Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > Rok szkolny 2020/2021 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Rok szkolny 2020/2021

Tydzień Języka Polskiego


tjp_jg_005.jpg

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
W dniach 23.02.2021 do 26.02.2021 klasy I-III obchodziły Tydzień Języka Ojczystego. Wszyscy doskonale wiemy, że język ojczysty jest naszym wspólnym dobrem, symbolem polskości, pasji i życia. Celem obchodów było promowanie świadomego posługiwania się poprawnym, pięknym językiem polskim w mowie i w piśmie. Uczniowie klas I- III uczcili to święto poprzez szereg działań. Przeprowadzono konkursy recytatorskie, układano śmieszne opowiadania, rozwiązywano rebusy, zagadki, szyfrowanki, wyłoniono również mistrzów ortografii. Uczniowie wykazali się wrażliwością na piękno mowy polskiej.
Jolanta Gutowska, Iwona Grygo, Anna Kuczyńska

10 files, last one added on Feb 28, 2021

Kinder + Sport (2)


kps_009.jpg

W sobotę 27.02.2021 siatkarki z klasy 4a wystąpiły w kolejnych zawodach Kinder + Sport, które tym razem odbyły się u nas w szkole. Dziewczyny grały w kategorii dwójek siatkarskich, reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy "Maratończyk" i Zespół Szkół Sportowych w Ełku.
Składy drużyn:
1. Aleksandra Suchocka, Malwina Zyskowska
2. Amelia Kuczyńska, Lena Drewniak
3. Gabriela Wierzbicka, Aleksandra Kłosek
Naszym głównym celem jest zbieranie doświadczenia od najmłodszych lat i rywalizowanie z rówieśnikami. Ćwiczymy i poznajemy nowe elementy techniczne i staramy się przekładać je na grę w turniejach. Dziewczyny zaprezentowały ambitną postawę na zawodach i każda drużyna odnotowała zwycięstwa. Życzymy im wytrwałości w przyszłych turniejach.
Trener: Grzegorz Orzeł

11 files, last one added on Feb 27, 2021

Gry matematyczne


gm_003.jpg

Matematyki się nie obawiamy,
gry i zabawy w 3a uruchamiamy
„Ja mam, kto ma”, „Bingo”, „Przesuwanki”, kodowanie, kostki do gry – to niektóre z zabaw i gier, jakie uczniowie kl. 3a wykorzystują na lekcji. Matematyka w takim wydaniu angażuje wszystkich i powoduje, że bezstresowo wprowadzamy nowy temat lub utrwalamy zdobyte wiadomości. Takim sposobem łączymy przyjemne z pożytecznym. Matematyka to naprawdę fajna zabawa!

Małgorzata Zdankowska

10 files, last one added on Feb 26, 2021

Walentynki


walentynkii_020.jpg

22 files, last one added on Feb 21, 2021

A to ciekawe


ciekawe_014.jpg

Klasa 2b i 2c z SPS kontynuuje cykl,, Ciekawe lekcje”. Tym razem uczniowi zgłębili temat: ,,Eko - eksperymenty” Zajęci odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzieci poznały eksperymenty związane ze zjawiskami atmosferycznymi.- „ Bańka w bańce”, ,,Dotykamy pioruny” , „Wiry wodne”, „Wulkan” i inne ciekawe zjawiska. Wykonywane przez dzieci eksperymenty oraz zajęcia plastyczno – techniczne wiązały się z wykorzystaniem odpadów, surowców wtórnych rozwijając dziecięcą kreatywność, zdolności manualne oraz uczyły logicznego myślenia. Główną atrakcją zajęć okazała się wystawa ryb akwariowych, patyczaków oraz żółwi . Takie lekcje na długo zapadają w pamięci.

