Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna20/12/2014 07:37:57 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Rodzice
Matura
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Coraz bliżej Święta…
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Już od początku miesiąca w Zespole Szkól Samorządowych przy ulicy Suwalskiej czuć świąteczną atmosferę. Chociaż 6 grudnia wypadł w tym roku w sobotę, Mikołaj nie zapomniał o nas i w poniedziałek zawitał do naszej szkoły wraz ze swoimi pomocnicami. Od samego rana mikołajkowy orszak, tworzony przez uczniów klasy IL Liceum Ogólnokształcącego, rozdawał wszystkim cukierki, czasem trzeba było oczywiście zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz.
Na parterze i drugim piętrze budynku stanęły choinki. W tym roku jedna z nich ubrana została w ozdoby przygotowane przez dzieci z klasy 3a i 3b SPS 6 na zajęciach origami prowadzonych od września przez panią Teresę G. Gorajewską – nauczycielkę języka polskiego. Zachwyt wzbudziły nie tylko piękne, czerwone serca z życzeniami, co przede wszystkim bombki – kule wykonane z 6 elementów czy różnokolorowe „diamentowe” formacje. Rozświetloną niebieskimi lampkami choinkę można podziwiać na drugim piętrze przy pokoju nauczycielskim.
Wyjazd na Jagielonię Białystok
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W niedzielę 14 grudnia nasi młodzi sportowcy z klas sportowych o profilu piłki siatkowej oraz nożnej wybrali się do Białegostoku na mecz piłki nożnej pomiędzy Jagielonią Białystok a Górnikiem Zabrze. Był to ostatni mecz rozgrywany w tym roku w ramach polskiej ekstraklasy na pięknym nowo otwartym stadionie. Pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn był niezwykle zacięty, gdyż losy spotkania ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie to Białystok mógł się cieszyć z trzech punktów, wygrywając 1:0. Wyjazd był zorganizowany we współpracy ze stowarzyszeniem „Alternatywa”.
Już na wiosnę udamy się na kolejny pojedynek Białostoczan, którzy będą walczyli w grupie mistrzowskiej o miejsce w europejskich pucharach.
Organizator:
Jarosław Andrzejewski
Warsztaty malowania bombek
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniach 9- 12 grudnia w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbywały się warsztaty malowania bombek świątecznych. Uczestniczyli w nich uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum ogólnokształcącego oraz nauczyciele.
Uczestnicy warsztatów, realizując swoje pomysły, ozdobili wiele bombek. Na szklanych egzemplarzach powstały kompozycje malarskie bogato okraszone brokatem, a styropianowe kule ozdobione zostały cekinami, a także kaszą i ryżem pokrytych metalicznymi lakierami.
Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, starając się wykonać niepowtarzalne prace. Powstały barwne kompozycje tworzone z potrzeby serca. Warto docenić zaangażowanie uczniów i nauczycieli mające na celu pomoc najbardziej potrzebujących dzieciom.
Bombki będą sprzedawane w dniach 16-19 grudnia w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych ełckiej fundacji „Otulony w nadzieję”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wsparcia tej szlachetnej akcji charytatywnej i zakup ozdób świątecznych.
Organizator: Ewelina Koniecko i Ewa Gorlewska
Szkolny Konkurs Recytatorski
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

9 grudnia 2014 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który, jak zawsze, cieszył się ogromna popularnością wśród uczniów, były panie Katarzyna Pietruszewska i Hanna Tyszko. Wzięło w nim udział kilkunastu recytatorów z klas 0-1. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Komisja w składzie: pani Grażyna Sacharzewska i pani Anna Kuczyńska wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy 0

I miejsce Adam Raczkowski kl. 0b
II miejsce Kinga Stelmach kl. 0a
III miejsce Kasia Safiejko kl. 0b

Klasy I

I miejsce Patrycja Żytyniec kl. 1c
II miejsce Adrian Zdankowski kl. 1b
III miejsce Oliwia Kamińska kl. 1a

Wyróżnienie:
Tola Jastrzębska kl.0b
Kamil Rymarowicz kl. 1c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy , a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Warsztaty artystyczne z udziałem gości z Grodna
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 5 grudnia naszą szkołę odwiedziły uczestniczki chóru „Switanak” z Grodna na Białorusi. Dziewczynki są uczennicami Szkoły Średniej nr 3, która już od 6 lat jest naszym partnerem przy realizacji projektów międzynarodowych. Tym razem nasze koleżanki przyjechały do Ełku na warsztaty artystyczne. W Zespole Szkół Samorządowych odbyły się warsztaty taneczne i plastyczne. Wszystko działo się we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Ełku. Szczególnie dziękujemy rodzinom, które zaopiekowały się Grodniankami i gościły je w swoich domach: rodzicom Jakuba Bukowskiego, Zuzanny Pawłowskiej, Adeliny Dziemidow, Tymona Zyzman, Martyny Jaśkiewicz i Kamili Jeremicz. Wiemy, że dzięki takim działaniom nawiązuje się przyjaźń i zacierają się wszelkie granicy. Nie przypadkowo wszystkie projekty realizujemy pod hasłem: Muzyka nie ma granic!
Mikołajkowy Autobus Radia 5
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 5 grudnia 2014r. uczniowie klas trzecich SPS nr 6 i Wolontariusze Liceum Ogólnokształcącego w Ełku reprezentujący Fundację ,,Ratujmy Życie” wzięli udział w corocznej akcji MIKOŁAJKOWY AUTOBUS RADIA5 EŁK.
W godzinach porannych wolontariusze udekorowali Mikołajkowy Autobus.
Do akcji dzieci przygotowywały się od kilku dni, ucząc się tekstów piosenek na pamięć i zbierając drobne upominki, słodycze i zabawki. Chciały w ten sposób pomóc i podzielić się tym, co najlepsze, czyli swoim sercem i czasem.
Pięknie przebrane odwiedziły hojnych sponsorów w podziękowaniu śpiewając im piosenki o św. Mikołaju.
Podczas tegorocznej akcji MIKOŁAJKOWEGO AUTOBUSU RADIA5 EŁK zebrano olbrzymią liczbę darów, którą przekazano dla Rodzinnych Domów Dziecka i Domu św. Faustyny.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

