Zespół Szkół Sportowychw Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/10/2016 08:51:08 
 
Rekrutacja 2016/2017
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wyprawa edukacyjna po mazurskich zakątkach
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 12 października klasy 2b i 2c wybrały się na edukacyjną wyprawę w po mazurskich zakątkach. Celem wycieczki było odwiedzenie Chlebowego domku w Spytkowie. Podczas warsztatów w Chlebowym domku dzieci miały możliwość spróbować swoich sił jako piekarze. Samodzielnie wyrobić ciasto i przygotować własną bułeczkę. W oczekiwaniu na wyrastanie ciasta i pieczenie bułeczek dzieci mogły dowiedzieć się skąd bierze się mąka na chleb, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza oraz obejrzeć wystawę zabytkowych sprzętów związanych z tym tematem. Jednym słowem były to zajęcia pod hasłem: „Od ziarenka do bochenka”, a wszystko w duchu ekologii i powrotu do natury. Dodatkowym atutem wycieczki jest miejsce, w którym się odbywają zajęcia. Jest to niemal stuletni poniemiecki budynek gospodarczy, pięknie odnowiony i wyposażony w piec chlebowy opalany drewnem. Wizyta w Chlebowym domku zakończyła się wspólną degustacją wcześniej przygotowanych wypieków.

Wychowawcy: K. Pietruszewska i A. Kuczyńska
Terminy warsztatów dla uczniów klas I-II gimnazjum
OgłoszenieTerminy warsztatów dla uczniów klas I-II gimnazjum z psychologiem Panem Marcinem Chilickim w ramach projektu: Sport alternatywą dla uzależnień „Chcę być zawsze zdrowy i do sportu gotowy”.

klasa data godzina sala
IS grupa I

26.10.16

13.40- 15.15

203
IS grupa II

02.11.16

13.40- 15.15

203
IN grupa I

09.11.16

14.30-16.05

203
IN grupa II

16.11.16

14.30-16.05

203
IIS grupa I

23.11.16

15.20-16.55

203
IIS grupa II

30.11.16

15.20-16.55

203
IIN grupa I

07.12.16

15.20-16.55

203
IIN grupa II

14.12.16

15.20-16.55

203

Wychowawców klas bardzo proszę o poinformowanie uczniów i ich rodziców o terminach warsztatów z psychologiem. Rodzice podczas listopadowych zebrań także będą mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji psychologa oraz będą mogli skorzystać z porady indywidualnej (jeżeli będą mieli taką potrzebę). W ramach projektu przewidziane są także warsztaty dla nauczycieli i trenerów uczniów klas gimnazjalnych oraz konsultacje indywidualne z psychologiem.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć- Katarzyna Cholewińska, Dorota Karpińska

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych
wydarzenia sportoweDnia 12 października na Orliku przy SP 4 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców. Młodzi zawodnicy klasy 6B ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku mimo ospałego początku (porażka z SP 9) zdołali się podnieść i resztę meczy jak i cały turniej wygrać w atrakcyjnym i skutecznym stylu.

Wyniki grupowe:
vs SP9 0-1
vs SP5 4-0
vs SP7 5-1

Wyniki grupy finałowej:
vs SP4 4-0
vs SP2 6-0

Grali:
Julecki Patryk, Karwowski Oliwier, Sobolewski Szymon, Dawidowski Piotr, Tymoszczuk Damian, Ułanowicz Cyprian, Mościcki Michał, Uściłowicz Ryszard, Kozicki Eryk, Piętko Oliwier, Balcerzak Adam, Przyborowski Michał.

Pod koniec października odbędzie się kolejna faza rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Trzymamy kciuki.