Jolanta Gutowska, Iwona Grygo

16 files, last one added on Feb 17, 2021

Valentine's


vdw_005.jpg

Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu z okazji Dnia Świętego Walentego było ‘Valentine's Day is the poet's holiday’ czyli Walentynki Świętem Poetów. Jak co roku wszystkie prace wykonane przez konkursowiczów były niezwykle pomysłowe i starannie wykonane. Jury miało bardzo trudne zadanie oceniając piękne walentynki. Na pochwałę zasługują wszystkie prace jednakże za najbardziej pomysłowe pod względem graficznym oraz literackim zostały uznane prace:

Miejsce I Samuel Gajewski klasa 6a
Miejsce II ex aequo Sara Szulc klasa 8b oraz Kinga Stelmach klasa 6c
III miejsce Gabriela Wierzbicka klasa 4a

Główne nagrody w konkursie zostały zakupione z budżetu Rady Rodziców i były to gry planszowe. Dodatkowym bonusem były oceny celujące z języka angielskiego oraz punkty dodatnie z zachowania. Zapraszamy po nagrody oraz dyplomy do świetlicy szkolnej od czwartku 18 lutego.


Organizatorki konkursu: Edyta Ostrowska & Marlena Milewska.

7 files, last one added on Feb 16, 2021

Odłóż telefon, spędźmy wspólnie czas


odloz_t_003.jpg

Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu „Odłóż telefon, spędźmy wspólnie czas” za udział w konkursie. Pięknie, że podczas przedświątecznej gonitwy znalazł się czas na wspólne zabawy i spędzanie czasu z całą rodziną. Wierzę, że projekt zainspirował całą społeczność szkolną do próby spęczania czasu wolnego bez telefonu w ręku.
W projekcie brało udział wielu uczestników, wszyscy otrzymują punkty dodatnie oraz ocenę celującą z języka obcego.
Na wyróżnienie zasługują piękne prace w postaci prezentacji oraz albumów:
Wiktorii Lipińskiej kl. 8a
Aleksa i Ines Lenczewskich kl. 4a i 2c

Aktywności uczestników można podziwiać na grupie projektu „Odłóż telefon”.
Na zakończenie projektu odbył się kulig. Nagroda główna to uśmiech dziecka. Dodatkowa nagrodą pozostała piękna pamiątka rodzinna.
Upominki oraz dyplomy dla wyróżnionych będą do odebrania w szkole.
Nie zawsze wszystko możemy zapewnić dzieciom, ale nasz poświęcony czas jest tym, czego dzieci pragną i potrzebują najbardziej.

Organizator projektu: Ewa Gorlewska

10 files, last one added on Feb 11, 2021

Kulig klas 0 - 3


kulig_13_003.jpg

19 files, last one added on Feb 09, 2021

Kinder + Sport


kinder3_015.jpg

Siatkarki z klasy 4a wystąpiły w kolejnych zawodach Kinder + Sport, które odbyły się w Bartoszycach. Dziewczyny grały w kategorii dwójek siatkarskich i reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy "Maratończyk".
Składy drużyn:
1. Oliwia Szypulska, Aleksandra Suchocka, Malwina Zyskowska
2. Amelia Kuczyńska, Lena Drewniak
3. Lidia Leszko, Gabriela Wierzbicka, Aleksandra Kłosek

Trener: Grzegorz Orzeł

17 files, last one added on Feb 08, 2021

Ruch, sport i zabawa


ruch_004.jpg

Dużą porcję ruchu i dobrej zabawy klasie 3a i 3b dostarczyli trenerzy Daniel Potuszyński i Adrian Wojciechowski. Na co dzień trenują chłopców w klubie Rona 03 Ełk i doskonale wiedzą, że dzieciom potrzebny jest ruch. I właśnie każde ćwiczenie i zabawa nie pozwalały siedzieć i pozostać w bezruchu. Radości, śmiechom i okrzykom dopingującym nie było końca. Każdy podskakiwał, biegał, ścigał się a przy tym doskonale bawił się! Dziękujemy trenerom na dobrą zabawę i zaszczepienie zainteresowania sportem.
Małgorzata Zdankowska, Anna Kuczyńska, Ewelina Surynt

