Notice: Undefined offset: 8192 in /srv/www/zss.elk.pl/galeria/include/debugger.inc.php on line 112 Galeria - Home `
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, tel. 087 615 47 50, fax 087 615 47 61, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona główna: SerwisuForumGaleria  
 

Galeria

Fotograficzna kronika szkoły


Home :: Login
Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Category Albums Files
Najlepsi absolwenci LO
1 3
2014


e_-1-.jpg

3 files, last one added on May 26, 2014

1 albums on 1 page(s)

rok szkolny 2014/2015
59 2064
Konkurs na Najpiękniejszą Wiosenną Salę


sala_006.jpg

21 marca 2015 r, podczas Dnia Otwartego Szkoły rozstrzygnięto konkurs na NAJpiękniejszą Wiosenną Salę Lekcyjną.
W konkursie wzięły udział prawie wszystkie klasy SPS 6. Jury w składzie: pani dyrektor Ewa Litman, pani w-ce dyrektor Dorota Karpińska oraz pani Katarzyna Cybulska Buźniak, po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich pięknie udekorowanych sal, postanowiło:
I miejsce zajęła klasa 5a (sala 114)
II miejsce zajęła klasa 5c (sala 115)
III miejsce zajęła klasa 6a (sala 113)

7 files, last one added on Mar 25, 2015

Dzień Otwarty naszej szkoły


otw_023.jpg

23 files, last one added on Mar 25, 2015

Wiosna, wiosna, wiosna zawitała na zielono i sportowo!!!


SAM_7046.jpg

Z okazji Dnia Wiosny 21.03.2015 w Zespole Szkół Samorządowych w klasach 0-III uczniowie mimo soboty chętnie uczestniczyli w zajęciach. Każdy znalazł coś dla siebie. Różnorodność zajęć była ogromna. Jedni występowali w kabarecie, inni wykonywali pisanki. Nie zabrakło też sportu. Można było tańczyć, ćwiczyć i gimnastykować się. W tym dniu szkoła nasza tętniła życiem. Odwiedzili nas także rodzice, dziadkowie oraz przyszli uczniowie zainteresowani nauką w naszej szkole. Wszyscy mogli się przekonać, że u nas każdy może czuć się bezpieczny, bo panuje wręcz ciepła, rodzinna atmosfera. Pamiętając o naszym przewodnim haśle ,, W zdrowym ciele, zdrowy duch”, uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w działania promujące zdrowy styl życia i sportowe zachowania. Wszyscy świetnie się bawili. Niech żałują Ci, którzy nie byli !!!

Jolanta Gutowska

93 files, last one added on Mar 25, 2015

Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ełku w Tenisie Stołowym


20150313_125031.jpg

Dnia 13 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ełku w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano systemem turniejowym według przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się wspaniałą postawą, zaangażowaniem, grą fair play i zajęli wysokie miejsca:
Filip Ryszkiewicz - III miejsce
Kacper Gajewski –IV miejsce
Kacper Śleszyński –X miejsce.
Gratulujemy bardzo dobrego występu i życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych zawodach.

Trener: Grzegorz Orzeł
Opiekun : Katarzyna Cholewińska

6 files, last one added on Mar 22, 2015

Which way to the UK?


ang_038.jpg

'Jak brzmi angielskie dzień dobry po 12:00?', 'Kim był John Lennon'?, 'Co to jest Harrods?' - na te i wiele innych pytań dotyczących Wielkiej Brytanii odpowiadali uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Elku.
Konkurs wiedzy o kulturze brytyjskiej 'Which Way To The UK' zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Marlenę Skutnik i p. Edytę Ostrowską miał na celu zachęcić uczniów szkoły podstawowej do zapoznania się z historią i kulturą Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie klas 4-6 walczyli o zwycięstwo w trzech kategoriach. Każda klasa wykonała plakat pod hasłem 'Short Guide To Thge UK' - zachęcający do odwiedzenia UK poprzez pokazanie najciekawszych miejsc i zabytków tego kraju. Kolejną kategorią był występ wokalno-taneczny do muzyki najsławniejszej grupy brytyjskiej, The Beatles. Sala gimnastyczna SPS 6 wypełniła się dźwiękami takich hitów jak 'Love Me Do', 'Eight Days A Week' czy 'Here Comes The Sun'.
Ostatnia kategoria to 'Quiz'. Przedstawiciele każdej klasy odpowiadali na pytania dotyczące British Royal Family, historii i zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii.
Konkurs wygrała klasa 6a z wynikiem 200 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa 5b, a trzecie klasa 6b. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody, a wszystkie klasy opuściły salę gimastyczną z pamiątkowymi dyplomami i bogatsze w wiedzę o kraju języka, którego uczą się na co dzień w szkole.
Klasa 6a otrzymała również 'Złoty Bilet' do występu podczas Międzyszkolnego Konkursu optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy', który odbędzie się Zespole Szkół Samorządowych w Ełku już 9 kwietnia.

Marlena Skutnik.

38 files, last one added on Mar 16, 2015

Koncertowa godzina wychowawcza!


DSC09637.jpg

W dniu 4 marca w klasie Vc podczas godziny wychowawczej wystąpił Kuba Bukowski z koncertem na cymbałach wileńskich a Adelina Dziemidow pięknie zagrała na pianinie. Ich koleżanki i koledzy mogli wysłuchać utworów a także zadać pytania dotyczące nauki gry na tych wymagających instrumentach. Myślę, że wszyscy ze zdziwieniem dowiedzieli się jak dużo j pracy poświęcają swojej pasji Adelina i Jakub. Wszyscy brawami uhonorowali wypowiedzi dwójki młodych artystów dotyczące ich codziennych treningów. Jak wszędzie tak i w dziedzinie sztuki ciężka praca przynosi efekty!
Wychowawca Dorota Karpińska

9 files, last one added on Mar 11, 2015

Jakub Bukowski w studio TVP


thumb[3].jpg

W dniu 28 .02.2015 miałem swoje pięć minut w studiu TVP Polonia na Woronicza w Warszawie, w programie Petersbuski music show . Z zespołem zareprezentowałem krótki repertuar na cymbałach wieleńskich . A gwoździem w programie był MEZO - Jacek Mejer. Oto kilka fotek ze studia

5 files, last one added on Mar 04, 2015

Ciekawe lekcje – Gimnastyka z gazetą!


SAM_6872.jpg

Aktywność fizyczna jest podstawą dobrego samopoczucia i sprawnego intelektu tę maksymę znają wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej w Ełku. Jak interesujące mogą być zajęcia sportowe przekonała się klasa 2a. Tym razem podstawowym rekwizytem do gimnastyki na zajęciach ruchowych była gazeta. Ćwiczenia były rewelacyjne. Każdy chętnie ćwiczył. Uczniowie dzielili się również swoimi propozycjami zabaw. Pomysł ćwiczeń z gazetą przyczynił się do wzrostu atrakcyjności zajęć ruchowych. Przeprowadzone zajęcia sportowe okazały się naprawdę świetną zabawą. Polecamy wszystkim!!!

Jolanta Gutowska

35 files, last one added on Feb 24, 2015

Szkolny sezon narciarski 2015


DSCN3446.jpg

18 files, last one added on Feb 24, 2015

Mistrzostwa Miasta Ełku w Dwójkach Siatkarskich


DSCF7272.jpg

Dnia 18.02.2015r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Dwójkach Siatkarskich dziewcząt, a dwa dni później w SP4 dwójki chłopców. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie trenujący siatkówkę z klasy 4a. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Gutowska Maja, Sobolewska Zuzia, Lewandowska Julia, Stachyra Patrycja, Urbanowicz Ola i Popławska Michasia. Chłopców reprezentowali: Chmielewski Piotr, Liszewski Kamil, Kasiborski Damian, Ignatowski Krzysiek i Sołtys Piotr.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie szczególnie w kategorii dziewcząt. W turnieju wystąpił 7 reprezentacji, czyli wszystkie szkoły podstawowe z Ełku. Rozrywki prowadzone były systemem każdy z każdym. Dziewczęta po zaciętym boju zdobyły 2 miejsce, przy tym wygrywając 5 pojedynków – uległy jedynie SP4. Chłopcy natomiast zajęli 4 miejsce grając dość nierówno – pokonali mistrza Ełku SP4, a przegrali ze słabszymi szkołami. Nikomu jednak nie można odmówić walecznej postawy.
Ogromne gratulacje naszym drużynom, z życzeniami wielu sukcesów w sporcie.

6 files, last one added on Feb 23, 2015

Ruch na świeżym powietrzu


P1060165.jpg

W lutym zdobywaliśmy sprawność saneczkarza. Kolejna już sprawność „Małego Mistrza” okazała się dużą przyjemnością dla małych sportowców z klasy Ia SPS. Ileż w tym dziecięcej zabawy i radości, a przy tym ruch na świeżym powietrzu, rozwijanie i usprawnianie wszystkich mięśni po zimowo - wieczornym siedzeniu przed komputerem i telewizorem. Do ruchu na świeżym powietrzu, długo, nikogo nie trzeba namawiać, a szczególnie wysportowanych uczniów z naszej szkoły. Tak trzymać!

Grażyna Sacharzewska, Katarzyna Cholewińska

41 files, last one added on Feb 23, 2015

Mistrz matematyki


DSCF0426.jpg

KONKURS ,, MISTRZ MATEMATYKI”
Dnia 16 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbył się Szkolny Konkurs
Matematyczny ,,MISTRZ MATEMATYKI”. Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej.
Celem organizowanego konkursu było rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie zdolności matematycznych, logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, umiejętności wyciągania wniosków, uwrażliwienie dzieci na problematykę zadaniową, dostarczenie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu oraz zachęcenie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
p. G. Syrwid-Paszkowska i p. Teresa Mierzwińska.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie 28 zadań, wśród których były zadania zamknięte
i otwarte.

I miejsce - Pola Kopiczko kl. III a .
II miejsce - Krzysztof Przybysz kl. III b, Michał Szydlik kl. III a
III miejsce - Kacper Mroczkowski kl. III a, Piotr Kruczyńsk kl. III b
Dzieci bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach szkolnych
i międzyszkolnych, gdyż sprawdzając swoje możliwości rywalizują nie tylko w swojej klasie, ale także wśród rówieśników z innych klas, czy szkół.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział. Życzymy powodzenia w następnych konkursach!
Teresa Mierzwińska, Grażyna Syrwid - Paszkowska

4 files, last one added on Feb 18, 2015

Głos Afryki


afryka_013.jpg

Głos Afryki dotarł do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku za pośrednictwem wolontariuszy – Ewy Jodko i Wojciecha Niewińskiego którzy w grudniu 2014r zakończyli realizację projektu współfinansowanego w ramach programu Wolontariat Polska pomoc 2014 Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży z wysp Ssese w Ugandzie" był realizowany od czerwca do grudnia 2014r.10 lutego 2015r wolontariusze odwiedzili licealistów Zespołu Szkół Samorządowych i uczniów SPS 6.
W ramach projektu odbyły się lekcje języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, warsztaty z zakresu rozwoju talentu i zainteresowań, counselling indywidualny, zajęcia artystyczne, warsztaty dotyczące podstaw ekonomii i efektywnego zarządzania pieniędzmi, happeningi tematyczne dla lokalnych społeczności, warsztaty rękodzielnicze i kulinarne dla młodych kobiet. W ramach inicjatywy edukacyjnej w projekcie powstał kalendarz 2015 dla nauczycieli i uczniów klas 4-6 wraz ze scenariuszem zajęć oraz wystawa fotografii poświęcona edukacji na wyspach Ssese w Ugandzie. Kalendarz trafił do 200 szkół podstawowych w całej Polsce.
Spotkanie wolontariuszy z uczniami okazało się znakomitą lekcją kulturową dla wszystkich, którzy wzięli w niej udział.Uczestnicy słuchali z zainteresowaniem relacji pana Wojtka i pani Ewy. Piękne zdjęcia obrazujące życie w Ugandzie zaprezentowane przez niecodziennych gości zachwyciły uczniów.
Wyjątkowi goście zainteresowali młodzież tematem Afryki i pokazali czym jest pasja i zaangażowanie. Zapytana o satysfakcję z podejmowanych działań, pani Ewa powiedziała ‘Satysfakcja? Chyba to że wiemy że robimy coś dobrego dla kogoś kto ma trudniejszy start w życiu z różnych powodów, że widzimy efekty naszej pracy, że sami wciąż się dużo uczymy i rozwijamy, że możemy podróżować zawodowo’.
Miejmy nadzieję, że wielu uczestników opisanego spotkania będzie mogło za kilka lat podsumować tak również swoje życiowe przedsięwzięcia.

Więcej o projektach Ewa i Wojtka można przeczytać na:
www.uslyszecafryke.org oraz http://www.eddoboozi.blogspot.com/

Organizatorka spotkania: Marlena Skutnik

13 files, last one added on Feb 16, 2015

Tydzień Świadomości Dysleksji


PC100198.jpg

Uczniowie klasy I „a”, I „b” oraz IV „a” naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej w Ełku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Ełku, w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji. Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach pt. "Myślę i działam- świąteczny zawrót głowy", prowadzonych przez p. Beatę Staniszewską i p. Katarzynę Jachowicz, natomiast uczniowie klasy IV - w zajęciach "Świąteczne składanki- sztuka składania orgiami”, prowadzonych przez p. Beatę Staniszewską. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali prace. Widać było, że sprawia im to dużo radości.
Nasi uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym- „Baśniowa kraina ortografii”, którego celem było:
- zdobycie odpowiedzi na pytanie: Co to jest dysleksja ?
- przybliżenie uczniom idei Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji,
- aktywizacja dzieci mających trudności w czytaniu i pisaniu do wspólnych działań,
- wspieranie i integrowanie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się,
- pogłębianie wiedzy z zakresu ortografii, rozwijanie zainteresowań tą dziedziną wiedzy,
- poszerzenie doświadczeń osobistych uczniów, w tym ze specyficznymi trudnościami
w uczeniu się,
- rozwój wrażliwości artystycznej, wyobraźni, postaw twórczych, pobudzenie naturalnej
ekspresji.
Czworo uczniów z klasy I „b” zostało jego laureatami. I miejsce zajął Adrian Zdankowski, III miejsce – Lena Rutkowska. Wyróżnione zostały także prace Mai Guzek oraz Aleksandry Cholewińskiej. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które zostały uroczyście wręczone na terenie PCPP-P w Ełku 23 stycznia 2015 roku.
Beata Staniszewska

64 files, last one added on Feb 16, 2015

Konkurs Walentynkowy


konkurs_006.jpg

Walentynkowy nastrój zapanował wśród uczniów SPS 6 tuż przed Świętem Zakochanych. We wtorek, 10 lutego rozstrzygnięto szkolny etap konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Jury w składzie: Edyta Ostrowska, Marlena Skutnik, Iwona Kacprzyk i Wojciech Tyborski, spośród wielu prac wykonanych przez uczniów klas 4-6, wybrało osiem najładniejszych i najbardziej pomysłowych 'walentynek', które zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku gdzie wezmą udział w konkursie międzyszkolnym 'Valentine's Day Card'. Autorzy najpiękniejszych prac z SPS 6 to: Gabriela Dąbrowska (6a), Jakub Sieńkowski (5a), Bartłomiej Sieńkowski (6a), Mateusz Kułakowski (5b), Bartosz Michałowski (5b), Kinga Kirycka (6a), Karolina Budzińska (6a) i Zuzanna Kunda (6a).
Trzymamy kciuki za Wasze powodzenie w dalszym etapie konkursu! :-)

Happy Valentine's Day!!