Być Lepszym Każdego Dnia...
Sportowa noc w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Z 13 na 14 października 2016 r. po raz kolejny odbyła się „Noc w szkole”, w której uczestniczyli uczniowie klasy 2a, 3a, 3c SPS nr 6 w Ełku. Celem sportowej nocy było ukazanie różnych sposobów zagospodarowania wolnego czasu, integracja społeczności uczniowskiej podczas sportowych zmagań oraz przypomnienie zasad udzielania pomocy poszkodowanym. Przeprowadzono warsztaty udzielania pierwszej pomocy przez specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy wraz z dziećmi ćwiczyli, bawili się, objaśniali. Pierwsza pomoc to ciekawe zajęcia, które pomagają oswoić się z tym tematem, wykształcają poczucie obowiązku niesienia bezinteresownej pomocy innym. Zorganizowana „Noc w szkole” pozwoliła wykształcić w uczniach umiejętność uważnego słuchania, możliwość współpracy w grupie i umacniania koleżeńskich więzi oraz przełamywania różnorodnych barier. Spędzenie nocy poza domem to dla dzieci możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu i bycia współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Zaplanowane cele zrealizowano, uczniowie integrowali się przy wspólnych zabawach i konkurencjach sportowych.
Dziękujemy rodzicom za odpowiednie wyposażenie dziecka w niezbędne rzeczy i produkty. Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę w organizacji nocy w szkole oraz instruktorom ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”: p. Cezaremu Kasprzakowi, p. Michałowi Malesiak za mile spędzony czas.

Organizatorzy: G. Syrwid-Paszkowska, G. Sacharzewska, H. Borowa, P. Rynkowska
Jesienny las nas zauroczył-w poszukiwaniu skarbów jesieni
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 11 października 2016 r. uczniowie kl.3 a i 2 a SPS wybrali się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Przekopka.
Celem wycieczki było prowadzenie obserwacji środowiska leśnego najbliższej okolicy, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody, wzbogacanie wiadomości na temat roślinności lasu w okresie jesiennym, aktywne uczestnictwo poprzez oglądanie, szukanie, eksperymentowanie.
Zajęcia w terenie urozmaicają szkolną codzienność i pozwalają zrelaksować na łonie natury. A wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadają w pamięć uczniów, gdyż poparte są ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Pan leśniczy Andrzej Piela opowiedział wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się jak należy określić wiek drzewa, jak rozpoznawać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta zimą. Znaleźliśmy też ślady leśnych zwierząt, słyszeliśmy śpiew ptaków. Było ognisko, pyszne kiełbaski, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Miło było spędzić czas na łonie natury delektując się złotą polską jesienią, w miejscu tak pięknym jak las. Aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Uczniowie wykazali się znajomością ochrony przyrody: wiedzieli, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt. Lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu pozwoliła na bezpośredni kontakt z naturą. Las nas zauroczył. Wszyscy wrócili napełnieni sporą dawką energii oraz wrażeń. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.
Pragniemy serdecznie podziękować Nadleśnictwu Przekopka za okazaną nam gościnność w ”leśnym domu”.

Wychowawcy: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Grażyna Sacharzewska
I etap konkursu Bezpiecznie Tu i Tam
Ogłoszenie

Wystartowało Pierwsze zadanie konkursu edukacyjnego Fundacji Orange Bezpiecznie Tu i Tam – Rywalizacja na słowaCzym są Zadania konkursowe?
Zadania konkursowe to nie tylko edukacja przez zabawę, ale także szansa na nagrody indywidualne dla uczniów szkoły biorącej udział w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam. W trakcie zadań uczniowie przygotowują prace indywidualne na jeden z wybranych tematów.

Co można wygrać?
Komisja Konkursowa wyłoni 20 zwycięzców - po 10 osób w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-3 oraz 4-6), przyznając nagrody indywidualne.

Jak wziąć udział w konkursie?
Uczniowie przygotowują pracę na jeden z poniższych tematów i przekazują ją nauczycielowi języka polskiego lub wychowawcy.

Termin zgłoszenia prac do Etapu Szkolnego
Prace do Etapu Szkolnego można zgłosić do 2 listopada 2016r.

