Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
♠ Rodziców uczniów chętnych do klas sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) zapraszamy po podania do sekretariatu szkoły ♠
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook29/04/2017 21:29:57 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Terminy testów sprawnościowych do klas 4-ych sportowych o profilu piłka nożna i piłka siatkowa w roku szkolnym 2017/2018
Ogłoszenie
Dyscyplina Termin I Termin II Miejsce Uwagi
Piłka siatkowa – dziewczęta i chłopcy
(opis testów)
20 maja 2017 r. (sobota) godz. 9:00 10 czerwca 2017 r. (sobota) godz. 9:00 Zespół Szkół Sportowych, ul. Suwalska 15 – sala gimnastyczna Obowiązuje strój sportowy, obuwie sportowe
Piłka nożna- chłopcy
(opis testów)
20 maja 2017 r. (sobota) godz. 9:00 10 czerwca 2017 r. (sobota) godz. 9:00 Zespół Szkół Sportowych, ul. Suwalska 15 – boisko ORLIK Obowiązuje strój sportowy, obuwie sportowe

Uczeń przystępujący do testów powinien obowiązkowo posiadać oświadczenie o stanie zdrowia podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych (załącznik do podania). Podanie można pobrać ze strony szkoły lub otrzymać w sekretariacie. Serdecznie zapraszamy
Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym
wydarzenia sportowe

W ostatni wtorek 25.04.2017 w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Gimnazjów. Do Mistrzostw zakwalifikowało się 12 drużyn - 6 mistrzów i 6 wicemistrzów swoich rejonów. W tym gronie w kategorii chłopców jako wicemistrzowie znalazła się również drużyna z naszej szkoły w składzie: Kucharski Arkadiusz i Albo Kamil. Chłopaki po wspaniałej walce zajęli 5 miejsce.
Ogromne gratulacje.

Grzegorz Orzeł
Mecz w Białymstoku
wydarzenia sportoweW dniu 26.04.2017 uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, rocznik 2003 rozegrali sparing z Kadrą Województwa Podlaskiego 2004. Mecz został rozegrany w Białymstoku. Pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej szkoły z dość solidnym przeciwnikiem, a ozdobą spotkania była bramka na 3:0 którą zdobył Błażej Makar po pięknym uderzeniu z dystansu.

Skład : Sałek, Antonowicz, Makar, Opacki, Smyk, Szuchnicki, Zołądkiewicz, Potoczny, Lipiński, Szepan, Dębek
Rezerwowi: Szumski, Suski, Kucharski
Rona Ełk 2003 - Kadra Podlasia 2004 3:0
Strzelcy: Dębek x2, Makar
Daniel Potuszyński
MATURA 2017
OgłoszenieAbsolwenci, którzy przystępują do egzaminu maturalnego w maju 2017 mogą zgłaszać się do sekretariatu szkoły po odbiór indywidualnych harmonogramów egzaminów oraz kodów dostępu do serwisu dla zdających.

Obowiązkowe szkolenia dla uczniów klas III LO z procedur obowiązujących w czasie egzaminu maturalnego oraz przekazanie indywidualnych harmonogramów, kodów dostępu odbędzie 27 kwietnia (czwartek) w sali 203 o 12:50. Klasa uczestniczy w spotkaniu z wychowawcą.

Odbiór dokumentów absolwentów składanych w czasie rekrutacji do LO 27 – 28 kwietnia w sekretariacie szkoły po przedstawieniu podpisanej przez wychowawcę obiegówki.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi w zakładce MATURA.
Wiosna zawitała w naszej szkole!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

22 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Ciepła atmosfera sprzyjała zwiedzającym, których przywitały zespoły taneczne „ Arabeski” pod kierunkiem p. K. Klimach i „Tańczące Nutki” pod kierunkiem p.H. Borowej. Uczniowie klasy II N gimnazjum sportowego J. Rusak i F.Ryszkiewicz pokazali, że są równie dobrymi gimnastykami jak piłkarzami. Akrobacje i skoki w ich wykonaniu zapierały oddech widzom. Uczniowie naszej szkoły jak i odwiedzający mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach: plastycznych (decoupage, tworzenie figurek z masy solnej), wykonywanie kolczyków, grach edukacyjnych z matematyki i języków obcych, szybkim kurskie pierwszej pomocy, informatycznych z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Wielu uczniów wraz z rodzicami wzięło udział w profesjonalnym treningu piłki siatkowej oraz rozegrali mecze. Emocji nie brakowało a wspólna zabawa zintegrowała środowisko siatkarskie.
Szkoła prezentowała się w tym dniu wyjątkowo pięknie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oprowadzali gości i opowiadali im o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018. Oprawa muzyczna i prezentacje multimedialne zapewnione zostały przez p. Z. Sikorskiego i p. T. Kowalko. Mam nadzieję, że pomoże to podjąć, niełatwą przecież, decyzję dotyczącą dalszego kształcenia.
Zapraszamy!!!