11 files, last one added on Feb 08, 2021

Kinder+Sport


kinder_003.jpg

Siatkarki z klasy 4a wystąpiły w swoich pierwszych zawodach Kinder + Sport, które odbyły się w Kętrzynie. Dziewczyny grały w kategorii dwójek siatkarskich. Podczas turnieju zawodniczki dały z siebie wszystko i każdej drużynie udało się wygrać. Niestety na miejsca w czołówce trochę zabrakło.
Składy drużyn:
1. Oliwia Szypulska, Aleksandra Suchocka, Malwina Zyskowska
2. Amelia Kuczyńska, Lena Drewniak
3. Lidia Leszko, Gabriela Wierzbicka, Aleksandra Kłosek

Trener: Grzegorz Orzeł

16 files, last one added on Jan 24, 2021

Dzień Babci i Dzień Dziadka


db_030.jpg

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Jednak nikt nie zapomina o tak ważnych dla nas osobach jakimi są dziadkowie. W tym roku ich święto było obchodzone nieco inaczej. Dzieci z klasy 2b przygotowały piękne kartki z życzeniami oraz bukiety kwiatów. Dziadkowie w sposób bezpieczny otrzymali upominki. W tym roku ich święto przeniosło się do sieci. Wszystkim Babciom i Dziadkom dedykujemy wspólnie ułożone życzenia. Słuchaj koronowirusie omijaj Babcię i Dziadziusia!
Oni są skarbem bezcennym. My Ich kochamy i mocno ściskamy. Życzymy wszystkiego dobrego z całego serca naszego.

30 files, last one added on Jan 24, 2021

II Mikołajkowy Turniej Programistyczny


tp2_005.jpg

W świątecznym nastroju 5 i 19 grudnia spotkali się młodzi fascynacji programowania i robotyki - uczestnicy koła informatycznego prowadzonego pod patronatem Centrum Mistrzostwa Informatycznego przez panią Joannę Kupidłowską.

Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w II Mikołajkowym Turnieju Programistycznym uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia, planowania pracy oraz współpracy.
Ze względu na zachowanie dystansu społecznego rywalizacja odbyła się w dwóch różnych terminach. Uczniowie tworzyli projekty w wizualnym języku Scratch i prezentowali efekty kolegom. Innym wyzwaniem było zaprogramowanie trasy dla robota Ozobot tak, aby po drodze zebrać jak najwięcej punktów.
Najwięcej emocji wzbudziło ostatnie zadanie: wyścig Photonów. Precyzyjne sterowanie robotem okazało się wcale nie takie proste. W przeprowadzeniu Turnieju pomagała pani Marta Małkowska.

Trudno było wyłonić zwycięzców, a więc wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Joanna Kupidłowska i Marta Małkowska

17 files, last one added on Jan 03, 2021

Migawki z życia klasy 0a


migawki_0a_097.jpg

Migawki z życia zerówki
Zerówka już czwarty miesiąc uczy się i bawi. Mali odkrywcy chętnie poznają świat, uczą się literek i cieszą każdą chwilą. Uśmiech nie znika z ich twarzy podczas wspólnej zabawy oraz zajęć sportowych. Rosną i z radością wkraczają w nowe, szkolne życie.
Wych. G. Sacharzewska

97 files, last one added on Dec 16, 2020

Święta tuż, tuż…


swieta0a_011.jpg

W Bożego Narodzenia czas,
Niech miłość będzie w nas,
Niech pokój wokół panuje,
A dobro nad złem króluje!
Wesołych świąt Bożego Narodzenia –
życzy zerówka, która ubiera już szkolne choinki.