Opiekunowie: K. Cholewińska, T. Mierzwińska, G. Syrwid - Paszkowska
Podsumowanie Projektu „Razem do celu”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W miesiącach XI-XII 2014 r. w 18 placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto (7 przedszkoli, 7szkół podstawowych i 4 gimnazja) Urząd Miasta Ełku realizował projekt „Razem do celu”, który został opracowany w ramach rządowego programu „ Bezpieczna i przyjazna szkoła” (Uchwała nr 130/2014 Rady Ministrów z dnia 8 lipca 2014 w sprawie Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”).

Zadanie zostało zrealizowane we współpracy z Fundacją Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej w Ełku w okresie od 03.11.14 r.- 15.12.14r.
Inicjatywa miała na celu pokazanie społeczności do czego prowadzi zwiększona masa ciała, jak zapobiegać otyłości i jak łączyć odpowiednią, racjonalną dietę z aktywnością fizyczną.
W ramach kampanii odbyły się dwa dyżury lekarzy, dietetyka i psychologa oraz spotkania (18 spotkań- 7 w przedszkolach, 7 w szkołach podstawowych oraz 4 w gimnazjach) z dziećmi i ich rodzicami w trakcie, których uczestnicy edukowani byli w zakresie racjonalnego odżywiania i aktywności ruchowej.
Podsumowanie projektu odbylo się 4 grudnia w Zespole Szkól Samorządowych w Ełku. Spotkania ze specjalistami w tym dniu poprzedzone były występami dwóch grupa artystycznych: Fair Play pod kierunkiem pani Katarzyny Klimach oraz Tańczących Nutek pod kierunkiem pani Heleny Borowej. Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty żywnościowe są zdrowe, jak postępować żeby żyć długo i szczęśliwie. Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w konkursach i nikt nie miał problemów z prawidłowymi odpowiedziami. Zachętą były również drobne upominki zakupione w ramach projektu.
Cieszymy się, że naszą uroczystość uświetnili Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, Z-ca Prezydenta Artur Urbański oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Zalewski.
Z wizytą w Muzeum Historycznym
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


,,Każdy dzień jest podróżą przez historię” Jim Morrison

Kolejny raz uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wybrali się w podróż w czasie i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych na terenie Muzeum Historycznego w Ełku. Tym razem tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczestnicy warsztatów poznali fascynującą historię ,, Jak dawniej ludzie na terenie Mazur spędzali święta?. Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników warsztatów była możliwość wykonania dawnej ozdoby choinkowej- aniołka. Takie super lekcje uczniowie zapamiętają na długo!!!

Jolanta Gutowska
Mikołajkowy Turniej Siatkówki klas czwartych
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię
Dnia 6.12.2014r w SP 4 odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki klas czwartych. Naszą Szkołę reprezentowała klasa 4a siatkarska, 6 par (3 dziewczynki i 3 chłopcy). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.
Dziewczyny w składzie: Julia Lewandowska i Daria Karpieńko zajęły 19 miejsce, Hanna Herbszt i Ola Urbanowicz 16 miejsce, Zuzia Sobolewska I Maja Gutowska 8 miejsce – należy podkreślić że łącznie było aż 21 par.
Chłopcy w składzie: Golubiewski Mateusz i Ignatowski Krzysiek oraz Sołtys Piotr i Wysota Mateusz zajęli ex aequo 4 miejsce, Chmielewski Piotr i Damian Kasiborski zajęli 2 miejsce – na 6 par.
Ogromne gratulacje za waleczną postawę i dobry występ naszej drużynie, z życzeniami wielu sukcesów w sporcie.
Zimowa przerwa świąteczna
Ogłoszenie
Zimowa przerwa świąteczna w tym roku rozpocznie się 22 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia. To dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktycznych. Dni 2 i 5 stycznia 2015 r. nie są dniami zimowej przerwy świątecznej, ale na początku roku szkolnego dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych, w porozumieniu z radą pedagogiczną, radą rodziców i samorządem uczniowskim, ustalił te dni jako dodatkowe dni wolne.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba szkoła ma obowiązek zorganizować w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r zajęcia opiekuńczo–wychowawcze. Pragniemy poinformować rodziców o możliwości udziału uczniów w tych zajęciach. Bardzo prosimy, aby przekazać taką informację wychowawcom klas poprzez e-dziennik lub na wywiadówkach, które odbędą się 18 grudnia.
Mistrzostwa Rejonu VI w Minisiatkówce
wydarzenia sportoweW dniu 27 listopada 2014r. w Olecku na Hali „Lega” odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI w Minisiatkówce Trójek Dziewcząt Szkół Podstawowych. Zawodniczki naszej szkoły, uczennice klasy 5a, zajęły drugie miejsce, co jest jednoznaczne z awansem do Półfinału Województwa w Minisiatkówce Trójek Dziewcząt Szkół Podstawowych.
Skład drużyny:

Julia Borkowska,
Anna Dawidowska,
Anna Gulan,
Martyna Jaśkiewicz,
Natalia Kadłubowska,
Julia Kamińska,
Katarzyna Łoboda,
Karolina Niecikowska.

Dziewczęta pokonały drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku a uległy reprezentantkom Powiatu Giżyckiego Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Strona 1 z 38 1 2 3 4 > >>

Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

615862 Unikalnych wizyt