Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home > Rok szkolny 2018/2019 `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Rok szkolny 2018/2019

Moc i urok "Doktora Żywago" w Operze i Filharmonii Podlaskiej


opera_zywago_008.jpg

Dnia 29 marca 2019 r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical „Doktor Żywago” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Była to kolejna uczta teatralna w ramach prowadzonej w szkole edukacji teatralnej. Musical „Doktor Żywago” jest adaptacją zakazanej przez wiele lat w sowieckiej Rosji powieści Borysa Pasternaka pod tym samym tytułem. Autorowi za wspaniałe dzieło, uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości przyznano literacką Nagrodę Nobla, której nigdy nie odebrał. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej oglądaliśmy historię miłosną głównych bohaterów rozgrywającą się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji. Wspaniała scenografia, grana na żywo muzyka, taniec i możliwości wokalne aktorów czynią ten musical wyjątkowym. „Doktor Żywago" zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, krytyków teatralnych i widzów.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach

3 files, last one added on Mar 30, 2019

Klasa 4c na warsztatach kulinarnych


pizza_005.jpg

W ostatni piątek marca klasa 4'c' SPS 6 wybrała się do pizzerii Da Grasso aby wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci uczyły się robić pizzę. Efekty były imponujące - większość gotowych dań zniknęła z talerzy w ekspresowym tempie. Na pewno wśród Uczniów 4'c' jest więcej niż jeden MasterChef :)

Organizator wydarzenia: Marlena Milewska (wychowawczyni)
Opieka nad klasą: Wychowawczyni oraz pani Edyta Ostrowska

5 files, last one added on Mar 29, 2019

3... 2... 1... Impro


wystep_impro_011.jpg

23 marca 2019 roku na scenie sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury wystąpiło 18 zespołów z Ełku, Węgorzewa, Suwałk, Ostrowca Świętokrzyskiego i Warszawy, w tym grupa pod kierunkiem pani Teresy G. Gorajewskiej ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Młody Teatr (Young Theatre) to międzynarodowy projekt, na podsumowanie którego zorganizowany został w Ełku I Dzień Impro. Zespoły przedstawiały gry improwizacyjne w trzech kategoriach: ruch, opowiadanie historii, emocje.
Grupa dziewcząt z klasy 4a i 5a zaprezentowała się w czterech grach w kategorii opowiadanie historii: Ekspert od bełkotu, Chińskie pudełko, Trzygłowy ekspert i Maszyna do pisania. Była okazja do śmiechu, uruchomienia wyobraźni i wyrażenia siebie. W impro to publiczność decyduje, co będzie tematem scenki, gdzie ma się rozgrywać akcja lub w jakiej dziedzinie ekspert ma zabrać głos (np. od czesania jeży).
Przygoda z impro w naszej szkole nie kończy się - grupa planuje na przełomie maja i czerwca przedstawienie dla społeczności szkolnej, na które serdecznie zapraszamy.

tekst: Teresa G. Gorajewska
zdjęcia: Katarzyna Cholewińska, Anna i Marek Rutkowscy

17 files, last one added on Mar 26, 2019

Pierwsza Pomoc Bez Tajemnic


1pomoc_012.jpg

Podczas jednej z godzin wychowawczych gościem klasy 4'c' była Pani Monika Kemicer, która jest Ratownikiem Medycznym. Mieliśmy okazję posłuchać o udzielaniu pierwszej pomocy, zobaczyć jak pomagać tak, aby nie zaszkodzić osobie potrzebującej - a nawet przećwiczyć pomaganie (oczywiście na manekinie). Dziękujemy Pani Monice za przekazanie fachowej wiedzy w miłej atmosferze.

