Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej Gimnazjum Sportowego od 5 maja do 20 maja 2016 r. w sekretariacie szkoły. Próba sprawności fizycznej dla kandydatów: 25 maja 2016r. o godz. 17.00
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/05/2016 14:08:44 
 
Rekrutacja 2016/2017
Informator
SP Sportowa
Gimnazjum
Liceum
Po lekcjach
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Festyn rodzinny
Happening - "Bohaterowie Sienkiewiczowskich Utworów"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Decyzją Senatu RP rok 2016 został ustanowiony „Rokiem Henryka Sienkiewicza”. By przypomnieć naszego noblistę i jego twórczość, dnia 24.05.2016r w naszym mieście został zorganizowany uliczny happening. Akcja, która w swoim charakterze łączy teatr z plastyką i muzyką wzbudziła wielkie zainteresowanie mieszkańców Ełku. Radośnie, ekspresyjnie i z pomysłem barwny korowód postaci-bohaterów sienkiewiczowskich utworów przemaszerował głównymi ulicami naszego miasta. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tworząc „żywą sztukę”. Przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klas IVc, Va i VIc zadbali o atrakcyjne przebrania za postaci z powieści pisarza. Śpiewane utwory z adaptacji filmowych do dzieł autora były nagradzane gromkimi oklaskami. Jedną z atrakcji dla najmłodszych były inscenizacje sienkiewiczowskich bajek. Ta artystyczna forma wypowiedzi podkreśliła istotne wartości w twórczość Henryka Sienkiewicza jakimi są patriotyzm, umiłowanie ojczyzny i pielęgnowanie tradycji narodowych. Z perspektywy lat zauważamy, że są to wartości ponadczasowe.  W akcję włączyli się także przedstawiciele ełckich urzędów: Marek Chojnowski – starosta ełcki oraz Artur Urbański – zastępca prezydenta miasta, którzy odczytali fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza. Inicjatorem barwnego wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku. Było to wyjątkowe i pouczające wydarzenie dla najmłodszych i dorosłych.

Katarzyna Klimach
Mały Cybermatematyk 2016
Kronika

20 maja uczniowie klas trzecich i piątych ełckich szkół podstawowych wzięli udział w międzyszkolnych konkursach matematycznych i ortograficznych zorganizowanych z okazji Święta Nauki w Szkole Podstawowej nr 7. II miejsce w XIII Miejskim Konkursie Matematycznym „Mały Cybermatematyk 2016” wywalczyła uczennica naszej szkoły Iga Rutkowska z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy!
Rodzinny piknik w Żabim Raju
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Słoneczny, niedzielny dzień dzieci z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 spędziły
na rodzinnym pikniku we wsi Golubie. To piękny teren położony wśród zieleni, lasów. Tutaj znajduje się uroczy dworek, a w nim Dom Pomocy Społecznej „Lili”, do którego to właśnie otrzymaliśmy zaproszenie na wspólną zabawę i odpoczynek. Głównym celem spotkania była integracja z ludźmi starszymi, chorymi oraz szacunek i życzliwość do drugiego człowieka.
Z okazji Czwartego Święta Żabiego Raju dzieci razem z rodzicami uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych zorganizowanych przez pracowników tego ośrodka. Sprawnie pokonywały tory przeszkód, uczestniczyły w pokazach strażackich, w akcji pierwszej pomocy,
rozwiązywały zadania konkursowe np. ”Kto żabkę znalazł”. Dzieci popisywały się też przed podopiecznymi ośrodka różnymi umiejętnościami. Na scenie zaprezentowały piosenki o tematyce rodzinnej, które wywarły na pensjonariuszy wielkie wzruszenie i radość. Dzieci nagrodzone zostały brawami oraz upominkami. Wspólna zabawa zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami, bigosem i grochówką. Mali wykonawcy wraz z rodzicami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Mieszkańcy i pracownicy przyjęli nas z wielką życzliwością. Rodzinny piknik w Golubi na długo pozostanie w pamięci. Wyjazd był dla uczniów był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku, życzliwości dla drugiego człowieka, czynienia dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących.
Składamy serdeczne podziękowania wspaniałej Dyrekcji i pracownikom DPS „Lili” za zaproszenie oraz miłą, wspólną zabawę.

Rodzice, wychowawca:Grażyna Syrwid-Paszkowska oraz uczniowie klasy 1a SPS nr 6 w Ełku
Wice Mistrzostwo województwa warmińsko - mazurskie w czwórkach siatkarskich chłopców
23 maja w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Chłopców w Czwórkach Siatkarskich. Zdobyliśmy Wice Mistrzostwo!!!!! W czwartek wyjeżdżamy na Mistrzostwa Polski do Głuchołazów na południu Polski. Już w najbliższą środę o godz. 17:00 zapraszamy na testy do Gimnazjum Sportowego!!!!
Green Volley
Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego na lata 2016-2023
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Miasto Ełk wspólnie z Powiatem Ełckim prowadzi prace nad opracowaniem Polityki Oświatowej na najbliższe lata. Partnerem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W ramach tej działalności zmierzającej do powstania dokumentu POST, która wskazuje kierunek rozwoju oświaty w Ełku i powiecie ełckim odbywały się spotkania środowiskowe. Obecni na nich byli m.in. radni miasta Ełku i powiatu ełckiego, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Ełk i powiat ełcki, organizacje pozarządowe, instytucje i służby społeczne, szkolni koordynatorzy POST, przedstawiciele młodzieży oraz media. Wypracowany wspólny cel POST to przygotowanie uczniów do dorosłego życia oraz pełnienia różnych ról społecznych, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców, uczniów oraz społeczności lokalnej. Podczas prowadzonych spotkań odbywały się również warsztaty tematyczne. Miały one na celu zebranie opinii przedstawicieli różnych środowisk w zakresie lokalnej oświaty. Spotkania pozwoliły poznać najważniejsze oczekiwania społeczne w obszarze oświaty i zaplanować wynikające z nich cele strategiczne na najbliższe lata. Cele te zawierają:
-doskonalenie kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży,
-przygotowanie uczniów do skutecznego porozumiewania się językiem obcym i swobodnego korzystania z technologii komputerowej i informatycznej,
-organizacja bazy oświatowej z uwzględnieniem danych i prognoz demograficznych ludności powiatu ełckiego,
-podniesienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
-zwiększenie oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych,
-kształtowanie postaw obywatelskich, społecznych, patriotycznych i przedsiębiorczości wśród młodzieży.
W najbliższych dniach każda placówka edukacyjna przeprowadzi prace zmierzające do opracowania działań do istniejących celów strategicznych.
W naszej szkole został powołany zespół koordynujący prace POST. Przewodniczy jemu Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku- Pani Ewa Litman.