Tematy Pierwszego Zadania konkursowego – Rywalizacja na słowa.
1. Wyobraź sobie, że przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie... wpadłeś/-łaś do internetu. Spróbuj się z niego wydostać.
Napisz bajkę, krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócić do prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.
2. Zły czarnoksiężnik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie.
Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś/-łaś do jego drzwi i, wymieniając wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś/-łaś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisać czy Ci się udało :)
3. Wyobraź sobie, że założyłeś/-łaś z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci.
Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.

Wszystkich zapraszamy do zabawy!
WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 3 października 2016r. rozpoczęła się kampania przedwyborcza do Małego Samorządu Uczniowskiego klas I- III. Uczniowie z klas III kandydujący do Rady Uczniowskiej przygotowali plakaty promujące i dzięki nim dzieci mogły zapoznać się z zadaniami, które postawili przed sobą przedstawiciele naszej szkoły. 7 października 2016r. odbyło się głosowanie, podczas którego uczniowie wybierali swojego kandydata oddając swój głos na kartach wyborczych, a następnie wrzucając do urny. Oddano 96 ważnych głosów. W wyniku wyborów przewodniczącym Małego Samorządu Uczniowskiego został Adrian Zdankowski -uczeń klasy III ”b” a zastępcą Aleksandra Cholewińska – uczennica klasy III „b”. Pozostali członkowie to Nikolina Choruży z klasy III „a” oraz Kamil Rymarowicz z klasy III „c”. Gratulujemy! Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Samorządu Szkolnego.

Opiekun MSU: Beata Staniszewska
NASZA LAUREATKA W KONKURSIE PLASTYCZNYM!
Konkurs plastyczny pt: „Uśmiechnięte Cztery Łapy” zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ełku został rozstrzygnięty!. Nasza utalentowana Aleksandra Urbanowicz, uczennica klasy VIa została uhonorowana dyplomem za zajęcie najwyższej lokaty w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI. Oli przyznano dyplom za „Najlepszą Pracę Plastyczną” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dzieło plastyczne naszej uczennicy to dzieło o wysokich walorach artystycznych, zgodne z tematyką, pomysłowe i estetyczne. Naszej Laureatce serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!. Wszystkim, którzy brali udział w konkursie bardzo dziękujemy i zachęcamy do rozwijania swoich plastycznych pasji.

Opiekun: Katarzyna Klimach
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 30 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku brali udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem takiej akcji jest propagowanie zabawowej formy sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia.
Panią Dyrektor, nauczycieli oraz rodziców egzaminowali najmłodsi. Dzieci i młodzież są bardzo zmotywowani do przeprowadzania takich akcji. Jednak jednogłośnie odpowiedzieli, że wolą pytać, niż być odpytywanymi.
W czasie lekcji młodzi egzaminatorzy pod opieką starszych kolegów, chodzili po salach lekcyjnych odpytując z tabliczki mnożenia, a w czasie przerw egzaminowali na wszystkich piętrach szkoły przy specjalnych stolikach. Jedna z grup wyszła na plac przed supermarketem "TESCO", gdzie przepytywała napotkanych ludzi.
Pani Anna Rutkowska przyznała, że: " są to w końcu podstawowe działania, które przydają się na co dzień", zaś pani Agnieszka Łabanowska dodała, że "większość dzieci po wakacjach zapomniała tabliczki mnożenia", więc takie akcje są okazją do jej przypomnienia.
Każda grupa egzaminująca posiadała trzy poziomy trudności zadań, a dla chętnych łamigłówki matematyczne. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na zadane pytania otrzymywał legitymację i naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia, a każdy kto udzielił, choć jednej błędnej odpowiedzi otrzymywał mandat za nieznajomość tabliczki mnożenia. Osoby, które otrzymały mandat, mogły poprawić swój wynik przy stanowiskach egzaminacyjnych na korytarzach szkoły.
Nasza szkoła wzięła udział w takiej akcji już po raz drugi. Organizatorkami akcji w naszej szkole, są panie uczące matematyki: Agnieszka Łabanowska i Anna Rutkowska.
Naszą inicjatywą zainteresowało się regionalne radio - Radio 5, które przygotowało obszerną relację filmową z wydarzenia:

Damian Kurowski
„Zdrowo jem, więcej wiem''
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 30 września 2016r.w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbyła się świetna zabawa w przygotowywaniu zdrowego drugiego śniadania. W trosce o zdrowie cyklicznie realizujemy projekty edukacyjne: „Śniadanie daje moc” oraz „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Myśląc o zdrowiu dzieci, trzeba mieć na uwadze również sposób ich żywienia. To od dorosłych, zależy, czy dieta dzieci jest bogata w produkty zawierające niezbędne do rozwoju składniki odżywcze. W badaniach naukowych wykazywano związek między rozwojem dzieci we wczesnych fazach życia a występowaniem ryzyka rozwoju chorób zależnych odżywienia w późniejszych okresach życia. Żywienie w wieku szkolnym ma wpływ na rozwój i stan zdrowia.
Otyłość u dzieci wpływa negatywnie na zdrowie i rozwój nie tylko w dzieciństwie, lecz także ma decydujący wpływ na zdrowie w życiu dorosłym, zwiększając ryzyko rozwoju przewlekłych chorób niezakaźnych i niesprawności. Dlatego szczególnie ważne jest zapobieganie nadwadze i otyłości już w wieku dziecięcym. Ważne jest regularne (4–5 razy dziennie) spożywanie pełnowartościowych posiłków. Udowodniono, że dzieci niespożywające pierwszego śniadania mają problemy z koncentracją uwagi w czasie lekcji. Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 pracując w grupach starały się przygotować zdrowy posiłek, wiedząc jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Na talerzach znalazły kolorowe sałatki owocowe, zdrowe przekąski. Każde dziecko samodzielnie lub z pomocą rodziców komponowało swoją potrawę. Wspólny posiłek był świetną okazją do integracji uczniów w naszej szkole. Była to pouczająca, kulinarna zabawa w przygotowaniu wspólnego, zdrowego śniadania. W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania zdrowych posiłków.

Wychowawcy klas I-III
O Puchar Burmistrza Miasta Ostróda w kategorii „młodzik”
wydarzenia sportoweW dniach 23 – 25.09.2016r. uczniowie klasy II S Gimnazjum Sportowego reprezentowali naszą szkołę w corocznym turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Ostróda w kategorii „młodzik”. Turniej ten miał na celu doskonalenie umiejętności i sprawdzenie poziomu wyszkolenia naszych zawodników przed występami w sezonie 2016/2017, w tym ligowymi województwa warmińsko – mazurskiego, które rozpoczynają się 30.10.2016r. Występ zawodników pokazał mocne i słabe strony naszego zespołu. Wskazał nad jakimi elementami musimy się skoncentrować na najbliższych treningach i co poprawić w grze obronnej. Nasza drużyna rywalizowała z każdym przeciwnikiem na równym poziomie. W niektórych spotkaniach brakowało szczęścia do wygrania meczu lub seta, ale mimo to, pokazaliśmy innym zespołom, że będziemy trudnym przeciwnikiem w rozgrywkach ligowych. Najlepszym zawodnikiem Gimnazjum Sportowego został Bartłomiej Sieńkowski,
W turnieju wzięły udział zespoły:
1. „Wiktoria” Szczytno
2. SALOS Ostróda
3. Gimnazjum Sportowe Ełk
4. MKS MOSiR Kętrzyn
5. UKS „Olimpijczyk” Olsztynek.
Trener Paweł Duba
Strona 1 z 66 1 2 3 4 > >>
POLECAMY

Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1050415 Unikalnych wizyt