Organizator spotkania: Marlena Milewska

14 files, last one added on Mar 25, 2019

Cyberprzemoc – inny nie znaczy gorszy, nie każdy jest mistrzem


dcyberprzemoc_020.jpg

‘Co jest gorsze: przemoc czy cyberprzemoc?’, ‘W jaki sposób policja identyfikuje sprawcę cyberprzemocy?’, ‘Jak rozpoznać osobę, która ulega cyberprzemocy?’, ‘Jak radzić sobie z szantażem w sieci?’, ‘Jak przebiega akcja odnalezienia sprawcy cyberprzemocy?’
Odpowiedzi na te pytania udzielili goście zaproszeni do Zespołu Szkół Sportowych w Ełku w pierwszym dniu wiosny – 21 marca 2019.
Okazją do spotkania się w gronie ekspertów, przedstawicieli Władz Miasta, psychologów, przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli, kolegów i koleżanek z innych szkół, była debata zatytułowana ‘Cyberprzemoc – inny nie znaczy gorszy, nie każdy jest mistrzem’.
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, pod opieką nauczycielek i organizatorek debaty: pani Doroty Wyłuda oraz pani Agnieszki Łabanowskiej stali się gospodarzami szkoły i zabrali głos w ważnej sprawie.
Przemoc elektroniczna to prześladowanie przez Internet. Niestety jest to powszechne zjawisko, z którym zetknęło się wielu z nas. Celem debaty w ZSS było uświadomienie zebranym w tym dniu uczniom, jak dużym i poważnym zagrożeniem staje wylewanie nienawiści w Internecie.
Pierwszym punktem debaty były scenki sytuacyjne na temat różnych form cyberprzemocy i ich konsekwencje. Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpili:
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
oraz gospodarze spotkania Uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Wszystkie występy miały bardzo czytelny przekaz i wywarły wrażenie na widzach.

Kolejnym punktem debaty były wystąpienia uczniów na temat ‘Czy sport daje szansę na odnalezienie się w grupie’ oraz wystąpienie trenerów piłki nożnej i piłki siatkowej (Krzysztofa Konowalskiego, Daniela Potuszyńskiego i Dariusza Ryszkiewicza) odnoszące się do zagadnienia ‘Czy rywalizacja sportowa sprzyja nasilaniu się zjawiska cybermprzemocy?’.

Po przemowach uczniów i trenerów nadszedł czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości, którzy opowiadali o doświadczeniach związanych z cyberprzemocą z perspektywy wykonywanych przez nich zawodów. Gośćmi byli:
pani Dorota Karpińska – dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
pani Katarzyna Cholewińska – wicedyrektor do spraw sportu w Zespole Szkół Sportowych w Ełku.
pan Mirosław Hołubowicz – wiceprezydent Miasta Ełku
pani Agata Jonik – nadkomisarz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku
pani Ewa Osowska – psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
pani Katarzyna Wysocka – kurator sądowy z Sądu Rejonowego w Ełku.
pani Patrycja Karpińska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
pani Małgorzata Grzesiukiewicz – przewodnicząca Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
pan Bartosz Detkiewicz – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Ostatnim punktem debaty były wspomniane już pytania uczniów do zaproszonych gości. Dzięki rzeczowym odpowiedziom, wszyscy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat zjawiska cyberprzemocy. Wśród odpowiedzi i dobrych rad pojawiły się między innymi te o zwracaniu uwagi na to co znajduje się na zdjęciach, które wrzucamy do Internetu – ponieważ to co raz znajdzie się w sieci, zostanie tam na zawsze. Powinniśmy chronić swoją prywatność, a kiedy już dotknie nas problem jakiejkolwiek przemocy, nie możemy zostać z tym sami – ważne jest dzielenie się problemami i proszenie o pomoc.

Zanim zebranych gości pożegnała pani dyrektor ZSS Dorota Karpińska, głos zabrał wiceprezydent Ełku – Mirosław Hołubowicz. Zdanie którym podsumował swoją wypowiedź to stare polskie przysłowie: ‘Nie rób drugiemu co tobie niemiłe’. Pamiętajmy o tym w realu i w sieci.

Tekst i zdjęcia: Marlena Milewska

31 files, last one added on Mar 22, 2019

Lekcja otwarta z ozobotami


ozoboty_010.jpg

W dniu 14.03.2019r. odbyła się lekcja otwarta z zajęć komputerowych, w których główną atrakcją były małe robociki – Ozoboty. Ozobot – jeden z najmniejszych inteligentnych robotów, zabrał uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem. Podczas zajęć brały udział dwie grupy uczniów. Każda z grup otrzymała planszę z wyrysowaną trasą dla Ozobota. Celem zabawy było narysowanie różnych komend za pomocą trzech kolorów. Różne kombinacje kolorów odpowiadają za odpowiednie polecenia np. skręt w lewo, prawo, jedź wolno, prosto, zawróć. Oprócz zabawy zajęcia wchodziły w korelację z takimi przedmiotami jak informatyka, technika, matematyka i język polski, z których uczniowie odpowiadali na liczne pytania i zdobywali punkty. Lekcja miała na celu świetną zabawę połączoną z programowaniem. Dzięki Ozobotom zajęcia stają się bardziej interesujące i sprawiają większe zaangażowanie uczniów.