Marlena Skutnik

8 files, last one added on Feb 12, 2015

Zdobywanie sprawności „gimnastyk” już za nami


gimnastyk_045.jpg

Zdobywanie sprawności „gimnastyk” już za nami. Klasa Ia ze szkoły podstawowej to prawdziwe asy w gimnastyce. Dzięki ćwiczeniom mali mistrzowie nie tylko zdobyli następną sprawność i kolejną naklejkę w legitymacji z gratulacjami od p. dyr. Doroty Karpińskiej, ale również rozruszali rozleniwione zimą mięśnie oraz wyćwiczyli nawyk utrzymania prawidłowej postawy podczas chodzenia i siedzenia, tak potrzebny w życiu codziennym, nie tylko w klasie pierwszej.

Katarzyna Cholewińska
Grażyna Sacharzewska

50 files, last one added on Feb 11, 2015

Zimowisko 2015


P1060099.jpg

W Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku żadne mrozy i śniegi nie są straszne! Od poniedziałku - 26 stycznia 2015 r. do piątku 30 stycznia 2015 r. dzieci w klas O-III uczestniczą w półzimowisku na terenie szkoły. Codziennie działo się coś bardzo ciekawego i na pewno nikt się nie nudził. Byliśmy w kinie na filmie 3D „ Królowa śniegu 2” oraz w niezwykle gościnnym Oratorium św. Jana Bosko. Pogoda również dopisała! Zabawy na śniegu i lepienie bałwanów to jest to co dzieci lubią najbardziej! W czasie zajęć w szkole dzieci poznały wspaniałe techniki plastyczne- origami, decoupage, lepienie z masy solnej. Uczyły się tańczyć i bawić w grupie. Każdy dzień kończył się wspaniałym obiadem. Zimowisko odbyło się dzięki pracy nauczycieli – wolontariuszy, którzy poświęcili swój wolny czas dzieciom oraz dofinansowaniu przekazanemu przez Urząd Miasta Ełku. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wypoczynku zimowego.

81 files, last one added on Feb 11, 2015

I MISTRZOSTWA POWIATU EŁCKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM


ergometr_012.jpg

Dnia 22.01.2015roku zostały rozegrane I MISTRZOSTWA POWIATU EŁCKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr.4 w Ełku. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku. Zawodnicy dziewięciu szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Ełk wystartowali w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 500 metrów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIa i VIb w mistrzowskim składzie: Kirycka Kinga, Iwiska Paulina, Zarzecka Wiktoria, Budzińska Karolina, Ostrowska Paulina, Ryszkiewicz Filip, Smoliński Maksymilian, Aleszczyk Krystian, Gutowski Tymon, Rusak Jakub. Liczył się start każdego zawodnika bowiem wszyscy zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej. W kategorii chłopców triumfowała drużyna naszej szkoły, zajmując zaszczytne I miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt, nasza drużyna zajęła wysokie II miejsce. Była to pasjonująca rywalizacja naszych mistrzów w tej nietypowej, ale rozwijającej się dyscyplinie sportu. Każdemu ergometrowi przypisany był na ekranie tor z poruszającą się po nim ryciną łódki. Wiosłujących zagrzewali do walki koledzy ze szkół i nauczyciele, a atmosfera nie odbiegała od wielkich widowisk sportowych. Zmagania na ergometrze pozwoliły określić poziom wytrenowania naszych zawodników i porównać się z poszczególnymi szkołami. Był to duży wysiłek fizyczny zawodników, ponieważ ćwicząc na ergometrze wioślarskim wprawiamy w ruch większość partii mięśni, głównie brzucha, nóg, rąk i barków. Młodzi zawodnicy przekonali się jak trudno utrzymać tempo na ergometrze. Naszym młodym mistrzom należy się wielki aplauz i słowa uznania za upór i wolę walki do końca.

Trenerzy: Katarzyna Cholewińska - nauczycielka wychowania fizycznego, Katarzyna Klimach - nauczycielka wychowania fizycznego

14 files, last one added on Jan 25, 2015

Zabawa choinkowa


SAM_6846.jpg

,,Radości zabawom i tańcom niech nie będzie końca,
a choinka szkolna niech trwa aż do wschodu słońca.”

W dniu 22.01.2015r. w Zespole Szkół Samorządowych odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych dzieci z klas 0-III. Zabawę poprzedziło spotkanie z Mikołajem. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały śmieszne wiersze o Mikołaju . Choinka noworoczna na zakończenie I semestru nauki jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci . Gorące rytmy porwały do tańca wszystkich uczestników balu. Uczestnikom dopisywał znakomity humor i kondycja fizyczna....Dla wielu dzieci był to niezapomniany wieczór pełen wrażeń !!!

Jolanta Gutowska

112 files, last one added on Jan 23, 2015

Szkolny Dzień Babci i Dziadka


SAM_6726.jpg

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święto, to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym najmłodsi uczniowie z klas 0-III uczęszczający do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku. Właśnie z tej okazji przygotowali wspaniały występ poprzez, który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
W tym wyjątkowym dniu uczniowie wcielili się w rolę aktorów, tancerzy i piosenkarzy. Pomimo tremy związanej z występem, uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

Jolanta Gutowska

26 files, last one added on Jan 23, 2015

Turniej siatkówki w Suwałkach


100_7888.jpg

Dnia 17.01.2015r w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się Turniej Siatkówki chłopców klas czwartych. Naszą Szkołę reprezentowała klasa 4a siatkarska, dwie pary. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a wzięło w nich udział aż 24 pary z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Łącznie w całych zawodach odbyło się 112 meczy.
Chłopcy w składzie:
Chmielewski Piotr i Kasiborski Damian zajęli bardzo dobre 8 miejsce, wygrywając 5 spotkań. Niewiele zabrakło, bo gdyby wygrali z Sokółką (a przegrali jedynie na przewagi), byliby w pierwszej piątce zawodów.
Ignatowski Krzysiek i Sołtys Piotr zajęli 21 miejsce, zaliczając niezły występ, wygrali 2 mecze a trzy przegrali na przewagę.
Doświadczenia jakie wynieśliśmy z tych zawodów, zarówno zawodnicy jak i trener, są bezcenne.
Ogromne gratulacje za waleczną postawę i dobry występ naszym drużynom, z życzeniami wielu sukcesów w sporcie.

Grzegorz Orzeł

23 files, last one added on Jan 22, 2015

Mały Mistrz


P1050955.jpg

Nasza szkoła od 3 lat może się poszczycić statusem szkoły sportowej. I jest czym się pochwalić, ponieważ mamy już wiele osiągnięć nie tylko sportowych. Sport w naszej szkole jest priorytetem. „Mali Mistrzowie” z klasy Ia szkoły podstawowej to małe perełki, ale jeszcze dużo treningu przed nimi. W przygotowaniach do zdobycia następnej sprawności piłkarz – siatkarz z zapałem pomagali im starsi koledzy i koleżanki z klasy Va o profilu piłki siatkowej pod bacznym okiem trenera p. Jarosława Andrzejewskiego oraz p. Katarzyny Cholewińskiej, która ma dużo dobrych pomysłów na zajęcia sportowe. Nie ma jak starszy, większy, kolega SPORTOWIEC – wzór do naśladowania. To korzyść obopólna – jedni przekazują i utrwalają zdobytą na treningach wiedzę - drudzy, młodsi, przyszli „Mistrzowie” uczą się z zapałem od kolegów „Większych Mistrzów” z tej samej szkoły.
wychowawczyni kl. Ia Grażyna Sacharzewska

55 files, last one added on Jan 22, 2015

Rozśpiewany początek roku


spr_003.jpg

5 files, last one added on Jan 14, 2015

Prezent dla najmłodszych


IMG_3035.jpg

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy dzielimy się z innymi. W tym roku szkolnym uczniowie klas 6a i 6b Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku postanowili przygotować w prezencie dla swoich najmłodszych koleżanek i kolegów przedstawienie „Boże odwiedziny”. O wsparcie i opiekę poprosili panią Teresę G. Gorajewską. Próby odbywały się w wolnym czasie, po lekcjach i treningach, co wymagało od uczniów ogromnego zaangażowania.
18 grudnia 2014 roku na pierwszej godzinie lekcyjnej najmłodsi uczniowie szkoły mieli okazję obejrzeć efekty pracy swoich starszych koleżanek i kolegów i wspólnie z nimi zaśpiewać kolędy. Młodzi aktorzy, odtwarzający role współczesne i związane z narodzeniem Pana Jezusa, nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Miejmy nadzieję, że takie spotkania staną się tradycją naszej szkoły zapoczątkowaną przez pierwszy rocznik uczniów klas sportowych.
W przedstawieniu wystąpili: Paulina Cholewińska, Zuzanna Kunda, Aleksandra Michniewicz, Agnieszka Radoń, Natalia Safiejko (klasa 6a), Tymon Gutowski, Kacper Śleszyński, Michał Herman, Piotr Murawski, Oskar Waszkiewicz, Nikodem Herbszt, Maksymilian Radziwonko, Jakub Lewandowski, Błażej Makar, Gabriel Rećko, Filip Ryszkiewicz, Maksymilian Smoliński. Dekoracje wykonały uczennice klasy IL liceum – Julia Andruszkiewicz i Natalia Pieńczykowska.

24 files, last one added on Jan 14, 2015

Występ w 23 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


wosp_013.jpg

Dnia 11.01.2015 roku podczas uroczystego 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ełku swoje występy artystyczne zaprezentowała Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku. Na scenie Ełckiego Centrum Kultury mogliśmy cieszyć swoje oczy pięknymi występami zespołów: „Fair Play” pod kierunkiem Pani Katarzyny Klimach i „Skaczących Nutek” pod kierunkiem Pani Heleny Borowej. Uczennice występujące w zespołach ukazały pełnię swojego talentu wykonując układy taneczne w połączeniu z układami gimnastycznymi. W ten sposób młode tancerki zaprezentowały swoją wysoką sprawność fizyczną i estetykę ruchu. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ ucznia klasy Vc Jakuba Bukowskiego, który ukazał swoje wyjątkowe umiejętności gry na cymbałach wileńskich. Mieszkańcy naszego miasta docenili wyjątkowych artystów z tej szkoły nagradzając ich gromkimi brawami. Jako społeczność szkolna jesteśmy dumni, że mogliśmy brać udział w 23 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała w tak szczytnym celu, jakim jest zakup sprzętu medycznego dla dzieci na oddziały pediatryczne i onkologiczne oraz na godną opiekę medyczną seniorów.

Organizatorzy: Katarzyna Klimach - nauczycielka wychowania fizycznego, Helena Borowa - nauczycielka nauczania zintegrowanego, Katarzyna Cholewińska – nauczycielka wychowania fizycznego

17 files, last one added on Jan 14, 2015

Wioska Mikołaja


SAM_6672.jpg

144 files, last one added on Jan 08, 2015

Jasełka


IMG_0017.jpg

57 files, last one added on Jan 08, 2015

Kiermasz bombek świątecznych


DSC_0557.jpg

W dniach 16-19 grudnia w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku miał miejsce kiermasz świąteczny, w trakcie którego sprzedawane były bombki świąteczne udekorowane przez uczniów (oraz kilku nauczycieli) obu szkól podczas warsztatów malowania i dekorowania bombek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne, tzn. na rzecz podopiecznych ełckiej fundacji „Otulony w nadzieję”.
Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM, RODZICOM oraz UCZNIOM obu szkół, którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji i zakupili świąteczne dekoracje, pomagając potrzebującym dzieciom. W Nowym Roku życzymy wszystkim darczyńcom zdrowia, radości, równie wielkiego serca oraz wszelkiej pomyślności. Wierzymy, że dobro powraca.
Organizatorzy: Ewelina Koniecko, Ewa Gorlewska

19 files, last one added on Dec 22, 2014

Święta coraz bliżej ...


DSC09462.jpg

Już od początku miesiąca w Zespole Szkól Samorządowych przy ulicy Suwalskiej czuć świąteczną atmosferę. Chociaż 6 grudnia wypadł w tym roku w sobotę, Mikołaj nie zapomniał o nas i w poniedziałek zawitał do naszej szkoły wraz ze swoimi pomocnicami. Od samego rana mikołajkowy orszak, tworzony przez uczniów klasy IL Liceum Ogólnokształcącego, rozdawał wszystkim cukierki, czasem trzeba było oczywiście zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz.
Na parterze i drugim piętrze budynku stanęły choinki. W tym roku jedna z nich ubrana została w ozdoby przygotowane przez dzieci z klasy 3a i 3b SPS 6 na zajęciach origami prowadzonych od września przez panią Teresę G. Gorajewską – nauczycielkę języka polskiego. Zachwyt wzbudziły nie tylko piękne, czerwone serca z życzeniami, co przede wszystkim bombki – kule wykonane z 6 elementów czy różnokolorowe „diamentowe” formacje. Rozświetloną niebieskimi lampkami choinkę można podziwiać na drugim piętrze przy pokoju nauczycielskim.

13 files, last one added on Dec 17, 2014

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze


DSC_0389.jpg

W niedzielę 14 grudnia nasi młodzi sportowcy z klas sportowych o profilu piłki siatkowej oraz nożnej wybrali się do Białegostoku na mecz piłki nożnej pomiędzy Jagielonią Białystok a Górnikiem Zabrze. Był to ostatni mecz rozgrywany w tym roku w ramach polskiej ekstraklasy, rozgrywany na pięknym nowo otwartym stadionie. Pojedynek sąsiadujących ze sobą drużyn był niezwykle zacięty, gdyż losy spotkania ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie to Białystok mógł się cieszyć z trzech punktów, wygrywając 1:0. Wyjazd był zorganizowany we współpracy ze stowarzyszeniem „Alternatywa”.
Już na wiosnę udamy się na kolejny pojedynek Białostoczan, którzy będą walczyli w grupie mistrzowskiej o miejsce w europejskich pucharach.