11 files, last one added on Dec 09, 2020

Prace plastyczne 0a


pp0a_040.jpg

Na zajęciach plastycznych dzieci z klasy 0a chętnie malują, rysują, wycinają i lepią z plasteliny rozwijając sprawność manualną rąk tak niezbędną podczas nauki pisania. Twórczość plastyczna pobudza również wyobraźnie i kreatywność dziecka.
Jednak największą satysfakcję mamy wtedy, gdy uda nam się zrobić coś samemu.
G. Sacharzewska

40 files, last one added on Dec 08, 2020

Beyond Borders: Buddies not Bullies


bb_005.jpg

Międzynarodowy projekt eTwinning: 'Beyond Borders: Buddies not Bullies' rozpoczęty we wrześniu 2020r łączy obecnie szkoły z 11 państw. W projekcie bierze udział 27 nauczycieli oraz 163 uczniów z Polski, Turcji, Chorwacji, Francji, Italii, Portugalii, Rumunii, Gruzji oraz Tunezji.
Każdy miesiąc to nowe cele i zadania, które realizujemy na skalę międzynarodową. Wszyscy uczestnicy są bardzo zaangażowani, kreatywni i pracowici.
W październiku przeprowadziliśmy międzynarodowe głosowanie na logo projektu. Wybieraliśmy spośród kilkudziesięciu prac wykonanych przez uczniów biorących udział w 'Beyond Borders: Buddies not Bullies'. Swój głos na najlepsze logo oddało 709 osób. Zwycięska praca otrzymała 116 głosów, a jej autorami są Sevda DURMAZ i Jej Uczniowie (Turcja).
Wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji przeciw przemocy #BlueUp Together!
I jako jedyna szkoła z Polski znaleźliśmy się na oficjalnej liście szkół wspierających tą szlachetną akcję:
(https://www.stompoutbullying.org/world-day-bullying-prevention)
Listopad to dla nas miesiąc z hasłem przewodnim 'Kindness is My Superpower' (Dobro jest Moją Super-mocą). Tworzymy plakaty z pozytywnym przesłaniem, każdego dnia staramy się robić coś dobrego dla innych. Stworzyliśmy również ankietę dotyczącą przemocy i przeciwdziałaniu bullying'owi. Każda ze szkół biorących udział w projekcie przedstawi wyniki ankiety podczas video-konferencji w grudniu. Mamy nadzieję, że wspólnie opracowane wnioski przyczynią się do zwalczania przemocy w naszych szkołach.
Dziękujemy Wszystkim Uczniom, którzy poświęcili czas i wzięli udział w naszej ankiecie. Jednocześnie zachęcamy osoby, które chciałyby taką ankietę wypełnić (do 28.11.2020) do kontaktu z koordynatorkami projektu: Marleną Milewską i Edytą Ostrowską.
zapraszamy do odwiedzania naszej strony na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/groups/3432954196747340
Znajdziecie nas również na: https://etwinning.pl/
Razem możemy więcej! :)

8 files, last one added on Nov 19, 2020

Pomarańczowa Wstążka


pw_005.jpg

Zasadniczym celem kampanii jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpieczne i szczęśliwe. Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” – „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem!” Kolor pomarańczowy jest kolorem, który ostrzega i ma zwracać uwagę.
Nasza szkoła również wzięła udział w tegorocznej kampanii. Uczniowie klas 7 i 8 podczas zajęć zdalnych mieli okazję zapoznać się z wykładem „Nie zgadzam się na przemoc”. Wykład był prowadzony przez Artura Kolasę, który na co dzień wspiera ofiary przemocy. Podczas koła plastycznego, chętni uczniowie wykonali prace plastyczne, w których zobrazowali główne hasła kampanii. Ostatniego dnia kampanii, 19 listopada, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania przemocy wobec Dzieci i Młodzieży, w tym dniu podczas zajęć, mówić będziemy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, które mu przysługują.

10 files, last one added on Nov 16, 2020

Wyniki Konkursu Plastycznego „EŁK-MOJA MAŁA OJCZYZNA”


