Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook01/05/2016 23:14:21 
 
Rekrutacja 2016/2017
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas 3 LO
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 29.04. 2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Dla tegorocznych abiturientów mijający rok był czasem nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i kształtowania umiejętności. Podczas uroczystości najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Najlepsi sportowcy, którzy godnie reprezentowali barwy szkoły w zawodach i turniejach otrzymali podziękowania i medale z rąk nauczycieli wychowania-fizycznego: Pana Jarosława Andrzejewskiego i Pana Tomasza Kowalko. Pani Dyrektor Ewa Litman wszystkim absolwentom pogratulowała ukończenia szkoły, życzyła realizacji planów i zamierzeń związanych z dalszą edukacją. Ten wzruszający dzień uświetnił występ artystyczny naszych młodych piosenkarzy przygotowany przez Panią Marzenę Tyborską, Pana Wojciecha Tyborskiego i Pana Pawła Borzeńskiego. Wokalny występ spotkał się z aplauzem publiczności oraz pozostawił nas w miłym i pogodnym nastroju. Była radość i było wzruszenie. Wierzymy, że długopisy wręczone w prezencie przez klasy drugie naszym absolwentom przyniosą szczęście na egzaminie maturalnym. Wszystkim zatem życzymy, aby egzamin dojrzałości okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie.

Prowadzenie: Katarzyna Klimach
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Edyta Ostrowska
Magiczna moc i urok „Mistrza i Małgorzaty” W teatrze muzycznym Capitol
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wycieczka do Wrocławia, która odbyła się 22.04.2016 roku w ramach edukacji teatralnej zawiodła nas do Teatru Muzycznego Capitol na musical „Mistrz i Małgorzata” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa pod tym samym tytułem. „Mistrz i Małgorzata” to nie tylko kultowa książka, ale w obecnych czasach najmodniejsza szkolna lektura. Reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak wykorzystując możliwości techniczne nowej sceny stworzył dzieło imponujące, które zachwyca fantazją i rozmachem. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. Ciekawe rozwiązania wizualne, gra świateł oraz kostiumy powodują, że spektakl jest prawdziwą teatralną perłą. Jest na tyle fascynujący, że zainteresuje z pewnością każdego wielbiciela teatru. Obejrzeliśmy również fragment przedstawienia Teatru Ulicznego „Wątek miłosny w Soplicowie”. Na wrocławskim rynku uczniowie liceum teatralnego za pomocą muzyki, tańca i nowoczesnej interpretacji tekstu, czarowali publiczność barwnym wydarzeniem. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Panorama Racławicka. To monumentalne malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami, które można porównać do współczesnej technologii 3D zachwyciło wszystkich uczestników. Swoją osobliwością zainteresował nas bardzo Ostrów Tumski jako najstarsza i zabytkowa część Wrocławia. Ciekawym sposobem zwiedzania miasta było wspólne poszukiwanie wrocławskich krasnali. Wycieczka do jakże pięknego miasta udowodniła nam, dlaczego Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 roku.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Małgorzata Kosieradzka
Wiersze Juliana Tuwima
KronikaW dniu 21 kwietnia 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 – 1 wierszy Juliana Tuwima.
Wystąpienie przed publicznością wymaga nie lada odwagi, jednak uczestnicy zaprezentowali się we wspaniałym stylu i mogliśmy podziwiać ich talenty w różnych interpretacjach wierszy. Uczestnicy byli świetnie przygotowani, dlatego jury (panie Iwona Grygo i Hanna Tyszko) nie miały łatwego zadania.

Lauretami konkursu zostały uczennice:

I miejsce Iga Bernat kl. 1a
II miejsce Joanna Lewandowska kl. 1b
III miejsce Patrycja Lutow kl. 1c

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Marta Łochowska z kl. 0a.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze a laureaci konkursu nagrody książkowe.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Katarzyna Pietruszewska, Małgorzata Zdankowska, Hanna Tyszko
Aktywna sobota w „Zielonym”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zainteresowani edukacją w naszej szkole oraz obecni uczniowie spędzili sobotę w sposób bardzo aktywny. Mieli możliwość zmierzyć się podczas rozgrywek sportowych, konkursów
i zabaw. Zaprezentowali również swoje talenty i umiejętności w czasie występów tanecznych, pokazów, warsztatów oraz konkursów.

W turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Prezydenta Miasta Ełku wzięło udział 8 drużyn z klas 6-stych szkół podstawowych: SP2, SP3, SP7 oraz SP6 w Ełku.
Nie byliśmy zbyt gościnni, ponieważ wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentacje naszej szkoły, ale trzeba przyznać, że wszystkie drużyny dzielnie walczyły, a grze towarzyszyła świetna zabawa.

W turnieju piłki nożnej o puchar Prezydenta Miasta Ełku wzięło udział 8 drużyn z gimnazjów ełckich, z 6-stych klas SP6 oraz z klubu Talent Ełk. Podium należało do reprezentacji klasy 6b SP6. Puchar zdobyła drużyna Rona1.

Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W bogatym programie Dni Otwartych Zespołu Szkół Samorządowych znalazły się między innymi:
malowanie twarzy
warsztaty plastyczne - lepienie z gliny i piasku kinetycznego
zawody sportowe dla najmłodszych na wesoło
warsztaty plastyczne - scrapbooking
origami
quizy matematyczne
konkurs plastyczno – językowy
warsztaty artystyczne – robienie kolczyków
szybki kurs udzielania pierwszej pomocy
turnieje piłki siatkowej i nożnej
zajęcia fitness
gry i zabawy metodą Labana i Orffa
międzyszkolny konkurs plastyczny „1050 Rocznica Chrztu Polski”

Uczniowie mogli również podziwiać wystawę fotograficzną uczestników koła dziennikarskiego „Z życia szkoły”oraz piękne prace plastyczne naszych uczniów.

Goście mieli też okazję poznać ofertę szkoły oraz ofertę szkół językowych, które będą dostępne dla uczniów w naszej szkole.

Rozgrywki sportowe odbyły się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Ełku.

Wszystkim uczestnikom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Dni Otwartych Szkoły serdecznie dziękujemy :)

Z wizytą w przedszkolu "Słoneczko"


Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 23.03.2016 roku uczniowie świetlicy szkolnej z klas I-III odwiedzili młodszych kolegów z Przedszkola „Słoneczko”. Z okzaji świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły pokazali maluchom jak wykonać kolorowe pisanki. Dzięki pomocy naszych zdolnych dzieci przedszkolaki zrobiły piękne prace, które zabrali do domu. Nasi uczniowie dostali duże brawa za okazaną pomoc i dobrą zabawę. Maluchy wyraziły nadzieję, że jeszcze się z nami spotkają. W radosnym nastroju wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy bardzo Dyrekcji Przedszkola „Słoneczko” oraz Nauczycielom za ciepłe przyjecie i miłą atmosferę.
Iwona Grygo, Elżbieta Kalinowska
Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas pierwszych „Mały Matematyk”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku odbył się szkolny konkurs matematyczny klas pierwszych „Mały Matematyk”. Główne cele konkursu to motywacja
uczniów do rozwijania intelektualnych wyzwań. Zadania testowe pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Konkurs obejmował zadania otwarte i zamknięte.
Laureatami zostali :
I miejsce Patrycja Lutow kl. I c
II miejsce Maja Sobańska kl. I a
III miejsce Iga Bernat kl. I a
Maciej Zawadzki kl. I b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, odwagi oraz uporu i ambicji.

Organizatorzy: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska
Konkurs plastyczny "Wróćmy Do Tamtych Dni" rozstrzygnięty
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski w szkole naszej został zorganizowany konkurs plastyczny „Wróćmy do tamtych dni”. Był on adresowany do uczniów klas gimnazjalnych miasta Ełku. Na konkurs wpłynęły bardzo ciekawe prace plastyczne wykonane pod kierunkiem nauczycieli plastyków. Celem konkursu, oprócz uczczenia rocznicy Chrztu Polski, było także zwrócenie uwagi na konsekwencje tego wydarzenia, szczególnie w obszarze kultury, sztuki i obyczajów dla Polaków żyjących współcześnie. Poszerzenie wiedzy o początkach państwa polskiego, pobudzanie wrażliwości zarówno plastycznej, jak i historycznej, religijnej oraz kulturowej. Jury oceniło prace młodych twórców i wyłoniło laureatów:

I miejsce
Karolina Budzińska-klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
Weronika Bajko-klasa IIId Gimnazjum nr 2 w Ełku
II miejsce
Paulina Cholewińska-klasa IS Gimnazjum Sportowe w Ełku
Julia Podczaska-klasa Ia Gimnazjum nr 2 w Ełku
III miejsce
Klaudia Gątowska-klasa IIIb Gimnazjum nr1 w Ełku
Karolina Łajewska-klasa IIIb Gimnazjum nr 1 w Ełku
Emilia Pieśnikowska-klasa IIId Gimnazjum nr 2 w Ełku

Przyznano również wyróżnienia:
Bartosz Hermanowski, Julia Dzięgielewska, Anna Czerwonka, Zyta Kościuk, Kacper Chwiedor uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ełku
Agata Zięba, Angelika Dytłow uczennice Gimnazjum nr 1 w Ełku
Nikodem Herbszt, Kacper Śleszyński, Adrianna Krystochowicz uczniowie Gimnazjum Sportowego w Ełku

Uzdolnionym uczniom bardzo serdecznie gratulujemy. 
Najlepsze prace konkursowe tworzą w naszej szkole specjalną wystawę poświęconą temu historycznemu wydarzeniu.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w/w uczniom odbędzie się podczas „Dni Otwartych Szkoły”, które odbędą się 23 marca 2016 roku o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Z.Sz.S w Ełku . Serdecznie zaprasza zwycięzców wraz z opiekunami.

