Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook29/01/2020 02:57:22 
 
Rekrutacja 2019/2020
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Projekt Erasmus+ "Uczymy się języka angielskiego"
Kronika

Od 20 stycznia uczestniczę w kursie języka angielskego w szkole "English in Cyprus" w Limassol.

Jedną z największych zalet wyjazdu jest sprawdzenie i doskonalenie swoich umiejętności językowych. Cały czas trzeba rozmawiać w języku angielskim. Jestem jedyną Polką w grupie i w szkole. Ten fakt mi jednak nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie pozwala na nawiązanie wielu znajomości z ludźmi z całego świata.

Na wyspie Cypr nie ma problemu z językiem angielskim. Wszyscy chętnie służą pomocą, więc organizowanie sobie wolnego czasu po zajęciach, nie jest problemem. Czym byłby wyjazd do obcego kraju bez możliwości poznania jego kultury i zwyczajów? Jest to jedna z podstawowych wartości podróżowania, którą cenię szczególnie.

Joanna Kupidłowska

Bezpieczne ferie
OgłoszenieNIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:
• Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
• Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja
• Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
• Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
• Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu
• Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc
• Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą

Podsumowanie pierwszego semestru 2019/2020
Kronika
Kliknij, aby zobaczyć galerię

16.01.2020r. uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w apelu podsumowującym pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2019/2020.

Podczas apelu podsumowano średnie ocen poszczególnych klas oraz wyróżniono uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Nagrodzono wielu laureatów konkursów oraz wręczono dyplomy. Nie zabrakło również sukcesów sportowych!!!

Ranking na NAJLEPSZĄ KLASĘ w Szkole Podstawowej Sportowej wygrała klasa 5a, która to uzyskała najwyższą średnią wśród wszystkich klas oraz wysoką frekwencję. Pani Dyrektor Dorota Karpińska z ogromną przyjemnością wręczyła "PUCHAR PRZECHODNI" zwycięzkiej klasie.

Z życzeniami dalszych sukcesów, wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy wysokich średnich, wyników w konkursach oraz osiągnięć sportowych.

Anna Dytkowska

Impreza karnawałowa
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Początek nowego roku to niewątpliwie czas wielu zabaw i imprez karnawałowych - nie inaczej było i w naszej szkole… Każdy kto 15 stycznia wszedł do naszej szkoły na korytarzach mógł spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, czarownice, zwierzaki oraz policjantów czy strażaków. Ale spokojnie tego dnia nikt nikogo nie zaczarował, ani nie aresztował… to jedynie uczniowie klas 0-III solidnie przygotowali się do tegorocznej imprezy karnawałowej. Dobra muzyka, fantastyczna zabawa i szalone tańce, prowadzone przez profesjonalistów, nie miały końca, a po zakończeniu doskonałej zabawy uczniowie miło spędzili czas podczas słodkiego poczęstunku.

Czas beztroskiej zabawy minął jednak wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo.

Organizator – wychowawcy klas 0-III. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. 

Walentynki
Konkursy
Mistrzowie "Dwójek"

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta w dwójkach siatkarskich rocznika 2009 i młodsi. Nasi najmłodsi siatkarze zdobyli Mistrzostwo Ełku i awans do rejonów, które odbędą się w marcu w Gołdapi. Drugie miejsce zajęli chłopcy z SP 5, a trzecie z SP 9.
Skład naszej drużyny:
Maciej Pietruszewski, Paweł Filipkowski, Domnik Kolęda, Kacper Pawlukowski, Mikołaj Bożek, Nikodem Dawidowski, Maks Pawłowski , Aleksander Olchowski.
Trener
Jarosław Andrzejewski
I Noworoczny Konkurs Informatyczny
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Uczniowie klasy 6a, 7a i 7b sprawdzali swoje predyspozycje do bycia programistą uczestnicząc w szkolnych zawodach w programowaniu. I Noworoczny Szkolny Turniej w programowaniu odbył się w czwartek 9.01.2020 r. Uczniowie w zespołach wykonywali wylosowane zadania algorytmiczne wykorzystując język Scratch. Zaangażowanie w wykonywanie zadań była ogromna i trudno było wyłonić zwycięską grupę.
Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę.

Wyniki konkursu
Kl. 6A
I miejsce: Aleksandra Cholewińska, Oliwia Kamińska, Maja Guzek
II miejsce: Kacper Guzek
III miejsce:
Alicja Aleszczyk, Michalina Potoczna, Gabriela Urynowicz
Lena Rutkowska, Małgorzata Dawidowska, Daniela Zalewska
Kamil Rymarowicz, Jakub Mulewski, Fabian Iliaszuk.