Opracowanie: Dorota Karpińska, Katarzyna Klimach - szkolni koordynatorzy POST
Rotmistrz Witold Pilecki w twórczości plastycznej naszych uczniów
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W dniu 18 maja 2016 r. w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na portret rotmistrza Witolda Pileckiego. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjów z powiatu ełckiego. Celem takiej działalności plastycznej było kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy o żołnierzach, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Wśród licznie nadesłanych prac, komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Karolinie Budzińskiej uczennicy klasy IS Gimnazjum Sportowego. Praca naszej uczennicy okazała się pracą bardzo ciekawą pod względem techniki wykonania, kolorystyki i bardzo interesującej kompozycji. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie i reprezentowali szkołę - dziękujemy, a Karolinie serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Katarzyna Klimach
Liga Tenisa Stołowego - Tabela Punktowa
wydarzenia sportowe
Aby włączyć tabelę kliknij poniżej - czytaj więcej
Z wizytą w „Słoneczku”
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 13 maja 2016 r. uczniowie klasy 2 „b” odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko”. Celem spotkania była promocja naszej szkoły, prezentacja przedstawienia pt. „Ścieżka po górkę” oraz integracja dzieci podczas wspólnej zabawy. Gospodarze byli bardzo gościnni. Przedszkolaki ze wszystkich grup w skupieniu, z zainteresowaniem wysłuchały przedstawienia i dziękując wręczyły naszym uczniom słodkie upominki. Po występie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy z dziećmi, z grupy „Motylki”. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w tańcu integracyjnym. Było tak miło i wesoło, że drugoklasistom trudno było rozstać się z maluchami. Dziękujemy dyrekcji przedszkola oraz wychowawczyniom za tak wspaniałe i życzliwe przyjęcie.

Beata Staniszewska
Dołączcie razem z nami  do przyjaciół naszego globu i wspólnie  dbajmy o nasz dom
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

„Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. My – dzieci, pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”
Takimi słowami uczniowie klasy 2 „b” rozpoczęli 11 maja 2016 r. prezentację przedstawienia o tematyce ekologicznej pt. „Ścieżka pod górkę”. W trosce o nasze środowisko chcieli jeszcze bardziej uświadomić swoim rówieśnikom, jak ważną rolę pełni przyroda w naszym życiu. Jak należy o nią dbać i chronić ją, bo bez niej nie byłoby przecież życia na ziemi.

Beata Staniszewska
Aktywna majówka w Ełku
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W czwartkowe, słoneczne popołudnie tj. 12 maja po zajęciach szkolnych uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku postanowili aktywnie spędzić czas.
W trakcie aktywności ruchowej ujawniają się potencjalne możliwości dziecka związane ze sprawnością i wydolnością fizyczną oraz zdolnością przystosowania się. Dobrze zaplanowany czas wolny pozwala wyeliminować negatywne nawyki biernego stylu życia.
Postanowiliśmy połączyć naukę z ruchem na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy wspólnie wysłuchaliśmy hejnał ełcki z wieży kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Następnie udaliśmy się na skwer z fontannami chodnikowymi. Największą frajdę sprawiły nam
próby pokonania zmieniających wysokość słupów wodnych. Pięknie prezentuje się tu pomnik nimfy wodnej. Obejrzeliśmy też zegar słoneczny i tablice zodiakalne. Z tarasu widokowego dostrzegliśmy piękno promenady i malowniczego jeziora. Spacerując po centrum miasta zatrzymaliśmy się na pyszne lody. Atrakcją naszej majówki był plac zabaw usytuowany przy promenadzie. Zjeżdżaliśmy, wspinaliśmy, sprawnie poruszaliśmy się mostkiem z tunelem linowym. Taka konstrukcja w kształcie statku to świetna okazja na pobudzenie wyobraźni oraz ćwiczenie zręczności. Przyjemne zabawy i szaleństwa dostarczyły nam wiele radości. Kulturalnie i aktywnie spędzony czas wolny podczas majówki w Ełku to świetny odpoczynek po zajęciach szkolnych. Zrelaksowani i wypoczęci wróciliśmy do domu.

Opiekunowie: Grażyna Syrwid-Paszkowska, Paulina Rynkowska
Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
POLECAMY

Poćwicz online
Projekty w szkole
Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

PTFPTF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku
kontakt z administratorem

947671 Unikalnych wizyt