8 files, last one added on Dec 17, 2014

59 albums on 2 page(s) 1

rok szkolny 2013/2014
70 2268
Wyjazd uczniów klasy 2C L0 do Oberkirch w Niemczech


wyniana_lo_028.jpg

Dnia 21 Czerwca 10 osób z Kl.IIC wyjechało na polsko - niemiecką wymianę młodzieży do miasta Oberkirch zorganizowaną przez wychowawczynię p.Ewe Gorlewską. Wraz z nimi pojechała także p.Dorota Zabłocka nauczycielka j. angielskiego. Pełni entuzjazmu spotkaliśmy się o godz. 10.30 na stacji po czym wyruszliśmy z Ełku. W autokarze nie zabrakło dobrego humoru i żartów. Około godz. 11 dotarliśmy do Offenburga skąd odebrały nas rodziny u których mieliśmy spędzić tydzień. Każda z nich okazała się bardzo przyjazna i serdeczna.Każdy z nas był mile zaskoczony atmosferą jaka panuje w niemieckich rodzinach, a osoby które nas wybrały okazały się być bardzo zabawnymi i miłymi młodymi ludźmi.
Niedziela to dzień, który każdy spędził ze swoją rodziną, poznając ją i nawiązując z nią kontakt. Nazajutrz wraz z uczniem u którego przebywaliśmy spotkaliśmy się w szkole udając się na lekcje według ich planu. W ten sposób poznaliśmy ich tok nauczania. Dostaliśmy także plan, który przedstawiał szczegółowo co czeka nas w następujące dni tygodnia. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta oraz na wzgórze, na którym położony był zamek. Drogę jaką przebyliśmy by tam dojść nie była porównywalna do tego co tam ujrzeliśmy. Mogliśmy podziwiać całe miasto, widok zapierał dech w piersiach. Miasto było otoczone pięknym górami pokrytymi zielenią. Wieczorem zmęczeni i nieco głodni, udaliśmy się do domów na kolację. Nazajutrz udaliśmy się na lekcje po czym pojechaliśmy do Strasburga we Francji gdzie nie tylko zwiedzaliśmy miasto lecz także odwiedziliśmy Parlament Europejski, Radę Europy po której zostaliśmy oprowadzeni i braliśmy udział w debacie na temat praw człowieka i agresji w mediach. To co tam ujrzeliśmy, na pewno przeszło nasze oczekiwania. Wąskie uliczki, pełne kawiarni i francuskiego szyku urzekłyby niejedne serce, przy czym zdobywając nasze. Każdy kolejny krok w głąb miasta upewniał nas w tym że wymiana to niesamowita przygoda. Po całym dniu pełnym wrażeń, pełni wiedzy na temat wielu zabytków, instytucji europejskich i ulic wróciliśmy do domu. Plan na środę zakładał przywitanie nas w urzędzie miasta przez prezydenta miasta zwiedzanie Freiburga oraz wolny czas dla nas na zwiedzanie i wyczekane zakupy. Zobaczyliśmy piękną Katedrę Najświętszej Marii Panny, która całkowicie nas urzekła i wiele innych równie pięknych miejsc. Po zakupach udaliśmy się jak zawsze na wieczorną kolację. We czwartek po śniadaniu oraz porannej toalecie udaliśmy się do szkoły a stamtąd pojechaliśmy do Europa Parku-największy w Niemczech i najpopularniejszy park rozrywki w Europie. Gdy go zobaczyliśmy od razu przypomniały nam się czasy dzieciństwa-pełno ogromnych rozmiarów kolejek, karuzel oraz bajkowych postaci zapierało dech w piersiach. Szaleliśmy tam do godziny 17, po czym udaliśmy się z powrotem do szkoły na oglądanie meczu oraz wspólnego grilla. Spędziliśmy miło czas przy dobrym jedzeniu, rozmowach i miłej atmosferze. Następnie udaliśmy się z naszymi partnerami do domów. W piątek rano udaliśmy się do szkoły na kilka lekcji ,następnie po zakupy na podróż do domu.Po zakupach robiliśmy wspólne projekty z młodzieżą z Niemiec- przez to poznawaliśmy ich obyczaje, system kształcenia próbowaliśmy obalić stereotypy na temat Polaków i Niemców. Po tym niestety musieliśmy pożegnać się z rodzinami-było nam bardzo przykro, ponieważ bardzo miło spędziliśmy czas z nimi. O godzinie 14 udaliśmy się do Offenburga po czym o godzinie 15.20 wyruszyliśmy autokarem do Ełku. Podróż była bardzo męcząca, lecz każdy był zadowolony, ponieważ w autokarze wymienialiśmy się pozostałymi wrażeniami. W sobotę o godzinie 17.50 w końcu byliśmy już w Ełku.
Ta wymiana była wspaniała! Jak mówi Patrycja Kuklińska : Jestem zadowolona z wymiany, było to bardzo ciekawe doświadczenie, miałam okazje zobaczyć jak żyje prawdziwa niemiecka rodzina oraz poznać ich obyczaje.
Na długo pozostanie nam w pamięci.

Izabela Worm uczennica kl. 2C - uczestniczka wymiany

28 files, last one added on Jul 03, 2014

Zakończenie roku szkolnego klas 6


koniec_6_019.jpg

19 files, last one added on Jul 03, 2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


zss_kr_014.jpg

16 files, last one added on Jun 30, 2014

Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej


DSC_0564.JPG

W dniu 06.06.2014 odbyła się Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Jest to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stało się oddalenie geograficzne szkoły i wiążące się z tym problemy, np. wydatki na podróże.
W spartakiadzie brała udział nasza Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6. Chłopcy z klasy 4-5 zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli wysokie miejsca wśród rówieśników z całej Polski. Uczniowie startowali w konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 i 1000 metrów.
W próbie skoku w dal, w kategorii klas 5 startowało 310 uczniów z całej Polski. Najlepiej spośród naszych sportowców zaprezentowali się Rusak Jakub uzyskując bardzo wysokie 13 miejsce i Waszkiewicz Oskar, który uplasował się na 21 miejscu. Natomiast wśród uczniów , w tej samej próbie wzięło udział 226 uczniów z całej Polski. Opacki Mateusz i Sylwisty Kacper udowodnili , że są w ścisłej czołówce sportowców i zajęli odpowiednio 10 i 20 miejsce.
158 uczniów z klasy piątej przystąpiło do próby biegu na 1000m. W tej konkurencji nasza szkoła była w ścisłej czołówce. Kacper Łask zajął 2 miejsce, Murawski Piotr był 6, Ryszkiewicz Filip 11, Stelmaszuk Marcin uplasował się na 14 miejscu, Herbszt Nikodem był 16, Makar Błażej i Smoliński Maksymilian zajęli odpowiednio 20 i 27 miejsce. Wielkie brawa ! Wśród uczniów klas czwartych w konkurencji 1000m. wystartowało 99 uczniów. Najlepsi długodystansowcy Szkoły Podstawowej nr 6 to Opacki Mateusz- 15 miejsce, Sylwisty Kacper -20sty i Kalicki Aleksander, który był 27.
Konkurencja sprinterska, czyli bieg na 60m. przyniósł naszej szkole również wielką chwałę, gdyż jak w poprzednich konkurencjach, nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w ścisłej czołówce. Wśród 384 piątoklasistów Waszkiewicz Oskar był 8, Rusak Jakub 14, Murawski Piotr 17, Lewandowski Jakub 25 i Bielski Bartek 33. Nasi czwartoklasiści nie chcieli wypaść gorzej od starszych kolegów i na 298 sprinterów z całej Polski, Usiak Jakub był 17, zaś Sylwisty Kacper był 40.
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Sportową nr 6 w Trzeciej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 : Rusak Jakub, Waszkiewicz Oskar, Stelmaszuk Marcin, Ryszkiewicz Filip, Murawski Piotr, Lewandowski Jakub, Bielski Bartek, Herman Michał, Makar Błażej, Łask Kacper, Herbszt Nikodem, Smoliński Maksymilian, Łochowski Jakub, Usiak Jakub, Sylwisty Kacper, Bugieda Kamil, Kalinowski Kamil, Kalicki Aleksander, Cybyla Kacper, Moldenhower Dominik, Olchowski Gabriel, Smoleński Bartek, Rymarczyk Dawid.
Wyniki III Ogólnopolskiej E- Spartakiady Dzieci i Młodzieży http://www.polskisport2024.pl/contest_public
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Katarzyna Cholewińska i Tomasz Kowalko

35 files, last one added on Jun 26, 2014

Przedstawienie kukiełkowe "Elinoria"


DSC_0024.JPG

17 files, last one added on Jun 26, 2014

Ilustrowana bajka "Płaszcz"


DSC_0045.JPG

10 files, last one added on Jun 26, 2014

Wycieczka 4a i 5a do Mrągowa


mragowo_013.jpg

Piątek 13-stego okazał się bardzo radosnym i pozytywnym dniem dla uczniów klasy 4a i 5a SPS 6. Wraz z wychowawczyniami / organizatorkami - p. Marleną Skutnik i p. Edytą Ostrowską oraz opiekunem p. Jarosławem Andrzejewskim, uczniowie udali się do miasteczka westernowego Mrongoville w Mrągowie.
Dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń: pokazy kowbojskie; pojedynek rewolwerowców; pokazy iluzji;
kino 5D; strzelanie z łuku; plac zabaw; płukanie złota; nauka tańca kowbojskiego.
Wesoła gromadka z SPS 6 zdobyła Dziki Zachód. Kolejne podboje - już w nowym roku szkolnym.

Marlena Skutnik

14 files, last one added on Jun 22, 2014

Kolejne ciekawe lekcje przyrody i historii dla klas najmłodszych !!!


SAM_4771.JPG

Kolejne ciekawe lekcje przyrody i historii dla klas najmłodszych !!!
10 czerwca 2014 roku klasy 1a,2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wyruszyły na wycieczkę do Łomży, Nowogrodu i Drozdowa. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili Skansen w Nowogrodzie oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie. Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie ma charakter parku etnograficznego. Uczniowie zachwycali się zabudową ,,drewnianego osiedla puszczańskiego" na tle miejscowej przyrody. Muzeum Przyrody w Drozdowie prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, Przyrodę Kotliny Biebrzańskiej” wywarło wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki. Wiele radości wszystkim dzieciom sprawił wspólny posiłek w McDonald’s oraz lody w Grajewie. Wspaniałe są takie lekcje!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska, Grażyna Syrwid - Paszkowska

72 files, last one added on Jun 13, 2014

Wiosna , wiosna na łące!!!


SAM_4667.JPG

Wiosna , wiosna na łące!!!
Wiosenna łąka w promieniach słońca – to była kolejna lekcja przyrody klasy 1a i 2a.
Mali obserwatorzy stwierdzili, że łąka cała zielona jest i kwitnąca.
Różne owady nad nią fruwają, ptaki głośno śpiewają i dzieci świetnie wypoczywają.
Zapraszamy wszystkich na zielone lekcje!!!

Jolanta Gutowska, Teresa Mierzwińska

12 files, last one added on Jun 13, 2014

Teatr w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 !!!


SAM_4690.JPG

9 czerwca w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Teatr Lalkowy z Warszawy, który przedstawił wszystkim dzieciom z klas 0-III historię ,, Tajemniczego Hipopotama”. Przedstawienie teatralne dostarczyło dzieciom rozrywki i zabawy, ale także było formą edukacji, tak kulturalnej jak i wychowawczej. Przedstawienie teatralne to niezapomniana przygoda dla naszych uczniów.

Jolanta Gutowska

24 files, last one added on Jun 13, 2014

BEKO EŁK TRIATHLON


DSC_0793.JPG

W dniach 7-8 czerwca 2014r. odbyła się trzecia edycja BEKO EŁK TRIATHLON. Były to największe i najważniejsze zawody triathlonowe na dystansie olimpijskim w Polsce. Organizatorem tych zawodów była firma Sport Evolution Sp.j. z siedzibą w Warszawie, a partnerem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

W tym roku tej ogólnopolskiej sportowej imprezie towarzyszył konkurs „Doping z klasą”, który wspierał Urząd Miasta Ełku i Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. Nasza szkoła jak się okazało przygotowała najciekawszy i najładniejszy punkt kibicowania wzdłuż trasy rowerowej. Piękna wizualizacja tego punktu była oprawiona ciekawymi występami uczennic z zespołów „Arabeski” i „Fair Play”. Całej prezentacji towarzyszyła radosna, zawierająca sportowe przesłanie muzyka, która w sposób szczególny zagrzewała wszystkich rowerzystów do walki o wygraną. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przygotowali bardzo ciekawe materiały promocyjne w postaci barwnych plakatów i haseł zawierających promocję aktywnego i zdrowego stylu życia. Uczestnicząc w tym ważnym dla naszego miasta wydarzeniu sportowym uczniowie uczyli się kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców. W konkursie „Doping z klasą” zajęliśmy zaszczytne I miejsce, a główna nagroda w postaci bonu towarowego do Decathlonu na zakup sprzętu sportowego w wysokości 2000 zł przyniosła całej szkole ogromną radość.

Osoby odpowiedzialne za organizację punktu kibicowania: Katarzyna Klimach. Katarzyna Cholewińska – nauczycielki wychowania fizycznego

5 files, last one added on Jun 13, 2014

Pantomima "Więzi"


pantomima_012.jpg

Pantomima „Więzi” wystawiona w Gimnazjum nr 3 w Ełku
Dnia 9 czerwca uczniowie LO i SP z Zespołu Szkół Samorządowych wystawili w Gimnazjum nr 3 w Ełku pantomimę „Więzi”. Miała ona charakter profilaktyczny. Dotyczyła problemu nadużywania alkoholu i prezentowała destrukcyjny wpływ tego zjawiska na więzi łączące rodzinę.
Pantomimę przygotowali: J. Lewandowska, D.Kasiborski, Z.Brzozowska, K.Balik, K.Ostapkiewicz, N.Krukowska, A.Stefanowicz, R.Kozikowski, P.Karwowski, I.Boruszewska, M.J anuszewska, K.Śliwowska, P.Wierciszewski pod kierunkiem pani D. Zabłockiej i E. Koniecko.

12 files, last one added on Jun 12, 2014

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Mały Ilustrator"


maly_ilustrator06.JPG

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
dla klas 4 – 6
„Mały Ilustrator”

Konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 4-6 miał miejsce w dniach 30.04.- 26.05.2014r. Zadaniem uczestników było wykonanie techniką dowolną ilustracji (format A4) do pracy pt.„Płaszcz” nagrodzonej (I miejsce) w Międzyszkolnym Konkursie Literackim dla klas 4-6 „Zostań bajkopisarzem” autorstwa Emilii Gróbarczyk z kl.VIc z SP 4.
Organizatorzy otrzymali 18 prac plastycznych wykonanych przez uczniów ełckich szkół podstawowych zgodnie z regulaminem konkursu.
Komisja wyłoniła cztery najlepsze prace będące ilustracjami baśni Emilii Gróbarczyk „Płaszcz” Ocenie podlegały: oryginalność pracy, zastosowana technika plastyczna, estetyka wykonania, zgodność z tematem baśni. Prace uczestników były na wysokim poziomie, wobec czego komisja miała trudny wybór.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: uczennica Joanna Babińska z kl. VI a - SPS 6
II miejsce: uczennica Monika Zambrowska z kl. IV c – SP 2
III miejsce: uczeń Kacper Zambrowski z kl. V c - SP 2
Wyróżnienie:
uczeń Kacper Śleszyński z kl. V b -SPS 6

Wręczenie dyplomów i nagród książkowych miało miejsce dnia 3.06.2014r. w bibliotece szkolnej.
Nagrodzone prace literackie i plastyczne zostaną wydane w publikacji książkowej.

Organizatorzy: Ewelina Koniecko, Hanna Tyszko

6 files, last one added on Jun 12, 2014

„Chłopi” WŁadysława Reymonta w Teatrze Muzycznym w Gdyni


DSCN2874.jpg

„CHŁOPI” WŁADYSŁAWA REYMONTA W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Dnia 6.06.2014 r. po zauroczeniu się spektaklem „Lalka” na prośbę uczniów naszej szkoły został zorganizowany wyjazd tym razem na musicalową wersję „Chłopów” Wł. Reymonta. To również pierwsza próba opowiedzenia w musicalowy sposób tej słynnej lektury. Musical nawiązuje do polskiej tradycji i zachowuje swoją wartość literacką. W „Chłopach” Reymonta uczniowie odnaleźli wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę XX jak i XXI wieku. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, aby na własne oczy zobaczyć łowickie, barwne kostiumy, które stanowiły piękną oprawę tego niezwykłego widowiska. W sposób szczególnie wyraźny zostaliśmy zapoznani z obrazem życia społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku. Uczniowie podczas oglądania spektaklu spostrzegli wszystko to, co charakteryzuje ówczesne społeczeństwo i jednostkę. Zwrócili uwagę na różnorodność charakterów i zachowań bohaterów spektaklu. Obserwowali niesamowite przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która choć nie daje komfortowego życia to nadaje mu sens i rytm. Sam reżyser Wojciech Kościelniak o spektaklu powiedział te słowa: „Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne”. Powstał spektakl mądry, świetnie zaśpiewany, bardzo dobrze wyreżyserowany, z polotem zagrany i zatańczony przez cały zespół Teatru Muzycznego w Gdyni.
To, że pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku jest jeszcze dodatkowym faktem, aby to wybitne dzieło zobaczyć. „Chłopi" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka mają już miejsce w historii polskiego musicalu.
Wycieczka nasza obfitowała również i w inne ciekawe atrakcje. Zatrzymaliśmy się w Sopocie, gdzie podziwialiśmy urzekającą scenerię miasta. Naszą szczególną uwagę zwróciła architektura Krzywego Domku oraz najdłuższego w Europie mola o drewnianej konstrukcji. W Gdyni natomiast byliśmy w niezwykłym miejscu jakim jest Akwarium Gdyńskie. Podziwialiśmy tam niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych stron świata. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Grzegorz Orzeł, Anna Rutkowska

15 files, last one added on Jun 12, 2014

Ełckie Targi Edukacyjne


DSC00977.jpg

TARGI EDUKACYJNE 2014

Dnia 27.05.2014 r. przy ełckim Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbyły się XII Targi Edukacyjne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku. W jednym miejscu szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Na każdym etapie naszego życia podejmujemy ważne decyzje, nierzadko takie, które mają wpływ na nasze dalsze losy. Takim właśnie wyborem jest na pewno wybór szkoły i dalszej drogi rozwoju intelektualnego. W podjęciu tej trudnej i ważnej decyzji na pewno pomaga udział w Targach Edukacyjnych, gdzie spotykamy nauczycieli i zapoznajemy się z opinią uczniów na temat interesującej nas placówki. W tym roku nasza szkoła przygotowała wyjątkowo atrakcyjną ofertę edukacyjną dla wszystkich gimnazjalistów. Przygotowując ją zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Pięknie wyeksponowane zdjęcia ukazywały nasze liczne sukcesy, osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna ukazała największe atuty naszej szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły. Byli oni najlepszym źródłem informacji i skutecznie pomagali gimnazjalistom w podjęciu wyboru.
Prezentacja naszej szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób przybyłych na tegoroczne targi.


