Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/01/2019 06:26:57 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Szczegółowy wykaz zajęć programowych wypoczynku zimowego
Kronika


Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta w Ełku
Warsztaty IMPRO w Ełckim Centrum Kultury
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Teatr improwizowany jest radosny, szczęśliwy, otwarty na ryzyko, niepowodzenia i błędy, kładzie nacisk na wysiłek, doświadczenie, pracę zespołową, spontaniczność reakcji, pewność siebie, kreatywność, wyobraźnię.”

13 stycznia 2019 r. grupa uczniów z klas 4 a i 5a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wzięła udział w warsztatach IMPRO prowadzonych przez aktora pana Grzegorza Sierzputowskiego. Zajęcia te są częścią przygotowań do IMPRO DAY, który odbędzie się w Ełku 23 marca jako zakończenie realizacji międzynarodowego projektu Young Theatre (Młody Teatr). Uczniowie mieli możliwość zarówno pokazania tego, czego nauczyli się na cotygodniowych zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole, jak również poznania nowych gier improwizacyjnych – „Trzy monologi” czy „Maszyna do pisania”. Bardzo ważne było również ćwiczenie skupienia i koncentracji na innych, co stanowi podstawę improwizacji.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska
Sukces w ogólnopolskim konkursie kl. 2b SPS
Kronika

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było rozpropagowanie idei czytelnictwa wśród najmłodszych. Odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy czytali dzieciom. Wśród czytających gości była również pani dyrektor Dorota Karpińska, za co serdecznie dziękujemy.
Na konkurs dzieci miały przygotować wiersze, komiksy i opowiadania z udziałem Słodziaków. Za swoją kreatywność, zaangażowanie i pracę włożona w realizację zadania konkursowego, które zaowocowało wyróżnieniem na tle ok. 5000 prac przyjętych do konkursu z całej Polski udało się to 5 uczniom z kl. 2b. Wyróżnione dzieci w nagrodę otrzymały piękne, pluszowe poduszki „Ryś’.

Nagrodzone osoby:
1. Aleksandra Suchocka kl.2b
2. Aleksandra kłosek kl. 2b
3. Oliwia Szypulska kl. 2b
4. Daria Wiśniewska kl.2b
5. Michał Sójka kl.2b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Valentine's Day
Ogłoszenie
Klasa 4b szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku wicemistrzem województwa w piłce nożnej halowej
Kronika

Młodzi piłkarze od listopada do początku stycznia rywalizowali w Warmińsko Mazurskiej Lidze Halowej, kategoria Orlik. Uczniowie klasy 4b przystąpili do zimowych zmagań, w których na starcie było pond 40 drużyn z całego województwa.

Dnia 6.01.2019. odbył się finał tych rozgrywek, gdzie spotkały się najlepsze 6 drużyn województwa warmińsko-mazurskiego. W końcowej klasyfikacji uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa w piłce nożnej halowej.

Kadra uczniów klasy 4b: Wenda Dawid, Danielczyk Paweł, Tymoszczuk Krystian, Zastocki Bartek, Wojtkowski Fabian, Stankiewicz Igor, Mościcki Michał, Nowicki Filip, Grabowski Tymek, Markiewicz Adrian, Nagolski Patryk, Korenkiewicz Kacper, Goździk Artur, Nerkowski Gabryś, Kućmierz Maciej, Szorc Borys, Kowalski Kornel, Lach Oskar.

Trener Tomasz Kowalko

Wielki Gratulacje dla całej drużyny i trenera.