Marta Niemotko

11 files, last one added on Mar 20, 2019

Czerwony Kapturek


ck_007.jpg

Uczennice klasy 5'd' SPS 6 biorące udział w zajęciach językowo-teatralnych, w poniedziałkowy poranek odwiedziły uczniów z klasy 0a, aby zaprezentować im klip z przedstawienia 'Little Red Riding Hood'. Przedstawienie zostało przygotowane podczas dodatkowych zajęć teatralnych. Młode aktorki wcieliły się w postaci z bajki o Czerwonym Kapturku:
Little Red Riding Hood: Laura Jastrzębska.
Grandma: Patrycja Pieśnikowska.
The Bad Wolf: Zuzanna Moczydłowska.
Mom: Lena Przybysz.
The Magic Unicorn: Anita Szczuka.
Forest Ranger: Wiktoria Pieśnikowska.
Narrator: Aleksandra Łepkowska.
Dziewczęta doskonale opanowały dialogi w języku angielskim i wspólnie stworzyły elementy dekoracji wykorzystane podczas nagrywania video z przedstawienia. Mali Widzowie zgromadzeni podczas prezentacji przedstawienia nagrodzili starsze koleżanki z klasy 5'd' gromkimi brawami oraz stwierdzili, że chętnie obejrzą kolejne.
Montażem scen z 'Little Red Riding Hood' zajęli się Tomasz Brzozowski i Mateusz Łochowski z klasy 7'c'. Ostatnią sceną z klipu jest piosenka z repertuaru Sound'n'Grace - 'Na Pewno', którą zaśpiewali uczniowie i uczennice z klasy 7'c'.

7 files, last one added on Mar 20, 2019

Ergometry wioślarskie


ergometry_007.jpg

Dnia 15 marca w szkole Liceum Ogólnokształcącego odbyły się mistrzostwa Ełku w ergometrach. Uczniowie rywalizowali na dystansie 500 metrów. Po występach indywidualnych, było podsumowanie drużynowych zmagań i tam zajęliśmy czołowe miejsca.
Klasy podstawowe 4-6 dziewczyny II miejsce ( z pierwszym miejscem przegraliśmy o 0,8 s )
Skład: Aleksandra Kowalczyk, Wiktoria Lipińska, Sara Bogna Szulc, Natalia Szutkowska
Klasy podstawowe 4-6 chłopcy III miejsce
Skład: Patryk Kwiatkowski, Jakub Michałowski, Oliwier Stępnowski, Sebastian Supiński, Filip Detkiewicz
7,8 klasy podstawowe plus gimnazjum dziewczyny III miejsce
Skład: Klaudia Barwicz, Maja Gutowska, Klaudia Surawska, Wiktoria Wienikajtis, Zuzanna Piotrowska
7,8 klasy podstawowe plus gimnazjum chłopcy II miejsce
Skład: Kamil Bugieda, Bartłomiej Kohlman, Jakub Usiak, Kacper Sałek
Na duże brawa zasłużyła Aleksandra Kowalczyk, Która była najlepsza w swojej kategorii i zdobyła złoty medal.

7 files, last one added on Mar 18, 2019

Wyjątkowy Gość w Zespole Szkół Sportowych w Ełku


wgosc_011.jpg

Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem’ – tymi słowami, cytując Nick’a Vujicic’a przywitał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku sierżant Andrzej Skrajny. Na temat życiowych strat, pecha, szczęścia, silnej woli, ciężkiej pracy i sukcesu może wypowiadać się długo i szczegółowo – ponieważ zna to wszystko z autopsji.
Życie Andrzeja Skrajnego, obecnie podoficera sztabowego w sekcji personalnej w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej wkroczyło w nowy wymiar w październiku 2011 roku, podczas misji w Afganistanie kiedy pod pojazdem, którym dowodził w czasie rutynowego patrolu żołnierzy Zgrupowania Bojowego ‘Bravo’ , eksplodowało improwizowane urządzenie wybuchowe. Lekarzom udało się ocalić sierżanta od amputacji stóp, jednak powrót do poruszania się o własnych siłach był długi i niełatwy. Po ponad półrocznej rehabilitacji i ciężkiej pracy nad sobą, Andrzej Skrajny ponownie stanął na nogach. Jako weteran wojenny nie odciął się od świata. Pokonując fizyczne bariery zaczął uprawiać sport: nurkowanie. Nowe wyzwania, nowe możliwości i sukcesy. Kolejną dyscypliną sportową uprawianą obecnie przez sierżanta Skrajnego jest strzelanie z łuku. W listopadzie 2018 roku reprezentował Polskę podczas Invictus Games - organizowanych w Australii międzynarodowych wielodyscyplinarnych zawodach sportowych stworzonych przez księcia Harry’ego, skierowanych do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. Polska reprezentacja, startująca w igrzyskach po raz pierwszy, zajęła wysokie 4-te miejsce.
Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu z sierżantem Skrajnym mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć życie żołnierza podczas misji. Szczegółowa prezentacja z dziesiątkami slajdów oraz komentarzami autora zabrała nas w podróż do Syrii, Afganistanu i Sydney. Uczniowie mogli też zadawać pytania niecodziennemu gościowi: na temat wojny, igrzysk w Australii, sportu. W szkole o profilu sportowym duże zainteresowanie wzbudziła 'siatkówka na siedząco' - dyscyplina, w której Andrzej Skrajny również reprezentował Polskę na igrzyskach 'Invictus Games'.
Wrażenia ze spotkania są ogromne, a przekaz pozytywny i mocny: jak mawiał klasyk: ‘Jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij’ … ale zawsze próbuj podnieść się z kolan.

