Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook22/10/2018 01:46:01 
 
Rekrutacja 2018/2019
Informator
SP Sportowa
Świetlica
Gimnazjum
Liceum
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Rona 2004 - sezon 2018/2019!!!
Kronika

W jedenastej kolejce Ekstraklasy Trampkarza podopieczni Trenera Michała Rutkowskiego podejmowali na własnym boisku drużynę Jeziorak Iława. Młodzi Roniarze z klasy VIII B Zespołu Szkół Sportowych w Ełku z tej potyczki wyszli zwycięsko.

Wynik:
vs Jeziorak Iława 4-0 (Pietraszek, Makal, 2x Wierzbicki)

Pierwsza jedenastka :
Kuczyński Jakub,
Tymoszczuk Damian, Uściłowicz Ryszard, Piętko Oliwier,
Dawidowski Piotr, Kostyk Kacper, Kiarszys Kacper,
Balcerzak Adam, Dudek Patryk, Walczak Maciej, Pietraszek Olaf.

Na zmiany wchodzili:
Sękulski Gracjan, Makal Wiktor, Łukawski Kacper, Przyborowski Michał, Wierzbicki Filip.

Być Lepszym Każdego Dnia!!!
Bieg Papieski" - przełaje
Kronika
Dnia 17.10.18 (środa) odbyły się biegi przełajowe na Placu Jana Pawła II. Biegi zakończyły się dominacją Zespołu Szkół Sportowych. W zawodach rywalizowały ełckie szkoły. W kat. chłopców rocznika 2005 zajęliśmy miejsca 1,2,3,5,6,7 i kolejno pierwsze miejsce Zabielski, drugie Luberecki, Smagała, Dębek, Zagórski i Szydłowski. W kat. chłopców rocznik 2003 i 2004 zajęliśmy miejsca 1,2,3,5,6,8,9,10. Pierwsze miejsce Suski drugie Wierzbicki a trzecie Sękulski. Kolejne miejsca zajmowali Perkowski, Sylwisty, Balcerzak, Antonowicz, Przyborowski, Sałek, Piętko. Zawodnicy Rony i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych spisali się na szóstkę !
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego "Anioły do mnie wysyłaj"
Kronika
Natalia KlimachFabian Iliaszuk
Dnia 15.10.2018 roku z wielką radością przyjęliśmy do wiadomości wyniki Powiatowego Konkursu PlastycznegoAnioły do mnie wysyłaj”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku oraz Oratorium im. Św. Jana Bosko w Ełku. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Mój współczesny Anioł Stróż” i miał na celu promowanie plastycznie uzdolnionych uczniów oraz kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Werdykt komisji konkursowej brzmiał następująco:
W kategorii klas IV-VI

I miejsce
Natalia Klimach – klasa VIa SPS nr 6 w Ełku

II miejsce
Fabian Iliaszuk – klasa Va SPS nr 6 w Ełku

W uzasadnieniu Jury konkursu podkreśliło, że uczniowie naszej szkoły jako autorzy nagrodzonych prac wykazali się dużymi umiejętnościami plastycznymi, pomysłowością i wrażliwością artystyczną. Wszystkim uczniom, którzy swoimi pracami plastycznymi reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie serdecznie dziękujemy. Nagrodzonym natomiast GRATULUJEMY!.

