Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook21/11/2018 14:04:21 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wieczorek poezji patriotycznej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


W ramach wieczorków recytatorskich 14 listopada 2018r. odbył się wieczorek poezji patriotycznej. Uczniowie klas 0 - III mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Na spotkanie przybyli rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie, którzy podziwiali i nagradzali występy uczniów gorącymi brawami. Zaprezentowane zostały piękne wiersze i pieśni mówiące o doli żołnierskiej, miłości do Ojczyzny i radości z odzyskanej wolności. Pomimo ogromnej tremy uczniowie poradzili sobie świetnie. Był to uroczysty i patriotyczny wieczór, który dostarczył wielu wzruszeń i refleksji nad skomplikowaną przeszłością naszego narodu. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich.

Organizatorki Grażyna Sacharzewska i Teresa Mierzwińska
Mistrzostwa Ełku Czwórek Siatkarskich
wydarzenia sportowe

16 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w czwórkach siatkarskich chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie sześć spotkań. W zawodach wystartowały wszystkie ełckie szkoły podstawowe. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

Skład drużyny: Maciej Hodun, Kacper Rymarowicz, Patryk Kwiatkowski, Filip Usiak, Jakub Michałowski, Szymon Żabiński, Jakub Jóźwiak, Kacper Tyszko, Rafał Korotko, Maciej Kohlman, Mikołaj Jastrzębski, Łukasz Iwiski, Paweł Dzienisiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trener Grzegorz Orzeł

Bóbr - Międzynarodowy Konkurs Informatyczny
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Forum Młodych Historyków
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się Forum Młodych Historyków: (nie) Zapomniani Bohaterowie Dużej i Małej Ojczyzny. Kwalifikacje do udziału w forum rozpoczęły się w ubiegłym roku szkolnym. Zadaniem młodych historyków było wybranie sobie mało znanego bądź zupełnie zapomnianego bohatera naszej ojczyzny i opisanie jego losów oraz stworzenie prezentacji multimedialnej na jego temat. Swoje prace uczniowie ełckich szkół zaprezentowali podczas Forum Młodych Historyków. Mogliśmy zapoznać się z losami Karola Bahrke, Haliny Orzechowskiej, Leopolda Lisa-Kuli, Kazimierza Leskiego, Jana Hawrusa i innych. Naszą szkołę godnie reprezentowała Iga Rutkowska z klasy 6a, która przedstawiła postać Grzegorza Rosińskiego – twórcę polskiego komiksu i otrzymała I miejsce za najciekawszą pracę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Kalinowska
Śniadanie daje moc
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła w dniu 8.11.2018 r. kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu jest:
- zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
- przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
- edukacja najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
Tego dnia dzieci z klas 0-III miały okazję wcielić się w kucharzy i samodzielnie przygotowywały zdrowe śniadanie. Nie zabrakło kolorowych kanapek, sałatek warzywnych i owocowych, szaszłyków owocowych, a także słodkich, ale naturalnych wypieków. Akcję wsparli również rodzice, którzy także zaangażowali się przygotowywanie smakołyków za co serdecznie dziękujemy.
Wszystkie potrawy nie dość, że bardzo apetycznie wyglądały, to były wyjątkowo smaczne i zdrowe!!! A dzieci przekonały się jak wiele emocji i wrażeń przynosi wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłku.

Wychowawczynie klas 0-III
II miejsce w Mistrzostwach Miasta
wydarzenia sportowe

W dniu 14.11.2018r w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się turniej Minisiatkówki „3” chłopców w ramach Mistrzostwa Miasta Ełku.

Zespół w składzie: Bartoszewicz Paweł, Guzek Kacper, Iliaszuk Fabian, Mulewski Jakub, Rymarowicz Kamil, Zieliński Arkadiusz, Zyskowski Aleksander zajął II miejsce.

Pochwała za odporność drużyny w końcówkach setów i wyróżnienie dla kapitana Pawła Bartoszewicza za bardzo dobra zagrywkę - stwierdza trener zespołu Pan Marcin Kohlman

Serdecznie gratulujemy!!!

Dyżury psychologa z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku
OgłoszenieW ramach projektu ZDROWY-DO SPORTU GOTOWY współfinansowanego przez Urząd Miasta Ełk w naszej szkole odbywają się dyżury psychologa z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku - Pani Ewy Osowskiej.
Psycholog przyjmuje we wtorki od godz. 8.00 w gabinecie 107. Serdeczniezapraszamy na konsultacje zarówno uczniów , jak i rodziców potrzebujących specjalistycznego wsparcia oraz porady.

Pedagog Anna Paszkowska
Mistrzostwa Miasta Ełku w trójkach siatkarskich dziewcząt
wydarzenia sportowe

13 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w trójkach siatkarskich dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. W zawodach wystartowały wszystkie ełckie szkoły podstawowe oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej

Skład drużyny: Banachowska Zuzanna, Cholewińska Aleksandra, Danowska Julia, Feller Gabriela, Holcman-Mocarska Maya, Jastrzębska Tola, Kamińska Oliwia, Koniecko Weronika, Potoczna Michalina, Żytyniec Patrycja Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trener Krzysztof Konowalski

Zawody pływackie w Giżycku
Rok dla Niepodległej
Miło jest nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Adrian Dzienisiewicz z kl. 6 B zajął 1 miejsce w XIV ZAWODACH PŁYWACKICH Z OKAZJI 100-LETNIEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Zawody odbyły się 03-04.11.2018r. w Giżycku. Adrian pokonał wszystkich w kategorii wiekowej 12 lat – stylem motylkowym, na odległości 50m. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ogólnopolski sukces naszego ucznia. Gratulujemy!
wydarzenia sportowe
Lapbook. Książka tworzona na kolanach
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 14 listopada 2018 w siedzibie MODN w Ełku zostały rozdane nagrody w powiatowym konkursie matematycznym „Mój lapbook”. W konkursie tym naszą szkolę reprezentowało dwóch uczniów: Kamil Worończuk z klasy 7a i Mateusz Wysota z klasy 8a. Konkurs polegał na opracowaniu i wykonaniu lapbooka (papierowej teczki tematycznej) o tematyce związanej z wybranym zagadnieniem z dziedziny matematyki.
I miejsce zdobył nasz uczeń - Kamil Worończuk za lapbooka „Ułamki zwykłe”, natomiast Mateusz Wysota otrzymał dyplom za udział.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom!!!

Szkolny koordynator konkursu: Anna Rutkowska
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1687021 Unikalnych wizyt