Organiatorzy:
Katarzyna Klimach, Hanna Tyszko, Jolanta Rynkowska, Dorota Karpińska
Zaproszenie do salonu Toyota Alta Ełk


W dniu 15.04.2016 uczniowie klasy 1b w ramach zajęć „ Różne zawody” udali się do salonu samochodowego Toyota Alta.

Pracownicy salonu pokazali uczniom wnętrza samochodów, które były przestronne, bogato wyposażone, o czym każdy mógł osobiście się przekonać. Uczniowie zostali zaproszeni do warsztatu samochodowego. Tam zapoznali się z pracą mechanika , oglądali maszyny i narzędzia, z których korzystają pracownicy warsztatu. Ogromną radość sprawiły uczniom upominki, które przygotowali właściciele salonu Państwo Anna i Piotr Filipkowscy.

Dziękujemy za zaproszenie.
Katarzyna Pietruszewska
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Historycznego
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 13.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Międzyszkolny Turniej Historyczny. Tematem głównym była przypadająca w tym roku 1050 rocznica Chrztu Polski. Przedstawiciele z siedmiu szkół musieli się zmierzyć z ośmioma rundami. Oprócz wypełnienia testu historycznego zawodnicy mieli również ułożyć rymowankę, wieżę z patyczków, puzzle, a także wykonać kukiełkę średniowiecznego mnicha. Nasi uczniowie: Bartosz Michałowski, Jakub Bukowski i Artur Lewandowski wspaniale poradzili sobie z większością zadań i wywalczyli trzecie miejsce. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy naszym laureatom. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Elżbieta Kalinowska
Wielkie teatralne wydarzenie w teatrze Buffo - "Piotruś Pan"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dzień 15.04.2016 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły zapamiętają w sposób szczególny. W tym dniu bowiem, w ramach prowadzonej edukacji teatralnej, dane nam było uczestniczyć w wycieczce do Warszawy na musical „Piotruś Pan” według powieści Jamesa Matthew Barriego. Wystawiany na deskach słynnego teatru Studio Buffo musical cieszy się nieprzemijającą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Obejrzeliśmy bajeczny spektakl muzyczny w reżyserii Janusza Józefowicza do muzyki Janusza Stokłosy. Duet ten to gwarancja rozmachu, pomysłu i stylu na najwyższym artystycznym poziomie. Libretto Jeremiego Przybory to mistrzowski popis, przyjemność dla ucha małego i dorosłego teatromana oraz gratka dla wielbicieli talentu poetyckiego Jeremiego Przybory. Przedstawiona historia o chłopcu Piotrusiu, który nie chce dorosnąć, jest mądrą lekcją o dojrzewaniu, o podejmowaniu decyzji, starzeniu się i umieraniu. Piękna scenografia, barwne kostiumy i zachwycająca gra dziecięcych aktorów to dopełnienie wysokiego poziomu tego musicalu. Aplauz publiczności wywołuje również pojawienie się na scenie prawdziwego psa czy widowiskowy taniec Indian z pochodniami. "Piotruś Pan" w wielkim stylu zaprasza wszystkich widzów do teatru Buffo w podróż na piękną wyspę Niebywalencję.
Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy również warszawskie ZOO.
Organizator: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Małgorzata Kosieradzka
Va dba o środowisko!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 14.04.2016r. klasa Va pod opieką trenera G. Orła i wychowawczyni J. Rynkowskiej brała udział w akcji „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i Nadleśnictwem Ełk. O godzinie 9:00 uczniowie otrzymali rękawiczki i worki na śmieci. Ich zadaniem było oczyszczenie plaży i pobliskich lasów przy „Żółtych Piaskach”- dzielnica Zatorze. Po skończonej pracy organizatorzy akcji przygotowali ognisko, na którym uczniowie posilili się pieczonymi kiełbaskami.
„Po raz kolejny zadbaliśmy o nasze środowisko.”- stwierdzają uczniowie klasy Va.
Strona 1 z 60 1 2 3 4 > >>
POLECAMY

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

927144 Unikalnych wizyt