Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Uwaga! Ogłaszamy zapisy do klasy IV SPS nr 6 i do Gimnazjum Sportowego o specjalnościach piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna chłopców
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/05/2015 15:21:38 
 
Rekrutacja 2015/2016
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rekrutacja do klas sportowych
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku ogłasza w roku szkolnym 2015/2016 nabór do
Gimnazjum Sportowego
oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 do klas o następujących specjalnościach sportowych:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców,
Piłka nożna chłopców.


Składanie podań do klasy I Gimnazjum Sportowego od 11 maja do 22 czerwca 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się :
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - 16 maja 2015 r. o godz. 12:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 12:00.

Piłka nożna chłopców - 28 maja 2015 r. o godz. 17:00 boisko „Orlik” .
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Składanie wniosków o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Sportowej do 30 kwietnia 2015 r.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów odbędzie się:
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców 16 maja 2015 r. o godz. 9:00 sala sportowa.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca 2015 r. o godz. 9:00.

Piłka nożna chłopców 9 maja 2015 r. o godz. 10:00 boisko „Orlik”.
Ewentualny dodatkowy test kwalifikacyjny odbędzie się 18 czerwca 2015 r. o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.
Młodzież z Oberkirch w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek (15 maja 2015) uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego z ZSzS w Ełku wybrali się wraz z opiekunami: p. Ewą Gorlewską i p. Marleną Skutnik do Warszawy, aby przywitać młodzież z Hans-Furler Gymnasium w Oberkirch, która przyjechała do naszego kraju w ramach polsko – niemieckiej wymiany młodzieży.
Pierwsze wspólne popołudnie naszych uczniów i gości z Oberkirch było wypełnione licznymi atrakcjami zaaranżowanymi przez inicjatorkę wymiany, panią Ewę Gorlewską. Młodzież zwiedziła stolicę Polski pod opieką nauczycieli oraz profesjonalnego przewodnika, który opowiadał o historii miasta i pokazywał najciekawsze miejsca Warszawy. Kuliminacyjnym punktem dnia było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienek Królewskich. Późnym wieczorem przywieźliśmy naszych gości do Ełku, gdzie spędzą pięć dni - wypełnionych kolejnymi atrakcjami.
Kolejne relacje z pobytu gości z Oberkirch już wkrótce.

/Marlena Skutnik/
Pociąg do Europy


Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 7 maja 2015 r. uczniowie kl. III b, I a, I c SPS wyruszyli kolejką wąskotorową po najbliższym nam regionie Mazur w ciekawą podróż zorganizowaną przez Muzeum Historyczne
w Ełku w ramach ogólnokrajowych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Celem wyprawy było kształtowanie więzi emocjonalnej z “małą ojczyzną” oraz zdobywanie wiedzy o historii kolejnictwa. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły unikalną lokomotywownię, skansen pszczelarski oraz pracownię rzeźb.
Stylowymi wagonikami, z uśmiechem na twarzy, uczestnicy wyruszyli “POCIĄGIEM DO EUROPY”. Miejscem postoju i docelowej atrakcji były Sypitki. Wszyscy integrowali się przy wspólnym ognisku piekąc kiełbaski. Posiłek oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu są doskonałą formą wypoczynku, o czym świadczą uśmiechy na twarzach.
Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci i będzie z pewnością inspiracją do dalszego poznawania naszego regionu.
Organizatorom i pracownikom Ełckiej Kolei Wąskotorowej serdecznie dziękujemy,

G. Syrwid-Paszkowska, G. Sacharzewska, H. Borowa.
Sukces Artystek z SPS 6 w Międzyszkolnym Konkursie 'Portret Królowej Elżbiety'!!!
Kronika
Nasze młode Artystki, które wzięły udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez SP 9 w Ełku pod hasłem 'Portret Królowej Elżbiety II' nie dały szansy konkurencji!!
Karolina Niecikowska z klasy 5a zajęła II miejsce, a Karolina Budzińska i Zuzanna Kunda z klasy 6a - III miejsce!