Koordynatorem przygotowań naszej wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele wychowania – fizycznego odpowiedzialni za przygotowanie i przedstawienie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach, Jarosław Andrzejewski i Grzegorz Orzeł.
Osoby współpracujące – Edyta Ostrowska – nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, Iwona Jastrzębska – nauczycielka w bibliotece szkolnej.
W tworzeniu prezentacji szkoły udział brali uczniowie naszej szkoły, którym należą się szczególne podziękowania:
Natalia Krukowska, Monika Januszewska, Izabela Boruszewska, Maciej Niedźwiedzki, Paweł Wierciszewski, Marcin Fiedorczyk – uczniowie klasy IIB1, Julia Skrodzka – uczennica klasy IA, Julia Andruszkiewicz – uczennica klasy IC.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Klimach

24 files, last one added on May 31, 2014

Obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej


strona_glowna.JPG

W czwartek, 22 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej - „Quiz o Europie”. Wzięły w nim udział drużyny z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej. Uczestnicy zmierzyli się z sześcioma zadaniami, wśród których m.in.: rozwiązywali test o Unii Europejskiej, projektowali plakat o tematyce europejskiej oraz rozpoznawali najsłynniejsze zabytki wybranych krajów UE. Uczniowie w potyczkach konkursowych musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat Unii Europejskiej, ale także dużą kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy VIb, II miejsce uczniowie klasy IVc, natomiast III – przedstawiciele klasy Vb. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce Unii Europejskiej. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Zwieńczeniem szkolnych obchodów 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej była uroczysta akademia, która odbyła się w środę - 28 maja. Uroczystość miała charakter wyjątkowy. Składała się bowiem z dwóch zasadniczych części. W pierwszej z nich w wielkim skrócie została przedstawiona droga przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz podstawowe informacje na temat tej organizacji. Następnie w myśl europejskiego motta „Zjednoczeni w różnorodności” uczniowie za pomącą ciekawych, rymowanych wierszy zaprezentowali architekturę i obyczajowość Polski oraz jej europejskich sąsiadów: Litwy, Słowacji, Czech i Niemiec. W ten sposób ukazali te państwa jako kraje unijne, zachowujące jednocześnie swoją tożsamość narodową.
W drugiej części akademii odbyło się krótkie przedstawienie pod tytułem „Więzi”, w którym uczniowie ukazali szczególną wartość rodziny we współczesnym świecie. Do pokazu zostali przygotowani przez panią Ewelinę Koniecko i Dorotę Zabłocką.
„Quiz o Europie” oraz akademia z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej była efektem projektu edukacyjnego pod tytułem „Jedność w różnorodności” – Polska z sąsiadami za pan brat, realizowanego w ramach „Naszych Pasji”, w II semestrze bieżącego roku przez uczniów liceum ogólnokształcącego. Jego autorkami były: pani Joanna Gaworska i pani Małgorzata Kosieradzka.

Joanna Gaworska, Małgorzata Kosieradzka

23 files, last one added on May 29, 2014

Piknik Rodzinny, jeszcze kilka zdjęć


DSC09634.JPG

15 files, last one added on May 31, 2014

Piknik Rodzinny


-50-.jpg

48 files, last one added on May 29, 2014

Piknik Rodzinny, kolej wąskotorowa, ognisko


SAM_4476.JPG

Oj, działo się działo!!!

W sobotę 24.05.2014 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku odbywały się różne uroczystości związane z obchodami Dni Rodziny. Na początek uczniowie z klas 0-VI przygotowali występ dla rodziców. Było super wszyscy tańczyli, śpiewali i grali. Następnie dzieci z rodzicami korzystali z atrakcji przygotowanych na świeżym powietrzu. Był dmuchany zamek, przejażdżki kucykami, konkursy, grochóweczka i pyszne smakołyki przygotowane przez dzieci i rodziców. Największą frajdę sprawił jednak przejazd Koleją Wąskotorową oraz wspólne ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy również w tym dniu pracownię ełckich rzeźbiarzy. Ta sobota na długo zapadnie nam w pamięci!!!

Jolanta Gutowska

63 files, last one added on May 28, 2014

Warsztaty - angielski na wesoło


10155425_10203698191523962_4730101019486062098_n.jpg

W Zespole Szkół Samorządowych w Ełku po raz kolejny odbyły się warsztaty przeprowadzone w języku angielskim przez panią Edytę Ostrowską- nauczycielkę języka niemieckiego i angielskiego. W zabawie uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych ZSzS w Ełku oraz przedszkoli „Światełko”, „Słoneczko” oraz „Niezapominajka”. Warsztaty obejmowały cykl zabaw ruchowych ( gra w kolory, tańce) oraz naukę słownictwa i piosenek w języku obcym. Kulminacyjnym momentem programu było przedstawienie przygotowane przez klasę 4 a pt. ”The Wishing Fish”. Historia luźno powiązana z bajką „O rybaku i złotej rybce” przedstawia historię dziewczynki, która nie lubiła pracować i swoim nierozważnym życzeniem sprowadza na siebie i swoją rodzinę nieszczęście.
Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom języka angielskiego, osłuchanie się z językiem obcym oraz naukę poprzez zabawę. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej szkoły gościom i zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w następnym roku.

Tekst i zdjęcia: Edyta Ostrowska

5 files, last one added on May 12, 2014

Realizacja projektu szkoła współpracy


photo_007.jpg

Realizacja projektu „ Szkoła Współpracy” przyniosła wymierne efekty.
W dniu 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania z panem Ireneuszem Dzienisiewiczem, który w niezwykle ciekawy i zajmujący sposób przedstawił uczniom klas Vi VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku oraz uczniom klas I i II liceum ogólnokształcącego swoją wyprawę do Tajlandii. Prezentacja ubarwiona była wspaniałymi zdjęciami. Uczniowie poznali w zarysie historię, zabytki, religię, roślinność i zwierzęta zamieszkujące tak daleki nam zakątek świata. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Ireneusza, który jest wytrawnym podróżnikiem i potrafił pięknie przekazać wrażenia z odbytej podróży. Jego słowa z pewnością zapadły w pamięć wielu uczniów.
Dziękujemy Panu I. Dzienisiewiczowi za wspaniałą lekcję geografii i przyrody oraz pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Iwonie Drażba za udostępnienie sali konferencyjnej.

Dorota Karpińska

7 files, last one added on May 12, 2014

W gościnnym oratorium im. św. Jana Bosko


photo_019.jpg

7 maja 2014 r. wszyscy uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 wzięli udział w terenowych lekcjach poświęconych poznawaniu przyrody Ełku i okolic.
Zajęcia rozpoczęły się wycieczką obrzeżami rzeki i jeziora, obserwacją występującej tam roślinności, ptaków i owadów.
Główną częścią projektu były zajęcia w niezwykle gościnnym Oratorium im. Św. Jana Bosko w Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego. Uczniowie naszej szkoły uczyli się poprzez zabawę, rozegraliśmy także mecze siatkówki i piłki nożnej. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, malowali, tańczyli i śpiewali. Nikt się nie nudził, a co najważniejsze wszyscy dowiedzieli się dużo o naszym regionie, jego walorach i o występującej tu faunie i florze.
Wizytę w Oratorium zakończyliśmy wspólnym grillowaniem. Pogoda i humory dopisały!

Dziękujemy Księdzu Marcinowi Koncewiczowi za zaproszenie i pomoc w realizacji projektu.

Dorota Karpińska

19 files, last one added on May 12, 2014

Wycieczka do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji


SAM_4246.jpg

KOLEJNE CIEKAWE LEKCJE W TERENIE !!!
Tym razem mali ekolodzy z klas I-III Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku skorzystali z lekcji edukacji ekologicznej przygotowanej przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W czasie zajęć na ujęciu wodnym i oczyszczalni ścieków uczniowie poznali, jaką drogę pokonuje woda do naszych domów i co się z nią później dzieje. Uczniowie porównywali jakość wody mineralnej kupionej w sklepie i wody z kranu. Po degustacji kazało się, że ełcka kranówka jest znacznie lepsza. Później na wszystkich czekały jeszcze inne atrakcje – zawody sportowe z wykorzystaniem wody oraz zabawy z piłką. Wszystkie konkurencje wygrały pierwszaki!!! Na zakończenie wizyty na wszystkich czekała niespodzianka – każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominki: piłeczki, długopisy i słodycze.
Dzieci do szkoły wracały pełne wrażeń i we wspaniałych humorach. Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiedzieli się, że należy oszczędzać wodę, bo to wielki skarb!!!
Jolanta Gutowska Teresa Mierzwińska

281 files, last one added on May 12, 2014

Majówka we Wrocławiu


w_-61-.jpg

W dniach 28 - 30 kwietnia 2014 grupa uczniów z klasy 2C Licuem Ogólnokształcącego pod opieką nauczycielek p. Ewy Gorlewskiej (organizatorki wyjazdu) i p. Marleny Skutnik wybrała się na wycieczkę do Wrocławia.
Przed-majówkowy wyjazd na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Program wycieczki wypełniony był mnówstwem turystycznych atrakcji. Zwiedziliśmy najstarszą część miasta - Ostrów Tumski; Rynek wrocławski; ogród botaniczny. Udało nam się 'wyśledzić' rozrzucone po całym mieście wrocławskie krasnale, które stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej oraz zjawiskiem społecznym. Podziwialiśmy Panoramę Racławicką, Halę Stulecia, Fontannę Multimedialną, Mostek Zakochanych, najmniejsze kamieniczki połączone arkadą - Jaś i Małgosia bez Baby Jagi; katedry, zabytkowe kościoły i Uniwersytet Wrocławski.
M. Skutnik

13 files, last one added on May 05, 2014

Konkurs Recytatorski


Obraz_088.jpg

Dnia 24 kwietnia 2014 roku w ZSS odbył się konkurs recytatorski „Wiersze znane i nieznane Jana Brzechwy”
Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – 1. Łącznie brało udział czternastu uczniów.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły: pani Dorota Karpińska oraz pani Hanna Tyszko.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 13.15. Odbywał się w bibliotece szkolnej,
w której zgromadzili się uczniowie z opiekunami, dyrekcja ZSS, członkowie komisji.
Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranego wiersza z twórczości Jana Brzechwy. Po zakończeniu komisja konkursowa udała się na naradę. W tym czasie uczestnicy wraz z opiekunami mogli posilić się ciasteczkami.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

Klasa I
I miejsce uczennica Gaja Jastrzębska
II miejsce uczennica Natalia Klimach
III miejsce uczennica Natalia Szutkowska

Klasy 0
I miejsce uczennica Lena Rutkowska
II miejsce uczennica Tola Jastrzębska
III miejsce uczennica Patrycja Żytyniec

Poprzez kontakt z utworami Jana Brzechwy jego twórczość została wśród uczniów spopularyzowana. Uczestnicy udoskonalili umiejętności recytatorskie.
Każdy otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom upamiętniający miłe chwile spędzone w bibliotece.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.
Mamy nadzieję, że konkurs recytatorski klas 0 – 1 zagościł już na dobre
w kalendarzu imprez naszej szkoły.Organizatorzy:
Małgorzata Zdankowska
Katarzyna Pietruszewska
Hanna Tyszko

51 files, last one added on May 05, 2014

Deutsch Wagen Tour


-64-.jpg

Deutsch Wagen Tour to projekt realizowany przez Goethe Institut w Warszawie, którego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki oraz zainspirowanie nauczycieli do wprowadzania niekonwencjonalnych metod i nauki poprzez śmiech i zabawę. Lektorzy z Goethe Institut jeżdżąc po całym kraju prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego. Pięć niezwykłych kolorowych samochodów ruszyło w trasę po naszym kraju w 2009 roku z misją dotarcia do najdalszych jego zakątków. Animatorzy projektu przeprowadzają warsztaty z młodzieżą przy pomocy starannie wybranych materiałów dydaktycznych.
Na specjalne zaproszenie pani Ewy Gorlewskiej – nauczycielki języka niemieckiego z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, 26 kwietnia 2014 ‘Zielone Liceum’ miało niepowtarzalną okazję gościć panią Magdalenę Jurowską – lektorkę z Goethe Institut. Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych oraz ełckich gimnazjów wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Magdalenę.
Spotkanie rozpoczęła oficjalnym powitaniem pani Ewa Litman, dyrektor ZSzS w Ełku. Następnie wszyscy zgromadzeni goście wysłuchali piosenki ‘Vom Selben Stern’ zespołu Ich Und Dich w wykonaniu Natalii Piorunek i Karoliny Sulimy, uczennic klasy III LO. Wiersz ‘Das macht SpaB’ Josepha von Eichendorf zaprezentowała Paulina Surażyńska z klasy IB1 LO. Wydarzenie uświetniły występem tanecznym uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku przygotowane przez panią Katarzynę Klimach.
Emocjonującym punktem programu było rozstrzygnięcie dwóch konkursów międzyszkolnych: Na najładniejszy plakat ‘ Eine Entdeckungsreise durch die deutschsprachigen Lander’, w którym pierwsze miejsce zajął Damian Gross - z Gimnazjium nr 3; drugie Edyta Grygo i Zuzanna Gardocka z Zespołu Szkół Samorządowych i trzecie Natalia Pieńczykowska z Gimnazjum nr 3 w Ełku. Drugi konkurs: ‘Aktuelles Deutschlandsbild’ dotyczył najciekawszej prezentacji multimedialnej, a najlepszą prezentację przygotował Adam Górski z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Drugie miejsce zajęła Sandra Boguta z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku, a trzecie Magdalena Gwiazdowska z Zespołu Szkół Nr 3 w Ełku.
Warsztaty przeprowadzone przez panią Magdalenę Jurowską to dla wszystkich uczniów inspirująca, a przede wszystkim niekonwencjonalna lekcja języka niemieckiego, która odbyła się w radosnej, przyjaznej atmosferze. Spotkanie, w którym wzięła udział młodzież ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w ZSzS w słoneczne, sobotnie popołudnie. Deutsch-Wagen-Tour pokazuje , że nauka języka niemieckiego nie musi być nudna i że jest to świetna zabawa. Oprócz nowych słówek, uczniowie poznali też wiele faktów na temat Niemiec.
Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie http://www.deutsch-wagen-tour.pl/.
Organizacją Deutsch Wagen Tour w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku zajęła się wspomniana już germanistka - pani Ewa Gorlewska, a w organizacji przedsięwzięcia pomogli jej:
Dyrekcja ZSzS w Ełku oraz nauczyciele: Ewelina Koniecko, Marlena Skutnik, Hanna Tyszko, Tomasz Kowalko, Zygmunt Sikorski, Katarzyna Zastocka, Katarzyna Kilmach, Dorota Zabłocka. Wielkie podziękowania należą się także wspaniałym uczniom z Zespołu Szkół Samorządowych oraz z ełckich gimnazjów. Bez pomocy tych osób impreza nie odbyłaby się.