Kl. 7A i 7B
I miejsce:
Wiktoria Lipińska, Mikołaj Jastrzębski, Maciej Kohlman, Kacper Tyszko
Wiktoria Żuk, Maja Kacprzyk, Maria Kalinowska
Iga Rutkowska, Katarzyna Łochowska, Sara Szulc
Łukasz Bednarek, Piotr Kozicki, Kacper Chudziński, Hubert Wnorowski

Organizatorzy konkursu: Joanna Kupdlowska, Marta Niemotko, Zygmunt Sikorski

Klasa Vb wicemistrzem województwa
wydarzenia sportowe

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Elku, klasa 5b, rocznik 2009 w dniu 12.01.2020 zdobyła tytul Wicemistrza Województwa w rozgrywkach piłki nożnej halowej, organizowanych przez WMZPN.

Wielkie brawa i gratulacje podopiecznym.

Tomasza Kowalko

Zimowisko
Ogłoszenie
Bądź kumplem, nie dokuczaj!
Kronika

W dniach 09-13.12.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” Na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce:

klasy VII- VIII „Włącznik”- uwrażliwianie na sytuacje wykluczenia, uczące jak włączać innych do działania/zabawy

klasy IV-VI „Podróż w nieznane” -zwiększanie świadomości na temat różnorodności osób i kultur oraz kształtowania postaw otwartości i wzajemnego szacunku

klasy I-III-„ Mam tę moc, masz i ty”- -zwiększanie świadomości na temat różnorodności osób i kultur oraz kształtowania postaw otwartości i wzajemnego szacunku

„Jesteś w mojej drużynie?” – pyta w najnowszym spocie kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” Robert Lewandowski.

Cartoon Network wraz z ambasadorem Robertem Lewandowskim promują ideę równości wśród dzieci i propagują koleżeńskie postawy. Pokazują, że niezależnie od różnic, każdy zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.

- Wartości kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” są mi bardzo bliskie, ponieważ moja codzienna praca wymaga gry zespołowej i dobrej komunikacji w drużynie. Problem dokuczania czy cyberprzemocy występuje bardzo często w szkołach lub wśród rówieśników. Nie tylko dzieci nie wiedzą, w jaki sposób sobie z nim poradzić, wsparcia potrzebują również rodzice. Jestem przekonany o tym, że akcja Cartoon Network promuje pozytywne wartości przyjaźni i życzliwości. Cieszę się, że jako Ambasador mogę mieć realny wpływ na ich przekaz. Chciałbym, aby dzieci zobaczyły, że bycie „fair” oznacza nie tylko brak dokuczania, ale również stawanie w obronie osób słabszych – mówi Robert Lewandowski, zawodnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.

Jak wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie Cartoon Network dokuczanie jest nadal bardzo realnym problemem wśród dzieci. Jak twierdzą rodzice, w większości są to działania w sferze słownej, rzadziej w fizycznej. Najwięcej uczniów doświadcza ośmieszania, wyśmiewania i poniżania – o tego typu formach dokuczania wspomina aż 45% rodziców dzieci w wieku szkolnym. Coraz poważniejszymi zjawiskami są również cyberprzemoc, hejt i agresja elektroniczna, których doświadcza aż 33% uczniów. Kampania społeczna Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj” prowadzana jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji i Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zapoznania się z kodeksem kumpla i stosowania go w życiu codziennym

Link do Kodeksu Kumpla: https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/#/kodeks-kumpla

Link do strony kampanii: https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/

Katarzyna Cholewińska

Konkurs „Moje Muzeum”
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię

Konkurs „Moje Muzeum” organizowany w ramach projektu „Bardzo młoda kultura Warmia i Mazury 2019-2021” został rozstrzygnięty. Na konkurs zgłoszono 11 prac. Wszystkie zostały zakwalifikowane i prezentowały bardzo wysoki poziom. Po zapoznaniu się z pracami Komisja Konkursowa przyznała nagrody. Oto wyniki konkursu:
I miejsce Natalia Klimach kl. VII a tytuł pracy: „Wspomnienia dawnych lat mojego dziadka …”
II miejsce: Kornel Kowalski kl. V b tytuł pracy: Śladami mojego pradziadka”
III miejsce Iga Rutkowska kl. VII b tytuł pracy: „Powojenny Ełk oczami mojego dziadka”
Wyróżniono trzy prace:
Lena Kędzierska kl. V c, tytuł pracy: Historia mojej rodziny. Prywatne archiwa”,
Nina Kuligowska kl. V c, tytuł pracy: „Wspomnienia prababci Marianny”,
Adam Raczkowski kl. V c, tytuł pracy: „Kierunek Ełk”.
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratuluję sukcesu życząc dalszych osiągnięć w dziedzinie historii. Dziękuję bardzo gorąco dzieciom, rodzicom, dziadkom i wszystkim zaangażowanym w powstawanie prac konkursowych.

Koordynator projektu: Jolanta Ratuszny
Strona 1 z 139 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoProjekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2076544 Unikalnych wizyt