Serdecznie gratulujemy dziewczynom & zachęcamy wszystkich uczniów SPS 6 do brania udziału w tego typu konkursach ;-)

/Marlena Skutnik/
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „EŁK – PERŁA MAZUR”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 11 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur”, zorganizowanym przez SP nr 3 w Ełku. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Budzińska, Paulina Cholewińska oraz Michał Herman. W konkursie uczestniczyło pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą w siedmiu konkurencjach. Każda z nich dotyczyła tematyki Ełku, sprawdzała wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu historii, topografii i symboli naszego miasta. Na konkurs dodatkowo każda z drużyn miała za zadanie przygotować pracę przestrzenną, przedstawiającą wybrany zabytek lub obiekt Ełku.
W tej konkurencji pomogli nam chętni uczniowie naszej szkoły, którzy zaangażowali się w wykonanie tego projektu. Uczniowie przygotowali bardzo pomysłowe prace, zrobione z kartonów, gliny, a nawet klocków lego. Spośród nich na największą pochwałę zasługują projekty:
- Karoliny Budzińskiej, która wykonała fontannę na Placu Jana Pawła II;
- Martyny Jaśkiewicz, ukazujący Wieżę Ciśnień;
- Pauliny Cholewińskiej i Kingi Kiryckiej, przedstawiający Ełcką Kolej Wąskotorową.
Ostatecznie ten ostatni projekt został wytypowany na konkurs i tym samym zdobył dla naszej drużyny maksymalną ilość punktów we wspomnianej konkurencji!

W konkursie „Ełk – Perła Mazur” reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni! Uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrody. Do konkursu zostali przygotowani przez panią Joannę Gaworską.

Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace przestrzenne serdecznie dziękujemy!!!

Joanna Gaworska
Warsztaty dla najmłodszych
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbyły się warsztaty dla najmłodszych. Jak co roku w zabawie uczestniczyły dzieci z klas I-III, oddziałów przedszkolnych ZSzS w Ełku oraz przedszkoli „Światełko” i „Słoneczko” . Kulminacyjnym momentem programu było przedstawienie zaprezentowane przez oddział 0a i klasę 5a pt. ”Kopciuszek” przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyń pań Edyty Ostrowskiej i Anny Kuczyńskiej. Tegoroczne spotkania z bajką oraz językiem angielskim uświetniły także występy grupy tanecznej prowadzonej przez panią Helenę Borową oraz zabawy ruchowe przygotowane przez panią Katarzynę Pietruszewską. Uczniowie grupy przedszkolnej 0a zaprezentowali piosenki w języku angielskim, których nauczyli się podczas zajęć z języka angielskiego. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom języka angielskiego, osłuchanie się z językiem obcym oraz naukę poprzez zabawę. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej szkoły gościom i zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w następnym roku.

Tekst i zdjęcia: Edyta Ostrowska
Z wizytą u strażaków
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 8 maja 2015r. uczniowie z klasy I „b” odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Celem wycieczki było przybliżenie specyfiki zawodu strażaka. Dzięki życzliwości pracowników Straży Pożarnej, dzieci zostały oprowadzone po budynku i zapoznane ze sprzętem, jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice, radiostację i inne elementy wyposażenia. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki z włączonym sygnałem, w którym można było posiedzieć i z bliska zobaczyć jego wnętrze. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość ubrania strażackich hełmów oraz próba „gaszenia pożaru”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy przekazywać telefonicznie informację o zauważonym niebezpieczeństwie. Teraz już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. To była bardzo ciekawa wizyta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Być może niektórzy z nich w przyszłości zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.
Serdecznie dziękujemy strażakom za ciekawe, atrakcyjne przeżycia i przybliżenie specyfiki ich zawodu!