Katarzyna Klimach, Ewa Awramik
Wyjście do kina na seans „Dywizjon 303”
Kronika

11 października 2018 roku uczniowie klas 7- 8 Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, III Gimnazjum Sportowego oraz I-III Liceum obejrzeli w Planet Cinema film w reżyserii Denisa Delića: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” Akcja filmu inspirowana słynną książką Arkadego Fiedlera przedstawia burzliwe losy polskich pilotów podczas bitwy o Anglię. Polscy lotnicy początkowo wyśmiewani i niedoceniani przez Brytyjczyków, stają się złem koniecznym, aby kupić im czas na wyszkolenie „swoich” doborowych oddziałów. Nikt nie przypuszcza wtedy, że staną się żywą legendą. Film rozpoczyna się dynamiczną walką powietrzną, która przez przypadek stacza podczas lotu treningowego Jan Zumbach, jeden z głównych bohaterów Dywizjonu 303. Historia przedstawiona w filmie jest „ku pokrzepieniu serc”; bardzo pozytywna i obrazująca Polaków jako zawadiaków, ludzi nie bojących się nikogo i niczego. Maciej Zakościelny grający Jana Zumbacha i Antoni Królikowski jako Witold "Tolo" Łokuciewski oddali specyficzną mieszankę polskiej brawury, irytującej Anglików bezczelności i zadziorności, która zdumiewała brytyjskie dowództwo. Generał brygady Witold Urbanowicz grany przez Piotra Adamczyka to dowódca z prawdziwego zdarzenia, który zasłynął stwierdzeniem „My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy.” Sceny podniebnych potyczek są imponujące i dynamiczne, wpływając na pozytywny odbiór obrazu. Film Dywizjon 303 to ciekawie pokazana historia niezwykłych ludzi, którzy żyli w trudnych czasach.

Koordynator Edyta Ostrowska
Uroczyste ślubowanie klas czwartych Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Dnia 11 października 2018 roku w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej Sportowej nr.6 w Ełku. W tym szczególnym dniu naszym młodym sportowcom towarzyszyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, wychowawcy, trenerzy, nauczyciele, a przede wszystkim dumni rodzice. Uczniowie klas czwartych pięknie zaprezentowali się przy dźwiękach muzyki wybitnego greckiego kompozytora Vangelisa „Rydwany ognia”. Prezesi klubów sportowych: UKS Rona 03 Ełk –
Pan Marcin Ryszkiewicz i UKS Green Volley – Pan Jarosław Andrzejewski powiedzieli jak wygląda szkolenie sportowe w szkole oraz przedstawili najważniejsze osiągnięcia naszych piłkarzy i siatkarzy. Uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi sportowcami, którzy godnie reprezentują barwy swojej szkoły i klubów sportowych. Prezydent Miasta Ełku -Pan Tomasz Andrukiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Ełku- Pan Dariusz Wasilewski uroczyście wręczyli sportowe prezenty wszystkim uczniom klas czwartych. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych Dorota Karpińska w swoich słowach odniosła się do pracy nauczycieli i wychowawców, szkolenia trenerskiego, a rodzicom uczniów podziękowała za wsparcie jakiego udzielają swoim dzieciom. Życzyła wszystkim dalszych sukcesów w nauce i w sporcie.
Specjalnie przygotowane pokazy wysokich umiejętności naszych sportowców z zakresu piłki siatkowej i piłki nożnej przez trenerów: Pana Daniela Potuszyńskiego, Pana Krzysztofa Konowalskiego i Pana Jarosława Andrzejewskiego pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Prowadzenie uroczystości: Katarzyna Klimach
Dekoracja: Iwona Jastrzębska, Iwona Grygo, Marlena Skutnik
Nagłośnienie: Paweł Duba
Zdjęcia: Jakub Lasota
Mecz o Ostródą
Śladami polskości – Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce
Rok dla Niepodległej

W dniu 9.10.2018 uczniowie klas IL i IS Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Sportowych w Ełku wzięli udział w konferencji "Śladami polskości – Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce" zorganizowanej w Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku.
Organizatorem wydarzenia był Wojewoda Warmińsko-Mazurski wspólnie z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Ośrodkiem Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładów związanych z historią Warmii i Mazur.
Historię regionu przybliżyli następujący prelegenci:
• dr hab. Karol Polejowski -Niepodległość która nie nadeszła – Plebiscyt 1920 na Powiślu i jego konsekwencje,
• dr Jerzy Kiełbik - Warmia i Prusy Książęce do 1772 roku,
• dr Jan Chłosta- Warmiacy i Mazurzy wobec odrodzenia Rzeczypospolitej w 1918 roku,
• dr hab. Ryszard Tomkiewicz - Warmia i Mazury w Polsce po 1945 r.