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska, Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach, Grażyna Sacharzewska, Jolanta Rynkowska, Jerzy Sowulewski
I Liga Trampkarza C1
Kronika

UKS Rona 03 Ełk 3:0 ZKS Olimpia Elbląg
Bramki: 2x Rusak, Murawski
Niedziela 23.04. godz. 13.30 (stadion miejski Ełk)

Zawodnicy Szkoły Sportowej w ubiegły weekend pokonali silny zespół z .Elbląga. Drużyna w 5 spotkaniach nie poniosła porażki i jest na 2 miejscu w I lidze trampkarza WMZPN
Skład zespołu:
Sternik Piotr- Waszkiewicz Oskar, Grądziel Dawid, Makar Błażej, Szuchnicki Cyprian (Zyzman Tymoteusz), Żołądkiewicz Dawid (Urynowicz Mikołaj)(Smoliński Maksymilian), Murawski Piotr, Ryszkiewicz Filip, Lewandowski Jakub ( Albo Kamil), Dębek Szymon, Rusak Jakub
Kułakowski Mateusz

Trenerzy: Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński, Andrzej Zientarski, Tomasz Kowalko
„GHOST”-MIŁOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wycieczka do Trójmiasta, która odbyła się 21.04.2017 roku w ramach edukacji teatralnej pozwoliła nam podziwiać znakomity spektakl muzyczny „Gohst” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Opowieść o miłości, która potrafi przetrwać nawet najtrudniejszą próbę wzruszyła nas w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Musical „Gohst”, który został opracowany na podstawie filmu „Uwierz w ducha” jest widowiskiem muzycznym i tanecznym z imponującymi efektami iluzjonistycznymi. Przedstawiona historia wielkiej miłości Sama i Molly porusza do łez. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. "Gohst" w wielkim stylu zaprasza wszystkich widzów w magiczną teatralną podróż.
Swoją osobliwością zainteresowało nas bardzo Stare Miasto jako najstarsza i zabytkowa część Gdańska. Podziwialiśmy uroki tego historycznego miejsca: Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Żuraw-największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, pięknie zdobione kamiennice. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To miejsce zaciekawiło wszystkich uczestników ze względu na bogatą ofertę fascynujących, naukowych wystaw. Strefy tematyczne: Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia, Wirtualna Wystawa Wynalazków Leonardo Da Vinci, Zdrowie, to miejsca które wyzwalają kreatywność, pobudzają ciekawość świata i głód wiedzy.
Wycieczka była niezwykle interesującą i atrakcyjna formą naszej aktywności społecznej, intelektualnej i emocjonalnej.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekun: Kamila Kęsicka
ORYGINALNE DZIEŁA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Sztuka to emocje, poczuj je”
Dnia 20 kwietnia 2017 roku w naszej szkole po raz trzeci gościliśmy pana Dariusza Matyjasa, kolekcjonera, marszanda, pasjonata sztuki oraz prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki „Art. Progress”. Trzecia odsłona projektu, podczas której pan Dariusz Matyjas wygłosił prelekcję, a następnie zaprezentował dzieła wybitnych artystów sztuki współczesnej, była unikalną edukacją artystyczną wszystkich uczniów. Wśród wystawionych dzieł znalazły się prace polskich artystów takich jak – Zdzisław Beksiński, Jerzy Baranowski, Dorota Nowosad oraz zagranicznych – Oliver Priebe, Lucio Fontana, Doreen Schmidt czy Andy Warhol. Oglądając oryginalne dzieła sztuki nowoczesnej zrozumieliśmy, że poszerzamy w ten sposób swoje spojrzenie na rzeczywistość. Sztuka ta uczy rozumienia piękna i estetyki w innym wymiarze artystycznym i jest znacząca w dziedzinie artyzmu XXI wieku.
Cykl spotkań z panem Dariuszem Matyjasem, które miały miejsce w naszej szkole to kontakt z tzw. wysoką sztuką i dziełami najwybitniejszych artystów.
Dziękujemy

Organizatorzy: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach
Uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

,,Jeśli myślisz , że widziałeś już wiele i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, to zapraszamy w podróż z kropelką mleka w tle”.
I w taką oto podróż 21.04.2017 uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie. Na uczniów czekało wiele atrakcji, całość ekspozycji podzielona jest na konkretne strefy, które opowiadają o mleku i tradycji jego przetwarzania.
Uczniowie najpierw zwiedzili łąkę, na niej kolorowe zwierzęta. Następny etap to historia i kultura, powrót do przeszłości( strefa przeniosła nas do obory, gdzie każdy mógł wydoić krowę, zapoznać się z narzędziami do produkcji mleka).
Uczniowie zwiedzili Bar mleczny, laboratorium, gdzie uzyskali odpowiedź na pytania: Skąd się biorą dziury w serze? Dlaczego mleko jest białe?
Zajęcia zakończyliśmy warsztatami plastycznymi, gdzie każdy kolorował za pomocą kolorowej soli ,,Krówkę Matyldę”.
Uśmiechnięci i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.

Opiekunowie: Katarzyna Pietruszewska, Anna Kuczyńska, Iwona Grygo.
Ligowa Rona 2004 - kolejka nr. 3!!!
wydarzenia sportoweJak co piątek do zmagań ligowych przystąpili zawodnicy Ełckiej Rony rocznik 2004 (w większości uczniowie klasy 6B Zespołu Szkół Sportowych nr w Ełku). Mimo szarpanej gry w ataku, jednak solidnej grze w obronie zdobywamy komplet punktów z beniaminkiem naszej ligi Czarni Olecko.

Wynik :
vs 1-0 (Ułanowicz)

Grali:
Julecki, Kuczyński, Kozicki, Uściłowicz, Piętko, Przyborowski, Tymoszczuk, Walczak , Rzymski, Kacprzyk, Sobolewski, Dawidowski, Pietraszek, Juchniewicz, Dudek, Ułanowicz, Kiarszys, Walejewski.

Przed meczem zespół prowadzony przez Michała Rutkowskiego otrzymał pamiątkowy puchar za zdobycie Mistrzostwa Jesieni w swojej grupie w kategorii MŁODZIK wręczony przez przedstawiciela Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Pana Wiesława Żmudę.

Już za tydzień kolejne zmagania ponownie w Ełku. Przeciwnikiem będzie drużyna Korki Biskupiec.

BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA...
Dzień Otwarty
Ogłoszenie
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1190872 Unikalnych wizyt