Beata Staniszewska
KANGUR 2015
SukcesyW marcu nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji konkursu KANGUR MATEMATYCZNY.
Wyróżnienia od organizatora otrzymali:
W kategorii Żaczek:
Iga Rutkowska – klasa 2a
Gaja Jastrzębska - klasa 2a
W kategorii Maluch:
Krzysztof Przybysz – klasa 3b
Damian Kasiborski – klasa 4a
W kategorii Beniamin:
Szymon Dębek – klasa 5b
Jakub Sieńkowski – klasa 5a
Jakub Bukowski – klasa 5c
Paulina Cholewińska – klasa 6a
Adam Giżyński – klasa 6a

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom!
Wycieczka do drukarni
Kronika

Dnia 6 maja uczniowie klasy 1 c wybrali się na wycieczkę do drukarni „Anigraf”, gdzie zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie.
Przed rozpoczęciem zwiedzania musieliśmy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na hali produkcyjnej. Naszym przewodnikiem była pani Małgorzata Zawadzka, która w ciekawy sposób odkrywała przed nami tajniki powstawania ulotek, plakatów, książek, folderów, katalogów czy wizytówek. Kolejno poznaliśmy maszyny, które drukowały, składały, sklejały, pakowały. Pan maszynista załadował wcześniej wybrany rodzaj papieru i maszyna wystartowała z drukiem. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądaliśmy się ogromnym maszynom. Byliśmy pod wrażeniem szybkości i dokładności ich pracy oraz umiejętności ludzi, którzy potrafią ich obsługiwać.
Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do szkoły z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń oraz upominkami w postaci notesików.

Helena Borowa
VIb jest w finale mistrzostw województwa!
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Klasa VI b wygrała mistrzostwa regionu warmińsko mazurskiego szkolnego związku sportowego szkół podstawowych w mini piłce nożnej chłopców. Turniej został rozegrany w Nidzicy i były to półfinał mistrzostw województwa szkół podstawowych. Nasza szkoła zagra w ścisłym finale gdzie wystąpią 4 najlepsze zespoły.

Oto wyniki:

SPS 6 Ełk 4:2 SP Nidzica
SPS 6 Ełk 6:0 SP Giżycko
SPS 6 Ełk 6:0 SP Szczytno

Skład zespołu:
Gajewski Kacper, Tymon Gutowski, Kamil Albo, Błażej Makar, Jakub Rusak, Filip Ryszkiewicz, Oskar Waszkiewicz, Jakub Lewandowski, Gabryś Rećko.

Trener Dariusz Ryszkiewicz
Opiekun Katarzyna Cholewińska
„Bajkowa wycieczka” do Oratorium Św. Jana Bosko
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 6 maja gościliśmy w Oratorium im. Św. Jana Bosko na osiedlu Baranki. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 już po raz drugi odwiedzili to niezwykle przyjazne dzieciom i młodzieży miejsce. Wyjście poprzedzone było przygotowaniami. Każda klasa wybrała ulubiona bajkę i przygotowała się do konkursów związanych z bajkami i baśniami. W środę przygotowani przyszliśmy do szkoły, niektórzy zadbali o piękne stroje. Były więc skrzaty, wróżki no i oczywiście księżniczki. Po przyjeździe do Oratorium okazało się, że czekają tam już wolontariusze z listą zadań do wykonania dla każdego ucznia. Nie było łatwo! Ale większości udało się zebrać wszystkie potwierdzenia udziału w poszczególnych częściach konkursów.
Dzień zakończył się wspólnym posiłkiem, który bardzo smakował po tak intensywnej zabawie. Nasi sportowcy mimo niesprzyjającej aury wykorzystali czas na rozgrywki na boisku. Im naprawdę pogoda nie przeszkadza w treningach! Pozostałym deszcz także nie zepsuł humorów! We wspaniałych, radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy serdecznie Księdzu Tadeuszowi Jareckiemu Proboszczowi Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego oraz Księdzu Marcinowi Koncewiczowi za zaproszenie a wolontariuszom za zorganizowanie konkursów dla uczniów naszej szkoły.

Dorota Karpińska
Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

701079 Unikalnych wizyt