Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/03/2018 13:50:48 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rekrutacja rozpoczęta. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku
Ogłoszenie
Termin składania wniosków do klas czwartych (sportowych i ogólnych)
od 1 marca 2018 r. do 23 marca 2018 r.

Terminy prób sprawnościowych fizycznej z piłki nożnej i piłki siatkowej
I termin 19 maja 2018 r. (sobota), godz. 9:00
II termin 2 czerwca 2018 r. (sobota) godz. 9:00

Przed przystąpieniem do próby sprawności fizycznej kandydat do klasy sportowej powinien dostarczyć
• orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia.
lub jeżeli posiada to tylko:
• aktualną kartę sportowca potwierdzającą bardzo dobry stan zdrowia.


Szczegółowe informacje w zakładce „REKRUTACJA
‘Czy sport to zdrowie?’ odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku razem z zaproszonymi do szkoły gośćmi.
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca – pierwszy dzień wiosny, dla społeczności uczniowskiej był doskonałą okazją do spotkania się i debaty na temat tego czy sport ma zawsze korzystny wpływ na rozwój i samopoczucie człowieka. Młodzi sportowcy i znakomici goście zastanawiali się również nad wpływem porażki i sukcesu na psychikę człowieka. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat znaczenia sportu w różnych życiowych aspektach: fizycznym, psychicznym, rozwojowym i żywieniowym. Organizatorzy wydarzenia chcieli również uświadomić uczniom jakie zagrożenia może nieść uprawianie sportu.
Gośćmi zaproszonymi do debaty byli uczniowie wraz z nauczycielami-opiekunami z ełckich szkół podstawowych. Głos w dyskusji zabrali również goście:
Tomasz Andrukiewicz - Prezydent Miasta Ełku.
Agata Jonik z Komendy Policji Powiatowej w Ełku.
Mirosław Gładkowski i Łukasz Zub z Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku.
Ewa Osowska – psycholog z Powiatowego centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku.
Karolina Grajewska – dietetyk.
Mikołaj Cywoniuk – lekarz medycyny sportowej.
Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński, Grzegorz Orzeł, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski – trenerzy piłki nożnej i siatkowej z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Karolina Grajewska – dietetyk.
Spotkanie otworzył występ taneczny przygotowany przez panią Helenę Borową, zaprezentowany przez uczennice Zespołu Szkół Sportowych.
Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie kolaży do podanych haseł: ‘Wpływ sportu na samopoczucie’, ‘Człowiek bez aktywności fizycznej’, ‘Co powinien jeść sportowiec, a czego unikać?’, ‘Czy odżywki są koniecznie potrzebne dla sportowca?’, ‘Człowiek przetrenowany’, ‘Wzór sportowca – mój idol’, ‘Wpływ używek na sportowców’, ‘Sport moja pasja’, ‘Kontuzje a dyscypliny sportowe’. Pomysłowe prace zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom debaty, a obecnie można je obejrzeć w Zespole Szkół Sportowych – wyeksponowane na gazetkach ściennych.
Kolejnym punktem rozważań były dwie prelekcje: ‘Wpływ sportu na rozwój organizmu młodego człowieka’ (Mkołaj Cywoniuk) oraz ‘Dieta w sporcie’ (Karolina Grajewska).
Emocjonującą częścią spotkania był pokaz ćwiczeń prewencyjnych, który poprowadził trener Daniel Potuszyński. Uczniowie klasy 2N Gimnazjum Sportowego zaprezentowali ćwiczenia pomagające uniknąć poważnych kontuzji podczas meczu czy treningu.
Podsumowaniem debaty były pytania zgromadzonych w szkole uczniów do gości i ekspertów. Każdy uczeń miał możliwość zadania pytania wybranej przez siebie osobie. Pojawiły się pytania dotyczące zdrowej diety, trenowania / utrzymywania formy na co dzień, a nawet o tona jakich uczelniach studiowali goście.
Wiosenne spotkanie w Zespole Szkół Sportowych i debata ‘Czy sport to zdrowie’ z pewnością przyniosły odpowiedź na to nurtujące i jak się okazuje niełatwe pytanie.

Organizatorzy spotkania:
Dorota Wyłuda, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Cholewińska, Ewa Gorlewska, Elżbieta Kalinowska, Grzegorz Orzeł, Daniel Potuszyński

Tekst & zdjęcia: Marlena Skutnik
Wycieczka zawodoznawcza do Animex-Foods w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

19 marca klasy gimnazjalne uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do ANIMEX-FOODS w Ełku. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu Kuratorium Oświaty -LABORATORIUM. Młodzież miała okazję poznać specyfikę zakładu oraz wymagania na poszczególnych stanowiskach pracy. Uczniowie zapoznali się szczegółowo z technologiami przetwórstwa mięsa, a na koniec mieli okazje skosztować wyrobów zakładu. Dyrekcji oraz pracownikom ANIMEX-FOODS dziękujemy za interesujące spotkanie.

Anna Paszkowska
Rona 2004 vs Stomil Olsztyn 2003/04!!!
wydarzenia sportowe

W pierwszej kolejce ligowej Ekstraklasy Trampkarza niestety ponosimy porażkę. Podopieczni trenera Michała Rutkowskiego mimo dzielnego postawy nie potrafili się przeciwstawić sile fizycznej starszego przeciwnika. Mimo tego młodzi Roniarze potrafili stworzyć sobie kilka sytuacji bramkowych.

Wynik:
vs Stomil Olsztyn 2003/04 1-4 (Wierzbicki)

Grali:
Julecki Patryk, Kuczyński Jakub,
Tymoszczuk Damian, Kozicki Eryk, Uściłowicz Ryszard, Piętko Oliwier, Przyborowski Michał,
Sękulski Gracjan, Dawidowski Piotr, Kacprzyk Konrad, Rzymski Piotr, Makal Wiktor,
Dudek Patryk, Pietraszek Olaf, Łukawski Kacper,
Kiarszys Kacper, Wierzbicki Filip

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Konkurs plastyczny pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”
Kronika
Uczniowie klasy 5a - Iga Rutkowska i Mikołaj Jastrzębski przygotowali wspaniałe prace na konkurs plastyczny pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”, organizowany przez Kancelarię Senatu. Prace są bardzo pomysłowe i pracochłonne. Życzymy powodzenia w konkursie i trzymamy kciuki za zwycięstwo.
Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 16 marca 2018 nasza szkoła rozkwitła na zielono – koniczynkami!! Pojawiło się również mnóstwo roześmianych leprechaunów z rudymi brodami i zielonymi kubrakami. Tego dnia, uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji Saint Patrick’s Day. Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom tradycji i kultury kraju anglojęzycznego – Irlandii oraz propagowanie i zachęcanie do nauki języka angielskiego. Ideą konkursu była również integracja społeczności szkoły podstawowej poprzez wspólną naukę i zabawę.
Konkursowicze zmagali się ze sobą w czterech konkurencjach: The Greatest Green of All (Najbardziej zielona klasa); ‘The stars make no noise’ … let’s sing beautifully (Prezentacja wybranego utworu irlandzkiego zespołu lub wokalisty – piosenka współczesna lub folkowa); ‘Sláinte!’ … Na zdrowie & Smacznego! (Plakat przedstawiający tradycyjną irlandzką potrawę); QUIZ Time!!! (Quiz z wiedzy o Irlandii).
Potyczki klas bacznie obserwowała publiczność oraz jury w składzie: pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych – Dorota Karpińska; nauczycielka języka angielskiego – pani Iwona Kacprzyk i bibliotekarz / nauczycielka plastyki – pani Iwona Jastrzębska.
Zdobycie głównej nagrody nie było łatwe, ponieważ klasy bardzo dobrze przygotowały się do rywalizacji. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 5a z wychowawczynią panią Pauliną Rynkowską, gromadząc 4800 punktów i zajmując I miejsce. Tuż za nimi 3600 punktów) uplasowała się klasa 4d z wychowawczynią panią Elżbietą Kalinowską. III miejsce na podium zajęła klasa 5b z wychowawczynią panią Anną Dytkowską i 3400 punktów.
Sponsorem głównej nagrody w konkursie - wyjście klasy z wychowawcą do ‘Kręgielni Rydzewski’ (4 tory do dyspozycji klasy) jest Rada Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Dziękujemy również pani Katarzynie Rydzewskiej, dyrektor Hotelu ‘Rydzewski’ za udzielenie nam zniżki co bardzo ułatwiło pokrycie kosztów wynajęcia torów do gry. Dziękujemy także Wydawnictwu Nowa Era za sponsorowanie nagrody za zajęcie II miejsca – gadżetów szkolnych. Słodycze za zajęcie III miejsca ufundowały organizatorki.
Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Wielkie podziękowania kierujemy również do wychowawców i nauczycieli, którzy pomogli uczniom w przygotowaniach do Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!
Do zobaczenia przy okazji kolejnych wesołych zmagań!
Organizatorki: Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska (nauczycielki języka angielskiego).
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko (nauczyciel wychowania fizycznego).
Zdjęcia: Zuzanna Kunda (uczennica klasy 3S Gimnazjum Sportowego) / edycja M. Skutnik.

Niecodzienne spotkanie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

15 marca 2018 w Zespole Szkół Sportowych w Ełku miało miejsce niecodzienne spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjum sportowego. Naszym gościem była Gabriela Pogroszewska - absolwentka 'Zielonego LO' sprzed siedmiu lat. Myślą przewodnią spotkania było zaprezentowanie młodym sportowcom, jak sumienną i uczciwą pracą można osiągnąć sukces. Gabriela na swój sukces pracowała już od czasów liceum: była przewodniczącą klasy II i III, w III klasie została wybrana na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, przez rok była też Przedstawicielem Pocztu Sztandarowego Szkoły. Jak sama relacjonuje: 'Przez okres liceum i potem na studiach byłam stypendystką dwóch fundacji. Otrzymywałam z ich ramienia stypendium za dobre wyniki w nauce, w jednej z fundacji również za zaangażowanie społeczne. Dzięki fundacji, a była to Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zaangażowalam się jeszcze bardziej w pomaganie innym i zostałam wolontariuszem w "Ogniska Wychowawczym", byłam nim przez prawie 4 lata. Na V roku studiów zostałam wybrana na szefa wspólnoty toruńskiej FDNT, gdzie koordynowalam grupą 25 studentów, wspólnie tworzylismy różne, piękne akcje, dzialalismy zawsze jako wolontariusze. Przełomowym momentem był dla mnie trzeci rok studiów, kiedy przystąpiłam do pisania pracy licencjackiej. Odkryłam wtedy pasję do pisania i naukowych-językowych badań. Za namową bliskich złożyłam pracę w "konkursie na najlepszą pracę dyplomową Prezydenta Miasta Ełk" i udało mi się zdobyć jedną z nagród, którą odebrałam z rąk Pana Prezydenta w grudniu 2015 roku. Kolejnym sukcesem było otrzymanie Stypendium Rektora UMK na V roku studiów'.
'Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię' - to cytat ilustrujący jeden ze slajdów z prezentacji przygotowanej przez Gabrielę. Niech pozostanie on inspiracją dla wszystkich naszych przyszłych absolwentów.

Organizator spotkania: Marlena Skutnik.
Migawki z życia klasy 1b
Kronika
Warsztaty robienia pizzy w Pizzerii Da Grasso
Warsztaty robienia lizaków
Sportowa nocka w szkole
Zdrowe śniadanie z rzeżuchą z klasowego ogródka
Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną
OgłoszenieZapraszamy do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Na konkurs należy wykonać palmę wielkanocną z dowolnych materiałów nawiązujących do tradycji własnoręcznego przygotowania palm wielkanocnych.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów
klas IV – VII Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku. Prace należy dostarczyć do 21 marca 2018 roku
(p. Ewelinie, p. Magdalenie)

Kolej na klocki
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zajęcia w Klockowni , w których uczniowie klasy I „a” mieli okazję uczestniczyć, to znakomita zabawa rozwijająca wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową, kreatywność, ucząca dzielenia się oraz współdziałania z innymi. Jest to znakomita forma spędzenia wolnego czasu. Polecamy.

Beata Staniszewska

Wiem, bo czytałem
8-go marca 2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Wiem, bo czytałem” skierowany do uczniów klas 4 – 7.
Celem konkursu było: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, sprawdzenie stopnia znajomości treści książek oraz kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. W konkursie wzięło udział 14 dzieci z klas 4 – 7. Wybrani przedstawiciele klas czwartych i piątych mogli sprawdzić swoją wiedzę z lektury „Akademia Pana Kleksa”. Natomiast uczniowie klas 6 – 7 w pytaniach konkursowych musieli się wykazać znajomością lektur szkolnych. Młodzież miała za zadanie połączyć autorów z tytułami lektur, uzupełnić tytuły książek oraz napisać poprawnie tytuły lektur.
Komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Rynkowska i p. Hanna Tyszko po sprawdzeniu 14 prac przyznała następujące miejsca:
Klasy 4 – 5
I miejsce Adrian Zdankowski kl. 4d
II miejsce Laura Jastrzębska kl.4d
III miejsce Gaja Jastrzębska kl.5a
Wyróżnienie Wiktoria Pieśnikowska kl. 4d
Klasy 6 – 7
I miejsce Julia Szulc kl.7a
II miejsce Zuzanna Sobolewska kl.7a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
Hanna Tyszko
Strona 1 z 98 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1467930 Unikalnych wizyt