kp_004.jpg

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Ełk-moja mała ojczyzna”. Jury nagrodziło najciekawsze prace w następujących kategoriach:
W kategorii klas IV
I miejsce: Zuzanna Kacprzyk – kl. IVc i Aleks Lenczewski – kl. IVa
II miejsce: Marta Łochowska – kl. IVd
III miejsce: Paweł Borawski – kl. IVa i Gaweł Sobolewski – kl. IVb
W kategorii klas V
I miejsce: Natalia Maciorowska – kl. Va
II miejsce: Wiktoria Karpienko – kl. Va
III miejsce: Natalia Piasecka – kl. Va
W kategorii klas VI
I miejsce: Rozalia Łangowska – kl. VIa
II miejsce: Kacper Korenkiewicz– kl. VIb
III miejsce: Patrycja Lutow – klasa VIc
W kategorii klas VII
I miejsce: Lena Rutkowska – kl. VIIa
II miejsce: Laura Jastrzębska – kl. VIId
III miejsce: Wiktoria Pieśnikowska – kl. VIId i Patrycja Pieśnikowska – kl. VIId
Wiktoria Borysow – kl. IIb otrzymał nagrodę specjalną zajmując I miejsce
Uczniowie naszej szkoły jako autorzy nadesłanych prac wykazali się dużą wrażliwością plastyczną i ekspresją twórczą. W piękny sposób ukazali wyjątkowość naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac GRATULUJEMY!
Nagrody do odebrania w szkole od 12.11.2020r

16 files, last one added on Nov 12, 2020

Dekoracje z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości


wystawa_030.jpg

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej wykonali przy pomocy Pań ze świetlicy dekoracje z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci ćwiczyły swoje umiejętności manualne i artystyczne i jednocześnie zainteresowały się historią Państwa Polskiego.

Uczniowie najmłodszych klas doceniły poświęcenie czterech pokoleń Polaków, które walczyły o Niepodległość Państwa Polskiego.

Zachęcamy również uczniów starszych klas ZSS w Ełku do przypomnienia i zapoznania się z wydarzeniami i osobami, którym zawdzięczamy Odzyskanie Niepodległości oraz powód do świętowania dnia 11 listopada.

Nauczyciele świetlicy szkolnej

25 files, last one added on Nov 07, 2020

Uśmiechnięte cztery łapy


4lapy_001.jpg

Z wielką radością przyjęliśmy informację o rozstrzygnięciu Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Uśmiechnięte 4 łapy”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która w ciekawy sposób przedstawiała możliwości opieki nad zwierzętami leśnymi, domowymi pupilami, zwierzętami bezdomnymi, zwierzętami gospodarskimi oraz ukazywała, jak należy dbać o zwierzęta. Prace uczniów naszej szkoły zostały przez komisję konkursową bardzo wysoko ocenione. A oto wyniki konkursu:
Laureaci:
Wiktoria Borysow – klasa IIb
Lena Kryłowicz – klasa IVd
Adam Raczkowski – klasa VIc
Ignacy Budziński – klasa IVa
Filip Chyliński – klasa VId
Gabriela Wierzbicka – klasa IVa
Aron Buźniak – klasa VIc

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac GRATULUJEMY!
Nagrody ufundowane przez organizatora będą do odebrania w sekretariacie szkoły 09.11.2020r.

Opiekun: Katarzyna Klimach-nauczyciel plastyki

6 files, last one added on Nov 01, 2020

Godło


godlo_032.jpg

W dniach od 10 do 25 października w Zespole Szkół Sportowych w Ełku na lekcjach informatyki obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. #CodeWeek to wspaniała inicjatywa, w ramach której uczniowie z całego świata programują, tworzą plakaty, gry oraz quizy.
Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć aktywnie włączyli się w realizację tej europejskiej inicjatywy, która promuje naukę programowania i umiejętności cyfrowe wśród osób w każdym wieku. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach z ozobotem i matą do kodowania. Świetnie się bawili, wykonując zadania związane z kodowaniem na specjalnej przygotowanej macie. Dzieci były podzielone na rywalizujące ze sobą drużyny, wykonywały zadania, zdobywając punkty. Na koniec cyklu lekcji zostały nagrodzone wysokimi ocenami.
Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie na lekcji, kreatywność i umiejętność współpracy w grupie.
Marta Małkowska