tekst i zdjęcia: Marlena Skutnik

23 files, last one added on Apr 28, 2014

Żyjmy zdrowo na sportowo


DSC06463.jpg

7 files, last one added on May 05, 2014

W poszukiwaniu Króliczka Wielkanocnego


photo_007.jpg

W poszukiwaniu Króliczka Wielkanocnego
16 kwietnia uczniowie klasy 4 a udali się pod opieką pani Edyty Ostrowskiej oraz pani Anny Rutkowskiej na wycieczkę krajoznawczą na Żółte Piaski, gdzie poszukiwali upominków od wielkanocnego zajączka. Zabawa była wyśmienita a pogoda dopisała. Uczniowie „buszowali” wśród drzew i traw odnajdując schowane pośród nich słodycze. Każdy z nich miał okazję wykazać się zmysłem tropiciela. Najbardziej wytrwałym poszukiwaczem okazała się Karolina Niecikowska, która odnalazła główną nagrodę- czekoladowego króliczka.
Wspaniałą zabawę zorganizowała pani Edyta Ostrowska.
Tekst i zdjęcia : Edyta Ostrowska

8 files, last one added on Apr 25, 2014

Dziecięcy Konkurs Recytatorski "Przez Różową Szybkę"


SAM_3564.jpg

22 files, last one added on Apr 14, 2014

Z wizytą w Muzeum Historycznycm - Obrzędy i zwyczaje Świąt Wielkanocy


SAM_3518.jpg

67 files, last one added on Apr 14, 2014

70 albums on 3 page(s) 1

rok szkolny 2012/2013
62 1844
koniec roku szkolnego LO


koniec_roku_023.jpg

23 files, last one added on Aug 28, 2013

Koniec roku szkolnego klas 6 - 27 czerwca


koniec_-43-.jpg

37 files, last one added on Jul 05, 2013

MIędzyszkolny Konkurs Literacki


DSC07867.JPG

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POETĄ”
Dnia 29 maja 2013 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Literacki
„ I ty możesz zostać poetą”. Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej, stworzenie literackiej przygody dla dzieci i młodzieży oraz promocja utalentowanych młodych literatów. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Nadesłano 62 utwory literackie o różnej tematyce.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Małgorzata Pieńkowska nauczyciel języka polskiego w gimnazjum, której znane są utwory w środowisku miłośników poezji i Ewelina Koniecko nauczyciel języka polskiego.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce- Maja Marta Piekarska, lat 12, ze Szkoły Podstawowej nr 5, wiersz „Rzewna królewna”.
II miejsce- Aleksandra Guziejko, lat 12, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach, wiersz „Ucieczka”.
III miejsce- Dominika Olechnowicz, lat 12, ze Szkoły Podstawowej nr 3, wiersz „Wiosenny czarodziej”.
Wyróżnienia komisja przyznała następującym uczestnikom:
SP nr 6 Mya Kulbacki, lat 12, wiersze „Przyjacielska odwaga”, „Psotniki”
SP nr 7 Dominika Budzińska, lat 11, wiersz „Wiosenne rady”
SP nr 3 Zuzanna Szuluk, lat 11, wiersze „Wiosna”, „Sen siostry”
SP nr 5 Lidia Kruszewska, lat 12, wiersz „Leśna biesiada”
Laureaci konkursu otrzymali interesujące książki i drobne upominki. Po uroczystym wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili zebranych gości (uczniów, rodziców i nauczycieli) na drobny poczęstunek.

9 files, last one added on Jun 21, 2013

Festyn Rodzinny w naszej szkole


festyn_rodzinny_029_.jpg

28 files, last one added on Jun 17, 2013

Umwelt Festival


scena_-5-.jpg

30 maja 2013r grupa jedenastu osób z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku wyruszyła w podróż na trasie Ełk – Warszawa – Berlin. Wyjazd do stolicy Niemiec był ukoronowaniem dwuletniej współpracy z Grüne Liga– niemiecką ekologiczną organizacją pozarządową. Tegoroczny projekt prowadzony przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego – p. Marleną Skutnik i p. Edytę Ostrowską dotyczył nawyków żywieniowych i eko-transportu w Polsce. W projekcie wzięli udział uczniowie z pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego: Edyta Ziarko, Jakub Sierzputowski, Kuba Wyrzykowski, Patryk Kubrak, Patrycja Mioduszewska, Natalia Sternik, Mikołaj Piela, Paula Konopka, Mateusz Romatowski, Tomasz Siedlecki, Aleksandra Prochorów, Nikolina Sienkiewicz, Rafał Kozikowski, Julia Stefanowicz, Agata Stefanowicz i Mateusz Kurza. Szczegółowe relacje z kolejnych etapów projektu można przeczytać i obejrzeć na stronie Zespołu Szkół Samorządowych, w zakładce ‘Go Green In Berlin’ (http://zss.elk.pl/readarticle.php?article_id=106).
Wyjazd do Berlina to udział w Umwelt Festival – festiwalu ekologicznym, w którym uczestniczą przedstawiciele wielu krajów europejskich i nie tylko. Zespół Szkół Samorządowych z Ełku był jedynym przedstawicielem z Polski. Mieliśmy możliwość zaprezentować efekty naszej pracy podczas warsztatów tematycznych oraz przed większą publicznością – na scenie. Część naszej ekipy otrzymała zaproszenie na spotkanie z niemieckim ministrem środowiska, Peterem Altmaier’em – które zakończyło się krótkim rajdem rowerowym po głównej ulicy miasta. Po rajdzie udało nam się także przez chwilę porozmawiać z tym znanym politykiem i chyba wzbudziliśmy niemałą sympatię, czego efektem były pozdrowienia ‘Dla przyjaciół z Polski’ przesłane przez ministra ze sceny, na której oficjalnie otwierał festiwal. Relację i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć na niemieckiej stronie rządowej www.bmu.de (http://www.bmu.de/service/fotos-und-filme/fotogalerien/detailview/gallerypage/0/?tx_cpsbmugallery_pi1[showUid]=49580&tx_cpsbmugallery_pi1[backPid]=1&tx_cpsbmugallery_pi1[image]=8&cHash=7885894311dab69aa12faa0b7b08b257).
Oprócz reprezentowania Ełku w stolicy Niemiec, udało nam się znaleźć trochę czasu na zwiedzanie Berlina. Zwiedzanie zaczęliśmy od Berliner Dom. Spacerowaliśmy słynnym Alexander Platz. Widzieliśmy Fernsehturm (Wieżę TV), Rathaus, Charlottenburg, Brandenburger Tor, Reichstag. Odwiedziliśmy też siedzibę Grune Liga w centrum miasta. Ostatnim punktem wizyty w Niemczech było spotkanie w szkole Wedding Schule – z którą będziemy współpracować w nowym roku szkolnym.
Nasz pierwszy wyjazd do Berlina był możliwy dzięki wsparciu finansowemu następujących organizacji: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży; Centrum Integracji Społecznej; Urząd Miasta Ełk; Biuro Organizacji Pozarządowych; Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne. Serdecznie dziękujemy za pomoc w tym ważnym przedsięwzięciu.

Marlena Skutnik

22 files, last one added on Jun 10, 2013

Mazurskie Święto Tańca - przegląd dziecięcych zespołów tanecznych


P1070557.jpg

16 files, last one added on Jun 10, 2013

4a i 4b w Olsztynie


olsztyn_-26-.jpg

W słoneczny poniedziałek (20 maja 2013) klasa 4a i 4b wybrały się wraz z
wychowawczyniami p. Marleną Skutnik i p. Katarzyną Cholewińską na
wycieczkę do Olsztyna.
Od samego rana wszystkim dopisywał dobry humor. Pierwszym obiektem, do
którego udali się uczestnicy wycieczki było Olsztyńskie Planetarium
Astronomiczne - drugie co do wielkości planetarium w Polsce będące
siedzibą Federacji Miast Kopernikowskich. Obejrzeliśmy tam film o
zjawiskach astronomicznych. 'Najbardziej podobało mi się planetarium.
Można było zobaczyć, jak piękne są gwiazdy i dowiedzieć się wielu
ciekawostek', relacjonuje Natalia Safiejko, uczennica klasy 4a.

Kolejnym przystankiem było Obserwatorium Astronomiczne na wzgórzu św.
Andrzeja (najwyższym (143 m n.p.m.) wzniesieniu dawnego Olsztyna). 'Na
wycieczce najbardziej podobało mi się Obserwatorium. Zobaczyliśmy tam
wiele urządzeń, których używał Mikołaj Kopernik. To była udana
wycieczka', podsumowała Zuzanna Kunda z klasy 4a.

Po spacerze olsztyńską starówką, którą od najpiękniejszej strony
pokazała nam pani przewodnik, udaliśmy się na obiad. Po energetycznym
posiłku nasz wesoły autokar wyruszył do Ełku.

Organizatorzy wycieczki: Katarzyna Cholewińska i Marlena Skutnik.
Opiekunowie: K. Cholewińska, M. Skutnik, Edyta Ostrowska, Jarosław
Andrzejewski.

16 files, last one added on May 28, 2013

Miłośnicy zwierząt z zerówki


DSCF1188.jpg

Miłośnicy zwierząt
W minionym tygodniu najmłodsze dzieci z kl. „0”a odwiedzili nietypowi goście. Nasi „zerówkowicze” wraz z mamami przynosili swoje zwierzątka domowe. Gościły u nas i te bardziej znane, jak chomiki, żółw wodno-lądowy, ale i te bardzo egzotyczne jak kameleon i jaszczurka agama. Właściciele zwierzątek chętnie opowiadali nam o zwyczajach swoich pupili, ale także o sposobie odżywiania się, opieki i pielęgnacji. Pozostałe dzieci wykazały się dużą delikatnością i troską w stosunku do zwierząt.
Dzięki tej niecodziennej lekcji dzieci dowiedziały się m.in., że kameleony, aby ugasić pragnienie spijają wodę ze zroszonych liści a żółwie wbrew przekonaniu wcale nie są takie powolne! Dużą ciekawostką były również wyjątkowo ruchome oczy kameleona i jego zmieniające kolor ubarwienie.
Tego typu zajęcia pozwoliły nam na bliższe poznanie różnych gatunków zwierząt i przypomnienie, że każde z nich potrzebuje dużo opieki i miłości.

5 files, last one added on May 26, 2013

Koniec roku szkolnego 2012/2013 klas trzecich liceum ogólnokształcącego


913297_10151600464186690_643599186_n.jpg

23 files, last one added on May 08, 2013

Wizyta przedszkolaków ełckich w naszej szkole


swiatelko.jpg

6 files, last one added on May 08, 2013

Konkurs - Chcę zdrowo żyć


SAM_2288.jpg

11 files, last one added on May 05, 2013

Mistrzostw Miasta Ełku Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych klas IV,V,VI


IMG_2453.JPG

5 files, last one added on May 05, 2013

Warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków


P4184750.jpg

18.04.2013 o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 odbyły się warsztaty dla rodziców 5 i 6 latków. Miały one na celu przekazanie rodzicom z jakimi umiejętnościami dzieci ukończą oddział zerowy i czego nauczą się w klasie I.
Oprócz wiedzy teoretycznej rodzice choć przez chwilę poczuli się jak dzieci. Ćwiczyli rysowanie po śladzie, kolorowanie, wycinanie.
Brali udział w ćwiczeniach rytmicznych i logorytmicznych.

Katarzyna Pietruszewska i Małgorzata Zdankowska

7 files, last one added on Apr 27, 2013

Go Green in Berlin - visiting Water Tower


44842_10151569238901690_77371699_n.jpg

9 files, last one added on Apr 18, 2013

Go Green in Berlin - cook for less


581794_10151528747106690_868776513_n.jpg

24 files, last one added on Apr 18, 2013

Dzień Otwarty


DSC09997.jpg

211 files, last one added on Apr 16, 2013

Targi Edukacyjne 2013


DSC09983.jpg

Dnia 06.04.2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku odbyły się XI Targi Edukacyjne, w których uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne o różnym profilu kształcenia. Pomagają one uczącej się młodzieży w zdobyciu wiarygodnej i wszechstronnej informacji o możliwościach dalszego kształcenia w istniejących szkołach średnich w Ełku. Przygotowując naszą szkolną ofertę edukacyjną na tegoroczne targi zwróciliśmy uwagę na indywidualne predyspozycje i zainteresowania przyszłych uczniów. Dlatego stoisko naszej szkoły prezentowało się bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, przyciągając uwagę wszystkich zwiedzających. Zaprezentowaliśmy swoje liczne sukcesy i osiągnięcia w nauce i sporcie oraz prowadzoną z powodzeniem współpracę międzynarodową, która we współczesnym kształceniu stwarza niepowtarzalną szansę wymiany doświadczeń. Interesująco przygotowana prezentacja multimedialna szkoły ukazała największe atuty naszej placówki i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający naszą wystawę mogli dowiedzieć się, że dysponujemy między innymi: wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, bogatą bazą środków dydaktycznych, programami komputerowymi dostosowanymi do potrzeb edukacyjnych szkoły, klasopracowniami, siłownią, odnowioną salą gimnastyczną, kompleksem sportowym „Orlik”, biblioteką wyposażoną w pozycje książkowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców, świetlicą szkolną oraz stołówką. Jednak najcenniejsze okazały się bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły, którzy byli najlepszym źródłem informacji o szkole w której uczą się i pomagali w podjęciu trafnego wyboru. Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz innych osób licznie przybyłych na tegoroczne targi.

Koordynatorem przygotowań wystawy była wicedyrektor szkoły: Pani Dorota Karpińska.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji szkoły to: Katarzyna Klimach i Jarosław Andrzejewski.

28 files, last one added on Apr 09, 2013

Edukacja teatralna - Deszczowa piosenka


DSCN1467.jpg

Dnia 11 kwietnia 2013 r. w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy, do Teatru Muzycznego Roma na musical „Deszczowa piosenka” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. W wycieczce brały udział klasy: 1B2, 2A, 2B2, 2D, 1C, 2B1, 3A, 3B, 6a. 6b.
Naszą wycieczkę w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Z punktu widokowego podziwialiśmy przestronność stadionu, jego architekturę i przez pewien czas czuliśmy się jak kibice. Byliśmy również świadkami wymiany murawy po meczu.
Następnie udaliśmy się do Teatru Roma, który po raz kolejny zachwycił nas własną inscenizacją musicalu. „Deszczowa piosenka” to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych na świecie. Nakręcona w 1952roku komedia należy do klasyki kina. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood, pod koniec lat 20. Jest to trudny okres przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Są w tym musicalu role, które wymagają najwyższego kunsztu, a aktorzy Teatru Roma zagrali je brawurowo. Atrakcją wieczoru i zarazem nowinką techniczną jest ulewny deszcz padający na scenie, w którego strugach wykonywany jest nieśmiertelny przebój „Singin’ In The Rain”. Efekt przygotowała doświadczona firma brytyjska wsławiona współpracą z najlepszymi scenami operowymi świata. Możemy podziwiać także orkiestrę grającą jak za złotych lat Hollywood, a przepiękne kostiumy, partie taneczne aktorów ze stepowaniem w roli głównej czynią ten spektakl widowiskowym jakiego jeszcze nie oglądano na polskiej scenie muzycznej. Musical zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Przekonaliśmy się, że Teatr Muzyczny Roma gwarantuje perfekcjonizm i z wielkim zniecierpliwieniem czekamy na następną propozycję dyrektora teatru.

Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach
Opiekunowie: Małgorzata Kosieradzka, Anna Rutkowska, ks. Sławomir Kudrawiec

9 files, last one added on Apr 18, 2013

Edukacja teatralna


DSC_0100.jpg

EDUKACJA TEATRALNA
W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH
w EŁKU

Mając na uwadze jedno z głównych zadań współczesnej szkoły jakim jest przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i wprowadzenie ich w zagadnienia związane z tym tematem, została powołana w naszej szkole edukacja teatralna. Wychodzi ona naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, ponieważ chętniej obcują oni ze sztuką wizualną niż ze słowem pisanym. W szeroko rozumianej edukacji nie powinno zatem zabraknąć kształcenia kulturalnego, w tym teatralnego. Bo to właśnie teatr wywiera silny wpływ na sferę uczuć i myśli odbiorcy, wymaga emocjonalnego i intelektualnego zaangażowania. W ten sposób uczniowie wzbogacają swoją wiedzę i słownictwo związane ze sztuką teatralną, stają się wrażliwi na odbiór słowa poetyckiego i utrwalają nawyki bywania w teatrze. Prowadzona edukacja teatralna w naszej szkole opiera się na założeniu, że dzięki jej realizacji rozwija się i wzbogaca kompetencje polonistyczne ucznia, przygotowuje się go do krytycznego i aktywnego odbioru sztuki oraz rozbudza się jego wyobraźnię. Nasi uczniowie szczególnie upodobali sobie musical, czyli formę teatralną łączącą muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Byliśmy w znanych, słynących ze wspaniałego repertuaru teatrach w Polsce: w Warszawie w Teatrze Współczesnym na „Moralności Pani Dulskiej”, Teatrze Roma na musicalach: „Nędznicy” i „Deszczowej Piosence”. Mieliśmy niebywałą okazję podziwiania wielkiego kunsztu aktorskiego i wokalnego artystów występujących w przedstawieniu operowym „Straszny Dwór” na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. W Teatrze im. Józefa Węgrzyna w Ełku oglądaliśmy „Zemstę” brawurowo zagraną przez ełckich artystów. Prowadzona edukacja teatralna w naszej szkole cieszy się coraz większą popularnością. Przed nami jeszcze wiele spektakli teatralnych stanowiących „ucztę dla naszej duszy”.
Nauczyciel prowadzący edukację teatralną: mgr Katarzyna Klimach

7 files, last one added on Apr 04, 2013

Klasa 4a SPS na Turnieju Piłki Siatkowej


voll_-27-.jpg

18 files, last one added on Apr 02, 2013

Dzień Samorządności - pierwszy dzień wiosny


ds_-51-.jpg

42 files, last one added on Apr 02, 2013

I Wiosenna Spartakiada o Puchar Prezydenta Miasta Ełku


DSC09859.jpg

142 files, last one added on Mar 28, 2013

Turniej Mini Legia Cup


P1000564.jpg

IV b na Mini Legia Cup

16 marca 2013 chłopcy z IV b zagrali w barwach UKS Rona 03 Ełk bardzo ciekawy turniej Mini Legia Cup. W meczach grupowych rywalizowali z bardzo silnymi Warszawskimi zespołami Varsovią i Legią. Mecze grupowe zakończyły się dwiema nieznacznymi porażkami kolejno z Varsovią 0:1 i Legią 0:2. Mecze były wyrównane i Rona potrafiła grać z tymi zespołami jak równy z równym. Turniej był podzielony na dwie grupy jak się okazało później grupa z ełcką Roną była dużo trudniejsza i bardziej wymagająca. Wszystkie zespoły z grupy „A” konsekwentnie wygrały mecze o miejsca. W meczu o 5 miejsce chłopcy z IV b zagrali z trzecim zespołem grupy „B” Bronią Radom. W tym meczu oprócz dobrej gry nasi chłopcy potrafili też zdobyć bramki i wygrać 2:0 (bramki: Filip i Dominik).
„ Mecze grupowe z Legią i Varsovią były bardzo ciekawe i wymagały od moich podopiecznych 100% koncentracji i zaangażowania. W tych spotkaniach pozytywne rzeczy to mimo zimy i treningach na hali nasza gra w warunkach zbliżonych do „normalnych” jest bardzo dobra, potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce i wymieniać podania mimo presingu przeciwnika. Stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe po swoich przemyślanych akcjach. Zawodnicy wprowadzani z „ławki” byli wartościowymi zmiennikami. A minusy to brak skuteczności i w paru sytuacjach niedokładność w podaniach otwierających drogę do bramki. Wynik jaki osiągnęliśmy nie jest najlepszy ale nie to jest najważniejsze teraz”- podsumował trener Dariusz Ryszkiewicz.
„Rozegraliśmy trzy mecze. Starcia w fazie grupowej z Varsovią i Roną były bardzo wymagające. Pierwszy raz spotkaliśmy sie na boisku z ełczanami, którzy zaprezentowali się bardzo ciekawie. W finale było już nieco łatwiej, co przełożyło się na ilość bramek” - podsumował turniej trener Legi 2002 Świerczewski (źródło: Legia.com)

8 files, last one added on Mar 22, 2013

Zagraniczni goście w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku


Zdjęcie275.jpg

W marcu bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych wraz z nauczycielami tradycyjnie integrowali się ze Szkołą Nr 3 im W.M. Usowa w Grodnie. W sobotę dnia 9 marca spotkaliśmy się w Ełckim Centrum Kultury podczas próby białoruskich artystów. Uczniowie udali się z gośćmi na spacer po mieście oraz zakupy. Takie wizyty stały się już tradycją, ponieważ ze szkołą w Grodnie nawiązaliśmy współpracę w 2010 roku. W latach 2011 oraz 2012 nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych wybrali się z wizytą do Grodna. Pierwsze spotkanie odbyło się celem nawiązania współpracy, natomiast w roku 2012 kadra nauczycielska towarzyszyła chórowi „Kontrapunkt” podczas festiwalu.
Przedstawiciele szkoły z Białorusi byli gośćmi Zespołu Szkół Samorządowych trzykrotnie. Każda wizyta była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, udoskonalania umiejętności posługiwania się językami obcymi i zacieśniania międzynarodowych kontaktów- nie tylko między gronem pedagogicznym, ale również uczniami, którzy zawsze chętnie biorą czynny udział w opiece nad zagranicznymi gośćmi. Serdeczne podziękowania składamy Pani Katarzynie Rydzewskiej za udostępnienie nam dwukrotne Kręgielni Rydzewski, aby młodzież mogła integrować się podczas zawodów bowlingowych.

M. Skutnik, E. Ostrowska, M. Kosieradzka

8 files, last one added on Mar 20, 2013

NAJPIĘKNIEJSZE PALMY WIELKANOCNE


4.jpg

Wybór najpiękniejszej palmy wielkanocnej jest jednym z elementów, odbywającego się co roku w naszym mieście „Jarmarku Kaziuka”. Nasza szkoła wraz z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna zorganizowała drugą już edycję konkursu „Palma Wielkanocna”, którego koordynatorem była p. Anna Kuczyńska. Podobnie jak w pierwszej edycji do konkursu przystąpiły dzieci z ełckich szkół i przedszkoli. Wykonane przez nie palmy oceniane były w dwóch kategoriach: indywidualna i grupowa. Z każdym rokiem pomysłowość oraz kunszt wykonania palm są na coraz wyższym poziomie. Najwięcej prac było wykonanych przez dzieci z przedszkoli. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu 7 marca w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych. Laureaci:
Kategoria indywidualna:
I Maja Kozłowska, 5 lat –Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Ełku
II Piotr Sulewski, 7 lat –Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Ełku
III Zuzanna Chmielewska, 6 lat – Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Ełku
Wyróżnienie: Lena Filiks, 6 lat – Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”
Kategoria grupowa:
I Szkoła Podstawowa nr 2 ( świetlica szkolna)
II Przedszkole Niepubliczne „Promyk” ( grupa Pszczółki)
III Szkoła Podstawowa nr 3 ( świetlica szkolna)

4 files, last one added on Mar 14, 2013

II Międzyszkolny Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej


sing_happy_-39-.jpg

6 marca 2013 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej 'Don't Worry, Sing Happy!'
W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników. Publiczność zgromadzona w ZSzS obejrzała i wysłuchała 23 występy konkursowiczów ze szkół podstawowych. 17 piosenek wykonali uczniowie gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych. Młodzi artyści reprezentowali nie tylko ełckie szkoły. Pojawili się uczniowie z Pisza, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun i Prostek.
Konkurs patronatem objął Prezydent Miasta Ełku, pan Tomasz Andrukiewicz.
Wschodzące gwiazdy sceny muzycznej oceniało profesjonalne jury w składzie: Marcin Pyciak (instrumentalista, kompozytor, wokalista, artysta znany od lat z ełckiej sceny muzycznej), Janusz Garlicki
(członek znanego zespołu NAZIR, instrumentalista, muzyk) oraz Tomasz Dorf (instrumentalista, nauczyciel muzyki, członek zespołu Diwers). Jury oceniało słuch muzyczny, walory głosowe, dykcję, interpretację utworu oraz dobór repertuaru. Nad poprawnością językową czuwały organizatorki konkursu: nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku: Marlena Skutnik i Katarzyna Cybulska-Buźniak.
I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa zajęła Natalia Albo ze Szkoły Sportowej nr 6 w Ełku, która wykonała piosenkę 'Baby, Baby' zespołu Blue Cafe. II miejsce przyznano Zuzannie Miakinin ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. Zuzanna zaśpiewała 'I Won?t Give Up' Jasona Mraz. III miejsce zajęła Katarzyna Wesołowska, również uczennica SP 4 w Ełku ? z piosenką 'Hometown Glory'. Wyróżnienie otrzymały Milena Worm, reprezentantka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej za 'My Road' zespołu
Blue Cafe i przebojowa Aleksandra Chrystuk z SP 3 w Ełku z piosenką 'I'm Alive' Celine Dion.
Najlepszą wokalistką w kategorii Gimnazjum i Szkoły Ponad Gimnazjalne okazała się Karolina Pisowacka z gimnazjum w Prostkach - zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu z 2012 r. Tym razem szczęście Karolinie przyniosła 'Euphoria' z repertuaru Loreen. II miejsce zajęła Paulina Tyszka z Gimnazjum nr 2 w Ełku wykonując 'Girl With One Eye' Florence And The Machine. III miejsce ex aequo zajęły uczennice z Gimnazjum nr 2 w Ełku: Natalia Choma z 'If You Don?t know Me By Now', Simply Red i Klaudia Mużyło z 'Promise Me', Beverly Craven. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano zespołowi ROMBSOX z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku i Patrykowi Waszkiewiczowi z Gimnazjum nr 3 w Ełku.
Nagrodę publiczności otrzymał zespół ROMBSOX z ZSzS w Ełku po wykonaniu piosenki 'Dumb Ways To Die', Tangerine Kitty.
Główną nagrodą w obu kategoriach wiekowych były pamiątkowe puchary, karnety na nagranie piosenki w profesjonalnym studio nagrań, kupony na zakupy w sklepie muzycznym MusicMan w Ełku, książki, słowniki i liczne gadżety ufundowane przez sponsorów: Urząd Miasta Ełk, wydawnictwo Macmillan i Oxford, księgarnię językową Bookland, zespół Diwers i Multimedia Ełk. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
II edycja konkursu wniosła mnóstwo emocji w serca młodych wokalistów i oglądającej ich publiczności. Miejmy nadzieję, że spotkamy się ponownie już za rok dzieląc się ogromną dawką pozytywnej, muzycznej energii. A tymczasem: 'Don't Worry, Sing Happy!'.

Marlena Skutnik

39 files, last one added on Mar 14, 2013

Walentynki


BeFunky_Picture.jpg

W tym roku Św. Walenty odwiedził Zespół Szkół Samorządowych z małym
wyprzedzeniem. Uczniowie Szkoły Podstawowej bawili się na Dyskotece
Walentynkowej już 12 lutego
Imprezę przygotowali i prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego
Liceum Ogólnokształcącego. O oprawę muzyczną zadbali: Mateusz Kurza,
Maciek Niedźwiecki i Kamil Lipiński .... a konkursy i zabawy
zorganizowały i przeprowadziły Natalia Sternik i Patrycja Mioduszewska. Po demokratycznych wyborach królem Balu został Patryk Rowiński z kl. 6a.
Na królową wybrano Natalię Safiejko z kl. 4a.
kolejna taka impreza .... już za rok

SU LO

34 files, last one added on Feb 28, 2013

Każdy jest ważny


P1030885.jpg

Zespół Szkół Samorządowych Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku nadal realizuje zajęcia Projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” ,,Każdy jest ważny”.

Przypominamy projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem ogólnym projektu jest wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I-III szkół podstawowych, zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami i możliwościami tych uczniów w okresie:

marzec 2012 – czerwiec 2013.

W roku szkolnym 2012 – 2013 zajęcia są prowadzone w ośmiu grupach.
Do projektu po uprzednio przeprowadzonej diagnozie zostali zakwalifikowani uczniowie ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniowie szczególnie uzdolnieni.

W trakcie realizacji projektu ,, Każdy jest ważny” szkoła pozyskała nowe pomoce dydaktyczne, które pozwalają na uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

Koordynator Projektu ,, Każdy jest ważny” mgr Jolanta Gutowska

79 files, last one added on Feb 17, 2013

Wyjazd na narty


DSCN1270.jpg

26 files, last one added on Feb 11, 2013

Dzień babci i dziadka


P1040528.jpg

Dzień Babci i Dziadka
Tradycyjnie już w styczniu organizujemy w naszej szkole uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość udała się nadzwyczajnie. Występy uczniów klas 0 – III poruszyły serca babć i dziadków, którzy licznie przybyli aby podziwiać swoje pociechy w roli artystów. Wszystkim dzieciom dziękujemy, a babciom i dziadkom życzymy długiego i szczęśliwego życia.

58 files, last one added on Feb 11, 2013

62 albums on 3 page(s) 1

Rok szkolny 2011/2012
36 776
Konkurs poezji


DSC07629.JPG

Międzyszkolny Konkurs Literacki „I Ty możesz zostać poetą”

Dnia 25 czerwca 2012r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „I Ty możesz zostać poetą”. Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 6, p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska. Nadesłano 19 utworów literackich o różnej tematyce.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce- Katarzyna Grajewska ze Szkoły Podstawowej Nr 6
II miejsce- Jakub Stolarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich
III miejsce- Karolina Bielecka ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich
Wyróżnienia: Natalia Kossakowska- Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, Joanna Babińska- Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ełku.
Laureaci konkursu otrzymali interesujące książki i drobne upominki. Po uroczystym wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili zebranych gości (rodziców i uczniów) na drobny poczęstunek.

Opracowały: Jolanta Rynkowska
Hanna Tyszko

11 files, last one added on Jun 27, 2012

Wizyta w wodociągach


IMGP1672.JPG

24 files, last one added on Jun 26, 2012

Białowieża


100_2335.JPG

29 files, last one added on Jun 26, 2012

Przegląd piosenki „NA LUDOWĄ NUTĘ”


148.jpg

Przegląd piosenki „NA LUDOWĄ NUTĘ”

W dniu 12 czerwca 2012r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny przegląd piosenki „Na ludową nutę”, zorganizowany przez panią Annę Kuczyńską. Celem konkursu była popularyzacja śpiewu związanego z folklorem i tradycjami Polski. Do konkursu przystąpiły dzieci z ełckich szkół i przedszkoli w wieku od 5 do 10 lat ( Zespół Szkół Samorządowych, SP nr 5, SP nr 9, Miejskie Przedszkole Mali Odkrywcy, Przedszkole Niepubliczne Jedyneczka). Uczestnicy przeglądu wykonali piosenki i przyśpiewki biesiadne z dowolnym akompaniamentem. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Były piękne, kolorowe stroje folkowe, dobra zabawa i uśmiech na dziecięcych twarzach. Jury w składzie: pan Wojciech Wrona - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kalinowie oraz pan Daniel Szejda – instruktor do spraw muzyki w ECK, wyłoniło zwycięzców konkursu, przyznając trzy równoległe miejsca pierwsze: SP nr 5- Zespół „Pofajdoki” z utworem „Kendy ty Jasieńku pojedziesz” , opiekun – p. Grażyna Czubacka; ZSzS – Adelina Dziemidow z utworem „W lesie, co jest blisko sadu”, opiekun p. Jolanta Gutowska; SP nr 9 – Liwia Charlotte Pacholska z piosenką „ Słońce się zniżyło”, opiekun p. Anna Lachowicz. Jury przyznało też dwa wyróżnienia: zespołowi Tańczące Piąteczki ( SP nr 5) z utworem „Hej z góry, z góry jada mazury”, opiekun p. Małgorzata Popielarz oraz Zuzannie Buchnowskiej z przedszkola Jedyneczka za utwór „ Gdybym ja wiedziała”, opiekun p. Anna Lachowicz.
Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki a zwycięzcy nagrody główne ufundowane przez hurtownię „Kajo” w Ełku, Zakład Cukierniczy Michał oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Ełk.