Organizator spotkania: Marlena Milewska

13 files, last one added on Mar 13, 2019

Przygotowania do pierwszego w Ełku DNIA IMPRO


dimpro_7.jpg

W sobotę 23 marca 2019 roku w Ełckim Centrum Kultury, jako podsumowanie realizacji międzynarodowego projektu MŁODY TEATR (Young Theatre), odbędzie się pierwszy w Ełku DZIEŃ IMPRO, do którego intensywnie przygotowuje się pod kierunkiem pani Teresy G. Gorajewskiej grupa uczniów z klasy 4a i 5a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Zajęcia odbywają się od września 2018 roku raz w tygodniu, a obecnie 2 razy (wtorek i piątek). Wszyscy mobilizują się, aby być gotowym do występu, tym bardziej, że improwizowanie wymaga szybkiej reakcji i wyobraźni. Uczestnicy zajęć radzą sobie jednak ze stawianymi przed nimi wyzwaniami, gdy na przykład mają zagrać scenę w rurze kanalizacyjnej czy być „bełkoczącym” ekspertem lub jego tłumaczem od uszczelek, wydobycia złota itp.
Grupa wystąpi na deskach Ełckiego Centrum Kultury w kategorii opowiadanie historii. Szczegóły na temat DNIA IMPRO na plakatach i stronie internetowej ECK.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

7 files, last one added on Mar 12, 2019

Muzeum Historyczne w Ełku


muzeum_016.jpg

W dniach 18, 19 i 20 lutego 2019 r. uczniowie klasy VII a, b, c odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku. Celem spotkania było zapoznanie uczestników z tematem I wojny światowej. Prowadzący skupił się głównie na przedstawieniu przyczyn wybuchu oraz opowiadał o przygotowaniach Prus i Rosji do Wielkiej Wojny. Przedstawił przebieg starć ze szczególnym uwzględnieniem bitwy na jeziorach mazurskich oraz bitwy zimowej na Mazurach, w tym ich znaczenia dla dalszych losów wojny.
Urozmaiceniem zajęć była możliwość wcielenia się uczniów w role oficerów sztabowych dwóch przeciwnych armii.
Nasi uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach tym bardziej, że dotyczyły one również historii naszego miasta i okolic.

Jolanta Ratuszny

17 files, last one added on Mar 07, 2019

Warsztaty medialne dla młodzieży Nowe Widnokręgi-zrozumieć media


wmedia_021.jpg

4 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży z cyklu ,,Zrozumieć media”, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV TRWAM.
Oprócz uczniów z klasy 3N i 1L z naszej szkoły wzięło w niej udział łącznie 300 uczniów, m.in. z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Szkoły Podstawowa nr 3 w Ełku, I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piszu.
Warsztaty podzielone były na różne części tematyczne: od języka obrazu, przez światło
i cień po słowa. Uczniowie uczyli się, aby po zakończeniu zajęć każdy z uczestników potrafił wskazać różnicę między komunikatem, informacją, opinią, perswazją, manipulacją oraz posługiwać się podstawowymi terminami medialnymi.
Nasi uczniowie byli w tych warsztatach bardzo aktywni, co pokazują zdjęcia: byli prezenterami sportowymi, śpiewali, odgrywali różne powierzone role. To był bardzo dobrze i mądrze spędzony czas.

Marzena Tyborska, Katarzyna Zastocka.

21 files, last one added on Mar 06, 2019

Zimowy wieczorek recytatorsko-wokalny


wieczorek_001.jpg

Uczniowie klas 0-III już po raz czwarty w tym roku szkolnym spotkali się po południu (27.02.2019r.), aby zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Na spotkanie przybyli rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie naszych uczniów.
Młodzi artyści pięknie recytowali wiersze o tematyce zimowej oraz pokazali swoje umiejętności wokalne w zimowych aranżacjach. Dziękujemy naszym uczniom za chwilę wzruszeń.

Organizatorzy: M. Zdankowska, K. Pietruszewska

15 files, last one added on Mar 05, 2019

My strażacy


strazacy_007.jpg

W ubiegłym tygodniu uczniowie z kl. 1a wcielili się w odważnych i dzielnych strażaków, by nauczyć się, jak zapobiegać pożarom i jak zachować się, gdy jest się ich świadkiem. Dzieci obejrzały prezentację, dzięki której utrwaliły znajomość znaków ewakuacyjnych i numery alarmowe. Poza tym ćwiczyły gaszenie pożaru, gdy pali się własne ubranie, a także obejrzały pokój, który wygląda dokładnie tak, jak pomieszczenie po spaleniu. Ta cenna lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci i pozwoli właściwie reagować w sytuacjach życia codziennego.

Małgorzata Zdankowska

8 files, last one added on Mar 05, 2019

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


djo_007.jpg

Corocznie obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO
17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 roku zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
W Zespole Szkół Sportowych w Ełku po raz pierwszy odbyły się obchody tego ważnego dnia. Rozpoczęły się od konkursu „Nie daj plamy” przygotowanego przez panie: H. Tyszko
i J. Rynkowską, przeprowadzonym w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII- VIII wraz z III klasami gimnazjum.
Tytuł Mistrza Języka Ojczystego uzyskały:
Wiktoria Lipińska z VI a i Maja Gutowska z VIII a.
Wicemistrzami zastały:
Daria Budzińska z VI a, Zuzanna Piotrowska z III S i Julia Lewandowska z VIII a.
Pani E. Potapczyk przygotowała wyjątkowe dyktando „biegane”- „Dyktando nie musi być trudne”. Brali w nim udział uczniowie klas IV- VI.
Przez dwie długie przerwy odbywał się quiz „Z językiem ojczystym na Ty”, w którym uczniowie losowali pytania związane z językiem ojczystym. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali śmieszne „zachętki”.
Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.
Organizatorki obchodów tego dnia: J. Rynkowska i H. Tyszko.

17 files, last one added on Mar 04, 2019

Klasy sportowe na meczu PLUS LIGI


wi_005.jpg

24 lutego 2019r. uczennice klas 6a, 5a i 4a oraz trenerzy uczestniczyli, w roli kibiców, w meczu 22 kolejki PlusLigi. Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z zespołem Asseco Resovii Rzeszów. Zgromadzeni w hali Urania oglądaliśmy trzysetowe zwycięstwo gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Jan Hadrava z Indykpol AZS Olsztyn. W przerwach między setami uczennica naszej szkoły Maya Holcman-Mocarska, zaproszona przez prowadzących spotkanie, miała możliwość wykonania zagrywki na głównym meczowym boisku. Wystąpienie przed kilkoma tysiącami kibiców na pewno było ogromnym przeżyciem!
Niesamowita atmosfera i doping na trybunach, wspaniała gra obu drużyn na długo pozostaną w pamięci naszych sportowców. Po zakończeniu meczu był czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy.
Wyjazd zorganizowany był przez Urząd Miasta Ełku w ramach Programu Partnerstwa Regionalnego. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym widowisku.
A już niebawem 22 marca 2019r w naszej szkole odbędzie się kolejny trening z zawodnikami Indykpol AZS Olsztyn!
Więcej o spotkaniu: https://www.facebook.com/watch/?v=834560126890028

5 files, last one added on Mar 04, 2019

Pomoc Zosi


zbiorka_003.jpg

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego LO i GS w dniu Walentynek została zorganizowana zbiórka pieniędzy ze sprzedaży ciast, na rzecz Zosi Koniecko. Zebrano ok. 500 zł. Przerwy miedzy lekcjami tego dnia umilała klimatyczna muzyka. Wiele młodych osób to święto zaakcentowało czerwonym elementem stroju. Dziękujemy uczniom i opiekunom za przygotowanie ciast.
Opiekunowie samorządu: Agnieszka Łabanowska, Dorota Wyłuda

7 files, last one added on Feb 26, 2019

Stop przemocy


stop_przemocy_007.jpg

W dniu 15.02.2019r. w ramach tygodnia Stop przemocy odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z funkcjonariuszem policji Andrzejem Dymkiem. Funkcjonariusz policji wyjaśnił uczniom pojęcie "przemocy" i opowiedział o jej rodzajach, o przemocy fizycznej, słownej i przemocy bez słów, bez kontaktu fizycznego oraz o cyberprzemocy. Zapoznał najmłodszych ze skutkami przemocy, sposobami radzenia sobie w trudnych i problemowych sytuacjach. Na zakończenie zachęcił uczniów do wzajemnego szacunku i dbania o siebie nawzajem.