32 files, last one added on Oct 28, 2020

CodeWeek 2020


codeweek_032.jpg

CodeWeek 2020
W dniach od 10 do 25 października w Zespole Szkół Sportowych w Ełku na lekcjach informatyki obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. #CodeWeek to wspaniała inicjatywa, w ramach której uczniowie z całego świata programują, tworzą plakaty, gry oraz quizy.
Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć aktywnie włączyli się w realizację tej europejskiej inicjatywy, która promuje naukę programowania i umiejętności cyfrowe wśród osób w każdym wieku. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach z ozobotem i matą do kodowania. Świetnie się bawili, wykonując zadania związane z kodowaniem na specjalnej przygotowanej macie. Dzieci były podzielone na rywalizujące ze sobą drużyny, wykonywały zadania, zdobywając punkty. Na koniec cyklu lekcji zostały nagrodzone wysokimi ocenami.
Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie na lekcji, kreatywność i umiejętność współpracy w grupie.

Marta Małkowska

31 files, last one added on Oct 28, 2020

Życzenia na Dzień Nauczyciela


zyczenia1410_005.jpg

14 października 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu „Życzenia na Dzień Nauczyciela” zorganizowanego przez Zespół Szkół Sportowych w Ełku. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas I-III Szkół Podstawowych położonych na terenie naszego miasta.
Przedmiotem konkursu było stworzenie kartki z życzeniami w formacie A4 lub A3, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów oraz autorskimi życzeniami wewnątrz.
Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości, rozwoju ich zainteresowań oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. Pragnęliśmy także przyczynić się do propagowania Dnia Edukacji Narodowej i zaznaczenia ważnej roli nauczyciela w życiu młodych ludzi.
W konkursie wzięło udział blisko 30 prac wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami z wykorzystaniem różnych materiałów, a życzenia zawarte wewnątrz były szczere i wzruszające.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało się nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością i starannością. Podczas oceny uwagę zwracano na estetykę pracy, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali
Miejsce I- Julia Kaszkacha kl. IIIc Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku
Miejsce II- Kornelia Chorszewicz kl.IIIc Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku
Miejsce III- Laura Karpacz-Zielińska kl.IId Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku

Wyróżnienia:
Lena Ryszkiewicz kl.IIa Zespół Szkół Sportowych w Ełku
Martyna Zielińska kl.IIb Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku
Anna Jeżewska kl.IIa Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku

Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Wyróżnione prace można obejrzeć w holu przy świetlicy szkolnej.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy:
Ewelina Surynt
Elżbieta Potapczyk

5 files, last one added on Oct 20, 2020

Nauka konstruowania


zerowka_029.jpg

Projektowanie oraz konstruowanie budowli z klocków rozwija potencjał dziecka, który należy pielęgnować od najmłodszych lat. Klasa 0a miała możliwość zabawy w projektowanie i konstruowanie korzystając z bogato wyposażonej sali zabaw „Kolej Na Klocki”w Ełku. Zapału i pomysłów konstruktorskich nie brakowało. Nie wszystkie budowle przetrwały, ale wszystkie były wspaniałe. Podczas zajęć dzieci uczyły się wzajemnej korelacji, zaufania i współpracy, co tak bardzo przyda się w życiu dorosłym. Dziękujemy zespołowi „Kolej Na Klocki” za miłą atmosferę podczas zajęć.
Klasa 0a oraz wych. G. Sacharzewska

29 files, last one added on Oct 18, 2020

Zerówka lubi sport


zsport_034.jpg

Podczas codziennych zajęć w klasie 0a nie brakuje sportu i ruchu. Dzieci codziennie wychodzą na świeże powietrze. Spacer oraz zabawy ruchowe na placu zabaw to podstawa. Wszyscy chętnie biegają i ćwiczą. Również podczas Europejskiego Tygodnia Sportu najmłodsi okazali się bardzo sprawni fizycznie. Klasa 0a brała udział w porannym joggingu, biegała na szybkość oraz z przyjemnością uczestniczyła w tańcach. Miała również swój maraton na wytrzymałość oraz sportowe zabawy sprawnościowe. Będą z nich wspaniali sportowcy, pełni radości i zapału.
Wych. G. Sacharzewska