13 files, last one added on Jun 18, 2012

Bezkrwawe Safari


safari_-27-.jpg

10 files, last one added on Jun 18, 2012

Igrzyska Przedszkolaków


P6134328.JPG

21 files, last one added on Jun 16, 2012

Wizyta w Grodnie


Grodno_2012_-75-.jpg

23 files, last one added on Jun 11, 2012

Festyn rodzinny 2012


DSCF2308.JPG

34 files, last one added on May 27, 2012

SP6 w Centrum Nauki Kopernika


Obraz_032.jpg

9 files, last one added on May 16, 2012

Wizyta w PPSP


wizyta_u_strazakow_-39-.jpg

21 files, last one added on May 12, 2012

Wycieczka do Wa-wy


DSCN0052.jpg

10 files, last one added on May 01, 2012

Wiosna w ZSS Ełk


DO_SP6_-52-.jpg

14 files, last one added on May 01, 2012

Targi szkół 2012


DSC08867.JPG

9 files, last one added on Apr 26, 2012

Oziersk-Ełk


DSC08402.JPG

W środę 14 marca 2012r. odbyło się spotkanie dzieci klas 4 - 5, z dziećmi z Ozierska z Rosji. Spotkanie zorganizowane zostało w naszej szkole i rozpoczęło się występami naszych uczniów na sali gimnastycznej. Potem wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach sportowo - integracyjnych. Na koniec dzieci zostały podzielone na grupy i rozeszły się po szkole gdzie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w różnych ciekawych zajęciach.

24 files, last one added on Mar 19, 2012

Występy Oziersk


DSC08487.JPG

24 files, last one added on Mar 19, 2012

Rekolekcje w ZSS


DSC08337.JPG

14 marca 2012 roku gościliśmy w naszej szkole zespół "Effata" z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Pierwsze spotkanie odbyło się z naszymi najmłodszymi uczniami z klas O-VI. Atmosfera była gorąca a piosenki o Bogu rozgrzały uczniów do czerwoności. Po krótkiej przerwie klerycy zagrali dla uczniów klas ponadgimnazjalnych nieco ostrzejsze rytmy, w które wpletli świadectwo jednego z kleryków oraz scenkę o niebezpieczeństwach czyhających na młodego człowieka w jego wyborach życiowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania.
Ks. Sławomir Kudrawiec

15 files, last one added on Mar 14, 2012

'Don't Worry, Sing Happy!'


sing_happy_-81-001.jpg

W czwartek 8 marca 2012 w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbył się I Konkurs Optymistycznej Piosenki Angielskiej, ‘Don’t Worry, Sing Happy!’
Udział w konkursie wzięli uczniowe ze szkół podstawowych oraz utalentowani wokalnie gimnazjaliści z Ełku i okolic.
Jurorzy oceniali słuch muzyczny konkursowiczów, walory głosowe, poprawność językową, interpretację oraz dobór repertuaru. Młodzi wokaliści i wokalistki mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed jury w składzie: Piotr Karpienia (finalista programu ‘Mam Talent’, wokalista i gitarzysta), Krzysztof Laszkowski (wokalista zespołu Sandaless), Tomasz Dorf (instrumentalista, członek zespołu Diwers) oraz Katarzyna Cybulska-Buźniak i Marlena Skutnik (nauczycielki języka angielskiego w ZSzS w Ełku oraz organizatorki konkursu).
Przyznano dwa pierwsze miejsca: w kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W pierwszej kategorii zwyciężyła Klaudia Mużyło ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku, która wykonała piosenkę z repertuaru Celine Dion, ‘My Heart Will Go On’. Drugie miejsce zajęła Marta Merska ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Prostkach, która zaśpiewała ‘I Have Nothing’, niezapomnianej Whitney Houston. Trzecią nagrodę otrzymał Oskar Choruży z Zespołu Szkół Samorządowych w Woszczelach, który brawurowo wykonał ‘Uptown Girl’, Billy Joel’a.
W kategorii gimnazjum bezkonkurencyjna okazała się Karolina Pisowacka z Publicznego Gimnazjum w Prostkach, która urzekła jury i słuchaczy zgromadzonych w ZSzS zdobywając również Nagrodę Publiczności. Karolina zaśpiewała ‘Titanium’ Davida Guetta. Drugie miejsce na podium zajęła Patrycja Januszkiewicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Woszczelach z piosenką ‘Chasing Pavements’, Adele. Trzecią nagrodę zdobyła Anna Zyzik z Gimnazjum im Adama Mickiewicza w Orzyszu. Ania wykonała utwór ‘Make Me Wanna Die’, The Pretty Reckless przy akompaniamencie Joanny Jabłońskiej.
Zwycięzcy otrzymali Puchar ZSzS w Ełku oraz nagrody w postaci kuponów na nagranie piosenki w profesjonalnym studio nagraniowych od Studio Kenomovia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których sponsorami byli Wydawnictwo MacMillan, Wydawnictwo Longman, Multimedia Polska oraz prezydent miasta Ełk, Pan Tomasz Andrukiewicz.
O oprawę graficzną zadbała pani Iwona Jastrzębska, a foto-relację zawdzięczamy Gabrieli Pogroszewskiej z kl. III B.
Publiczność zgromadzona tego dnia w Zespole Szkół Samorządowych nagradzała stremowanych młodych artystów gromkimi brawami. Konkurs odbył się w prawdziwie optymistycznej atmosferze - zgodnie z hasłem: 'Don't Worry, Sing Happy!'
Marlena Skutnik & Katarzyna Cybulska-Buźniak.

32 files, last one added on Mar 13, 2012

Akcja krwiodawstwo


Scan10.jpg

9 files, last one added on Mar 05, 2012

Szkoła Nowych Technologii


DSC08246.jpg

W dniu 29 lutego 2012 r. w naszej szkole przedstawiciele firm Microsoft i WSiP przeprowadzili szkolenie uczniów w ramach projektu <b>Szkoła Nowych Technologii</b>. Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:

· programowanie urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone – podczas zajęć trenerzy przedstawili uczniom najnowszy mobilny system operacyjny oraz pokazali jak łatwo i szybko stworzyć swoją własną aplikację mobilną oraz w jaki sposób można na niej zarobić,

· tworzenie rozwiązań webowych przy użyciu HTML5 – podczas zajęć trenerzy przyblizyli najnowszą technologię do tworzenia rozwiązań internetowych oraz pokazali, w jaki sposób każdy może sam stworzyć atrakcyjną graficznie aplikacje przy użyciu HTML5,

· tworzenie stron internetowych – podczas zajęć trenerzy przedstawili narzędzia przy pomocy, których uczniowie w łatwy i szybki sposób będą mogli stworzyć własną stronę internetową,

· programowanie kontrolera Kinect – podczas zajęć trenerzy przedstawili uczniom najnowszy kontroler, który wykorzystując ruchy człowieka pozwala na interakcje z komputerem,

· Usługi Windows Live – podczas zajęć trenerzy przedstawili uczniom, w jaki sposób korzystać z usług Windows Live w szczególności z pamięci sieciowej SkyDrive, konta emailowego Hotmail, narzędzi do tworzenia filmów Windows MovieMaker oraz wielu innych funkcji.

Wsród uczniów największe zainteresowanie wywołał temat 1 dotyczący programowania urządzeń mobilnych.

7 files, last one added on Mar 01, 2012

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Brzechwy


DSC07397.JPG

„Szpak umiał mówić trzy słowa,
że najmądrzejsza jest sowa”
Jan Brzechwa

Dnia 9 lutego 2012. w Centrum Ekologicznym przy ulicy Parkowej 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Brzechwy. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej nr6, p. Hanna Tyszko
i p. Jolanta Rynkowska. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas III i IV z następujących szkół: SPnr2, SP nr3, SP nr6, SP nr7, SP9 oraz SP w Mrozach Wielkich i SP w Nowej Wsi Ełckiej. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, wytypowanych w eliminacjach szkolnych, wyjątkiem była SP nr7, z której do konkursu przystąpiło jedno dziecko. Łącznie w konkursie wzięło udział 13 uczniów.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodziły panie: Katarzyna Budzejko i Monika Makowska aktorki, tancerki Ełckiego Teatru Tańca.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 11:00 w CE, w którym zgromadzili się uczniowie wraz z opiekunami, członkowie komisji oraz publiczność.
Uczestnicy zaprezentowali poezję i prozę Jana Brzechwy.
Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
I miejsce- uczennica klasy IVb ze SP nr9 Oliwia Kruszewska, wiersz „Grzyby”,
II miejsce- uczennica klasy IV ze SP w Nowej Wsi Ełckiej Milena Worm z wierszem „Kaczki”
III miejsce- uczennica klasy IVa ze SP nr6 Julia Jurkowska, wiersz „Kłamczucha”.
Wyróżnienia komisja przyznała następującym uczestnikom:
SP nr2- Sandra Długołęcka klasa IVa, wiersz „Ryby, żaby i rak”,
SP nr6- Paulina Cholewińska klasa IIIb, wiersz „Foka”,
SP nr7- Błażej Makar klasa IIIa, wiersz „Żuraw i czapla”,
SP w Mrozach Wielkich- Klaudia Zapolski klasa IV, fragment „Akademii Pana Kleksa”
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a laureaci konkursu interesujące książki.
W trakcie pracy komisji konkursowej organizatorzy zaprosili na drobny poczęstunek.
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

Sponsorzy:
Caritas Diecezji Ełckiej
Motozbyt Ełk

35 files, last one added on Feb 13, 2012

Zimowisko


ferie_2012_-56-.jpg

73 files, last one added on Feb 01, 2012

Wigilia w szkole podstawowej


DSC02993.jpg

Niezwykły wieczór w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku.

Okres świat Bożego Narodzenia to czas szczególny, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy najlepsze życzenia łamiąc się opłatkiem.
20 grudnia 2011r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez p. Grażynę Syrwid – Paszkowską. Wieczorne, uroczyste spotkanie w sali lekcyjnej rozpoczęły Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów z klasy III a. W tej miłej i tajemniczej atmosferze było dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólne śpiewanie pięknych, polskich kolęd i degustacja świątecznych potraw. Największym powodzeniem cieszyły się pierniczki w różnych kształtach wykonane i wypieczone przez dzieci oraz wigilijny kompot. Przybyli na spotkanie rodzice i dziadkowie wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy, a uczeń Jakub Łochowski przepięknie zagrał na akordeonie „Lulajże Jezuniu”. W podniosłej atmosferze szybko upłynął wieczór kultywowania polskich tradycji związanych ze świętem Bożego Narodzenia.
Wszystkim dziękuję za pomoc, udział w spotkaniu i życzę, aby takich chwil w życiu było jak najwięcej.
Grażyna Syrwid - Paszkowska

12 files, last one added on Dec 22, 2011

Relaks po lekcjach


DSC07942.JPG

RELAKS PO LEKCJACH
Na początku października w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku powstało
koło origami, prowadzone przez panią Grażynę Buksińską. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas IV, V i VI, gdzie uczą pod profesjonalnym okiem sztuki składania papieru.
Podczas zajęć dzieci nauczyły się składać wiele ciekawych figur .
Na uwagę zasługują piłka Izabeli, sześcian czy choinka. Z upływem czasu uczestnicy tych zajęć z modułów składali coraz trudniejsze bryły.
Zajęcia te cieszą się wyjątkowym powodzeniem wśród uczniów, ponieważ uczą one zamiany zwykłego papieru w wyjątkowe figury
,kształtują wyobraźnię, są miejscem wyciszenia, cierpliwości i szczególnego skupienia.
Na ostatnich zajęciach nasze bryły zamieniły się w ozdoby choinkowe i zawisły na zielonym drzewku w klasie.
Aleksandra Wesołowska kl.Va

6 files, last one added on Dec 22, 2011

Mikołajki


DSC07916.JPG

Mikołaj o nas nie zapomniał!!!

Już od rana w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku gościliśmy Mikołaja ze Śnieżynkami. Każdy uczeń dostał coś słodkiego. Nasz gość nie zapomniał też o nauczycielach! Ci ostatni dziwili się, że tak dużo uczniów ma na sobie czerwone ubranie. Ale czego się nie robi, żeby nie być pytanym!
Najmłodsi uczniowie mieli jeszcze inne atrakcje. Część uczniów z klasy Ia i IVa pojechała na wycieczkę do radia Bayer.fm, gdzie wzięli udział w specjalnej audycji poświęconej mikołajkowym tradycjom. Przeczytali również listy do Sw. Mikołaja. Mamy nadzieję, że te wiadomości dotrą na czas i dzieci dostaną wymarzone prezenty!
Pozostałe dzieci z klas O-III Szkoły Podstawowej nr 6 udały się do ECK na film „ Kubusiowe przygody”. Miłą niespodzianką było to, że i tam czekał na dzieci Mikołaj z pomocnikami! To był naprawdę miły dzień!!!

13 files, last one added on Dec 07, 2011

Dzień otwarty


dzien_otwarty_3_12_2011__-66-.jpg

W sobotę 3 grudnia 2011, w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku miał miejsce Dzień Otwarty. Już od godziny 10:00 rano wszyscy zainteresowani goście mieli możliwość przyjść do szkoły i obejrzeć występy uczniów i uczennic szkoły podstawowej. Dziewczęta z klas V i VI zaprezentowały układy taneczno-gimnastyczne przygotowane przez panią Katarzynę Klimach. Występy młodszych uczennic, z klas I - IV przygotowała pani Helena Borowa. Publiczność bawiła się znakomicie i nagrodziła wszystkie artystki gromkimi brawami.
Po części artystycznej zgromadzeni w szkole rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli zwiedzić całą szkołę, wziąć udział w zajęciach malowania gipsowych figurek i robienia origami, a także obejrzeć trening tenisa stołowego i podziwiać ozdoby, oryginalne choinki i kartki świąteczne przygotowane przez uczniów pod pilnym okiem pani Iwony Jastrzębskiej i pani Anny Kuczyńskiej.
Sobotni Dzień Otwarty w Samorządówce do wstęp do kolejnych spotkań, które będą odbywały się w szkole przy ulicy Suwalskiej 15 przez kolejne 3 soboty grudnia w godzinach 10:00 - 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat do wspólnej zabawy :-)

32 files, last one added on Dec 04, 2011

Turniej siatkówki - Gołdap 2011


20111130167.jpg

Z wielką radością pragnę poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w piłkę siatkową dziewcząt zdobyła mistrzostwo Powiatu Ełckiego, a następnie zdobyła wicemistrzostwo Rejonu VI i awansowała do półfinału Mistrzostw Województwa. W zawodach o Mistrzostwo Powiatu Ełckiego, które odbyły się 18.11.2011r. nasze siatkarki pokonały w grupie ZS nr 6 (2-0) oraz ZS nr 3 (2-0) i w półfinale spotkały się z drużyną I LO, którą po zaciętym pojedynku pokonały 2 - 1. W spotkaniu finałowym ZSS zmierzył się z zespołem ZS nr 2. Mecz był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Pierwszego seta "nasze złotka" rozstrzygnęły na swoją korzyść, jednak w kolejnym secie doznały porażki. Set decydujący przebiegał pod naszą kontrolą, od początku dziewczęta utrzymały prowadzenie zwyciężając 15:11, a całe spotkanie 2:1. Turniej o Mistrzostwo Rejonu VI, odbył się 30.11.2011r w Gołdapi i przebiegał systemem „każdy z każdym” . W spotkaniu decydującym o I miejscu w turnieju ZSS zmierzył się ze zwycięzcami z poprzedniego roku z II LO z Giżycka. W pierwszym secie po piętnastu minutach dziewczęta z II LO Giżycko cieszyły się z gładko wygranego seta do 11. W drugim secie nasze siatkarki zrewanżowały się rozstrzygając go na swoją korzyść do 22. Trzeci set był bardzo wyrównany jednak końcówka należała do licealistek z Giżycka, wygrały go do 11. Klasyfikacja drużyn w Mistrzostwach Rejonu VI I - miejsce II LO Giżycko – awans do półfinału województwa II - Zespół Szkół Samorządowych – awans do półfinału województwa III - LO Olecko IV - LO Gołdap Skład drużyny: Gręś Paulina, Karpuk Anna, Kucharczyk Emilia, Kiełczewska Monika, Szaraniec Sandra, Grzegorczyk Sylwia, Gręś Kamila, Odolecka Martyna, Sternik Natalia Serdecznie gratulujemy uzyskanych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek!!!!!!!!!!!!!!!

24 files, last one added on Dec 21, 2011

Otrzęsiny 2011


DSC07223.JPG

21 files, last one added on Sep 30, 2011

Krupin kl 6b


Krupin_September2011_-2-.jpg

14 files, last one added on Sep 30, 2011

Pielgrzymka 2011


ORLEN_dla_Agnieszki_113.jpg

43 files, last one added on Oct 08, 2011

Wizyta w sądzie


court_-1-.jpg

6 files, last one added on Oct 08, 2011

36 albums on 2 page(s) 1

Rok szkolny 2010/2011
31 1378
Otrzęsiny klas pierwszych LO - Szeligi, 10 września 2010


DSC05233.jpg

106 files, last one added on Sep 17, 2010

Pielgrzymka na Jasną Górę


PICT8063.JPG

52 files, last one added on Oct 10, 2010

Ślubowanie klas I SP


PICT8148.JPG

61 files, last one added on Oct 13, 2010

Plener I


DSC01576.JPG

33 files, last one added on Oct 19, 2010

Kolejna wizyta gości z Grodna


DSC01642.JPG

13 files, last one added on Nov 16, 2010

Turniej koszykówki dziewcząt 09.11.2010r.


20101109202.jpg

4 files, last one added on Nov 17, 2010

Otwarte Mistrzostwa Ełku w Tenisie Stołowym


100_2633.JPG

20 files, last one added on Nov 30, 2010

Promocja zdrowia


DSC05490.JPG

36 files, last one added on Nov 22, 2010

Piłka siatkowa w naszej szkole


20101207241.jpg

9 files, last one added on Dec 17, 2010

Jasełka 2010


DSC05573-1.JPG

22 files, last one added on Dec 22, 2010

Karnawał 2011


DSC05780.JPG

36 files, last one added on Jan 11, 2011

3 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza


DSC06360.jpg

Dnia 13 stycznia 2011r. w Centrum Ekologicznym przy ulicy Parkowej 2 odbył się
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 6, p. Hanna Tyszko
i p. Jolanta Rynkowska. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w Ełku z klas IV-VI. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów, wyjątkiem była SP nr7, z której do konkursu przystąpiło dwoje dzieci.
Do konkursu została powołana komisja, w skład której wchodzili: pan Piotr Witaszczyk- Kierownik Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk” oraz Ełckiego Teatru Tańca
i pan Krzysztof Murzyn- aktor i solista Ełckiego Teatru Tańca. Konkurs rozpoczął się
o godzinie 11:00 w CE, w którym zgromadzili się uczniowie wraz z opiekunami, członkowie komisji oraz publiczność.
Uczestnicy zaprezentowali różnorodną twórczość Adama Mickiewicza.
Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
I miejsce- uczennica klasy IVa ze SP nr7 Zuzanna Cwalina
II miejsce- uczennica klasy VIa ze SPnr 7 Paulina Mroziewska
III miejsce- uczeń klasy Va ze SP nr 9 Tomasz Staniszewski
Uczniowie wyróżnieni:
SP nr 2 uczeń klasy VI f Szymon Rosiński
SP nr 6 uczennica klasy VI b Kinga Ciszewska
SP nr 6 uczeń klasy VI b Alan Kotowski
Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a laureaci konkursu interesujące książki
i gadżety. W trakcie pracy komisji konkursowej organizatorzy zaprosili na drobny poczęstunek.
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

10 files, last one added on Jan 19, 2011

Nasze Pasje - Ewelina Koniecko


DSCN0216.jpg

15 files, last one added on Jan 19, 2011

Zimowisko 2011


PICT8235.JPG

89 files, last one added on Jan 26, 2011

Dzień Babci i Dziadka


DSC05940.jpg

72 files, last one added on Jan 26, 2011

I Międzyszkolny Turniej Wiedzy o UK & USA


Turniej__2011_-200-.jpg

53 files, last one added on Jan 28, 2011

Mecz nauczyciele - uczniowie (2:1) z okazji Walentynek


DSC06161.jpg

39 files, last one added on Feb 15, 2011

Konkurs ortograficzny klas 2-3 SP


DSC06163.jpg

5 files, last one added on Feb 23, 2011

Spotkania z muzyką


DSC06185-1.JPG

22 files, last one added on Feb 24, 2011

Goście z Grodna wiosną


DSC06268.JPG

17 files, last one added on Mar 09, 2011

Zawody MOSiR


IMG_1046-1.jpg

24 files, last one added on Mar 14, 2011

Wiosenny turniej piłki siatkowej


DSC06443.JPG

25 files, last one added on Mar 28, 2011

Wizyta biskupa


DSC06589.JPG

38 files, last one added on Apr 18, 2011

Dni otwarte 2011


DSCN6001.JPG

66 files, last one added on Apr 18, 2011

Maturzyści 2011


DSC06689.JPG

45 files, last one added on Apr 28, 2011

Targi 2011


DSC06643.JPG

10 files, last one added on Apr 29, 2011

Litwa2011


PICT8342.JPG

24 files, last one added on Jun 04, 2011

Nasze pasje


DSCN2255.JPG

15 files, last one added on Jun 20, 2011

Panel koleżeński "Szkoła ucząca się", 8 czerwca


Obraz_139.jpg

168 files, last one added on Jun 21, 2011

Mamo Tato baw się z nami


DSC06954.JPG

200 files, last one added on Jun 20, 2011

31 albums on 2 page(s) 1

rok szkolny 2009/2010
17 876
Salon Maturzystów, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn, 16 września 2009


100_1492.jpg

Dnia 16 września 2009 roku uczniowie klas trzecich liceum wzięli udział w Olsztyńskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez czasopismo Perspektywy oraz Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i policealnych z naszego regionu. Ciekawym przeżyciem był zapewne także udział w uroczystej inauguracji Salonu. Można było na żywo zobaczyć i posłuchać między innymi wiceministra edukacji narodowej pana Zbigniewa Włodkowskiego i dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pana Krzysztofa Konarzewskiego. Ważnym elementem spotkania w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego był wykład pani Agaty Siwik, eksperta Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z zakresu matematyki, która starała się przekonać tegorocznych maturzystów, że nie taki diabeł straszny jak go malują i matura z matematyki wcale nie jest taka trudna. Ale to się okaże w maju….

64 files, last one added on Sep 19, 2009

Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę, 6-10 października


100_1750.jpg

W dniach 06.10 – 10.10.2009 r. maturzyści uczestniczyli w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły zwiedzili ponadto Kraków, Zakopane, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice i Oświęcim.
Po całonocnej podróży na południe Polski w środę 07.10.2009 r. maturzyści odwiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a następnie zwiedzili Wawel i Starówkę ze słynnymi Sukiennicami, które niestety są remontowane. Można jednak było sfotografować się w towarzystwie stojącego na krakowskim Rynku Adama Mickiewicza.
W czwartek 08.10.2009 r., zgodnie z harmonogramem wycieczki, odbyła się msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, a następnie wszyscy pod opieką bardzo sympatycznej pani przewodnik przespacerowali się trasą po Dolinie Kościeliskiej. Dodatkową atrakcją wyjścia w góry była wizyta w Jaskini Mroźnej, w której naprawdę było zimno. Po południu uczniowie mogli zrobić zakupy na straganach na słynnych Krupówkach albo, co udało się nielicznym, sfotografować się z Adamem Małyszem pod Wielką Krokwią.

275 files, last one added on Oct 11, 2009

Pielgrzymka (2) klas maturalnych na Jasną Górę, 6-10 października


PICT7564.JPG

Piątek 09.10.2009 r. rozpoczął się od wizyty w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, do którego tak często pielgrzymował papież Jan Paweł II. Wędrując szlakiem papieskim, maturzyści odwiedzili także Wadowice, a w nich dom rodzinny Karola Wojtyły i Papieską Bazylikę pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Nie zabrakło oczywiści słynnych papieskich kremówek, które trzeba było zjeść przed wejściem do autokarów.
Kolejnym przystankiem na drodze do Częstochowy był Oświęcim, a właściwie Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau.
Końcowym etapem piątkowej podróży była Jasna Góra, gdzie maturzyści uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej na wałach oraz uroczystej Eucharystii odprawianej specjalnie w ich intencji.
Zmęczeni trudami podróży wszyscy wrócili do domu w sobotę 10.10.2009 r.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Teresa Cywka, p. Małgorzata A. Kosieradzka, p. Teresa G. Gorajewska. p. Arkadiusz Bobrowski, p. Zygmunt Sikorski i ks. Sławomir Cimochowski. Całość zorganizowała p. Teresa Cywka, której należą się szczególne słowa uznania i podziękowania.

34 files, last one added on Oct 13, 2009

Ślubowanie klas pierwszych 2009/2010


DSC04009.JPG

82 files, last one added on Oct 18, 2009

Plener koła foto wrzesień 2009


PICT7515.JPG

80 files, last one added on Oct 19, 2009

Mikołajki 2009


DSC04186.JPG

10 files, last one added on Dec 09, 2009

Plener koła foto grudzień 2009


IMG_0299.JPG

26 files, last one added on Dec 17, 2009

Przekazanie sali gimnastycznej


DSC04406.JPG

74 files, last one added on Jan 21, 2010

II Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicz


DSC04857.jpg

Dnia 15 lutego 2010r. w CE przy ul. Parkowej 2 w Ełku odbył się po raz drugi Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicza skierowany do uczniów klas 4 – 6.
Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe (po 3 uczestników) z terenu miasta Ełk.
Organizatorami konkursu były nauczycielki SP nr 6 p. Hanna Tyszko i p. Jolanta Rynkowska.
Komisja w składzie pan Piotr Witaszczyk i pan Wojciech Wyłuda wyłoniła laureatów:
I miejsce Alicja Polakowska SP nr 4
II miejsce Edyta Gierasimiuk SP nr 2
III miejsce Paulina Mroziewska SP nr 7
Wyróżniono:
Paulinę Kuczkowską SP nr 2
Piotra Drzymkowskiego SP nr 3
Dominikę Pabich SP nr 4
Rafała Królikowskiego SP nr 5
Kingę Ciszewską SP nr 6
Agatę Dziekońską SP nr 9
Konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.

13 files, last one added on Feb 23, 2010

Zimowisko 2010


DSC04514.JPG

62 files, last one added on Jan 28, 2010

Akcja - pomoc zwierzętom


DSC04608.jpg

5 files, last one added on Mar 05, 2010

Plakat


DSC04706-1.JPG

7 files, last one added on Mar 11, 2010

Bezpieczny Internet


SDC10070.jpg

Policjanci podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, zorganizowanego 10.03.2010 r. w naszej szkole uświadomili młodym internautom, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Celem działań było zwrócenie uwagi, że postęp w rozwoju nowoczesnych technologii, oprócz pozytywnych aspektów, wiąże się także z powstawaniem zagrożeń, których ofiarami stają się coraz częściej młodsi internauci. Dlatego tak ważną rolę policjanci przypisują edukacji dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Z tej okazji zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. Policjanci zwrócili uwagę najmłodszym przede wszystkim na kwestię prywatności w Internecie oraz zagrożeń płynących z umieszczania zdjęć, filmów i danych osobowych. Funkcjonariusze namawiali uczniów klas 0-IV do ograniczonego zaufania wobec osób poznanych w sieci oraz szukania pomocy u rodziców, opiekunów i nauczycieli w każdej sytuacji zagrożenia i informowania ich o pojawiających się krzywdzących treściach.

Dzieci wspólnie z policjantami wypracowały zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Każda z klas podpisała się pod umową przestrzegania tych zasad. Ponadto uczniowie klas I-III wzięli udział w krótkim teście dotyczącym wiedzy o bezpiecznym surfowaniu. Na wszystkich uczniów czekały gadżety w postaci kolorowanek, zakładek do książek, komiksów i naklejek.

W ramach akcji przez dwie godziny w szkole dyżurował funkcjonariusz ds. przestępczości internetowej z komendy w Ełku, który służył pomocą oraz radą wszystkim uczniom między innymi w kwestii zabezpieczeń komputerów przed atakami wirusów.

Akcję zorganizowano dzięki pomocy i współpracy Fundacji Dzieci Niczyje.

41 files, last one added on Mar 18, 2010

Wycieczka do Wilna i Trok


PICT7672.JPG

25 files, last one added on Apr 24, 2010

Idzie wiosna


DSC04782-1.JPG

16 files, last one added on Apr 30, 2010

Rodzina razem


DSC04940.jpg

57 files, last one added on Jun 10, 2010

Ułatwienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości


DSC04952.jpg

5 files, last one added on Jun 10, 2010

17 albums on 1 page(s)

Zdjęcia klasowe - 2007/2008
Rok szkolny 2008/2009
2 84
Zdjecia klasowe


LO3b.jpg

26 files, last one added on May 21, 2009

IV Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej


20_05_2009_-1-_(Medium).jpg

20 maja 2009, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ełku odbył się IV Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Ełku i okolic.
Zespół Szkół Samorządowych reprezentowały uczennice z klasy VIb, w składzie: Anna Eliasz, Karolina Duchnowska, Emilia Bratkowska, Izabela Sokołowska, Izabela Kunda i Paulina Gąsiewska. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Angels" zespołu Morandi.Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upominki. Publiczność bawiła się znakomicie słuchając hitów światowych w wykonaniu uczniów. Opiekunem dziewcząt była pani Marlena Skutnik.

58 files, last one added on May 27, 2009

2 albums on 1 page(s)

Rok szkolny 2007/2008
Rok szkolny 2006/2007
User galleriesThis category contains albums that belong to Coppermine users.
3 0
10695 files in 343 albums and 26 categories with 0 comments viewed 801702 times

Random files
DSC06144.jpg
294 views
DSC06534.JPG
75 views
Obraz_274.jpg
22 views
P1030074_(Medium).JPG
231 views
PICT7401.JPG
11 views
DSC05780.JPG
188 views
DSC08325.JPG
114 views
DSC01044_(Medium).JPG
31 views

Last additions
otw_023.jpg
6 viewsMar 25, 2015
otw_018.jpg
6 viewsMar 25, 2015
otw_013.jpg
7 viewsMar 25, 2015
otw_014.jpg
7 viewsMar 25, 2015
otw_022.jpg
5 viewsMar 25, 2015
otw_015.jpg
6 viewsMar 25, 2015
otw_017.jpg
5 viewsMar 25, 2015
otw_021.jpg
5 viewsMar 25, 2015

Copyright © 2007 Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, administrator