Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook Edukacja teatralna01/11/2014 12:29:41 
 
Szkoła
Rekrutacja SP
Szkoła Podstawowa Sportowa
Rekrutacja LO 2014/2015
Uczniowie
Rodzice
Matura
Nauczyciel
Organy szkoły
Puchar mistrzów świata w piłce siatkowej
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Puchar mistrzów świata w piłce siatkowej był przez godzinę w naszej szkole. W środę 29.10, nasi uczniowie i zaproszeni przedstawiciele innych szkół ełckich mogli zobaczyć, a nawet dotknąć oryginalny puchar zdobyty przez polską reprezentację na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej 2014. Puchar Mistrzów, który waży ponad 7 kg, wykonany przez szwajcarskich jubilerów ze złota, srebra i platyny, mogliśmy podziwiać dzięki uprzejmości prezesa zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na pewno atrakcją dla przybyłych gości ze Związku Piłki Siatkowej, Urzędu Miasta oraz innych szkół ełckich był występ grupy taneczno-sportowej prowadzonej przez nauczycielkę wychowania fizycznego Katarzynę Klimach.

Artykuł i fotorelacja na stronie Gazety Olsztyńskiej
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca


Kliknij, aby zobaczyć galerię

16 października 2014r., podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, Zespół Szkół Samorządowych we współpracy z Fundacją „Ratujmy Życie”, przystąpił do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Tego dnia pokazaliśmy, że w naszej szkole uczymy się podstawowych czynności ratujących życie( czyli uciśnięć i wdechów na fantomach) i mamy świadomość, że warto przekonywać również innych do nauki. Nasi uczniowie pod kierunkiem Pani Eweliny Koniecko przygotowywali również prace plastyczne związane z tematyką udzielania pierwszej pomocy wykazując się dużą inwencją twórczą.
Bicie rekordu rozpoczęło się w samo południe i trwało przez pół godziny, a wzięły w nim udział łącznie 192 osoby. Wśród uczestników byli m.in. uczniowie, nauczyciele, strażacy, strażnicy miejscy, wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostki strzeleckiej. Wspaniałą postawą i dużymi umiejętnościami wykazały się nasze sześciolatki pod kierunkiem Pani Katarzyny Pietruszewskiej.
Do bicia rekordu przyłączyli się także parlamentarzyści – Andrzej Orzechowski i Tomasz Makowski , a także dyrektor szkoły Pani Ewa Litman oraz zastępcy dyrektora- Pani Joanna Kupidłowska i Pani Dorota Karpińska.
Na zakończenie naszej akcji z bardzo ciekawym układem wystąpił zespół taneczno-gimnastyczny Fair Play pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach.

Koordynatorem akcji w Polsce jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , a celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy. Jak ważna jest ta umiejętność świadczą fakty. Każdego roku u ok. 400 tyś Europejczyków występuje nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia, z czego ok. 350 tyś ma miejsce poza szpitalem. Chociaż może to zdarzyć się wszędzie – na przykład na ulicy, w miejscu pracy, w czasie uprawiania sportu czy ćwiczeń rekreacyjnych- to przeważająca większość występuje jednak w domu. Aktualnie tylko jedna osoba na dziesięć przeżywa to zdarzenie.
Pamiętajmy! W życiu codziennym wielokrotnie możemy zdawać egzamin z dziedziny pierwszej pomocy. Najwyższą oceną z niego będzie uratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka. Każdy z nas posiada rzeczywistą siłę i możliwość ratowania życia!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do organizacji i udziału w akcji.