Elżbieta Kalinowska

17 files, last one added on Feb 21, 2019

Niecodzienne warsztaty teatralne


w_teatralne_004.jpg

Uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej, wzięli udział w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez panią Karolinę Miłkowską Prorok- aktorkę, logopedę, wykładowcę emisji głosu. Dzieci miały okazję poznać sekrety pracy aktorskiej, sposoby przezwyciężania stresu przed występami publicznymi oraz ćwiczenia emisji głosu. Atrakcją spotkania był niewątpliwie spektakl z użyciem „tajemniczej skrzynki”, prezentujący japońską metodę czytania kamishibai. Technika i walory takiego przedstawienia pomogły osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a taka forma opowiadania czy też czytania to było prawdziwie teatralne doświadczenie. Gdy narrator odczytywał tekst i kolejno odkładał karty, przed widownią pojawiały się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii.
Wiele radości sprawiło dzieciom także czytanie „Książki bez obrazków”, dzięki której dorośli i dzieci stają się partnerami do wygłupów- rozbrajająco prosta, a zarazem genialnie skonstruowana, pozwoliła przekonać dzieci, że słowo pisane może być niewyczerpanym źródłem zabawy i psot.
Warsztaty zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej metodą aborygeńską. Dzieci były zachwycone spotkaniem z panią Karoliną, które w kreatywny sposób umocniło ich różnorodne umiejętności.

Beata Staniszewska

12 files, last one added on Feb 18, 2019

Where There Is Love, There Is Life


k_walenty_003.jpg

'Where There Is Love, There Is Life' - to słowa Mahatma Gandhi, które stały się myślą przewodnią konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową dla wszystkich uczniów klas 4-8 Zespołu Szkół Sportowych. Prace wykonane przez konkursowiczów były niezwykle pomysłowe i starannie wykonane. Jury w składzie: dyrektor SPS 6 pani Dorota Karpińska, wice dyrektor SPS 6 pani Joanna Kupidłowska oraz organizatorki, nauczycielki języka angielskiego pani Edyta Ostrowska i Marlena Milewska miały bardzo trudne zadanie oceniając piękne walentynki. Ostateczne wyniki to:

Miejsce I ex aequo: Barbara Kowalewska, klasa 4c & Julia Krasińska, klasa 6a.

Miejsce II: Kacper Tyszko, klasa 6a;
Ola Kowalczyk, klasa 6a;
Aleksandra Ejsmont, klasa 5c;
Mikołaj Jastrzębski, klasa 6a.

Nie przyznano III miejsca, natomiast wszystkie pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienie.

Wyróżnienie: Martyna Szymańska, klasa 7c;
Patryk Kwiatkowski, klasa 6a;
Natalia Szutkowska, klasa 6a;
Adrian Maziukiewicz, klasa 6b;
Zuzanna Moczydłowska, klasa 5d;
Wiktoria Pieśnikowska, klasa 5d;
Patrycja Pieśnikowska, klasa 5d;
Sebastian Rogucki, klasa 7c;
Nina Kuligowska, klasa 4c;
Anna Kalinowska, klasa 4c;
Jakub Jóźwiak, klasa 6a.

Główną nagrodą w konkursie były bilety do kina Planet Cinema - na wybrany przez zwycięzcę seans.
Osoby, które zajęły 'miejsca na podium' otrzymały nagrody w postaci kubków, gadżetów językowych i pamiętników.
Wszyscy konkursowicze zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów do pani dyrektor Doroty Karpińskiej. Dodatkowym bonusem były oceny celujące z języka angielskiego oraz punkty dodatnie z zachowania.

Sponsorzy nagród w konkursie:
Rada Rodziców SPS 6,
Kino Planet Cinema Ełk,
Wydawnictwo Nowa Era,
Wydawnictwo Macmillan.

Organizatorki konkursu: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

12 files, last one added on Feb 18, 2019

Mistrzostwa Miasta w dwójkach siatkarskich


mistrz_miast_017.jpg

8 lutego2019r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta w dwójkach siatkarskich dziewcząt w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła Mistrzostwo Miasta i awansowała do Mistrzostw Rejonu SZS. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Mistrzostwa Rejonu odbędą się 21 lutego 2019r.w Ełku w hali MOSiR.
Skład reprezentacji: Nikola Choruży, Oliwia Kamińska, Karolina Suchocka, Michalina Potoczna, Tola Jastrzębska, Gabriela Urynowicz

Trener: Krzysztof Konowalski

17 files, last one added on Feb 08, 2019

Bezpieczeństwo w Internecie


bint_026.jpg

W dniach 14 – 18 stycznia 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Ideą tego przedsięwzięcia było promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Internet daje wiele możliwości, zwłaszcza dzieciom. Pomaga w nauce, zabawie, komunikowaniu się ze światem oraz poznawaniu nowych ludzi. Część dostepnych w nim treści stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla dzieci, jeżeli korzystają z sieci bez kontroli osób dorosłych. W klasach IV – VI na lekcjach informatyki i techniki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Uczniowie chętnie wykonali plakaty ilustrujące bezpieczeństwo młodych internautów. Mamy nadzieję, że wiedza, którą uczniowie zdobyli przyda im się w przyszłości i będą bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami nowej technologii.
Marta Niemotko