34 files, last one added on Oct 18, 2020

Koło artystyczne


kolo_art_006.jpg

Radość tworzenia i odkrywania własnych możliwości towarzyszy uczennicom klasy IVd podczas zajęć plastycznych odbywających się w ramach artystycznego koła zainteresowań. Na spotkaniach uczennice rozwijają swoje zdolności twórcze, wrażliwość estetyczną i uczą się innowacyjnego podejścia do wykonywanych tematów. Namalowały pierwsze obrazy, w których wyraziły swoją wrażliwość na barwę, światło i fakturę. Wkrótce obrazy te będą stanowiły szkolną dekorację. Wspólnie cieszymy się uzyskanym efektem prac.

Opiekun: Katarzyna Klimach

6 files, last one added on Oct 18, 2020

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca


resuscytacja_009.jpg

Aby zwiększyć świadomość społeczeństwa z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji 16 października został uznany europejskim dniem przywracania czynności serca, a za początek akcji uznawany jest 16 października 2013 roku.

Odpowiednia reakcja świadków zdarzenia w odpowiednim czasie może 2-3 krotnie zwiększyć przeżywalność, dlatego ideą tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz rozpropagowanie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy podczas nagłego zatrzymania krążenia. W związku z tym każdego roku 16 października w całej Europie organizowane są pokazy prawidłowej resuscytacji. 15 października 2020r. uczniowie klasy 2S, realizujący przedmiot rehabilitacja z elementami ratownictwa, przeprowadzili w klasie 2b lekcję udzielania pierwszej pomocy. To kolejne wydarzenie w ramach działań „Starsi Uczą Młodszych”

Organizator: Katarzyna Chlewińska, Opiekunowie: Jolanta Gutowska, Dagmara Awruk, Małgorzata Kosieradzka Prowadzący: uczniowie klasy 2S LO Uczestnicy: uczniowie klasy 2b

10 files, last one added on Oct 16, 2020

Ślubowanie


slubowanie_250.jpg

250 files, last one added on Oct 16, 2020

Odjazdowa biblioteka


received_1225079727855485.jpeg

Odjazdowy bibliotekarz to ogólnopolska akcja koordynowana przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen”, w której nauczyciele bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżają przez miasto lub okolicę.
W tym roku jest 21 edycja, a ełccy bibliotekarze, w tym przedstawicielka ZSS w Ełku włączyła się po raz pierwszy. Rajd rowerowo – pieszy zorganizowany był przez Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy w Ełku przy Powiatowym Centrum Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Ełku, Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Ełku. Jest to akcja promująca czytanie i bibliotekarzy oraz przepiękne miasto Ełk przez: SP nr 1, SP nr3, SP nr7, SP nr9, ZSM-E, ZS nr1, ZS nr2, ZS nr5, Zespół Szkół Sportowych, Szkołę Policealną „Medyk” oraz Muzeum Historyczne w Ełku wraz z gościem specjalnym Panem dr Rafałem Żytyńcem – Dyrektorem MHE.
Oto wypowiedzi dzieci: Dlaczego warto czytać?
Czytanie: 1. Rozwija korę mózgową. 2. Odpędza smutki. 3. Niweluje stres. 4. Odmładza. 5. Wzbogaca świat wewnętrznych przeżyć.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku tak wyjątkowa akcja również się odbędzie.

18 files, last one added on Oct 15, 2020

46 albums on 2 page(s) 1

Random files - Rok szkolny 2020/2021
ets3_047.jpg
11 views
migawki_0a_094.jpg
27 views
zp_003.jpg
13 views
slubowanie_024.jpg
11 views
zerowka_010.jpg
15 views
www_009.jpg
14 views
zp_004.jpg
11 views
godlo_032.jpg
29 views

Last additions - Rok szkolny 2020/2021
tjp_jg_005.jpg
8 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_003.jpg
9 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_004.jpg
8 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_002.jpg
8 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_007.jpg
7 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_010.jpg
7 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_008.jpg
5 viewsFeb 28, 2021
tjp_jg_006.jpg
4 viewsFeb 28, 2021

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator