:30- 19:00 w hali sportowej MOSiR odbędzie się towarzyski turniej piłki siatkowej z udziałem uczniów Gimnazjum Sportowego i zawodniczek UKS SALOS Ełk.
16 września uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej będą rywalizować w turnieju tenisa stołowego.
Europejski Tydzień Sportu powstał z myślą o TOBIE! Zapraszamy!

Więcej informacji
Doradztwo zawodowe
Doradztwo zawodowe
We wtorek (20.09) o godz. 9.00 w szkole odbędą się konsultacje związane z doradztwem zawodowym, w których będą uczestniczyć uczniowie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego.
Plan ewakuacji szkoły
OgłoszeniePlan ewakuacji szkoły

Plan opuszczania budynku
Strona 1 z 65 1 2 3 4 > >>
POLECAMY

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1027522 Unikalnych wizyt