Wspólne kolędowanie
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Wspólne kolędowanie kl. 0-III to piękny, świąteczny zwyczaj kultywowany w naszej szkole od lat. W tym roku uroczystość rozpoczęła się pięknymi Jasełkami w wykonaniu zerówki. Maluchy stanęły na wysokości zadania. Z powagą deklamowały i śpiewały kolędy. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę lub pastorałkę. Na koniec wspólnie z katechetką panią M. Gajewską i zastępcą dyrektora panią K. Cholewińską zaśpiewaliśmy kolędy i w świątecznym nastroju udaliśmy się do klas, aby podzielić się opłatkiem życząc sobie nawzajem Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
Ozdobą Sali była świąteczna dekoracja za którą dziękujemy pani Iwonie Grygo.
Organizatorki: Grażyna Sacharzewska i Teresa Mierzwińska
Wycieczka do fabryki bombek
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dobrze jest wiedzieć, jak coś jest zrobione, a jeszcze lepiej zrobić to samemu. W tym celu kl. 2b SPS udała się do fabryki bombek w Kętrzynie. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jak wykonuje się ozdoby, a następnie same dmuchały i malowały piękne bombki. Trud się opłacił, bombki były niepowtarzalne. Dzieci spotkały się również z Mikołajem i zwiedziły Muzeum Bombek. Z uśmiechem na twarzy i pudełkami własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych wróciliśmy do domu.

Wych. G. Sacharzewska
Zdjęcia: Justyna Has
Miła niespodzianka
Kronika

Okres świąteczny to czas życzeń i wizyt Mikołaja. Miłą niespodziankę kl. 2b SPS sprawiła wychowawczyni internatu Zespołu Szkół nr 6 w Ełku pani Alicja Kaczyńska z grupą wychowanków. Licealiści swoimi występami i zestawem gier planszowych, które klasa otrzymała w prezencie podbili serca dzieci. Wiersze Brzechwy i Tuwima w profesjonalnym wykonaniu uradowały i rozweseliły dzieci. Było na co popatrzeć i posłuchać, za co z serca dziękujemy.
Klasa 2b SPS z wych. G. Sacharzewską
Kolejne sukcesy naszych uczniów
Kronika
Gratulujemy
Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych
KonkursyZnamy już ostateczne wyniki etapu szkolnego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

szkoła podstawowa

matematyka - Paweł Krysiewicz 8a, Julia Szulc 8a - opiekun Anna Rutkowska, Oliwier Piętko 8b - opiekun Grażyna Buksińska/Anna Rutkowska

język angielski - Paweł Krysiewicz 8a - opiekun Dorota Wyłuda

gimnazjum

matematyka - Bartosz Michałowski - 3N, Kacper Prawdzik - 3S, Jakub Sieńkowski - 3S - opiekun Joanna Kupidłowska

wiedza o społeczeństwie - Jakub Usiak - 3S - opiekun Andrzej Mocarski.

Przed uczniami jednak jeszcze bardzo dużo pracy. Etap wojewódzki już w lutym. Jest o co walczyć. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim przyjmowani są w pierwszej kolejności do szkół odpowiednio ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych. Nagrodą jest również ocena celująca z przedmiotu objętego konkursem i zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu, co jest jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku z egzaminu z tego przedmiotu.

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego otrzymują uczestnicy etapu wojewódzkiego pod warunkiem, że uzyskali co najmniej 85 % punktów możliwych do zdobycia.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów!!!
Udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR
Kronika

W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wzięli po raz kolejny udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Na poziomie szkolnym najlepszymi okazali się:

Poziom BENIAMIN - 5 klasa SP
I miejsce – Adrian Zdankowski – klasa 5d
II miejsce – Laura Jastrzębska – klasa 5d

Poziom BENIAMIN - 6 klasa SP
I miejsce – Wiktoria Lipińska – klasa 6a
II miejsce – Iga Rutkowska – klasa 6a
III miejsce – Gaja Jastrzębska – klasa 6a

Poziom Junior – 8 klasa SP
I miejsce – Paweł Krysiewicz – klasa 8a
II miejsce – Kacper Kostyk – klasa 8b
III miejsce – Mateusz Wysota – klasa 8a

Poziom Junior – 3 klasa Gimnazjum
I miejsce – Jakub Sieńkowski – klasa 3S
II miejsce – Jakub Limberger – klasa 3S

Poziom Senior
I miejsce – Kacper Kościuk – klasa 3L
II miejsce – Zuzanna Korenkiewicz – klasa 1S
III miejsce – Dawid Świrydowicz – klasa 2L

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Szkolni koordynatorzy konkursu Anna Rutkowska i Zygmunt Sikorski
Strona 1 z 115 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1740554 Unikalnych wizyt