Organizator akcji:
Katarzyna Cholewińska
Współorganizator:
Katarzyna Klimach
Lekcja historii na żywo!!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Kolejny raz uczniowie klas O-III oraz IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wybrali się w podróż w czasie i uczestniczyli w lekcji historii. Tym razem uczestnicy spotkania z Jacentym Ordowskim poznali zwyczaje rycerskie, kodeks honorowy, uzbrojenie oraz strój rycerski. Był też pokaz tańca pochodzącego z owych czasów, walki i scenki z życia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania na temat obyczajów rycerskich. Taka nietypowa metoda edukacyjna - spotkania z historią rozbudza wyobraźnię uczniów, zachęca do zgłębiania wiedzy i rozbudza zainteresowania. Uczniowie mogli wczuć się w realia epoki, ubierając zbroję, próbując walki, uczestnicząc w zwyczajach rycerskich. Spektakl udowodnił, że historia wcale nie musi być nudna!

Jolanta Gutowska
Jesienią w SPS 6 też może być pięknie !!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Klasa 2a z SPS kontynuuje cykl,, Ciekawe lekcje”. Tym razem uczniowie poznawali barwy jesieni oraz nazwy kwiatów jesiennych. Zorganizowany został konkurs florystyczny na najpiękniejszy bukiet jesienny. Zwyciężyli wszyscy!!! Bukiety trafiły na wystawę, a w głowach drugoklasistów pozostały nazwy barw podstawowych i pochodnych oraz nowe słowa florystyka i ikebana. Takie lekcje na długo zapadają w pamięci.

Jolanta Gutowska
Podróże kształcą !!!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 2 października 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Olsztyna.
Olsztyn przywitał wszystkich piękną pogodą. Uczestnicy wycieczki zobaczyli zabytkową Starówkę, amfiteatr, Katedrę św. Jakuba oraz Zamek Kapituły Warmińskiej z XIV wieku. Poznali życie i działalność wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika, który rezydował i pełnił funkcję administratora w ówczesnym zamku - obecnej siedzibie Muzeum Warmii i Mazur.
Ciekawym wydarzeniem był pobyt w Planetarium. Wszyscy obejrzeli dwa seanse filmowe, z których pierwszy to: ,,Wpływ Kosmosu na życie w oceanie”, a drugi ,,Ziemia, Księżyc, Słońce”. Filmy te przybliżyły dzieciom wyobrażenia o toczącym się życiu w świecie podwodnym i w świecie Kosmosu.
Niezapomniane wrażenie wywarł na dzieciach spektakl w Olsztyńskim Teatrze Lalek pt. ,,Kukuryku na patyku”.
Jedynych w swoim rodzaju przeżyć dostarczyło młodym wycieczkowiczom Muzeum Przyrody, gdzie szczególną ciekawość wzbudziły zwierzęta zamieszkujące Warmię i Mazury, a w szczególności: żubry, łosie i różnorodne ptaki drapieżne.
Po dniu pełnym wrażeń i emocji dzieci szczęśliwie wróciły do domu, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice.


J. Gutowska, T. Mierzwińska, G. Syrwid – Paszkowska
Konkurs języka angielskiego
Ogłoszenie
Szkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Brytyjskiej
‘WHICH WAY TO THE U.K?’
Nauczycielki języka angielskiego – Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska z SPS 6
z ogromną przyjemnością zapraszają uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie
‘Which Way To The U.K?’
Konkurs odbędzie się 22 stycznia 2015 r. o godzinie 10:00
w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku.
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie grupy językowe lub całe klasy 4-6.
Konkurs składa się z trzech etapów:
1 Wykonanie plakatu ‘The Short Guide to the UK’ (praca zespołowa: klasa lub grupa)
2 Wykonanie piosenki z repertuaru najpopularniejszego brytyjskiego zespołu
THE BEATLES (występ przedstawicieli klasy lub grupy)
3 Quiz dotyczący Zjednoczonego Królestwa.


czytaj szczegóły konkursu
Wizyta w lecznicy zwierząt
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 22.10.2014r. uczniowie klasy I „b” Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku z wychowawczynią p. Beatą Staniszewską wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do lecznicy weterynaryjnej, która mieści się przy ul. Suwalskiej w Ełku. Dzieci miały możliwość poznania pracy weterynarza i jej tajników. Dowiedziały się czym zajmuje się weterynarz, jak pomaga zwierzętom, jak je bada, jakich narzędzi używa do pracy, jakie badania zleca, jak je leczy, co podaje aby, wyzdrowiały, na co mogą być chore, jak należy opiekować się zwierzątkami i jak się zachowywać w obecności zwierząt, których nie znamy. Weterynarz- Pani Małgorzata Dobrzycka- Guzek pokazała dzieciom jak wyglądają gabinety zabiegowe, pokój diagnostyczny z aparatami RTG i USG oraz laboratorium. Ponadto nasi uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prawdziwej sali operacyjnej, gdzie mogli zobaczyć z bliska warunki, w jakich pracuje weterynarz-chirurg. Były również konkursy z nagrodami. Przeżycia były niesamowite. Dzieci były zachwycone opowieściami Pani weterynarz oraz pobytem w lecznicy. Jeszcze raz dziękujemy Pani Małgorzacie za bardzo ciekawą, niecodzienną lekcję, miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Beata Staniszewska
Ślubowanie klas pierwszych SPS nr 6
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 15 października 2014r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Nasze maluchy zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przez prezydenta miasta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza. Uroczystość była niezwykle wzniosła. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynie: p. Helenę Borową, p. Grażynę Sacharzewską oraz p. Beatę Staniszewską wykazali się talentem muzycznym, recytatorskim oraz tanecznym. Uroczystość rozpoczęto polonezem, a zakończono pięknie odtańczonym tangiem dla mamy i taty. Oklaskom i prezentom nie było końca. Ozdobą uroczystości była również dekoracja sali wykonana przez p. Annę Kuczyńską. Wszystkie pierwszaki dziękują dyrektorowi szkoły p. Ewie Litman, prezydentowi miasta Ełku p. Tomaszowi Andrukiewicz oraz rodzicom za życzenia, prezenty oraz słodki poczęstunek.

H. Borowa, G. Sacharzewska, B. Staniszewska
ZSS zagra o mistrzostwo województwa !
Dnia 15.10.2014 roku, reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Samorządowych wyjechała do Giżycka na półfinały województwa szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Piłkarze "zielonego"ogólniaka po raz kolejny udowodnili, że posiadają duże umiejętności piłkarskie wygrywając cały turniej. Tym samym uczniowie ZSS awansowali do finałów tych rozgrywek i w najbliższym czasie będą walczyć o tytuł mistrza województwa.
Wyniki naszych licealistów w półfinałach wojewódzkich-Giżycko:
ZSS-II LO Giżycko 1:0
ZSS-I LO Olecko 1:0
FINAŁ: ZSS- ZS nr 5 Ełk 4:3
Serdecznie gratulujemy postawy i super wyników oraz życzymy powodzenia w finałach.
Skład ZSS: Dziekoński Łukasz, Cwalina Dawid, Gawędzki Mateusz, Kaszkiel Bartosz, Mróz Dominik, Stwiecki Kamil, Wyszyńskie Krystian, Zyzkowski Radosław, Krzysik Adam, Muczyński Łukasz.
Tomasz Kowalko
Otwórz okno na świat” – polsko niemiecka wymiana młodzieży
Kronika W dniach 16-22.10.2014r. Zespół Szkół Samorządowych realizuje projekt „ Otwórz okno na świat” – polsko niemiecką wymianę młodzieży. Szkoła gościć będzie uczniów Hans-Furler-Gymnasium w Oberkirch z Niemiec wraz z opiekunami.
Celem organizowanego przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy uczniami z obu krajów, przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom. Realizowany projekt to szansa na obcowanie z innymi narodowościami i kulturami, propagowanie otwartości, nauka i doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie będą mieli możliwość poznania kultury, tradycji i obyczajów danego kraju oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie dwujęzycznej – nauka podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. By osiągnąć zakładane cele i mieć pozytywny wpływ na wyżej wymienione problemy społeczne, Zespół Szkół Samorządowych planuje następujące działania:
• wycieczka do Warszawy, a tam zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście
• wyjazd do Gierłoży i Świętej Lipki – Wilczy Szaniec – spotkanie z historią
• rajd rowerowy
• spływ kajakowy
• ścianka wspinaczkowa
• park linowy
• zwiedzanie okolicy – wycieczki pieszo
• warsztaty edukacyjne
• praca metodą projektu
• udział w zajęciach
• piknik
• grillparty
• koncert poezji śpiewanej i polskiego rocka
Rezultatem wymiany będą odpowiedzi na problemy, czyli podniesienie świadomości i wiedzy młodzieży na temat innych kultur, poszerzenie horyzontów, podniesienie motywacji do nauki języków obcych, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zwalczanie stereotypów, nawiązanie współpracy między miastami Ełk i Oberkirch, poznanie pięknych walorów miasta i okolic.
Projekt może być realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „ Ełk, tu działam” oraz dofinansowania przez Polsko Niemiecką Organizację Młodzieży.

Organizator wymiany i koordynator projektu: Ewa Gorlewska
Opiekunowie grupy podczas wymiany: Dorota Zabłocka, Daniel Potuszyński
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniach 08-11.10.2014r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z wychowawcami, pojechali na trzydniową wycieczkę - pielgrzymkę. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki po dotarciu do celu, mogli zwiedzić Kraków – Wawel, stare Miasto, a tam między innymi Sukiennice i Kościół Mariacki to tylko niektóre miejsca, które było dane im zobaczyć. Zmęczona, ale zauroczona pięknem i niepowtarzalną atmosferą panującą w tym mieście młodzież udała się późnym wieczorem do schroniska, by wypocząć, przed kolejnym celem podróży. Następnego dnia rano, wszyscy udali się autokarem w stronę Palenicy Białczańskiej, gdzie miała się rozpocząć piesza wędrówka na Morskie Oko. Po 11km wytrwali piechurzy, mogli w końcu spocząć i napawać się przepięknym górskim krajobrazem. Widok zaparł dech w piersi, młodzież zrozumiała, że warto było podjąć trud wędrówki. Kiedy wszystkim udało się bezpiecznie wrócić, grupa udała się do Zakopanego na obiad oraz zwiedzanie Krupówek. Ostatniego dnia, w drodze do Oświęcimia był krótki postój w Wadowicach, na spacer śladami Jana Pawła II oraz słynne „papieskie kremówki”. Po dotarciu do Oświęcimia, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych udali się do muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie wspaniali przewodnicy pokazali i opowiedzieli o dokonanych tam zbrodniach i przybliżyli jeszcze bardziej historię.
Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem pielgrzymki, była podróż do Częstochowy i udanie się na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi z całego województwa spotkali się na mszy świętej za maturzystów. Po Apelu Jasnogórskim, przepięknie poprowadzonej Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej, czuwaniu i wspólnej modlitwie, cała grupa wróciła szczęśliwie do Ełku.

Organizatorzy pielgrzymko-wycieczki - wychowawcy klas maturalnych:
Ewa Gorlewska
Agnieszka Łabanowska
Jerzy Sowulewski
Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>
Zarejestruj się
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
W skrócie
Liceum Ogólnokształcące
Prowadzimy klasy z rozszerzeniem:
- matematyka, informatyka, geografia
- język polski, język angielski, historia
- geografia, język angielski, język niemiecki
- język polski, historia, wiedza o społeczeństwie,
egzamin maturalny
Szkoła Podstawowa
- nauczanie przedszkolne
- nauczanie zintegrowane
- nauczanie kl. 4 - 6
- sprawdzian w klasie 6-tej
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

586238 Unikalnych wizyt