28 files, last one added on Jan 24, 2019

Apel - koniec semestru


semestr_022.jpg

22 files, last one added on Jan 23, 2019

Imagine ... all the people ...


imagine_007.jpg

9 października 1940 w angielskim mieście Liverpool urodził się John Winston Ono Lennon – znany na całym świecie jako filar zespołu The Beatles – John Lennon.
Brytyjski muzyk, piosenkarz, kompozytor, autor hitów, które znają i śpiewają kolejne pokolenia. Człowiek, który głosił ideę pokoju i przyjaźni.
8 grudnia 1980 roku życie Johna Lennon’a zostało brutalnie przerwane przez psychopatycznego fana, który śmiertelnie postrzelił Artystę .
39 lat później świat wciąż śpiewa piosenki Johna. Jego ballada rockowa ‘Imagine’ uznawana za jeden z najważniejszych utworów muzyki rozrywkowej stała się również inspiracją do zaproszenia Uczniów ełckich szkół (klasy 4-8 Szkoły Podstawowej oraz klasy 3 Gimnazjum) do wzięcia udziału w konkursie, w którym mogli zobrazować i zinterpretować ideę pokoju, równości, przyjaźni …
Słowa ‘Imagine’ to ponadczasowy apel o równość, pokój, szacunek … W świetle ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku podczas finału WOŚP, nabierają one jeszcze większej mocy i skłaniają do refleksji nad tym, w jakim kierunku podąża ludzkość.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, wykazali się ogromną wyobraźnią, pomysłowością i wrażliwością. Dusze Młodych Artystów kryją w sobie ogromny potencjał – co znalazło odzwierciedlenie również w pracach konkursowych.

Jury w składzie: pani dyrektor SPS 6 Dorota Karpińska, nauczycielka muzyki i plastyki Ewa Awramik oraz organizatorki/nauczycielki języka angielskiego Marlena Milewska i Edyta Ostrowska po długich (i niełatwych) obradach, przyznały następujące nagrody:

I miejsce Martyna Grzesiuk, Gimnazjum nr 3 w Ełku
II miejsce Daria Lewandowska, Gimnazjum nr 3 w Ełku
III miejsce Natalia Budnicka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku .
wyróżnienie: Michalina Murzynowska, Szkoła Podstawowa nr 9
wyróżnienie: Patrycja Pieśnikowska, Zespół Szkół Sportowych w Ełku
Uczniowie SPS 6 wzięli udział w głosowaniu na najładniejszą ich zdaniem pracę – i w tej kategorii wygrała Gaja Jastrzębska z SPS 6.

Atrakcyjne nagrody w postaci biletów do kina, pendrive’a, książek, gadżetów pomocnych w nauce języka angielskiego oraz słodyczy – ufundowali:
Rada Rodziców SPS 6
Planet Cinema Ełk
Wydawnictwo Nowa Era
Wydawnictwo Macmillan.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom za udział oraz Nauczycielom za trud włożony w przygotowanie ich wychowanków do konkursu.

Do zobaczenia wkrótce,
Organizatorki konkursu: Marlena Milewska & Edyta Ostrowska.

16 files, last one added on Jan 23, 2019

Zimowisko szkolne - 2019


zimowisko_006.jpg

14 files, last one added on Jan 23, 2019

Bal karnawałowy


dykoteka_007.jpg

Dnia 17 stycznia 2019 roku odbył się szkolny „Bal Karnawałowy” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku.
Celem głównym dyskoteki było celebrowanie karnawału oraz przebranie się. Podczas dyskoteki odbyły się konkursy dla uczestników zabawy: między innymi konkurs na najlepsze przebranie, taniec na wspólnej przestrzeni – gazecie, itp. Nasze cele, czyli: organizacja czasu wolnego, kształtowanie umiejętności odreagowania napięć poprzez taniec, rozwijanie zdolności tanecznych oraz integracja dzieci poprzez nawiązywanie kontaktów i współdziałanie w zabawie, zostały osiągnięte. Po dyskotece wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to jedna z najlepszych dyskotek w naszej szkole i z niecierpliwością czekają na kolejną.
Dziękujemy nauczycielom, którzy podczas naszej zabawy opiekowali się nami.

7 files, last one added on Jan 22, 2019

Dzień Babci i Dzień Dziadka


bd_025.jpg

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała uroczystość, o której zawsze pamiętają wnuczęta z naszej szkoły. Jak co roku uczniowie z klas 0-III SPS stanęli na wysokości zadania. Występy dzieci podczas uroczystej Akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 18.01.2019r. zachwyciły wszystkich. Uczniowie pokazali cały wachlarz swoich umiejętności wypracowanych podczas ćwiczeń pod okiem nauczycieli : Grażyny Sacharzewskej, Beaty Staniszewskiej, Teresy Mierzwińskiej, Heleny Borowej, Katarzyny Pietruszewskiej, Małgorzaty Zdankowskiej i Anny Kuczyńskiej.
Babciom i Dziadkom dziękujemy za to, że są z nami !

28 files, last one added on Jan 20, 2019

Warsztaty IMPRO w Ełckim Centrum Kultury


impro_012.jpg

Warsztaty IMPRO w Ełckim Centrum Kultury

„Teatr improwizowany jest radosny, szczęśliwy, otwarty na ryzyko, niepowodzenia i błędy, kładzie nacisk na wysiłek, doświadczenie, pracę zespołową, spontaniczność reakcji, pewność siebie, kreatywność, wyobraźnię.”

13 stycznia 2019 r. grupa uczniów z klas 4 a i 5a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku wzięła udział w warsztatach IMPRO prowadzonych przez aktora pana Grzegorza Sierzputowskiego. Zajęcia te są częścią przygotowań do IMPRO DAY, który odbędzie się w Ełku 23 marca jako zakończenie realizacji międzynarodowego projektu Young Theatre (Młody Teatr). Uczniowie mieli możliwość zarówno pokazania tego, czego nauczyli się na cotygodniowych zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole, jak również poznania nowych gier improwizacyjnych – „Trzy monologi” czy „Maszyna do pisania”. Bardzo ważne było również ćwiczenie skupienia i koncentracji na innych, co stanowi podstawę improwizacji.

tekst i zdjęcia: Teresa G. Gorajewska

12 files, last one added on Jan 14, 2019

Wspólne kolędowanie


koledowanie_024.jpg

Wspólne kolędowanie kl. 0-III to piękny, świąteczny zwyczaj kultywowany w naszej szkole od lat. W tym roku uroczystość rozpoczęła się pięknymi Jasełkami w wykonaniu zerówki. Maluchy stanęły na wysokości zadania. Z powagą deklamowały i śpiewały kolędy. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę lub pastorałkę. Na koniec wspólnie z katechetką panią M. Gajewską i zastępcą dyrektora panią K. Cholewińską zaśpiewaliśmy kolędy i w świątecznym nastroju udaliśmy się do klas, aby podzielić się opłatkiem życząc sobie nawzajem Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
Ozdobą Sali była świąteczna dekoracja za którą dziękujemy pani Iwonie Grygo.
Organizatorki: Grażyna Sacharzewska i Teresa Mierzwińska

27 files, last one added on Jan 04, 2019

Wycieczka do Kętrzyna


ketrzyn_022.jpg

Dobrze jest wiedzieć, jak coś jest zrobione, a jeszcze lepiej zrobić to samemu. W tym celu kl. 2b SPS udała się do fabryki bombek w Kętrzynie. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jak wykonuje się ozdoby, a następnie same dmuchały i malowały piękne bombki. Trud się opłacił, bombki były niepowtarzalne. Dzieci spotkały się również z Mikołajem i zwiedziły Muzeum Bombek. Z uśmiechem na twarzy i pudełkami własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych wróciliśmy do domu.
Wych. G. Sacharzewska
Zdjęcia: Justyna Has

22 files, last one added on Jan 04, 2019

64 albums on 3 page(s) 1

Random files - Rok szkolny 2018/2019
imagine_004.jpg
20 views
koledowanie_010.jpg
26 views
wgosc_011.jpg
13 views
sztafeta_068.jpg
20 views
ketrzyn_003.jpg
16 views
dcyberprzemoc_026.jpg
30 views
zimowisko_001.jpg
44 views
sztafeta_003.jpg
16 views

Last additions - Rok szkolny 2018/2019
opera_zywago_008.jpg
9 viewsMar 30, 2019
opera_zywago_004.jpg
8 viewsMar 30, 2019
opera_zywago_001.jpg
9 viewsMar 30, 2019
pizza_005.jpg
21 viewsMar 29, 2019
pizza_002.jpg
22 viewsMar 29, 2019
pizza_004.jpg
17 viewsMar 29, 2019
pizza_001.jpg
16 viewsMar 29, 2019
pizza_003.jpg
15 viewsMar 29, 2019

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator