Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna25/10/2014 05:26:55 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Rodzice
Matura
Nauczyciel
Organy szkoły
Wizyta w lecznicy zwierząt
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 22.10.2014r. uczniowie klasy I „b” Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku z wychowawczynią p. Beatą Staniszewską wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do lecznicy weterynaryjnej, która mieści się przy ul. Suwalskiej w Ełku. Dzieci miały możliwość poznania pracy weterynarza i jej tajników. Dowiedziały się czym zajmuje się weterynarz, jak pomaga zwierzętom, jak je bada, jakich narzędzi używa do pracy, jakie badania zleca, jak je leczy, co podaje aby, wyzdrowiały, na co mogą być chore, jak należy opiekować się zwierzątkami i jak się zachowywać w obecności zwierząt, których nie znamy. Weterynarz- Pani Małgorzata Dobrzycka- Guzek pokazała dzieciom jak wyglądają gabinety zabiegowe, pokój diagnostyczny z aparatami RTG i USG oraz laboratorium. Ponadto nasi uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prawdziwej sali operacyjnej, gdzie mogli zobaczyć z bliska warunki, w jakich pracuje weterynarz-chirurg. Były również konkursy z nagrodami. Przeżycia były niesamowite. Dzieci były zachwycone opowieściami Pani weterynarz oraz pobytem w lecznicy. Jeszcze raz dziękujemy Pani Małgorzacie za bardzo ciekawą, niecodzienną lekcję, miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Beata Staniszewska
Ślubowanie klas pierwszych SPS nr 6
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 15 października 2014r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Nasze maluchy zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przez prezydenta miasta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza. Uroczystość była niezwykle wzniosła. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynie: p. Helenę Borową, p. Grażynę Sacharzewską oraz p. Beatę Staniszewską wykazali się talentem muzycznym, recytatorskim oraz tanecznym. Uroczystość rozpoczęto polonezem, a zakończono pięknie odtańczonym tangiem dla mamy i taty. Oklaskom i prezentom nie było końca. Ozdobą uroczystości była również dekoracja sali wykonana przez p. Annę Kuczyńską. Wszystkie pierwszaki dziękują dyrektorowi szkoły p. Ewie Litman, prezydentowi miasta Ełku p. Tomaszowi Andrukiewicz oraz rodzicom za życzenia, prezenty oraz słodki poczęstunek.

H. Borowa, G. Sacharzewska, B. Staniszewska
ZSS zagra o mistrzostwo województwa !
Dnia 15.10.2014 roku, reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Samorządowych wyjechała do Giżycka na półfinały województwa szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Piłkarze "zielonego"ogólniaka po raz kolejny udowodnili, że posiadają duże umiejętności piłkarskie wygrywając cały turniej. Tym samym uczniowie ZSS awansowali do finałów tych rozgrywek i w najbliższym czasie będą walczyć o tytuł mistrza województwa.
Wyniki naszych licealistów w półfinałach wojewódzkich-Giżycko:
ZSS-II LO Giżycko 1:0
ZSS-I LO Olecko 1:0
FINAŁ: ZSS- ZS nr 5 Ełk 4:3
Serdecznie gratulujemy postawy i super wyników oraz życzymy powodzenia w finałach.
Skład ZSS: Dziekoński Łukasz, Cwalina Dawid, Gawędzki Mateusz, Kaszkiel Bartosz, Mróz Dominik, Stwiecki Kamil, Wyszyńskie Krystian, Zyzkowski Radosław, Krzysik Adam, Muczyński Łukasz.
Tomasz Kowalko
Otwórz okno na świat” – polsko niemiecka wymiana młodzieży
Kronika W dniach 16-22.10.2014r. Zespół Szkół Samorządowych realizuje projekt „ Otwórz okno na świat” – polsko niemiecką wymianę młodzieży. Szkoła gościć będzie uczniów Hans-Furler-Gymnasium w Oberkirch z Niemiec wraz z opiekunami.
Celem organizowanego przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy uczniami z obu krajów, przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom. Realizowany projekt to szansa na obcowanie z innymi narodowościami i kulturami, propagowanie otwartości, nauka i doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie będą mieli możliwość poznania kultury, tradycji i obyczajów danego kraju oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie dwujęzycznej – nauka podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. By osiągnąć zakładane cele i mieć pozytywny wpływ na wyżej wymienione problemy społeczne, Zespół Szkół Samorządowych planuje następujące działania:
• wycieczka do Warszawy, a tam zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście
• wyjazd do Gierłoży i Świętej Lipki – Wilczy Szaniec – spotkanie z historią
• rajd rowerowy
• spływ kajakowy
• ścianka wspinaczkowa
• park linowy
• zwiedzanie okolicy – wycieczki pieszo
• warsztaty edukacyjne
• praca metodą projektu
• udział w zajęciach
• piknik
• grillparty
• koncert poezji śpiewanej i polskiego rocka
Rezultatem wymiany będą odpowiedzi na problemy, czyli podniesienie świadomości i wiedzy młodzieży na temat innych kultur, poszerzenie horyzontów, podniesienie motywacji do nauki języków obcych, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zwalczanie stereotypów, nawiązanie współpracy między miastami Ełk i Oberkirch, poznanie pięknych walorów miasta i okolic.
Projekt może być realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „ Ełk, tu działam” oraz dofinansowania przez Polsko Niemiecką Organizację Młodzieży.

Organizator wymiany i koordynator projektu: Ewa Gorlewska
Opiekunowie grupy podczas wymiany: Dorota Zabłocka, Daniel Potuszyński
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniach 08-11.10.2014r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z wychowawcami, pojechali na trzydniową wycieczkę - pielgrzymkę. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki po dotarciu do celu, mogli zwiedzić Kraków – Wawel, stare Miasto, a tam między innymi Sukiennice i Kościół Mariacki to tylko niektóre miejsca, które było dane im zobaczyć. Zmęczona, ale zauroczona pięknem i niepowtarzalną atmosferą panującą w tym mieście młodzież udała się późnym wieczorem do schroniska, by wypocząć, przed kolejnym celem podróży. Następnego dnia rano, wszyscy udali się autokarem w stronę Palenicy Białczańskiej, gdzie miała się rozpocząć piesza wędrówka na Morskie Oko. Po 11km wytrwali piechurzy, mogli w końcu spocząć i napawać się przepięknym górskim krajobrazem. Widok zaparł dech w piersi, młodzież zrozumiała, że warto było podjąć trud wędrówki. Kiedy wszystkim udało się bezpiecznie wrócić, grupa udała się do Zakopanego na obiad oraz zwiedzanie Krupówek. Ostatniego dnia, w drodze do Oświęcimia był krótki postój w Wadowicach, na spacer śladami Jana Pawła II oraz słynne „papieskie kremówki”. Po dotarciu do Oświęcimia, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych udali się do muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie wspaniali przewodnicy pokazali i opowiedzieli o dokonanych tam zbrodniach i przybliżyli jeszcze bardziej historię.
Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem pielgrzymki, była podróż do Częstochowy i udanie się na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi z całego województwa spotkali się na mszy świętej za maturzystów. Po Apelu Jasnogórskim, przepięknie poprowadzonej Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej, czuwaniu i wspólnej modlitwie, cała grupa wróciła szczęśliwie do Ełku.

Organizatorzy pielgrzymko-wycieczki - wychowawcy klas maturalnych:
Ewa Gorlewska
Agnieszka Łabanowska
Jerzy Sowulewski
Bili rekord w resuscytacji
Kronika30 uciśnięć i dwa wdechy to podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które mogą uratować komuś życie. Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w całej Polsce próbowano dziś ustanowić nowy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Do bicia rekordu przyłączył się także Ełk. Dziś w Zespole Szkół Samorządowych uczestnicy przez pół godziny uciskali fantomy. Bicie rekordu rozpoczęło się w samo południe. Wśród uczestników byli m.in. uczniowie, nauczyciele, strażacy, strażnicy miejscy, wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostki strzeleckiej. Do bicia rekordu przyłączyli się także parlamentarzyści - Tomasz Makowski i Andrzej Orzechowski. W sumie do bicia rekordu w Ełku zgłosiły się 192 osoby.
- Jestem dumny z naszego miasta - mówi Michał Okuniewski prezes Fundacji Ratujmy Życie, organizator bicia rekordu w Ełku. Ubiegłoroczny rekord to 83 111 osób. Ze wstępnych danych, które przekazała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynika, że w tym roku do akcji przyłączyło się ponad 61 tysięcy osób z 711 instytucji z całej Polski. Ostateczny rezultat będzie znany w połowie przyszłego tygodnia.

Relacja na stronie Radia5
Zakończyła się inwestycja przy Zespole Szkół Samorządowych w Ełku - budowa budynku gospodarczego
KronikaInwestycja realizowana była w ramach projektu „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” dofinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska.

Zasadniczym działaniem w projekcie było docieplenie budynków Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku oraz Szkoły Podstawowej w Alytusie. Projekt miał zakończyć się 31.03.2014 r., jednak dzięki zgodzie Wspólnego Komitetu Sterującego i Monitorującego Programu Litwa – Polska na wykorzystanie powstałych oszczędności, projekt jest realizowany do końca listopada 2014 r. Oszczędności wykorzystano na budowę budynku gospodarczo – garażowego wraz z budową dojść pieszych, dojazdów oraz parkingów przy Zespole Szkół Samorządowych.

Wcześniej w ramach projektu zostały zrealizowane również inne działania, m.in. konferencje i wizyty studyjne w obu miastach, których tematem przewodnim były technologie energooszczędne stosowane w gospodarstwach domowych i budynkach użyteczności publicznej. W tych wydarzeniach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele obu szkół, ok. 200 osób.

Wartość całkowita projektu wynosi ok. 2 340 000 zł, w tym wartość dofinansowania – 1 990 000 zł. Koszty Miasta Ełk w projekcie wynoszą 1 170 000 zł.

Projekt „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Nożnej
Kronika8 października na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Nożnej. W turnieju zmierzyły się drużyny ze wszystkich ełckich szkół podstawowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 zajęła I miejsce, a tym samym zdobyła tytuł Mistrza Miasta Ełku i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Nasi zawodnicy wykazali się nie tylko wysokimi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi, ale również współpracą na boisku i walką sportową w duchu fair play.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Skład reprezentacji SPS nr 6:
1. Kacper Gajewski
2. Michała Herman
3. Jakub Lewandowski
4. Błażej Makar
5. Piotr Murawski
6. Jaku Rusak
7. Maksymilian Smoliński
8. Filip Ryszkiewicz
9. Oskar Waszkiewicz

Trenerzy Dariusz Ryszkiewicz, Michał Rutkowski
Opiekun zespołu : Katarzyna Cholewińska
Pierwszy turniej siatkarski IV klasy dziewcząt
Nasze siatkarki z rocznika 2004 miały szansę po miesiącu treningu sprawdzić swoje umiejętności na turnieju, który odbył się 12.10.2014 r. w Ełku w hali sportowej na ul. Kolbego. Spośród 33 drużyn najwyższe miejsce zajęła para Zuzia Sobolewska z Mają Gutowską. Ponadto w turnieju wystąpiły:
Patrycja Stachyra z Hanną Herbszt
Aleksandra Urbanowicz z Michaliną Popławską
Roksana Federowicz z Nikoliną Mieczykowską
Julia Lewandowska z Darią Karpienko
Życzymy powodzenia i wytrwałości w ciężkich treningach
trener Grzegorz Orzeł
Zdjęcia
ZSS Mistrzem Powiatu !
SukcesyW dniu 06.10.2014 roku na orliku przy Zespole Szkół nr 6 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych, piłki nożnej chłopców. W zawodach wzięły udział wszystkie ełckie szkoły średnie. Miło nam poinformować, iż reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Samorządowych wygrała cały turniej, sięgając po Mistrzostwo Powiatu Ełckiego, zwyciężając w finale po rzutach karnych z SZ nr 5. Tym samym nasi licealiści zapewnili sobie awans do półfinałów województwa.
Kadra ZSS: Dziekoński Łukasz, Kaszkiel Bartosz, Mróz Dominik, Stawiecki Kamil, Wesołowski Łukasz, Zyzskowski Radosław, Muczyński Łukasz, Mulewski Kamil, Szlęzak Kacper.
Serteczne gratulacje i powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.
Tomasz Kowalko
AKCJA KRWIODAWSTWA
KronikaW poniedziałek, 6 października 2014 roku nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji oddania krwi. Do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, którzy w szybki i bardzo profesjonalny sposób salę świetlicy zamienili w „gabinet lekarski”. Dzięki temu akcja krwiodawstwa odbywała się w higienicznych warunkach, przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu lekarskiego.

Dawcami mogli zostać przede wszystkim uczniowie klas III LO, którzy ukończyli osiemnaście lat i dobrowolnie zgłosili swoją chęć oddania krwi. W akcji wzięło udział czternaście osób, które spełniając dobry uczynek, przyczyniły się pośrednio do ratowania ludzkiego życia! Oddana krew jest bowiem wykorzystywana w leczeniu ludzi chorych i potrzebujących.

CZY WIESZ, ŻE:
- Krew stanowi ok. 7% ludzkiego ciała.
- Dorosły człowiek o przeciętnej masie ma w sobie od 5 do 6 litrów krwi (mężczyźni przeważnie 1 litr więcej od kobiet).
- Ubytek krwi, po jej oddaniu jest uzupełniany w czasie czterech tygodni, natomiast ubytek żelaza w okresie ośmiu tygodni.

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska, Dorota Karpińska
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

580276 Unikalnych wizyt