Opiekunowie: K. Zastocka, E. Gorlewska
Mistrzowie szkół podstawowych w piłkę nożną
W czwartek 11.10. 2018 odbyły się rozgrywki Szkół Podstawowych chłopców rocznika 2006 i młodsi w mini piłce nożnej. Mistrzem miasta Ełk została nasza szkoła. Wygrana była bezapelacyjna a zespół naszej szkoły wygrał każde spotkanie, aż do finału. Zespół prowadził trener Michał Rutkowski.
Wyniki grupowe:
Nowa Wieś Ełcka 2-1 (bramki: Kawula Adrian, Pienczykowski Kacper),
SP 9 2-0 (Kawula, Pienczykowski)
SP 3 2-0 (Pienczykowski, Kozicki Piotr)

Półfinał :
SP 4 3-0 (Pienczykowski, 2x Kawula)

Finał :
SP 5 2-0 (Pienczykowski, Michniewicz Konrad)

Skład mistrzów Ełku: Bramkarz: Kolendo Patryk- Kozicki Piotr, Wielgat Jakub, Orzechowski Maciej, Kawula Adrian, Pieńczykowski Kacper, Michniewicz Konrad

Serdecznie gratulujemy!!!
Uczniowie klasy 3S Gimnazjum Sportowego na wystawie „Sport w Powojennym Ełku 1945-1956”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 10 października 2018 roku uczniowie klasy 3S Gimnazjum Sportowego w Ełku pod opieką wychowawczyni Edyty Ostrowskiej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr Stefana Michała Marcinkiewicza w Muzeum Historycznym w Ełku.
Dr Marcinkiewicz, który jest autorem wystawy Sport w Powojennym Ełku 1945-1956, opowiadał o historii sportu w barwny i zajmujący sposób. Uczniowie-sportowcy z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się historii powojennej naszego miasta i jej mieszkańców. Podczas wystawy mieliśmy możliwość zapoznać się z oryginalnymi przedmiotami ówczesnej epoki oraz porównać jak sport zmieniał się na przestrzeni lat. Chcielibyśmy podziękować za ciekawie spędzony czas oraz polecić odwiedzenie wystawy wszystkim osobom interesującym się sportem.

Edyta Ostrowska
Pozdrowienia z Boliwii
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

We dniach 4-6.10.2018r. odwiedził nas misjonarz, ksiądz Sławomir Cimochowski. Święcenia kapłańskie przyjął 28.05.2005 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD. Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej oraz w parafii pw. Opatrzności Bożej w Ełku. Od czerwca 2013 r. pracuje na misjach. Posługuje w Boliwii
w diecezji Oruro.
Opowieści księdza Sławka porwały nasze serca. Ciekawe różnice w kulturze i zwyczajach jak również informacje o sytuacji gospodarczej tych części świata cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wrażenie robiły domy ulepione z gliny bez dostępu do mediów, kanalizacji, prądu jak i trudności życia wysokich górach- ok 4000 m n. p. m.. Uczniom spodobał się również język tamtejszych Indian.
Misjonarz poprzez pokazane zdjęcia, odpowiadanie na pytania uczniów pragnął uświadomić, że każdy z nas jest wezwany do odpowiedzialności za Kościół- ten miejscowy jak i misyjny. Każdy może być misjonarzem w swoim środowisku, jak i na dalekim lądzie.
Spotkanie i zajęcia ze strażnikami miejskimi
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię


Funkcjonariusze ełckiej straży miejskiej- p. Ewa Bugieda oraz p. Jan Falaciński odwiedzili uczniów klasy 2 „a”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na ulicy, w szkole i w domu. Celem spotkania było kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poszerzenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa na ulicy. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni praktycznymi zajęciami, zadawali mnóstwo pytań oraz odpowiadali na zadawane przez strażników, wykazując się przy tym niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. Funkcjonariusze straży miejskiej bardzo dużą uwagę poświęcili noszeniu odblasków, które mogą uratować komuś życie. Takie odblaski otrzymały dzieci na zakończenie spotkania. Dziękujemy!

Beata Staniszewska
Strona 1 z 110 1 2 3 4 > >>
Kluby i Stowarzyszenia
Matematyka
POLECAMY

Projekty w szkole

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

1656764 Unikalnych wizyt