Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook17/10/2017 22:44:37 
 
Rekrutacja 2017/2018
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

16 października 2017r., w samo południe przez pół godziny podejmowaliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nasze wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W biciu rekordu w naszej szkole wzięło udział 210 osób. Podczas wydarzenia gościli u nas przedstawiciele Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie i Fundacji Ratujmy Życie. W 2013 roku w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! W 2016 roku w próbie uczestniczyło 66 745 osób. W tym roku do udziału w rekordzie przed wydarzeniem zgłosiło się 85 010 osób - ostateczną liczbę poznamy jednak w przyszłym tygodniu. Dziękujemy nauczycielom i uczniom zaangażowanym w akcję.

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska, Katarzyna Pietruszewska, Tomasz Kowalko
Gimnazjum Sportowe Mistrzem Rejonu
wydarzenia sportowe

Kliknij, aby zobaczyć galerię

17 października 2017r. w Gołdapi odbyły się zawody rejonowe w piłce nożnej chłopców roczniki 2002-2004 w ramach rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3N w składzie: Gajewski Kacper, Herman Michał, Murawski Piotr, Perkowski Jakub, Lewandowski Jakub, Rusak Jakub, Ryszkiewicz Filip, Smoliński Maksymilian, Sztachański Miłosz, Waszkiewicz Oskar. Zawodnicy po rozegraniu 3 meczy zdobyli I miejsce i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się wiosną przyszłego roku. Najlepszym strzelcem turnieju został Miłosz Sztachański i otrzymał pamiatkową statuetkę. To kolejne sukcesy zespołowe i indywidualne naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i trenerom.

Trenerzy: Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński
Sroga lekcja na inaugurację ligi kadetów
wydarzenia sportowe 14 października nasi chłopcy udali się do Szczytna na I kolejkę w ramach warmińsko - mazurskiej ligi kadetów. Naszym przeciwnikiem była drużyna Puks Wiktoria Szczytno - główny pretendent do awansu do ćwierćfinału MP. Doświadczona drużyna o rok od nas starsza, która już drugi rok gra w rozgrywkach kadetów, nie pozostawiła złudzeń, kto rządzi i pokonała nas gładko 3:0. Mamy nadzieję, iż wyciągniemy wnioski z porażki i w następnym meczu u siebie w pełnym składzie 4 listopada z MKS Truso Elbląg powalczymy o zwycięstwo.

trener Paweł Duba
Start w lidze współfinansowany jest ze środków budżetu miasta Ełk.
Siłownia reaaktywacja
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
KronikaKliknij, aby zobaczyć galerię


W piątek 29 września 2017 r. nasza szkoła kolejny raz obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasłem akcji było: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Wybrani uczniowie młodszych klas wcielili się w rolę egzaminatorów i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród rówieśników, starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Jedna z grup wyszła też na zewnątrz, na plac przed supermarketem "TESCO", gdzie przepytywała napotkanych ludzi. Część dzieci po wakacjach zapomniała tabliczkę mnożenia, więc była to doskonała okazja na jej przypomnienie. Dorośli natomiast mogli się popisać jej znajomością. Akcja cieszy się zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, więc do zobaczenia za rok.

Organizatorzy: Agnieszka Łabanowska, Anna Rutkowska
Ruszają #SuperKoderzy
Ogłoszenie#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii.

Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy najpierw poznają podstawy programu Scratch. Następnie podczas 90-minutowych zajęć uczniowie zmontują elementy konstrukcyjne robota i osadzą w nich silniki, czujniki i sterownik. Zajęcia zakończą się testowaniem robotów.

Łącznie na realizację programu z jedną grupą przewidzianych jest 12 godzin lekcyjnych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października 2017 r. (poniedziałek) o 14:30 w sali 207
.

Chęć udziału proszę zgłaszać osobiście do koordynatorów programu: Pani Joanny Kupidłowskiej lub Pani Anny Rutkowskiej.

Serdecznie zapraszamy
Towarzyski turniej młodziczek
wydarzenia sportoweW dniach 7 - 8 października dziewczęta z klasy II S gimnazjum wzięły udział w towarzyskim turnieju piłki siatkowej w Ełku. W dwudniowch zmaganiach dziewczyny rozegrały łącznie 14 setów, z czego wygrały 6 i ostatecznie zajęły ósme miejsce na 15 drużyn. Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się ligą wojewódzką 29 października. Dziewczyny z meczu na mecz grały coraz lepiej i były próbowany na rożnych pozycjach. Ligę wojewódzką zainaugurujemy w Dobrym Mieście.

trener Dariusz Maciorowski

Więcej zdjęć
Ostatni sprawdzian przed ligą
wydarzenia sportowe
7 października nasi chłopcy udali się na turniej towarzyski do Sokółki, w którym rozegrali trzy mecze, z czego dwa wygrane. To był już ostatni sprawdzian chłopców przed rozgrywkami ligowymi, które zainaugurujemy już za tydzień w Szczytnie w kategorii kadetów. Na turnieju zabrakło naszego środkowego Bartka Prawdzika, który przygotowuje się do Turnieju Nadziei Olimpijskich, a rozpocznie się już w poniedziałek w Spale.

Skład:
Dominik Trusiński, Kewin Rozmysłowski, Wiktor Markowski, Kacper Grygo, Dominik Moldenhower, Kuba Usiak

trener Paweł Duba

Więcej zdjęć
Kętrzyn pokonany
wydarzenia sportowe7 października w naszej szkole została rozegrana II kolejka w ramach wojewódzkiej ligi kadetek.
Dziewczęta z III klasy gimnazjum sportowego pokonały MKS Mosir Kętrzyn 3:0 (16, 20, 15). Oprócz bardzo dobrego wyniku, gra mogła się podobać, zwłaszcza, że ponownie zagrała cała czternastka dziewcząt, a poziom gry był w trzech setach na takim samym poziomie. Dużym atutem w meczu była nasza obrona, nad którą w ubiegłym tygodniu poświęciliśmy dużo czasu. Kolejną kolejkę rozegramy dopiero 28 października, więc mamy czas na przygotowanie się do rywalizacji z Olsztynem na wyjeździe.
Start w lidze współfinansowany jest ze środków budżetu miasta Ełk.

trener Jarosław Andrzejewski
Więcej zdjęć
Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
Kronika
Dnia 4 października 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na tę okazję chętni uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające różne kraje europy, flagi tych państw lub znane zawroty w różnych językach krajów europejskich. Plakaty wywieszone zostały w holu głównym szkoły. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych w mini quizie. Nagrodę w formie plusa z języka obcego mógł zdobyć każdy kto odpowiedział poprawnie na trzy wylosowane pytania.

Organizatorki: Edyta Ostrowska, Kamila Kęsicka, Katarzyna Zastocka, Ewa Gorlewska, Dorota Wyłuda
Siatkówka dla najmłodszych
Strona 1 z 86 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1323730 Unikalnych wizyt